Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 18 от 19 ПървиПърви ... 816171819 ПоследнаПоследна
Резултати от 426 до 450 от общо 455
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Негативни новини от Родината !

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Какво се чудиш???
    Това да се строят нови пътища, и да се строят нови, КАЧЕСТВЕНИ пътища - са съвсем различни неща!
    Само за пример - булевард България го ремонтираха веднага след завършването!!!
    бях сигурен за какво става въпрос, ама не исках да го обръщам на политика. за съжаление и икономиката е там някъде
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    бях сигурен за какво става въпрос, ама не исках да го обръщам на политика. за съжаление и икономиката е там някъде
    Каква политика - това си е просто „усвояване на едни пари”.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

- Много страшно е това, г-н Митев! Говорихме за болестите по кравите, а ааква е болестта на България?
    – Че се примири с всичко. Не стана изведнъж и случайно, а полека, полека. България е взела-дала вече. Говори се, че около 30% от земята е продадена като се заобикаля закона. Земята около Дунава, най-плодородната – всичко е в чужди ръце, в евреите. Следва палестинският модел – те няма къде да живеят, защото са им купили земята. Зловещ сценарий! Но ето, че се случват такива неща.

– Има ли спасение?
    – Няма! Минали сме го вече! България е обезлюдена. Всички деца, които могат да мислят, да сътворят нещо, бягат оттук.

http://bultimes.bg/nedko-mitev-da-se...-primiryavame/
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

хахахах скоро не се бях смял така .....

https://xaknewzz.blogspot.com/2018/0...ost_8.html?m=1

5. ХАРЕСВАМ! geleto liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Виждате ли кви смешници са герберастите, решиха да извиват ръцете на ЕС чрез Русия, ама хем Путин им го
    накова хем ЕС . Надявам се Меркел и сие да са си направили правилните изводи и да ги изритат най накрая
    EUROZONE CRISIS: Merkel and Macron's hopes for Bulgaria to join single currency in CHAOS
    https://www.express.co.uk/finance/ci...dislav-Goranov

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Виждате ли кви смешници са герберастите, решиха да извиват ръцете на ЕС чрез Русия, ама хем Путин им го
    накова хем ЕС . Надявам се Меркел и сие да са си направили правилните изводи и да ги изритат най накрая
    EUROZONE CRISIS: Merkel and Macron's hopes for Bulgaria to join single currency in CHAOS
    Хахахахахаха герберастите са тотални лузери и все още управляват!!!!!!!!Как става това...Меркел и Сие са гадините....!!!!
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    хахахах скоро не се бях смял така .....

https://xaknewzz.blogspot.com/2018/0...ost_8.html?m=1
    Това не е възможно да се случи, двойно облагане на доходите няма как да стане. Имаше едно време идея студентите, които са били на бригада, след това да платят данък, ама не им се получи идеята. Също така ако получаваш тука заплата, няма такава спогодба, която НАП да има право да ти одържа процент от това което си изкарал тук това просто го забрави, няма как да се получи. Чел съм всякакви глупости, ама такава глупост не бях чел

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Това не е възможно да се случи, двойно облагане на доходите няма как да стане. Имаше едно време идея студентите, които са били на бригада, след това да платят данък, ама не им се получи идеята. Също така ако получаваш тука заплата, няма такава спогодба, която НАП да има право да ти одържа процент от това което си изкарал тук това просто го забрави, няма как да се получи. Чел съм всякакви глупости, ама такава глупост не бях чел
    еми нали и аз това казвам дими тази статия (доколкото не е фал6ива новина ) е абсол\тна сме6ка ...баси и нахалството ако е вярна

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Чак сега разбирам, че България се напъвала да приеме еврото - защо, не ми е много ясно...
    Обаче ми става неприятно, като я наричат "EU’s poorest member " и като чета думи като
    However, the country remains poor and economic output per capita in Bulgaria is just half the EU average. Meanwhile, revelations of widespread political corruption, or ‘graft’ have raised concern that it may not yet be fit to join the single currency.
    Жан-Клод Юнкер подкрепял България, обаче. Да се смееш ли, да плачеш ли...
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Чак сега разбирам, че България се напъвала да приеме еврото - защо, не ми е много ясно...
    Обаче ми става неприятно, като я наричат "EU’s poorest member " и като чета думи като

Еми все някоя страна трябва да е най бедната в ЕС . Ама искам да ви споделя че много хора си докарват по 2000 лева на месец . Като се брибрах че тази България сега не е като България 2004 година например . Навсякъде в Пловдив има супер модерни сгради . Уредено красиво . А и ако искаме да се интегрираме напълно то еврозоната е най нормалното нещо да е приемем

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Еми все някоя страна трябва да е най бедната в ЕС . Ама искам да ви споделя че много хора си докарват по 2000 лева на месец . Като се брибрах че тази България сега не е като България 2004 година например . Навсякъде в Пловдив има супер модерни сгради . Уредено красиво . А и ако искаме да се интегрираме напълно то еврозоната е най нормалното нещо да е приемем
    а защо най бедната страна трябва да е българия??? защо не е румъния примерно , ние сме 7 млн румънците са 26 млн , 4 пъти повече т.е. трябва да е доста по трудно да управляваш голяма държава от колкото малка.
    и кво като много хора си докарват по 2000 лв на месец? не казваш какви са им разходите? че те с тия 2000 може да не могат да си платят разходите. а па за еврото ама хич не е нормално да го приемаме сега. къв е проблема? лева е вързан за еврото няма рискове от разлика в курсовете на валутите. и да те светна, еврото няма да е разплащателната валутата на българия в близките 5 години квито и глупости да се пишат и говорят по новините

Post Thanks / Like

https://www.dnes.bg/eu/2018/06/15/tr...pliment.379381
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Хахахахахаха герберастите са тотални лузери и все още управляват!!!!!!!!Как става това...Меркел и Сие са гадините....!!!!
    Меркел е най великия канцлер . На първата среща Трамп-Меркел . Доналд не искаше да се здрависва с нея на излизане . А на послрдната Доналд е спука от целувки . А Путин посрешна Меркел с огромен букет . Дават го по телевизията гледай . Доит4ланд убер алес

Старо куче
    Post Thanks / Like

а защо най бедната страна трябва да е българия??? защо не е румъния примерно , ние сме 7 млн румънците са 26 млн , 4 пъти повече т.е. трябва да е доста по трудно да управляваш голяма държава от колкото малка.
    и кво като много хора си докарват по 2000 лв на месец? не казваш какви са им разходите? че те с тия 2000 може да не могат да си платят разходите. а па за еврото ама хич не е нормално да го приемаме сега. къв е проблема? лева е вързан за еврото няма рискове от разлика в курсовете на валутите. и да те светна, еврото няма да е разплащателната валутата на българия в близките 5 години квито и глупости да се пишат и говорят по новините
    Еми 2000 лева в България са супер . В центъра на града например до телевизията и радиото отзад има летен театър . Там има заведение Много прилично където едно кафе е 50стотинки (25 евроцента) а една бира загорка наливна супер качество е 1 лев и 50 стотики . И храната е много евтина

Напреднал Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Да де, ама ти искаш да изкарваш по 5000 лева. Лаком ли си, какво?

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Абсолютно
    Еми все някоя страна трябва да е най бедната в ЕС .
    Ами ако може да не е България точно... и Румъния е пред нас по брутен вътрешен продукт на глава от населението, а нашият е половината на средния за ЕС. Това, че някои имали заплати по 2000 или че кафето било евтино някъде си, не променя фактите.
    Гугъл търсачка на форума

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

18. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Еми 2000 лева в България са супер . В центъра на града например до телевизията и радиото отзад има летен театър . Там има заведение Много прилично където едно кафе е 50стотинки (25 евроцента) а една бира загорка наливна супер качество е 1 лев и 50 стотики . И храната е много евтина
    не говори глупости, 2000лв преди 7 години бяха супер сега само оцеляваш с тия пари

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Бря, за коя България говорим. Роден съм в София и смея да твърдя имам достатъчно приятели и познати работещи във всякакви сфери ( от автосервиз ( собственик и работници), през счетоводители, банкови служители, фризьори, финансови консултанти, PR агенти, строителни работници и така нататък и така нататък). В масовият случай, ако говорим за работна месечна заплата за София варира от 850 до 1400, всичко над това са някакъв минимален процент и по-скоро изключения. Да не говорим за малки и средни градове от типа на Ловеч, Габрово, Севлиево, Етрополе, Правец, Тетевен, Ябланица и т.н. ( тези ми скокнаха на първо четене), че там нещата си отиват на нещо повече от оцеляване .

21. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Бря, за коя България говорим. Роден съм в София и смея да твърдя имам достатъчно приятели и познати работещи във всякакви сфери ( от автосервиз ( собственик и работници), през счетоводители, банкови служители, фризьори, финансови консултанти, PR агенти, строителни работници и така нататък и така нататък). В масовият случай, ако говорим за работна месечна заплата за София варира от 850 до 1400, всичко над това са някакъв минимален процент и по-скоро изключения. Да не говорим за малки и средни градове от типа на Ловеч, Габрово, Севлиево, Етрополе, Правец, Тетевен, Ябланица и т.н. ( тези ми скокнаха на първо четене), че там нещата си отиват на нещо повече от оцеляване .
    Я смени тука минимума 7.83 по 160ч и махни за осигоровки, после виж какви пари се взимат- абсолютно никакви, става въпрос за извън лондон, където повечето бачкат на минималната, пък да не говорим на север какъв ужас е. Незнам как е било едно време, ама сега познавам доста англичани, които немогат да си позволят почивка и живеят в общински жилища. Сега може да скочиш и ме оспорваш, това съм видял и такова мнение съм си изградил, че тука нещата не са чак толкова розови, поне в провинцията извън Лондон
    Аз направих една бърза сметка
    При 160ч договор се взима 1252, след таксите 1094 чисто
    Какво следва:
    Едностаен апартамент или студио 300/ 350, така вървят цените на наемите на север
    - храна 200/250
    - сметки 150
    - карта за рейса 50
    - телефон 30
    - цигари ва черно, ако пуши 80
    И два пъти да излезнеш на заведение,че само да бачка неможе и какво става, край с парите.
    Например може да се бачка много това е хубавото, някъде където има шорт стаф постоянно и да спестяваш що годе някакви пари, а това до кога? и някой гарантира ли ти
    Последно редактирано от dimi_m : 15-06-2018 на 12:47
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ако темата се казваше "Животът на Дими в България и в Кралството" - всичкото това щеше сигурно да е много убедително, обаче ние сравняваме животът изобщо, за всички хора, а не само за един конкретен човек, с неговите умения, професия, възможности и т.н. Аз затова предпочитам да гледам статистики, които обхващат най-различни хора. Например тази - по индекс на качеството на живота, България - на 40-то място, Кралството - на 17-то. Обаче не говорим за това, че Канарът тук нямал приятели, с които да излиза, пък в България всяка вечер бил по кръчмите и подобни неща.

В същата таблица съотношението между цена на жилище и заплата, усреднено е почти същото. Покупателна сила обаче - в Кралството - два пъти повече, отколкото в България, т.е. с една заплата можеш да си купиш два пъти повече неща. Индекс на здравната грижа - пак доста по-нисък в България, вероятно заради това, че много неща са платени, а в части от Кралството абсолютно всичко е безплатно по здравеопазването, включително и лекарствата (в Шотландия). В България има много пенсионери, които просто не си купуват лекарствата, защото не могат да си позволят да отделят толкова много пари, въпреки намаленията.Индекс на замърсяването - в България - почти два пъти по-голям. И т.н.

Това са си усреднени стойности и за много хора няма да бъдат верни, но това не ги прави неверни като обобщение. Фактът си е факт, че хората в трудоспособна възраст отиват от България в Кралството и в други страни, за да работят, а обратният поток е предимно от пенсионери, които с пенсията си от Кралството биха си позволили да си купуват повече неща в България. За българските пенсионери с българските пенсии нормалният живот, според мен, е почти невъзможен, ако няма деца да помагат или странични доходи, става въпрос за непрекъснати лишения и борба за оцеляване. На мен не са ми приятни тези констатации, но това е положението, за жалост.
    Гугъл търсачка на форума

24. ХАРЕСВАМ! deijei, zmei4o_pk liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

При 160ч договор се взима 1252, след таксите 1094 чисто
    Какво следва:
    Едностаен апартамент или студио 300/ 350, така вървят цените на наемите на север
    - храна 200/250
    - сметки 150
    - карта за рейса 50
    - телефон 30
    - цигари ва черно, ако пуши 80
    И два пъти да излезнеш на заведение,че само да бачка неможе и какво става, край с парите.
    Например може да се бачка много това е хубавото, някъде където има шорт стаф постоянно и да спестяваш що годе някакви пари, а това до кога? и някой гарантира ли ти
    Ти хубаво правиш сметки, ама малко без кръчмар.
    Казвам ти това, което съм преживял:
    Не един, а трима работещи - тоест три заплати. Наем на тристаен апартамент - 600 паунда на месец. Сметките - малко повече, но на три месеца. Храна - там някъде, но за трима!
    Автобуса - даже не с карта, а с дейсейвъри.

В момента - в БГ - 800 лева на месец ми стигат и хартисват. Вярно, че няма наем, и тока + водата са 20-30 лева на месец.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

И какво имаш против по тясното интегриране в ЕС . Еврото е по тясна интеграция и един ден Съединени Европейски щати . Мислех те за проевропейски настроен . Видя какво стана с великобротания . Няма друг път или по тясна интеграция и финансов министър на съединени европейски щати или разпад и отново с Русия или Турция за ръчичка

Старо куче
    Post Thanks / Like

мдаа проевропейки да, но не промафиотски. имам против европейски мафиотски щати

28. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

мдаа проевропейки да, но не промафиотски. имам против европейски мафиотски щати
    Мафиотите са само в Америка и Русия . Те бомбардират суверени страни . Ирак Афганистан Либия Сирия Украйна Сърбия

Post Thanks / Like

Ако темата се казваше "Животът на Дими в България и в Кралството" - всичкото това щеше сигурно да е много убедително, обаче ние сравняваме животът изобщо, за всички хора, а не само за един конкретен човек, с неговите умения, професия, възможности и т.н. Аз затова предпочитам да гледам статистики, които обхващат най-различни хора. Например тази - по индекс на качеството на живота, България - на 40-то място, Кралството - на 17-то. Обаче не говорим за това, че Канарът тук нямал приятели, с които да излиза, пък в България всяка вечер бил по кръчмите и подобни неща.

В същата таблица съотношението между цена на жилище и заплата, усреднено е почти същото. Покупателна сила обаче - в Кралството - два пъти повече, отколкото в България, т.е. с една заплата можеш да си купиш два пъти повече неща. Индекс на здравната грижа - пак доста по-нисък в България, вероятно заради това, че много неща са платени, а в части от Кралството абсолютно всичко е безплатно по здравеопазването, включително и лекарствата (в Шотландия). В България има много пенсионери, които просто не си купуват лекарствата, защото не могат да си позволят да отделят толкова много пари, въпреки намаленията.Индекс на замърсяването - в България - почти два пъти по-голям. И т.н.

Това са си усреднени стойности и за много хора няма да бъдат верни, но това не ги прави неверни като обобщение. Фактът си е факт, че хората в трудоспособна възраст отиват от България в Кралството и в други страни, за да работят, а обратният поток е предимно от пенсионери, които с пенсията си от Кралството биха си позволили да си купуват повече неща в България. За българските пенсионери с българските пенсии нормалният живот, според мен, е почти невъзможен, ако няма деца да помагат или странични доходи, става въпрос за непрекъснати лишения и борба за оцеляване. На мен не са ми приятни тези констатации, но това е положението, за жалост.
    Мила, ти мислиш ли че ако ако си докарвам такива пари ще си губя времето тука. Била гледала статистики, еми гледай си колкото искаш, аз пък си говоря с хората и си правя изводи кой как живее, те тия статистики където ги четеш нямат нищо общо с реалността. И вместо да ми показваш някакви статистики, кажи ми как ще изкараш с 1040 на месец
    Последно редактирано от dimi_m : 16-06-2018 на 02:34

Страница 18 от 19 ПървиПърви ... 816171819 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Позитивни новини от Родината!
    От batristio във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 320
    Последно мнение: 21-05-2018, 05:49
  2. Към Родината
    От papinbg във форум Литература
    Отговори: 8
    Последно мнение: 03-08-2009, 09:37
  3. Какво е Родината?
    От Zayo-Bayo във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 19-08-2006, 20:58

Отметки

Правила за публикуване