Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 17 от общо 17
    edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

По подразбиране Vodafone продължава да праща бил при канселиран акаунт

Изпълнила съм всичко както ме посъветваха от Водафон при канселиране на акаунта. Имах 1г договор 2014/15 (Oct-Oct), продължих още година. До 6то число на месеца плащам сметката за следващия. На 8 Nov 2016 им казах, че искам да затворя акаунта. Срок за прекратяване 30дни. Посъветваха ме на 6 Дек да се обадя, за да платя 3 дни от дек понеже съм го канселирала на 8ма дата.

Първа изненада - гледам сметката за дек вместо за 3 дни е за цял месец. Звъня на 6ти Дек за да си платя тия 3 дни преди да са ми затворили акаунта, но двама човека ми обясняват две различни неща. Разговор около час с хиляди прехвърляния. Отказах се по телефона, преминах на лайв чат, казах си поне всичко ще е написано черно на бяло, за всеки случай. Като приключихме, изпратих чата на мой емайл. В чата човека потвърди казаното от Водафон от 8ми Нов, че дължа сума само за три дни и дори реши да ми даде кредит на акаунта да покрие сумата, извини се за главоболията, каза че акаунта ще е затворен, нямало повече да се занимавам с тях. Уж.

Гледам тия дни в емайла ми нова сметка за два месеца - дек и януари. Мамка им.

Не съм ползвала телефона, дори не знам къде съм го сложила, за да проверя дали все още мога да го ползвам.

При всеки случай акаунта ми е все още съществуващ. Сега успях да се логна. Дори гледам са приспаднали от сметката кредита който техният служител сложи в акаунта.
    Сега поразрових нет-а, оказва се това е масов всеизвестен проблем с канселиране на Водафон, много хора се оплакват, че продължават да ги трупат със сметки при вече канселиран акаунт.

Дайте съвет, какво да правя, за да спре тази откаченост? Нещо което наистина ще проработи и завинаги. Наистина се чувствам в безизходица.
    Sub Footage

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Vodafone продължава да праща бил при канселиран акаунт

Цитирай Първоначално написано от kumana Виж мнението
    Изпълнила съм всичко както ме посъветваха от Водафон при канселиране на акаунта. Имах 1г договор 2014/15 (Oct-Oct), продължих още година. До 6то число на месеца плащам сметката за следващия. На 8 Nov 2016 им казах, че искам да затворя акаунта. Срок за прекратяване 30дни. Посъветваха ме на 6 Дек да се обадя, за да платя 3 дни от дек понеже съм го канселирала на 8ма дата.

Първа изненада - гледам сметката за дек вместо за 3 дни е за цял месец. Звъня на 6ти Дек за да си платя тия 3 дни преди да са ми затворили акаунта, но двама човека ми обясняват две различни неща. Разговор около час с хиляди прехвърляния. Отказах се по телефона, преминах на лайв чат, казах си поне всичко ще е написано черно на бяло, за всеки случай. Като приключихме, изпратих чата на мой емайл. В чата човека потвърди казаното от Водафон от 8ми Нов, че дължа сума само за три дни и дори реши да ми даде кредит на акаунта да покрие сумата, извини се за главоболията, каза че акаунта ще е затворен, нямало повече да се занимавам с тях. Уж.

Гледам тия дни в емайла ми нова сметка за два месеца - дек и януари. Мамка им.

Не съм ползвала телефона, дори не знам къде съм го сложила, за да проверя дали все още мога да го ползвам.

При всеки случай акаунта ми е все още съществуващ. Сега успях да се логна. Дори гледам са приспаднали от сметката кредита който техният служител сложи в акаунта.
    Сега поразрових нет-а, оказва се това е масов всеизвестен проблем с канселиране на Водафон, много хора се оплакват, че продължават да ги трупат със сметки при вече канселиран акаунт.

Дайте съвет, какво да правя, за да спре тази откаченост? Нещо което наистина ще проработи и завинаги. Наистина се чувствам в безизходица.
    Кастъмър сървис на Водафон е кошмарен. Последно, когато аз се разправях с тях, едната част беше изнесена в Египет, другата беше също някъде другаде, не помня къде. Не успяват да разберат всичко и да изпълнят инструкциите, доста са немарливи и непоследователни. Обади се по телефона, говори с който ти вдигне и кажи, че искаш да говориш с британец, който е техен шеф, защото си направила вече оплакване, което сега искаш да ескалираш поради изключително незадоволителния начин, по който се занимават с него. На този служител на ниското ниво обясни, че смяташ продължаващото пращане на сметки при канселиран акаунт и неползвана услуга за тормоз и изнудване. Ако този път не разрешат проблема ти, ще занимаеш адвоката си и ще предприемеш необходимите съдебни действия. Поискай имената на служителя, с който разговаряш, накарай го да го спелува, за да си го запишеш и му поискай имената на всички служители, с които си разговаряла до този момент, те имат лог и всичко е записано и той ще ти ги даде. Кажи му, че искаш копие от записите на разговорите ти с тях, за да можеш да докажеш в един по-късен момент, че си направила всичко както трябва. Той ще се усуква, но ти настоявай да говориш с британец и кажи, че ситуацията ти причинява distress. Така ще се отнесат сериозно и ще ти решат проблема. Тези неща съм ги направила и аз и ми решиха проблема най-накрая, но чак когато стигнах дотам, не преди това. Успех.

3. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    Recommend kumana recommended this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Кастъмър сървис на Водафон е кошмарен. Последно, когато аз се разправях с тях, едната част беше изнесена в Египет, другата беше също някъде другаде, не помня къде. Не успяват да разберат всичко и да изпълнят инструкциите, доста са немарливи и непоследователни. Обади се по телефона, говори с който ти вдигне и кажи, че искаш да говориш с британец, който е техен шеф, защото си направила вече оплакване, което сега искаш да ескалираш поради изключително незадоволителния начин, по който се занимават с него. На този служител на ниското ниво обясни, че смяташ продължаващото пращане на сметки при канселиран акаунт и неползвана услуга за тормоз и изнудване. Ако този път не разрешат проблема ти, ще занимаеш адвоката си и ще предприемеш необходимите съдебни действия. Поискай имената на служителя, с който разговаряш, накарай го да го спелува, за да си го запишеш и му поискай имената на всички служители, с които си разговаряла до този момент, те имат лог и всичко е записано и той ще ти ги даде. Кажи му, че искаш копие от записите на разговорите ти с тях, за да можеш да докажеш в един по-късен момент, че си направила всичко както трябва. Той ще се усуква, но ти настоявай да говориш с британец и кажи, че ситуацията ти причинява distress. Така ще се отнесат сериозно и ще ти решат проблема. Тези неща съм ги направила и аз и ми решиха проблема най-накрая, но чак когато стигнах дотам, не преди това. Успех.
    Mnogo благодаря за включването. Това е и причината да се махам, безкрайни неуредици. Усетих аз това с неразбирането от време оно и през последната година, ако е необходимо, звъня само вечер, когато по мое усмотрение вдигат предимно шотландци, ирландци и англичани. Те разбират, ама не си знаят условията. Чата накрая беше с някой с индийско, азиатско име. Но ще направя това което казваш. Аз, пак благодарение на съветите на Зара, съм си записвала разговор на кой ден в колко часа, без имената. И имам записан целия чат, в който служителят им от 6ти дек ми казва, че нищо няма да им дължа. Ще им звъня обаче от друг тел, с ориндж. Водафонския изобщо не искам и да го знам къде е. Оценявам съветите, благодаря отново.
    Последно редактирано от kumana : 10-01-2017 на 01:27
    Sub Footage

5. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Post Thanks / Like

Още един важен въпрос - какво да правя с изпратените сметки? Според вас, трябва ли да ги платя и продължа да плащам, докато трае процеса на изясняване или каквото и да го наречем, щото като четох в нета, това може да се проточи с месеци? Накрая да не ме пратят на съд или тия "лихварите"
    Sub Footage

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Vodafone продължава да праща бил при канселиран акаунт

Още един важен въпрос - какво да правя с изпратените сметки? Според вас, трябва ли да ги платя и продължа да плащам, докато трае процеса на изясняване или каквото и да го наречем, щото като четох в нета, това може да се проточи с месеци? Накрая да не ме пратят на съд или тия "лихварите"
    Опитай се да се обадиш и говориш с някой мениджър, запиши си разговора, няма логика да плащаш за нещо което не използваш като вече си спазил нещата и си поискал канселиране.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

8. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Flintshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Vodafone продължава да праща бил при канселиран акаунт

Миналата година имах проблем с тях.Взеха ми повече пари от колкото трябваше.Отне ми около 10 дни да се оправя,като им повтарях ,че искам да ми върнат парите и дори обезщетение за неприятностите.Писах им и писмо ,освен всички телефонни разговори и ми върнаха парите и още толкова за главоболието.Щом имаш копия ит чата с тях си ок,защото тези чатове се пазят и при тях.Искай да говори с шеф ,както другите те съветват и си искай обезщетението също.
    Едни говорят, за да скрият какво мислят, а други - за да скрият, че не мислят нищо.

10. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Flintshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Vodafone продължава да праща бил при канселиран акаунт

Сега се сетих ,че правих оплакване и през този сайт
    http://www.resolver.co.uk/companies/vodafone-complaints
    Успех
    Едни говорят, за да скрият какво мислят, а други - за да скрият, че не мислят нищо.

12. БЛАГОДАРЯ lordm, kumana thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Първо , изненадана съм от оплакванията от Водафон, но аз съм с тях от вече 17 г и нямам намерение да ги сменям. Само веднъж се наложи да оспорвам сметка и веднага беше оправено.

Най- важното , notice of cancellation е препоръчително да се даде в писмен вид, с писмо или на live chat и да се поиска потвърждение.

После ще го допиша.

14. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

И аз не бих ги платила. Съгласна съм със съвета да се повтаря основното ти искане на всеки, с когото говориш, защото когато записват съкратено разговорите, те си отделят кое е важно и да го запишат и кое - не, кой както го е разбрал, но колкото по-рано стигнеш до по-горно ниво супервайзор, толкова по-бързо ще ти се реши проблемът. Чети тук за начините, по които са обучавани да успокояват клиента, вместо да му решават проблема. Не че това трябва да те интересува особено де, ти гледай да си решиш твоя проблем, другото...

16. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Първо , изненадана съм от оплакванията от Водафон, но аз съм с тях от вече 17 г и нямам намерение да ги сменям. Само веднъж се наложи да оспорвам сметка и веднага беше оправено.

Най- важното , notice of cancellation е препоръчително да се даде в писмен вид, с писмо или на live chat и да се поиска потвърждение.

После ще го допиша.
    Допиши, моля. Иначе, тъй като не съм прекъсвала договор досега, би ли казала notice of cancellation свободен текст ли е или форма и по емайл ли се праща? Не го направих писмено и няма как да го правя сега, но да знам за в бъдеще независимо какво искам да канселирам.

Да, големи главоболия и никога разрешаване от раз. Примерен случай (заради който и се питам дали да не платя сметките, докато не се уредят окончателно нещата, пък после ще искам рифънд) - ъпгрейдваха си цялата система преди около година и не им отчита, че съм платила дадена сметка и тя се трупа, а аз продължавам да си плащам само месечната такса. Получавам известие, че ако не съм била платила щели да ме пратят на бейлифс или не знам какво и бяха сложили бар и не можех да им звънна. Бях много заета, но все пак отивам до техен магазин да докажа че съм платила. Установиха че е тяхна грешка, щели да вдигнат бара на същия ден - ама не. Отново ходене до техен магазин, ежедневно звънене от ориндж телефона ми - отне им цели четири дни, докато си оправят кашата. За неудобството - три месеца фри оф такса - това обаче изобщо не ме трогва. Та все едни такива проблеми, заради което много рано преминах от ДД, на плащане всеки месец менюали.
    На базата на всички постове в темата, какво съветваш?

пс Смятам да действам както Мила посъветва в първият й пост.
    Последно редактирано от kumana : 11-01-2017 на 00:11
    Sub Footage

18. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Така, notice за прекратяване е пожелателно да се даде писменно, щото по тези офиси обикновено не знаят какво прави лявата и дясната ръка. Скоро не съм прекратявала договор, но по принцип е стандартен текст - please accept this letter as writtten notice of cancellation of my contract. Please confirm the receipt of this email , или ако е по пощата пращаш рекорден деливъри.

според мен трябва да си платиш сметките, защото като не платиш, въпреки, че имаш dispute, ще те дадат на колектори, а ти щом имаш дата кога си канселирала после лесно ще си вземеш парите обратно.

за адвокати , съдебни действия и т.н няма да ги стреснеш .

20. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    Recommend kumana recommended this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Wow Излязоха с ново 5.
    Първо говорих с един - не съм се била обадила на 8 Нов за прекратяване договора, а за ъпгрейд. Хаха. Поисках да ми прати логовете, не можел, трябвало да ъплай чрез системата им за да ги имам, било много секретно и не можело така да ми ги прати. После казва, че щял да ми изпрати сметките на емайл - коригирам го, че изобщо не съм споменавала сметки да ми се пращат, а логове. Беше му много трудно да ми даде разговор със супервайзор, но накрая Сара се появи. Казвам й че съм изумена от твърдението им, че съм звъняла за ъпгрейд на 8ми Нов, че имах отново разговори с тях на 6 дек, преди последно чат-а, и бяха все за прекратяване. Единствено в чата ми бе предложена добра оферта, казах че е много примамлива, но че не се интересувам и искам само да изплатя сумата по затваряне на акаунта. Та така, гледах да си придържам речника с предложения от Мила. Та, нямам логовете.
    Последно - по думите на Сара, от 3 до 5 дни ще отнеме "to resolve it" и те ще ми звъннат на ориндж да потвърдят, че ми е спрян акаунта и ще ми ферънднат пари за сметка от октомври, която не смятах да дискутирам, но сега го направих. Казах им, че всъщност те ми дължат пари, не аз на тях.
    Не мога да разбера как така е записано в логовете им от 8 Нов, че искам ъпгрейд? Няма такова нещо. Могат ли да си измислят?
    Sub Footage

22. ХАРЕСВАМ! Chi4ovoto, jhoro liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Wow Излязоха с ново 5.
    Първо говорих с един - не съм се била обадила на 8 Нов за прекратяване договора, а за ъпгрейд. Хаха. Поисках да ми прати логовете, не можел, трябвало да ъплай чрез системата им за да ги имам, било много секретно и не можело така да ми ги прати. После казва, че щял да ми изпрати сметките на емайл - коригирам го, че изобщо не съм споменавала сметки да ми се пращат, а логове. Беше му много трудно да ми даде разговор със супервайзор, но накрая Сара се появи. Казвам й че съм изумена от твърдението им, че съм звъняла за ъпгрейд на 8ми Нов, че имах отново разговори с тях на 6 дек, преди последно чат-а, и бяха все за прекратяване. Единствено в чата ми бе предложена добра оферта, казах че е много примамлива, но че не се интересувам и искам само да изплатя сумата по затваряне на акаунта. Та така, гледах да си придържам речника с предложения от Мила. Та, нямам логовете.
    Последно - по думите на Сара, от 3 до 5 дни ще отнеме "to resolve it" и те ще ми звъннат на ориндж да потвърдят, че ми е спрян акаунта и ще ми ферънднат пари за сметка от октомври, която не смятах да дискутирам, но сега го направих. Казах им, че всъщност те ми дължат пари, не аз на тях.
    Не мога да разбера как така е записано в логовете им от 8 Нов, че искам ъпгрейд? Няма такова нещо. Могат ли да си измислят?
    Справила си се брилянтно, браво. Едва ли си измислят, по-скоро някой не те е разбрал, случва се често, за жалост. Вчера си говорих с Майкрософт с една много мила девойка от Майкрософт, която ми поиска да й кажа номера си, като попитах кой номер, поиска имейла и когато я попитах кой имейл иска, личния ми, този, който и свързан с Майкрософт или имейла, с който е купен техния продукт, ми отговори с "да"

24. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Chi4ovoto, jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

Струва ми се, че най-накрая сагата приключи. До петия ден нямаше решение и пак звънях. От тима зa канселиране казаха, че могат веднага да го затворят, след всички мои обяснения, но ме пратиха на билинг департмента, за това че ми дължат пари. Там попаднах на Т. Оh dear God! Според него, не съм имала никакви логове от 8ми Нов, можело да затвори акаунта от 8ми Дек - не се съгласих. Наясно ли съм била какво всъщност ми бил предлагал - говореше с ужасен, превъзходителен тон. След време намери лога от Нов, цитираше го, ама не целия. Аз обаче си бях записала точно минутата в 18.08h в която тогава казаха, че ще затворят акаунта. Видя, че не може да излезе на глава с мен. Смени тактиката - щял да ми зададе няколко въпроса, първият от които - Наистина ли искам да си затворя акаунта. Категорично отказах да отговоря на въпроса, казах че съм заявила моето становище, още през Нов и че нямам нужда от подобни въпроси. Поисках супервайзер, след време пак Т на телефона. Току що затворили акаунта. Следваща точка - рифънд. Изобщо не изслушваше докато дискутирахме надвзетите пари, била съм в грешка, накрая връзката прекъсна. Може и да ми е затворил. Звънях пак, от тима за канселиране казаха че имат достъп до всички разговори, вкл и чата, което Т категорично отричаше. Пратиха ме на Ребека. What a star! Изслуша всичко, след пет минути каза, че ми е спряла акаунта и ще отнеме 48 часа да се задейства.
    Относно рифънда, след още 5мин консултация с мениджъра й, видяха че действително грешката е тяхна. Оставих банк детайли и това е. Проявих инат, щото реших че вместо да продължават да ми искат пари, те ако възстановят надвзетата сума, това ще е един вид гаранция, че затварят акаунта. Днес установих, че най-после е затворен. В петък по някое време звъняха от тима на Сара да кажат докъде са стигнали. Обясних им, че всичко е приключило.
    Тук съм от толкова години и с голямо настояване и отстояване се справих - питам се - хора с по-малко престой в страната как биха се справили. Та реших да споделя за прийомите, които компаниите си позволяват, вкл отделни служители как си позволяват да интерпретират costumer service.
    Благодаря и за помощта, след първият пост ме нахъсахте един вид.
    Sub Footage

26. ХАРЕСВАМ! deijei, zmei4o_pk, jhoro, Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Поздравления, справила си се отлично!!! Не само хората с по-малко престой не успяват да се справят, местните също не винаги имат нерви или знаят, че може... На мен ако ми се стори, че някой ми се опъва или ми се прави на интересен, не се занимавам да се обяснявам, прекъсвам връзката и звъня наново, за да попадна на друг. Понякога евентуално питам за името му и казвам, че не ми харесва начинът, по който върви разговора и ще се обадя по-късно, това им напомна за какво са сложени там, но с разни отворковци не се разправям, по принцип. В тази страна може много неща да постигнеш, ако си упорит, методичен и не си оставяш магарето в калта, по определен начин.

28. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro, zmei4o_pk liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    Post Thanks / Like

Да, не ми е приятно, но и аз съм затваряла с идеята да попадна на различен служител. Неизбежно е, защото някои са с повече опит, други не ги е еня какво говорят, трети - не им е ден и т.н
    И да се поправя по-горе, че ще ми избоде очите cUstomer service.
    Sub Footage

30. ХАРЕСВАМ! Мила, jhoro, deijei liked this post
    Post Thanks / Like

Между другото, предлагам да има форум Договори, Контракти, Лицензи
    Sub Footage

32. ХАРЕСВАМ! Мила, jhoro, deijei, lordm liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Омбудсманът праща на прокурор шествие срещу циганския терор
    От llyudo58 във форум Новини от и за България
    Отговори: 15
    Последно мнение: 01-05-2011, 13:13
  2. Отговори: 22
    Последно мнение: 12-12-2009, 09:30
  3. Канселиран полет на BulgariaAir 12.12.2007
    От Suzanne във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 14
    Последно мнение: 05-12-2007, 20:03
  4. Vodafone SIM lock