Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 51 от 55 ПървиПърви ... 414950515253 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 251 до 1 275 от общо 1356

По подразбиране За: Новини около Брексит

https://www.gov.uk/settled-status-eu-citizens-families

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    This is the latest information on the EU Settlement Scheme for EU citizens in the UK. You are receiving this because you have requested email updates from the UK government.

The Home Office has been working to develop a new scheme which allows resident EU citizens and their family members to obtain the UK immigration status they will need in order to remain here permanently.

The EU Settlement Scheme will be fully open by 30 March next year. EU citizens and their family members will have until 30 June 2021 to apply, in line with the draft Withdrawal Agreement.

Testing is already underway. Since August, EU citizens working for a small number of NHS trusts and universities in the north west of England, and students at those universities, have been able to apply for status under the scheme.

A new phase of testing will begin next month. It will involve many more organisations across the UK, including higher education institutions and organisations in the wider health and social care sector. Testing the system with real applicants helps the Home Office ensure the new system operates effectively when it opens fully.

You do not need to do anything for now. EU citizens eligible to apply in the latest test phase will receive information from their employer.

Further information about the scheme can be found on GOV.UK.

В Червеното как го тълкувате?

2. БЛАГОДАРЯ Sash thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Това е от и-мейла. Мисля, че ще касае само тестовия период. Пък знае ли човек. Може и да им хареса.
    Възникват питанки. Определено!

Цитирай Първоначално написано от Sash Виж мнението
    Това е от и-мейла. Мисля, че ще касае само тестовия период. Пък знае ли човек. Може и да им хареса.
    Възникват питанки. Определено!
    За тестовия е, но определено се питам защо през работодателите. Поживьом увидем.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

На практика, кой знае, че си EU citizen? Банките, общината (ако си в избирателния регистър) и работодателите. Банките няма да се ангажират с административна процедура. Общините, NHS, HMRC нямат пълни данни в т.ч. копия на личните документи, остават работодателите. Просто искат да работят с максимално надеждни данни в тестовия период, за да няма пробив и да се дескридитира процеса. Предполагам, че е нещо от рода.

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

И двата линка не работят....
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Не можах да го оправя.

https://www.gov.uk/guidance/eu-settl...nt-eligibility

https://www.gov.uk/government/public...1-october-2018

Общо взето са набелязали от къде ще тръгне регистрацията, във втория линк има списък на организациите с който ще се започне регистрацията на хората свързани или наето с тези организации.
    Последно редактирано от Sarah : 13-10-2018 на 09:20

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Не виждам какво толкова се вълнувате. Някои от вас са с британски паспорти, други са тук от 5+ години, така че това изобщо не ви касае.
    Разберете едно простичко нещо - ако искат да ви улеснят живота и да останете, ще г направят, така че и малоумен да си, да можеш да си извадиш този permit. И обратното - ако искат да е избавят от вас, ще ви направят живота ад. Няма смисъл да се хабят излишни нерви за тези глупости на толкова ранен етап, като му дойде времето, всеки ще разбере какво се изисква от него.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

За тестовия е, но определено се питам защо през работодателите. Поживьом увидем.
    Защото не всички от NHS тръстовете и университетите ще участват в пробната регистрация, а само малък брой от тях, в северозападна Англия.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Във втория линк има етапите, датите и организациите на "пилотната" регистрация, както писах по-горе. Първо ще регистрират, /те много ясно са го написали който има време да чете/висококвалифицираните, и тези които са им нужни- както кеъри например, и след това всеки ще кандидатства според условията. Нискоквалифицирани без паспорт и пърманент ще останат на опашката, поне така на мен ми се изяснява картинката. Защо да не коментираме Мате, аз не се притеснявам за себе си, но това са официални публикации за жизненоважни промени които ще засегнат много хора.

12. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Във втория линк има етапите, датите и организациите на "пилотната" регистрация, както писах по-горе. Първо ще регистрират, /те много ясно са го написали който има време да чете/висококвалифицираните, и тези които са им нужни- както кеъри например, и след това всеки ще кандидатства според условията. Нискоквалифицирани без паспорт и пърманент ще останат на опашката, поне така на мен ми се изяснява картинката. Защо да не коментираме Мате, аз не се притеснявам за себе си, но това са официални публикации за жизненоважни промени които ще засегнат много хора.
    '' Следващият етап от ТЕСТА ще започне следващия месец като ще включва повече организации в UK... '' Дъра-бъра. Не си правете свободни съчинения. Няма нужда ит излишна паника.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Е това си е направо новина
    The pound surged against the US dollar overnight following reports the government has agreed a deal with Brussels giving UK financial services firms continued access to European markets after Brexit.
    https://www.independent.co.uk/news/u...11891.html?amp
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче
    Post Thanks / Like

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Малко нАучни разработки по темата.

Тя рецесията беше ясна, но пък чак такива показатели едва ли някои е очаквал.
    Имотите, галина бланка бълбук бълбук.

Накратко, табличка 3.2.3 стр.53 и 3.2.1 GDP стр.55. enjoy

17. ХАРЕСВАМ! itso liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

The UK’s future skills-based immigration system

Понеже често се среща в текста MAC e Migration Advisory Committee (MAC)

Препоръките им към гов не ги четете, ако ги намерите. Несериозни от гледна точка на анализ.

Накратко

The UK will leave the EU on 29 March 2019. There will be an Implementation Period,
    planned to run until 31 December 2020, during which current rules will continue to
    apply. During that time, EU citizens will be able to enter and reside under the terms
    of the UK Regulations which implement the current, pre-Exit rules.

EU citizens and their family members who wish to remain in the UK after the end of
    the Implementation Period must apply for the EU Settlement Scheme. They have until
    June 2021 to do so, if the Implementation Period ends on 31 December 2020.

Under the future system following the Implementation Period, those coming to the
    UK, including EU citizens, who intend to work or study or join family will need
    permission to do so, normally in the form of an electronic status which must be
    obtained before coming to the UK. This means everyone coming the UK will have
    an individual immigration status which will form the basis of our immigration
    controls. This status will be communicated to airlines to confirm whether an
    individual has permission to travel, checked at the UK border (by either a Border
    Force officer or an e-gate), and then form the basis of in-country immigration
    checks.

Employers will be responsible for checking that prospective employees have
    the right to work in the UK.

The UK will have two new work routes:
     one for skilled workers entitled to stay longer periods, to bring dependants
    and in some cases to settle permanently, who will mainly be sponsored by an
    employer – this will be open to migrants from all countries; and
     another for temporary short-term workers at all skills levels, not sponsored,
    but subject to tightly defined conditions. This will be a transitional route and will
    only be open to migrants from specified low-risk countries.

For those wishing to base themselves in the UK to work on a self-employed or
    freelance basis, the most talented will continue to able to do so where they are able
    to qualify under the Tier 1 (Exceptional Talent) route, and those coming to establish
    their own business may be able to do so where they meet the requirements of the
    Tier 1 (Entrepreneur) route.

Има в текста и за старт ъп визи. Мистерия. За какво им е на старт ъпите да идват в УК. Ейпъл започнаха в гараж. Трябва ви гараж, където и да е по света. Финландия и силиконовата долина звучат идеааалнооо. Мисля, че ще ви е необходима тесла 1бр, задължително менгеме, трион и китайски доставчик на части. Вдигате шум до небето, набирате финансиране и после палите джапанките.

link 166 pages

Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Britain already 66 billion poorer because of Brexit

Brexit has cost the British economy 66 billion since the referendum, a report has found. Credit ratings agency Standard and Poor suggested that since the June 2016 vote, 3% has been shaved off GDP.

И това преди вероятната рецесия при no deal и при положение че Brexit още не се е случил...

20. БЛАГОДАРЯ Kearny thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

https://m.dw.com/bg/%D0%B7%D0%B0%D1%...%BE/a-50020317
    А какъв ли е днешния ПМ

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    https://m.dw.com/bg/%D0%B7%D0%B0%D1%...%BE/a-50020317
    А какъв ли е днешния ПМ
    Аз пък го харесвам, голям пич е, и си прави каквото си иска, другите да го...
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    И аз го харeсвам . Сигурно zнаеш защо . Защото е глупак , подкупен ,;сложен е там да обере парсата и да изкара УК от ЕУ без сделка

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ти и бибито харесваш

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ти и бибито харесваш
    А кой да дойде вместо Бойко Борисов . Нинова ли . Дай предложение . Може би сега за Славчо Трифонов от село учиндол

Старо куче
    Post Thanks / Like

Е до там ли го докарахте? Що не го коронясате и да се знае.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Е до там ли го докарахте? Що не го коронясате и да се знае.
    Нали си за силен ЕУ , нали си против Брексит и разпада на ЕУ . ГЕРБ е част от ЕНП най голямата дясна европейска партия . В ЕУ трябва по голяма централизация и интеграция . Трябва да приемем еврото и да влезем в шенген . Най добрия вариант е Съединени европейски щати . Не такива като цацаров да са прoкuрори , а да зависим от ЕУ прокурори . ЕУ да гарантира върховенството на закона . Тогава няма да има кражби от еврофондове . Няма да има самозабравили се мутри работодатели , които да карат хората да работят по 60 часа на седмица . Няма да има български шофиори на тирове ,които да спят в тировете . В неделя моловете ще са затворени и всички хора ще почиват , както е в Германия . Когато работодател фалира , парите ще ти бъдат изплатени за 24 часа както е в Германия . ще има минимална европейска заплата за целите Съединени европейски щати . За това аз мисля че УК само пречи на европейската интеграция и е по добре на хелоин да си заминава без сделка . В основата си ЕУ трябва да бъде Германофранкски съюз . Съединените американски щати и съединените европейски щати трябва да са приятели . И когато Тръмп загуби изборите ноември 2020 това ще е факт . Хората няма вечно да вярват на лъжци и популисти като Борис и Доналд
    Последно редактирано от kanarinapred : 17-08-2019 на 07:18

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Нали си за силен ЕУ , нали си против Брексит и разпада на ЕУ . ГЕРБ е част от ЕНП най голямата дясна европейска партия . В ЕУ трябва по голяма централизация и интеграция . Трябва да приемем еврото и да влезем в шенген . Най добрия вариант е Съединени европейски щати . Не такива като цацаров да са прoкuрори , а да зависим от ЕУ прокурори . ЕУ да гарантира върховенството на закона . Тогава няма да има кражби от еврофондове . Няма да има самозабравили се мутри работодатели , които да карат хората да работят по 60 часа на седмица . Няма да има български шофиори на тирове ,които да спят в тировете . В неделя моловете ще са затворени и всички хора ще почиват , както е в Германия . Когато работодател фалира , парите ще ти бъдат изплатени за 24 часа както е в Германия . ще има минимална европейска заплата за целите Съединени европейски щати . За това аз мисля че УК само пречи на европейската интеграция и е по добре на хелоин да си заминава без сделка . В основата си ЕУ трябва да бъде Германофранкски съюз . Съединените американски щати и съединените европейски щати трябва да са приятели . И когато Тръмп загуби изборите ноември 2020 това ще е факт . Хората няма вечно да вярват на лъжци и популисти като Борис и Доналд
    Хайде ти малко по леко с Шенген и еврото, че като наемът от 500лв ти стане на 250 евро и хляба едно евро, ще запееш друга песен. А относно шенген, мен не ми се иска някой ден детето ми в България да дели един чин с някое дете от Зимбабве, кокто тук на острова най често,това ще ни докара Шенген. Ще се изсипят тука всички тарамбуки и после ще се чудим как да ги интегрираме, не стига, че и циганите са ни в много.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

Хайде ти малко по леко с Шенген и еврото, че като наемът от 500лв ти стане на 250 евро и хляба едно евро, ще запееш друга песен. А относно шенген, мен не ми се иска някой ден детето ми в България да дели един чин с някое дете от Зимбабве, кокто тук на острова най често,това ще ни докара Шенген. Ще се изсипят тука всички тарамбуки и после ще се чудим как да ги интегрираме, не стига, че и циганите са ни в много.
    Няма да се изсипят татамбуки ,;защото при шенген по лесно ще се изнасят на запад . Като няма граници . А еврото е повече интеграция към ЕУ . По ниски лихви . . Повече контрол от ЕЦБ . Повече законност . Случай като банка КТБ ще бъдат невъзможни . Българския данакоплатец плати 4 милиарда за тази КТБ . Като дойде един руснак с български туроператор в България с БГ виза е по малко конкуретноспособен от колкото един руснак да иде в испания с шенгенска виза . Защото руснака с испанска шенгенска виза може да отиде до френската ривиера или австрийските алпи . А с БГ визата си стоиш в БГ
    Последно редактирано от kanarinapred : 17-08-2019 на 09:34

Страница 51 от 55 ПървиПърви ... 414950515253 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Пак сме в английските новини
    От Aira25 във форум Общ форум
    Отговори: 8
    Последно мнение: 30-09-2013, 22:52
  2. Готини новини
    От martini във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 06-07-2008, 09:00
  3. Последни новини около натурализацията.
    От Zara във форум Британско поданство
    Отговори: 3
    Последно мнение: 27-03-2007, 17:23

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker