Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 4 от 39 ПървиПърви ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 76 до 100 от общо 974
    Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Новини около Брексит

May изглежда трябва да избягва да говори пред пресата. Bсеки път като си отвори устата да се изкаже за brexit и паунда пада....

http://www.bbc.co.uk/news/business-38555673

2. БЛАГОДАРЯ никанор, zhb thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от itso Виж мнението
    May изглежда трябва да избягва да говори пред пресата. Bсеки път като си отвори устата да се изкаже за brexit и паунда пада....

http://www.bbc.co.uk/news/business-38555673
    ...очакват по ниския курс на паунда да стимулира износа, но ако направят твърдия вариант на излизане ги чакат мита и ДДС-та в/у митата на този износ за ЕС. вноса ще поскъпне по същата причина , цените тръгват нагоре,лихвеният процент ще мръдне и ...ето ти инфлацията. Следва спад на потреблението и свиване на икономиката .Ще почнат да губят специалисти, които ще тръгнат да търсят по добри условия и т.н. ...
    Може пък Териса да има скрит печеливш ход ...
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

4. БЛАГОДАРЯ martini thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! martini liked this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    ...очакват по ниския курс на паунда да стимулира износа, но ако направят твърдия вариант на излизане ги чакат мита и ДДС-та в/у митата на този износ за ЕС. вноса ще поскъпне по същата причина , цените тръгват нагоре,лихвеният процент ще мръдне и ...ето ти инфлацията. Следва спад на потреблението и свиване на икономиката .Ще почнат да губят специалисти, които ще тръгнат да търсят по добри условия и т.н. ...
    Може пък Териса да има скрит печеливш ход ...
    Мислеше че има,обаче след като прочете прогнозата ти вече е в паника,мисли да емигрира.Къде-къде,в България,научила че там разбират от всичко.

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

да бе, точно пък лекарите им като гледам как са плъзнали....
    няма нито един англичанин в континентална европа, който да бачка на чужд език медицина (pone nikude ne sreshtnah, makar 4e djutkam nasam-natam)...
    всичките ако изобщо тръгват нанякъде - е в някоя от държавите на Commonwealth-a , където също се говори английски навсякъде вече предпочитат народ със специалност И повечко години стаж, дори австралийците не приемат английски лекари толкоз безпроблемно

за останалите highly skilled professionals - освен ако не бачкат в международна компания, която не изисква познания по местния език, няма къде да ходят
    пиша в един форум за чужденци в киолн И непрекъснато има народ, който не говори немски И драпа за оцеляване, щото никoй не би ги наел без език, доста от тях се въртят в ирландските pub-ove на нискоквалифицирана работа, из континентална европа - на места където ходят бритaнски туристи и чат-път се говори английски

освен това бритaнската социална cистема все още се точи много по-лесно
    Последно редактирано от RNOH : 09-01-2017 на 19:29
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    да бе, точно пък лекарите им като гледам как са плъзнали....
    няма нито един англичанин в континентална европа, който да бачка на чужд език медицина (pone nikude ne sreshtnah, makar 4e djutkam nasam-natam)...
    всичките ако изобщо тръгват нанякъде - е в някоя от държавите на Commonwealth-a , където също се говори английски навсякъде вече предпочитат народ със специалност И повечко години стаж, дори австралийците не приемат английски лекари толкоз безпроблемно

за останалите highly skilled professionals - освен ако не бачкат в международна компания, която не изисква познания по местния език, няма къде да ходят
    пиша в един форум за чужденци в киолн И непрекъснато има народ, който не говори немски И драпа за оцеляване, щото никoй не би ги наел без език, доста от тях се въртят в ирландските pub-ove на нискоквалифицирана работа, из континентална европа - на места където ходят бритaнски туристи и чат-път се говори английски

освен това бритaнската социална cистема все още се точи много по-лесно
    и никога няма да видиш англичанин да работи в друга държава. Че тук една медицинска сестра взима прилични пари, да не говорим за докторите. Извинявай да взимаш заплата в паундове е по добре от евро.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    и никога няма да видиш англичанин да работи в друга държава.
    А, защо, ходят - в Австралия, в Нова Зеландия, че и другаде. Има си колонии на Канарите, че и на другите испански курортни територии, обслужват британските туристи.

9. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Recommend serg67 recommended this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    А, защо, ходят - в Австралия, в Нова Зеландия, че и другаде. Има си колонии на Канарите, че и на другите испански курортни територии, обслужват британските туристи.
    Аз говоря за докторите.

Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

в Кралството и в момента има търсене на специалисти и то сериозно. А позициите които са заети към момента , не са само от Британци. Аз въобще не говоря за Британците специалисти. Не е само медицината. ЮК има един огромен вътрешен пазар, който зависи от между 18 - 25 % приходящи. Финанси , мода, изкуства,хранителен сектор...списъкът е дълъг. При една рецесия те първи ще тръгнат...Ами дано не се стига до там. Защото това неминуемо ще се отрази и на ЕС , като цяло.
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

12. БЛАГОДАРЯ martini thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! martini liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

а такааа
    излезе й име на тереза
    Theresa Maybe, Britain’s indecisive premier
    и статията
    http://www.economist.com/news/leader...arperhaps-even
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

14. БЛАГОДАРЯ beni7574, zhb, Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Нов потребител Аватара на DVJ
    Post Thanks / Like

Старо куче
    Post Thanks / Like

това вярно ли e
    Защо се налага да говорим за ”фейк нюз” - т.е. фалшиви новини? Само защото всички говорят за тях? Или защото за една трета от секундата Гугъл бълва над 150 милиона линка по тази тема? А може би и затова, че словосъчетанието "пост- истина" беше избрано за израз на годината през 2016? Но лъжливите новини вече не са само тема за разговор - те се намесват все по-активно и в политиката. Референдумът за Брекзит и изборът на Доналд Тръмп болезнено ни напомнят, че постоянното повтаряне на чисти лъжи може да се увенчае с удивителен политически успех. Поддръжниците на Брекзит например твърдяха, че Великобритания плаща на ЕС по 350 милиона лири седмично. Факт е обаче, че Лондон плаща по-малко от една трета от тази сума. Въпреки това 47% от британците бяха убедени, че цифрата 350 милиона е вярна. Така една пропагандна лъжа беше възприета като факт и оказа влияние върху едно съдбоносно решение.
    http://www.dw.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D0...%BD/a-37133835
    до сега и аз мислех че са 350 на седмица а то кво бахти пързалката

18. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, lordm, zhb, itso liked this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    и никога няма да видиш англичанин да работи в друга държава. Че тук една медицинска сестра взима прилични пари, да не говорим за докторите. Извинявай да взимаш заплата в паундове е по добре от евро.
    разликите в момента не са особено големи

имай предвид че някои неща, като наеми, жилища И качеството на храната в континентална европа са много по-добри
    същото важи И за здравеопазната Система.
    UK печели по плащане на overtime / извънреден труд, университети И по спокойния начин за справяне с нещата / laid-back

още малко да разбият NHS u скоро изобщо няма да си струва
    има смисъл за хора идващи от бг, щото там е хептен зле, но не И за хора които да кажем работят във франция, швеция, дания или германия

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

20. ХАРЕСВАМ! jhoro, Kalo_75, steve liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

...още малко да разбият NHS u скоро изобщо няма да си струва
    има смисъл за хора идващи от бг, щото там е хептен зле, но не И за хора които да кажем работят във франция, швеция, дания или германия
    Според този линк:
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ife_expectancy
    Изброените по-горе страни имат по висока средна продължителност на живота от България.
    Доколкото разбирам, здравеопазването и здравната култура имат "пръст" в тая работа.
    Защо тогава здравеопазването при тях да е по зле от българското?

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от muncho Виж мнението
    Според този линк:
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ife_expectancy
    Изброените по-горе страни имат по висока средна продължителност на живота от България.
    Доколкото разбирам, здравеопазването и здравната култура имат "пръст" в тая работа.
    Защо тогава здравеопазването при тях да е по зле от българското?
    1. на запад се прави И невъзможното да се поддържа живота на вегетиращи индивиди, поради което живеят по-дълго, социалната Система също подкрепя поддръжката на живота им - лежат си в домовете за стари хора, докато в бг просто си умират

2. иди си запиши час при личния лекар в uk Или прескочи до спешния И после ми кажи какво мислиш за здравеопазната им Система

3. аз съм написала че за лекари идващи от бг все още си струва да ходят да бачкат в uk. аз работя в Германия u от моя гледна точка финансово не си струва да правя дежурства там понеже изкарвам същите пари тук и при условията на много по-добре функциониращо здравеопазване.

4. ти сравняваш с бг, а аз сравнявам с други държави в западна континентална европа, явно това не си го дочел

23. ХАРЕСВАМ! steve, itso, martini liked this post
    Post Thanks / Like

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

1. на запад се прави И невъзможното да се поддържа живота на вегетиращи индивиди, поради което живеят по-дълго, социалната Система също подкрепя поддръжката на живота им - лежат си в домовете за стари хора, докато в бг просто си умират
    както и много пъти преди,съм се чудел и маел,защо си станала лекар и мъчиш себе си и обществото!?
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    както и много пъти преди,съм се чудел и маел,защо си станала лекар и мъчиш себе си и обществото!?
    харесвам си професията, мерси за ненужното състрадание.
    не мъча никoй, тукашната Система налага поддръжката на живота на вегетации, поради което, разбира се, правя същото.

не знам колко ти е развихрено въображението, но съм се нагледала на такива като пациенти и не виждам нищо нито достойно нито хуманно в това да бъде поддържан живота ми ако това = някой да ми бърше задника И да ме подмива в леглото, да не мога да кажа 2 приказки И да не знам къде се намирам а само да лежа в леглото И да ме хранят през тръбичка в стомаха / през носа И да ми бият "инжекции" с вода подкожно, щото не мога дори вода да пия.
    sorry, но такъв "живот" не бих пожелала на никого и освен че е криворазбрана хуманност, струва луди пари на цялата държава.

просто излишен тормоз над тези хора, вместо да си починат с respect И самоуважение И масивно финансово претоварване на социалната Система.
    И здравеопазна - влачат ги в болница за всяка дреболия, което пак струва луди пари и претоварва линейки и екипи на спеша помощ, за неща, които при такова общо състояние на пациента, просто не ми е ясно защо изобщо трябва да бъдат "спасявани". добре че има роднини които виждат реалността и отказват ненужното "лечение", но има и такива които кешват социалните помощи u драпат до последно.
    живеем в тотално извратен свят вече...

27. БЛАГОДАРЯ martini thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, itso liked this post
    Post Thanks / Like

Cool За: Новини около Брексит

харесвам си професията, мерси за ненужното състрадание.
    не мъча никoй, тукашната Система налага поддръжката на живота на вегетации, поради което, разбира се, правя същото.

не знам колко ти е развихрено въображението, но съм се нагледала на такива като пациенти и не виждам нищо нито достойно нито хуманно в това да бъде поддържан живота ми ако това = някой да ми бърше задника И да ме подмива в леглото, да не мога да кажа 2 приказки И да не знам къде се намирам а само да лежа в леглото И да ме хранят през тръбичка в стомаха / през носа И да ми бият "инжекции" с вода подкожно, щото не мога дори вода да пия.
    sorry, но такъв "живот" не бих пожелала на никого и освен че е криворазбрана хуманност, струва луди пари на цялата държава.

просто излишен тормоз над тези хора, вместо да си починат с respect И самоуважение И масивно финансово претоварване на социалната Система.
    И здравеопазна - влачат ги в болница за всяка дреболия, което пак струва луди пари и претоварва линейки и екипи на спеша помощ, за неща, които при такова общо състояние на пациента, просто не ми е ясно защо изобщо трябва да бъдат "спасявани". добре че има роднини които виждат реалността и отказват ненужното "лечение", но има и такива които кешват социалните помощи u драпат до последно.
    живеем в тотално извратен свят вече...
    На теб май ти е писнало от смърдливи старци, щом така хубаво ги храниш

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Готови сме за твърд БРЕКЗИТ:

https://www.theguardian.com/politics...pt-hard-brexit
    Theresa May to say UK is 'prepared to accept hard Brexit'

Forthcoming speech by prime minister believed to suggest that UK must be willing to leave single market to regain control of its borders

“I want us to be a country where it doesn't matter where you were born, who your parents are, where you went to school, what your accent sounds like, what God you worship, whether you are a man or a woman, gay or straight, black or white.

All that should matter is the talent you have and how hard you're prepared to work.”

– Theresa May

Post Thanks / Like

Старо куче
    Post Thanks / Like

и сега да видиме дали има някой по тyп от бибито да отпише поне 1/4 от БВП на страната

32. ХАРЕСВАМ! itso liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Силните в света са на страната на UK:

Donald Trump says UK 'doing great' after Brexit vote
    BBC News · 6 hours ago
    The UK is "doing great" following its vote to leave the EU, US President-elect Donald Trump has said.

In his first UK interview - with former Justice Secretary Michael Gove for the Times - Mr Trump said he thought the UK was "so smart in getting out".

Mr Trump promised a quick trade deal between the US and the UK after he takes office on Friday.

He also criticised "obsolete" Nato and German Chancellor Angela Merkel's immigration policies.

Mr Trump spoke to the Times and German newspaper Bild ahead of his inauguration on Friday.

“I want us to be a country where it doesn't matter where you were born, who your parents are, where you went to school, what your accent sounds like, what God you worship, whether you are a man or a woman, gay or straight, black or white.

All that should matter is the talent you have and how hard you're prepared to work.”

– Theresa May

Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

като гледам ще се отиде към вариант на превръщане на ук в някаква супер офшорна зона със супер ниски данъци.
    за да се привлекат инвестиции и под натиска на уса корпорациите и орязването на бюджета наи вероятно ще се стигне до приватизация на NHS и отмяната на доста от стандартите за околната среда и правата на работниците наложени от EU.
    доста от тези които настояват за hard brexit и имат връзки със брехетирската част на консервативната партия и сегашното правителство ще направя много пари. фамилия Trump и неговя кръг ще направят много пари.
    почти 100% можем да очакваме GMO продукти по магазините без етикети и неограничен фракинг навсякъде където открят газ.
    в определен момент икономиката вероятно ще стане доста конкурентоспособна и ще започне да расте след първоначалня спад но всичко ще си има цена и въпроса е дали ще искаме да живеем в такава държава...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от itso Виж мнението
    като гледам ще се отиде към вариант на превръщане на ук в някаква супер офшорна зона със супер ниски данъци.
    за да се привлекат инвестиции и под натиска на уса корпорациите и орязването на бюджета наи вероятно ще се стигне до приватизация на NHS и отмяната на доста от стандартите за околната среда и правата на работниците наложени от EU.
    доста от тези които настояват за hard brexit и имат връзки със брехетирската част на консервативната партия и сегашното правителство ще направя много пари. фамилия Trump и неговя кръг ще направят много пари.
    почти 100% можем да очакваме GMO продукти по магазините без етикети и неограничен фракинг навсякъде където открят газ.
    в определен момент икономиката вероятно ще стане доста конкурентоспособна и ще започне да расте след първоначалня спад но всичко ще си има цена и въпроса е дали ще искаме да живеем в такава държава...
    няма да стане . само корпоративния данък да свалят на 13% или 15% мисля се коментираше , дупката в бюджетa ще бъде огромна

36. БЛАГОДАРЯ martini, jhoro, lordm, RNOH thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! lordm, Stanley9 liked this post
Страница 4 от 39 ПървиПърви ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Пак сме в английските новини
    От Aira25 във форум Общ форум
    Отговори: 8
    Последно мнение: 30-09-2013, 22:52
  2. Готини новини
    От martini във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 06-07-2008, 09:00
  3. Последни новини около натурализацията.
    От Zara във форум Британско поданство
    Отговори: 3
    Последно мнение: 27-03-2007, 17:23

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker