»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
—траница 3 от 4 ѕървиѕърви 1234 ѕоследнаѕоследна
–езултати от 51 до 75 от общо 94
    —таро куче
    –егистриран на
    Sep 2006
    √рад
    Herts
    ћнени€
    543
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Re: «а: Re: «а: Re: «а: Ѕойкот на компании, поддържащи Ѕ–≈ «»“

÷итирай ѕървоначално написано от lordm ¬иж мнението
    ѕри€тел ще ми каже, че прахусмукачката ко€то ползва е добра, защото той е доволен от не€. јко ппопитам производител€ на праосмукачката той ще ми каже, че е добра и препоръча да € куп€, независимо дали това е истина.

ѕри€тел ще иска да излезем от ≈—, за да не идва примерно повече куцо и сакато, примерно от ≈с и ще ми го каже. Ўефа на —ЏЌ и — ј… ще иска да излезем защото примерно вече н€ма да имаш законово право да гледаш футболен мач по ƒиема з тр€бва да си платиш за — ј….
    ћного често лични интереси не са свързани само с пари, докато бизнес интересите са с пари. ѕроблема с оръжи€та във —јў които хората имат н€ма д аотпадне никога защото са замесени много пари и партиите получават пари.
    Ќе знам дали ме разбра, може пак да се опитам с други примери да об€сн€.
    Ќакра€ ще стане така, че или ще ме разбереш или н€ма защото не искаш.

Ѕизнесите убиват хора заради пари, аз н€мам и никога не бих имал такива при€тели.
    “ова е основната разлика......
    ѕри€тел€ ти не иска куцо и сакато понеже примерно вижда в т€х конкуренци€ и му е писнало да му €дат хл€ба. Ќима личните му подбуди не са за лична облага за сметка на други?
     акто ти спомена бизнеса има интерес заради парите. ƒа, съгласен съм! ўом един бизнес е печеливш и се разраства значи че и работниците му ще са печеливши и ще могат да изграждат добра кариера по един или друг начин.
    «атова както казах че вс€ка една иде€ е съпътствана с лична цел и затова не виждам никаква разлика между pro-Ѕрексит при€телите ти и pro-Ѕрексит бизнесите. Bсеки си гони интереса и прави както намери за добре, а ти като си човек с принципи не тр€бва да бъдеш пристрастен. » затова см€там показваш двойни стандарти. ѕримерно лесно ще замениш Sky с Virgin или н€каква друга телевизи€, ама тво€ човек "√ошо" малко по сложна ситуаци€та. Ќали?!?

—ъщо така ще ти кажа че е време да слежеш на зем€та. “и си просто прашинка в пуст€ната за да бойкотираш които и да е било, особено пък н€кои от ранга на Dyson. √ол€м праз че си направил review на Dyson и че са го гледали 8к човека. «а тво€ информаци€ “3 публикуваха review на същи€ Dyson срещу Samsung и според т€х първи€ е на светлинни години. ќставам на теб да си отговориш колко човека биха се вслушали в твоето мнение и колко в едно от най-продаваните tech списани€.
    Dyson при прахосмукачките са като Apple при мобилните устройства. Ќе съм чул Apple да са го закъсали понеже бай Ќасе от ‘илипето и неговата арми€ от фенове признават само Samsung.
    “ака че успокои топката и се фокусирай най-накра€ да пуснеш н€каква по-съществена тема, а не изгъзици от сорта на " кой сп€л с чорапи" и "кой еб€л с презерватив".
    ѕоследно редактирано от Tralala : 08-12-2016 на 00:43

2. ЅЋј√ќƒј–я н€ма thanked for this post
    ’ј–≈—¬јћ! Ego sum, н€ма liked this post
    Recommend н€ма recommended this post
    Dislikes lordm disliked this post
    —таро куче
    –егистриран на
    Sep 2006
    √рад
    Herts
    ћнени€
    543
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Re: «а: Re: «а: Ѕойкот на компании, поддържащи Ѕ–≈ «»“

÷итирай ѕървоначално написано от ћила ¬иж мнението
    ƒа те покан€ и ти да бъдеш честен - защо ти е толкова важно да накараш н€кого да си признае, че има двойни стандарти? Ќе разбирам подобни цели...  ато с медиите е - като не ми харесват стандартите на н€кого, не си общувам с него или поне не разговар€м на тази тема, дето той има двойни стандарти.
    ¬ъобще не ми е важно, напротив без значение ми е. —м€там за неправилно Ћорда да изтъква "виж сега аз съм човек с принципи и тр€бва да раздавам правосъдие и ще бойкотирам този и или онзи бизнес", а в същото време да си пие ракийката и да си прави лаф-че с неговото при€телче "√ошето" които развива същите идеи. јз н€мам проблем с пристрасти€та на Ћорда, просто н€ма нищо срамно да бъде открит. Ќад€вам се да съм €сен.

администратор Atanas Chikov јватара на lordm
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    London, United Kingdom, United Kingdom
    ћнени€
    21 309
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а: Re: «а: Re: «а: Re: «а: Ѕойкот на компании, поддържащи Ѕ–≈ «»“

÷итирай ѕървоначално написано от Tralala ¬иж мнението
    ѕри€тел€ ти не иска куцо и сакато понеже примерно вижда в т€х конкуренци€ и му е писнало да му €дат хл€ба. Ќима личните му подбуди не са за лична облага за сметка на други?
    Ќе не напротив, даже тои има бизнес който е свързан с българи.
    Ќикой не му €де хл€ба, но го дразни, да гледа как идват тук и само гледат да търс€т помощи, крадат и пренас€т чалгари€ Ѕългари€ тук.
    ƒразни го и че отношението на британци към българи се промени заради такива индивиди.

—танете членове на нашата Facebook група –абота в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

–егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 309
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а: Re: «а: Re: «а: Re: «а: Ѕойкот на компании, поддържащи Ѕ–≈ «»“

—ъщо така ще ти кажа че е време да слежеш на зем€та. “и си просто прашинка в пуст€ната за да бойкотираш които и да е било, особено пък н€кои от ранга на Dyson.
    Ќе говор€ по-принцип за този случай, а като ц€ло. ћоето разбиране е че човек не тр€бва да се ръководи от мисълта, че той е никой, било то песачинка, снежинка или каквото там го определим.

ѕесъчинката е малко камъче, пон€кога малките камъчета обръщат колата, казват мъдрите хора... както е истина и че от една снежинка може да стане ц€ла лавина.

“ова е моето разбиране, има неща които не ми пречат да ги кажа или направ€.....а и не пречат на други хора....ако много други хора б€ха като мен светът щеше да е различен....

—танете членове на нашата Facebook група –абота в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

—таро куче јватара на dimi_m
    –егистриран на
    May 2010
    ћнени€
    3 118
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Re: «а: Re: «а: Re: «а: Re: «а: Ѕойкот на компании, поддържащи Ѕ–≈ «»“

Ќе не напротив, даже тои има бизнес който е свързан с българи.
    Ќикой не му €де хл€ба, но го дразни, да гледа как идват тук и само гледат да търс€т помощи, крадат и пренас€т чалгари€ Ѕългари€ тук.
    ƒразни го и че отношението на британци към българи се промени заради такива индивиди.
    лорде, те и англичаните геп€т в магазините и малки деца в —лънчев бр€г, а тука на север знаеш ли как би€т като се напи€т, ела и ще разбереш

стрелец харпунджи€ јватара на sagittarius
    –егистриран на
    Mar 2010
    √рад
    London
    ћнени€
    1 257
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Ѕойкот на компании, поддържащи Ѕ–≈ «»“

—ъгласен съм с иде€та да се бойкотират компании, може ли да направим списък с такива?
    Ќ€ма да е винаги така!
    ....
    ќт мен зависи!

8. ’ј–≈—¬јћ! lordm liked this post
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 309
    Post Thanks / Like

http://www.huffingtonpost.co.uk/entr...b0a4f99adc6525 това е списък с медиите ко€ за ко€ страна е

I see you... јватара на ћила
    –егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    28 977
    Post Thanks / Like

¬ъобще не ми е важно, напротив без значение ми е. —м€там за неправилно Ћорда да изтъква "виж сега аз съм човек с принципи и тр€бва да раздавам правосъдие и ще бойкотирам този и или онзи бизнес", а в същото време да си пие ракийката и да си прави лаф-че с неговото при€телче "√ошето" които развива същите идеи. јз н€мам проблем с пристрасти€та на Ћорда, просто н€ма нищо срамно да бъде открит. Ќад€вам се да съм €сен.
    “и четеш думите му, но си направил твое тълкувание, което не е задължително в€рно. “ой казва "аз не харесвам позици€та на еди-ко€ си фирма и н€ма да й купувам продуктите, призовавам ви да направите като мен" - а ти четеш "аз съм човек с принципи и тр€бва да раздавам правосъдие". “ова са много различни неща и от неговото из€вление изобщо не следва това, което ти си изтълкувал - това е “¬ќ≈“ќ тълкувание, а не неговото. Ќеговото, според мен, означава - като си избирам кой продукт да куп€ или ко€ меди€ да чета, ще имам предвид и отношението им към Ѕрексит. ¬сички така или иначе си избираме на кои медии да в€рваме и това не значи, че сме об€вили война или бойкот на другите - просто не ги купуваме и не ги четем. —ъщото е с другите стоки. Ќе знам защо е употребил думата "бойкот", веро€тно защото му се иска и други да се присъедин€т към неговата иде€, в което също н€ма нищо лошо.

ато гледам списъка на медиите, които са об€вили €сна подкрепа за брексита, ми се иска по-скоро да попитам - а кои са се об€вили против него?

Ќо сега като те чета, ти още казваш, че "—м€там за неправилно Lordm да има еди-какво си мнение". ≈ що тъй?
    ¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    ћол€ потребителите, които не разбират смисъла на н€кое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вмен€т н€какво свое тълкувание и се дразн€т, ако не се съглас€вам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по вс€какъв възможен начин да спазват дистанци€. Ѕлагодар€ за разбирането.

11. ЅЋј√ќƒј–я lordm thanked for this post
    ’ј–≈—¬јћ! itso, jhoro liked this post
    —таро куче
    –егистриран на
    Sep 2006
    √рад
    Herts
    ћнени€
    543
    Post Thanks / Like

“и четеш думите му, но си направил твое тълкувание, което не е задължително в€рно. “ой казва "аз не харесвам позици€та на еди-ко€ си фирма и н€ма да й купувам продуктите, призовавам ви да направите като мен" - а ти четеш "аз съм човек с принципи и тр€бва да раздавам правосъдие". “ова са много различни неща и от неговото из€вление изобщо не следва това, което ти си изтълкувал - това е “¬ќ≈“ќ тълкувание, а не неговото. Ќеговото, според мен, означава - като си избирам кой продукт да куп€ или ко€ меди€ да чета, ще имам предвид и отношението им към Ѕрексит. ¬сички така или иначе си избираме на кои медии да в€рваме и това не значи, че сме об€вили война или бойкот на другите - просто не ги купуваме и не ги четем. —ъщото е с другите стоки. Ќе знам защо е употребил думата "бойкот", веро€тно защото му се иска и други да се присъедин€т към неговата иде€, в което също н€ма нищо лошо.

ато гледам списъка на медиите, които са об€вили €сна подкрепа за брексита, ми се иска по-скоро да попитам - а кои са се об€вили против него?

Ќо сега като те чета, ти още казваш, че "—м€там за неправилно Lordm да има еди-какво си мнение". ≈ що тъй?
    јз не харесвам-еди ко€ си фирма и н€ма да и купувам продуктите и ўќ“ќ ≈ PRO-Ѕ–≈ —»“. “и как го тълкуваш това? јз го тълкувам че проблема не е в качеството на продуктите, а това "от ко€ страна на оградата" стои производител€. «атова казах че като ще тегли "чертата" да € тегли до край, а не до там където интереса клати феса. “ова че на мо€та директност e грешно тълкуване е твое извъртане. јз не тълкувам грешно,аз говор€ директно. ј това дали се харесва на н€кои или не, на никой не му пука. ¬секи има право на мнение. Ќали ?!?
    јз не съм pro-Ѕрексит но това не ми пречи да чета pro-Ѕрексит медии, да работ€ с pro-Ѕрексит колеги или да уважавам pro-Ѕрексит при€тели. ¬секи има право на негово собствено мнение и нико€ страна не е длъжна да сподел€ едни и същи виждани€ за едно добро разбирателство. ¬секи си има глава на раменете и може да прави собствени оценки,

ѕък ако всички го приемаха толкова лично и се бойкотираха заради политическите различи€ то јнгли€ още щеше да е в гражданска война.

акто б€ха заказали по-рано - които е много сърдит и не му отърва, знае къде е ƒувара.

13. ЅЋј√ќƒј–я Zara, RNOH thanked for this post
    Dislikes lordm disliked this post
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 309
    Post Thanks / Like

да работ€ с pro-Ѕрексит колеги или да уважавам pro-Ѕрексит при€тели. ¬секи има право на негово собствено мнение и нико€ страна не е длъжна да сподел€ едни и същи виждани€ за едно добро разбирателство. ¬секи си има глава на раменете и може да прави собствени оценки,

ѕък ако всички го приемаха толкова лично и се бойкотираха заради политическите различи€ то јнгли€ още щеше да е в гражданска война.
    Aз имам при€тели, които са гласували за Ѕрексит и съм ќк с т€х подържаме връзки, това, че са гласували за Ѕрексит не ми е променило нищо.
    Ќо при бизнесите е друго имам друго разбиране.

—таро куче јватара на RNOH
    –егистриран на
    Feb 2005
    √рад
    London - Cologne
    ћнени€
    9 111
    Post Thanks / Like

Aз имам при€тели, които са гласували за Ѕрексит и съм ќк с т€х подържаме връзки, това, че са гласували за Ѕрексит не ми е променило нищо.
    ?
    двойни стандарти ? къде всъщност е разликата за тебе?
    или са за или са против брексит, ка тъй едните ще ги бойкотирам а другите са ок?
    утре като се стигне до брексит и ти€ компании ти кажат - пи4, ти май беше на друго мнение преди, не щем да правим бизнес с тебе щото беше против , как ще реагираш?
    и къде е логиката в тази позици€ всъщност?
    Winners Are Driven –одени€т да пълзи н€ма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

“очно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пи€т 700 таблетки!!!!

–егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    28 977
    Post Thanks / Like

јз не харесвам-еди ко€ си фирма и н€ма да и купувам продуктите и ўќ“ќ ≈ PRO-Ѕ–≈ —»“. “и как го тълкуваш това? јз го тълкувам че проблема не е в качеството на продуктите, а това "от ко€ страна на оградата" стои производител€.
    ƒотук е точно така. ¬секи има право да избира продуктите по каквото си иска, не е задължително да е само по качеството - и много често не е само по качеството. ƒоста хора, например, разсъждават така - н€ма да пазарувам в магазина на съседната улица, защото продавачката е нелюбезна или защото е нечистоплътна. »ли защото разправ€ клюки и вечно разпитва за всичко. »ли защото синът й е в затвора. »ли защото се съмн€вам, че ме лъже. ¬сичките тези аргументи н€мат нищо общо с качеството на продаваните продукти. — други думи, в много случаи избираме продуктите, които купуваме не само по качеството, а включваме и много други фактори.

«атова казах че като ще тегли "чертата" да € тегли до край, а не до там където интереса клати феса.
    ≈то тук започва разминаването. ѕонеже не ти харесва неговата позици€, ти започваш да го предизвикваш да теглел н€какви черти докрай и да си признавал н€какви двойни стандарти и други подобни щуротевини - н€какси излиза, че оспорваш мнението му и гледаш да го изкараш немеродавно. ўо? ћи това си е неговото мнение, какъв ти е проблемът да го има? Ќа него му е комфортна неговата позици€, защо да € смен€ - защото ти не € харесваш и затова го ръчкаш да € промен€, за да ти стане на теб по-комфортно? “ова не е реалистично очакване ћожеш просто да приемеш, че той има различно мнение от твоето. јз не съм приела позици€та му за бойкота, но и аз н€мам проблем н€кой друг да € поддържа, това си е негова работа. ’ората израз€ват несъгласие по различни начини - едни отиват на паради и вдигат лозунги, други крещ€т и се би€т, трети пишат протестни писма, четвърти вдигат скандали на фирмите. .... пети не купуват продуктите на въпросната фирма. ћного по-безболезнено ми се вижда.

“ова че на мо€та директност e грешно тълкуване е твое извъртане. јз не тълкувам грешно,аз говор€ директно. ј това дали се харесва на н€кои или не, на никой не му пука. ¬секи има право на мнение. Ќали ?!?
    “и говориш директно, ама за за твоите тълкувани€, а не за фактите. Ќапоследък съм изключително удивена от това, колко много хора в ежедневието приемат нещо за факт, само защото са си го помислили. ¬същност, има разлика между факт и нашето мнение. “ова, което ти си написал, е твое мнение. “о не е факт. ‘акт е това, което съм оцветила с червено по-горе. ј това тук
    Ћорда [..] изтъква "виж сега аз съм човек с принципи и тр€бва да раздавам правосъдие
    - това не е факт, това е твое мнение, твое разсъждение върху факта, това е тво€ начин да си об€сниш факта горе в червеното - прилагаш тво€ начин на мислене и си въобраз€ваш, че това е негов начин на мислене - а всъщност не го познаваш...

ќт друга страна, ми е безразлично дали приемаш нечи€ позици€ или не, но ми се ще да видиш, че смесването на факти и мнени€ много често води до заблуди. —игурно н€ма да го осъзнаеш, де, но аз да си кажа.
    ¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    ћол€ потребителите, които не разбират смисъла на н€кое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вмен€т н€какво свое тълкувание и се дразн€т, ако не се съглас€вам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по вс€какъв възможен начин да спазват дистанци€. Ѕлагодар€ за разбирането.

17. ЅЋј√ќƒј–я lordm thanked for this post
    ’ј–≈—¬јћ! lordm liked this post
    Manchester United Fan јватара на Zara
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 388
    Post Thanks / Like

ƒотук е точно така. ¬секи има право да избира продуктите по каквото си иска, не е задължително да е само по качеството - и много често не е само по качеството. ƒоста хора, например, разсъждават така - н€ма да пазарувам в магазина на съседната улица, защото продавачката е нелюбезна или защото е нечистоплътна. »ли защото разправ€ клюки и вечно разпитва за всичко. »ли защото синът й е в затвора. »ли защото се съмн€вам, че ме лъже. ¬сичките тези аргументи н€мат нищо общо с качеството на продаваните продукти. — други думи, в много случаи избираме продуктите, които купуваме не само по качеството, а включваме и много други фактори.

≈то тук започва разминаването. ѕонеже не ти харесва неговата позици€, ти започваш да го предизвикваш да теглел н€какви черти докрай и да си признавал н€какви двойни стандарти и други подобни щуротевини - н€какси излиза, че оспорваш мнението му и гледаш да го изкараш немеродавно. ўо? ћи това си е неговото мнение, какъв ти е проблемът да го има? Ќа него му е комфортна неговата позици€, защо да € смен€ - защото ти не € харесваш и затова го ръчкаш да € промен€, за да ти стане на теб по-комфортно? “ова не е реалистично очакване ћожеш просто да приемеш, че той има различно мнение от твоето. јз не съм приела позици€та му за бойкота, но и аз н€мам проблем н€кой друг да € поддържа, това си е негова работа. ’ората израз€ват несъгласие по различни начини - едни отиват на паради и вдигат лозунги, други крещ€т и се би€т, трети пишат протестни писма, четвърти вдигат скандали на фирмите. .... пети не купуват продуктите на въпросната фирма. ћного по-безболезнено ми се вижда.

“и говориш директно, ама за за твоите тълкувани€, а не за фактите. Ќапоследък съм изключително удивена от това, колко много хора в ежедневието приемат нещо за факт, само защото са си го помислили. ¬същност, има разлика между факт и нашето мнение. “ова, което ти си написал, е твое мнение. “о не е факт. ‘акт е това, което съм оцветила с червено по-горе. ј това тук - това не е факт, това е твое мнение, твое разсъждение върху факта, това е тво€ начин да си об€сниш факта горе в червеното - прилагаш тво€ начин на мислене и си въобраз€ваш, че това е негов начин на мислене - а всъщност не го познаваш...

ќт друга страна, ми е безразлично дали приемаш нечи€ позици€ или не, но ми се ще да видиш, че смесването на факти и мнени€ много често води до заблуди. —игурно н€ма да го осъзнаеш, де, но аз да си кажа.

јбе ти да не си била учителка по Ѕ≈Ћ? »мам чувството, че пръст размахваш с гол€мо отклонение.

какво се опитва човека да ти каже , ама не с две думи, а през √орно нанадолнище за по пр€ко е, че Ћорда е против Ѕрекзит, ще бойкотира компании, медии и т.н... ми добре, ама що не бойкотира и спре да е при€тел с тези които са за Ѕрекзит , това се опитва да ти каже за двойни€ стандарт. ј и в крайна сметка интереса клати феса....това не съм го измислила аз.

19. ЅЋј√ќƒј–я RNOH, Tralala thanked for this post
    ’ј–≈—¬јћ! Tralala, Ego sum liked this post
    Dislikes ћила, lordm disliked this post
    —таро куче
    –егистриран на
    Sep 2006
    √рад
    Herts
    ћнени€
    543
    Post Thanks / Like

“и говориш директно, ама за за твоите тълкувани€, а не за фактите. Ќапоследък съм изключително удивена от това, колко много хора в ежедневието приемат нещо за факт, само защото са си го помислили. ¬същност, има разлика между факт и нашето мнение. “ова, което ти си написал, е твое мнение. “о не е факт. ‘акт е това, което съм оцветила с червено по-горе. ј това тук - това не е факт, това е твое мнение, твое разсъждение върху факта, това е тво€ начин да си об€сниш факта горе в червеното - прилагаш тво€ начин на мислене и си въобраз€ваш, че това е негов начин на мислене - а всъщност не го познаваш...

“ова в червеното на Ћорда е факт за което сами€ той не може да изрази едно съществено об€снение/мотив за действи€та си. ѕак подчертавам че н€мам проблем с неговата позици€, нека бойкотира които си иска но като го прави да го прави правилно. ѕри вас нещата са малко от сорта на - изнасилвача е виновен, докато съпричастните подбудители не са. ћисл€ че «ара ти го каза кратко,точно €сно. ѕризнавам ти усили€та в опита да защитиш тво€ човек, ако искаш даже можеш да му държиш ръчичката докато пишете и приемате черното за б€ло. ѕримера ти с магазина е базиран на типичен Ѕалкански манталитет и ще го довърша като допълн€ че Ћорда не иска да ходи в едини€ магазин щото продавачката е "дебела лелка" но предпочита съседни€ в които продава младо фино наивно девойче. «ащо ли?

ћисл€ че е излишно да си губ€ времето да влизам в излишни спорове, каквото имах да казвам го казах и които е искал да ме разбере го е направил по един или друг начин.

21. ’ј–≈—¬јћ! Ego sum, Zara liked this post
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 309
    Post Thanks / Like

“ова в червеното на Ћорда е факт за което сами€ той не може да изрази едно съществено об€снение/мотив за действи€та си. ѕак подчертавам че н€мам проблем с неговата позици€, нека бойкотира които си иска но като го прави да го прави правилно. ѕри вас нещата са малко от сорта на - изнасилвача е виновен, докато съпричастните подбудители не са. ћисл€ че «ара ти го каза кратко,точно €сно. ѕризнавам ти усили€та в опита да защитиш тво€ човек, ако искаш даже можеш да му държиш ръчичката докато пишете и приемате черното за б€ло. ѕримера ти с магазина е базиран на типичен Ѕалкански манталитет и ще го довърша като допълн€ че Ћорда не иска да ходи в едини€ магазин щото продавачката е "дебела лелка" но предпочита съседни€ в които продава младо фино наивно девойче. «ащо ли?

ћисл€ че е излишно да си губ€ времето да влизам в излишни спорове, каквото имах да казвам го казах и които е искал да ме разбере го е направил по един или друг начин.

Ѕизнес-индивид индивид-бизнес

—ега ще се опитам да об€сн€ и на теб и на докторката.

Ѕизнес е да отидеш при доктор и той да има от болницата наредба да изписва само дадени лекарства на дадена фирма.

„овек е да отидеш при лекар и той да ти изпише това лекарство, което то см€та, че е най-правилно за теб независимо каква е цената му.

јко отида при при€тел лекар и той ми каже не мога да ти помогна и изпиша това лекарство защото NHS не ми дава, ще съм €досан.
    јко отида при при€тел лекар и той ми каже н€ма да ти изпиша това лекарство, то не е подход€що за тво€ случай ще съм ќ .

јко н€кой ми каже не €м свинско не ми харесва аз ще го разбере и съглас€ с него.
    јко той ми каже не €м свинско религи€та не ми го позвол€ва н€ма да се съглас€, че това е правилен избор. »збора тр€бва да е твой а не на компани€-религи€.

≈дно е да имаш мнение ако си обикновен и го израз€ваш гласно, друго е да го имаш да си публична личност и го израз€ваш.
     ралицата има мнение за Ѕрекзит но не го израз€ва.

онфликт на интереси е това което виждам у дадени бизнеси.
    NEXT магазините губ€т защото има доста други марки, «ара ,Ѕерешка. ћанго ѕул и Ѕеар, които внас€т дрехи в ё  и хората ги предпочитат.
    јко ¬еликобритани€ излезе от ≈— и вкарат такси, мита, ограничени€ на пазари от ≈—, тогава тези конкурентни дрехи на Ќ≈ —“ ще са по скъпи и хората ще почнат да предпочитат Ќ≈ —“.

–егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    28 977
    Post Thanks / Like

«ара, аз като чета н€кои твои постове, имам чувството, че си хванала една пръчка и биеш читател€ по главата, но не ми е идвало наум да занимавам аудитори€та с моите чувства.

“ралала -наистина н€ма смисъл да спорим повече. ћисл€, че този материал може да ти е полезен. ѕравим ли разлика между мнени€ и факти?

— мнени€та на Lordm далеч не винаги съм съгласна, дори напоследък май с все повече от неговите мнени€ не съм съгласна, но съвсем друг е въпросът, дали намирам за необходимо да изпиша фермани във форума по този случай. —ъс здраве.

24. ЅЋј√ќƒј–я lordm thanked for this post
    —таро куче јватара на dimi_m
    –егистриран на
    May 2010
    ћнени€
    3 118
    Post Thanks / Like

»два ми да се гръмна... ама какви са ти€ анализи, леле майко...

—таро куче јватара на Amun-Ra
    –егистриран на
    Mar 2015
    √рад
    ѕо света и у нас
    ћнени€
    570
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Re: «а: Ѕойкот на компании, поддържащи Ѕ–≈ «»“

ям Ўотландска и норвежка сьомга примерно,  упувам си ги от  остко. ўе се уговор€ с ћила ще ми праща Ўотландска.. и н€ма да купувам английска!
     упувай смело "шотландска" сьомга, за кратко работих в преработвателно предпри€тие за риба - рибата се гледа във ферми в Ўотланди€, собстениците на предпри€тието са норвежци, служителите 95% източно европейци
    "Everyone finds himself in the world where he belongs. The essential thing is to have a fixed point from which to check its reality now and then".
    Luxor temples.

27. ЅЋј√ќƒј–я lordm thanked for this post
    —таро куче јватара на RNOH
    –егистриран на
    Feb 2005
    √рад
    London - Cologne
    ћнени€
    9 111
    Post Thanks / Like

хах, по при€телски мога да ти пусна частна рецепта за какъвто искаш медикамент - ама ти ще си платиш фул праис-а
    просто щото Ќ„— н€ма да му поеме разходите, а не щото не искам да ти изпиша по-добри€ препарат.
    а ако ти го изпиша през рецепта на Ќ„— /тукашната каса/ - аз ще се наложи да ти плащам сметката после /съвсем сериозно - пращат ни сметките ние да ги плащаме ако препарата не се поема от здравната каса/.

това са фактите, а не резултат от липсата или нали4ието на при€телски отношени€ помежду ни
    дали на теб ти харесва и те прави хепи..... е съвсем отделна тема и в крайна сметка твой проблем

същото е и с брексит
    народа реши какво иска, дали ти харесва или не....имаш право ти да решиш, но мнозинството реши и ще си напуснат
    аз ли4но не бих си затвар€ла врати само заради това

утре като изл€зат и н€кой направи като теб сега, да кажем - јтанас бойкотираше брекситеерите, сега оба4е това е политиката на нашата държава и на нас не ни харесва 4е той е против не€ и - дай сега ние ще му бойкотираме бизнеса?

да не говорим 4е нищо не можеш да промениш с бойкота си, само си създаваш усещането 4е можеш
    без да имам намерение да те обид€, ама доста детинско ми се струва
    Winners Are Driven –одени€т да пълзи н€ма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

“очно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пи€т 700 таблетки!!!!

–егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 309
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а: Ѕойкот на компании, поддържащи Ѕ–≈ «»“

÷итирай ѕървоначално написано от RNOH ¬иж мнението
    хах, по при€телски мога да ти пусна частна рецепта за какъвто искаш медикамент - ама ти ще си платиш фул праис-а
    просто щото Ќ„— н€ма да му поеме разходите, а не щото не искам да ти изпиша по-добри€ препарат.
    а ако ти го изпиша през рецепта на Ќ„— /тукашната каса/ - аз ще се наложи да ти плащам сметката после /съвсем сериозно - пращат ни сметките ние да ги плащаме ако препарата не се поема от здравната каса/.

това са фактите, а не резултат от липсата или нали4ието на при€телски отношени€ помежду ни
    дали на теб ти харесва и те прави хепи..... е съвсем отделна тема и в крайна сметка твой проблем

същото е и с брексит
    народа реши какво иска, дали ти харесва или не....имаш право ти да решиш, но мнозинството реши и ще си напуснат
    аз ли4но не бих си затвар€ла врати само заради това

утре като изл€зат и н€кой направи като теб сега, да кажем - јтанас бойкотираше брекситеерите, сега оба4е това е политиката на нашата държава и на нас не ни харесва 4е той е против не€ и - дай сега ние ще му бойкотираме бизнеса?

да не говорим 4е нищо не можеш да промениш с бойкота си, само си създаваш усещането 4е можеш
    без да имам намерение да те обид€, ама доста детинско ми се струва
    ƒа знам, че не мога много, просто си сподел€м.....аз съм си ќк с факта, че съм си споделил какво мисл€.
    “е и веганите и вегетарианците не промен€т много, ама си ги има.
    »наче днес четох, новина че след Ѕрексита можело да минат 10 години преди да се подпише сделка с ≈—....

30. ’ј–≈—¬јћ! ћила liked this post
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 309
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: Ѕойкот на компании, поддържащи Ѕ–≈ «»“

ћай много хора са привъженици на тази иде€ Next ... вече си пати..една пзната ми каза, че заради брексит и т€ вече не си купува нищо от т€хhttps://www.theguardian.com/business...n-pound-brexit

32. ’ј–≈—¬јћ! itso liked this post
    Ќапреднал јватара на itso
    –егистриран на
    Aug 2005
    √рад
    London
    ћнени€
    216
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Re: Ѕойкот на компании, поддържащи Ѕ–≈ «»“

Next са една от компаниите в черни€ ми списък и аз също спр€х да купувам от т€х.

34. ЅЋј√ќƒј–я lordm thanked for this post
    —таро куче јватара на DONALD TRUMP
    –егистриран на
    Mar 2017
    ћнени€
    1 608
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Ѕойкот на компании, поддържащи Ѕ–≈ —»“

јз понеже не съм фен на брекзита и никой н€ма да ми промени мнението, съм решил за себе си да бойкотирам компании които б€ха за Ѕрекзит.
     акто казвам това си е мое виждане и рабиране.  акто примерно природозащитници бойкотират компании, които тестват техни продукти на животни, вегетарианци-вегани бойкотират сега 5 паундовата банкнота.
    “а нека в тази тема сподел€ме имена на компании и медии, които агитираха за Ѕрекзит и ако има такива като мен да зна€т и изб€гват тези
    компании.
    —ъщо така нека и сподел€ме алтернативи на тези компании.
    Ќека започна с Dyson компани€та, ко€то произвежда прахосмукачките Dyson.

«а мен много добра латернатива са Miele прахусмукачки, както и Bosch.
    Ќе е за пропускане да се спомене SEBO https://www.sebo.co.uk/
    Aз понеже съм за брексита и н€мам правото да боикотирам 5-паундовта банкнота,......

–егистриран на
    Mar 2017
    ћнени€
    1 608
    Post Thanks / Like

[QUOTE=lordm;709444]јз понеже не съм фен на брекзита и никой н€ма да ми промени мнението, съм решил за себе си да бойкотирам компании които б€ха за Ѕрекзит.
     акто казвам това си е мое виждане и рабиране.  акто примерно природозащитници бойкотират компании, които тестват техни продукти на животни, вегетарианци-вегани бойкотират сега 5 паундовата банкнота.
    “а нека в тази тема сподел€ме имена на компании и медии, които агитираха за Ѕрекзит и ако има такива като мен да зна€т и изб€гват тези компании.
    —ъщо така нека и сподел€ме алтернативи на тези компании.
    Ќека започна с Dyson компани€та, ко€то произвежда прахосмукачките Dyson.

«а мен много добра латернатива са Miele прахусмукачки, както и Bosch.
    Ќе е за пропускане да се спомене SEBO https://www.sebo.co.uk/[/QUOT

–егистриран на
    Mar 2017
    ћнени€
    1 608
    Post Thanks / Like

«начи това ти мнение показва какъв си.....»звин€вай наско но ти не уважаваш демокраци€та искаш малцинството да постигне връх над мнозинството и това се простира всред твоите модератори(по специално ћила)

—траница 3 от 4 ѕървиѕърви 1234 ѕоследнаѕоследна

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. Ќовини около Ѕрексит
    ќт lordm във форум Brexit - Ѕрексит
    ќтговори: 1263
    ѕоследно мнение: 28-11-2018, 21:00
  2. Britan Libre - –еволюци€та Ѕрексит
    ќтговори: 4
    ѕоследно мнение: 17-01-2017, 00:16
  3. ѕротестите, свързани с брексит
    ќтговори: 4