Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 28
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Unhappy Братя и сестри, моля за помощ тук защото съм отчаян!

Здравейте, братя и сестри! Съжалявам, че пиша тук но съм отчаян... Работя в малък индийски ресторант в Worthing, няма да споменавам име за да избегна бъдещи проблеми... Както се предполага цялата фирма се държи от мюсюлмани, работя по 12 часа на ден 6 дни в седмицата, но ми се плаща само 180 паунда за седмица. Получих писмо в което пише че работя не повече от 20 часа седмично и ми се плаща по 160 паунда, но не това е проблема ми. проблема ми е тежката дискриминация на която съм подложен. Имам колега румънец който постоянно държи бирата свинското си в хладилник който се намира в ресторанъта, никой не му прави проблем. Вчера опитах да оставя храната си в хладилник за да не се развали, но целия персонал се нахвърли с остри нападки върху мен... Нервите ми не издържаха и се ядосах но не се развиках, качих се в стаята си и се обадих на майка ми и и се оплаках за случилото се разбира се шефа подслуша разговора ми и продължи да се държи вулгарно и нечовечно спрямо мен сега остават ми 2 седмицо без 1 ден тук имаю билет за българия, но той иска да ме изхвърли след 1 седмица! Има ли някакъв начим да използвам тези документи в своя защита... Имам нужда от тези пари за да мога да помогна на мама да си стъпи на краката защото тя и аз си нямаме никого друг който би могъл да ни помогне... Всякакъв вид информация би ми помогнала! Казвам се Радослав Байкин може да ме откриете на мейл или фейсбук [email protected] име в фейсбук Radoslav Sava Baikin
    Последно редактирано от Mask_vr : 18-10-2016 на 15:13 Причина: Качване на снимка с гореописания payslip...

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Братя и сестри, моля за помощ тук защото съм отчаян!

Шефа ти как е разбрал какво си говориш с майка ти!? Той българин ли е !?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

3. ХАРЕСВАМ! jhoro, valeria_north, никанор liked this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Братя и сестри, моля за помощ тук защото съм отчаян!

Не се държат добре с теб, не ти плащат добре...Бягай, бягай без да се обръщаш назад.
    Нормален човек не би седял за тези пари, освен ако не ти доплащат останалите 250 кеш и стаята ти е безплатна, с включени сметки.

Имаш ли трудов договор или поне писмена оферта? Можеш ли да докажеш, че си работил споменатите 12 часа на ден?
    Ако си почнал наскоро, тези могат да го извъртят, че си бил на обучение, не на работа.
    Ако те гонят по време на пробен период, са напълно в правото си, даже седмицата предизвестие ти е бонус.

А ако наистина искаш да помогнеш на мама земята ще обърнеш, но ще си намериш по- добра работа, не да тичаш обратно след първите трудности.

И още нещо- аз не бих си слагала алкохола и салама в хладилника на мюсюлмани. Много е просто- нарича се уважение. Какво прави румънецът- не ме интересува. Старая се да разуча правилата, да ги запомня и да ги спазвам.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

5. ХАРЕСВАМ! valeria_north liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Първо и най важно, абсолютно е забранено да се внася външна храна в ресторант, заведение за хранене и т.н... това е основно правило от Health and Safety. И това е по причина, че не се знае какво има в храната......

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mask_vr Виж мнението
    Здравейте, братя и сестри! Съжалявам, че пиша тук но съм отчаян... Работя в малък индийски ресторант в Worthing, няма да споменавам име за да избегна бъдещи проблеми... Както се предполага цялата фирма се държи от мюсюлмани, работя по 12 часа на ден 6 дни в седмицата, но ми се плаща само 180 паунда за седмица. Получих писмо в което пише че работя не повече от 20 часа седмично и ми се плаща по 160 паунда, но не това е проблема ми. проблема ми е тежката дискриминация на която съм подложен. Имам колега румънец който постоянно държи бирата свинското си в хладилник който се намира в ресторанъта, никой не му прави проблем. Вчера опитах да оставя храната си в хладилник за да не се развали, но целия персонал се нахвърли с остри нападки върху мен... Нервите ми не издържаха и се ядосах но не се развиках, качих се в стаята си и се обадих на майка ми и и се оплаках за случилото се разбира се шефа подслуша разговора ми и продължи да се държи вулгарно и нечовечно спрямо мен сега остават ми 2 седмицо без 1 ден тук имаю билет за българия, но той иска да ме изхвърли след 1 седмица! Има ли някакъв начим да използвам тези документи в своя защита... Имам нужда от тези пари за да мога да помогна на мама да си стъпи на краката защото тя и аз си нямаме никого друг който би могъл да ни помогне... Всякакъв вид информация би ми помогнала! Казвам се Радослав Байкин може да ме откриете на мейл или фейсбук [email protected] име в фейсбук Radoslav Sava Baikin
    Само ще ти кажа едно нещо, в тази държава мюсюлманите се толерират и общо взето държавата ги закриля. Гледал съм репортажи как арабите в Лондон се събират и започват да сипят заплахи срещу християни и бивши мюсюлмани, които са се отказали от религията и това пред очите на полиция, медии и т.н. По хубаво се махай и не се занимават, че тия теб ще те обвинят, арабите и циганите зная как да извъртат нещата

8. ХАРЕСВАМ! valeria_north liked this post
    batristio
    Guest

По подразбиране За: Re: Братя и сестри, моля за помощ тук защото съм отчаян!

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Ти, за https://translate.google.bg/?hl=bg

не си ли чувал?!

Само заглавието, като видях и ми стана ясна....
    Тука ще има дайте, да се даде след малко
    ...

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

ако искаш,по всяко време може да почнеш работа в строителството,като общак.дисциплината е слаба,парите малко,текучеството голямо,с две думи,можеш да правиш каквото си искаш.
    проблема е,че като си платиш наема,транспорта и храната,тея 180 кинта,ще ти се виждат скъп спомен мил.
    ако питаш мен,виж там замажи некак си проблемите и си седи на задника,ако немаш неква професия,която може да работиш тук.
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от batristio Виж мнението

не си ли чувал?!

Само заглавието, като видях и ми стана ясна....
    Тука ще има дайте, да се даде след малко
    ...
    дааа...той пакито е изкарал специална школувка в гестапо!!!
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Братя и сестри, моля за помощ тук защото съм отчаян!

не си ли чувал?!

...
    Не знаех, че този преводач на Гъгъл работи като му се пуска аудио или говориш и превежда!?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

13. ХАРЕСВАМ! valeria_north, никанор liked this post
    batristio
    Guest

По подразбиране За: Re: За: Re: Братя и сестри, моля за помощ тук защото съм отчаян!

Не знаех, че този преводач на Гъгъл работи като му се пуска аудио или говориш и превежда!?
    Аз пък не знаех, че да видиш-усетиш ирония може да е толкова трудно за някой...

Сомбадиколитблесин, сомбадиколиткърс......
    уайамаймсоуфакинсмарт!?

15. Dislikes lordm disliked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не, но думата дискриминация я разбра и много се ядоса... Но няма значение закрепих нещата за бъдещите 2 седмици и съм много щастлив че се приибирам благополучно... Благодаря на всички за отделеното време и помощта! Желая ви на добър час и се надявам никой от вас приятели да не изпада в ситуация подпбна и близка на моята!

Старо куче Аватара на valeria_north
    Post Thanks / Like

Не, но думата дискриминация я разбра и много се ядоса... Но няма значение закрепих нещата за бъдещите 2 седмици и съм много щастлив че се приибирам благополучно... Благодаря на всички за отделеното време и помощта! Желая ви на добър час и се надявам никой от вас приятели да не изпада в ситуация подпбна и близка на моята!
    Според мен щом си си купил билет, а после питаш във форума - нещата си ги решил отдавна за себе си. И да има начин, не мислиш ли, че ще мине време, докато се случат нещата?...

Старо куче Аватара на valeria_north
    Post Thanks / Like

Здравейте, братя и сестри! Съжалявам, че пиша тук но съм отчаян... Работя в малък индийски ресторант в Worthing, няма да споменавам име за да избегна бъдещи проблеми... Както се предполага цялата фирма се държи от мюсюлмани, работя по 12 часа на ден 6 дни в седмицата, но ми се плаща само 180 паунда за седмица.
    както казва моя мъж - тука има нещо "вронг" (на шега) - как така индийци, а мюсюлмани... Не ми се връзва

19. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от valeria_north Виж мнението
    както казва моя мъж - тука има нещо "вронг" (на шега) - как така индийци, а мюсюлмани... Не ми се връзва
    Индийци-мюсулмани има милиони,нещо друго е "вронг" тука.

batristio
    Guest

Как така приБираш благополучно...
    Аз сега 20-ката на кой да изпратя?!
    Не са убави тез рабУти....

Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Как така приБираш благополучно...
    Аз сега 20-ката на кой да изпратя?!
    Не са убави тез рабУти....
    ...на мен ...тъкмо за бутилка приличен Джак ...
    Последно редактирано от никанор : 20-10-2016 на 10:14
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

23. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

...Човече защо изобщо си започнал/а/ за такива пари...
    Че то в БГ може и по добре, и то доста ...
    Моят съвет е Бягай ... колкото се може по веднага ...
    Perfect stranger

Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

...има, макар че той техния ислям е ...по скоро за оправдаване на агресията с която са известни мюсюлманските течения в Индия ...
    Perfect stranger

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Ти си си е говорил с майка си на турски ,така ли е?То и затова е започнал там работа-мюсулмани,говори се на турски,квартирата,храната без пари,заплатата 180 кеш в плик без да плаща никакви такси-всичко в бурканбанк.Едно такова момче беше молило едно българско семейство да му "пренесат" 15 000 паунда,които той спестил за няколко години,но не може да докаже произход-плащано е кеш.
    Всички турски кебапи и закусвални работят на този принцип.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

27. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! SarahJane liked this post
    Recommend mate recommended this post
    Dislikes няма disliked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Първо и най важно, абсолютно е забранено да се внася външна храна в ресторант, заведение за хранене и т.н... това е основно правило от Health and Safety. И това е по причина, че не се знае какво има в храната......
    Зарче, те му плащат по 180 на седмица и го експлоатират, ти за Health & safety мислиш... професионално изкривяване?

29. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    И още нещо- аз не бих си слагала алкохола и салама в хладилника на мюсюлмани. Много е просто- нарича се уважение. Какво прави румънецът- не ме интересува. Старая се да разуча правилата, да ги запомня и да ги спазвам.
    Ти сериозно ли? Тези нарушават закона и го експлоатират зверски, ти му говориш за уважение? Падам.

Такива заслужават да ги вържеш за един стол и да ги тъпчеш със свинско цяла вечер, под звуците на църковна музика, вие за уважение говорите. Точно такива "бизнесмени" трябва да бъдат зад решетките. Щом в наеменето си ползват такива практики, не ми се мисли какво правят с храната, откъде си набавят месото и т.н. Крайно време е да им се даде да разберат, че тук е UK, не Ориента..

То българи мюсюлмани има, ти за индийците си се разтревожила. Има няма 200 милиона са.

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Ти си си е говорил с майка си на турски ,така ли е?То и затова е започнал там работа-мюсулмани,говори се на турски,квартирата,храната без пари,заплатата 180 кеш в плик без да плаща никакви такси-всичко в бурканбанк.Едно такова момче беше молило едно българско семейство да му "пренесат" 15 000 паунда,които той спестил за няколко години,но не може да докаже произход-плащано е кеш.
    Всички турски кебапи и закусвални работят на този принцип.
    Как реши, че момче с име Радослав, ще говори на турски с майка си, че даже и индийците ще го разберат? Аз индиец да говори турски не съм срещал.
    Момчето в момента няма нужда от нападки и съвети как да ги уважава, а упътване как да намери най-близкия Citizens advice офис и да ги репорт-не, след което ги чака глоба в размер на 5000 паунда минимум. Може и да им затворят ресторанта за определено време. Всичките пари, които са спестили и не са му ги дали, ще ги дадат на държавата под формата на глоба.

Минималната заплата в тази страна е 7.20 на час или 6.95 за тези, които са между 21 и 24 години. При положение, че момчето работи 6 дни в седмицата по 12 часа дневно, е ясно, че му плащат цели 3 пъти по-малко. Той е жертва в случая.

31. ХАРЕСВАМ! SarahJane liked this post
    Recommend SarahJane recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Във връзка с темата да попитам - понеже работя на фул тайм и в договора ми пише 5 дена по 8 часа или 5 дена по 8.5 часа не помня със сигурност ,но аз правя 37.5 часа на седмица и толко ми плащат . Не трябва ли да ми плащат колкото пише по договор ? Преди работехме по повече даже от тези които са спомената в договора ,но от 3 месеца съкратиха работното време и нещо ми малеят парите !

batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Във връзка с темата да попитам - понеже работя на фул тайм и в договора ми пише 5 дена по 8 часа или 5 дена по 8.5 часа не помня със сигурност ,но аз правя 37.5 часа на седмица и толко ми плащат . Не трябва ли да ми плащат колкото пише по договор ? Преди работехме по повече даже от тези които са спомената в договора ,но от 3 месеца съкратиха работното време и нещо ми малеят парите !
    Радвай се, че ви държат на работа още....
    Щото има компании, къде да са ви опразнили шкафчеАта дося...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Е и това е така знам .... ама да си питам

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Ами виж си договора като не помниш.

You'll Never Walk Alone!

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 12
    Последно мнение: 27-03-2015, 10:31
  2. Отговори: 34
    Последно мнение: 05-11-2013, 23:57
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 18-02-2011, 17:47
  4. моля за помощ
    От wesleyboy във форум Общ форум
    Отговори: 54
    Последно мнение: 19-10-2009, 10:39
  5. Моля за помощ.