Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4
    Нов потребител Аватара на pipsipi
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Как да докажа дохода си?

Здравейте!

Много ще се радвам, ако успея да намеря някой, който може да ми даде адекватен отговор на въпросите, които имам относно настоящият ми проблем. И така! Шофирах с моя скутер. Спрях зад един автобус, защото една жена стъпи на пътното платно, тя искаше да пресече, за да се качи на автобуса. След 2-3 секунди един мъж ме бутна отзад с неговата кола. Не беше силно, но аз паднах и скутера счупи лявият ми глезен. Дойде линейка, прибра ме и на следващата сутрин аз претърпях операция. Сега съм с патерици, но се чувствам добре.
    Всички разходи трябва да бъдат платени от застрахователя на лицето, което ме блъсна.
    Застрахователната компания също така иска от мен да докажа доходите си за последните три месеца, в които съм работила, за да ми платят компенсация за тези три месеца, в които ще се лекувам и аз няма да бъдa в състояние да работя.
    За съжаление, имам притеснения за моите доходи точно за тези последни три месеца.
    Беше летен сезон. През август бях на почивка за 10 дни и на третият ден като се върнах се случи тази катастрофа. В началото на юни пък смених работното си място. Отне ми две седмици, за да започна да работя. Намерих си 60 часа на частно, но ми платиха кеш.
    Всички тези предпоставки не ми позволяват да докажа моят реален доход.
    Аз се самоосигурявам. Това е много готино, защото е свобода! Работиш и когато искаш да почиваш просто нямаш спънки. Ако падне нещо на частно още по-добре. Обаче, когато ти се наложи да доказваш доход е пълен кошмар, защото хората доста често плащат кеш.
    Моля да ми разясните, как да направя така, че да документирам приходите си, които съм получила в кеш и чек, така че да бъдат признати от застрахователната компания?
    Аз знам, че се води тетрадка, в която си записваш всички приходи и разходи. Предполагам, че трябва да е специална за тази цел и бих могла да я намеря в някой магазин, Нали? Аз все не намирах време да се поинтересувам по този въпрос, но сега спешно ми се налага да се науча.
    Аз имам няколко неосребрени чека.
    Дали тези чекове ще бъдат признати от застрахователната компания?
    Трябвало ли е да издам фактури за тях?
    Сумите от тези чекове трябва ли да се опишат в тетрадката?
    Дали трябва да издавам фактури за всички пари, които получавам кеш или с чек или е достатъчно само да ги описвам в тетрадката?

Аз ще съм изключително щастлива, ако получа съвети по тези въпроси и дори някакви други идеи за доказване на доход.

Благодаря!

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как да докажа дохода си?

А като дойде време да подаваш данъчна декларация, как ще си опишеш доходите?
    Същото е и сега, само че за по- малък период- не за цяла година, а за 3 месеца.

Само да напомня, че укриването на доходи не е просто нарушение, а престъпление.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

3. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! treven, Charlotte liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Я по-добре се свържи с адвокати и ги започвай за причинени страдания, пропуснати ползи, рехабилитации, страхова невроза и невъзможност да излизаш на улицата и да ходиш на работа и т.н.....

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ти като прави застраховка,писа ли че си на постоянна работа?
    Ако си,те затова искат доказателства,за да те компенсират.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 26
    Последно мнение: 05-08-2015, 18:25
  2. С какъв документ мога да докажа адрес за отваряне на банкова сметка?
    От aqks във форум За новодошли и кандидат-емигранти
    Отговори: 132
    Последно мнение: 24-06-2014, 00:51
  3. Отговори: 33
    Последно мнение: 16-02-2011, 16:45
  4. За HSMP и дохода
    От Daria във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 3
    Последно мнение: 08-01-2008, 00:35
  5. Данък върху дохода
    От Elena_A във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 3