Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 8 от 10 ПървиПърви ... 678910 ПоследнаПоследна
Резултати от 176 до 200 от общо 227
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Защо в България е най-зле?

икономически кризи е имало и има навсякъде по света ... проблемът обаче е в това , че всички си правят изводи и вземат мерки ... за разлика от нас.
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

2. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    икономически кризи е имало и има навсякъде по света ... проблемът обаче е в това , че всички си правят изводи и вземат мерки ... за разлика от нас.
    Не си (напълно) праФ - и в България се взимат мерки. Само, че... си ги взимат за тях - не за нас!!!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

4. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Старо куче Аватара на tt_tt_tt
    Post Thanks / Like

Вярвайте си jhoro и deijei , точно пък от дойче веле, няма друго какво да добавя...
    Последно редактирано от tt_tt_tt : 10-08-2017 на 20:32
    Дали да изберем да живеем в лъжа или да се отдадем на истината е избор !

"Святата истина ни бе знамето" - Хр. Ботев

"Има два начина да се самозаблуждаваме: Единият е да вярваме на неистини, другият - да не вярваме на истината" Сьорен Киркегор

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от tt_tt_tt Виж мнението
    Вярвайте си jhoro и deijei , точно пък от дойче веле, няма друго какво да добавя...
    лошо е когато отричаш всичко което не пасва на твойте убеждения
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

7. ХАРЕСВАМ! Мила, jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    То и при мен са едни паланки...до петък бях в склада,но тъй като сме с един повече отколкото трябва ми предложиха да стана оператор на ламинираща машина.28 лири седмичен бонус от фирмата плюс 19500 годишна заплата.Както и да го погледна за тия 36ч. сумарно седмично е около 11 лири на час.То и в склада 7.90 + бонус си ми беше екстра...знаеш ли кога ще помисля за Лондон? Работата ми е на 6.7 мили от къщата.12-15 мин зависи от трафика...в Лондон колко пък повече да дават го таковам? Се ръгам кат сардела с 10 талибани,а банята и тоалетната с записване...да не говорим за Лондонското метро...

Ама не всички са луди де.Чувал съм,че в Осуестри има много българи(даже бг магазин има)които работят в някакъв цех за месо - бг супервайзъри,колеги и повечете не знаят бъкел английски.Мисълта ми е,че без език не е необходимо задължително да е в Лондон...Иначе моето село е с 1000 човека население.Магазини,бензиностанция,2 пъба,храна за вкъщи,фризиорски салон,ветеринарен кабинет и други екстри Само ако имаше и файбър интернет където съм....че с тия 7 мбпс е малко мъка...Иначе ми е най-кеф събота и неделя - всичките ми комшии са лоджъри и няма никой през уикенда Такава тишина,че една кола да мине по улицата може да те събуди

Интересно ми е колко е месечния наем на малка къща/апартамент в Лондон? Малка кухня,прилично холче,баня + тоалетна,а на втория етаж спалня.
    Извинявай, ама ако не се лъжа ти имаш компютърно образование, какво удоволствие ти прави да бачкаш в някакъв склад с хора където нямат и средно образование. Неможе да ме обидиш, че в България с това образование неможеш да изкарваш добри пари, първо че има глад за IT специалисти, второ можеш да си работиш у вас по разни проекти и няма да караш някакъв опел купен от гъмтри и да живееш в някое село, а ще караш някоя s класа и ще живееш в сравнително добър квартал

Старо куче Аватара на tt_tt_tt
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението

...Според изчисленията на някои изследователи......
    Същото се отнася и за теб и повечето като теб...

Кои са тия някои изследователи- не мислиш ли, че е важно да се отбележат, то така всеки си интерпретира нещата от където духа вятъра...истината е, че нас са ни ограбвали и продължават да ни ограбват и манипулират....
    Последно редактирано от tt_tt_tt : 11-08-2017 на 13:10
    Дали да изберем да живеем в лъжа или да се отдадем на истината е избор !

"Святата истина ни бе знамето" - Хр. Ботев

"Има два начина да се самозаблуждаваме: Единият е да вярваме на неистини, другият - да не вярваме на истината" Сьорен Киркегор

Старо куче
    Post Thanks / Like

бъркаш се, аз не отричам положителните въздействия които русия е оказвала и оказва на бг , но гледам и негативните. доста е спорен момента дали русия имала положително влияние за бг или негативно, всички следи и документи от 1944г насам са грижливо заличени защо ли?
    ами ще ограбват като им позволяваме, а сега най лошото е че нашенци крадат като за световно и няма изгледи да бъдат изритани от властта

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Защо да слушам някого??? - нали вече 50 години (с малки изключения) живея в България???
    Даже и момента!!!
    Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Когато фактите не пасват на теорията - толкова по-зле за ... фактите!!!
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

12. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Бе гледам някои от форума се пускат по черноморието. сигурно го правят с отвращение. Не спряхте да храчите бе. Аре малко по-умерено. И да ставате на английския химн, ей Втори месец подкарвам у нас и не съм мрънкала от нищо. У дома живеят добри хора. Много добри.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

14. ХАРЕСВАМ! jhoro, martini liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Бе гледам някои от форума се пускат по черноморието. сигурно го правят с отвращение. Не спряхте да храчите бе. Аре малко по-умерено. И да ставате на английския химн, ей Втори месец подкарвам у нас и не съм мрънкала от нищо. У дома живеят добри хора. Много добри.
    Лично аз... и по пързалка не съм се пускал (освен житейските - ама там ме пускат други).

Кой беше английския химн???

У вас сигурно живеят добри хора, ама ... айде да наминеш и насам!???
    За да има и тук такива - хем добри, хем хора!

16. ХАРЕСВАМ! vladigbg, deijei liked this post
    Напреднал
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Върха? Не е връх,а стъпало,като в момента са се запътил към следващото. Идеята на тоя пост беше,че не е необходимо да си в Лондонистан или Биргамистан,де си правят състезания от сорта на "спот дъ уайт пърсън",че да имаш развитие. Идеята на поста е,че всеки е почнал от дъното,но трябва да е амбициозен,и никога да не се страхува да почне пак от там.Защото ако имаш attitude на люзър,то ти винаги ще си такъв.Но ако имаш такова на човек който се стреми да се докаже,дори да не те оценят на едно място,то на следващото ще го направят.Защото бритиша оценява кога някой му върши работа,която иначе сам трябва да свърши,или да му трият сол на главата от началството над него,че нещата не вървят.

Връх нема,има 6 стъпки от обратната страна на тревата...
    И какво е следващото стъпало за оператор на ламинираща машина? В Лондонстан ги няма тези специални професии. Надявай се автоматизацията да не стигне скоро толкова далече.
    Виж сега......амбициозните хора не се оправдават със "спот дъ уайт пърсън" и т.н. Не случайно голяма част от амбициозните хора работят в "Лондостан". На тях не им пречи кой от къде е, как изглежда или колко конкурента имат. Те са "смарт и шарп" и бързо се учат и адаптират. Няма по-добро място за развитие за един умен и амбициозен човек в UK от Лондистан. Интересно ми е как така умно, надъхано и амбициозно момче като теб е успяло да скипне Лондистан и се е озовало в "рая" на майна си райна. Евала!!!

И така ....... докато ти търкаш доволно ръце че си получил седмичният си бонус от 28 паунда и гледаш голите полета, аз глупака изкарах жената и лапето в Лондистан Зуу...... последва опитване на екзотична кухня и немска бира в Камден. Сега релаксирам във вкъщи (на 15 мин от "The Chilterns"), а утре ще бия 40 мин за да отида в централен Лондистан да изкарам 28 паунда за 1вия половин час. Това е то.....Лондостан.... най-гадното и депресиращо място .... ама кво знаем ние в Лондистан.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tralala Виж мнението
    И какво е следващото стъпало за оператор на ламинираща машина? В Лондонстан ги няма тези специални професии. Надявай се автоматизацията да не стигне скоро толкова далече.
    Виж сега......амбициозните хора не се оправдават със "спот дъ уайт пърсън" и т.н. Не случайно голяма част от амбициозните хора работят в "Лондостан". На тях не им пречи кой от къде е, как изглежда или колко конкурента имат. Те са "смарт и шарп" и бързо се учат и адаптират. Няма по-добро място за развитие за един умен и амбициозен човек в UK от Лондистан. Интересно ми е как така умно, надъхано и амбициозно момче като теб е успяло да скипне Лондистан и се е озовало в "рая" на майна си райна. Евала!!!

И така ....... докато ти търкаш доволно ръце че си получил седмичният си бонус от 28 паунда и гледаш голите полета, аз глупака изкарах жената и лапето в Лондистан Зуу...... последва опитване на екзотична кухня и немска бира в Камден. Сега релаксирам във вкъщи (на 15 мин от "The Chilterns"), а утре ще бия 40 мин за да отида в централен Лондистан да изкарам 28 паунда за 1вия половин час. Това е то.....Лондостан.... най-гадното и депресиращо място .... ама кво знаем ние в Лондистан.
    Абе незнам ти как се чувстваш в Лондон и колко мангизи правиш, но доста англичани с хубави професии търсят начини да се махнат от Лондон. Един бетонен град, скъпотия, иначе за шопинг си е екстра. Надявам се че правиш мангизи, иначе ако блъскаш от сутрин до вечер за единият наем и хладилник, просто работата се обезмисля

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Оти всеки гепи и гуеда да е*е гяволо у въздуо.

Нов скандал при ”безплатното” саниране: Строители използвали некачествени и опасни материали
    https://mobile.frognews.bg/article/140074/
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

В България не е най - лошо просто, най много ни психират с лоши новини в Великобритания в момента е лошо, но няма кой да му го обясни на същия този Българин, който ако знаеше колко е лошо в Великобритания щеше да е избягал а в бг.
    при същото толкова лошо(клкото е в Великобритания) бг индивида да е с паветата по улиците и да крещи в несвяст скапана държава. В лондон има 12 000 криминални прояви с нож и 400 използвания на киселина за последната година Лондон е колкото България, ако по медиите им обръщаха толкова внимание на всяко от тези престъпления както правят в бг тука нямаше да остнат хора да живеят. В общи линии за да си в Англия и да и си кефиш безкритично трябва да си средностатистически...та същия средностатистически като му обяснат колко е пекано ще живее и на слънцето ... В България не е толква зле колкото се представя и в дългосрочен план проблемите са ни по малки ....лошото е че ние сме чужденци за България....и ще ние трудно при прбирането ни ...
    © ®

21. ХАРЕСВАМ! Tralala liked this post
    Напреднал
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Абе незнам ти как се чувстваш в Лондон и колко мангизи правиш, но доста англичани с хубави професии търсят начини да се махнат от Лондон. Един бетонен град, скъпотия, иначе за шопинг си е екстра. Надявам се че правиш мангизи, иначе ако блъскаш от сутрин до вечер за единият наем и хладилник, просто работата се обезмисля
    Точно......майката му е да работиш в Лондон,а да живееш в някое тихо и спокойно местенце максимум час път от централен Лондон.

Почти всеки се е блъскал в началото от сутрин до вечер за едното преживяване. Затова са важни перспективите, амбициите и късмета - при следващата възможност да се изкачиш до следващото стъпало.

Нов потребител Аватара на rozanna
    Град
    Canterbury, Kent
    Post Thanks / Like

Извинявай, ама ако не се лъжа ти имаш компютърно образование, какво удоволствие ти прави да бачкаш в някакъв склад с хора където нямат и средно образование. Неможе да ме обидиш, че в България с това образование неможеш да изкарваш добри пари, първо че има глад за IT специалисти, второ можеш да си работиш у вас по разни проекти и няма да караш някакъв опел купен от гъмтри и да живееш в някое село, а ще караш някоя s класа и ще живееш в сравнително добър квартал
    Извинявам се, че използвам въпроса към Carlsberg, за да отговоря.
    Аз по образование съм системен програмист. 8г работих в ИТ отдел на една местна медия в родния ми град. Заплата - повече от смешна, а иначе проблеми и ядове на килограм. Друг е въпроса, че в България има полова и възрастова дискриминация. По подразбиране се е приело, че да си ИТ специалист трябва почти задължително да си мъж. Второ жена на възраст 35+ вече е едва ли не бита карта, а за тези над 40г да не говорим. Та какво значение има за мен всъщност, че съм с техническо образование, че говоря 2 езика и т.н. когато в България никой не ти дава шанс за развитие, нито пък имаш възможност за по-високо заплащане. Говоря за провинцията и изключвам София, тъй като София не е България. И все пак можех да си остана там и да си работя до ден днешен на същото място.
    Имах съвсем други причини за заминаването си. В Англия съм вече 4-та година с едно кратко прекъсване. Почнах от нулата - разбирайте работа на поле. После започнах във фабрика, обща работа на линия. От година и половина работя като QC, или казано по български - качествен контрол. Може да не е кой знае какво, но самият факт, че тук не ми гледат нито пола, нито възрастта, а гледат какво мога и как работя, ме кара да се чувствам по-добре отколкото в родната си страна. В момента съм в обучителен период за по-висока позиция.
    Главното тук е, че всеки от нас, който е напуснал България си има причина за това. И не е нужно това винаги да е поради липса на пари или реализация. Понякога причините са твърде лични.
    "Винаги си свободен да правиш неща, които те карат да се усмихваш."

24. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, jhoro, deijei, zmei4o_pk liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

ето още една статия за едно национално предателство, все още береме плодовете от него
    http://www.dw.com/bg/%D0%B5%D0%B4%D0...%8F/a-39101888

неотдавна и путин обяви че кирилицата е създадена в македония
    не ни трябват ни руснаци ни американци

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Бях,от известно време не съм.До скоро бях админ в склада,от понеделник съм супервайзър. Не,че с 26к годишно ще цъфна и вържа,ама на мен ми стигат. Тук има стотици българи(които никога не съм виждал),които и аз не знам за какво бачкат. Едните в ЕйБиПИ неква кланница,а другите бачкат в някаква фабрика за Фафли и Сладолед(Сидоли). Какви истории съм чувал за тия места...малко като филм на ужасите,хаха.Мен не ме мисли - не ми трябва да живея в лудница,но пък столица,че да си потдържам егото.На някой от нас не ни трябва много за да сме щастливи.Ако теб парите те правят щастлив и не ти пука къде живеш за да ги изкараш,ами твое решение,но не за всички това им е целта в живота.
    Не съм за жалост.Казваха ми да уча за това,но аз дебила се забих в МЕЙ-то...абе дебил съм си в това отношение.Иначе карам квалификации,че до края на годината имам планове да пробвам да намеря нещо добро,като за механик това означава HGV maintenance mechanic/technician. Какво разбираш под хубав квартал? Имаме/хме апартамент/и зад Централна Поща на 2 мин пеша от славейков,също така Гео Милев,Гоце Делчев,Редута,Дианабад,Яворов и Банишора...прекарал съм известно време във всичките.Не знам какво им е толкова хубавото последните години. През детсвото беше друго,но...
    Ние сме лудите,а те са у Столицата...напомня ми за София....
    Последно редактирано от Carlsberg : 12-08-2017 на 13:58

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Точно......майката му е да работиш в Лондон,а да живееш в някое тихо и спокойно местенце максимум час път от централен Лондон.

Почти всеки се е блъскал в началото от сутрин до вечер за едното преживяване. Затова са важни перспективите, амбициите и късмета - при следващата възможност да се изкачиш до следващото стъпало.
    Зависи на какво място попаднеш, стига да не те третират като факинг сеянин

https://www.youtube.com/watch?v=hyKxnq7fKRw

Света не само около нас, има милиарди гледни точки.
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Напреднал
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Бях,от известно време не съм.До скоро бях админ в склада,от понеделник съм супервайзър. Не,че с 26к годишно ще цъфна и вържа,ама на мен ми стигат. Тук има стотици българи(които никога не съм виждал),които и аз не знам за какво бачкат. Едните в ЕйБиПИ неква кланница,а другите бачкат в някаква фабрика за Фафли и Сладолед(Сидоли). Какви истории съм чувал за тия места...малко като филм на ужасите,хаха.Мен не ме мисли - не ми трябва да живея в лудница,но пък столица,че да си потдържам егото.На някой от нас не ни трябва много за да сме щастливи.Ако теб парите те правят щастлив и не ти пука къде живеш за да ги изкараш,ами твое решение,но не за всички това им е целта в живота.

Не съм за жалост.Казваха ми да уча за това,но аз дебила се забих в МЕЙ-то...абе дебил съм си в това отношение.Иначе карам квалификации,че до края на годината имам планове да пробвам да намеря нещо добро,като за механик това означава HGV maintenance mechanic/technician. Какво разбираш под хубав квартал? Имаме/хме апартамент/и зад Централна Поща на 2 мин пеша от славейков,също така Гео Милев,Гоце Делчев,Редута,Дианабад,Яворов и Банишора...прекарал съм известно време във всичките.Не знам какво им е толкова хубавото последните години. През детсвото беше друго,но...

Ние сме лудите,а те са у Столицата...напомня ми за София....
    Парите са средство за преживяване, а не щастие. Човек си избира къде живее според възможностите си. И аз като 99% от българите тук съм започнал от дъното. Живял съм със 100 човека в къща, чистил съм тоалетни по 10 часа на ден за 40 паунда, лъгали са ме със заплати и са ме тъпкали както са си искали. Но никога не съм се предавал - всеки един мой провал по един или друг начин е бил поука и стимул че ще последва рано или късно нещо по-добро.

За теб Лондон е Лондистан, а за мен ЛОНДОН - мястото на възможностите за тези които имат желание и не се страхуват да опитат. Казва го човек на Христова възраст които е дошъл тук на 18 години, с основно образование и с 2 английски думи в речника си.

Разликата между вас и старото поколение е че никога няма да разберете (дано не се стига до там) какво е борба за оцеляване. Както и да е...... жалко е че си видял само Лондистан. Надявам се един ден да имаш възможността да видиш и другата страна на картината, ЛОНДОН.

На почивка
    Post Thanks / Like

Чай да се разпиша и тука я..
    Защо в България е най-зле?!
    Не е най-зле, но не може да пуснеш обява, че търсиш работник за определена работа и след като си го одобрил по документи-уж и го викаш на интервю, на въпрос : Какво е заплащането?
    Да ти отговарят, че не можели да коментират това по тел...
    За разлика от ЮК , къде и най- мизерната работа си обявяват ставката ората, а не като нашите:
    Ами, ако кокошката на съседа почне да снася и Юпитер влезе в Марс, и цикъла на жената на шефа не съвпадне с този на любовницата му, ще вземете от 50 до 100 лв бонус...
    И масово искат да им се работи оувър тайм и съботи за флат рейт!
    И ме губят завинаги, а и много други надявам се..

30. ХАРЕСВАМ! П.Димитров liked this post
    Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Парите са средство за преживяване, а не щастие. Човек си избира къде живее според възможностите си. И аз като 99% от българите тук съм започнал от дъното. Живял съм със 100 човека в къща, чистил съм тоалетни по 10 часа на ден за 40 паунда, лъгали са ме със заплати и са ме тъпкали както са си искали. Но никога не съм се предавал - всеки един мой провал по един или друг начин е бил поука и стимул че ще последва рано или късно нещо по-добро.

За теб Лондон е Лондистан, а за мен ЛОНДОН - мястото на възможностите за тези които имат желание и не се страхуват да опитат. Казва го човек на Христова възраст които е дошъл тук на 18 години, с основно образование и с 2 английски думи в речника си.

Разликата между вас и старото поколение е че никога няма да разберете (дано не се стига до там) какво е борба за оцеляване. Както и да е...... жалко е че си видял само Лондистан. Надявам се един ден да имаш възможността да видиш и другата страна на картината, ЛОНДОН.
    Аз не съм от *старото* поколение,да кажем,че съм и по-млад от теб.И да,знам как се оцелява,но точно щото си с ниско образование ептен не те разбирам какво правиш там...

32. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Аз не съм от *старото* поколение,да кажем,че съм и по-млад от теб.И да,знам как се оцелява,но точно щото си с ниско образование ептен не те разбирам какво правиш там...
    Що така реши!?
    Ниско образование= високо заплащане?!
    Освен ако не послъгва нашия де...

Старо куче
    Post Thanks / Like

образованието е само лист хартия пък и що да не се е квалифицирал в ук? стига да имаш желание невъзможни неща няма.... почти

35. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Е там е проблема....че всички си мислите че "майката му е".....и се струпвате в Лондон и от там идват неосъществени амбиций и затова цяла Англия ви се струва лайняна ама лайняните единствено сте вие

Страница 8 от 10 ПървиПърви ... 678910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Защо напускам България
    От llyudo58 във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 8
    Последно мнение: 16-12-2013, 21:06
  2. Защо се върнах в България
    От elicka във форум Интересни статии
    Отговори: 77
    Последно мнение: 24-04-2011, 08:59
  3. Защо не останаха лидери в България?
    От munchkin във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 40
    Последно мнение: 28-08-2009, 22:47
  4. Защо напуснахте България? вариант 2
    От edin balgarin във форум Общ форум
    Отговори: 38
    Последно мнение: 18-09-2005, 17:43
  5. Защо напуснахте България?
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 13
    Последно мнение: 16-09-2005, 21:46

Отметки

Правила за публикуване