Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 21 от общо 21
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Как ще ги стигнем !?

Една тема за неща, които се случват по света и на които ние във Великобритания и България само можем да си викаме, " Как ще ги стигнем?"
    Ето първия пример.http://www.vesti.bg/sviat/azia/v-iap...-pytia-6061536

В Япония ремонтираха за 2 дни 20 метрова дупка на пътя

Огромната пропаст зейна на главен път в град Фукуока, а заради инцидента бяха евакуирани хора

Свят
    Азия 1917

22

Ако за Америка казват, че е "страната не неограничените възможности", то какво остава за Япония...
    Само за 2 дни местните власти в град Фукуока успяха напълно да ремонтират огромната 20-метрова дупка, която зейна в средата на един от най-натоварените пътни участъци в града.
    Вижте кадри от пропадането на улицата във Фукуока и реакцията на властите
    След свлачището гледката беше ужасяваща, а заради инцидента градът остана без ток, а хората бяха спешно евакуирани.
    И макар да изглеждаше безнадеждно, само след два дни от проблема няма и следа.

Въпреки, че преди да бъде ремонтирано мястото изглежда като след бомбена атака, жертви и пострадали няма.
    Гигантска дупка поглъща автомобил
    Да пропаднеш в земята, докато чакаш автобус
    Заради инцидента обаче се наложи градът да остане на тъмно, а на местното летище работата с товаренето на самолетите се забави временно.
    Полети все пак не бяха отменени.
    Заради бързата реакция, клипът с ремонта обиколи социалните мрежи.
    Последваха хиляди споделяния и поздравления към градските власти и хората, които са успели да извършат ремонта.
    Не липсват обаче и коментари, които сравняват ситуацията с подобни в други държави:
    "Ако това се беше случило при нас, ремонта щеше да бъде направен след месеци и сигурно няколко поредни митинга", споделя един от коментиралите.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

batristio
    Guest

По подразбиране За: Как ще ги стигнем !?

Знаеш ли че след Освобождението, когато е големия възход на България в по новата ни история, са ни наричали японците на Балканите...
    А знаеш ли, че същите японци са оставали с зяпнали уста, кога беха дошли на едно Европейско по киокушин 2003-4 някъде!?
    Та май не е толкова лош материала, колкото си мислим...

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Как ще ги стигнем !?

Цитирай Първоначално написано от batristio Виж мнението
    Знаеш ли че след Освобождението, когато е големия възход на България в по новата ни история, са ни наричали японците на Балканите...
    А знаеш ли, че същите японци са оставали с зяпнали уста, кога беха дошли на едно Европейско по киокушин 2003-4 някъде!?
    To човек може да зяпне от много неща. Имахме доста български вицове за български и японски тоалетни сигурно с причина

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

Бат ице ти нали си в България , за кво влизаш постояно в този британски саит , АЗ като си тръгна от УК , УК изобщо няма да ме интересува , е ако влезнат в здрава криза след брексита , ще се изкефя признавам си . Между другото те може да ни стигнат по мизерия , а не ние как ще ги стигнем

5. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от platini Виж мнението
    Бат ице ти нали си в България , за кво влизаш постояно в този британски саит
    За пари...
    Па и си падам по Милата тайничко....
    To човек може да зяпне от много неща. Имахме доста български вицове за български и японски тоалетни сигурно с причина
    Кажи някой де....

Post Thanks / Like

За пари...
    Па и си падам по Милата тайничко....

Кажи някой де....
    Бреи ти пари ли правиш от този саит , браво признах те . Ама като коментураш в форума ли ги правиш тези пари . Тук освен да те заболи корема за друго не става , но като трябва да се отбива време . Ако съм в БГ , няма да имам време за този саит . И няма да ме интересува как ще ги стигнем , щото аз ще съм си добре и нема кои да стигам . Спокоиствие пълно

batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от platini Виж мнението
    Бреи ти пари ли правиш от този саит , браво признах те . Ама като коментураш в форума ли ги правиш тези пари . Тук освен да те заболи корема за друго не става , но като трябва да се отбива време . Ако съм в БГ , няма да имам време за този саит . И няма да ме интересува как ще ги стигнем , щото аз ще съм си добре и нема кои да стигам . Спокоиствие пълно
    Ще ти обясня на лични, ако те интересува...
    50 пи на пост е постата...
    И усмивка от Мила... по радиото...
    Ти зимата в България кво толкова мислиш да правиш вечерно време?!

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

хаха, Ристьо, ти в бг ли си живеел бе батка

пък по темата - еми никога няма да ги стигнем джапонците
    не знам има ли държава в европа където да успеят да се справят толкоз бързо с такава огромна дупка
    Последно редактирано от RNOH : 18-11-2016 на 16:05
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението

не знам има ли държава в европа където да успеят да се справят толкоз бързо с такава огромна дупка
    То4но в този момент , наистина бих искал да съм си отишъл за България , но имам посписан договор до 30 април 2017 . Защото , имам здравословен проблем , а изобщо не им вярвам на тази поликлиника в леитънстоне , изто4ен лондон . Но искам , не искам утре ще трябва да ходя при тези умрелите доктори , дето никва няма да е свършат
    Последно редактирано от RNOH : 18-11-2016 на 16:07

Старо куче
    Post Thanks / Like

Вие пък откъде знаете, че тази дупка няма да зейне отново след година?
    Иначе японците са максималистипо отношение на работа и работно време, но не бих казал че са най-ефективните работници. По-скоро са трудолюбиви и перфеционисти. Но мързелът е двигател на прогреса, не перфекционизма!

12. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Какво прави тази програмка по-точно?
    Дава ти ай пи адрес за държава в която не се намираш
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

14. БЛАГОДАРЯ Ego sum thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Как ще ги стигнем ли - според мен трябва да излезем от Европейсия съюз ама понеже това няма да стане абсолютно никога по-добре да се разпадне и всяка държава да се вземе в ръце и да си се развива самостоятелно ! Ако толко искат Европа да е като една държава нищо не пречи да си се запази свободното движение на хора , стоки и услуги ! Ама трябва всяка държава да си запази правото да си определя сама законите ! То и САЩ са една държава ама всеки щат си има различни закони ! Не може една държава да определя правилата и най-вече да ги налага на други държави при положение ,че в дългосрочен план тази една държава забогатява на фона на другите държави ! Това Европейския съюз си е точно отражение на обществото където богатите стават по богати ,а бедните по бедни ! Един от примерите е шайбаните щастливи кокошки - това ми дойде ей така отведнъж . Айде кажете кой и защо налага тези условия при които трябва хуманно да се отглеждат щастливи кокошки и най-вече ЗАЩО се налагат тези условия ? Аз знам - за да могат да останат само големите на пазара ! Това важи във всички сектори просто този пример ми дойде на ум ! Със сигурност има и много предимства да сме в Европейския съюз ,но накрая като ударим чертата май е по-добре да не сме . Абсолютно всички знаем ,че тука за 10 години много хора се налапаха с пари и с европроекти - преди да влезем в ЕС поне имаше нещо подобно на средна класа ! Познавам хора дето бяха малко над средната класа ,а сега са магазинери ! Сега сигурно ще ми кажете - лошо управление на бизнеса ама не , монополизиране на абсолютно всеки вид бизнес - ето това е причината да сме толко зле ! Математиката е грешна защото докато богатите стават по-богати бедните винаги ще стават по-бедни , този с повече пари кара влака винаги !

16. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Motovilkov, tt_tt_tt liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Голяма олелия вдигнаха заради тази дупка японска ама се оказа, че са я запушвали 6 денонощия по 3 смени със съвсем стандартни средства и техники. Нашите строители пък за 6 дни хотел на слънчака строят!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Как ще ги стигнем ли - според мен трябва да излезем от Европейсия съюз ама понеже това няма да стане абсолютно никога по-добре да се разпадне и всяка държава да се вземе в ръце и да си се развива самостоятелно ! Ако толко искат Европа да е като една държава нищо не пречи да си се запази свободното движение на хора , стоки и услуги ! Ама трябва всяка държава да си запази правото да си определя сама законите ! То и САЩ са една държава ама всеки щат си има различни закони ! Не може една държава да определя правилата и най-вече да ги налага на други държави при положение ,че в дългосрочен план тази една държава забогатява на фона на другите държави ! Това Европейския съюз си е точно отражение на обществото където богатите стават по богати ,а бедните по бедни ! Един от примерите е шайбаните щастливи кокошки - това ми дойде ей така отведнъж . Айде кажете кой и защо налага тези условия при които трябва хуманно да се отглеждат щастливи кокошки и най-вече ЗАЩО се налагат тези условия ? Аз знам - за да могат да останат само големите на пазара ! Това важи във всички сектори просто този пример ми дойде на ум ! Със сигурност има и много предимства да сме в Европейския съюз ,но накрая като ударим чертата май е по-добре да не сме . Абсолютно всички знаем ,че тука за 10 години много хора се налапаха с пари и с европроекти - преди да влезем в ЕС поне имаше нещо подобно на средна класа ! Познавам хора дето бяха малко над средната класа ,а сега са магазинери ! Сега сигурно ще ми кажете - лошо управление на бизнеса ама не , монополизиране на абсолютно всеки вид бизнес - ето това е причината да сме толко зле ! Математиката е грешна защото докато богатите стават по-богати бедните винаги ще стават по-бедни , този с повече пари кара влака винаги !
    браво, даже няма да го коментирам
    остава само българския фараж да се появи
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

19. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    ... Математиката е грешна защото докато богатите стават по-богати бедните винаги ще стават по-бедни , този с повече пари кара влака винаги !
    Прав си, но голяма подкрепа тук няма да намериш. За повечето българи тук - ЕС е безвизово пътуване и възможност за работа в Европа и нищо повече.

Погледнете украинците - революция си направиха, която завърши с гражданска война. От тогава стават все по-бедни, почти пред фалит, но политическата им върхушка са много богати. Куцо и сакато само чака да им пуснат безвизов и ще се втурнат на талази в ЕС. Дано само до тогава ЮК да имаме някакъв смислен граничен контрол.

21. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Recommend mate recommended this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

За България ползите от Европейския съюз са нулеви, до минимални.

За Унгария и централноевропейските държави имаше ползи, защото ги приеха още преди кризата и във времената, в които Европейската централна банка отпускаше безлихвени и нисколихвени кредити за стимулиране на икономиката. Затова и Чехия и Унгария, че и Естония г/д стъпиха на крака и се поизравниха със средноевропейските показатели между 2004 и 2007. За нас обаче нямаше време, защото кризата започна още есента след приема ни.
    Реално в България се живееше доста по-добре допреди 10-12 години. След приемът ни в ЕС, единствено цените скочиха, без да има значителен ръст на икономиката, какъвто ни обещаваха в предприсъединителния процес. Тъкмо обратното, имаше спад, доста съкращения и спукан имотен и строителен балон. На всичкото отгоре си нарязахме ракетите и затворихме 2 реактора на АЕЦ Козлодуй.
    Естествено, хората, които за нищо не ги бива, разсъждават така: "По-добре да съм на минимална в страна от ЕС, отколкото на минимална в България". Но за хората с бизнес, хората с имоти, хората със земя, знаят какви вреди нанесе ЕС на българската икономика, земеделие и селско стопанство.

23. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    За България ползите от Европейския съюз са нулеви, до минимални.

За Унгария и централноевропейските държави имаше ползи, защото ги приеха още преди кризата и във времената, в които Европейската централна банка отпускаше безлихвени и нисколихвени кредити за стимулиране на икономиката. Затова и Чехия и Унгария, че и Естония г/д стъпиха на крака и се поизравниха със средноевропейските показатели между 2004 и 2007. За нас обаче нямаше време, защото кризата започна още есента след приема ни.
    Реално в България се живееше доста по-добре допреди 10-12 години. След приемът ни в ЕС, единствено цените скочиха, без да има значителен ръст на икономиката, какъвто ни обещаваха в предприсъединителния процес. Тъкмо обратното, имаше спад, доста съкращения и спукан имотен и строителен балон. На всичкото отгоре си нарязахме ракетите и затворихме 2 реактора на АЕЦ Козлодуй.
    Естествено, хората, които за нищо не ги бива, разсъждават така: "По-добре да съм на минимална в страна от ЕС, отколкото на минимална в България". Но за хората с бизнес, хората с имоти, хората със земя, знаят какви вреди нанесе ЕС на българската икономика, земеделие и селско стопанство.
    ...mate на пръв поглед си прав,като за човек дето не е вътре в "казана", но нещата не са съвсем така, поне според мен. Обаче ако започна да влизам в подробности, все някой ще започне да празнослови и няма да се получи нормален дебат ...
    Само ще кажа, че за първи път от две години насам се усеща разлика в микробизнесклимата в положителна посока ...
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    браво, даже няма да го коментирам
    остава само българския фараж да се появи
    ... споко, на Болен Лидеров му свиха Балона ...пък и той е на светлинни години от Фараж.
    Perfect stranger

26. Dislikes tt_tt_tt disliked this post
    Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението

Аз съм малко скептичен към всичко което публикуват японците,обикновено техния ресърч работи само в Япония и навън никои не може да го възпроизведе.Невероятно е как китайците и корейците строят ,за месеци от джунгла се строи модерен град.Няма събота и неделя няма ден и нощ,няма хелт & сейфти,то и затова съм доста зает.Да не ме чуят шефовете ,но май пирамидите не са строени от евреи,по скоро са оутсорснали проекта на изток.

28. ХАРЕСВАМ! Мила, deijei, никанор liked this post
    Recommend tt_tt_tt recommended this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

...Специални бЛАГОДАРНОСТИ на tt_tt_tt за Дислйака ми в пост № 18 в тази тема !
    Thank you very much Friend, from your Dislike ... already 30 from you ...very sorry, nothing personal!
    Споко, наясно съм че истината боли, но болката ни прави по силни ...
    Perfect stranger

Старо куче Аватара на tt_tt_tt
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    ...Специални бЛАГОДАРНОСТИ на tt_tt_tt за Дислйака ми в пост № 18 в тази тема !
    Thank you very much Friend, from your Dislike ... already 30 from you ...very sorry, nothing personal!
    Споко, наясно съм че истината боли, но болката ни прави по силни ...
    Няма нищо, пак заповядай, заболя ли те.... мда, болката ни прави по силни...
    Така е когато продължаваш да пускаш отрови, без да си наясно въобще с нещата за които пишеш и не само в тази тема, вземи малко повече се образовай и повече чети, но не през редовете или от едни и същи марионетки, преди да коментираш с поредните глупости...
    Бил съм го дислайкнал - чудо голямо...нали са за това тези бутони, за да се използват и покажат отношение, ако пък не - за какво ли са ги сложили там отдолу ?!?
    Последно редактирано от tt_tt_tt : 22-11-2016 на 14:10
    Дали да изберем да живеем в лъжа или да се отдадем на истината е избор !

"Святата истина ни бе знамето" - Хр. Ботев

"Има два начина да се самозаблуждаваме: Единият е да вярваме на неистини, другият - да не вярваме на истината" Сьорен Киркегор

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 25-09-2007, 11:47
  2. Как ще ги стигнем румънците?
    От Зъбаря във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 05-04-2006, 00:18
  3. Отговори: 0
    Последно мнение: 30-11-2005, 09:20

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми