Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 25 от общо 25
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране В UK 1000 паунда такса за нает работник от ЕС?

Великобритания обмисля да наложи такса от £1000 годишно на британските работодатели за всеки квалифициран служител от ЕС, нает след излизането на страната от ЕС

Държавният министър, отговарящ за миграцията Робърт Гудуил посочи днес пред Камарата на лордовете, че таксата е "нещо, което ни бе предложено, което би могло да се приложи" за работниците от ЕС.

Великобритания вече одобри такъв налог за чуждестранните работници извън ЕС. Той влиза в сила от април.

В момента гражданите на останалите 27 страни от ЕС имат право да живеят и работят във Великобритания, но свободата на движение вероятно няма да е в сила, след като страната излезе от блока.

Гудуил каза също така, че вероятно ще има програма, която ще позволява във Великобритания да идват селскостопански работници с краткосрочни сезонни договори.

http://banks.dir.bg/2017/01/11/news24978870.html

2. ХАРЕСВАМ! Motovilkov liked this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: В UK 1000 паунда такса за нает работник от ЕС?

Тази такса после ще се отрази на нас.. .примерно ферма за ягоди с 50 работника, собственика на фермата ще плати 50000, които ще се отразят на цената на ягодите.....или ще хване англичани да работят и пак ще се отрази на цената....това ли е идеята и хубавото на Брексит!?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: В UK 1000 паунда такса за нает работник от ЕС?

все казвам да избягвате да четете бг преса.....

четете първоизточника и си превеждайте по-добре от преводачи в клюкарски медии
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

5. ХАРЕСВАМ! treven, valeria_north, King liked this post
    Recommend Ego sum recommended this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от baggio12 Виж мнението
    Великобритания обмисля да наложи такса от £1000 годишно на британските работодатели за всеки квалифициран служител от ЕС, нает след излизането на страната от ЕС

Държавният министър, отговарящ за миграцията Робърт Гудуил посочи днес пред Камарата на лордовете, че таксата е "нещо, което ни бе предложено, което би могло да се приложи" за работниците от ЕС.

Великобритания вече одобри такъв налог за чуждестранните работници извън ЕС. Той влиза в сила от април.

В момента гражданите на останалите 27 страни от ЕС имат право да живеят и работят във Великобритания, но свободата на движение вероятно няма да е в сила, след като страната излезе от блока.

Гудуил каза също така, че вероятно ще има програма, която ще позволява във Великобритания да идват селскостопански работници с краткосрочни сезонни договори.

http://banks.dir.bg/2017/01/11/news24978870.html
    то да не вземем ние да си поискаме таксите които сме плащали

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Какво общо имат данъците, които ВСЕКИ плаща, с таксите, за които се споменава в статията? Абсолютно нищо.

Данъците /Income tax, Council tax NI contributions/ отиват за неща като здравеопазване, събиране на боклук и рециклиране на отпадъци, както и за това да може да караш по удобни и добре асфалтирани улици, с осветление и светофари на всеки ъгъл.

Това няма нищо с евентуална такса, която работодателите да плащат при наемане на работник. То и сега се плащат такси под една или друга форма при наемане на служител.

“I want us to be a country where it doesn't matter where you were born, who your parents are, where you went to school, what your accent sounds like, what God you worship, whether you are a man or a woman, gay or straight, black or white.

All that should matter is the talent you have and how hard you're prepared to work.”

– Theresa May

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: В UK 1000 паунда такса за нает работник от ЕС?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Тази такса после ще се отрази на нас.. .примерно ферма за ягоди с 50 работника, собственика на фермата ще плати 50000, които ще се отразят на цената на ягодите.....или ще хване англичани да работят и пак ще се отрази на цената....това ли е идеята и хубавото на Брексит!?
    А прочете ли какво се казва в статията?

Къде видя да се говори за ферми, ягоди и сезонни работници, не знам.

Става въпрос за skilled workers и отделно от това са се отказали от тези планове засега: https://www.ft.com/content/14831ba2-...b-e7eb37a6aa8e

“I want us to be a country where it doesn't matter where you were born, who your parents are, where you went to school, what your accent sounds like, what God you worship, whether you are a man or a woman, gay or straight, black or white.

All that should matter is the talent you have and how hard you're prepared to work.”

– Theresa May

9. ХАРЕСВАМ! ilianaL liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    То и сега се плащат такси под една или друга форма при наемане на служител.
    Какви такси се плащат при наемане на работници ?

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Плащат се.

При положение, че едно 30-35% от гражданите на ЕС във Великобритания работят сезонна работа или чрез посреднически агенции, за да бъдат наети на фул-тайм договор, компанията трябвада плати определена сума /около 1000 паунда/ на агенцията за работника.

– Theresa May

Напреднал
    Post Thanks / Like

Това ако не си минал 3те месеца ами компанията иска да те наеме по-бързо предполагам !

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

А за да издадат work permit, едно време фирмата работодател плащаше еднократна такса, няколко хиляди паунда бяха. Дали още важи това?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от denitsa_zz Виж мнението
    Какви такси се плащат при наемане на работници ?
    Мен работодателя ми плати едногодишно обучение в колеж, фирмата стабилна

Старо куче
    Post Thanks / Like

Голяма част от тези квалифицирани ЕС работници, дори не плащат данъците си тук в ЮК, но само натоварват и без това претъпканата инфраструктура. 1000 съотнесено към заплатата на квалифициран ЕС работник, не е кой знае колко, аз като работодател бих платил спокойно.

16. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Голяма част от тези квалифицирани ЕС работници, дори не плащат данъците си тук в ЮК, но само натоварват и без това претъпканата инфраструктура. 1000 съотнесено към заплатата на квалифициран ЕС работник, не е кой знае колко, аз като работодател бих платил спокойно.
    Хората с хубава работа в България няма да си вдигнат задника за да работят навън. Имам приятел, работи в голяма софтуерна компания, заплата му е 8000лв. Преди време искаха да го пращат в Германия за една година, като командировка, та то не бяха разправии, щеше даже да напуска, гот му е в България.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Хората с хубава работа в България няма да си вдигнат задника за да работят навън. Имам приятел, работи в голяма софтуерна компания, заплата му е 8000лв. Преди време искаха да го пращат в Германия за една година, като командировка, та то не бяха разправии, щеше даже да напуска, гот му е в България.
    Нека да помним, че парите не са единствената причина, поради която хората се местят в чужбина, има много причини, по които хората искат да работят. Имам познати, чието детенце е с обучителни трудности, всичко усвоява, но малко по-късно от другите дечица и е по-притеснително. Направили са му живота в детските заведения ад. На родителите им писва да се борят с това, да обясняват и да обучават учители и директори, грабват си дърмите и се местят. Бащата е компютърен специалист, може да работи отвсякъде... Тук са изключително доволни, детето е спокойно и много по-бързо напредва, защото получава необходимата помощ, никой не се подиграва, не го сочи с пръст и не го обижда. Има и най-различни други случаи.

19. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! King, jokoto, П.Димитров liked this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Нека да помним, че парите не са единствената причина, поради която хората се местят в чужбина, има много причини, по които хората искат да работят. Имам познати, чието детенце е с обучителни трудности, всичко усвоява, но малко по-късно от другите дечица и е по-притеснително. Направили са му живота в детските заведения ад. На родителите им писва да се борят с това, да обясняват и да обучават учители и директори, грабват си дърмите и се местят. Бащата е компютърен специалист, може да работи отвсякъде... Тук са изключително доволни, детето е спокойно и много по-бързо напредва, защото получава необходимата помощ, никой не се подиграва, не го сочи с пръст и не го обижда. Има и най-различни други случаи.
    Хайде по-полека с по-бързото напредване... значи, в България изпитвало "обучителни трудности" (каквото и точно да значи това), но видиш ли в UK "доста по-бързо напредва". За мен има само едно логично обяснение - че в UK са доста назад с материала, в сравнение с БГ или е попаднал в доста по-посредствено училище.
    Тук децата ги учат да броят и смятат до Primary 4, докато българските на същото ниво на тази възраст вече решават уравнения с две неизвестни и пишат есета.

Един от най-добрите ми приятели нали е начален учител точно в тукашната система, още на 30-годишна възраст се отказа да работи в училища в Глазгоу и региона именно заради ниското възпитание и умствен капацитет на повечето ученици и техните родители. Да не говорим, че ако има 2-3 зрънца в класа, които пречат постоянно, учителите са с вързани ръце и не могат да направят нищо, а от това страда целия клас. В България такива ще ги търпят половин срок и ще ги изритат.. в малките градове е малко по-различно (не ги изключват, защото няма деца), но и там имат начини за справяне с недисциплинираните ученици. Така че, въобще не се прехласвайте по тукашната образователна система.

– Theresa May

21. ХАРЕСВАМ! treven, Stanley9 liked this post
    Dislikes jokoto disliked this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: В UK 1000 паунда такса за нает работник от ЕС?

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Хайде по-полека с по-бързото напредване... значи, в България изпитвало "обучителни трудности" (каквото и точно да значи това), но видиш ли в UK "доста по-бързо напредва". За мен има само едно логично обяснение - че в UK са доста назад с материала, в сравнение с БГ или е попаднал в доста по-посредствено училище.
    В България различни не се търпат, хора с недостатъци също. Ако някой е дискексик ,примерно край отписан е. Камо ли някой с аутизъм да пуснат примерно в клас с децата....Там учители са на принсипа немам нерви да се разправям....фактът, че там ти слагат двойки още от малък и те заклеймяват, че си загубеняк и дори повтарящ клас говори ясно.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

23. ХАРЕСВАМ! jokoto, Мила liked this post
    Post Thanks / Like

и детето идва тук и зпочва всичко на английски . Хайде ти не ми говори приказки от хиляда и една нощ,че половината тук от пишещите не сме срали по цели месеци докато свикнем с новият начин на живот, а детето идва тук и е всичко е ок.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Детето е малко, не говорим за училищната система, а за детска градина. Майката ми каза - тук за няколко дена го научиха на цветовете, и то на английски, в България толкова време не можаха, нейното обяснение е, че в България не са се опитали дори да работят с него, защото не знаят как, а тук системата е друга, работят с всички дечица и всяко напредва, а и явно знаят как да работят с дечица, които не говорят английски. Тук са от доста кратко време, но детето вече знае доста думички и на английски, някои ги учи паралелно с българския, спокойно е и вероятно затова много по-бързо напредва. Такива потресаващи неща ми разказаха да българските им преживелици из детски градини, включително и в най-скъпата частна детска градина - косата ми се изправи на главата. Дими, ако това ти се виждат приказки от 1001 нощ, вероятно е затова, защото нямаш опит с деца и хабер нямаш от обучението им, особено в детската градина. Мама не ти ли е казвала, че тоалетните ти страдания не са подходящи за публично обсъждане? Не ми отговаряй, въпросът е риторичен.

26. ХАРЕСВАМ! King, П.Димитров liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Детето е малко, не говорим за училищната система, а за детска градина. Майката ми каза - тук за няколко дена го научиха на цветовете, и то на английски, в България толкова време не можаха, нейното обяснение е, че в България не са се опитали дори да работят с него, защото не знаят как, а тук системата е друга, работят с всички дечица и всяко напредва, а и явно знаят как да работят с дечица, които не говорят английски. Тук са от доста кратко време, но детето вече знае доста думички и на английски, някои ги учи паралелно с българския, спокойно е и вероятно затова много по-бързо напредва. Такива потресаващи неща ми разказаха да българските им преживелици из детски градини, включително и в най-скъпата частна детска градина - косата ми се изправи на главата. Дими, ако това ти се виждат приказки от 1001 нощ, вероятно е затова, защото нямаш опит с деца и хабер нямаш от обучението им, особено в детската градина. Мама не ти ли е казвала, че тоалетните ти страдания не са подходящи за публично обсъждане? Не ми отговаряй, въпросът е риторичен.
    Много хубаво си го обяснила, Мила и аз съм 100% съгласен с теб, защото имам подобен случай с мои приятели, които дойдоха тук поради същата причина. Но не си избрала правилно аудиторията пред която да го споделиш, защото тук 100% никой не те разбра или не иска да те разбере. Някои хора явно отдавна не са били в българско училище, за да са компетентни да споделят какво наистина се случва там особенно с деца, като тези за които говорим.

28. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Наистина, причините да сме тук за всеки са различни и разнообразни, не са само парите.

За моето семейство причината е , че дъщеря ни пожела да учи тук, първо в колеж, сега и в университет.
    В България беше разочарована, че макар и с голямо желание никой не и помагаше в гимназията, където учеше - учителите там бяха марионетки, командвани от новобогаташи - членове на учителското настоятелство а за дисциплина в клас и дума да не става, самите учители толерираха децата на споменатите новобогаташи.
    Или за знания и реализация след завършване - толкова пъти се опитвахме с жена ми да разберем защо не се опитват поне учителите да си свършат работата...

Насилие и страх, което тук го няма - всеки я уважава заради това, че е дошла тук да учи и има желания да се развива и успее.
    Пътят от хиляди мили започва с първата крачка.

30. БЛАГОДАРЯ Menta thanked for this post
    Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    и детето идва тук и зпочва всичко на английски . Хайде ти не ми говори приказки от хиляда и една нощ,че половината тук от пишещите не сме срали по цели месеци докато свикнем с новият начин на живот, а детето идва тук и е всичко е ок.
    Странно, нали - как се променят нещата като дойдеш тук ?
    За коя половина точно говориш, за твоята ли ?
    Освен това има една професия тук в училищата - нарича се Teaching assistant или съкратено ТА.
    Основната задача на тези служители е да помагат на учителите при деца с проблеми, деца, които не са носители на английският език по рождение и т.н.

Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от King Виж мнението
    Много хубаво си го обяснила, Мила и аз съм 100% съгласен с теб, защото имам подобен случай с мои приятели, които дойдоха тук поради същата причина. Но не си избрала правилно аудиторията пред която да го споделиш, защото тук 100% никой не те разбра или не иска да те разбере. Някои хора явно отдавна не са били в българско училище, за да са компетентни да споделят какво наистина се случва там особенно с деца, като тези за които говорим.
    Аудиторията е правилна - ти и аз станахме вече двама
    Дай боже да сме повече и да подхождаме към коментарите с разбиране и търпимост, а не с това че ни е криво заради вчерашната констипация/спомената в друг коментар/

Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: В UK 1000 паунда такса за нает работник от ЕС?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    В България различни не се търпат, хора с недостатъци също. Ако някой е дискексик ,примерно край отписан е. Камо ли някой с аутизъм да пуснат примерно в клас с децата....Там учители са на принсипа немам нерви да се разправям....фактът, че там ти слагат двойки още от малък и те заклеймяват, че си загубеняк и дори повтарящ клас говори ясно.
    Напълно вярно!
    А и учителската професия в България се изроди до неузнаваемост, няма нищо общо със отколешното разбиране, че да си даскал е призвание.
    Сега се навъдиха едни печалбари, кой разбира, кой не...

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Днешните деца са странни...
    Имам сестричка,която ще е първи клас тази есен.134 см е висока,а има и по-високи от нея.Знае да работи с таблет,телефон и лаптоп. Даже веднъж звъняла на ИСП,че имало проблем с нета...аз съм втрещен,но явно са такива днес. Аз на седем си играех с играчки...Също така в българските училища е страшно. Имам познати които са ми разправяли страшни работи - ако детето не е с лачен телефон,маркови дрехи и много други. Също така е от значение и какви са финансовите възможности на мама и тате - какви коли карат,дали могат да си позволят училищните ескурзии(които са си бая) и прочие.

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Днешните деца са странни...
    Имам сестричка,която ще е първи клас тази есен.134 см е висока,а има и по-високи от нея.Знае да работи с таблет,телефон и лаптоп. Даже веднъж звъняла на ИСП,че имало проблем с нета...аз съм втрещен,но явно са такива днес. Аз на седем си играех с играчки...Също така в българските училища е страшно. Имам познати които са ми разправяли страшни работи - ако детето не е с лачен телефон,маркови дрехи и много други. Също така е от значение и какви са финансовите възможности на мама и тате - какви коли карат,дали могат да си позволят училищните ескурзии(които са си бая) и прочие.
    Да, комунизмът ни караше всички да вярваме че сме равни, но винаги е имало такова разделение.
    Не само в България, навсякъде по света, е важно кой е баща ти и колко пари има...
    Последно редактирано от dimitriana : 13-08-2017 на 11:31

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Плащат по 1000 паунда седмично на зидари в Лондон,
    От lordm във форум Отзиви за работодатели и обяви за работа
    Отговори: 13
    Последно мнение: 09-01-2015, 03:29
  2. Ј1000 до USA - как е най-евтино?
    От NEL във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 3
    Последно мнение: 13-10-2008, 01:52
  3. Глоби от 1000 паунда за 40 българи и румънци
    От Suzanne във форум Новини от и за UK
    Отговори: 0