Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 7 от общо 7
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране TOEFL във Великобритания

Здравейте,
    мисля да кандидатствам във Великобритания тази есен и не разбирам някои неща, свързани с TOEFL като цяло. Мисля да се явявам на изпита на 23 септември, но не съм направила още регистацията. Ето и ситуацията: преди да се явиш на изпита имаш право да впишеш 4 университета към които да ти пратят официалния резултат безплатно(след изпита е 20$). Та трябва ли да пиша университети и да им пращам резултати преди въобще да съм кандидатствала в тях?? И също възможни ли е да им пратя нещо като сканиран резултат след като взема изпита или трябва да са официалните score reports, които се заплащат? Като цяло може ли някой, който е кандидатствал във Великобритания да ми обясни как е процедирал с TOEFL-а? Ще съм страшно благодарна.

Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: TOEFL във Великобритания

...къде си народе ????
    Поне Мила ...пак да спасява положението ...
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

Напреднал
    Post Thanks / Like

Виждам, че в момента са ангажирани знаещите. Ще се помъча аз да отговоря.

При регистрацията за изпит TOEFL, не е необходимо да вписвате университети.

Когато въвеждате септември апликацията в UCAS, в полето за държан езиков сертификат вписвате TOEFL, а като оценка pending.
    Само да напомня, че много университети във Великобритания не признават TOEFL. Изискват сертификат IELTS. Проверете внимателно вашите пет избрани университета, какво изискват.
    След получаване на оферта от всеки университет, в нея ще има изискване за постигнат резултат например от TOEFL, както и примерно оценка обща за диплома, или определена матура да се държи и т.н.
    Ако сте се справили добре и сте в изискванията за езиков сертификат, можете веднага да изпратите сканиран резултата който сте получили. В този случай може веднага да коригират офертата с вече изпълненото условие, а може да ви пишат, че очакват и следващите документи. Например дипломата.

С една дума смело на изпит, въвеждане на апликация, резултатите в последствие.

Разбирам колко непрофесионално описах процеса, но реших да отговоря за да сте спокойна.
    Сега като написах това, някой може да допълни нещо.
    Успех Ви желая!

П.П. Вие ще получите и на хартиен носител резултата на домашния адрес който сте посочили.
    Проверките те сами си ги правят също по номера от сертификата.
    Последно редактирано от zhb : 19-08-2016 на 18:42

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Значи ако ви разбирам правилно би било най-добре да оставя полето с резултатa pending, въпреки че може и да съм получила резултати до времето в което ще кандидатствам, тъй като и без това си мислех кандидатстването да стане през октомври. Благодаря ви за информацията, изчистиха се някои недоуточнения и също бих се радвала ако някой има да допълни нещо да го направи.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от wolfie Виж мнението
    Значи ако ви разбирам правилно би било най-добре да оставя полето с резултатa pending, въпреки че може и да съм получила резултати до времето в което ще кандидатствам, тъй като и без това си мислех кандидатстването да стане през октомври. Благодаря ви за информацията, изчистиха се някои недоуточнения и също бих се радвала ако някой има да допълни нещо да го направи.
    Разбрахте ме погрешно. Това което съм писала е варианта който може да ползвате при положение, че още нямате резултат за изпита и кандидатствате. Дори има студенти, които не са доволни от резултата на езиковия изпит и се явяват втори път.
    Във вашия случай след като октомври ще пускате апликацията и сте доволни от резултата/ предполагам, че знаете всеки един от изброените университети какви резултати искат на четирите секции/, спокойно може да запишете, че сте държали TOEFL, както и общия резултат. Не помня дали има и поле за въвеждане на номера на сертификата. Синът ми също действа така. След това четири от университетите му поискаха сканиран полученият сертификат, един не го призна. Изпрати оферта с изискване за IELTS. Ако държеше да е там, трябваше да държи и този изпит. От другите си получи офертите вече само с останалите изисквания за диплома и матура.

Дано сега по-ясно описах процеса

6. БЛАГОДАРЯ wolfie thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да, благодаря ви много. Стана ми напълно ясно как да процедирам. Само ще ви помоля ако е възможно и си спомняте да ми обясните как точно изпращат резултатите. По пощата или до адрес и ако е до адрес как точно се изписва адреса. Ако нямате инофрмация, няма никакъв проблем. Помогнахте ми страшно много. Благодаря ви!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от wolfie Виж мнението
    Да, благодаря ви много. Стана ми напълно ясно как да процедирам. Само ще ви помоля ако е възможно и си спомняте да ми обясните как точно изпращат резултатите. По пощата или до адрес и ако е до адрес как точно се изписва адреса. Ако нямате инофрмация, няма никакъв проблем. Помогнахте ми страшно много. Благодаря ви!
    1. Резултатите след обявяването могат да се проверят он лайн. Правите си print screen на екрана./тук предполагам, че сте по-запозната от мен и знаете как да си запишете този вид информация/
    2. До три седмици след обявяването на резултата идва на домашен адрес, който сте посочили при записването и е по лична карта писмото със сертификата.
    -много внимателно при заявката за изпит си изписвате на латиница имената както са по лична карта. По същият начин и адреса.
    - писмото го оставят по пощенските кутии. Нашето дори беше на земята. Просто трябва да следите и да го очаквате.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. TOEFL London
    От MyleneFarmer във форум Образование в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 09-06-2014, 19:41
  2. TOEFL
    От esin във форум Изучаване на английски
    Отговори: 1
    Последно мнение: 12-10-2011, 14:29
  3. TOEFL
    От goood във форум Образование в UK
    Отговори: 4