Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

По подразбиране Новият Президент на България полага клетва.

Днес ген.Румен Радев полага клетва пред Народното събрание. Идва ли най накрая началото на промяната?
    Идва ли времето на прагматични промени и възход на България?
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Новият Президент на България полага клетва.

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    Днес ген.Румен Радев полага клетва пред Народното събрание. Идва ли най накрая началото на промяната?
    Не защото нищо не зависи от президента!
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Новият Президент на България полага клетва.

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Не защото нищо не зависи от президента!
    А това че той ще прави следващото правителство и че е Върховен Главнокомандващ на ВС ?
    И че може да сериозно да работи за имиджа на страната в международен план?
    И че може да инициира Референдуми, които да доведат до сериозни реформи?
    Perfect stranger

Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like
    Perfect stranger

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

А това че той ще прави следващото правителство
    Като те прочетох, си викам - тия в България сериозно са променили законите, докато не ги следя Да, ама не.

Държавният глава и правителството

Държавният глава участва в процедурата за съставяне на правителството. Той провежда консултации с парламентарните групи и възлага проучвателен мандат за съставяне на правителство на кандидат за министър-председател, излъчен от най-голямата по численост парламентарна група. Когато в 7-дневен срок кандидатът за министър- председател не успее да предложи състав на Министерския съвет, президентът възлага мандат на втората по големина парламентарна група. Ако и в този случай опитът е неуспешен, държавният глава възлага проучвателния мандат на следваща парламентарна група. Когато проучвателният мандат е приключил успешно, президентът предлага на Народното събрание да избере министър-председател, който от своя страна предлага състава на Министерския съвет.

Конституцията предвижда, че при невъзможност за съставяне на парламентарно подкрепено правителство, президентът разпуска Народното събрание, насрочва избори за народни представители и назначава служебно правителство <...>до избиране на правителство от новоизбраното Народно събрание.
    Служебното правителство е преходно правителство, следващо е само по ред, но обикновено не действа дълго и едва ли успява да окаже някакво сериозно влияние върху съдбата на страната.

За референдума... .
    Президентът определя и датата, на която да се произведе национален референдум, когато парламентът е взел решение. Той може да направи предложение до Народното събрание за произвеждане на национален референдум при условията и по реда на Закона за прякото участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

На почивка
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Новият Президент на България полага клетва.

За N-ти път

7. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Като те прочетох, си викам - тия в България сериозно са променили законите, докато не ги следя Да, ама не.
    ...ооо да бе, точно това си мислеха и ТЕ, нали виждаме какво направиха с Референдума "на Слави"- хвърлиха го на кучетата.

Служебното правителство е преходно правителство, следващо е само по ред, но обикновено не действа дълго и едва ли успява да окаже някакво сериозно влияние върху съдбата на страната .
    Добре де , какво не ти хареса тук? че е следващо или че ще е служебно
    Разбирам те ...разбира се. Точно в сегашната ситуация това правителство/служебно/ е много важно от гледна точка на това , че ще покаже дали са подготвили поредната лъжа или ще врътнат стрелката в правилната посока. Защо имам "наивността" да мисля така ли ? Ами смятам че този път има човек много силни качества , между които достойнство и чест. Много по различен от котилото през последния четвърт век. Дали ще му позволят ? Не вярвам да да се остави някой да му казва какво да прави. Лостовете с които да оперира е ясно че са кът, но само на пръв поглед и това че с години ни втълпяват това е само зада омаловажат тази институция. Извинявай, но всички преди него до сега бяха мекици ...до един. Страната има крещяща нужда от стягане на редиците, както искаш така го разбирай.

За референдума... .
    Референдумите, са един много силен аргумент относно промени в основните закони на една държава. Един Слави , сам/почти/, без да е Президент разбуни духовете и ги принуди да правят всякакви гимнастики за да го игнорират...бая ги поизпоти. Сега зависи от самия народ, да покаже дали наистина иска да живее по достойно или да хленчи и да се оплаква , да хитрува и т.н.
    Колко фалшиви "родолюбци" лъгаха с празни обещания. Този път няма обещания, имаше просто положена клетва , от истински генерал...
    Има достатъчно лостове и време , за да спечели доверието на хората, за да направи промените...ако наистина го желае. Това е шансът, друг няма да има ...

Така, я да видим с какви "оръжия" разполага ?
    - Върховен Главнокомандващ - назначава висшето ръководство на Армията.
    - Президентът може да сключва международни договори от името на държавата, съгласно Закона за международните договори на Република България, след съгласуване с Министерския съвет
    - Президентът участва във формирането на Конституционния съд, като назначава четирима от неговите членове.
    - Президентът назначава един от членовете на Комисията за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси и на Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество; двама членове на Съвета за електронни медии; представител в Съвета по наркотичните вещества; трима членове на Управителния съвет на Българската народна банка; четирима членове на Комисията за защита от дискриминация; един член на Комисията за регулиране на съобщенията; председателя на Държавна агенция ”Национална сигурност”, директора на Националната разузнавателна служба, началника на Националната служба за охрана и главния секретар на Министерство на вътрешните работи .

Това са по важните писани правомощия, ако е способен да ги съчетае с главното му призвание - Обединител на нацията , може да промени каквото пожелае...
    Perfect stranger

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Това са по важните писани правомощия, ако е способен да ги съчетае с главното му призвание - Обединител на нацията , може да промени каквото пожелае...
    Като прочетох последното ти изречение, осъзнах, че няма смисъл да ти отговарям конкретно... щом мислиш, че президентът може да промени, каквото пожелае, а аз пък мисля, че президентската институция е лишена от реални права, които да променят нещо - това като първо и като второ - има и второ и трето, но не виждам смисъл да пиша и да разрушавам това, в което вярваш. Мисля, че са илюзии, но всеки има право на своите илюзии

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

10. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Новият Президент на България полага клетва.

А това че той ще прави следващото правителство и че е Върховен Главнокомандващ на ВС ?
    И че може да сериозно да работи за имиджа на страната в международен план?
    Имиджа сме ние българите... президента, ако ние сме си същите няма какъв имидж да промени....да не мислиш, че британците гледат какво нашия президент казал направил.. те гледат колеги, съседи и познати българи какво правят и как се държат...

Дори Обама не можа да промени много последните 8 години.. та нашия ще промени, забрави...

Нашите ВС са половин стадион Васил Левски... какво и срещу кого ще направят нещо!?
    Ох да видяхме ги последните два референдума.

България ще се оправи като настане народа и окупира народното събрание с депутатите вътре.....
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Като прочетох последното ти изречение, осъзнах, че няма смисъл да ти отговарям конкретно... щом мислиш, че президентът може да промени, каквото пожелае, а аз пък мисля, че президентската институция е лишена от реални права, които да променят нещо - това като първо и като второ - има и второ и трето, но не виждам смисъл да пиша и да разрушавам това, в което вярваш. Мисля, че са илюзии, но всеки има право на своите илюзии
    ...можеш спокойно да пишеш, нищо не можеш да рзрушиш
    по скоро аз да спра да пиша, че най-вероятно няма да ти хареса отговорът ми , но нали тук все пак е място за лични мнения,които пък не е нужно да бъдат харесвани?
    Щото не друго, ами ще влезем в ненужен спор,че някак си ,тъй и не се научих да си оставям "магаретата" в...Никой не е съвършен,всеки с кусурите си Моята идея не е да променям нечие мнение, а да изразя своето , иначе аз уважавам както твоето така и на всички останали,пък и все пак мога да се държа доста възпитано,когато имам желаниеи най вече,когато контактувам с възпитани хора
    Смятам че при вас/Българите избрали да живеят навън/ има причина която ви кара да мислите по този негативен начин/което аз лично оправдавам/...но това е съвсем друга тема...
    А пък що се отнася до илюзиите, оставям ги на теб, рачтитам единствено на вяра...:
    Perfect stranger

Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: Новият Президент на България полага клетва.

Имиджа сме ние българите... президента, ако ние сме си същите няма какъв имидж да промени....да не мислиш, че британците гледат какво нашия президент казал направил.. те гледат колеги, съседи и познати българи какво правят и как се държат...
    Съгласен съм с констатацията ти. Що се отнася до мнението на Британците, няма как да го обобщим за всички .Но мнението на Британците за нас , за мен лично, е толкова важно,колкото мнението на Българите за тях. Аз лично никак не смятам че всички Британци са супер.
    Въпросът ми е: ти лично не вярваш ,че вече нещо би могло да се промени , не искаш или не те интересува ?

Дори Обама не можа да промени много последните 8 години.. та нашия ще промени, забрави...
    Обама си тръгва с 60% одобрение - днес случайно го засякох някъде....Да, част от въпроса ми по-горе отпада

Нашите ВС са половин стадион Васил Левски... какво и срещу кого ще направят нещо!?
    Пак ще повторя, констатацията ти е правилна. Но точно това една от причините , които налагат вземането на кардинални решения в този сектор.
    Ох да видяхме ги последните два референдума.
    И ? Вдигаме белия байряк? ...
    България ще се оправи като настане народа и окупира народното събрание с депутатите вътре.....
    Еми...дойдохме си на думата
    Perfect stranger

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

От президента нищо не зависи, законите се решават и приемат от правителството, а не от президента. Президента може може да наложи вето върху някой проектозакон, но тая работа е малко ала- бала.Според мен на България не и трябва президент, всичко може да се върши от премиера

15. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    От президента нищо не зависи, законите се решават и приемат от правителството, а не от президента. Президента може може да наложи вето върху някой проектозакон, но тая работа е малко ала- бала.Според мен на България не и трябва президент, всичко може да се върши от премиера
    ...а от Нейно Величество Елизабет II-ра ?...какво зависи , че англичаните я уважават/меко казано/? Нали все се сравняваме с тях ?
    Perfect stranger

На почивка
    Post Thanks / Like

...а от Нейно Величество Елизабет II-ра ?...какво зависи , че англичаните я уважават/меко казано/? Нали все се сравняваме с тях ?
    Трафика

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Дилма Русеф е новият президент на Бразилия
    От Georgii във форум Други новини
    Отговори: 8
    Последно мнение: 31-08-2016, 18:48
  2. Изборите за президент в България ще са на 23 октомври, неделя
    От Мила във форум Новини от и за България
    Отговори: 13
    Последно мнение: 21-06-2011, 00:42
  3. България има Президент и той се казва - Георги Първанов
    От captain caveman във форум Новини от и за България
    Отговори: 12