Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 30
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Проблем със съквартиранти - моля за съвет какъвто и да е най-скоро, Моля ви, правен , всякакъв или контакт за помощ

Здравейте, моля ви за съвет, възможно най-скоро, защото утре много рано вероятно ще отида до полицейски офис. Ситуацията е такава: наела съм стая преди време, но има една двойка италианци, които ми ядат храната, козметиката ми в банята ползват и нон стоп ме притесняват- примерно един ден се прибирам и установявам , че моят рафт за продукти вече не е мой- италианката ми е махнала нвщата и си е сложила техните - пълен абсурд , на който нищо не казах дори, но колкото повече мълча толкова повече си позволяват, включително да отваря пред мен хладилника /те си имат техен индивидуален/ и да рови и да си взима ей така каквото й е нужно. Тоалетна хартия не слагат откакто съм там, но аз слагам и всеки ден така, защото опитах като турист да ходя до баня или тоалетна с торба, но не става и не е приятно, искам комфорт и реших че ще плащам тези 15-20 паунда отгоре на месец, но ще се чувствам комфортно. Да, но не е така, постоянно ми е гадно, не за парите, а за екстремната наглост и това че стават още по- нахални от това че мълча. Дойдоха нови съквартирани и тая ми даде почивка на козметиките в банята, понеже имаше куп други, до преди няколко дни, когато откривам отново душ гела ми взет на мивката и ми стана тъпо и реших, че ще сложа бележка на моите продукти да не ми ги ползва /това след като наблюдавах и мерих флакона, който в непрозрачен и 1 литър/. Ок, уверих се след няколко мерения след нея че постоянно си ползва и сложих надписа над моя ъгъл с продукти. Тази на другия ден не маха надписа, не го пипа, но отново ми ползва душ гела. Реших, че ще закича душ гела конкретно с надис "Мери, спри да ми ползваш душ гела." и на другия ден ресулатът беше просто дойде след работа свирепа на вратата ми, блъсна я, издърпа ме навън и ме наби и скъса блузата ми.
    Веднага отидох в агенцията и се оплаках и това, което ми казаха е че нямат доказателства и само ми предложиха стая на друго място- вариант, който не искам и освен това се чувствам като низвергната някак, а за тях абсолютно никакви последствия / предложиха им и на тях дурга стая, но те отказват категорично/, независимо че им предложих да звъннат от агенцията на предишни и настоящи съквартиранти, които ще потвърдят че тези двама италианци действително притесняват всички и си ядат и ползват каквото им дойде. Не искам новата стая, настоящата е на 100 метра от метро на главна улица, другата далече от метро и 3 спирки по-далече от центъра. Освен това не дават шанс да я видя , а трябваше да реша на момента веднага без да знам къде отивам. Почувствах се наистина тъпо и бе избор, макар че не съм нито крала, нито съм атакувала тази жена, а трябва да сменя адрес, стая, да плащам транспорти, и т.н. при положение, че съм им плащала дори тоалетната хартия и при положение, че не можах й отвърна особено, освен да я ритна по крака, докато тя можа и да ме влачи за косата и удря където свари. Разтърва ни приятеля й.
    Моята блуза със силно разпран ръкав, имам белези от пръстите й по горната част на ръката ми, където ме стискаше и теглеше. аз се бях хванала за деколтето на нейната тениска и понеже ме дърпаше за косата, общо взето това ми беше упората, но не можах да я ударя. Въпреки това нейната тенсика на деколтето се скъса от тежестта ми / отново да кажа, че не от бой, а от това че се държах зз нея/. От своя страна успях да я ритна по крака, когато приятеля й беше вече застанал по средата между двете.

Чувам сега , че въпросния мъж обсъжда нещо с някой по телефона и споменава думата полиция - е това е върха.
    Последно редактирано от bulgarianf : 27-11-2016 на 02:33

2. Recommend steve recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Проблем със съквартиранти - моля за съвет какъвто и да е най-скоро, Моля ви, правен , всякакъв или контакт за помощ

Моля ви наистина за бърз съвет, встрани от всякакви майтапи за ситуация или хаоса в писането. Просто си седя сама, рева си и просто си мисля че каквото те решат могат, двама са, дебели са, агенция негласно ги защитава с липса на каквито и да е мерки спрямо тях, а чувам и думата "полиция". Моля ви кажете някакъв вариант за мен. Притесявам се да се оплача официално утре, защото работя на черно засега. Искам да се регистрирам като селф емплойд, но това след проблема, като имам нов адрес, но това е засега. Има ли вариант да се регистрирам със задна дата и да кажа , че чакам документ и съм легално работеща, ако това изобщо ще е необходима информация?

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Проблем със съквартиранти - моля за съвет какъвто и да е най-скоро, Моля ви, правен , всякакъв или контакт за помощ

Здравей.
    Много е неприятно, че се е получило така. За съжаление не са малко подобните случаи - не, че това трябва да те успокоява. Но когато потърпевшия е мъж - нещата обикновено са малко по-умерени или много по-радикални.

Единствения вариант, за който се сещам е - някой трябва да се махне. Да не сте повече съквартиранти.

Цитирай Първоначално написано от bulgarianf Виж мнението
    Притесявам се да се оплача официално утре, защото работя на черно засега. Искам да се регистрирам като селф емплойд, но това след проблема, като имам нов адрес, но това е засега. Има ли вариант да се регистрирам със задна дата и да кажа , че чакам документ и съм легално работеща, ако това изобщо ще е необходима информация?
    Тук обаче не си точна. Или просто не си информирана.
    Не казваш какво работиш (ако не ти се коментира тук, пиши на лични или skype.), но принципа е - за да регистрираш селф, ти трябва вече да си започнала. Да си видяла, че работата "ще я бъде".
    Винаги регистрацията е със задна дата. Срокът е 5 октомври на годината, следваща финансовата година, през която започваш. Пример - ако си започнала след 6.4.2016 и преди 5.4.2017 - срокът е до 5.10.2018 г.
    За легалността - ти СИ легално пребиваваща. Почти никой не пита като каква - работеща, почиваща, търсеща (това последното питат, ако искаш пари - "помощи за търсещи работа")

Сега се поуспокой, най-малкото заради принципа - "Никога не взимай решения, когато си тъжен!"
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

5. БЛАГОДАРЯ bulgarianf thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, zmei4o_pk, bulgarianf liked this post
    Recommend bulgarianf recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Толкова много благодаря за инфото за селф емплойд и за отговора! Работя в студио за красота. Много се притеснявам да не съм й насинила крака, защото бях с обувки . Майка ми ме съветва да не ходя да подавам официална жалба, но ако те отидат , съответно те ще са жертвите и отново- толкова съм сама тук, че няма с кой да говоря и кал да реагирам. От агенцията ми предложиха стая , но от четвъртък не са ми звъннали и нещо числя че готвят, защото е пълно с италианци в агенцията и те нормално ще подкрепят сънародницитв си, даже може и телефон и лични данни да ми дадат на тях. В същото време депозита ми пише, че е в депозитна схема по договор, но реално не е, защото не получих документ и като питах ми казаха да не съм се притеснявала, че било на сметката им , а онлайн открих наскоро само лоши ревюта , че не връщали депозити . Мисля да се хвана за това и с помощ на адвокат да се измъкна от договора , според който трябва да намера друг съквартирант на мое място и за депозит не знам дали ще взема, въпроса е да се освободя от висенето в къщата дпкато намеря заместник. Вариант ли е това? Отново много благодаря , просто ми грейна да прочета нещо.

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

А ти защо не си сложиш козметиката в една козметична чанта в стаята и не я носиш със себе си когато отиваш в банята? Сама си, в чужда държава, грижи се първо за безопасността си, после за козметиката и удобството си, според мен... Италианците не са най-миролюбивите хора, а и не е твоя работа да ги превъзпитаваш. Казвам ти го с добро чувства, не е приятна ситуацията ти, но според мен конфликтите могат да се избегнат.
    Полицията няма да ти разреши проблемите и не я интересува кой и се е обадил пръв, тя само ще запише че сте потенциано опасни за тази държава и двете, защото сте конфликтни.

8. ХАРЕСВАМ! jhoro, Zara, Мила, amatoria, Charlotte liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Действително е така, за никоя страна няма да е добре, аз лично не бих отишла, ако някой не ме принуди, но фактът, че чух тази дума ме притесни ужасно и ме знам какво ме очаква

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Толкова много благодаря за инфото за селф емплойд и за отговора! Работя в студио за красота. Много се притеснявам да не съм й насинила крака, защото бях с обувки . Майка ми ме съветва да не ходя да подавам официална жалба, но ако те отидат , съответно те ще са жертвите и отново- толкова съм сама тук, че няма с кой да говоря и кал да реагирам. От агенцията ми предложиха стая , но от четвъртък не са ми звъннали и нещо числя че готвят, защото е пълно с италианци в агенцията и те нормално ще подкрепят сънародницитв си, даже може и телефон и лични данни да ми дадат на тях. В същото време депозита ми пише, че е в депозитна схема по договор, но реално не е, защото не получих документ и като питах ми казаха да не съм се притеснявала, че било на сметката им , а онлайн открих наскоро само лоши ревюта , че не връщали депозити . Мисля да се хвана за това и с помощ на адвокат да се измъкна от договора , според който трябва да намера друг съквартирант на мое място и за депозит не знам дали ще взема, въпроса е да се освободя от висенето в къщата дпкато намеря заместник. Вариант ли е това? Отново много благодаря , просто ми грейна да прочета нещо.
    Много е рано да благодарите - още нищо не е свършено.
    За отговора - това е естествено, а за инфото - всяко нещо се научава с времето.
    Насиняването - ако на Ваше място беше някой по...импулсивен мъж - тя щеше да се притеснява, дали има крак.
    Майка Ви, предполагам е в България. Моя съвет е - отидете в Citizens Advice и говорете с някой от съветниците. Ако не знаете къде е най-близкото място - пишете сегашня си адрес тук или на ЛС и ще уточним. Консултациите и всичко останало от Citizens Advice е безплатно и точно това им е работата - да решават проблеми.
    За депозита - изпратете официално запитване, по мейл или с подписано копие за Вас, до агенцията. Ако наистина депозита Ви не е депозират според изискванията - бъдещето на агенцията няма да е много приятно.
    За напускане на квартирата - краен вариант, но все пак вариант е да си доизживеете депозита или просто да го прежалите.
    Цитирай Първоначално написано от dimitriana Виж мнението
    А ти защо не си сложиш козметиката в една козметична чанта в стаята и не я носиш със себе си когато отиваш в банята? Сама си, в чужда държава, грижи се първо за безопасността си, после за козметиката и удобството си, според мен... Италианците не са най-миролюбивите хора, а и не е твоя работа да ги превъзпитаваш. Казвам ти го с добро чувства, не е приятна ситуацията ти, но според мен конфликтите могат да се избегнат.
    Полицията няма да ти разреши проблемите и не я интересува кой и се е обадил пръв, тя само ще запише че сте потенциано опасни за тази държава и двете, защото сте конфликтни.
    Димич - това с чантичката решава въпроса само с козметиката, не и с хладилника, храната и всичко останало.
    Когато живях в Бедфорд - мястото с може би най-много италианци и техни наследници в ЮК - нямам чак такива впечатления. Но е доказано - арогантността и простотията не зависят от етнос, националност, раса и други подобни. Въпросът е - да обясниш съвсем спокойно и разбираемо, на тъкъв човек, че няма да стане на неговата.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

11. БЛАГОДАРЯ bulgarianf thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор, zmei4o_pk, Kearny liked this post
    Recommend bulgarianf recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Напротив - който пръв се обади в полицията, негова е истината.
    Ако 100% не си започнала боя ти, то задължително трябва да направиш оплакване в полицията. Това е assault - доста сериозно нарушение. Полицията ще побеседва с нея и най-вероятно ще й каже, че ако ситуацията се повтори, ще я задържат. В резултат ще оиде на съд и много вероятно да получи заповед за изнасяне от квартирата ти.
    Ако обаче тя се обади първа, то ти ще си обвиняемата и трябва да се защитаваш. Така работи системата тук.

13. БЛАГОДАРЯ bulgarianf, RNOH thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, zmei4o_pk, bulgarianf liked this post
    Recommend bulgarianf, Kearny recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Jhoro, благодаря ти отново! Така ще направя, утре съм пред Citizens Advice отрано.

15. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Motovilkov, ако си представиш такава ситуация, би ли отишъл ти или ще изчакаш?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

100% не съм зпочвала боя, нямам и шанс , те са 2ма по 100+ кг всеки от тях и няма логика според моя не много развит мозък. Тя в агенцията излязла с версия, че почукала да говорим на вратата / тя английски не говори../ , а реално нахлу от улицата с крясъци / приятелят й с нея и се карат/ и направо ми влезе в стаята и ме издърпа навън с цялата си ярост и ме плю за начало. Абе нямам думи, страх ме е да отида там, защото няма връщане от това, а резултатът неясен. Както могат да лъжат и мен и агенция , могат да си говорят всичко и то го правят с едни невинни подпухнали физиономии .

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Здравей, много съжалявам, че си се оказала в тази ситуация. Ако съм на твое място, абсолютно бих се обадила първа в полицията, защото съм нападната, след като е имало много време наред тих тормоз. Полицията може би не би реагирала на тихия тормоз особено, защото наистина нямаш за момента начин как да докажеш, макар че си има начини - има и камери на телефони и др. начини - но бих се оплакала, дори и да нямам как да докажа, защото ще се зарегистрира оплакването, че ми крадат от нещата, особено ако те имат отделен хладилник, а ти - друг и тя идва в твоя - в полицията ще ти дадат съвет какво е безопасно за теб да направиш, за да си защитиш интересите. Мотовилков е абсолютно прав - ако нямате свидетели да кажат кой е започнал пръв свадата, за британците няма логика защо да не се оплачеш в полицията, ако си пострадала и претърпяла побой, това изглежда много виновно поведение. Пак казвам, ако съм на твое място, бих отишла в полицията веднага, докато съм разстроена и бих се оплакала, бих показала и следите, които имам - защото иначе тя ще отиде и ще показва как ти си я набила. На агенцията не й е работа да гледа кой крив, кой - прав, те не са професионалисти в тази област, те отдават имоти - това е работа на полицията, затова бих отишла там, ако не искам да цъфна с полицейско досие. Ако си сама в тази страна, само полицията може да те защити.

Още едно нещо - когато някой ми взима нещата, а аз да мълча и да търпя - това също е неразбираемо поведение - веднага ще те питат, а ти защо не говори с нея веднага? Когато интересите ти са нарушение, първата стъпка е да се опиташ да кажеш кротко на човека, че това не ти харесва, че вещите са твои и че не желаеш да бъдат пипани. Нарича се асертивност.

Като трето - абсолютно съм съгласна с Димитриана - тази квартира може би ти е удобна като местоположение, но не ти е удобна като съседи. Ако съм на твое място, бих преценила на кое държа повече - дали удобното местоположение и транспорт са повече от личното ми здраве, нервите, които хабя всеки ден или заплахата от физическо насилие, още повече, когато е вече реализирана.

Колкото за работата - ако работиш нелегално, за съжаление, ситуацията не е благоприятна за тебе, но ако имаш Национален осигурителен номер - National Insurance Number, можеш спокойно да се регистрираш като самонаета още утре, става по телефона, с един 15-минутен разговор, мисля, че може даже и по интернет да пуснеш искане, ще ти искат дата назад, на която си започнала работа/бизнес. Ако не си регистрирана, не можеш да докажеш при нужда, че законно пребиваваш тук, но не е фатално засега. Практиката е, ако те хванат, да ти дадат 30 дена да си оправиш документацията и да докажеш, че работиш законно. След тези 30 дена, ако не докажеш, че работиш законно, ще търсят пътища да те изведат от страната.

Още веднъж искам да подчертая - дори и извеждането ти от страната не е краят на света - но ако двама стокилограмови ядосани италианци те нападнат и се опитат да си излеят целия гняв срещу несправедливия им живот срещу тебе, може да свършиш в моргата. ТОВА Е МНОГО СЕРИОЗНО и ако съм на твое място, веднага бих се обадила в полицията и бих изплакала какво се случва, ще си много убедителна, предполагам. Ако отидеш утре, ще те гледат странно и ще се чудят как, ако си набита, плачеща и безпомощна, не си се обадила веднага - това винаги изглежда съмнително, че твоята версия не е вярна, а тяхната - може би да. Ако ще звъниш по телефона първо, заключи вратата на твоята стая. Успех!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

19. БЛАГОДАРЯ jhoro, bulgarianf thanked for this post
    Recommend Motovilkov, jhoro, amatoria recommended this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

От случката мога да констатирам че съквартирантите са южно-италианци. Които не си е имал взимане-даване с такава напаст по-добре да не дава грешни съвети. Тези полицията не ги плаши, даже напротив още по-нагли ще станат и повече мръсно ще ти направят. Съжалявам че трябва да ти го кажа но имаш само 2 варианта. Изнасяне възможно най-скоро или използваш приятели които евентуално могат да ги сплашат. Тези освен личната разправия (и то до степен да им се вземе хубаво страха) нищо друго не ги оправя.
    Последно редактирано от Tralala : 27-11-2016 на 16:15

21. ХАРЕСВАМ! dimitriana liked this post
    Dislikes няма disliked this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

И от мен съвет- Първо - право в полицията- Ако отидеш първа, си жертва, ако закъснееш, ще го извъртят да си обвиняема.

Второ- незабавно друга квартира. Какво изобщо се чудиш и как ще заспиваш спокойно отсега нататък? Дори и 5 резета да сложиш, и катинар отвътре, с тези хора ще се срещаш в коридора, в хола и кухнята. Те ще ти крадат писмата и колетите.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

23. БЛАГОДАРЯ Мила, jhoro, bulgarianf thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма, Kearny liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Здравейте, моля ви за съвет, възможно най-скоро, защото утре много рано вероятно ще отида до полицейски офис. Ситуацията е такава: наела съм стая преди време, но има една двойка италианци, които ми ядат храната, козметиката ми в банята ползват и нон стоп ме притесняват- примерно един ден се прибирам и установявам , че моят рафт за продукти вече не е мой- италианката ми е махнала нвщата и си е сложила техните - пълен абсурд , на който нищо не казах дори, но колкото повече мълча толкова повече си позволяват, включително да отваря пред мен хладилника /те си имат техен индивидуален/ и да рови и да си взима ей така каквото й е нужно. Тоалетна хартия не слагат откакто съм там, но аз слагам и всеки ден така, защото опитах като турист да ходя до баня или тоалетна с торба, но не става и не е приятно, искам комфорт и реших че ще плащам тези 15-20 паунда отгоре на месец, но ще се чувствам комфортно. Да, но не е така, постоянно ми е гадно, не за парите, а за екстремната наглост и това че стават още по- нахални от това че мълча. Дойдоха нови съквартирани и тая ми даде почивка на козметиките в банята, понеже имаше куп други, до преди няколко дни, когато откривам отново душ гела ми взет на мивката и ми стана тъпо и реших, че ще сложа бележка на моите продукти да не ми ги ползва /това след като наблюдавах и мерих флакона, който в непрозрачен и 1 литър/. Ок, уверих се след няколко мерения след нея че постоянно си ползва и сложих надписа над моя ъгъл с продукти. Тази на другия ден не маха надписа, не го пипа, но отново ми ползва душ гела. Реших, че ще закича душ гела конкретно с надис "Мери, спри да ми ползваш душ гела." и на другия ден ресулатът беше просто дойде след работа свирепа на вратата ми, блъсна я, издърпа ме навън и ме наби и скъса блузата ми.
    Веднага отидох в агенцията и се оплаках и това, което ми казаха е че нямат доказателства и само ми предложиха стая на друго място- вариант, който не искам и освен това се чувствам като низвергната някак, а за тях абсолютно никакви последствия / предложиха им и на тях дурга стая, но те отказват категорично/, независимо че им предложих да звъннат от агенцията на предишни и настоящи съквартиранти, които ще потвърдят че тези двама италианци действително притесняват всички и си ядат и ползват каквото им дойде. Не искам новата стая, настоящата е на 100 метра от метро на главна улица, другата далече от метро и 3 спирки по-далече от центъра. Освен това не дават шанс да я видя , а трябваше да реша на момента веднага без да знам къде отивам. Почувствах се наистина тъпо и бе избор, макар че не съм нито крала, нито съм атакувала тази жена, а трябва да сменя адрес, стая, да плащам транспорти, и т.н. при положение, че съм им плащала дори тоалетната хартия и при положение, че не можах й отвърна особено, освен да я ритна по крака, докато тя можа и да ме влачи за косата и удря където свари. Разтърва ни приятеля й.
    Моята блуза със силно разпран ръкав, имам белези от пръстите й по горната част на ръката ми, където ме стискаше и теглеше. аз се бях хванала за деколтето на нейната тениска и понеже ме дърпаше за косата, общо взето това ми беше упората, но не можах да я ударя. Въпреки това нейната тенсика на деколтето се скъса от тежестта ми / отново да кажа, че не от бой, а от това че се държах зз нея/. От своя страна успях да я ритна по крака, когато приятеля й беше вече застанал по средата между двете.

Чувам сега , че въпросния мъж обсъжда нещо с някой по телефона и споменава думата полиция - е това е върха.
    вземи и си купи скъп шампоан и смени течността с блажна боя, ела и виж какво става след това, няма миене братче.Иначе на мен всичко ми е в стаят и нямам ядове
    Последно редактирано от dimi_m : 28-11-2016 на 00:10

25. БЛАГОДАРЯ icvlmm, няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма, Kearny liked this post
    Recommend няма recommended this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Послушай хората и иди в полицията. Това не е Южна Италия, а англия и би трябвало да ти помогнат някак. Не вярвам да я опандизят сега, но сигурно знаят как да ги сплашат, а това че не говорят добре английски е в техен ущърб. По-вероятно е да ги опандизят след следващия по-сериозен побой който ще ти нанесат, защо трябва да чакаш да се стигне дотам? И смени незабавно тази скапана шарена квартира, нали се сещаш, че ако ги изселят заради теб, ще те причакат някъде в тъмното и ще те пребият! Не знам как в полицията могат да ти помогнат относно взаимоотношенията ти с летинг агенцията, по-добре приеми предложението им и се изнеси незабавно далеч от тях да си изживееш наема и депозита, пък пак си търси дивиденти от дебелите италианци. След полицията може да си потърсиш адвокат Ако чувстваш пряка заплаха за живота и здравето си, събирай си багажа и се изнасяй докато ги няма. Зарязвай и наеми и депозити, но имай предвид, че ако си на срочен договор агенцията може да си потърси наемите за оставащия срок на договора! Като си тръгваш може да им сипеш малко от душ-гела ти в супата им, щом толкова го харесват (примерно). Не ти ли помогнат от полиции, агенции и т.н., вземи нещо по-тежко и започвай да млатиш...
    Мен примерно двама дебели и трудноподвижни жабари никак, ама никак не биха ме изплашили, но ти не си аз. Сменил съм много споделени квартири и почти навсякъде съм имал проблеми със съквартиранти, чак до бой не съм стигал. Принципно двойките винаги смятат, че къщата е само за тях, не зачитат останалите и заемат прекалено много пространство. Много е тъпо двойка да живее с други хора, при положение, че без проблеми могат да си наемат жилище само за тях без да им се отрази особено на бюджета. То и сам ако си, пак може да си го позволиш, но това е отделен въпрос...
    Какво ми показва равносметката:
    -В една от първите ми квартири имаше няколко поляци и словаци, включително и полска двойка, който редовно организираха много шумни партита до среднощ когато трябваше да ставам рано за работа. Оплаквах се на хазяина, не помогна, а другия българин в квартирата мълчеше и му беше кеф да го тъпчат и им се мазнеше и заговорничише с тях против мен, при положение, че дойде гол и бос от българия и му помогнах с квото мога...Как да е, изнесоха се преди да се стигне до сбиване.
    -В една от следващите ми квартири дойде някъв поляк и ми праваше забележка да не си мия зъбите в кухнята, при положение, че банята беше заета. Но квартирата беше леш и се изнесох преди да го пребия...
    -В следващата ми квартира водих много дълга и изтощителна война с двойка литовци възрастни, които готвеха по 5 часа и не можех да ползвам кухнята, ползваха банята по 3 часа и ставаха в 3 часа сутринта да ходят пеш 7км до работа и вдигаха невъобразим шум. Отделно стаята им беше изключително силно мухлясала, но на тях им беше кеф да си живеят там и да тропат 4 часа пеш със сейфти шууз през тепетата всеки ден и да се прибират без крака в продължение на повече от година...Така като се замисля по-големи дебили от тея не бях срещал, бяха пуснали корени там и нямаха никакво намерение да се махат, да ама направиха грешката да ядосат бай ганьо балканския...Няма да казвам какви приоми съм използвал, само ще кажа че накрая се молеха на хазяина да ги изнесе, даже се изнесоха с един микробус багаж в най-проливния дъжд(пеша на 100 про) само и само да не се засечем на изпроводяка...
    -После имах едно кратко и бурно съжителство с ''човек'' от боята, което завърши с бърз хепиенд(раздяла) и за двете страни.
    -После отидох в една къща, където по наследствена линия като че ли се редяха поляци, чехи, словаци...То не бяха чешки и словашки к.рви да си водят тъпкачите, ама какви ли не изпъления, то не бяха поляци да ми викат и да ми тряскат, а като за капак на края ми се домъкна някъв словашки метал, който ми дрънкаше на китари и надуваше метал и спеше с мъже на двойното легло в неговата стая! Да ама накрая...Като се прибера къщата ми изчистена, поляците ми козируват, знаеха ми графика кога отивам да спя, че да ми пазят тихо...И тея си бяха нямали работа с бай ти Ганьо...
    -Тука някъде си казах ''баста'' и реших да си намеря студио флат само за мен. И намерих един евтин в гетото, само че не напълно обособен. Беше свързан с къща в която живееха цяло семейство чешки цигани(2-ма възрастни с 4 деца). Комшиите и те чешки цигани, техни роднини...Значи същите са като нашите цигани, лъжат, мързелуват, живеят на соц.помощи, слушат същите цигански музики и живеят в мърсотия, само че говорят на чешки, че и английски. Имаха супер мощна уредба и надуваха супер яко циганска музика, че се чуваше в целия квартал, свиреха на инструменти до среднощ, идваха до задната врата където ми беше спалнята да ме притесняват по всяко време, заключваха я като излизах и т.н. Най-големия проблем беше, че мийтъра за гас и електрик беше в къщата и нямах достъп до него. Свърши тока и/или газта и те не зареждат и не можех да взема душ след работа, а аз им плащах предварително за сметките. Интернета спря 1 ден след като им платих, че не платиха сметката. Все ми казваха нямаме пари, загубили си дебитната карта в парка и т.н. И тея не бяха си имали работа с бай Ганя...В последствие като се прибирах ядосан след работа къщите тихи, завесите спуснати, циганите умрели от страх се правят че ги няма...накрая ми писна, направих така че ландлорда реши да затвори къщата и да я продаде, циганите изрита на улицата, а аз си наех друг апартамент, където имах проблеми с плъхове, не хора, но засега е ок.
    Така като се замисля, почти навсякъде съм бил 1 Българин срещу 3-4 поляци/чехи/словаци и накрая всички са ми козирували. За италианците не знам, ама тея са слаба ракия. Затова моето момиче не си ли покажеш балканския нрав, независимо в Столипиново ли живееш или на 2 преки от Бъкингамския дворец, навсякъде ще те мачкат...
    Последно редактирано от Pieroni : 28-11-2016 на 01:22

27. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По принцип споделените квартири винаги са кофти, вътре няма правила между живущите и затова тези квартири са и най евтини. Аз си бях наел преди време собствен апартамент, но в момента съм споделена квартира. Разликата е от небето до луната, но на мен не ми прави проблем това, защото съм бил в казармата и съм свикнал на тия работи. В стаята си купих хладилник, а за козметиката в банята изобоне съм и гледал дали някой я пжлзва

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте всички, много благодаря за включванията, супер ценни съвети получих. Мотовилков , голямо благодаря! Ето какво се случва: отивам в неделя сутринта /след като през нощта чух онзи да споменава "полиция"/ в най-близкото управление- затворено , приемни дни само сряда, четвъртък и още 1 ден. Звъня на 101 за неспешни случаи, тъй като на 999 е за спешни случаи, а случката беше четвъртък вечер. Обяснявам какво се е случило, обяснявам , че от агенцията нямам съдействие досега, нямам обаждане дори, а там е пълно с италианци, които може би взимат страна. Страхувам се да се прибера и т.н. Записва насреща операторката и фиксира дата 01.12 в 07:30ч. да дойдат на място. Много ме учуди това, но страшно ми улекна някак защото е поне нещо, поисках и името и референтен номер и това беше. Добре, но не ме успокоява мислълта, че ще чакам дотогава, синините от пръстите на онази няма да ги има дотогава, представям си някакви сеири пред другите съквартиранти и просто не ми се струва сериозно някой да дойде не знам точно с каква цел и какъв резултат ей така устно да се поговори това е? Както и да е , отивам след това на работа и решавам на другия ден да отида в друго управление, което да работи 24/7 . Намирам такова в Stoke Newington , отивам там - един с индийски произход или подобен ми вика да се свържа с мениджъра на агенцията да ми сменят стаята, аз му казвам че вече съм го направила, но нямам съдействие и той ми казва че много малко е това , което те могат да направят за мен, аз седя и настоявам и видях, че почвам да го нервирам, той ми отговаря че има работа с други, които чакат и си тръгнах. Това, при положение че онези в това време може да са действали нещо срещу мен или да обмислят. Просто останах без думи. Отивам отново вчера в понеделник след работа до управление близо до St Pauls station, за което пише, че работи, да ама не работи, всичко затворено и това е. Сега остава варианта за 01.12. Това е. В момента вече не спя в къщата, с желанието ми е да прекратя договора за наем, без да търся съквартирант да ме замести, а ако може и депозита да не си губя. Не искам да ходя в никаква стая на агенцията, искам просто да преустановя договора, едно заради кофтито локация на предложението им, което така и се изгуби в пространството и не знам готвят ли ми нещо или просто се надяват нещата да се "уталожат" пък да си живеем ей така; второ не им искам офертите или да им клиентствам, щом няма грам последствия за тая италианка и може да се толерира това.
    Последно редактирано от bulgarianf : 29-11-2016 на 13:53

30. БЛАГОДАРЯ jhoro, zmei4o_pk thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Здравей.
    Това, че полицаите (не казвам Полицията) не са свършили нищо за сега, е кофти. Но пък със сигурност е документирано - най-малкото Вашето обаждане.
    Изнасянето от квартирата също е добър ход - спестявате си потенциални скандали, побой и други.

Не казвате дали сте ходили в Citizen Advice, макар че - щом ще се търси нова квартира, малко се обезсмисля.
    Но може да Ви съдействат за приключване взаимоотношенията с агенцията по тяхна вина.

Както чета - става дума за Лондон.
    Ако е така - не се притеснявайте прекалено, има доста варианти.
    Аз също имам приятели там - в случай на нужда, мога да Ви свържа.

32. БЛАГОДАРЯ bulgarianf thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! bulgarianf, zmei4o_pk liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Днес имам почивен ден и ще отида в ситизен адвайс, не съм ходила защото реших да изпреварвам онези, ако имат подобни планове да ходят да подават оплакване. Не се обезсмисля ситизен адвайс , защото искам да пиша на агенцията да ми прекрати договора, ако може по по-адекватен начин с помощта на ситизен адвайс. Договорът иначе е до Май месец, да в Лондон се намирам
    Последно редактирано от bulgarianf : 29-11-2016 на 14:37

34. БЛАГОДАРЯ jhoro, zmei4o_pk thanked for this post
    Post Thanks / Like

Много хубаво си направила, че си се изнесла. Това потвърждава, че има заплаха за живота и здравето ти.
    Така ще се измъкнеш от договора за наем и ще си вземеш депозита.

Остава въпросът как да си документираш синините официално, докато не са изчезнали.
    Не знам тук кой документира следи от побой. Логично ми звучи да е лекар, но не знам дали е GP или А&Е.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Много хубаво си направила, че си се изнесла. Това потвърждава, че има заплаха за живота и здравето ти.

Остава въпросът как да си документираш синините официално, докато не са изчезнали.
    Не знам тук кой документира следи от побой. Логично ми звучи да е лекар, но не знам дали е GP или А&Е.
    Това, че се е изнесла, съвсем не означава,че има заплаха за живота. Твърде спокойно писане за човек със заплаха за живота между другото.

Ако наистина е имало побой и т.н. на минутата се отива или в A&E и те веднага уведомяват полицията или пък се вика полиция на място и на момента.

След една седмица, я камилата, я камиларя.....
    за полицията дефакто случай няма за да се намесват......

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението

Наранявания от побой се документират от лекар, по възможност веднага след побоя. Ако има GP, се ходи при него - Бърза помощ е за неотложни случаи, ако имаш отворена рана и е след работното време на джипито или ако лицето няма джипи и др. п. Направи и снимки на синини, рани, каквито наранявания има, докато не са изчезнали.

@ bulgarianf
    При положение, че не живееш там вече, полицията няма нужда да бърза - тя се намесва при посегателства срещу лице или имуществото му, а взаимоотношенията с агенция или хазяи, депозити и договори - това не е тяхна работа, тук повече може да помогне CAB.
    Чети тука за законите при нападение:

https://www.gov.uk/your-rights-after-crime
    http://www.inbrief.co.uk/offences/assault-gbh-abh/
    Аз не разбрах с каква цел си се оплаквала три пъти в полицията, нещо по-различно ли очакваше? Панаири пред съквартиранти няма да има, разговорите се водят само с лицата, срещу които има оплакване. Успех с разрешаването на въпроса с квартирата!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Това, че се е изнесла, съвсем не означава,че има заплаха за живота. Твърде спокойно писане за човек със заплаха за живота между другото.

Ако наистина е имало побой и т.н. на минутата се отива или в A&E и те веднага уведомяват полицията или пък се вика полиция на място и на момента.

След една седмица, я камилата, я камиларя.....
    за полицията дефакто случай няма за да се намесват......
    Зара - и аз не знам нищо, ама по-добре да се приеме, че има и да няма - отколкото обратното.

Post Thanks / Like

Зара, когато човек внезапно е нападнат, изпада в шок и не може да разсъждава и действа правилно.
    Абе, хора, преди години в България ме нападна куче и си оставих детето, заедно с количката, на пътя и побягнах.

Станалото станало. Как да и помогнем да се отърве от квартирата без загуби? И каква е тази клауза в договора да си намери заместник?
    Та нали агенцията проучва хората, преди да им повери имот.Кой ще го прави това проучване?

Дано тези от Цитизен адвайс помогнат.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Моля за съдействие, съвет и помощ
    От gretanka във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 6
    Последно мнение: 17-09-2012, 16:53
  2. Сериозен проблем с окото, моля за съвет
    От Blackside1 във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 7
    Последно мнение: 04-07-2010, 20:24
  3. Моля за съвет - Проблем с Хюндай Туксон в гаранция
    От nesa във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 4
    Последно мнение: 27-01-2010, 00:08
  4. Проблем с хазяи. Моля за съвет!
    От asias във форум Общ форум