Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 39 от общо 39
    администратор Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Пазаруване на Органик- Organic храни

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    аз пък странното,че от скоро проядох лютеница, брата ми изпрати 10 бурканчета и ми хареса, преди това мразих лютеница.
    Каква е лютеницата марка и финно или едро смляна!?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Пазаруване на Органик - Био - Organic храни

Купувам мляко и млечни продукти органик, но точно тази седмица в една група споменаха за тези органик храни и се включи ветеринар, работещ към ферми и кланници. Вече не съм сигурна, дали си заслужава тук в УК да се купува органик мляко и месо. Ето какво написа за моя коментар за това, дали дават хормони на кравите, за да увеличат добива:
    "това се практикува в САЩ. В УК даже си пасат навън лятото. На уейтроуз млякото идва с гаранция, че е пасищно и пак не е по-скъпо от другите магазини...
    А градските легенди за хормони в месото и гной в млякото ги оставям на да ги нищят във фб"
    На друг въпрос:
    "много интересно ми стана, сподели моля те верни ли са тези приказки за слагане на хормони в пилето? И възможни ли са шашми от рода ,за пред инспекторите най доброто а другото ще го заметем под килима?"
    "Не и за двете. Да се инжектират хормони на пилета е трудоемко и много скъпо. Златни ще излязат. Дават се кокцидиостатици в пърите две седмици на малките пиленца и това е. Докато дойде време за клане е минал withdrawal period. Месото може да има дъх, ако фермерът е използвал рибно брашно в смеските, това е.
    В кланиците вет.лекари не идват на проверка, а са там 100% от времето. Няма как да се скрият лоши практики. Но честно казано супермаркетите имат много по-високи изисквания, отколкото FSA , който е държавният орган. Така че предприятията сами се натискат да са с добри практики, иначе ще си загубят пазара и договорите.
    И когато някой ми каже колко е качествено месото в Бг просто ми става смешно. Освен, ако не го е гледала баба ви няма начин да е по-добро. Кравите и овцете живеят в обори и не излизат навън освен на пролет. Тревата е изгоряла до края на юни и животните се хранят само със смески, 90% от състава на които са произведени в САЩ и Китай и са ГМО. За сравнение тук тревопасните са навън целогодишно с малки изключения при кравите за мляко. Прасетата в Бг се гледат само в затворени помещения, а тук в доста ферми са на открито и живеят по 5-6 в къщички."
    Отговор за органик месото:
    "За органик не бих си дала парите в УК. За САЩ нещата са съвсем различни, но там не важат европейските стандарти.
    Free range купувам аз, защото искам да поддържам фермери с добър welfare record. Но органик е безмислено, не са минали през профилактични кокцидиостатици и са пълни с паразити и повечето имат плеврит и/или хепатит.
    А органик прасета без pleurisy и аскаридоза досега не съм виждала, тъй като не ги обезпаразитяват."
    Надявам се да не съм нарушила правилата или някой да се засегне, че цитирам инфо от затворена група, но за мен беше полезно и определено ме накара ме да се замисля.

3. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! RNOH, mate, Charlotte liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merry Виж мнението
    Купувам мляко и млечни продукти органик, но точно тази седмица в една група споменаха за тези органик храни и се включи ветеринар, работещ към ферми и кланници. Вече не съм сигурна, дали си заслужава тук в УК да се купува органик мляко и месо. Ето какво написа за моя коментар за това, дали дават хормони на кравите, за да увеличат добива:
    "това се практикува в САЩ. В УК даже си пасат навън лятото. На уейтроуз млякото идва с гаранция, че е пасищно и пак не е по-скъпо от другите магазини...
    А градските легенди за хормони в месото и гной в млякото ги оставям на да ги нищят във фб"
    На друг въпрос:
    "много интересно ми стана, сподели моля те верни ли са тези приказки за слагане на хормони в пилето? И възможни ли са шашми от рода ,за пред инспекторите най доброто а другото ще го заметем под килима?"
    "Не и за двете. Да се инжектират хормони на пилета е трудоемко и много скъпо. Златни ще излязат. Дават се кокцидиостатици в пърите две седмици на малките пиленца и това е. Докато дойде време за клане е минал withdrawal period. Месото може да има дъх, ако фермерът е използвал рибно брашно в смеските, това е.
    В кланиците вет.лекари не идват на проверка, а са там 100% от времето. Няма как да се скрият лоши практики. Но честно казано супермаркетите имат много по-високи изисквания, отколкото FSA , който е държавният орган. Така че предприятията сами се натискат да са с добри практики, иначе ще си загубят пазара и договорите.
    И когато някой ми каже колко е качествено месото в Бг просто ми става смешно. Освен, ако не го е гледала баба ви няма начин да е по-добро. Кравите и овцете живеят в обори и не излизат навън освен на пролет. Тревата е изгоряла до края на юни и животните се хранят само със смески, 90% от състава на които са произведени в САЩ и Китай и са ГМО. За сравнение тук тревопасните са навън целогодишно с малки изключения при кравите за мляко. Прасетата в Бг се гледат само в затворени помещения, а тук в доста ферми са на открито и живеят по 5-6 в къщички."
    Отговор за органик месото:
    "За органик не бих си дала парите в УК. За САЩ нещата са съвсем различни, но там не важат европейските стандарти.
    Free range купувам аз, защото искам да поддържам фермери с добър welfare record. Но органик е безмислено, не са минали през профилактични кокцидиостатици и са пълни с паразити и повечето имат плеврит и/или хепатит.
    А органик прасета без pleurisy и аскаридоза досега не съм виждала, тъй като не ги обезпаразитяват."
    Надявам се да не съм нарушила правилата или някой да се засегне, че цитирам инфо от затворена група, но за мен беше полезно и определено ме накара ме да се замисля.
    Специално аз ти благодаря много за това мнение, защото и на мен ми дава картина, която ми липсва. Аз също съм се чудила кое доколко има смисъл, защото тук, където живея, животните са навън и пасат целогодишно, включително и в момента, времето е меко и все още има трева, докато в България има сняг и това не е възможно.

Много често, когато четем материали на английски, аз понякога се затруднявам да отсея, кое е вярно за Щатите и кое - за Кралството, точно гледната точка на професионалист за Кралството ми липсваше, затова този цитат на мен поне ми е изключително полезен. Ако ми дадеш линк за групата във ФБ, ще бъда благодарна, може и на лични.

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

С други думи: има смисъл да купувате органик само семена и неща с растителен произход или произведени извън ЕС. Например медът и ядките.

За мляко и месо е ясно, че щом са отгледани в UK, са максимално органик и без да го пишe.
    Иначе ми е интересно какво ще направят Алди - веригата с най-ниски цени да мине изцяло на органик... това решение съвсем ще развали плановете на много хора.

“I want us to be a country where it doesn't matter where you were born, who your parents are, where you went to school, what your accent sounds like, what God you worship, whether you are a man or a woman, gay or straight, black or white.

All that should matter is the talent you have and how hard you're prepared to work.”

– Theresa May

командирован до 01.04.17 Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

...в този смисъл, за мен е интересно да чуя вашето мнение за месните и млечни продукти от Ирландия.
    Носят се легенди. Ако са верни слуховете щом е ириш, значи е 100% органик...365 дни в годината животните им са навън...
    Нещо подобно съм виждал в Холандия. Януари месец , кравите им бяха навън...

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Търсете продукти organic, когато пазаруте продукти с произход Южна Америка: кафе, банани, какао и т.н.
    Същото важи и за ядките.

Предимствата на органичното мляко:

http://www.organicmilk.co.uk/

http://www.scottishorganicmilk.org/organic-benefits

“I want us to be a country where it doesn't matter where you were born, who your parents are, where you went to school, what your accent sounds like, what God you worship, whether you are a man or a woman, gay or straight, black or white.

All that should matter is the talent you have and how hard you're prepared to work.”

– Theresa May

8. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Пазаруване на Органик - Био - Organic храни

[QUOTE=mate;712132]Търсете продукти organic, когато пазаруте продукти с произход Южна Америка: кафе, банани, какао и т.н.
    Същото важи и за ядките.

Предимствата на органичното мляко:

http://www.organicmilk.co.uk/
    Продуктите на тази ферма са в много магазини www.yeovalley.co.uk Млекото им прясното става с каймак!

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Пазаруване на Органик - Био - Organic храни

http://www.healthysupplies.co.uk/ попаднах на този магазин

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Аз за храна компромиси не правя.Био-мио все тая стига да е добро.Водя доста нездравословен начин на живот - ям всякакви пържени работи,а плодове рядко.Просто не съм по тях.Пия и много бира,но изглежда съм 65 кила с дрехите на гърба щото ям сладко(захарни продукти)веднъж на високосна,а захар не съм купувал от както майка ми се прибра в България 2015-та.Виж ти къде бил ключа от палатката.Отгоре на това ям еди н 800 грамов хляб за 2 дни.И то бял представяш ли си.Отгоре на това ям по 4-5 пъти дневно...и то нищо здравословно - яйца,яхнии,манджи,пици,сандвичи и между 3 и 8 бири дневно.

Движението не било фактор за килограмите.Явно затова вместо да качвам аз свалям...ще му се оплача на шефа,че с тая работа много здравословен начин на живот водя,а това не е хубаво.Тъй де на бившия началник,че нещо явно се притесниха за мен и ме прехвърлиха на друга длъжност.Такава де седиш 12 часа като пън и зяпаш в една точка.Въй.

Какви ли не простотии съм чел,ама това за био-мио е пълен смях.Като в България БДС стандарта.Единственото хубаво нещо бяха кремвиршите,ама нали скъпи и се развалят бързо ги спряха от производство за норматив.

Аз си мисля,че всичко е до метаболизъм и това био мио и всякакви простии е просто голяма глупост.Сега ако си купиваш бейзик хляб от 40 стинки е ясно колко е хляб,или ония помии в Теското дето били евридей нещо си.Като ги погледна и...по-добре да си умра гладен,ама това никога.

Проба-грешка докато намериш каквото ти трябва.Аз на марки и био нещо си не робувам.Един път реших да си купя био бейби банани - баси пластмасата.Лука био беше по-евтин от оня съмнителния с незнайния произход...ама опаковката на биото беше по-лачена...

Пра-баба ми бог да я прости когато беше по-млада обработваше 1 декар двор и 3 декара нива.Аз лично съм купувал химикалите с които пръскаше зарзавата и овошките.Не било здравословно...пффф...

феноменална коза- паяк :) Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

аз да попитам как сте сигурни, че е органик? щото аз веднъж купих пиле за 12 евро килото и беше същия бройлер само цената му различна. органик на село ако си си го сял сам. иначе от магазина... Бе не знам. купувам каквото мога да си позволя.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    аз да попитам как сте сигурни, че е органик? щото аз веднъж купих пиле за 12 евро килото и беше същия бройлер само цената му различна. органик на село ако си си го сял сам. иначе от магазина... Бе не знам. купувам каквото мога да си позволя.
    Било е 12 евра,защото е от ония веселите,щастливи и демократично независими ака свободни пилци и е умряло с усмивка на човката.

14. ХАРЕСВАМ! dobri39 liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

16. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Определено най-хубавото прясно мляко, което съм опитвал в UK. Unhomogenised.
    С дебел пласт каймак най-отгоре. Продава се само в Waitrose.

НЕ е по темата органик, но ако искате млечен шоколад като от детството, препоръчвам ви:

– Theresa May

18. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Charlotte liked this post
    Напреднал Аватара на WindTalker
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Пазаруване на Органик- Organic храни

Много фермери се ориентират към онлайн търговия на био плодове и зеленчуци, както ги наричат в България. Изглежда рентабилно, още повече веган манията набира популярност. Поколението на дъщеря ми масово са вегетарианци и вегани.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Tестове за поносимост към храни
    От lordm във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-05-2011, 21:33
  2. Don't panic , it's Organic
    От shopska salata във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 02-03-2011, 07:13
  3. 20% off - продукти на Organic Babies
    От Newmum във форум Пазаруване, продукти, оферти
    Отговори: 1