Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 10 от 27 ПървиПърви ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 226 до 250 от общо 671
    Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Новини около Брексит

На мен пък един ми каза,че ЮК излиза от ЕС,защото на хората им писнало да "ни" слушат полския и полския ни акцент...явно България е нек'ва полска провинция...ти да видиш.Това им е най-големия проблем на британците

2. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    На мен пък един ми каза,че ЮК излиза от ЕС,защото на хората им писнало да "ни" слушат полския и полския ни акцент...явно България е нек'ва полска провинция...ти да видиш.Това им е най-големия проблем на британците
    еми писнало им е, ти в собствената си страна да работиш само с чужденци, няма ли да откачиш. Аз откачам тук с тия англета, представям си в България ако трябва да работя само с чужденци

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    еми писнало им е, ти в собствената си страна да работиш само с чужденци, няма ли да откачиш. Аз откачам тук с тия англета, представям си в България ако трябва да работя само с чужденци
    Където аз работя има 4-5 поляка,един паки и моя милост...всичко на всичко сме над 100 човека с началниците На мен бритишите не ми пречат.Има един който не говори с чужденци и открито ни мрази,но само той.На мен не ми пречи

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ами не, далеч не всички хора откачат, като чуват чужди езици, има мултинационален бизнес, има туризъм и много други отрасли, в които човек работи с чужденци и си общува на различни езици и това изобщо не е повод за стрес. Аз например, обичам да се срещам с чужденци и да си говорим за техните страни, научават се много интересни неща така, ако човек е с отворен ум.

6. ХАРЕСВАМ! beni7574, dimitriana, zhb, krasi_sot, itso and 2 others liked this post
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Като влезеш в стаята за почивка и от дясно двама, трима дуднят на влашки а от ляво пет, шест на полски а англетата си траят, понеже не разбират нито един от двата езика, друга песен ще запееш за чужденците....
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Едва ли.

Напреднал
    Град
    Оxford
    Post Thanks / Like

https://www.google.co.uk/amp/s/www.e...ghts-talks/amp

Румънците си защитават гражданите.
    Браво на тях, за разлика от нашите дупедавци.

10. ХАРЕСВАМ! deijei, zhb liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Едва ли.
    Мила един въпрос, не го приемай като заяждане. Ако хванеш нощният влак София- Бургас и вътре в твоето купе има роми, които говорят цигански, приятно ли ще ти бъде и ще си говориш ли така както например си говориш с някой в Шотландия от Нагорни Карабах

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Мила един въпрос, не го приемай като заяждане. Ако хванеш нощният влак София- Бургас и вътре в твоето купе има шведи, които говорят шведски, приятно ли ще ти бъде и ще си говориш ли така както например си говориш с някой в Шотландия от Нагорни Карабах
    Fixed. Айде да не говорим за цигани,а? Те и на български да говорят пак няма да ми е приятно.А надали и на нея.

13. ХАРЕСВАМ! deijei, geleto liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мила един въпрос, не го приемай като заяждане. Ако хванеш нощният влак София- Бургас и вътре в твоето купе има роми, които говорят цигански, приятно ли ще ти бъде и ще си говориш ли така както например си говориш с някой в Шотландия от Нагорни Карабах
    Сигурно ти се вижда странно, но говоря с роми без проблем и те обикновено в мое присъствие говорят на български. Преди време дори бяха по-голяма групичка и двама започнаха да си говорят на техния език, едната от жените веднага ги скастри и им каза да говорят на български, защото има хора, които не ги разбират и оттам нататък нямаше проблеми. Но не виждам какво общо има между нощния влак София-Бургас и животът на българите или другите чужденци в Кралството. Между другото, случи ми се веднъж да пътувам точно в този влак през нощта преди години и бях в подобна ситуация. Без да има роми, говорещи други езици, се почувствах обезпокоена и споделих това с кондуктора, човекът ме сложи в служебното купе, до което нямат достъп други, освен служителите, за да пътувам спокойно и да не ми досаждат подпийнали граждани от какъвто и да е етнос.

Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Oxford University may break with 700 years of tradition and open a foreign campus

http://www.telegraph.co.uk/education...radition-open/

16. БЛАГОДАРЯ lordm, Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Това си е направо удар под кръста
    United Ireland should guarantee North access to EU, says Kenny
    https://news.google.com/news/amp?cau...b-fcd706277f2c
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

18. БЛАГОДАРЯ lordm, Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Че са умствено много ''напреднали'', нали

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ами не, далеч не всички хора откачат, като чуват чужди езици, има мултинационален бизнес, има туризъм и много други отрасли, в които човек работи с чужденци и си общува на различни езици и това изобщо не е повод за стрес. Аз например, обичам да се срещам с чужденци и да си говорим за техните страни, научават се много интересни неща така, ако човек е с отворен ум.
    100% съм съгласен с теб, Мила, но явно британците не споделят твоето мнение по въпроса, ама изобщо

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от King Виж мнението
    100% съм съгласен с теб, Мила, но явно британците не споделят твоето мнение по въпроса, ама изобщо
    Така е, ама не всички британци, само мъъъничко повече от половината:
    United Kingdom
    Choice - Votes - %
    Leave the European Union - 17,410,742 - 51.89%
    Remain a member of the European Union - 16,141,241 - 48.11%

22. ХАРЕСВАМ! King liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По света има толкова красиви острови......Вие БАШ на този UK остров ли намерихте да емигрирате

Старо куче
    Post Thanks / Like

Близък до Тръмп милиардер изиграл ключова роля за Брекзит

Американски милиардер, подпомогнал финансово кампанията на Доналд Тръмп, е изиграл ключова роля и в кампанията за Брекзит, пише британският в. "Обзървър".
    Оказва се, че Робърт Мърсър, натрупал милиарди от хеджфонд, специализиран в автоматизирана търговия, за когото се разбра миналата седмица, че е един от собствениците на дясната медия "Брайтбарт", е дългогодишен приятел на британския евроскептичен политик Найджъл Фараж.

Той е наредил на фирмата си за анализи на данни да предостави експертни съвети на кампанията за напускане на ЕС (Leave) и по-конкретно как чрез Фейсбук да взема на прицел колебаещи се гласоподаватели. Това е дарение на услуги, което не е било декларирано пред избирателната комисия, отбелязва "Гардиън", цитиран от БТА.

"Кеймбридж Аналитика", клон на британската компания "Ес Си Ел груп" с 25 години опит в кампаниите за военна дезинформация и "изборен мениджмънт", твърди, че използва най-съвременна технология, която може да изгради лични психометрични профили на гласоподаватели и да открива какво ги вълнува.

Екипът на Тръмп е платил на фирмата над 6 милиона долара, за да окаже влияние във виртуалното пространство върху колебаещите се избиратели, а сега става ясно, че Мърсър е свързал и Фараж с фирмата, в която има мажоритарен дял.

Директорът за връзки с обществеността на кампанията за напускане на ЕС Анди Уигмор каза за в. "Обзървър", че между Фараж и Мърсър има дългогодишно приятелство и американският милиардер е предложил услугите си безплатно заради общите им цели.

Стратегията е включвала събиране на информация от профили във Фейсбук и други социални мрежи, благодарение на което е изградена база данни за над един милион души.

Уигмор каза, че кампанията е използвала тази информация в комбинация с изкуствен интелект за набелязване на конкретни хора, на които са изпращани до голяма степен персонализирани рекламни материали.

Мърсър и дъщеря му Ребека са ключови фигури не само във възхода на Тръмп, но и във внасянето на разкол в традиционните медии, пише "Обзървър" и посочва публикация от събота на в. "Вашингтон пост", в която се разкрива, че Мърсър е един от собствениците на "Брайтбарт" - сайтът , превърнал се във водеща платформа на алтернативната десница.

Това е една от серията му инвестиции, които целят да променят медийната среда и политическите възгледи не само в САЩ, но и във Великобритания, пише "Гардиън".
    http://dnes.dir.bg/temite/news/kampa...?tag_id=139004

с една дума брексит и тръмп са захранени от едно място. интересното е единия като се срине какво ще стане с втория

25. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zhb, Мила, itso, jhoro liked this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението

с една дума брексит и тръмп са захранени от едно място. интересното е единия като се срине какво ще стане с втория
    Те така ще сложат рамо и на Лю Пен. Нема до сега измислено нищо по-добро от – разделяй и владей.
    Уж дебели с малки мишки, оправиха индианците, докараха си негри, чий го крепиха във Виетнам, още не знам, сега ще оправят и европейците. Надарени.
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от anix Виж мнението
    Не се шегувам. Притеснява ме тази " CSI - comprehensive sickness insurance".
    Послушай ме не го прави. Виж Тръмп как не пусна мусулманите. Ходи на почивка някъде из УК. След няколко години като се оталожат нещата тогава ще отидеш във БГ, няма да избяга.
    По света има толкова красиви острови......Вие БАШ на този UK остров ли намерихте да емигрирате

администратор Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Новини около Брексит

Увеличава се броят на български и румънски имигранти въпреки Брексит

Прочетете цялата новина тук >>> Увеличава се броят на български и румънски имигранти въпреки Брексит

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Напреднал Аватара на anix
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    https://www.gov.uk/government/public...on-form-eea-qp

Това ми го прати приятел и каза да се направи до 15март. Почнаха ли да събират пари от нас вече?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Това за колко време назад ? А, ако си имал различни работодатели и селф емплоймент, как се попълва ?

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението

Така както Европейския съюз и СССР са захранени от едно и също едно място - от банкерския интернационал. Същият, който финансира "освободителните" инвазии на Ирак и Афганистан, майдана в Украйна, арабската пролет и "опозицията" в Сирия.

А сриването ще има да почакаш, доста и то. Първо трябва да видим сметката на уродливата пирамида ЕС, която докара България от 28-ма в света по БВП На главата от население - до 69-та. Крайната цел обаче е друга - връщане на националните граници и стоп на тероризма, финансиран от същите банкерски фамилии, които крепят с последни сили Брюксел.

“I want us to be a country where it doesn't matter where you were born, who your parents are, where you went to school, what your accent sounds like, what God you worship, whether you are a man or a woman, gay or straight, black or white.

All that should matter is the talent you have and how hard you're prepared to work.”

– Theresa May

31. ХАРЕСВАМ! Motovilkov, tt_tt_tt liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Така както Европейския съюз и СССР са захранени от едно и също едно място - от банкерския интернационал. Същият, който финансира "освободителните" инвазии на Ирак и Афганистан, майдана в Украйна, арабската пролет и "опозицията" в Сирия.

А сриването ще има да почакаш, доста и то. Първо трябва да видим сметката на уродливата пирамида ЕС, която докара България от 28-ма в света по БВП На главата от население - до 69-та. Крайната цел обаче е друга - връщане на националните граници и стоп на тероризма, финансиран от същите банкерски фамилии, които крепят с последни сили Брюксел.
    ами да почакаме и ще видим, имам усещането че първо тръмп ще го отнесе. не мога да знам кой финансира тероризма , но в поста ти има голямо противоречие ако тези банкерски фамилии финансират тероризма няма как и да крепят ЕС, ако е вярно твърдението ти тези милион и кусур мигранти щяха да бъдат насочени я към русия я към уса. аз разсъждавам простичко, кой има интерес от разпада на ЕС? русия и уса и кръговете около тръмп. кой работи усилено в тази насока? тръмп и вероятно русия но подмолно. а пък твърдението ти за българия хмм.. имаш идея от политическите процеси в бг в последните 25-27 години? твърдението ти за бг е абсолютно невярно. гледам че и себе си слагаш в разрзбиването на ЕС та би ли ни казал къде ще бъде следващия атентат? или сега работите по избирането на льо пен във франция?
    Последно редактирано от deijei : 01-03-2017 на 17:01

33. ХАРЕСВАМ! itso liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

ЕС се чуди кой от 5 пътя да хване след Брекзит

Европейската комисия представи пет възможни пътя, по които ЕС да се развива занапред без Великобритания.
    Докладът, озаглавен "Бяла книга", разглежда възможностите ЕС да оцелее и беше представен днес в Европейския парламент от председателя на ЕК Жан-Клод Юнкер.

Целта на доклада е обществеността в ЕС да участва в избирането на най-добрия за него път и да изрази волята си на изборите за следващия Европейски парламент през 2019 година, предаде БТА.

Първата възможност, очертана в доклада, е ЕС да продължи да съществува, както досега.

Втората е от ЕС да остане само единният пазар, без свободите на движение да бъдат изцяло защитени.

Третата възможност е т. нар. ЕС на няколко скорости - всяка държава да преценява в коя от общите политики да участва.

Четвъртата възможност е ЕС да отговаря за по-малко неща, но по-ефективно.

Последната е пълната федерализация (уеднаквяване).

В доклада от трийсетина страници Жан-Клод Юнкер посочва плюсовете и минусите на всяка от тези възможности. Петте пътя предвиждат съхраняване на единната валута.

При запазването на досегашния ЕС се предвижда развитие на енергийния съюз и цифровизацията, както и сключване на общи икономически споразумения. Ще остане общата политика на сигурност с опазването на външните граници, общата външна политика и задълбочаването на сътрудничеството в отбраната. Недостатъкът би бил, че тромавостта на ЕС също няма да се промени.

При варианта "Само единен пазар" свободата на движение не е сигурна, няма да има единна система за убежище и миграция, ще се върнат проверките по вътрешните граници, а сътрудничеството в областта на сигурността ще бъде на двустранна основа. Външната политика на страните от ЕС също ще бъде по-самостоятелна, а отбранителното сътрудничество ще се запази. В този случай бюджетът ще бъде преразпределен, а общи проблеми ще бъдат решавани със собствените сили на отделните държави.

При сценария "Който иска, прави повече" се запазва посоката за общи икономически договори. Тези държави, които желаят, ще се сближават повече, например в политиките за данъците, обществената закрила, сигурността, правосъдието, отбраната. Недостатъкът би бил, че процесът за взимане на решения ще се усложни.

Във варианта "Правим по-малко, но по-ефективно" международните икономически договори са изцяло в ръцете на ЕС, като същевременно администрацията в Брюксел губи от ангажиментите си в областта на социалната политика и безработицата. Сътрудничеството в опазването на границите, предоставянето на убежище и борбата с тероризма, е постоянно. В този случай ЕС има единна външна политика и се обособява общ отбранителен съюз. Така ЕС взима решенията си по-бързо и лесно.

В последния вариант "Заедно правим повече" външноикономическите договорки са изцяло приоритет на ЕС, сътрудничеството в опазването на границите и борбата с тероризма са задълбочени, външната политика е обща, създава се отбранителен съюз. В този случай общият бюджет се увеличава и се въвежда данък ЕС. Решенията ще могат да се взимат по-лесно, но това би поставило въпроса за прекомерната власт на общностните институции.

Юнкер очаква предложенията да бъдат подложени на подробни обществени обсъждания в ЕС с участието на неправителствени организации, власти и партии. Юнкер нарича предложенията си "нова глава в европейския проект", а негови сътрудници ги определят като "кръщелното свидетелство на ЕС от 27 държави" (без Великобритания).

В доклада се отчита, че ЕС днес се развива на няколко скорости, доколкото част от държавите са в еврозоната, някои от тях са в Шенген, а други не са в нито една от тези структури.
    http://dnes.dir.bg/news/es-doklad-ev...-25368166?nt=4
    промените се задават в ес ето сега трябваше ук да е на масата и да е водещата сила на промяната в ес както и да участва в реформирания ес. да ма не, сега ще гледа отстрани

35. ХАРЕСВАМ! zhb, itso liked this post
    Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението

В това няма никаква логика. Регулациите на финансовия сектор са много по строги в EU отколкото да речем в UK или САЩ. Дори Trump в момента говори за допълнителни дерегулации. Изглежда че банкерското "финасиране" не е свършило много работа в EU но пък май има добър ефект при Trump.

Графиката на GDP per capita не показва никакво отрицателно въздействие от членството на България в EU. Дори напротив, от около 2000г когато става ясно че нещата поемат на там, GDP per capita почти се удвоява за 16г. Докато през предходните 20г почти не е мръднало.

Ние не сме неграмотните Brexit гласоподаватели да ни пробутваш евтина пропаганда.

37. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
Страница 10 от 27 ПървиПърви ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Пак сме в английските новини
    От Aira25 във форум Общ форум
    Отговори: 8
    Последно мнение: 30-09-2013, 22:52
  2. Готини новини
    От martini във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 06-07-2008, 09:00
  3. Последни новини около натурализацията.
    От Zara във форум Британско поданство
    Отговори: 3
    Последно мнение: 27-03-2007, 17:23

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker