Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 39
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Пазаруване на Органик - Био - Organic храни

Купувате ли си органик продукти!?
    Каква беше причината да започнете да използвате тези продукти!?
    Ако да, от които магазини и какви продукти бихте препоръчали!?
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Пазаруване на Органик- Organic храни

Купувам "био" месо, пилешко, зеленчуци, когато ги намеря (намирам винаги моркови), яйца и мляко, когато го купувам. Смятам, че са една идея по-чисти от другите и по-полезни. Не се вманиачвам - ако има, има, ако няма - няма. Наясно съм, че всичко е въпрос на пропорции, организмът може да се справи с определен процент шлака, която неизбежно внасяме в него, въпросът е да я намалим до възможния минимум. Купувам ги където намеря, в който магазин пазарувам в момента.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Да, само на Organic сме в къщи. Пазарувам от различни магазини, онлайн и т.н.

5. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Пазаруване на Органик- Organic храни

Един от начините да откриваш продукти и оферти за тях е http://www.mysupermarket.co.uk/

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

средната класа сред имигрантите почва да се оформя и явно търсят начин да се разграничат от простолюдието

аз пък си мечтая да попадна на хубаво узрял хидропонен домат от хубав сорт

безвкусието на тукашните видове е смесица от пръскането с химикал да узреят (по скоро почервенеят) преждевременно и желание за по бавно разваляне дори за сметка на вкуса

хидропонен домат изцяло неорганик ще е много по чист и вкусен стига да е български градински сорт - или поне същия вкус но без глупостите от отровената българска почва с тежки метали

купувал съм органик домати по пет паунда килото от някакви пак безвусни органик сортове - няма никакъв смисъл

а и като прочетете стандарта и какво се бррои за органик
    ке разберете че всичко е маркетингово кравешко лааййно за хара дето се чудят как да се почувстват срециални различни и по щастливи от мързеливите бедни грозни болни простаци около тях :р

органика всъщност ми се струва че вреди от гледна точка на земеползване срещу вертикална хидропоника.

истината е че органика ползва изкуствени торове и пак е органик

но много по малко ефективен заради нески добиви паразити и т н

оргааник ? пълна глупост за хора които четат псевдонаучни "духовни" сайтове . хора дет си мислят че било по хубаво щото е по скъпо (по скъпо е щото е по неефективно. нито е по неотровно нито по вкусно нито по полезно )
    Последно редактирано от korry : 05-01-2017 на 13:09
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

8. Dislikes lordm disliked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Купувам зелен чесън. Сори, сънувам.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Старо куче
    Post Thanks / Like

Aldi от януари минават само на органик. Били инвестирали милиони във ферми в източна и централна Европа и цялат им продукция ще идва от там.

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Aldi от януари минават само на органик. Били инвестирали милиони във ферми в източна и централна Европа и цялат им продукция ще идва от там.
    Нещо ми е много романтично написаното. И къде са тия органик ферми в източна Европа? Щото климатът на Източна Европа не е точно като да зарежда световен супермаркет. А ако има кофти година, какво ще продават в Алди, органик компоти?

13. БЛАГОДАРЯ desi_dpv thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Пазаруване на Органик- Organic храни

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението

http://www.laurengreutman.com/what-t...ganic-at-aldi/

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    средната класа сред имигрантите почва да се оформя и явно търсят начин да се разграничат от простолюдието
    Да, ако с помоща ня органични храни някой е по здрав ще е голямо разграничаване от простолюдието за което говориш ти!

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Пазаруване на Органик- Organic храни

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Повечето храни са преработени, с добавени подобрители и овкусители. Какво значение има били ли са органик или не? А и какъв е смисълът да ядеш органик чипс? Абе не се връзвай на американци, те са толкова органик, колкото децата в Африка се раждат с наднормено тегло.

Иначе и аз си купувам органик де, особено животинските продукти гледам да са колкото се може по-органик и свободни. Да не говорим че извън Лондон, можеш да видиш наистина разхождащи се крави и овце. Иди в източна Европа и потърси органик ферми,обаче...
    А за зеленчуците ми е много съмнително - цената е еднаква, качеството е еднакво...само надписът е различен...
    Последно редактирано от dimitriana : 05-01-2017 на 18:43

17. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Пазаруване на Органик- Organic храни

https://thecoconutcompany.co/ Тази компания има доста продукти и тази http://www.omninatural.co.uk/

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Шиков,както казах най-близкия магазин за органик храна до теб е на Пикадили съркъс,казва се Whole foods market,къде тук е офтопика?
    Или разхождащите се овце и крави,които са еднакви,щото са генно модифицирани? Толкова ли е трудно?

20. ХАРЕСВАМ! dimitriana liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Шиков,както казах най-близкия магазин за органик храна до теб е на Пикадили съркъс,казва се Whole foods market,къде тук е офтопика?
    Или разхождащите се овце и крави,които са еднакви,щото са генно модифицирани? Толкова ли е трудно?
    Какво значи близко във Великобритания и Лондон!?

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Какво значи близко във Великобритания и Лондон!?
    ?Има 3 (три) магазина в Лондон-Кенсингтън,Фулъм и Пикадили съркъс,предложих ти най-близкия до теб,какво значи въпроса ти?

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Органик продуктите не са "по-полезни". Най-малкото е недоказуемо. Просто отговарят на критериите на ЕС за "ограничен продукт". За справка, българския розов домат не отговаря на тези изисквания, докато холандските оранжерийни домати пълни с химии, не видели слънце и напълно безвкусни - отговарят.

За мен лично няма разлика между оrganic морковите и останалите, освен в цената. Същото важи и за прясното мляко, а предполагам и за доста други продукти. Истински органик е да идеш и да си го откъснеш от градината или да пазаруваш директно от фермер, който отдавна е в био-земеделието. Всичко друго си е фалшификация на супермаркетите.

24. БЛАГОДАРЯ dimitriana thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! WindTalker liked this post
    Recommend dimitriana recommended this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Пазаруване на Органик- Organic храни

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    ?Има 3 (три) магазина в Лондон-Кенсингтън,Фулъм и Пикадили съркъс,предложих ти най-близкия до теб,какво значи въпроса ти?
    Повече са , има по близък до мен http://www.wholefoodsmarket.com/stores/list/uk отделно мисля може да се поръчва онлайн.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    За справка, българския розов домат не отговаря на тези изисквания
    Това когато го чух за първи път се шокирах ама е вярно . Как може най-вкусния сорт домат който съм ял изобщо някога да не отговаря на ЕС изискванията се чудя . Ама като се сетя за хепи кокошките нещата ми стават малко по-ясни някак си !

27. ХАРЕСВАМ! dimitriana, valeria_north liked this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

То да беше само розовия домат. Ракията също трябва да се вари в "Евроказани".

За мен лейбъла Органик има смисъл в държави като САЩ и Канада, където гъмжи от продукция със съмнителен произход, пълна с ГМО и нитрати.
    В ЕС, където ГМО-то по презумпция е забранено да се продава на европейския пазар, а в UK специално и да се отглежда изобщо, няма особен смисъл.
    Отделно никой не може да ме убеди, че доматите в щайга от пазарите по българските села, са по-неорганични от тези в Морисънс с надпис Organic.

И още нещо.
    Това, че на един продукт не пише, че е organic не значи, че е по-малко здравословен от друг, на който пише. Може просто фермера да го е домързяло да попълни документите за органик лицензиране или изобщо да не вярва в тази концепция и да не иска продукта му да се продава по-скъпо.
    Толкова за заблудата с organic храните.

То някои хора си мислят, че и semi-skimmed млякото е по-здравословно от пълномасленото, докато е точно обратното.

29. ХАРЕСВАМ! dimitriana liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

И за млякото е така - да . Общо взето всяка обезмаслена храна е поне 10 пъти по-вредна от първоначалния си вариант защото премахването на маслеността от един продукт го кара веднага да си губи вкусовите качества които производителите допълват със захар за да не се губи сладостта на продукта . Захарта е абсолютно най-вредното нещо което човек иска да поглъща защото директно се превръща в мазнини които се трупат в тялото . Точно това е и причината за масовото затлъстяване в световен мащаб,а не липса на движения както се опитват да ти втълпят . Даже като кажем затлъстяване си представяме винаги дебел човек ,но не е така защото има и вид затлъстяване където човек е слаб на вънщен вид ,но вътре в тялото си е брутално затлъстял и той даже и не го знае .

31. ХАРЕСВАМ! dimitriana liked this post
    Post Thanks / Like

Органик продуктите не са "по-полезни". Най-малкото е недоказуемо. Просто отговарят на критериите на ЕС за "ограничен продукт". За справка, българския розов домат не отговаря на тези изисквания, докато холандските оранжерийни домати пълни с химии, не видели слънце и напълно безвкусни - отговарят.

За мен лично няма разлика между оrganic морковите и останалите, освен в цената. Същото важи и за прясното мляко, а предполагам и за доста други продукти. Истински органик е да идеш и да си го откъснеш от градината или да пазаруваш директно от фермер, който отдавна е в био-земеделието. Всичко друго си е фалшификация на супермаркетите.
    За съжаление подкрепям това мнение. Аз съм също в "еко" сектора (макар и със сгради) и знам че Еко е въпрос на много скъп лейбъл и не е по джоба на всеки. Така че малките производители остават извън този сектор, а големите компании пробутват доста съмнителни като качество продукти в него. Просто политиката е меркантилна, а не социална и достатъчно етична.
    В тоя ред на мисли бях на един коктейл и се запознах с един човек, който рециклираше биологични отпадъци превръщайки ги в енергия. В Африка. Той ме убеждаваше колко благородно е това и как бъдещето на бизнеса е етично и социално. Но аз останах скептична, ако е толкова благородно и безопасно за хората, защо не го прави в УК, а чак в Африка. Бил ли е в свой завод да запретне ръкави и да създава енергия рамо до рамо с младите африканчета? Иначе звучи добре да, но трябва да бъдем по-критични и да задаваме повечко въпроси. Планетата и здравето ни зависят от това.

И за да не е само клатене на пръст, аз също съм фен на Whole Foods Market тук в Лондон. Въпреки че и там ми става малко лошо от лъскави опаковки и цената на зеленчуците, които растат напълно фрий в градината на бабите ни. А пък в Оксфорд има страхотни седмични пазари. Освен местна продукция, продават и стока прясно донесена и свалена с корабите им. Те ми се сториха най-органик до тук.

33. БЛАГОДАРЯ mate thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! valeria_north, Charlotte liked this post
    Recommend valeria_north recommended this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Това когато го чух за първи път се шокирах ама е вярно . Как може най-вкусния сорт домат който съм ял изобщо някога да не отговаря на ЕС изискванията се чудя . Ама като се сетя за хепи кокошките нещата ми стават малко по-ясни някак си !
    Нещо за да отговаря на някакви изисквяния, някой трябва да ги спазва, а друг гарантира, че са спазени.....

Град
    Post Thanks / Like

То да беше само розовия домат. Ракията също трябва да се вари в "Евроказани".

За мен лейбъла Органик има смисъл в държави като САЩ и Канада, където гъмжи от продукция със съмнителен произход, пълна с ГМО и нитрати.
    В ЕС, където ГМО-то по презумпция е забранено да се продава на европейския пазар, а в UK специално и да се отглежда изобщо, няма особен смисъл.
    Отделно никой не може да ме убеди, че доматите в щайга от пазарите по българските села, са по-неорганични от тези в Морисънс с надпис Organic.

И още нещо.
    Това, че на един продукт не пише, че е organic не значи, че е по-малко здравословен от друг, на който пише. Може просто фермера да го е домързяло да попълни документите за органик лицензиране или изобщо да не вярва в тази концепция и да не иска продукта му да се продава по-скъпо.
    Толкова за заблудата с organic храните.

То някои хора си мислят, че и semi-skimmed млякото е по-здравословно от пълномасленото, докато е точно обратното.
    Под органик, за месо и мляко и млечни неща според мен означава даденото животно да е хранено с трева . Сега ако си купиш нещо от крави дето пасат в Родопите, няма значение дали пише, че е органик примерно тези продукти http://jaltushamilk.eu/index.html

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Това е така, но нали се сещаш, че над 90% от прясното мляко на британския пазар идва от крави, които са на изцяло тревна диета. Просто не всички са сертифицирани като Органик, но действително диетата и начина им на живот не се различават по нищо от тези на органик кравите. Това че ЕС има някакви измислени изисквания от сорта на "органик кравите да се водят на паша в стадо от не повече от 10-15 крави" е поредната щуротия. T.e. ако фермера Джон от Сейнт Андрюс си води 16-те крави на паша заедно, то той не се котира за органик, нищо че покрива изцяло всички останали изисквания.
    За мен шотландското мляко е много качествено и съм убеден, че идва от крави, които пасат трева, защото ги виждам почти всеки ден. Сигурен съм, че до голяма степен на юг е също така, защото идва от ферми от английския countryside.

Отделно когато веригите изкупуват на едро млякото от фермерите, най-висока цена плащат за млякото с най-висока масленост. Именно защото то е най-висококачествено и съдържа всички необходими витамини и минерали, които правят тази напитка "полезна".
    Semi-skimmed млякото не е "healthy choice", а просто с по-ниска масленост за хора, които са на специална диета, фитнесманияци или просто си пият чая с полумаслено мляко.

Това е малко като онази шега на Доналд Тръмп за диетичната кола "Досега не съм виждал слаб човек да пие диетична кола или пепси"

И за финал: аз не искам да има специални лейбъли и изисквания за organic. Искам всички храни на пазара да са органични и био по стандарт.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Купувате ли си органик продукти!?
    Каква беше причината да започнете да използвате тези продукти!?
    Ако да, от които магазини и какви продукти бихте препоръчали!?
    аз пък странното,че от скоро проядох лютеница, брата ми изпрати 10 бурканчета и ми хареса, преди това мразих лютеница.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Tестове за поносимост към храни
    От lordm във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-05-2011, 21:33
  2. Don't panic , it's Organic
    От shopska salata във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 02-03-2011, 06:13
  3. 20% off - продукти на Organic Babies
    От Newmum във форум Пазаруване, продукти, оферти
    Отговори: 1