Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 13 от 14 ПървиПърви ... 311121314 ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 325 от общо 345
    администратор Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Този луд, луд вот: Доналд Тръмп стана президент

Цитирай Първоначално написано от tt_tt_tt Виж мнението
    Първите 16 стъпки на Тръмп

Премахва всички ислямски символи от държавните учреждения.....

http://www.vestnikataka.bg/2017/01/%...a%d0%bc%d0%bf/
    Този линк като видя от къде идва и дори няма да си направя труда да кликна на него.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Този луд, луд вот: Доналд Тръмп стана президент

Цитирай Първоначално написано от itso Виж мнението
    ако се чудиш защо няма съвпадения, причината е много проста. trump има бизнес интереси в доста от тези страни с най висок брой на терористите и затова не ги вкарва в списъка.
    останалите ги е вкарал за да демонстрира дейност пред фанатизираните си фенове...
    Със списък на 7 държави, създаден от....ъъъ...правителството на Обама през 2011, хаха

Милке, пак не си разбрала. Противоречието идва от там.че тръгна да ме коригираш да кажем за стената, с което всъщност подкрепи позицията ми че разиграващото се в момента е организирано сцел дискредитация на Тръмп , просто щото и стената както и списъка съществуват много преди той дори да помисли за кандидатура.

Поведението му към австралийците миналия ден е било супер тъпо, явно има момент на самозабравяне + въпроса изобщо не е нужно да се решава в моминта, тъй като сегашната забрана е временна и можеше да се измъкне дипломатично с точно това.
    не съм му "фен", но съм абсолютно "за" имиграционната му политика и за изказването че първо трябва да се мисли за собствените държавни интереси. И да не се правим на майки Терези към целия свят, при положение, че в собствените ни държави няма кой да се погрижи за тия забравени души в домовете за деца и децата от бедни семейства , които не могат да си позволят да ги пратят на училище!

Някой чете ли последните статистики за неграмотност в бг??
    И колко процента от децата не могат да си набавят учебници и други нужни помагала?
    Ма ше ходиме да спасяваме света....
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    Със списък на 7 държави, създаден от....ъъъ...правителството на Обама през 2011, хаха

Милке, пак не си разбрала. Противоречието идва от там.че тръгна да ме коригираш да кажем за стената, с което всъщност подкрепи позицията ми че разиграващото се в момента е организирано сцел дискредитация на Тръмп , просто щото и стената както и списъка съществуват много преди той дори да помисли за кандидатура.

Поведението му към австралийците миналия ден е било супер тъпо, явно има момент на самозабравяне + въпроса изобщо не е нужно да се решава в моминта, тъй като сегашната забрана е временна и можеше да се измъкне дипломатично с точно това.
    не съм му "фен", но съм абсолютно "за" имиграционната му политика и за изказването че първо трябва да се мисли за собствените държавни интереси. И да не се правим на майки Терези към целия свят, при положение, че в собствените ни държави няма кой да се погрижи за тия забравени души в домовете за деца и децата от бедни семейства , които не могат да си позволят да ги пратят на училище!

Някой чете ли последните статистики за неграмотност в бг??
    И колко процента от децата не могат да си набавят учебници и други нужни помагала?
    Ма ше ходиме да спасяваме света....
    Първо, ще те помоля да ме наричаш "Мила", а не "Милка".

Второ, няма какво да разбирам, то е кристално ясно. Фактите са такива:

- ти посочи, че Обама е започнал строежа на стената,
    - аз коригирах това, като посочих кога наистина е започната стената и кой е бил президент през това време - и това беше всичко, нито повече, нито по-малко.

Противоречие има само в твоите представи. Аз никога не съм била против стената и съм си го написала много ясно в отговора си към Mate:
    Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Тъй като не ме четеш, си пропуснал да забележиш, че аз не съм против тази стена между Мексико и САЩ, просто защото смятам, че всяка държава трябва да има правото да защити гражданите си по начин, който намери за добър. България също има такава стена, например, колко е действена и здрава е друг въпрос.
    <...>
    Аз нямам установено мнение за президента Тръмп. Имам мнение за човека Тръмп, смятам го за селяндур, простак и още други работи, но какъв президент ще излезе от него, е отделна работа. Може да се случи така, че да си изпълни повечето предизборни обещания, каквато и да е цената, и тези, които го избраха, да останат много доволни от него, дотук нещата водят в тази посока. Аз едва ли ще почна да го харесвам, но пък не живея в Америка, за щастие, а за американците той може и да е полезен, знам ли. Нямам представа дали ще стане така или той ще се провали - и точно затова ситуацията ми е много интересна.

Бих предпочела да обсъждам събитията около президента Тръмп с хора, които имат същото любопитство към ситуацията и я обсъждат спокойно, с уважение към различните гледни точки и с отворен ум. Тези, които се оглеждат за боздугана, като видят, че съм писала - не са ми интересни.
    Колкото и да е странно , по въпроса със стената, а и донякъде за Тръмп като цяло, сме на еднакво мнение. Ти изглежда изхождаш от презумпцията, че пиша, за да споря с теб и като резултат виждаш някакви противоречия в моите мнения, аз друго обяснение нямам - но това си е cognitive bias, както посочих по-горе.

Останалото няма връзка с нещо, което съм написала, затова няма да го коментирам.

4. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Логиката на Тръмпономиката
    http://banks.dir.bg/2017/02/03/news25180168.html

интересен анализ
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

6. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Тръмп изгуби съдебна битка за забрана за пътуване
    Президентът на САЩ Доналд Тръмп претърпя поражение в опита да бъде възстановено действието на заповедта му за временно спиране на достъпа до страната на гражданите на седем предимно мюсюлмански държави.

Апелативният съд в Сан Франциско потвърди решението на федерален съдия от Сиатъл, който спря заповедта на територията на САЩ.

Решението на тримата апелативни съдии е единодушно, с което отпада възможността те да бъдат обвинявани в политически пристрастия - двама от тях са назначени от президенти демократи, а един е назначение на републиканец.

Въпреки това Тръмп заяви, че "съдът е толкова политизиран" и написа гневно в Туитър": "ЩЕ СЕ ВИДИМ В СЪДА, СИГУРНОСТТА НА СТРАНАТА НИ Е ЗАЛОЖЕНА НА КАРТА!". Но не е ясно кой съд има предвид президентът.
    Цялата статия

Тръмп обмисля нова заповед за спиране на пътуванията до САЩ
    Доналд Тръмп обмисля да издаде нова изпълнителна заповед, за да забрани на жителите на някои страни да влизат в САЩ, след като първият му опит беше забранен от съдилищата.

Тръмп каза пред журналисти в президентския самолет, че рано в понеделник или вторник ще бъде издадена "съвсем нова заповед".

Това става, след като апелативен съд в Сан Франциско потвърди решението на съдия, който спря временно действието на първата заповед.

Тя забраняваше влизането в САЩ на граждани от седем предимно мюсюлмански страни.

Не е ясно какво ще представлява новата имиграционна заповед на Тръмп.

Президентът заяви, че тя ще бъде променена "съвсем малко", но не съобщи подробности за новата забрана.

Въпреки казаното, администрацията може все още да се опита да продължи делото в съда, след като първата заповед беше спряна от съдия в Сиатъл.

Ще спечелим битката, заяви Тръмп пред журналисти и добави: За съжаление, това отнема време. Ще спечелим. Но има и много други варианти, включително да издадем напълно нова заповед.

Заповедта на Тръмп, която беше въведена спешно в края на първата му седмица в Белия дом, предизвика хаос по американските летища и предизвика големи протест в цялата страна.

В четвъртък апелативен съд обяви, че администрацията не е представила никакви доказателства, за да оправдае забраната, която според президента трябва да предпази САЩ от терористични атаки.
    Източник

8. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

ако не започнат спешни репресивни мерки,срещу силите които спъват реформите,идеите на тръмп заплашват да останат само добри намерения
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Споко, ше го измислят
    Тръмп направи тактическа грешка с демонстративността с която реши че трябва да си прокара решенията, щото не е свикнал на опозиция в собствената си компания...
    ама ще се научи, споко....

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Това само показва, че в САЩ е пълно с подкупни съдии, които саботират всяко национално отговорно решение. Това цялото нещо трябва да се измете от високите постове, ако иска да направи Америка отново Велика.

Елитите не желаят силна държава със силен лидер, а такава, чийто президент ще е тяхна марионетка. Тръмп отказва и затова е на прицел от техните медии. Нещата са толкова прости, само няколко форумни щрауса не го разбират.

“I want us to be a country where it doesn't matter where you were born, who your parents are, where you went to school, what your accent sounds like, what God you worship, whether you are a man or a woman, gay or straight, black or white.

All that should matter is the talent you have and how hard you're prepared to work.”

– Theresa May

12. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Тръмп изгуби съдебна битка за забрана за пътуване

Цялата статия

Тръмп обмисля нова заповед за спиране на пътуванията до САЩ
    Източник
    И като го е отменил съдът голямата работа. Утре ти можеш да решиш да отидеш в Америка на почивка с виза и супер изрядни документи и и имиграционните власти на летището могат да ти кажат, че не можеш да влезеш в САЩ, какво ще направиш, ще осъдиш Америка ли, имаш ли толкова пари. Та не е проблем това стане с всеки арабин, който е решил да отиде в САЩ, прави му се отказ на летището и точка, така са преценили
    Последно редактирано от dimi_m : 13-02-2017 на 14:40

14. ХАРЕСВАМ! RNOH liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Има едно простичко нещо, което е в основата на американската конституция - разделение на властите. Ако го нямаше, Тръмп щеше да е пълновластен цар-господар, както очевидно му се иска, обаче истината за държавното устройство на Щатите е малко по-друга .
    Разделението на властите - трите функции на държавното управление – законодателна, изпълнителна и съдебна – трябва да бъдат разделени и изпълнявани от различни органи, определени от конституцията. Изпълнителната, законодателната и съдебната власт се осъществяват от независими институции, но в своите отговорности те взаимно се контролират. Тези клонове на държавното управление са автономни, но все пак са взаимообвързани, без да са подчинени един на друг. Разделението на правомощията е такова, че не може единият клон на властта да упражнява власт, която влиза в отговорностите на друг клон. Съдебната власт не е зависима от политическо влияние при осъществяване на функциите си и е с осигурена мандатност.
    Тръмп явно не е съгласен с това разделение на властите, но ще се научи малко по малко. Още повече в Щатите, където по принцип се съдят за щяло и за нещяло, та за такова нещо ли... Сали Йейтс, и.д. министър на правосъдието му го каза още веднага, като сложи бана, ама той я уволни, вместо да я чуе. Тя щеше да бъде подменена така или иначе де, но го каза още тогава:
    По-рано в понеделник Йейтс изрази публично съмненията си в законността на указа, който забранява в САЩ да влизат граждани на 7 страни с преобладаващо мюсюлманско население.

"Моята отговорност е да гарантирам не само че позицията на Министерството на правосъдието е законно защитима, но и че съответства на нашето добре информирано разбиране за правното положение след обследване на всички факти“, пише Йейтс в коментара си. „Към момента аз не съм убедена, че защитата на президентския указ е в съответствие с тази отговорност, нито съм убедена, че това решение е законосъобразно".
    Но нищо, човекът има доста енергия, дано поне част от нея използва не за недообмислени ходове и вътрешни борби, а за полезни неща.
    Специално в този случай съдебният дебат е доста интересен: https://www.theguardian.com/us-news/...dges-skeptical

16. ХАРЕСВАМ! deijei, itso liked this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Хайде да не се изказваме неподготвени.

Ето какво гласи Article Two на Конституцията на Съединените американски щати:

he shall nominate, and by and with the Advice and Consent of the Senate, shall appoint ... Judges of the supreme Court...

Или с други думи:
    Висшите съдии се номинират и назначават с указ от Президента на Америка. Не знам кой ви е излъгал, че Белия дом нямал отношение по тези въпроси.

“I want us to be a country where it doesn't matter where you were born, who your parents are, where you went to school, what your accent sounds like, what God you worship, whether you are a man or a woman, gay or straight, black or white.

All that should matter is the talent you have and how hard you're prepared to work.”

– Theresa May

18. ХАРЕСВАМ! RNOH, Ego sum, tt_tt_tt liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Хайде да не се изказваме неподготвени.

Ето какво гласи Article Two на Конституцията на Съединените американски щати:

Или с други думи:
    Висшите съдии се номинират и назначават с указ от Президента на Америка. Не знам кой ви е излъгал, че Белия дом нямал отношение по тези въпроси.
    Аз говорех по принцип за съдебната власт, че по определение трябва да е независима и регулатор, иначе за тези, които казваш, е точно така.

Supreme Court justices, court of appeals judges, and district court judges are nominated by the President and confirmed by the United States Senate, as stated in the Constitution.

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

in trump we trust
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Старо куче
    Post Thanks / Like

Интересно
    Пък и нагъл
    https://www.theguardian.com/business...ggest-headache

22. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

...banking experts have told the Guardian it is unusual for a private bank to take on such loans, and unbelievable that a bank would continue to deal with a man who had refused to pay his debt, and then countersued using force majeure...
    малко странно, или?
    хем не би платил, те хем имали право ма не можали да си вземат парите по легален път, па после...пак му дали пари... хм...

Старо куче
    Post Thanks / Like

нали? странна работа
    какво ли ще изкочи накрая? гаф след гаф прави само да не се отречете от него след време

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

мисля че не ми разбираш позицията

не му харесвам личността - абсолютен нарцисист, от тези които са abusive -имала съм подобен шеф - това е най-отвратителното което може да ти се случи
    НО позицията му за стената и контрола на емиграцията е това което аз подкрепям о

oсвен това относно непрекъснатото ровене за кирливи ризи за мен лично е много низко И показва че някой не може да си прости загубата и непрекъснато гледа да го сaботира

според мен трябва да го оставят да си върши работата и ако действително се оплеска нещо - тогава вече е разбира се логично да има и impeachment, ама да започнат с мизериите още от ден 1...

sorry, но нямам respect към такива хора

все пак си спечели изборите както е редно, редно е също така да се уважават законите на страната И избора на народа по линията на които той стана president
    вместо да го оставят да се издън 1-2 пъти И да го разкарат, някои хора от самото начало му подливат вода...
    как да ти кажа, чак започна да ми ставе симпатичен като гледам какви опоненти има и на какво са способни...

Старо куче
    Post Thanks / Like

разбрах ти позицията
    е как ще го разкарат? аз не виждам вариант освен ако не погази законите ама вероятността е малка.
    това ми е интересното казваш че познаваш тоя тип хора и му имаш доверие че ще свърши някаква работа? не го разбирам
    и що си мислиш че някой рови за кирливи ризи като гледам той сам си ги вади . единствения президент който не си е показал данъчната декларация що ли? явно има какво да крие , сори ама това е президент на най силната държава , е поне за сега
    ето още един пресен пресен гаф на тръмп
    Donald Trump says US not committed to two-state Israel-Palestine solution
    https://www.theguardian.com/world/20...stine-solution
    или пък не е гаф?
    Donald Trump has dropped a two-decades old US commitment to the establishment of a Palestinian state alongside Israel as part of a permanent Middle East peace agreement.
    знаеш ли тръмп ми прилича на бибито, идва на власт и всички други са виновни само той нема никаква вина, е, бибито успя да излъже маса народ и то в продължение на години та, нищо чудно и тръмп да успее , въпроса е след него какво ще остане

27. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз пък смятам, че който се е кандидатира да става президент, трябва да знае, че президентството идва в комплект с ровене и развяване на кирливите ризи, които човек има, имал е или ще има в продължение на президентството, че и после. Ако някой очаква друго, това са нереалистични очаквания. Не знам защо на някои им се струва низко изискването човек да е с добър морал и характер и да няма от какво да се срамува, все пак му се дава изключително голяма власт.

Труднички са му взаимоотношенията с пресата - опитва се да ги похвали и спечели на своя страна, обаче като му зададат неудобен въпрос, веднага бърза да ги наплюе... Много брилянтно изказване, с желязна логика :
    "The leaks are absolutely real, the news is fake, because so much of the news is fake," Mr Trump said. Четох и нататък обясненията му, за всеки е ясно, че избягва да отговаря на въпросите и вместо това ползва типичната за хората, които лъжат тактика да отклонява въпроса и да пренася дискусията от зададения му въпрос към това, кое било добър репортер и кое - не и т.н.

Също така обича да се изказва наедро, без да се грижи притеснява доколко това, което казва е истина:

Donald Trump falsely claims he had 'biggest electoral college win since Ronald Reagan'

Donald Trump made an incorrect claim that he won the most electoral college votes since Ronald Reagan - yet almost every President since Mr Reagan won more electoral college votes than Mr Trump.

"I guess it’s the biggest electoral college win since Ronald Reagan," the President said.
    Фактите:
    Mr Reagan won two terms; he gained 525 electoral college votes in 1984 and 489 the previous election. It was the largest landslide in recent political history, but Mr Trump's 2016 victory did not come close.

Former President Barack Obama won 332 votes in 2012 versus Mitt Romney’s 206 votes, a far higher number than Mr Trump’s 306 electoral college votes in 2016.

But previous victories on both the Republican and Democrat side have outpaced his landslide in the electoral college.

Mr Obama won an even higher number - 365 - in 2008.

Bill Clinton gained 379 electoral college votes in 1996, and George H W Bush gathered an incredible 426 votes in 1988.

29. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    разбрах ти позицията
    е как ще го разкарат? аз не виждам вариант освен ако не погази законите ама вероятността е малка.
    това ми е интересното казваш че познаваш тоя тип хора и му имаш доверие че ще свърши някаква работа? не го разбирам
    и що си мислиш че някой рови за кирливи ризи като гледам той сам си ги вади . единствения президент който не си е показал данъчната декларация що ли? явно има какво да крие , сори ама това е президент на най силната държава , е поне за сега
    ето още един пресен пресен гаф на тръмп

https://www.theguardian.com/world/20...stine-solution
    или пък не е гаф?

знаеш ли тръмп ми прилича на бибито, идва на власт и всички други са виновни само той нема никаква вина, е, бибито успя да излъже маса народ и то в продължение на години та, нищо чудно и тръмп да успее , въпроса е след него какво ще остане
    Твърде много атаки още от ден 1 и все от индивиди които са назначени от Обама....
    почни от съдиите. ..

Бан-ът беше само за 6 месеца а не перманентно - 1. Обама също е правил нещо такова а и 2.списъка с държавите пак е от Обомската администрация
    обаче сега се вдигна шум до небесата...
    същото и със стената дето от 20 годшни я строят....

Как да ти кажа, мирише на гнило и от далече намирисва....

Защо смятам, че може да свърши работа? Еми той се захвана веднага и точно с нещата които бяха в предизборната му кампания.
    А от както бях в студентски съвет в университета и имах възможност да вида помията отвътре, видях и че таквоз животно като "ректора взима решение сам" няма!
    Тозкоз интереси а пари са навряни там че еднолични решения няма как да бъдат взимани.

Нали не мислиш че президента на Америка не е в същата позиция?

Това , което обаче наблюдавам последните години е егоистичното израждане на хората и липсата на респект към инакомислещите.

Мнозинството в юк реши чи иска вън от ЕС - ония дето искаха друго си съдрахо задниците да правят мизерии , писа се дори че едва ли не идиотите сомо искали да излизат (е, ако мнозинството от населението са идиоти - опасявам се че въпреки това имат право да вземат решение за собствената си държава).
    Пойнта ми е - мнозинството решава, но на другите егото не можеда го преглътне, та дори се искаше нов референдум щото не им пасвал резултата....???

Тръмп печели изборите в съответствие с американските закони, още никой не е изгонен или третиран различно , нещата които прави са правени и преди, но сега служители от администрацията на Обама го спъват на всяка стъпка още от самото начало.....
    бил изигрол банката дето мудала пари ама посла пак му дала..... как да ти кажа.... или банката е малоумна ( не ми се вярва, говорим за един от най големите играчи) или нещо просто не е истина
    За прекратяване на някои предишни споразумения не разбирам защо е проблем - очевидно ще има промяна в политическата адженда

Просто твърде много и ненужна опозиция и мизерии от самото начало

Другото което намирам честно казано за смешно - Доналд си се държа по абсолютно същия начин и по време на изборите - нали не очаквате че ще се промени ?
    Въпреки това беше избран. .. това за какво говори?? - че на достатъчно голяма част от американските граждани им е писнало от фалшиви усмивки (Обама) и войни...
    ами честно казано, разбирам ги...
    Последно редактирано от RNOH : 17-02-2017 на 13:19

31. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    Твърде много атаки още от ден 1 и все от индивиди които са назначени от Обама....
    почни от съдиите. ..
    стига де нали трябва да има разделение на властите
    Бан-ът беше само за 6 месеца а не перманентно - 1. Обама също е правил нещо такова а и 2.списъка с държавите пак е от Обомската администрация
    обаче сега се вдигна шум до небесата...
    същото и със стената дето от 20 годшни я строят....
    писах ти и в предишни постове , проблема не е нито стената нито бан-а, проблема е демонстративното поведение на тръмп да покаже че нещо прави

Как да ти кажа, мирише на гнило и от далече намирисва....

Защо смятам, че може да свърши работа? Еми той се захвана веднага и точно с нещата които бяха в предизборната му кампания.
    А от както бях в студентски съвет в университета и имах възможност да вида помията отвътре, видях и че таквоз животно като "ректора взима решение сам" няма!
    Тозкоз интереси а пари са навряни там че еднолични решения няма как да бъдат взимани.

Нали не мислиш че президента на Америка не е в същата позиция?

Това , което обаче наблюдавам последните години е егоистичното израждане на хората и липсата на респект към инакомислещите.
    как би коментирала тогава липсата на респект към медиите от тръмп?

Мнозинството в юк реши чи иска вън от ЕС - ония дето искаха друго си съдрахо задниците да правят мизерии , писа се дори че едва ли не идиотите сомо искали да излизат (е, ако мнозинството от населението са идиоти - опасявам се че въпреки това имат право да вземат решение за собствената си държава).
    е тук ама хич не съм съгласен с теб, имаше такива коментари ама бяха след референдума, и бих казал точно обратното се получи , тези за аут разпространяваха неверни твърдения, дори преди референдума почти всеки ден ми идваха листовки , на пръв поглед информативни как да гласуваш обаче като я прочетеш оставаш с впечатлението че трябва да гласуваш за аут, това ако не е измама здраве му кажи
    Пойнта ми е - мнозинството решава, но на другите егото не можеда го преглътне, та дори се искаше нов референдум щото не им пасвал резултата....???
    за съжаление моя пойнт е кой по добре ще измами избирателите това истината е някъде в трета глуха вече
    Тръмп печели изборите в съответствие с американските закони, още никой не е изгонен или третиран различно , нещата които прави са правени и преди, но сега служители от администрацията на Обама го спъват на всяка стъпка още от самото начало.....
    бил изигрол банката дето мудала пари ама посла пак му дала..... как да ти кажа.... или банката е малоумна ( не ми се вярва, говорим за един от най големите играчи) или нещо просто не е истина
    според мен е играч останал без пари
    За прекратяване на някои предишни споразумения не разбирам защо е проблем - очевидно ще има промяна в политическата адженда

Просто твърде много и ненужна опозиция и мизерии от самото начало

Другото което намирам честно казано за смешно - Доналд си се държа по абсолютно същия начин и по време на изборите - нали не очаквате че ще се промени ?
    Въпреки това беше избран. .. това за какво говори?? - че на достатъчно голяма част от американските граждани им е писнало от фалшиви усмивки (Обама) и войни...
    ами честно казано, разбирам ги...
    ами той е избран с по малко гласове от хилъри но поради особености в американската избирателна система той става президент
    за мен тръмп е егоист на н-та степен и ако направи нещо за америка е само защото неговите интереси съвпадат с тези на ус
    http://www.dw.com/bg/%D1%82%D1%80%D1...%BD/a-37595894
    Последно редактирано от deijei : 17-02-2017 на 14:21

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

В Капитализма има нужда от егоизъм. Който мисли, че в големия бизнес са социални и благотворителни, не знае изобщо за какво става дума и живее в измислен свят.

България понеже не беше егоистична и раздаваше концесии на канадски и белгийски фирми, затова сега техните фирми и жители са богати, а българските - не.

Естествено, че Дойче Веле, чиито собственици страдат от политиките на Тръмп, няма да го хвалят. От Марс ли падате?
    Важно е, че средния американец го боготвори. Медиите нямат респект към него, защото не им плаща и не ги субсидира с държавни пари, както правеха всички досега. Наистина ли сте такива наивни агънца, за да не го разбирате това, не знам вече. Тръмп спечели честно и почтено и не виждам какво общо има мнението на Дойче Веле, на bghelp.co.uk и т.н. Американците го искат, а това е най-важното. Така както искаме и очакваме Америка да не се меси във вътрешните работи на трети страни, така и ЕС и подкупните медии да си знаят гьола. Тръмп е шефа, свиквайте.

– Theresa May

34. БЛАГОДАРЯ RNOH, tt_tt_tt thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Ego sum, tt_tt_tt liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

mate , така хубаво си говориме с RNOH за какво трябва да разваляш всичко?

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

“To be honest, if Bibi [Netanyahu] and the Palestinians, if Israel and the Palestinians are happy – I’m happy with the one they like the best.”
    Палестинците са терористи и трябва да бъдат изхвърлени от
    Истински прагматик. Е, как няма да го мразят някои кукловоди чрез медиите си, като им разваля бизнеса с оръжие и търси истинско примирие, а не само за пред телевизиите?

Неслучайно и по този въпрос за 1 месец направи повече от Обонго за 8 години.

Даже четох, че ще премести посолството на Щатите от Тел Авив в Йерусалим като символ на американското мнение по въпроса.

Това, че предишните президенти са изпълнявали поръчките на оръжейната мафия в Америка, не значи, че Тръмп трябва да прави същото. Йерусалим е вечната столица на еврейския народ, точка по въпроса. Палестинците имат право на държава и съществуване, но да се обърнат към техните приятели от Арабската лига, а не към Обетованата земя. Стига повече мюсюлмански провокации и искания. Още Тачър го каза през 80-те: "С терористи не се преговаря".

Просто огромната разлика идва от това, че Тръмп е научен в бизнеса, а не по партийните централи. Знае какво е ефективност, знае как работи пазара, знае какво е протекционизъм, знае как да води преговорите и да сключва изгодни сделки.
    Обама беше абсолютно неграмотен по тези теми и разчиташе администрацията му да върши всичко, докато той пише книги и се прави на Мартин Лутър Кинг пред камерите. Доналд Тръмп е начело на бизнес-империя от 35 години и цял свят го познава като успешен строителен предприемач. Голфовите игрища и хотелите му са по цялото Земно кълбо. Скоро ще построи и истинска стена, която да служи за държавна граница с Мексико, с което ще влезе в учебниците по история като първия, изпълнил това обещание.
    Обама една къщичка за кученца не е построил през живота си.
    Даже съм убеден, че никой от вас не може да посочи без справка с Гугъл, какъв е бил по образование и професия, преди да се захване с президентството. Професия-политик.

– Theresa May

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    В Капитализма има нужда от егоизъм. Който мисли, че в големия бизнес са социални и благотворителни, не знае изобщо за какво става дума и живее в измислен свят.

България понеже не беше егоистична и раздаваше концесии на канадски и белгийски фирми, затова сега техните фирми и жители са богати, а българските - не.

Естествено, че Дойче Веле, чиито собственици страдат от политиките на Тръмп, няма да го хвалят. От Марс ли падате?
    Важно е, че средния американец го боготвори. Медиите нямат респект към него, защото не им плаща и не ги субсидира с държавни пари, както правеха всички досега. Наистина ли сте такива наивни агънца, за да не го разбирате това, не знам вече. Тръмп спечели честно и почтено и не виждам какво общо има мнението на Дойче Веле, на bghelp.co.uk и т.н. Американците го искат, а това е най-важното. Така както искаме и очакваме Америка да не се меси във вътрешните работи на трети страни, така и ЕС и подкупните медии да си знаят гьола. Тръмп е шефа, свиквайте.

Страница 13 от 14 ПървиПърви ... 311121314 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Милиардерът Доналд Тръмп търси наши студенти.
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 2
    Последно мнение: 09-10-2016, 11:58
  2. Много ви моля за помощ - Черни точки пред/в очите
    От hondina във форум Здравни консултации
    Отговори: 10
    Последно мнение: 21-02-2011, 23:25
  3. Нийл Доналд Уолш за здравето
    От Мила във форум Езотерика
    Отговори: 0
    Последно мнение: 17-06-2010, 22:26

Отметки