Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 35
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Преместване в Portsmouth/Southampton с цел постоянно пребиваване

Здравейте,
    ние сме двойка от България и обмисляме да се преместим в UK с цел постоянно пребиваване. Към момента сме се насочили към Portsmouth или Southampton. Доста теми прочетохме във форума и не само тук. Мненията са доста полезни и научихме доста неща, които ни интересуваха, но в голяма част от темите дискусиите са били преди 5-6 и повече години, а предполагаме, че нещата от тогава до сега са се променили (малко или много). Проверихме голяма част от сайтовете предлагащи квартири, както голяма част от английските, така и тези сайтове, които са предназначени конкретно за българи. Дори и в тях информацията на места е объркваща и понякога недостатъчна. От нещата, които разбрахме стана ясно, че е почти невъзможно да се наеме самостоятелна квартира без осигурена работа и документи от UK. Логично е, че не можем в момента, в който кацнем на летището да сме готови с документите. Един от въпросите ни е, къде може да се живее, докато се извадят необходимите документи (хотел, хостел, sharehouse...) разглеждахме доста обяви в Sparehouse, на някои места искат депозити, но не са описани никакви документи. Свързахме се с няколко агенции за наемане на жилище, от които също получихме противоречива информация (някои искат всички необходими документи, за които вече сте споменали в други теми, други искат само по-големи депозити). При нас за разликата от някои хора, които са отишли в UK го няма варианта да останем при някой наш приятел/познат/роднина временно, докато си осигурим необходимите документи.
    И двамата говорим английски и имаме професионален опит в различни сфери. Вече сме си осигурили преводи и легализации на дипломите, както и на допълнителни сертификати, препоръки от предишни работодатели, задграничен паспорт (разбрахме, че е по-добър вариант от лична карта), актове за раждане (наш познат ни информира, че е хубаво да ги имаме преведени и легализирани).
    Главно публикуваме темата, защото искаме да разберем актуална информация от хора, които в момента са в UK, как точно стоят нещата с необходимите документи за наемане на жилище, започване на работа, изваждане на необходимите документи за устройване там.

Ще ви бъдем благодарни, ако ни дадете малко актуална информация

Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Преместване в Portsmouth/Southampton с цел постоянно пребиваване

Тия дипломи никой няма да ви ги иска, напразно сте се набутали. Те хората вече се връщат , вие тепърва ще се устройвате.Кралството до 2 години отива на сериозен упадък.Самият факт , че паунда се срива трябва да ви говори достатъчно.

3. ХАРЕСВАМ! amigo7674 liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Преместване в Portsmouth/Southampton с цел постоянно пребиваване

Благодаря за отговора
    За съжаление обаче, България отдавна вече е ударила дъното и за младо семейство, на което им предстои някъде да се устрои, определено България не е най-благоприятното място. Съгласен съм, че може UK да не е най-подходящото място, но държим да сме в страна, която се говори на английски език, поради ред причини. За Зелена карта се чака твърде много и шансовете са минимални.
    След като дипломите никой няма да ги иска, как ще се удостовери, че аз имам съответното образование и квалификация за дадена професия.. Трудов стаж от България не зная дали мога да представя пред UK работодател и дали ще има някаква стойност. Не съм наясно как стоят нещата с доказване на квалификация там, но поне в България дипломите и стажа са от значение. Работя в сферата на телекомуникациите и това искам да работя и в Англия. За това предполагам, че тези документи са необходими.

п.с. Искам да помоля някой от модераторите да премести темата в подходящия раздел за емигранти... за което се извинявам
    Последно редактирано от Jordan.Svilena : 15-10-2016 на 17:58

Старо куче
    Post Thanks / Like

За начало ще трябва да работите каквато ида е работа. Вземете си стая в споделена къща. В Лондон има доста такива квартири, много с българи съквартиранти. В Саутхямптън и Портсмут не знам как е. Ние искахме да се преместим там, но понеже сме с две малки деца искахме самостоятелна квартира. Имахме предплата за 6 месеца напред плюс депозит. От една агенция ни казаха, че без да имаме осигурена работа в града не може да ни дадат квартира.
    Има група българи в Саутхямптън на кирилица във ФБ. Разпитайте там.
    Успех

Sent from my I phone

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

а няма ли как да кандидатствате за работа в областта в която имае опит от бг и тогава да тръгнете?
    щото тръгнете ли така....както сте го замислили.... жената ще чисти къщи / гледа деца/бачка в някое кафе, а вие ще висите по строежите за стотинки...

не смятам че това е по-добра перспектива от работа в телекомуникационния сектор
    жена ви с какво се занимава?
    според мен дайте да видим има ли някой който да може да ви даде съвет как да си намерите работа във вашата сфера, останалото е голяма грешка точно в момента, няма да сте първите дето ще се наложи да се върнат заради липсата на неквалифицирана работа и наврете ли се по ниските етажи, измъкването точно в момента няма да стане скоро...

не ви разубеждавам да тръгвате, н определено бих ви посъветвала да се организирате по различен начин
    ей така и без работодател, сами ше е забиете финансово най-вече, а от там как се излиза по време на криза и след като сте си заебали работата в бг...

п.с. мислили ли сте за канада / австралия? като семейство с квалификации имате голям шанс да се класирате
    Последно редактирано от RNOH : 15-10-2016 на 22:18
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

7. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Recommend никанор, Мила recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    За начало ще трябва да работите каквато ида е работа. Вземете си стая в споделена къща. В Лондон има доста такива квартири, много с българи съквартиранти. В Саутхямптън и Портсмут не знам как е. Ние искахме да се преместим там, но понеже сме с две малки деца искахме самостоятелна квартира. Имахме предплата за 6 месеца напред плюс депозит. От една агенция ни казаха, че без да имаме осигурена работа в града не може да ни дадат квартира.
    Има група българи в Саутхямптън на кирилица във ФБ. Разпитайте там.
    Успех

Sent from my I phone
    Благодарим за отговора! От това, което изчетохме тук във форума и от други източници разбрахме, че най-добрия вариант за новодошли е т.нар. Sharehouse - това не е проблем. Както писахме и по-горе се свързахме с няколко агенции, с една от които говорихме и по телефона и ни изпратиха един .pdf файл с пълно описание на всичко необходимо, задължения на наемателя и ландлорда, но във файла не пише какви документи са нужни за Sharehouse. Описано е само за самостоятелна квартира. Потърсихме тук из темите хора, които са в района на Portsmouth/Southampton, но темите са писани отдавна... Намерихме групата във фейсбук и ще погледнем и там (Благодарим).
    Относно работата сме наясно, че ще е трудно да започнем в сферите, в които имаме опит като за начало, но все пак се надяваме, че няма да е толкова трудно да намерим някаква временна работа.

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    а няма ли как да кандидатствате за работа в областта в която имае опит от бг и тогава да тръгнете?
    щото тръгнете ли така....както сте го замислили.... жената ще чисти къщи / гледа деца/бачка в някое кафе, а вие ще висите по строежите за стотинки...

не смятам че това е по-добра перспектива от работа в телекомуникационния сектор
    жена ви с какво се занимава?
    според мен дайте да видим има ли някой който да може да ви даде съвет как да си намерите работа във вашата сфера, останалото е голяма грешка точно в момента, няма да сте първите дето ще се наложи да се върнат заради липсата на неквалифицирана работа и наврете ли се по ниските етажи, измъкването точно в момента няма да стане скоро...

не ви разубеждавам да тръгвате, н определено бих ви посъветвала да се организирате по различен начин
    ей така и без работодател, сами ше е забиете финансово най-вече, а от там как се излиза по време на криза и след като сте си заебали работата в бг...

п.с. мислили ли сте за канада / австралия? като семейство с квалификации имате голям шанс да се класирате
    Благодарим и за този отговор! Кандидатсвал съм от тук, но изискват UK тел.номер, UK адрес, които нямаме, защото сме в България
    Жена ми има опит в сферата на туризма и дистрибуцията на бързооборотни стоки, а в момента работи в сферата на застраховтелно и финансово обслужване.
    Аз съм в сферата на телекомуникациите (проектиране и изграждане на оптични мрежи - Fiber optic network engineering).
    Но като за начало и двамата бихме работили работа различна от това, в което имаме опит.
    Ще се радваме, ако някой който е в района на тези два града може да ни даде информация за нужните документи изискващи се за започване на работа в тези сфери, в които имаме опит и дали се търсят такива професии и работят ли с чужденци.

А на последното мнение няма смисъл да отговарям, защото не виждам нищо смислено в него..

Благодаря ви за адекватните отговори!
    Поздрави

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Jordan.Svilena Виж мнението
    Здравейте,
    ние сме двойка от България и обмисляме да се преместим в UK с цел постоянно пребиваване. Към момента сме се насочили към Portsmouth или Southampton. Доста теми прочетохме във форума и не само тук. Мненията са доста полезни и научихме доста неща, които ни интересуваха, но в голяма част от темите дискусиите са били преди 5-6 и повече години, а предполагаме, че нещата от тогава до сега са се променили (малко или много). Проверихме голяма част от сайтовете предлагащи квартири, както голяма част от английските, така и тези сайтове, които са предназначени конкретно за българи. Дори и в тях информацията на места е объркваща и понякога недостатъчна. От нещата, които разбрахме стана ясно, че е почти невъзможно да се наеме самостоятелна квартира без осигурена работа и документи от UK. Логично е, че не можем в момента, в който кацнем на летището да сме готови с документите. Един от въпросите ни е, къде може да се живее, докато се извадят необходимите документи (хотел, хостел, sharehouse...) разглеждахме доста обяви в Sparehouse, на някои места искат депозити, но не са описани никакви документи. Свързахме се с няколко агенции за наемане на жилище, от които също получихме противоречива информация (някои искат всички необходими документи, за които вече сте споменали в други теми, други искат само по-големи депозити). При нас за разликата от някои хора, които са отишли в UK го няма варианта да останем при някой наш приятел/познат/роднина временно, докато си осигурим необходимите документи.
    И двамата говорим английски и имаме професионален опит в различни сфери. Вече сме си осигурили преводи и легализации на дипломите, както и на допълнителни сертификати, препоръки от предишни работодатели, задграничен паспорт (разбрахме, че е по-добър вариант от лична карта), актове за раждане (наш познат ни информира, че е хубаво да ги имаме преведени и легализирани).
    Главно публикуваме темата, защото искаме да разберем актуална информация от хора, които в момента са в UK, как точно стоят нещата с необходимите документи за наемане на жилище, започване на работа, изваждане на необходимите документи за устройване там.

Ще ви бъдем благодарни, ако ни дадете малко актуална информация
    Най-актуалната информация е да не тръгвате никъде преди зимата.
    Разходите ще са много,а шансовете за работа минимални.
    Британия вече не е атрактивно място за устройване,както беше преди години.
    ...и ще става все по-трудно за жалост.
    Премислете отново дали ще си струват лишенията и дали наистина няма никакъв шанс в България ,преди да стъпите на Терминал 2.
    Много хора,които с години са били в ЮК и са се устроили ,вече се връщат към БГ ,така че помислете защо е така и дали това не е сигнал,че нещо в системата не е наред?!
    Заминаването за чужбина е лесно,но прибирането в БГ още по-беден и разочарован може да бъде смазващо...
    Помислете.

10. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от amigo7674 Виж мнението
    Най-актуалната информация е да не тръгвате никъде преди зимата.
    Разходите ще са много,а шансовете за работа минимални.
    Британия вече не е атрактивно място за устройване,както беше преди години.
    ...и ще става все по-трудно за жалост.
    Премислете отново дали ще си струват лишенията и дали наистина няма никакъв шанс в България ,преди да стъпите на Терминал 2.
    Много хора,които с години са били в ЮК и са се устроили ,вече се връщат към БГ ,така че помислете защо е така и дали това не е сигнал,че нещо в системата не е наред?!
    Заминаването за чужбина е лесно,но прибирането в БГ още по-беден и разочарован може да бъде смазващо...
    Помислете.
    За съжаление от България е малко трудно да се информираме с актуалната обстановка и ситуация в UK след т.нар. "BREXIT" , но доколкото можем да се информираме сме наясно, че нещата са се променили / не към хубаво / и вероятно още доста ще се променят, реално погледнато дори не е ясно какво ще се случи в крайна сметка, защото все още са в процес на договаряне на различни условия и договорни отношения / пак казвам, това е поне информацията, която ние в България имаме / , но за още по-голямо съжаление обстановката в България става все по-зле и по-зле с всеки изминал ден и за да може човек да го разбере и да направи разликата трябва да е тук, от това, което научава посредством новини, познати и роднини не може да добие ясна представа какво наистина се случва. Не съм на мнение, че да се преместим в UK е решението / не се съмнявам в това, че сте прав, че вече не е толкова атрактивно място за устройване / , но е по-добрият вариянт от това да си останем в България, просто защото тук не просто живееш в лишения, ти живееш с цел да оцелееш, без значение от какво се лишаваш.
    Не сме наивни да вярваме, че ще кацнем на летището и всичко ще е 'розово" и просто ей така животът ни ще се уреди там.
    Ще заминем с ясната представа, че нещата може да се объркат, че ще е трудно и , че няма да липсват лишения и препятствия, но поне имаме някаква надежда, че има шанс и да успеем след време, за съжаление тази надежда в България я нямаме.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Горещо подкрепям по-горното мнение на амиго. Аз не искам да ви отказвам от решението, но аз лично след опита ми от 9 години в Англия, бих ви казала, че ако съм в позицията да имам квалифицирана работа в България, не бих напуснала с лека ръка, за да се хвърля в нищото. Друго е ако тръгвате с вече осигурена работа по специалността. Може да ви отнеме години тук, докато намерите желаната работа, време през което ще трябва да полагате нискоквалифициран, нископлатен и тежък труд, като чистене на къщи или строителство. Имайте наум, че тук все пак е пълно с англичани, завършили университети в Англия и работили в Англия по същите специалности, които винаги ще бъдат предпочетени пред вас. Опита ви в България тук може и да не бъде оценен. Помислете дали искате да подложите на риск бъдещите си години, без никаква гаранция, че ще бъдете удовлетворени финансово или професионално. Ако все пак решите да тръгнете, информирайте се много подробно за всичко предварително, бъдете борбени и готови на жертви, и също така си осигурете достатъчно финанси. Късмет!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз пиша моите впечатления от България.
    Последно бях в ЮК преди седмица и наистина се наблюдава промяна в минорни акорди.
    Също и подразбирам,че нямате оферти за работа нито осигурена квартира.
    НИ и банкова сметка ще извадите,но това е само част от проблема.
    По-важното е как я виждате математиката?
    Ако можеш да споделиш,може да успеем да ви нарисуваме по-реална картина какво да очаквате и от какво да се пазите.
    Поздрави

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Благодарим за отговора! От това, което изчетохме тук във форума и от други източници разбрахме, че най-добрия вариант за новодошли е т.нар. Sharehouse - това не е проблем. Както писахме и по-горе се свързахме с няколко агенции, с една от които говорихме и по телефона и ни изпратиха един .pdf файл с пълно описание на всичко необходимо, задължения на наемателя и ландлорда, но във файла не пише какви документи са нужни за Sharehouse. Описано е само за самостоятелна квартира. Потърсихме тук из темите хора, които са в района на Portsmouth/Southampton, но темите са писани отдавна... Намерихме групата във фейсбук и ще погледнем и там (Благодарим).
    Относно работата сме наясно, че ще е трудно да започнем в сферите, в които имаме опит като за начало, но все пак се надяваме, че няма да е толкова трудно да намерим някаква временна работа.

Благодарим и за този отговор! Кандидатсвал съм от тук, но изискват UK тел.номер, UK адрес, които нямаме, защото сме в България
    Жена ми има опит в сферата на туризма и дистрибуцията на бързооборотни стоки, а в момента работи в сферата на застраховтелно и финансово обслужване.
    Аз съм в сферата на телекомуникациите (проектиране и изграждане на оптични мрежи - Fiber optic network engineering).
    Но като за начало и двамата бихме работили работа различна от това, в което имаме опит.
    Ще се радваме, ако някой който е в района на тези два града може да ни даде информация за нужните документи изискващи се за започване на работа в тези сфери, в които имаме опит и дали се търсят такива професии и работят ли с чужденци.

А на последното мнение няма смисъл да отговарям, защото не виждам нищо смислено в него..

Благодаря ви за адекватните отговори!
    Поздрави
    1. Какво е Sharehouse? Като пускам в гугъл, излиза това, но на мен ми се струва, че имате предвид, че искате да наемете стая от къща, така ли е? Ако е така, търсете по сайтовете (например gumtree и други - да помагат хората, които са наемали така стаи) и при българските наемодатели. Агенциите предлагат повече самостоятелни жилища, а и изискванията им са доста високи и често неизпълними за новодошли.

2. Знам, че хора от България са си намирали работа в телекомуникациите, като контрактори, но в един от случаите условията и заплащането, получавани в България, са били по-добри от тези тук. Казвам това в смисъл, че изобщо не е невъзможно да се намери работа в тази сфера от България, но аз, за съжаление, не мога да бъда практически полезна. Ако съпругата смята да работи в застрахователното и финансовото дело, не я съветвам да започва с нискоквалифицирана работа, освен за кратък период, който после да се скрие от автобиографията й, защото това по никой начин няма да й помогне да започне в тези сфери, може само да ви даде някакви пари да плащате минимални сметки и наем. Тук логиката "не можах да си намеря работа по специалността и почнах като чистачка" не е много позната, тукашните предпочитат да не работят, ако нямат работа по специалността. Рядко ще видиш висшист да работи за минималната работна заплата, ако е местен - ако изобщо видиш такова чудо - те, разбира се ,получават помощи, на които вие няма да имате право, но от тяхна гледна точка, ако специалист започне неквалифицирана работа, има шансове нещо да не е наред в уменията и знанията му. Не знам какво имате предвид под работа в туризма, тук например работа на рецепция на хотел е със заплата, не много по-висока от минималната и пак не се води особено квалифицирана.

3. Аз бих посъветвала да направите проучването за необходимото за започване в тези сферите, в които искате да започнете, сами. Освен че ще научите повече за тези сфери (което знание безспорно ще ви бъде полезно), ще научите повече за процеса на наемане точно там. Изобщо, всяко проучване в сферите, в които работите, ще ви е доста полезно, защото може МНОГО да се различава от това, на което сте свикнали.

4. На въпроса, наемат ли чужденци, никой няма да може да ви отговори, защото ако на едно място не наемат, на друго може и да наемат. В момента започнаха да искат от работодателите отчети какъв процент от работещите им са чужденци, изпращат се писма от имиграционните служби на завършили студенти и незапочнали работа веднага, които са на Бюрото по труда, в които им напомнят, че ако не работят, нямат право за пребиваване тук и т.н. Ситуацията не е розова, с други думи. Но от друга страна, се очаква да се сложи разделна дата, след която ще стане още по-трудно, поне аз така чета по медиите.

5. Трудов стаж от България може да представите, например, писмо или удостоверение от работодател с простичък текст - работил от тази до тази дата на длъжност еди-какъв си. Особено полезно ще е, ако се сдобиете с препоръки от реални хора, които са съгласни да дадат телефон или имейл, най-добре ще е да говорят английски, разбира се. И да не говорят английски, наличието на препоръки тук се цени МНОГО. В доста сфери, с наличието на препоръки дори не напират да ти видят лично дипломите. Парадоксално е, но е така, не знам как точно става във вашите сфери.

6. Тук практиката за по-висококвалифицираните професии е такава - намира се работа и след това се отива да се живее близо до нея, а не обратното - да решим къде искаме да живеем и да търсим работа по специалността си там. Чистачки има навсякъде, но за доста професии не е така.

Успех!

П.П. Моля, не реагирайте на мненията извън темата, може да ги сигнализирате с бутона отдолу, те ще бъдат преместени или изтривани.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

15. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

не мога да си представя 4е не сте 4ували за офертата на скайп през която полу4авате британски или друг номер вързан за скаипа ви? - ако това е проблема за намирането на сносна работа, проблема е лесно ре6им
    https://www.skype.com/en/features/online-number/

ползвам лондонски номер от години, понеже живея в германия а уча допълнително в юк
    иобщо няма да имате проблем с него, може би да има и други подобни или по-евтини варианти, не съм се ровила, мен ме усройва, ползвам го от 2008 насам

относно останалите коментари - с досегашната си работа и опит да се наврете да ба4кате мръсната работа по макдоналдс-и или с 4истене и строежи.... особено при сегашната ситуация е = на самоунищожение

и както някой друг писа - зимата е още по-трудно и няма смисъл да си правите харакири

другото което ми направи впе4атление през годините е 4е много хора предпо4итат юк не за друго ами заради езика
    което от една страна е логи4но обяснимо, но от друга страна ще ви постави в ситуация да оцелявате на ниво което от бг не познавате

според мен си седнете на задниците и проу4ете малко пове4е преди да тръгнете
    1. зимата не е правилния сезон за тръгване, абсолютно съм съгласна с писалия по-горе
    2. вземете си онлайн британски номер и запо4вайте да кандидатствате за работа отново
    3. потърсете онлайн британски агенции търсещи / работещи с хора с вашите професии, определено ще е по-добре отколкото да тръгвате без работа
    4. ако ин дъ мийнтайм успеете да направите някой британски сертификат онлайн /изпит на място хи4 ама хи4 няма да е зле, щото само преведена диплома от бг във вашата сфера няма кой знае какво зна4ение за британците
    5. имам приятели, които се навряха през американски /британски фирми, ползващи персонал от бг и после се преместиха в централните им офиси на запад - седнете и се поровете преди да тръгвате накъдето и да е

ясно ми е 4е искате да се махате и ми е ясно защо, ама сте го решили в много кофти момент и май леко набързо
    дайте си сега зимата пове4е време и пробвайте пак с кандидатстването за работа с британския номер
    и потърсете алтернативи

трудно ми е да си представя как и вие и жена ви ще преско4ите от квалифициран кадър към 4истай / мия4/ строителен работник и ще устискате дълго - просто няма да се слу4и и засъжаление в сегашната обстановка изобщ няма да е "временна"
    ситуацията. Освен това британците си искат техните сертификати / квалификации и подобни, ако можете някои от тях да направите докато още сте в бг ще си направите на себе си много голяма услуга

п.с. както е писала МИла - в юк се приема за негативно ако си ба4кал нискоквалифицирана работа а си квалифициран кадър, такова животно при тях няма и нещо такова ще работи много зле срещу вас. няколко месеца, да кажем 3-4 всеки може да скрие, но не съм убедена 4е за 3-4 месеца ще успеете от 0 да стигнете до финансова ситуация в която изобщо да можете да мислите за търсене на квалифицирана работа, а по-скоро ще е борба за оцеляване и изкарване на документи.
    Последно редактирано от RNOH : 16-10-2016 на 11:19

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

17. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Ами успех Ви пожелавам,щом няма какво друго да си кажем.

П.С. Точно в последното мнение е целият смисъл на икономическото емигриране - въпросът дали тревата от другата страна е по-зелена?Там се ползва късмет и математика.
    Лек ден.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Приятел, Англия отдавна е във кома, просто я чакат последни месеци да умре. Англичани имигрират от Англия, това говори доста. Извода оставам на теб.
    По света има толкова красиви острови......Вие БАШ на този UK остров ли намерихте да емигрирате

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз пиша моите впечатления от България.
    Последно бях в ЮК преди седмица и наистина се наблюдава промяна в минорни акорди.
    Също и подразбирам,че нямате оферти за работа нито осигурена квартира.
    НИ и банкова сметка ще извадите,но това е само част от проблема.
    По-важното е как я виждате математиката?
    Ако можеш да споделиш,може да успеем да ви нарисуваме по-реална картина какво да очаквате и от какво да се пазите.
    Поздрави

Ами успех Ви пожелавам,щом няма какво друго да си кажем.

П.С. Точно в последното мнение е целият смисъл на икономическото емигриране - въпросът дали тревата от другата страна е по-зелена?Там се ползва късмет и математика.
    Лек ден.
    Благодарим Ви за отговорите и за пожеланието за успех, не, че няма какво да си кажем...Има.
    Нямаме оферти за работа, тоест свързахме се с някои работодатели през различни сайтове за работа посредством имейли, но както споменахме всички искат адрес, телефон и прочие, както споменахме.Имахме и отговор евентуално след като сме там да се свържем отново с тях.Относно математиката...Заминаваме със сума, която се надяваме да ни стигне поне за наем, депозити, такси за наемане,документи и разходи за оцеляване поне за месец или два.Благодарим Ви отново за споделеното мнение и фактите, които ни казвате какво е положението в момента в UK. Няма как да разчитаме само на късмета, а относно математиката с каквато и сума да сме, рано или късно ще свърши и тогава ще трябва да разчитаме на себе си и упоритостта си, пак казваме наясно сме, че няма да е лесно и се съгласни, че UK не е топ дестинацията за устройване в момента, но което зависи от нас за един по-добър живот / макар и с риск да не е такъв / бихме го направили.

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    1. Какво е Sharehouse? Като пускам в гугъл, излиза това, но на мен ми се струва, че имате предвид, че искате да наемете стая от къща, така ли е? Ако е така, търсете по сайтовете (например gumtree и други - да помагат хората, които са наемали така стаи) и при българските наемодатели. Агенциите предлагат повече самостоятелни жилища, а и изискванията им са доста високи и често неизпълними за новодошли.

Под "sharehouse" имаме предвид точно това, което Вие казвате, една от агенциите с които се свързахме ни препрати този сайт : http://www.spareroom.co.uk/ и ни препоръчаха да търсим там, погледнахме и в gumtree , но имаше отзиви в други форуми, че там често се извършват измами с подобни оферти и като не особено опитни решихме да проверяваме главно в сайта, който ни препратиха от агенцията.

2. Знам, че хора от България са си намирали работа в телекомуникациите, като контрактори, но в един от случаите условията и заплащането, получавани в България, са били по-добри от тези тук. Казвам това в смисъл, че изобщо не е невъзможно да се намери работа в тази сфера от България, но аз, за съжаление, не мога да бъда практически полезна. Ако съпругата смята да работи в застрахователното и финансовото дело, не я съветвам да започва с нискоквалифицирана работа, освен за кратък период, който после да се скрие от автобиографията й, защото това по никой начин няма да й помогне да започне в тези сфери, може само да ви даде някакви пари да плащате минимални сметки и наем. Тук логиката "не можах да си намеря работа по специалността и почнах като чистачка" не е много позната, тукашните предпочитат да не работят, ако нямат работа по специалността. Рядко ще видиш висшист да работи за минималната работна заплата, ако е местен - ако изобщо видиш такова чудо - те, разбира се ,получават помощи, на които вие няма да имате право, но от тяхна гледна точка, ако специалист започне неквалифицирана работа, има шансове нещо да не е наред в уменията и знанията му. Не знам какво имате предвид под работа в туризма, тук например работа на рецепция на хотел е със заплата, не много по-висока от минималната и пак не се води особено квалифицирана.

Относно телекомуникацията очакваме / надяваме се на отговор / от няколко фирми, извършващи такава дейност в посочените градове с изискванията им за започване на работа и необходимите сертификати за това.Съпругата ми има желание да продължи дейността си в тази сфера, но най-вероятно в самото начало, това ще бъде доста трудно. Дружеството за което работи в момента има филиал и в UK, но сме в очакване на отговор и от тях. Относно туризма е работила в сферата на ресторантьорството / различна позиция от обслужващ персонал / , което не знаем дали по някакъв начин ще и е от полза в UK.

3. Аз бих посъветвала да направите проучването за необходимото за започване в тези сферите, в които искате да започнете, сами. Освен че ще научите повече за тези сфери (което знание безспорно ще ви бъде полезно), ще научите повече за процеса на наемане точно там. Изобщо, всяко проучване в сферите, в които работите, ще ви е доста полезно, защото може МНОГО да се различава от това, на което сте свикнали.

В момента сме в процес на разучаване на пазара на труда в сферите в които имаме опит и необходимите документи, но да забелязахме, че до известна степен се различава от това, което ние практикуваме тук.

4. На въпроса, наемат ли чужденци, никой няма да може да ви отговори, защото ако на едно място не наемат, на друго може и да наемат. В момента започнаха да искат от работодателите отчети какъв процент от работещите им са чужденци, изпращат се писма от имиграционните служби на завършили студенти и незапочнали работа веднага, които са на Бюрото по труда, в които им напомнят, че ако не работят, нямат право за пребиваване тук и т.н. Ситуацията не е розова, с други думи. Но от друга страна, се очаква да се сложи разделна дата, след която ще стане още по-трудно, поне аз така чета по медиите.

И нашата информация е, че нещата все повече се затягат и ситуацията ще става по-трудна, опитваме се да следим актуалната информация от България, но е малко по-трудно отколкото, ако сме там, по тази причина решихме да пишем във форума.

5. Трудов стаж от България може да представите, например, писмо или удостоверение от работодател с простичък текст - работил от тази до тази дата на длъжност еди-какъв си. Особено полезно ще е, ако се сдобиете с препоръки от реални хора, които са съгласни да дадат телефон или имейл, най-добре ще е да говорят английски, разбира се. И да не говорят английски, наличието на препоръки тук се цени МНОГО. В доста сфери, с наличието на препоръки дори не напират да ти видят лично дипломите. Парадоксално е, но е така, не знам как точно става във вашите сфери.

Осигурили сме си препоръки / на английски език / както и няколко реални контакта с бивши работодатели, които се надяваме да ни бъдат полезни, дипломите и допълнителните сертификати, които имаме също са преведени и легализирани, което също се надяваме да е в наш плюс.

6. Тук практиката за по-висококвалифицираните професии е такава - намира се работа и след това се отива да се живее близо до нея, а не обратното - да решим къде искаме да живеем и да търсим работа по специалността си там. Чистачки има навсякъде, но за доста професии не е така.

Главно от тази гледна точка започнахме 1во да си търсим работа, а след това жилище, но останахме с впечатление, че искат и адресна регистрация и по тази причина се стараем да движим нещата комплексно.

Успех!

П.П. Моля, не реагирайте на мненията извън темата, може да ги сигнализирате с бутона отдолу, те ще бъдат преместени или изтривани.
    Мила , благодарни сме Ви много за обстойното мнение по въпросите ни и разясняването на определени неща.

не мога да си представя 4е не сте 4ували за офертата на скайп през която полу4авате британски или друг номер вързан за скаипа ви? - ако това е проблема за намирането на сносна работа, проблема е лесно ре6им
    https://www.skype.com/en/features/online-number/

ползвам лондонски номер от години, понеже живея в германия а уча допълнително в юк
    иобщо няма да имате проблем с него, може би да има и други подобни или по-евтини варианти, не съм се ровила, мен ме усройва, ползвам го от 2008 насам

относно останалите коментари - с досегашната си работа и опит да се наврете да ба4кате мръсната работа по макдоналдс-и или с 4истене и строежи.... особено при сегашната ситуация е = на самоунищожение

и както някой друг писа - зимата е още по-трудно и няма смисъл да си правите харакири

другото което ми направи впе4атление през годините е 4е много хора предпо4итат юк не за друго ами заради езика
    което от една страна е логи4но обяснимо, но от друга страна ще ви постави в ситуация да оцелявате на ниво което от бг не познавате

според мен си седнете на задниците и проу4ете малко пове4е преди да тръгнете
    1. зимата не е правилния сезон за тръгване, абсолютно съм съгласна с писалия по-горе
    2. вземете си онлайн британски номер и запо4вайте да кандидатствате за работа отново
    3. потърсете онлайн британски агенции търсещи / работещи с хора с вашите професии, определено ще е по-добре отколкото да тръгвате без работа
    4. ако ин дъ мийнтайм успеете да направите някой британски сертификат онлайн /изпит на място хи4 ама хи4 няма да е зле, щото само преведена диплома от бг във вашата сфера няма кой знае какво зна4ение за британците
    5. имам приятели, които се навряха през американски /британски фирми, ползващи персонал от бг и после се преместиха в централните им офиси на запад - седнете и се поровете преди да тръгвате накъдето и да е

ясно ми е 4е искате да се махате и ми е ясно защо, ама сте го решили в много кофти момент и май леко набързо
    дайте си сега зимата пове4е време и пробвайте пак с кандидатстването за работа с британския номер
    и потърсете алтернативи

трудно ми е да си представя как и вие и жена ви ще преско4ите от квалифициран кадър към 4истай / мия4/ строителен работник и ще устискате дълго - просто няма да се слу4и и засъжаление в сегашната обстановка изобщ няма да е "временна"
    ситуацията. Освен това британците си искат техните сертификати / квалификации и подобни, ако можете някои от тях да направите докато още сте в бг ще си направите на себе си много голяма услуга

п.с. както е писала МИла - в юк се приема за негативно ако си ба4кал нискоквалифицирана работа а си квалифициран кадър, такова животно при тях няма и нещо такова ще работи много зле срещу вас. няколко месеца, да кажем 3-4 всеки може да скрие, но не съм убедена 4е за 3-4 месеца ще успеете от 0 да стигнете до финансова ситуация в която изобщо да можете да мислите за търсене на квалифицирана работа, а по-скоро ще е борба за оцеляване и изкарване на документи.

Благодарим Ви за отговора.
    Мисля, че не сме се изразили правилно относно нашето заминаване, плануваме да е след 01,03,2017 година, а не сега.Все още имаме доста документи, които трябва да оправим и да се запознаем с доста неща, които в UK са много по-различни отколкото в България, но искаме да се подготвим възможно най-много / макар, че никога няма да сме напълно подготвени / и да видим различни мнение по тази причина започнахме да се информираме отсега, за да преценим кое е най-доброто, което можем да направим и да подготвим всички документи, сертификати и каквото можем преди да сме заминали.Кандидатстването ни по различни обяви, беше по-скоро опит да осъществим контакт с различни потенциални работодатели в сферите, които имаме опит и да разберем какви изисквания имат и с какви служители работят, за щастие това успяхме да го постигнем до известна степен, макар, че има и такива от които все още се надяваме да получим отговор.

Определено не сме решили да пътуваме утре и по тази причина да задаваме въпросите си днес, просто искаме да разберем колкото се може повече информация сега и да можем да извлечем полезното за нас от нея.

П.С. Не знаехме нищо за вариянта през скайп. Благодарим за информацията.

21. БЛАГОДАРЯ amigo7674, Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Проверихте ли го тоя сайт:
    http://kadebg.com/
    Там едно момиче описва, как си е намерило офис работа в UK (май нещо свързано с икономика/финанси).

ИТ специалистите ползват тоя сайт за работа често:
    http://www.jobserve.com/gb/en/Job-Search/

Не е лошо да си набавите референции от предишните ви работи.
    Също така - контакт (емайл, телефон,...) с бившия ви шеф, и принципното му съгласие, че е готов да даде препоръка за вас, ако го потърсят.
    Обикновено искат и препоръки от бивши колеги, с които сте работили заедно.

Не е лошо да си пре-проверите CV-тата - има сайтове за това, например: http://rezscore.com/.
    И обикновено трябва да го нагласите за позицията, за която кандидатствате (винаги има неща от значение, и други не толкова важни за конкретна позиция).

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

супер
    взимайте британския номер за да може поне интервютата да вървят
    обяснете 4е предпо4итате кореспонденцията по имейл и 4е сте подговени да тръгнете бързо към юк стига да ви се предложи договор за работа

и намерете някой който да ви оправи автобиографиите и писанията на бритиш инглиш - има ве4е доста англи4ани работещи като у4ители в бг, намерете някой и му платете да седне за 1 4ас да ви погледне нещата, 4е съм гледала такива дървени преводи на английски от българи които са у4или английски само в бг.... на англи4аните им прави добро впе4атление ако нещата са направени по техния стандарт и в техен стил, което вклю4ва и определени изрази
    това ще ви даде поне добър старт

и вижте ако има изисквания за определен тип сертификати във вашите области - ако има, направете ги преди да тръгнете, доста неща в юк се предлагат онлайн
    според мен не тръгвайте без договор за работа

представя си нямате колко бързо лети времето когато 4овек търси работа в 4ужда държава и как бързо хвър4ат парит, 1 месец ще мине преди да сте се усетили
    ако станат нещата и трябва да тръгвате бързо - някои работодатели предлагат съпорт в намиранена жи;лище / временна стая, в най-лошия случай има хостели където при договаряне за да кажем 1 месец ще могат да ви направят отстъпка

24. ХАРЕСВАМ! няма, zmei4o_pk liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от muncho Виж мнението
    Проверихте ли го тоя сайт:
    http://kadebg.com/
    Там едно момиче описва, как си е намерило офис работа в UK (май нещо свързано с икономика/финанси).

ИТ специалистите ползват тоя сайт за работа често:
    http://www.jobserve.com/gb/en/Job-Search/

Не е лошо да си набавите референции от предишните ви работи.
    Също така - контакт (емайл, телефон,...) с бившия ви шеф, и принципното му съгласие, че е готов да даде препоръка за вас, ако го потърсят.
    Обикновено искат и препоръки от бивши колеги, с които сте работили заедно.

Не е лошо да си пре-проверите CV-тата - има сайтове за това, например: http://rezscore.com/.
    И обикновено трябва да го нагласите за позицията, за която кандидатствате (винаги има неща от значение, и други не толкова важни за конкретна позиция).
    Благодарим за отговора!
    Сайта на Рая Христова / http://kadebg.com/ / го намерихме съвсем случайно наскоро от един друг форум имаше препратка, има доста полезна информация от първо лице, а и обясненията, които са дадени са доста обстойни и отговарят на част от въпросите на новодошлите. Не знаехме за този сайт http://www.jobserve.com/gb/en/Job-Search/ , засичали сме го в търсачката, но не се бяхме спирали конкретно в него, имаме регистрации в http://www.jobsite.co.uk/ , http://www.reed.co.uk/ , http://www.indeed.co.uk/ , както и в едно приложение за Iphone / не знаем дали го има и за Android , предполагаме да / , което се казва JobCorner, за което доколкото знаем е комбинирано с няколко сайта и агенции свързани с намиране на работа. Препоръки имаме от някои места на които сме работили, но сме в процес на взимане на още, контакти на бивши работодатели за препоръки също, не знаехме за препоръки от бивши колеги - благодарим за това допълнително уточнение. Относно cv-тата, мислим да ги дадем да бъдат прегледани и евентуално поправени в една агенция за преводи и легализации в , която има и англичанин за да ги направим по техните стандарти, защото видяхме, че са по-различно формулирани, ще погледнем и линка към сайта, който Вие сте ни дали.

супер
    взимайте британския номер за да може поне интервютата да вървят
    обяснете 4е предпо4итате кореспонденцията по имейл и 4е сте подговени да тръгнете бързо към юк стига да ви се предложи договор за работа

и намерете някой който да ви оправи автобиографиите и писанията на бритиш инглиш - има ве4е доста англи4ани работещи като у4ители в бг, намерете някой и му платете да седне за 1 4ас да ви погледне нещата, 4е съм гледала такива дървени преводи на английски от българи които са у4или английски само в бг.... на англи4аните им прави добро впе4атление ако нещата са направени по техния стандарт и в техен стил, което вклю4ва и определени изрази
    това ще ви даде поне добър старт

и вижте ако има изисквания за определен тип сертификати във вашите области - ако има, направете ги преди да тръгнете, доста неща в юк се предлагат онлайн
    според мен не тръгвайте без договор за работа

представя си нямате колко бързо лети времето когато 4овек търси работа в 4ужда държава и как бързо хвър4ат парит, 1 месец ще мине преди да сте се усетили
    ако станат нещата и трябва да тръгвате бързо - някои работодатели предлагат съпорт в намиранена жи;лище / временна стая, в най-лошия случай има хостели където при договаряне за да кажем 1 месец ще могат да ви направят отстъпка
    За скайп-номера сме Ви много благодарни, изобщо не знаехме,че го има като възможност / в момента толкова сме се вглабили в проучвания за обстановката, документите, квартири, работа, че пропускаме някои елементарни неща /, още утре ще си подсигурим номер.
    За cv-тата и мотивационните писма сме намерили агенция, както споменах в горният пост и се надявам да ни свърши работа на 1во време.
    Сертификати се изискват, ще се опитаме да се сдобием дистанционно с някои от тях , надяваме се да стане.
    Доколкото разбрахме процедурата с кандидатстване, интервюта, 2ро интервю и евентуално одобрение е доста тромава / в порядъка на месец-месец и половина/ , по тази причина ни се иска да намерим нещо от тук, макар, че навсякъде пише, че е почти невъзможно това да се случи, но все пак не пречи да опитаме в най-добрият сценарий, може и да ни се получи, при всички положения сме подготвени за откази, трудности и много спънки в опитите да намерим работа в нашите работни сфери.

Поздрави

Напреднал
    Post Thanks / Like

Процедурата за намиране на работа от бг в ок е следната:
    Купувате си ок сим карта и слагате 10лири кредит
    В св-то не слагате адрес
    Пращате св-та по обяви от посочените сайтове
    Ако ви се обадят не споменавате че сте в бг освен ако не ви питат в прав текст къде сте. Дори тогава казвате, че сте в ок, в града кудето е обявата.
    Ало ви харесат, ще ви викнат на интервю.
    Дигате се от бг и отивате.
    Ако ви харесат подписвате договор. Мпже да им кажете че ще почнете след 30 дни. Не е проблем.
    Идва единия 10дни преди старта на работата, намира квартира вече с договор за работа.
    След месец идва индругия.
    Това е.

Тая простотия на скайпа я зарежете. Ако няма кой да ви прети ок сим пиши ми на лс адрес в бг да ти пратя.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Не съм съгласна , че не може от извън юк да се намери работа, ако ви поканят на персонално интервю има и евтини полети. Но интервютата и докато се оправи всичката административна бумащина си отнемат 2 че и до 3 месеца , затова ви казвам - не тръгвайте без договор.

Започнете ли да бачкате по строежите нито време ще имате за интервюта нито за други подобни занимания и ще драпате за финансово оцеляване. По-добре някой-друг месец по-късно , но както трябва и без ненужна мизерия
    Изкарайте каквото може от сертификатите онлайн , ако има проблем че влизате по сайтовете с бг ай пи адрес - има програма с която се минава през юк ай пи адрес и няма да има проблем (expat shield )

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Едно време, когато търсех работа, съм пробвал jobserve, monster, cwjobs.
    Намерих и тоя линк (топ 100 сайта за търсене на работа):
    http://www.splashfind.co.uk/Top_100_..._Websites.html

Там видях един друг сайт: https://www.glassdoor.co.uk/index.htm.
    Той е интересен с това, че там служители дават мнения за фирмите в които работят или са работили.
    При достатъчно голяма фирма, коментарите може да са стотици.
    Може да помогне, за придобиване на по-цялостна картина за фирмата, където се кандидатства.
    Лошото е, че без регистрация показва, само първите няколко коментара или само заглавията.
    Имаше подобен български сайт за фирмите в България: https://bgrabotodatel.com/

Относно препоръките от колеги - не че трябва да се вземат веднага.
    Просто да сте сигурни, че ако се наложи, те ще са съгласни да отговорят на въпроси за вас.
    Например, при последната си смяна на работата, ми поискаха препоръка от работодателя
    (от HR-департамента на бившата фирма) и препоръки от 4 колеги.
    В този случай аз си избрах 4-ма, писах им емайл, дали са съгласни, и когато те потвърдиха, дадох техните емайли/телефони на новата фирма.

Като интересна случка само, несвързана с текущата тема, имах случай когато кандидатствах за американска фирма със офиси в UK, където
    събирането на информация за кандидата беше делегирано на 3-та фирма. И те ми искаха детайли за фирмите, в които съм работил, и образованието ми от университета.
    А това са повече от 20 години.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Детайлите които ги давам, са за ИТ индустрията.
    Не знам, може би в другите сфери правилата да са други.
    В далечната 2002-ра, когато дойдох тук на работа - действах по "сигурния" начин:
    сайт за работа->телефонни интервюта->интервю на място в UK->оферта за работа->преместване в UK.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Звучите добре, сериозно и с добри намерения и начало на подготовка, поздравления! Аз не съветвам да се лъже, че сте в ЮК, защото могат да ви поискат британския адрес, за да ви изпратят пакет с документи за попълване, примерно - не се сещам как ще се отвъртите тогава. На мен ми се е случвало на няколко пъти. А ако бъдещия ви работодател ви хване в лъжа, може веднага да го задраскате от списъка на възможните работодатели.

Тези, които ще ви гледат СВ-то, да са британци, а не някакви измисляци от България или други страни. "Агенция, в която има и британец" не ми звучи точно като "британец ще ни преглежда СВ-тата", убедете се, че британецът ще го направи, защото много се съмнявам, че е провел обучение на колегите си по тоя въпрос, особено ако са просто колеги. Освен това, едно СВ трябва да е не само написано на добър английски, трябва да ви представя в най-добрата ви светлина и да отговаря на позицията, за която кандидатствате. Ако съпругата кандидатства, да кажем, за позиция в застраховането, опитът й и евентуално образование в туризма няма да помогне особено, дори ще навреди. И обратното. Тук хора с разностранен опит обикновено правят отделно СВ и мотивационно писмо за всяка позиция, на която кандидатстват или поне за всеки тип позиция, в зависимост от сферата.

И нашата информация е, че нещата все повече се затягат и ситуацията ще става по-трудна, опитваме се да следим актуалната информация от България, но е малко по-трудно отколкото, ако сме там, по тази причина решихме да пишем във форума.
    Ако разбирате английски, не се намирате в по-неблагоприятна ситуация от който и да е от нас, тук в ЮК. Аз се информирам почти единствено от интернет, там има всичко, което ви трябва по въпроса, всъщност много повече, отколкото ви трябва. По мое мнение, ако сега седнете да гледате британски новини или да слушате новинарски емисии, до два дена ще сте се отказали от начинанието да идвате насам...

Адресна регистрация тук не съществува.

Успех!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kolata Виж мнението
    Процедурата за намиране на работа от бг в ок е следната:
    Купувате си ок сим карта и слагате 10лири кредит
    В св-то не слагате адрес
    Пращате св-та по обяви от посочените сайтове
    Ако ви се обадят не споменавате че сте в бг освен ако не ви питат в прав текст къде сте. Дори тогава казвате, че сте в ок, в града кудето е обявата.
    Ало ви харесат, ще ви викнат на интервю.
    Дигате се от бг и отивате.
    Ако ви харесат подписвате договор. Мпже да им кажете че ще почнете след 30 дни. Не е проблем.
    Идва единия 10дни преди старта на работата, намира квартира вече с договор за работа.
    След месец идва индругия.
    Това е.

Тая простотия на скайпа я зарежете. Ако няма кой да ви прети ок сим пиши ми на лс адрес в бг да ти пратя.
    Представено по този начин звучи много добре и като цяло по начинът по който го описвате е най-сигурно, че нещата евентуално ще са наред, но лошото е, ако наистина искат адрес и т.н. както спомена Мила тогава наистина как би следвало да процедираме, моста към конкретната фирма директно "изгаря" / образно казано /. Реално погледнато както и да процедираме си има рискове - да дойдем на място и така да търсим работа , крие голям финансов риск, защото вероятността да сме на нула за кратко време би била голяма, или пък да влезем в някакъв нискоквалифициран сектор от който измъкването ще е трудно с цел оцеляване. Вариянтът, който Вие казвате реално наистина е много удачен, но ни притеснява единствено, това, което Мила спомена относно разни документи и формуляри.
    Благодарим за отговора, отзивчивостта и предложението / имаме познати в UK, но при нужда бихме се свързали и с Вас / !

Не съм съгласна , че не може от извън юк да се намери работа, ако ви поканят на персонално интервю има и евтини полети. Но интервютата и докато се оправи всичката административна бумащина си отнемат 2 че и до 3 месеца , затова ви казвам - не тръгвайте без договор.

Започнете ли да бачкате по строежите нито време ще имате за интервюта нито за други подобни занимания и ще драпате за финансово оцеляване. По-добре някой-друг месец по-късно , но както трябва и без ненужна мизерия
    Изкарайте каквото може от сертификатите онлайн , ако има проблем че влизате по сайтовете с бг ай пи адрес - има програма с която се минава през юк ай пи адрес и няма да има проблем (expat shield )
    И на нас ни се иска да тръгнем с уреден договор / поне за единият / , би било много по-лесно и сигурно, в момента както казах все още сме в процес на разучаване и всички мнения, които получаваме ни изясняват нещата още повече. За сега не сме срещали проблеми с IP адреса, но за в бъдеще не се знае, все още сме в началото, може да ни се наложи да използваме програмата - благодарим!

Цитирай Първоначално написано от muncho Виж мнението
    Едно време, когато търсех работа, съм пробвал jobserve, monster, cwjobs.
    Намерих и тоя линк (топ 100 сайта за търсене на работа):
    http://www.splashfind.co.uk/Top_100_..._Websites.html

Там видях един друг сайт: https://www.glassdoor.co.uk/index.htm.
    Той е интересен с това, че там служители дават мнения за фирмите в които работят или са работили.
    При достатъчно голяма фирма, коментарите може да са стотици.
    Може да помогне, за придобиване на по-цялостна картина за фирмата, където се кандидатства.
    Лошото е, че без регистрация показва, само първите няколко коментара или само заглавията.
    Имаше подобен български сайт за фирмите в България: https://bgrabotodatel.com/

Относно препоръките от колеги - не че трябва да се вземат веднага.
    Просто да сте сигурни, че ако се наложи, те ще са съгласни да отговорят на въпроси за вас.
    Например, при последната си смяна на работата, ми поискаха препоръка от работодателя
    (от HR-департамента на бившата фирма) и препоръки от 4 колеги.
    В този случай аз си избрах 4-ма, писах им емайл, дали са съгласни, и когато те потвърдиха, дадох техните емайли/телефони на новата фирма.

Като интересна случка само, несвързана с текущата тема, имах случай когато кандидатствах за американска фирма със офиси в UK, където
    събирането на информация за кандидата беше делегирано на 3-та фирма. И те ми искаха детайли за фирмите, в които съм работил, и образованието ми от университета.
    А това са повече от 20 години.
    Това с препоръките не е проблем, но имат ли някаква стойност щом са от български работодатели или служители / разбира се, с английски превод/ ? Иначе и този сайт сме го пропуснали, ще го погледнем и него...Благодарим Ви.

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Звучите добре, сериозно и с добри намерения и начало на подготовка, поздравления! Аз не съветвам да се лъже, че сте в ЮК, защото могат да ви поискат британския адрес, за да ви изпратят пакет с документи за попълване, примерно - не се сещам как ще се отвъртите тогава. На мен ми се е случвало на няколко пъти. А ако бъдещия ви работодател ви хване в лъжа, може веднага да го задраскате от списъка на възможните работодатели.

Тези, които ще ви гледат СВ-то, да са британци, а не някакви измисляци от България или други страни. "Агенция, в която има и британец" не ми звучи точно като "британец ще ни преглежда СВ-тата", убедете се, че британецът ще го направи, защото много се съмнявам, че е провел обучение на колегите си по тоя въпрос, особено ако са просто колеги. Освен това, едно СВ трябва да е не само написано на добър английски, трябва да ви представя в най-добрата ви светлина и да отговаря на позицията, за която кандидатствате. Ако съпругата кандидатства, да кажем, за позиция в застраховането, опитът й и евентуално образование в туризма няма да помогне особено, дори ще навреди. И обратното. Тук хора с разностранен опит обикновено правят отделно СВ и мотивационно писмо за всяка позиция, на която кандидатстват или поне за всеки тип позиция, в зависимост от сферата.

Ако разбирате английски, не се намирате в по-неблагоприятна ситуация от който и да е от нас, тук в ЮК. Аз се информирам почти единствено от интернет, там има всичко, което ви трябва по въпроса, всъщност много повече, отколкото ви трябва. По мое мнение, ако сега седнете да гледате британски новини или да слушате новинарски емисии, до два дена ще сте се отказали от начинанието да идвате насам...

Адресна регистрация тук не съществува.

Успех!
    Намеренията ни са сериозни, а за да ги осъществим поне до известна степен по начина по който ние искаме трябва да сме подготвени, както казах затова и занимаваме всички вас с нашите въпроси, с цел да извлечем всяка полезна информация за нас, която може да ни помогне или да ни е полезна по някакъв начин. Уредили сме нещата така, че нещата ни да бъдат проверени и редактирани oт въпросният британец така, че от тази гледна точка не се притесняваме.
    Английски разбираме говоримо и писмено, разбира се не на 100% , винаги може и повече, следим и някои от новинарските сайтове в последно време, но само това за момента, обстановката и положението както вие казвате наистина не е цветно и вероятно ще става все по-зле, но все пак...решили сме да пробваме, пък каквото стане...

П.С. "Адресна регистрация" използвах посредством българска терминология, просто не се изразих правилно, извинявам се , но все пак ме разбрахте какво имам предвид

Нов потребител
    Post Thanks / Like

"Това с препоръките не е проблем, но имат ли някаква стойност щом са от български работодатели или служители / разбира се, с английски превод/ ?"
    За това - не знам. Никога не съм се интересувал, какво правят с препоръките.
    Всяка фирма си има правила за наемане на работа и работи по тях.
    Искат ли препоръки - просто ги предоставям - такива са правилата.
    Ако не искат - не давам, и това е.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. отказ за Постоянно пребиваване
    От Ivan Ovcharov във форум Постоянно жителство (Permanent Residence - EU law)
    Отговори: 10
    Последно мнение: 13-10-2013, 20:42
  2. Southampton, Portsmouth area
    От La Diva във форум Майки, нека да се запознаем
    Отговори: 16
    Последно мнение: 23-03-2012, 10:21

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си