Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 37 от 39 ПървиПърви ... 273536373839 ПоследнаПоследна
Резултати от 901 до 925 от общо 974
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Новини около Брексит

@mrjamesob
    It's almost reassuring, amid all the uncertainty and turmoil, to see Boris Johnson's overweening vanity so intact and ineluctable.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Moody's downgrades UK's rating to Aa2 from Aa1
    http://www.euronews.com/2017/09/22/m...o-aa2-from-aa1
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

3. БЛАГОДАРЯ lordm, никанор thanked for this post
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Moody's downgrades UK's rating to Aa2 from Aa1
    http://www.euronews.com/2017/09/22/m...o-aa2-from-aa1
    ...много жалко , мамка му ... толкова не ми се иска това да не е вярно ... Тъпо е ...макар че знам какво ще се случи
    DJ ...and yet !!!
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    ...много жалко , мамка му ... толкова не ми се иска това да не е вярно ... Тъпо е ...макар че знам какво ще се случи
    DJ ...and yet !!!
    кажи какво ще се случи, позна за паунда че ще се вдигне ,кажи според теб какво следва?

6. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Тереза Мей май иска да отложи още повече Brexit-а....

Brexit delayed until 2021 as Theresa May commits UK to two year transition period

http://www.telegraph.co.uk/news/2017...eech-florence/

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

DJ ...and yet !!!
    това си беше ясно, какво те учудва. Малко извън темата, имам една позната, която работи в азда, скоро я засякох и се разприказвахме, сподели че всеки ден се сменят цените нагоре. Нещата хич не вървят на добре, лошото е че много хора си разпродадоха имоти в България, дойдоха тук и профукаха всичко, някой ги дадоха за депозити и изтеглиха кредити за жилище, просто нещата не са сигурни вече, ако затворят много фирми и сумата народ остане на улицата, не ми се мисли за тия които не могат да си изплащат кредита, дори и в България не могат да се приберат, защото нямат нищо. Доста мои неща прекарах в България, така че ако стане напечено, да мога целият си багаж да бутна в един куфар и за 25 кинта да се прибера, може смешно да ти се струва, ама трябва да съм готов и на тоя вариант.Абе да мине и другата година и вече ще мисля за прибиране, ще видя с тоя пр, още му се колебая, нещо неможе да ме грабне тая държава
    Последно редактирано от dimi_m : 24-09-2017 на 04:15

9. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    Post Thanks / Like

Colin Firth gets Italian citizenship - BBC News
    https://apple.news/AuvHgNTc2T9KIbtmZ1rnd-w

Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

кажи какво ще се случи, позна за паунда че ще се вдигне ,кажи според теб какво следва?
    ... всичко ще се крепи на това дердже , докато не пипнат лихвата ...
    нивото го държат , много майсторски ...как да ти кажа ... не че има икономически причини да падзне , но понеже всички очакват да падне и реално се създава напрежение върху паунда, макар и прикрито в глобален мащаб. Т.е. някакво изчакване , дебнене...
    Правителството е наясно със ситуацията и много умело използва момента ... за да изцеди максимума. EС е не по малко наясно и е много търпелив и изчаквателен ... официално !!!
    Иначе , бъди сигурен че, текат яки процеси на договаряне към момента и паунда се крепи на толерантността , уважението и дискретността на ЕС за сега. ...
    Пипането на лихвата , ще е първият сигнал за негативни очаквания , отразени в договорките с ЕС ...
    Няколко месеца напред , не би трябвало да има драстични промени ....
    ... и DJ ... не съм познал, защото не съм врачка ... просто , то се вижда
    Последно редактирано от никанор : 24-09-2017 на 18:34
    Perfect stranger

12. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Не знам дали се дължи на Брекзита, т.е. някаква предвидливост, дали липса на пилоти/екипажи, но Wizzair от 4 ноември спират полетите си София до Бристол, Бирмингам и още един град (не помня кой). Тези които имат билети за след тази дата се пренасочват да летят от Лутън или връщане на парите или 110% компенсация ваучери, които да ползват пак с Уиз...
    Причината едва ли е липса на пътници, полетите до Бристол винаги са почти пълни..., а ако е това щяха първо да намалят полетите на два седмично, после на един и накрая закриване...

14. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Не знам дали се дължи на Брекзита, т.е. някаква предвидливост, дали липса на пилоти/екипажи, но Wizzair от 4 ноември спират полетите си София до Бристол, Бирмингам и още един град (не помня кой). Тези които имат билети за след тази дата се пренасочват да летят от Лутън или връщане на парите или 110% компенсация ваучери, които да ползват пак с Уиз...
    Причината едва ли е липса на пътници, полетите до Бристол винаги са почти пълни..., а ако е това щяха първо да намалят полетите на два седмично, после на един и накрая закриване...
    ... има нещо , и аз не мисля че причина е Брексит , даже напроттив, те дръпнаха точно заради него , но явно не бяха подтотвени, явно просто нямаха нужния капацитет . Маркетингът им явно е по успешен от действията им. А пък това в тезци мащаби е самоубийствено.
    Райън еър, явно са наясно с това и в момента натискат педала ...
    Perfect stranger

16. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    това си беше ясно, какво те учудва. Малко извън темата, имам една позната, която работи в азда, скоро я засякох и се разприказвахме, сподели че всеки ден се сменят цените нагоре. Нещата хич не вървят на добре, лошото е че много хора си разпродадоха имоти в България, дойдоха тук и профукаха всичко, някой ги дадоха за депозити и изтеглиха кредити за жилище, просто нещата не са сигурни вече, ако затворят много фирми и сумата народ остане на улицата, не ми се мисли за тия които не могат да си изплащат кредита, дори и в България не могат да се приберат, защото нямат нищо. Доста мои неща прекарах в България, така че ако стане напечено, да мога целият си багаж да бутна в един куфар и за 25 кинта да се прибера, може смешно да ти се струва, ама трябва да съм готов и на тоя вариант.Абе да мине и другата година и вече ще мисля за прибиране, ще видя с тоя пр, още му се колебая, нещо неможе да ме грабне тая държава
    нямам идея къде си ти ама точно в асда наблюдавам намаление на цените, плодове зеленчуци донякъде го приемах за нормално в сезон са, ама за меса и други някакси не се връзва, лошото ще бъде ако всичко това се прави изкуствено и неминуемо след не много голям период от време ще избие всичко и цените ще хвръкнат

Post Thanks / Like

... всичко ще се крепи на това дердже , докато не пипнат лихвата ...
    нивото го държат , много майсторски ...как да ти кажа ... не че има икономически причини да падзне , но понеже всички очакват да падне и реално се създава напрежение върху паунда, макар и прикрито в глобален мащаб. Т.е. някакво изчакване , дебнене...
    Правителството е наясно със ситуацията и много умело използва момента ... за да изцеди максимума. EС е не по малко наясно и е много търпелив и изчаквателен ... официално !!!
    Иначе , бъди сигурен че, текат яки процеси на договаряне към момента и паунда се крепи на толерантността , уважението и дискретността на ЕС за сега. ...
    Пипането на лихвата , ще е първият сигнал за негативни очаквания , отразени в договорките с ЕС ...
    Няколко месеца напред , не би трябвало да има драстични промени ....
    ... и DJ ... не съм познал, защото не съм врачка ... просто , то се вижда
    След като прочетох внимателно анализа,у мен възникна въпроса-кой е този който пипа лихвата,защо ще я пипа и защо още не я е пипнал?И какво ще стане с хората които живеят на лихва и тези които живеят от лихва?

Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

наблюдавам намаление на цените, плодове зеленчуци донякъде го приемах за нормално в сезон са, ама за меса и други някакси не се връзва, лошото ще бъде ако всичко това се прави изкуствено и неминуемо след не много голям период от време ще избие всичко и цените ще хвръкнат
    ... В България , близо до Бургас ... и ако това не е компрометиращо за мен във Ваше лице
    Точно , зеленчуци и плодове са такава категория стока , че те не търпят стратегическо планиране, те са конюнктура, а също не са приоритет на глобалните финансови интереси, поне за сега/ мое лично мнение , не ангажирам никого...уточнението не е за теб ...щото ти си наясно с това /...
    ...изкуствено...въпрос на избор на термин. Този е твърде обобщаващ. По скоро сезонните стоки , като в земеделието напр. стоят в по долната част на пирамидата, т.е. в по масовото предлагане...и производителите , и търговци съответно, разбира се, се стремят да се "оттърват" от стоката си , колкото може по бързо...и точно в условията на Брексит , това важи в още по голяма степен ...
    Докато месото има по голям шанс да "опита" пазара ...и разбира се , ако наблюденията ти са валидни за пазар , като цяло в ЮК
    ...нямам претенции да съм спец, просто поглеждам от време на време ... и го виждам по начина по който пиша
    До колкото ми е известно обаче , и то основно от това което чета тук като отзиви, АSDA е масова търговска верига която, не мисля че, не е наясно с тенденциите в близко бъдеще ,. Даже като цяло /логично/ търговците се застраховат от негативни бъдещи тенденции.
    Но темата е твърде обширна, понеже валутата/най общо казано/ , още повече когато става дума за паунда, е изградена единствено от зависимости в много направления ...

...въпросът ти не е към мен, но отгтоворих ...понеже ме питаха дали не съм от Тънково ама ...не съм сгрешил случайно де ...
    Последно редактирано от никанор : 26-09-2017 на 17:15
    Perfect stranger

Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    След като прочетох внимателно анализа,у мен възникна въпроса-кой е този който пипа лихвата,защо ще я пипа и защо още не я е пипнал?И какво ще стане с хората които живеят на лихва и тези които живеят от лихва?
    ...под лихва имах пред вид , осн. лихвен процент. Ако си наясно кой е в състояние да го променя , ще си отговориш на първата част от въпроса.
    За отговорите на останалите части от Вашият въпроспровакотор ...просто прочетете внимателно всичко отново в цитираният от Вас пост ... и ако отново не ги намерите ... проблемът не е мой ...sorry.
    Perfect stranger

21. ХАРЕСВАМ! dobri39 liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Latest figures reveal 'lopsided' migration from Romania and Bulgaria

Sky News Sky News
    11 October 2017
    The number of Romanians and Bulgarians in the UK is more than 60 times the amount of British ex-pats in the eastern European nations, new figures have revealed.

There were 413,000 Romanian and Bulgarian citizens living in Britain last year, compared with the 6,200 Britons living in the two EU member states.

The Office for National Statistics (ONS) figures come as part of a study on migration patterns between the UK and other member states within the Brussels bloc.
    The study shows 78% of the 328,400 EU2 citizens in the UK between the start of 2014 and the end of 2016 were from Romania - a total of 256,800 people.

A total of 71,700 - 22% - of EU2 citizens during the same period were Bulgarian.

The figures showed 81% of Romanian and Bulgarian nationals living in Britain over the three years were aged between 16 and 64.

Almost four in five of those people were in employment.

Just 4% of those of working age were thought to be unemployed, 5% were inactive due to study and the 12% were "otherwise economically inactive".
    Prime Minister Theresa May has since admitted during an LBC phone-in that "we don't know what's going to happen" to EU nationals in Britain if negotiators fail to reach a deal, but she insisted they were "very close" on citizens' rights.
    https://uk.news.yahoo.com/latest-fig...140300449.html

23. БЛАГОДАРЯ Mariana Dimitrova, zmei4o_pk thanked for this post
    променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

Българите и румънците сме им най-малкия проблем!

Барние им каза, че тяхната няма да стане и, ей го на паунда, пак е долу-у-у!

Ще си тръгнат българите и румънците и те, след паунда.

И след българите и румънците и другите европейци...и така...

Светло бъдеще пред нас!
    Be prepared to walk the extra mile...

25. ХАРЕСВАМ! lordm, Мила liked this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Новини около Брексит

То да сравнят и колко испанци има в Англия и колко англичани в Испания.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

не бойте се всичко върви по план поне за сега

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

не бойте се всичко върви по план поне за сега
    Както винаги!!!

Друг въпрос е, ... че не знаем, какъв е плана. Пак - както винаги!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Новини около Брексит

Чий план !? НА Европа? ЮК или някой друг!?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

30. БЛАГОДАРЯ chikshirik, Ego sum thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! chikshirik, Ego sum liked this post
    Recommend chikshirik, Ego sum recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

ей на тез пичове от първата десетка
    http://uk.businessinsider.com/twenty...ford-673000-16

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

3 000 000 британци с имоти в Испания, катоим с еналожи да ги продават, ей тези горните ще има да лапат, то май целта е била да изгонят англичаните от Европа, и като паднат цените на имотите им да ги изкупуват на безценица, маи целта им е била налагане на ограничения на англичаните
    © ®

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

В Великобритания живеели 413 000 румънци и българи, е й? че то само на година има едни 300 000 от африка и близкия изток, влезли . Турците им са повече от българит еи румънците взети заедно един път една дума не са казали .
    Последно редактирано от martini : 13-10-2017 на 11:14
    © ®

34. БЛАГОДАРЯ geleto thanked for this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Юнкер: Нямам желание за мъст към британците, но трябва да платят за Брекзит

Великобритания трябва да се ангажира да плати, каквото дължи на Европейския съюз, преди да могат да започнат преговори за бъдещите отношения с общността след напускането на страната, заяви днес председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер, цитиран от агенциите. "Ден след ден британците откриват нови проблеми, както и ние. Това е причината, поради която този процес ще отнеме повече време, отколкото се мислеше първоначално", каза Юнкер в реч пред студенти в Люксембург. "За момента не можем да намерим истински компромис, що се отнася до оставащите финансови ангажименти на Великобритания. Тъй като не можем да направим това, няма да можем да кажем на Европейския съвет през октомври, че вече можем да преминем към втория етап от преговорите", заяви той. "Те трябва да платят, трябва да платят, не по невъзможен начин. Не съм обхванат от желание за отмъщение. Не мразя британците", каза Юнкер.
    Той заяви, че не иска Каталуния да става независима, защото това би насърчило и други региони да направят същото.
    Това ще направи управлението на ЕС прекалено сложно, смята Юнкер. "Ако позволим на Каталуния - а това не е наша работа - да се отдели, и други ще направят същото. Не искам това", допълни шефът на ЕК. "Не искам след 15 години Съюзът да се състои от 98 държави", посочи Жан-Клод Юнкер. Той е "силно обезпокоен" от сепаратистките тенденции в Европа и е призовал испанския премиер Мариано Рахой да направи така, че ситуацията да се върне под контрол. Имайки предвид каталунските апели за медиаторска роля на ЕС, Юнкер посочи, че комисията не би могла да посредничи, ако само едната от страните иска това. "ЕС вече е изразявал доверие в Рахой и той ще уреди въпроса", каза той и определи ситуацията около Каталуния като вътрешна работа за Испания.

В ЕС май предусещат слабостта/нерешителността на Мей.

“I want us to be a country where it doesn't matter where you were born, who your parents are, where you went to school, what your accent sounds like, what God you worship, whether you are a man or a woman, gay or straight, black or white.

All that should matter is the talent you have and how hard you're prepared to work.”

– Theresa May

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    В ЕС май предусещат слабостта/нерешителността на Мей.
    не мисля че има слабост/нерешителност на мей, трябва ук да се вкара във временна по дълбока криза а като гледам юнкер , нищо чудно и те да участват в далаверата

Страница 37 от 39 ПървиПърви ... 273536373839 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Пак сме в английските новини
    От Aira25 във форум Общ форум
    Отговори: 8
    Последно мнение: 30-09-2013, 22:52
  2. Готини новини
    От martini във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 06-07-2008, 09:00
  3. Последни новини около натурализацията.
    От Zara във форум Британско поданство
    Отговори: 3
    Последно мнение: 27-03-2007, 17:23

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker