Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 11 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 252
    Старо куче Аватара на valeria_north
    Post Thanks / Like

По подразбиране Защо в България е най-зле?

Имам предвид от околните нам държави, сякаш България е най-зле... Дано не съм права и дано да се окажа черногледа, но наскоро бях в Гърция. Не че можах да видя много за трите дена, през които бях там, но видях едно - пенсионерите са по заведенията и се забавляват като тийнове! Ок, да оставим Гърция - нямаше цигани, нямаше бежанци, видях как сервитьорката си оставяше портмонето по средата на заведението на помощната маса, а точно през средата минава пътека за пешеходци (понеже масите бяха и вътре и на улицата отвън), но никой не го пипна. Ок, както казах - да оставим Гърция
    Какво ще кажете за Румъния? Чувала съм, че били по-добре от нас, ходила съм два пъти за по един ден, видя ми се хубаво.
    Ами Сърбия? А Македония? Някой ходил ли е?
    Не знам какво става с българите, но сме все прецакани. Така ми се струва.
    А и друго си мисля - не че някой идва да ни цака - ние сами го постигаме! Бях в Англия, живях известно време на различни места - това, което видях беше най-лошото от българи. Защо? Само на мен ли ми се случва или просто българите сме злобни едни към други?
    Просто споделям... тъжно е това, но дали сме такива или само на мен така ми се струва...

2. БЛАГОДАРЯ tt_tt_tt, lordm thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Защо в България е най-зле?

ще ти отговоря с цитат, Мила го е написалa супер
    Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Защо храчиш по британците ми е ясно от самото начало. Обаче си отговори на един въпрос. Какъв искам да бъда? (задай си го на себе си и не ми отговаряй във форума)
    1. вечно говорещ за лошите неща, плюещ, храчещ, вечно ядосан и раздразнен, отмъстителен, непоносим и досадник - или:
    2. спокоен, усмихнат и щастлив човек, който се радва на живота?

Или си едното - или си другото.
    Ти си избрал първото. .........................

Вечно гневните и критикуващи хора всъщност не тласкат цивилизацията напред, защото не търсят нови решения, не вървят напред, а си остават при проблема и се гневят от него безкрай, ......................

......
    едно 80% са такива. да си чула някой в бг да каже добре съм? да не се оплаква? има ги но са толкова малко че са незабележими.
    повечето хора ако станат от втория тип нещата ще потръгнат но не виждам как ще се промени това за съжаление
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

4. БЛАГОДАРЯ jhoro, Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, dimitriana, zmei4o_pk, RNOH, treven liked this post
    Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Гърция няма 45 години комунизъм, а и гърците винаги са били жизнерадостни хора, с не много сериозен поглед на живота.

Пък и то въпросът, който следва, е какво точно означава зле. То кражбите зависят от качеството на полицията и съда, с гръцката полиция никой не иска да си има работа...
    А иначе и те си имат проблеми с бежанците и то какви само. Това дето туристите го виждат, го постигат с много дисциплина, нищо че висят само по кафенетата, сутрин са станали в 5 да си мият улиците и балконите.

6. ХАРЕСВАМ! Мила, RNOH liked this post
    и бивш platini
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението

едно 80% са такива. да си чула някой в бг да каже добре съм? да не се оплаква? има ги но са толкова малко че са незабележими.
    повечето хора ако станат от втория тип нещата ще потръгнат но не виждам как ще се промени това за съжаление
    А бе вие добре ли сте , 85 % от българите имат собствено жилище , изплатено . 45 % от българите освен първото имат и второ жилище и пак изплатено . От моите приятели в България ,които са много , на 99 % имат собствено жилище изплатено . Хаиде сега ми кажете , коя държава в света след 26 години поголомен грабеж и геноцид върху нараода си , народа да има собствени жилища и пари в банката . Лихварската мафия удари на камък с българите , ние сме факири , няма как да ни пре4упят

8. ХАРЕСВАМ! amigo7674, tt_tt_tt, valeria_north liked this post
    и бивш platini
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimitriana Виж мнението
    Гърция няма 45 години комунизъм, а и гърците винаги са били жизнерадостни хора, с не много сериозен поглед на живота.

Пък и то въпросът, който следва, е какво точно означава зле. То кражбите зависят от качеството на полицията и съда, с гръцката полиция никой не иска да си има работа...
    А иначе и те си имат проблеми с бежанците и то какви само. Това дето туристите го виждат, го постигат с много дисциплина, нищо че висят само по кафенетата, сутрин са станали в 5 да си мият улиците и балконите.
    Гърция имат 350 милиарда дълг и скоро лихварите , ще запо4нат да им конфискуват имущество , сгради , ще приватизират вси4ко и ще по4нат да им взимат островите

и бивш platini
    Post Thanks / Like

Спрете да хра4ите по българите , по простата при4ина 4е сте българи и да лижете задници на тази сган , която живее на острова

11. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt, treven liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от platini Виж мнението
    Гърция имат 350 милиарда дълг и скоро лихварите , ще запо4нат да им конфискуват имущество , сгради , ще приватизират вси4ко и ще по4нат да им взимат островите
    И къде ще ги занесат?

13. ХАРЕСВАМ! Мила, lordm liked this post
    и бивш platini
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimitriana Виж мнението
    И къде ще ги занесат?
    ще ги населят с немци , с евреи , които ги е купил .

Старо куче
    Post Thanks / Like

А бе вие добре ли сте , 85 % от българите имат собствено жилище , изплатено . 45 % от българите освен първото имат и второ жилище и пак изплатено . От моите приятели в България ,които са много , на 99 % имат собствено жилище изплатено . Хаиде сега ми кажете , коя държава в света след 26 години поголомен грабеж и геноцид върху нараода си , народа да има собствени жилища и пари в банката . Лихварската мафия удари на камък с българите , ние сме факири , няма как да ни пре4упят
    Спрете да хра4ите по българите , по простата при4ина 4е сте българи и да лижете задници на тази сган , която живее на острова
    засегна се от това което ти писах в другата тема? много жалко виждам че дори и не си се постарал да помислиш върху това което ти писах. и не ме обвинявай без причина нито съм храчил нито обичам да храча, може би прави изключение само твойто любимо тиквено правителство и един претендент упсс май президент беше

Post Thanks / Like

ще ги населят с немци , с евреи , които ги е купил .
    О не! А къде ще живеят Минотавъра и обитателките на остров Лесбос?

17. ХАРЕСВАМ! Мила, valeria_north liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ами много просто: според процента на собствени жилища Румъния е на първо място, България - на 9-то от общо 47 страни, включени в класацията.
    По нивото на щастие обаче България е на 129-то място от 157 страни. Румъния е на 71-во.

Мисля, че е ясно- притежаването на жилище изобщо не стига, за да си щастлив. Иначе българите и най-вече румънците щяха да си стоят в България, съответно в Румъния.

19. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! geleto, zmei4o_pk, lordm, valeria_north liked this post
    и бивш platini
    Post Thanks / Like

Ниво на щастие няма как да се разбере истината , но къщите и апартаментите няма как да им объркаш . Десет години ги гледам великите британци как живеят в лондон . Живота им е пълна трагедия , ипотеки , кредити , простотии , притискат ги и те завалиите се изкъртят от пиене в петък . Работя в офис виждам ги , бездомници . Ве4ните длъжници , кастово общество

21. ХАРЕСВАМ! valeria_north liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от valeria_north Виж мнението
    Имам предвид от околните нам държави, сякаш България е най-зле... Дано не съм права и дано да се окажа черногледа, но наскоро бях в Гърция. Не че можах да видя много за трите дена, през които бях там, но видях едно - пенсионерите са по заведенията и се забавляват като тийнове! Ок, да оставим Гърция - нямаше цигани, нямаше бежанци, видях как сервитьорката си оставяше портмонето по средата на заведението на помощната маса, а точно през средата минава пътека за пешеходци (понеже масите бяха и вътре и на улицата отвън), но никой не го пипна. Ок, както казах - да оставим Гърция
    Какво ще кажете за Румъния? Чувала съм, че били по-добре от нас, ходила съм два пъти за по един ден, видя ми се хубаво.
    Ами Сърбия? А Македония? Някой ходил ли е?
    Не знам какво става с българите, но сме все прецакани. Така ми се струва.
    А и друго си мисля - не че някой идва да ни цака - ние сами го постигаме! Бях в Англия, живях известно време на различни места - това, което видях беше най-лошото от българи. Защо? Само на мен ли ми се случва или просто българите сме злобни едни към други?
    Просто споделям... тъжно е това, но дали сме такива или само на мен така ми се струва...
    Ти последната една година новини от България чела ли си, за да прочетеш как нашите ,,бедни'' пенсионери дават-по 15000/20000лв на ало измамниците, даже един дядка се беше хванал на въдицата два пъти-. Това не са единични случаи,това го чета всеки ден. То и на моето бабче пенсийката и е малка, ама 200 декара земеделска земя наследство, които ги дава на селската кооперация, там взима хубави пари,една козичка, прасенце, кокошки и не се оплаква. А ние българите кво сме прецакани, ако ти трябват пари за нещо, намираш си сезона работа в Европа, бачкаш и събираш. Имам един-приятел, идва всяко лято за четири месеца в Англия, бачка в някаква фирма само за лятото, работодателите му тогава имат най много нужда от него, защото всеки е отпуска, та идва тук, има си там някакъв негов познат който му дава стая на смешна цена и си бачка . Вярно бачка шест дена, ама се връща с 80000паунда, зимата на Банско, основен ремонт на апартамента, почти нова кола. Обаче като стане 20.5 самолета и ако бачкане до октомври
    Последно редактирано от dimi_m : 25-09-2016 на 00:19

23. ХАРЕСВАМ! valeria_north liked this post
    и бивш platini
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Ти последната една година новини от България чела ли си, за да прочетеш как нашите ,,бедни'' пенсионери дават-по 15000/20000лв на ало измамниците, даже един дядка два пъти се хвана на въдицата. Това не са единични случаи,това го чета всеки ден. То и на моето бебче пенсийката и е малка, ама 200 декара земеделска земя наследство, които ги дава на селската кооперация, там взима хубави, една козичка, прасенце, кокошки и не се оплаква.
    Какво им обръщаш внимание , баи тошо , ако беше останал само още 5 години на власт и 100 % от българите щяха да имат собствено жилище , а не както 1989 година бяха около 90 % от хората . 26 години ни грабят мощно и още до никаде не са стигнали евреиските лихвари . Сега искат да ни променят конституцията 4рез този помияр слави и неговия референдум , ина4е при тая конституция е невъзможно да ни ограбят

25. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Какво им обръщаш внимание , баи тошо , ако беше останал само още 5 години на власт и 100 % от българите щяха да имат собствено жилище , а не както 1989 година бяха около 90 % от хората . 26 години ни грабят мощно и още до никаде не са стигнали евреиските лихвари . Сега искат да ни променят конституцията 4рез този помияр слави и неговия референдум , ина4е при тая конституция е невъзможно да ни ограбят
    добре де да те питам след като е от толкова значение недвижимото имущество за теб защо не си си купил имот в ук? и не почвай сега с брексит че до колкото разбрах отдавна си в ук.
    от една страна е хубаво да имаш недвижим имот но от друга не е - не си мобилен.
    и си противоречиш казваш
    26 години ни грабят мощно
    а не искаш някаква промяна, тази конституция била перфектна
    ина4е при тая конституция е невъзможно да ни ограбят
    харесва ли ти как разграбиха и продължават да грабят държавата?
    ако искаш диалог дай със доводи и малко мисъл вложи че така си много лесно оборим

27. ХАРЕСВАМ! dimitriana liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Ти последната една година новини от България чела ли си, за да прочетеш как нашите ,,бедни'' пенсионери дават-по 15000/20000лв на ало измамниците, даже един дядка се беше хванал на въдицата два пъти-. Това не са единични случаи,това го чета всеки ден. То и на моето бабче пенсийката и е малка, ама 200 декара земеделска земя наследство, които ги дава на селската кооперация, там взима хубави пари,една козичка, прасенце, кокошки и не се оплаква. А ние българите кво сме прецакани, ако ти трябват пари за нещо, намираш си сезона работа в Европа, бачкаш и събираш. Имам един-приятел, идва всяко лято за четири месеца в Англия, бачка в някаква фирма само за лятото, работодателите му тогава имат най много нужда от него, защото всеки е отпуска, та идва тук, има си там някакъв негов познат който му дава стая на смешна цена и си бачка . Вярно бачка шест дена, ама се връща с 80000паунда, зимата на Банско, основен ремонт на апартамента, почти нова кола. Обаче като стане 20.5 самолета и ако бачкане до октомври
    това ли ти е мярката за щастие? щом пенсиите имат по 15-20000лв значи са щастливи? странно аз не го разбирам така въпроса в темата. а твойта баба кога за последно е ходила на почивка я до гърция я до испания или италия?

Post Thanks / Like

добре де да те питам след като е от толкова значение недвижимото имущество за теб защо не си си купил имот в ук? и не почвай сега с брексит че до колкото разбрах отдавна си в ук.
    и си противоречиш казваш а не искаш някаква промяна, тази конституция била перфектна харесва ли ти как разграбиха и продължават да грабят държавата?
    ако искаш диалог дай със доводи и малко мисъл вложи че така си много лесно оборим
    Аз ако има пари не бих си купил имот в ук, става въпрос за имоти които ги купуват хора от средната класа, не тия които струват милиони. Къщите тук са пълен ужас, никакъв двор, всичко гредоред, чуваш комшията как пърди, просто безмислена инвестиция. За 100000/150000 паунда четири апартамента ново строителство,веднага ги пускам под наем, една къща за гости на морето,долу с магазин и заведение.

30. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt, Happy idiot liked this post
    и бивш platini
    Post Thanks / Like

и си противоречиш казваш а не искаш някаква промяна, тази конституция била перфектна харесва ли ти как разграбиха и продължават да грабят държавата?
    Изобщо не си противоре4и ,, сега ни грабят 26 години ,, с това , 4е при нова конституция няма да ни ,,грабят,, дори пове4е . Не схващаш как стават нещата . Не схващаш И 4е при живков бяха създадени условия за 30 години целия български народ да живее в собствени жилища . А британската империя е грабила 500 години целия свят , а техните жители над 70 % нямат собствени изплатени жилища . Това е ,,кастово общество ,, но трябва да ви обяснява дълго . Те имат десетки институти за да дадат формулата , как народа да не може да има собствено изплатено жилище и винаги да е длъжник .Мразя да пиша дълги постове , но ще ти го кажа в прав текст , сега ни грабят , но не успяха да ни ограбят . Новата конституция е с цел да ни ограбят напълно
    Последно редактирано от dgidgo : 25-09-2016 на 00:51

32. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    и бивш platini
    Post Thanks / Like

това ли ти е мярката за щастие? щом пенсиите имат по 15-20000лв значи са щастливи? странно аз не го разбирам така въпроса в темата. а твойта баба кога за последно е ходила на почивка я до гърция я до испания или италия?
    А колко британски баби живеят в кансел флатове и пансиони за възрастни . Нашите баби през гадния социализъм се пенсионираха на 55 години , ходеха и на море и на балкан всяка година не за една седмица , а по 18 дена . А ти ще се пенсионираш на 70 години

Post Thanks / Like

Не просто автора на темата написа, че гръцките пенсионери имали повече пари и аз написах, че и нашите не са за жалена.А баба ми за нищо на света не би отишла в чужбина, просто тя има съвсем друго разбиране и е на 90г.

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Ехе, 90% в бг си имали жилища...
    Имат, да, всичките построени или купени по времето на комунизма , когато здраво се крадеше и всеки можеше да си купи апартамент.

Я вземи ми кажи колко % са си купили / изплатили жилищата взети от 1990 насам - това би била по-реалистична цифра.

И това че за доста народ "да купя панелка" = цел на съществуването му , а после пак нещастни.... май всъщност показва че притежанието на жилище няма нищо общо с щастие....
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

36. ХАРЕСВАМ! deijei, dimitriana, valeria_north liked this post
    Recommend valeria_north recommended this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Имат, да, всичките построени или купени по времето на комунизма , когато здраво се крадеше и всеки можеше да си купи апартамент.

Я вземи ми кажи колко % са си купили / изплатили жилищата взети от 1990 насам - това би била по-реалистична цифра.

И това че за доста народ "да купя панелка" = цел на съществуването му , а после пак нещастни.... май всъщност показва че притежанието на жилище няма нищо общо с щастие....
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението

виж,душа,10% в българия са много-много добре! ПОВЯРВАЙ МИ!
    И в най-забитите села има богати къщи и скъпи коли,неква индустрия.проблема е че 90-те процента са зле
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

39. ХАРЕСВАМ! deijei, dimitriana, valeria_north liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението

Докторке, сега пък мога да ти кажа, че всеки може спокойно да отиде в чужбина и да си купи жилище в България. Брат ми две даже си купи, аз пък да те светна, братовчедка ми живее в Дания и там си има къща и в България си взе апартамент ново строителство. Това че някой го мързи си е негов проблем, за това е нещастен

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Докторке, сега пък мога да ти кажа, че всеки може спокойно да отиде в чужбина и да си купи жилище в България. Брат ми две даже си купи, аз пък да те светна, братовчедка ми живее в Дания и там си има къща и в България си взе апартамент ново строителство. Това че някой го мързи си е негов проблем, за това е нещастен
    така като те чета по-внимателно от няколко седмици,оставам с впечетление,че проблема не е в мързела!
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

42. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
Страница 1 от 11 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Защо напускам България
    От llyudo58 във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 8
    Последно мнение: 16-12-2013, 21:06
  2. Защо се върнах в България
    От elicka във форум Интересни статии
    Отговори: 77
    Последно мнение: 24-04-2011, 08:59
  3. Защо не останаха лидери в България?
    От munchkin във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 40
    Последно мнение: 28-08-2009, 22:47
  4. Защо напуснахте България? вариант 2
    От edin balgarin във форум Общ форум
    Отговори: 38
    Последно мнение: 18-09-2005, 17:43
  5. Защо напуснахте България?
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 13
    Последно мнение: 16-09-2005, 21:46

Отметки

Правила за публикуване