Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 21 от общо 21
    На почивка
    Post Thanks / Like

По подразбиране За зъболечението в UK и в България

Тук стоматологията е много зле,вадят на поразия зъби, защото просто така ги учат. В България за една седмица от един счупен зъб ми изградиха нов, с коронка, лечение, тука искаха да го вадят
    Последно редактирано от Мила : 10-10-2016 на 13:40 Причина: Дискусията е обособена като отделна тема от модератор.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За зъболечението в UK и в България

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    пич, аз гледам предавателите как преподават, а не самият университет на кое място е. Примерно тук стоматологията е много зле,вадят на поразия зъби, защото просто така ги учат. В България за една седмица от един счупен зъб ми изградиха нов, с коронка, лечение, тука искаха да го вадят
    Това, което става тук, не е защото не са научени. Аз съм питала зъболекари защо е така, а те ми отговарят - тук професията е силно регулирана и много от нещата, които в България се правят, тук ако зъболекарят ги направи, ще му отнемат разрешителното да работи, защото не е разрешено да се правят такива неща, понеже се смятат за небезопасни за пациента от регулиращото тяло. Зъболекарят ми каза - аз съм виждала такива неща, направени в страни от Източния блок, които просто няма как да станат тук, абсолютно немислими са - като например, мост, който се държи на 2 зъба от двете страни на устата. Но там практиката го разрешава, т.е. никой не се интересува какво се прави, защото професията не е регулирана (или не е толкова регулирана, да кажат зъболекарите), а тук за да направиш каквото и да е по Здравната каса, отгоре трябва да ти одобрят плана за лечение и просто няма как да стане. И друго - бас държа, че си ходил на държавен зъболекар, а не на частен - там се преценява доколко дълготрайно би било едно лечение, а не да ти направят зъба, да ти вземат парите и след някое време той пак да почне да дава проблеми. Друг е въпросът, че според мнение на зъболекари, в България доскоро се е работело с доста остарели материали и в много случаи не се е правило сметка за това, доколко един материал е съвместим с друг, когато се правят пломбите. Зъболекар ми каза следното - нас още в университета ни учат, че този и този материал не могат да се смесват, защото сплавта е нетрайна - а аз виждам масово пациенти с такива пломби, идващи от Източна Европа. Много често, като дойдат тук, направят им рентген и се оказва, че под пломбите, направени в България, гниенето си работи. А колко от кореновото лечение, като го погледнат на рентген, се оказва некачествено направено - пак сигурно нямаш представа... Да не говорим, че масово пациентите от тази част на света, са много учудени, когато им кажат, че зъбната им хигиена трябва да се подобри, защото там рядко зъболекари дават съвети по този въпрос. Или че причината за зъбните им проблеми е в хранителния им режим - и това не знаят...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. БЛАГОДАРЯ jhoro, deijei thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Британската Лира катастрофира "флаш катастрофа", както се казва, за да спадне с 10% за секунди .

Да разбирам ли ,че зъболекарите във Великобритания са по-можещи и по-знаещи от тези в България ? Това ли се намеква в горното мнение ?

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Британската Лира катастрофира "флаш катастрофа", както се казва, за да спадне с 10% за секунди .

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Да разбирам ли ,че зъболекарите във Великобритания са по-можещи и по-знаещи от тези в България ? Това ли се намеква в горното мнение ?
    Oт тема за катастрофа стигнахме до тема за зъболекари.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Sarah
    Guest

По подразбиране За: Британската Лира катастрофира "флаш катастрофа", както се казва, за да спадне с 10% за секунди .

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Това, което става тук, не е защото не са научени. Аз съм питала зъболекари защо е така, а те ми отговарят - тук професията е силно регулирана и много от нещата, които в България се правят, тук ако зъболекарят ги направи, ще му отнемат разрешителното да работи, защото не е разрешено да се правят такива неща, понеже се смятат за небезопасни за пациента от регулиращото тяло. Зъболекарят ми каза - аз съм виждала такива неща, направени в страни от Източния блок, които просто няма как да станат тук, абсолютно немислими са - като например, мост, който се държи на 2 зъба от двете страни на устата. Но там практиката го разрешава, т.е. никой не се интересува какво се прави, защото професията не е регулирана (или не е толкова регулирана, да кажат зъболекарите), а тук за да направиш каквото и да е по Здравната каса, отгоре трябва да ти одобрят плана за лечение и просто няма как да стане. И друго - бас държа, че си ходил на държавен зъболекар, а не на частен - там се преценява доколко дълготрайно би било едно лечение, а не да ти направят зъба, да ти вземат парите и след някое време той пак да почне да дава проблеми. Друг е въпросът, че според мнение на зъболекари, в България доскоро се е работело с доста остарели материали и в много случаи не се е правило сметка за това, доколко един материал е съвместим с друг, когато се правят пломбите. Зъболекар ми каза следното - нас още в университета ни учат, че този и този материал не могат да се смесват, защото сплавта е нетрайна - а аз виждам масово пациенти с такива пломби, идващи от Източна Европа. Много често, като дойдат тук, направят им рентген и се оказва, че под пломбите, направени в България, гниенето си работи. А колко от кореновото лечение, като го погледнат на рентген, се оказва некачествено направено - пак сигурно нямаш представа... Да не говорим, че масово пациентите от тази част на света, са много учудени, когато им кажат, че зъбната им хигиена трябва да се подобри, защото там рядко зъболекари дават съвети по този въпрос. Или че причината за зъбните им проблеми е в хранителния им режим - и това не знаят...
    Мила, абсолютно не съм съгласна. Аз съм работила в БГ а и имам преки наблюдения и от тук не само като пациент, и никой няма да ти сложи такъв мост в устатата, и незнам как ще им го разреши практиката, виждала съм дълги мостове, но винаги се е преценявало. Винаги е по-добре един по-дълъг мост ако може, за няколко години, отколкото да ти извадят зъбите и да ти сложат подвижна протеза, незнам ти какво би предпочела. Друго материалите, аз от както помня се е работило с композити, фотополимер и т.н. А това регулиращо тяло има ли регулация за някаква естетика тук, щото въобще не се набляга и не се отчита, че това е усмивката ти, самочувствието ти. Единствено и само съм съгласна, че едно време много не се разясняваше за хигиената, но сега и то от доста години е различно. Това, че причинта за зъбните проблеми е хрантелния режим е отчасти само така. Нека някой зъболекар се изкаже, ама да ти кажа по скоро ми се струва, че малко тук са поизостанали в някой разбирания не с техниката. Да не говорим, че в БГ се правят и импланти и то на найстина много добро ниво а и по-евтини.
    Ох, бих се изказала и за някой други сфери и изостаналостта, ама това не е за да ги очерня, а защото се убедих многократно, че нивото в БГ не само,че не е по-ниско е и по-високо понякога.
    Ама то е свързано и с британсата лира, тази неебателност/сори/ си има последици.

7. ХАРЕСВАМ! deijei, vladigbg liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Британската Лира катастрофира "флаш катастрофа", както се казва, за да спадне с 10% за секунди .

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Oт тема за катастрофа стигнахме до тема за зъболекари.
    Нормално - много (и световни) проблеми са започнали от ... недобро храносмилане. Причинено от некачественно дъвчене.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

9. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Изобщо не казвам или намеквам такова нещо, в България има много читави зъболекари, които работят по световни стандарти, знаят за последните разработки и изследвания от световен мащаб. Това е причината да има чужденци, които си лекуват зъбите в страни от Източния блок - а и защото заплащането за труда е по-ниско, сравнено с Кралството и на клиента му идва много по-изгодно. Мои приятели в България също се лекуват на частно и казват, че нещата много са преминали напред, но това е последните 10-тина години. В горното си мнение просто обяснявам защо в Кралството по-често предлагат да се извади зъб и не правят рисковано протезиране - защото професията е регулирана и не могат да направят всичко, което си пожелаят, особено когато работят по Здравната каса. И е факт, че доста от материалите, с които се е работило преди 20 и повече години, са различни от сегашния стандарт в Кралството. Както и че не бива да сравняваме това, което получаваме на държавно тук, с това, което си правим на частно в България.

Сара, точно за композитите става въпрос, въпросният зъболекар каза, че материалите се различават - той дори не визираше България, спомена Полша и Румъния конкретно, но обобщи за страните от Източния блок. Той назова и материалите, които не се съчетавали добре и като резултат давали ниска трайност, но аз не съм специалист и не ги запомних, каза, че в университетите тук ги учели точно за тези сплави, че не траят. Той, според мен, самият идваше от някоя страна в Източния блок, името му беше такова, а и имаше акцент, но беше завършил тук.

Колкото до мост, който да издържи относително кратко време, тук може би съображението е друго. Когато се работи по Здравната каса, в Шотландия Здравната каса поема 20 (до 30 в някои случаи) процента от зъболечението и има таван на един лечебен план около 380 паунда, не помня точната цифра т.е. примено ако на един пациент трябва да му се проведе лечение за 800 паунда, включващо всички зъби, които зъболекарят е установил, че трябва да направят, ако е през Здравната каса, първо той ще плаща само 80 процента от цената, и второ, може да плати максимум 380 паунда - но трябва лечебния план първо да мине през одобрението на Здравната каса, на която се изпраща самия план на лечение, рентгенови снимки и т.н.. Това си е сериозно финансиране от държавата и може би затова са тези ограничения и много сериозно регулиране, вероятно и факторът цена също играе роля. Подвижните протези, които се слагат тук, са пак по линията на Здравната каса. а ако си лекуваш зъбите на частно, след първата подвижна протеза, колкото да не ходиш без зъби, докато зараснат венците и костите, след 3 до 6 месеца можеш да си правиш мостове, както и други видове протези (меки) и т.н. или импланти, ако желаеш - обаче на частно. Един мост на частно струва, по мои спомени, над 500 паунда на зъб, а за имплантите е около и над £2000 на зъб, в зависимост от клиниката, това е за цялостната процедура с лечението. Който иска и може да си го позволи - не че няма да му направят мост или имплант. Ей тука намерих малко за разликата между едното и другото.

Вярно е, че в България цените са много по-ниски и има много прекрасни зъболекари с много добре оборудвани клиники, разликата според мен идва от разликата в цената на труда. Точно това казвах - не бива да се сравнява зъболечението през Здравна каса тук с частното зъболечение в България, ако ще се сравнява качесто и възможности, трябва да се сравнява частно зъболечение тук с частно в България.

Съвсем отделен е въпросът кой от живеещите тук постоянно може да отдели толкова време да стои в България, защото, примерно, при имплантите, лечението заедно с имплантирането и проследяването след това си е към 6 месеца. Не знам как правят тези екскурзии с цел поставяне на импланти - аз съм виждала оферти за Унгария, за 2 седмици, като офертиращите "екскурзията" поемат хотел, храна и зъболечение и дават пакетна цена, разбира се, в зависимост от конкретния случай. Но и там пише, че при някои пациенти имплантът може да бъде отхвърлен, този риск си съществува, ако се тръгне нататък, не ми се мисли за какви пътувания насам-натам ще трябва да става въпрос.

Хич не е за тази тема тази дискусия, ако се сетите за друга, в която да я прехвърлим, няма да е зле. Въпросът е доста интересен и може да се получи полезна информация, особено ако се включат и зъболекари.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

11. ХАРЕСВАМ! jhoro, deijei liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

...
    Хич не е за тази тема тази дискусия, ако се сетите за друга, в която да я прехвърлим, няма да е зле. Въпросът е доста интересен и може да се получи полезна информация, особено ако се включат и зъболекари.
    Това е така - хич не му е мястото в тази тема. Дали ще се премести дискусията в някоя друга, съществуваща или ще се оформи като нова - администрацията преценете.
    И пак по този въпрос - напоследък във Фейса се върти реклама на този сайт http://m3dent.com/all-on-4

Крайна цена за 4 импланта и протеза в едната челюст - 3900 лв
    Последно редактирано от jhoro : 08-10-2016 на 14:41
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

13. ХАРЕСВАМ! treven, Мила liked this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

оф, абе то и аз мога всичко, научила съм го, ама касата като не плаща?
    един път правиш компромис, за втори пациент правиш компромис....те започват да ти пращат повече пациенти дето очакват компромис....и освен че ти заминава времето, никой не ти плаща за това....

пациента прави физиономии ако се спомене частно плащане, но няма проблем да плати а самолети и хотели да ходи да му направят същото някъде където няма регулации на материали и закони по които лекаря се държи отговорен за грешките си??

не знам, вие ми кажете защо правите такива неща и къде е логиката? и що после ако има проблем се тича към местния лекар/зъболекар?

и друг път съм споменавала че зъбаря ми е англичанин и от 20 години бачка в Германия - колко зъби ми е наспасил не е истина и колко пъти се е хващал за главата от това което вижда че ми е било правено по зъбите пак не е истина. завършил е в шефилд.

и в бг айде да бъдем честни - ако не познавате зъболекаря или някой не ви е препоръчал - всичките гледат как да ви оберат и изобщо не знаете какво ви се слага в устата, нито какво му е качеството.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

15. ХАРЕСВАМ! Ego sum, Stanley9, imamvapros liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Вярно си е ! Аз понеже държа винаги да ми вадят нервите на прецакан зъб и във връзка с това попитах моя зъболекар защо първо се прави,че лекува дълбок кариес вместо направо да умъртви зъба и той с тънка усмивка измърмори нещо ама нали си държа на истината та пак го попитах не е ли правилно направо първия път да вади нервите вместо да лекува уж дълбок кариес и след 1 месец пак да ида при него да умъртви зъба и той нямаше на къде да бяга и отговори ДА !

На почивка
    Post Thanks / Like

Изобщо не казвам или намеквам такова нещо, в България има много читави зъболекари, които работят по световни стандарти, знаят за последните разработки и изследвания от световен мащаб. Това е причината да има чужденци, които си лекуват зъбите в страни от Източния блок - а и защото заплащането за труда е по-ниско, сравнено с Кралството и на клиента му идва много по-изгодно. Мои приятели в България също се лекуват на частно и казват, че нещата много са преминали напред, но това е последните 10-тина години. В горното си мнение просто обяснявам защо в Кралството по-често предлагат да се извади зъб и не правят рисковано протезиране - защото професията е регулирана и не могат да направят всичко, което си пожелаят, особено когато работят по Здравната каса. И е факт, че доста от материалите, с които се е работило преди 20 и повече години, са различни от сегашния стандарт в Кралството. Както и че не бива да сравняваме това, което получаваме на държавно тук, с това, което си правим на частно в България.

Сара, точно за композитите става въпрос, въпросният зъболекар каза, че материалите се различават - той дори не визираше България, спомена Полша и Румъния конкретно, но обобщи за страните от Източния блок. Той назова и материалите, които не се съчетавали добре и като резултат давали ниска трайност, но аз не съм специалист и не ги запомних, каза, че в университетите тук ги учели точно за тези сплави, че не траят. Той, според мен, самият идваше от някоя страна в Източния блок, името му беше такова, а и имаше акцент, но беше завършил тук.

Колкото до мост, който да издържи относително кратко време, тук може би съображението е друго. Когато се работи по Здравната каса, в Шотландия Здравната каса поема 20 (до 30 в някои случаи) процента от зъболечението и има таван на един лечебен план около 380 паунда, не помня точната цифра т.е. примено ако на един пациент трябва да му се проведе лечение за 800 паунда, включващо всички зъби, които зъболекарят е установил, че трябва да направят, ако е през Здравната каса, първо той ще плаща само 80 процента от цената, и второ, може да плати максимум 380 паунда - но трябва лечебния план първо да мине през одобрението на Здравната каса, на която се изпраща самия план на лечение, рентгенови снимки и т.н.. Това си е сериозно финансиране от държавата и може би затова са тези ограничения и много сериозно регулиране, вероятно и факторът цена също играе роля. Подвижните протези, които се слагат тук, са пак по линията на Здравната каса. а ако си лекуваш зъбите на частно, след първата подвижна протеза, колкото да не ходиш без зъби, докато зараснат венците и костите, след 3 до 6 месеца можеш да си правиш мостове, както и други видове протези (меки) и т.н. или импланти, ако желаеш - обаче на частно. Един мост на частно струва, по мои спомени, над 500 паунда на зъб, а за имплантите е около и над £2000 на зъб, в зависимост от клиниката, това е за цялостната процедура с лечението. Който иска и може да си го позволи - не че няма да му направят мост или имплант. Ей тука намерих малко за разликата между едното и другото.

Вярно е, че в България цените са много по-ниски и има много прекрасни зъболекари с много добре оборудвани клиники, разликата според мен идва от разликата в цената на труда. Точно това казвах - не бива да се сравнява зъболечението през Здравна каса тук с частното зъболечение в България, ако ще се сравнява качесто и възможности, трябва да се сравнява частно зъболечение тук с частно в България.

Съвсем отделен е въпросът кой от живеещите тук постоянно може да отдели толкова време да стои в България, защото, примерно, при имплантите, лечението заедно с имплантирането и проследяването след това си е към 6 месеца. Не знам как правят тези екскурзии с цел поставяне на импланти - аз съм виждала оферти за Унгария, за 2 седмици, като офертиращите "екскурзията" поемат хотел, храна и зъболечение и дават пакетна цена, разбира се, в зависимост от конкретния случай. Но и там пише, че при някои пациенти имплантът може да бъде отхвърлен, този риск си съществува, ако се тръгне нататък, не ми се мисли за какви пътувания насам-натам ще трябва да става въпрос.

Цените не са по ниски.Влизал съм дентални клиниките където всичко е събрано от най доброто от цял свят и цените като в Германия.

Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

Хубаво де, британските зъболекари супер, а народът без зъби. Странна работа!

Sent from my HTCONE using Tapatalk

19. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Recommend няма recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от fastdriver Виж мнението
    Хубаво де, британските зъболекари супер, а народът без зъби. Странна работа!

Sent from my HTCONE using Tapatalk
    да бре без зъби тука има няколко как хапяяяят
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

21. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Мила мисля че тука им е грешна практиката и ще ти кажа защо. В България нашите зъболекари винаги ще гледат да ти спасят зъба, независимо в какво състояние е . Не си спомням да са ми вадили зъб, а съм ходил на зъболекар със зъби които са били в окаяно състояние, изграждат, правят, но никога не са ми предлагали да го вадят. Относно мостовете, имам мост от 2007 и да чукна на дърво още не е мръднал. Говорил съм си с зъболекар защо тук се вадят здрави зъби, той ми каза следното, тука излиза по скъпо и по трудоемко да се лекуват зъби, да се пълнят канали и т.н. става най бързо и лесно, зъбът да се извади и да се сложи протеза, но според мен протезата е най нехигеничното, грозно е и иска специални грижи. Относно качеството на кабинетите ни, мисля че след 2000 г доста хубави кабинети се отвориха и по младите стоматолози така имат желание да вкарват скъпи техники, материали в техните кабинети, тия от по старата генерация по не им се занимава.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мила мисля че тука им е грешна практиката и ще ти кажа защо. В България нашите зъболекари винаги ще гледат да ти спасят зъба, независимо в какво състояние е . Не си спомням да са ми вадили зъб, а съм ходил на зъболекар със зъби които са били в окаяно състояние, изграждат, правят, но никога не са ми предлагали да го вадят. Относно мостовете, имам мост от 2007 и да чукна на дърво още не е мръднал. Говорил съм си с зъболекар защо тук се вадят здрави зъби, той ми каза следното, тука излиза по скъпо и по трудоемко да се лекуват зъби, да се пълнят канали и т.н. става най бързо и лесно, зъбът да се извади и да се сложи протеза, но според мен протезата е най нехигеничното, грозно е и иска специални грижи. Относно качеството на кабинетите ни, мисля че след 2000 г доста хубави кабинети се отвориха и по младите стоматолози така имат желание да вкарват скъпи техники, материали в техните кабинети, тия от по старата генерация по не им се занимава.
    Прочети пак какво съм написала по-горе. Този зъболекар, с който си говорил, работи по здравната каса. Иди на частник и ще се радва да ти направи това, което е по-скъпо, но дали ти ще искаш да си го платиш, е друг въпрос. В България ходиш по частници, така че частници там трябва да се сравняват с частници тук.

Гугъл търсачка на форума

24. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Прочети пак какво съм написала по-горе. Този зъболекар, с който си говорил, работи по здравната каса или вече не му се работи, но се съмнявам. Иди на частник и ще се радва да ти направи това, което е по-скъпо, но дали ти ще искаш да си го платиш, е друг въпрос. В България ходиш по частници, така че частници там трябва да се сравняват с частници тук.

Гугъл търсачка на форума

26. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма, jhoro liked this post
    Recommend няма, jhoro recommended this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Много зависи при какви стоматолози си ходил - както по Здр.каса/на частно, така и по-млади/по-възрастни, по-добри/каквито има в района, и още една камара критерии.

28. ХАРЕСВАМ! Мила, zmei4o_pk liked this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ами идете в бг и се лекувайте по здравна каса
    тогава ревете колко е зле юк
    по здравна каса в Германия е същата мизерия - всичко друго се доплаща. за по-хубави материали за пломба - от 20-50 еро.
    сега ми се налага нова корона да ми сложат на зъб, който зъболекаря ми го кътка 7 години , но вече не може да бъде спасен
    познайте колко плаща касата ? 150 кинта - останалото си го плащам аз!

и преди съм коментирала как комунизма ви научи да 4акате вси4ко наготово и безплатно, и продължавам а мисля 4е от там иде проблема! освен 4е не желаете да инвестирате в здравето си /ма после хвърляте камара пари на 4астно в бг?!/ - вси4ките смятате 4е някой ви длъжен и трябва да плаща 100% от ле4ението ви.

нема такова животно. сега и аз ше си наръся 400 кинта за короната, като не ми харесва - ми и до бг да си ида, с вси4ките полети, хотели и време разпиляно....дали ше ми излезе по=малко?
    не мисля
    а и тук ако имам някакъв проблем винаги мога да ида и да направя рекламация

някой от вас изобщо питал ли е досега какъв "пакет" услуга може да му предложи на частно стоматологична практика в юк?
    ако са няколко неща, доста зъболекари правят отстъпка.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

30. ХАРЕСВАМ! Stanley9 liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Докторът поглежда в устата му и казва:
    - Този зъб е в тежко състояние и трябва веднага да се извади.
    След тези думи се пресяга за клещите.
    Пациентът протяга ръка и стиска леко топките на зъболекаря с думите:
    - Няма да ни боли ... нали, докторе?

32. ХАРЕСВАМ! Stanley9, RNOH, Amun-Ra liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: За зъболечението в UK и в България

Ходил съм на два различни зъболекаря частни в ЮК, ходил съм и през нчс: ако нямам зор не ходя при такива.
    В бг най-добрата ми приятелка е зъболекар и всяко лято си правя по един два зъба. Сега последно си сложих коронка и съм мн доволен. Мисля така да процедирам вече.
    Отначало исках да ми извади един два зъба, които се предават, но тя ми отказа и каза, че никой зъболекар няма да ми извади здрави зъби.
    Умъртвяване също не е препоръчително, защото след това зъба става по-чуплив.

Sent from my I phone

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    ами идете в бг и се лекувайте по здравна каса
    ....
    В България, по Здравната каса - преглед, пломба и вадене.
    Дано само ... не е на един и същи зъб.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Проблем с лечението
    От Mimilim във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 04-03-2016, 21:19
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 25-06-2014, 21:47
  3. Въпрос за обучението в САЩ
    От Lolitka във форум Студенти
    Отговори: 3
    Последно мнение: 03-03-2012, 10:36
  4. Обучението в Англия