Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 16 от общо 16
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране Битовизми ......

Не съм срещал подобни теми във форума, но мисля на никого от нас не са чужди.
    Приемам коментари и съвети
    Да опиша нашия проблем........... живеем в новопостроена кооперация, в която все още се нанасят хора, с багажа и меделите си. Кооперацията има в съседство малко дворче в което има 5 големи контейнера за общ боклук, няколко малки за хартия и няколко малки за кенчета. Та откакто съм тука, в общи линии беше приемливо положнието с боклука, но постепенно нещата се закучват. От много време малките кофи си седят пълни и не се събират ( най вероятно защото около тях има кашони и други боклуци). Последните дни големите кофи са препълнени и почват да се събират чували с боклук на земята. Завчера в събота, с ръкавичка и голям чувал събрах малките боклуци и колкото можах оплътних вече препълнените кофи, чувалите на земята ги подредих в някаква приемлива купчина, така че дворчето пре някакъв приличен вид. Днес сутринта идват да събират боклука, събраха само големите кофи, като разритаха чувалите и съответно разхвърляха съдържанието им. Някои чували влачиха с кофите до камиона и после с ритници ги връщаха в дворчето (вместо да ги метнат в камиона) т.е. сега дворчето изглежда ............ .......... а в същото време получаваме и - мейли май от някакъв отговорник за сградата, че ще последват глоби, ако продължава така. Снимах сегашното положение и мисля да сляза да подредя ( ще отнеме точно 5 -10 мин), да сложа чувалите във вече празните кофи и да направя оборка точно за 5 мин. и пак да снимам подреденото дворче и да върнем и-мейла на отговорника. В случая щом живеем в кооперация, едва ли съвестните ще останат сухи, но по-скоро проблемът ни, е как да се реши въпросът (с извозването, пък после и с "възпитаните" живущи), а не дали ще бъдем глобени
    Последно редактирано от vladigbg : 29-08-2016 на 12:55

2. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма, никанор liked this post
    Recommend никанор recommended this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Битовизми ......

преди:

след 5- 8 мин. труд:

нещо се обърка поредността на снимките, ама за пръв път качвам снимки т.е. гледайте ги от последната > нагоре
    Прикачени мини-картинки Прикачени мини-картинки 14191635_10210475207863441_1324540682_o.jpg   14191636_10210475207663436_1846416125_o.jpg   14191781_10210475203583334_1342368895_o.jpg   14191280_10210475203063321_1394413346_o.jpg  

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

В такива случаи е най-добре да се обадите в общината и да разкажете, ти имаш и снимков материал. Вие все пак плащате такса "смет" и тя е за извозване на боклука. Но е добре да прочетеш правилата на общината за събиране на боклук. При нас, например, не вдигат торби, оставени до кофите, независимо, че кофата може да е препълнена (нашите са индивидуални - по един комплект за къща), макар че моята кофа може да е препълнена, ако оставя торба до нея, няма да я вдигнат, затова гледам да я пъхна в кофата на някой съсед, ако има възможност. Направиха изключение, когато бяха пропуснали да приберат боклука от кофата за кучешки отпадъци и тя се препълни, хората почнаха да слагат пликчетата долу до нея, а аз ги събрах в една торба, за да не се пилеят, че беше доста ветровито, а имаме и гларуси, които ги разнасят, мислейки, че има нещо за ядене. Тогава се обадих в общината, казах адреса и къде става това и че птиците разнасят боклука и ще пламне някаква епидемия, много бързо се организираха и прибраха всичко, макар че не беше точно това наред.

При нас не вдигат кофа, ако в нея има боклук не от съответния вид. При нас разделното събиране е на 3 по-големшки кофи - една за общ отпадък, една за рециклиран (хартия, стъкло, пластмаса, която се рециклира и т.н.) и една за градински отпадъци. На нас са ни оставяли кофа с градински отпадъци, в която има плетена кошница от висяща саксия, но в такива случаи при нас слагат едни лепящи етикети, за да кажат за какво става дума. Провери и да нямат някакви протестни действия, при стачка не събират боклука когато трябва, а когато са се споразумели. Мисля си, че ако е новостроящ се район, е възможно да не са нагласили сметосъбирането така, че да е удобно, когато вече всички са са заселили, може би трябва да им се каже това. А може и да е небрежност на самите работници по чистотата, знам ли. Едно обаждане до общината при всички случаи ще помогне, според мен. Нали и затова плащаме този council tax, който хич не е малък.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Recommend няма recommended this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    В такива случаи е най-добре да се обадите в общината и да разкажете, ти имаш и снимков материал. Вие все пак плащате такса "смет" и тя е за извозване на боклука. Но е добре да прочетеш правилата на общината за събиране на боклук. При нас, например, не вдигат торби, оставени до кофите, независимо, че кофата може да е препълнена (нашите са индивидуални - по един комплект за къща), макар че моята кофа може да е препълнена, ако оставя торба до нея, няма да я вдигнат, затова гледам да я пъхна в кофата на някой съсед, ако има възможност. Направиха изключение, когато бяха пропуснали да приберат боклука от кофата за кучешки отпадъци и тя се препълни, хората почнаха да слагат пликчетата долу до нея, а аз ги събрах в една торба, за да не се пилеят, че беше доста ветровито, а имаме и гларуси, които ги разнасят, мислейки, че има нещо за ядене. Тогава се обадих в общината, казах адреса и къде става това и че птиците разнасят боклука и ще пламне някаква епидемия, много бързо се организираха и прибраха всичко, макар че не беше точно това наред.

При нас не вдигат кофа, ако в нея има боклук не от съответния вид. При нас разделното събиране е на 3 по-големшки кофи - една за общ отпадък, една за рециклиран (хартия, стъкло, пластмаса, която се рециклира и т.н.) и една за градински отпадъци. На нас са ни оставяли кофа с градински отпадъци, в която има плетена кошница от висяща саксия, но в такива случаи при нас слагат едни лепящи етикети, за да кажат за какво става дума. Провери и да нямат някакви протестни действия, при стачка не събират боклука когато трябва, а когато са се споразумели. Мисля си, че ако е новостроящ се район, е възможно да не са нагласили сметосъбирането така, че да е удобно, когато вече всички са са заселили, може би трябва да им се каже това. А може и да е небрежност на самите работници по чистотата, знам ли. Едно обаждане до общината при всички случаи ще помогне, според мен. Нали и затова плащаме този council tax, който хич не е малък.
    Ясно ми е че монетата има две страни. Служителите си имат правила и си ги спазват. Дори съм благодарен, че взеха ПРЕпълнените кофи.................. и аз от много места съм чувал че препълнени кофи не се събират. Кофтито ми стана, докато ги наблюдавах 5-6 мин, докато събраха 5-те кофи, (помислих си да снимам, но се отказах), че умишлено разритаха чувалите, които им пречеха т.е. направиха картинката по зле от колкото беше. Или по друг начин казано .......... чувалите ги забавиха 1-2 мин., изнервиха ги и те ги разритаха, ако бяха отделили 1 мин максимум, да метнат 5 чувала в камиона, нямаше да се забавят и нямаше да оставят по-голяма мизерия отколкото беше.
    Друг е въпросът и че може да се желае още много от страна на живущите............ ама да беше к.р да го сложиш, акъл и възпитание неможеш да налееш!
    Има Waitrose na 150 м. и Sainsbury на 300 м от нас. Редовно хората си идват с количките от магазина и ги заебават долу в началото на паркинга на кооперацията. И затова ни беше направено забележка, но практиката си продължава.

7. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Ясно ми е че монетата има две страни. Служителите си имат правила и си ги спазват. Дори съм благодарен, че взеха ПРЕпълнените кофи.................. и аз от много места съм чувал че препълнени кофи не се събират. Кофтито ми стана, докато ги наблюдавах 5-6 мин, докато събраха 5-те кофи, (помислих си да снимам, но се отказах), че умишлено разритаха чувалите, които им пречеха т.е. направиха картинката по зле от колкото беше. Или по друг начин казано .......... чувалите ги забавиха 1-2 мин., изнервиха ги и те ги разритаха, ако бяха отделили 1 мин максимум, да метнат 5 чувала в камиона, нямаше да се забавят и нямаше да оставят по-голяма мизерия отколкото беше.
    Друг е въпросът и че може да се желае още много от страна на живущите............ ама да беше к.р да го сложиш, акъл и възпитание неможеш да налееш!
    Има Waitrose na 150 м. и Sainsbury на 300 м от нас. Редовно хората си идват с количките от магазина и ги заебават долу в началото на паркинга на кооперацията. И затова ни беше направено забележка, но практиката си продължава.
    Аз затова писах, че ако съм на твое място, бих се обадила в общината. Каквито и да са живущите, работата на сметосъбиращите не е да ритат чувалите и да ги доразпиляват.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

9. ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post
    Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

То , като гледам в тия чували всичко е сбирщайн- пластмаса при общ боклук , никакво разделно събиране общо взето и нищо ново за такива места , където много маймуни са на един клон. На последната ми квартира беше подобна ситуацията. Вече съм споменавал , че понеже къщата беше само за наематели и не живееше хазяин в нея, анархията и мърлящината бяха тотални. И това от британци , които се предполага , че уж са по- напред в еволюцията в това отношение . Постоянно им оправях пластмасите от общия боклук в кухнята , понеже всичко хвърляха на едно място .Контейнерите бяха 3 от малките и понеже , ако всичкия боклук се изхвърляше там нямаше никакъв шанс да поберат такова количество отпадъци.И затова при всяко пазаруване в най- близкия макет Алди вземах по един чувал с пластмасови отпадъци , понеже там има такива контейнери за стъкло и пластмаса и така кофите не се препълваха. Обаче само аз го правех това, другите задници даже ги мързеше да си измият чиниите и мивката постоянно им беше препълнена с мръсни съдове, какво остава да ги накараш да си събират разделно боклуците.

batristio
    Guest

преди:

след 5- 8 мин. труд:

нещо се обърка поредността на снимките, ама за пръв път качвам снимки т.е. гледайте ги от последната > нагоре
    Глей, да те не изхващат комшиите, че чистиш за спорта, щото ставаш дежурен по дворче и кофи, доде сте там...
    Найс, а ....

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от batristio Виж мнението
    Глей, да те не изхващат комшиите, че чистиш за спорта, щото ставаш дежурен по дворче и кофи, доде сте там...
    Найс, а ....
    ххаха..... тамън това си мислих докато чистих. Това което направих ми отне не повече от 7-8 мин. Обаче в снимката по-долу са малките кофи които са за хартия и кенчета, Седят си пълни ( с хартия и кенчета) от седмици, но достъпа до тях е видим. Та за тях си мислих да пусна една тънка оферта.......... хаха ..... да приведа в ред дворчето..... за некой тънък лев
    Прикачени мини-картинки Прикачени мини-картинки 14164173_10210475208143448_1052893750_o.jpg   14202951_10210475225583884_842497476_o.jpg  

Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

Лелее братко, попаднал си на мизерници. Но в интерес на истината, Мила е права, това трябва да се отнесе до общината. А не е лошо да се свържеш и с този отговорник сграда, за да се изкоментира това положение.

Sent from my HTCONE using Tapatalk

14. Recommend никанор recommended this post
    Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Шибани консуматори , то затова Найбиру наминава на всеки 3600 години да разчисти от боклука. Още малко 6 месеца до година максимум .

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от fastdriver Виж мнението
    Лелее братко, попаднал си на мизерници. Но в интерес на истината, Мила е права, това трябва да се отнесе до общината. А не е лошо да се свържеш и с този отговорник сграда, за да се изкоментира това положение.

Sent from my HTCONE using Tapatalk
    Проблема според мен идва от там, че сградата е нова и все още се нанасят хора, с багажа и мебелите си. Допълнително всеки си дообзавежда жилището с техника и т.н. Отделно все още щъкат някакви работници, доскоро доста усилено бачкаха. Според мен нещата ще се нормализират, но трябва малко търпение и съпричастност , пък ако няма подобрение, ще питаме по каналния ред. Дето казва Мила "нали за това плащаме всеки месец по 145 кинта кансъл такс "

Това е отговорът на отговорника за сградата:
    ""D....., thank you to you and your partner for this. Its really is very kind of you but shouldn't be your responsibility.

I am on site tomorrow so I will check bins, trolleys and cctv. I will also speak to the council.

Have a good trip and I will see you on my return.

Thanks

J....
    Последно редактирано от vladigbg : 29-08-2016 на 19:12

17. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    batristio
    Guest

Проблема според мен идва от там, че сградата е нова и все още се нанасят хора, с багажа и мебелите си. Допълнително всеки си дообзавежда жилището с техника и т.н. Отделно все още щъкат някакви работници, доскоро доста усилено бачкаха. Според мен нещата ще се нормализират, но трябва малко търпение и съпричастност , пък ако няма подобрение, ще питаме по каналния ред. Дето казва Мила "нали за това плащаме всеки месец по 145 кинта кансъл такс "

Това е отговорът на отговорника за сградата:
    ""D....., thank you to you and your partner for this. Its really is very kind of you but shouldn't be your responsibility.

I am on site tomorrow so I will check bins, trolleys and cctv. I will also speak to the council.

Thanks

J....
    На всички си казал, че отиваш на карбуут сейл-а.....

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Има подобрение, макар да има какво да се желае.................. което ме радва т.е. бих се притеснил ако не се беше взело отношение
    Прикачени мини-картинки Прикачени мини-картинки 14191785_10210505347896923_1007764228_o.jpg  

20. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

преди няколко дена беше така ...........................
    Прикачени мини-картинки Прикачени мини-картинки 14202951_10210475225583884_842497476_o.jpg  

22. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението

Това зависи от Общината - в Бирмингам, по центъра, даже няма кофи. Всичко се изнася в определен ден на тротоара и до 2-3-4 дни минават и ги извозват. Никакво разделно събиране.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

batristio
    Guest

преди няколко дена беше така ...........................
    Абе, като почнеш работа и няма да имаш толкова време да им издиряш на комшиите ти...

25. ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker