Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 39
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Question Руският допинг-скандал и (не)участието на Русия в олимпийските игри в Рио

Арбитражният съд в Лозана е потвърдил забраната на руските лекоатлети да участват в олимпиадата в Рио, заради огромния допинг-скандал. Тъй като става дума за държавно спонсорирана мащабна допинг програма на руските спортисти, се обмисля дали да се забрани изобщо участието на всички спортисти от Русия. Обаче между коментарите са мнения, че Русия и Путин са фактори, с които човек трябва да бъде внимателен и да не си позволява такива неща. Друг мотив против е, че спонсорите щели да бъдат много недоволни, ако от надпреварата бъдат извадени толкова много спортисти, техните приходи щели сериозно да пострадат.

Какво мислите, трябва ли да бъде наложена забраната на всички спортисти от Русия, след като тази допинг-програма е била държавна политика? На практика, някои спортисти са били принуждавани да приемат допинг, а когато се е получела положитлена проба, тези проби са били скривани и заличавани "отгоре".

МОК разкри още 45 допинг случая след повторния анализ на проби от олимпийските игри в Пекин 2008 и Лондон 2012. С това общият брой на положителните тестове скача на 98 от началото на програмата.

Общо 23 от тези 45 положителни проби са на състезатели, спечелили медали, като всички те са от Пекин 2008. От комитета не посочиха кои са имената на провинилите се състезатели.
    http://www.dnevnik.bg/sport/2016/07/..._pekin_2008_i/
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Руският допинг-скандал и (не)участието на Русия в олимпийските игри в Рио

Мисля, че е абсурдно и абсолютно политически обосновано решение. За справка - българският отбор по щанги и т.н. и т.н.

Ако на някого не му е ясно, че професионалният спорт върви ръка за ръка с допинг(под най-различни форми) и още повече, че при всички големи държави това е и винаги е било практика, значи е изключително наивен...

С две думи - всички зобат. Въпросът е кой бушон гърми.

3. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zhb, madlena, Danny 69, ilianaL liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Руският допинг-скандал и (не)участието на Русия в олимпийските игри в Рио

Цитирай Първоначално написано от Katsko Виж мнението
    Мисля, че е абсурдно и абсолютно политически обосновано решение. За справка - българският отбор по щанги и т.н. и т.н.

Ако на някого не му е ясно, че професионалният спорт върви ръка за ръка с допинг(под най-различни форми) и още повече, че при всички големи държави това е и винаги е било практика, значи е изключително наивен...

по повод на "всички зобат" - не знам, може и така да е. На мен ми се видя достоверно, че състезателките по художествена гимнастика се оплакали, че те никога не били употребявали (може би това означава, че не са хващани), а ще бъдат баннати също... Аз не знам много за допинга, но слушах радиопредаване, в което нищиха тези неща и ми стана интересно - някой обясняваше, че не са само performance drugs, които се употребяват, имало и други. То хубаво всички ги употребяват, ама не всички ги хващат, т.е. преди състезания явно стремежът е да се държат нещата под контрол.

И аз мисля, че е обосновано решението, въпросът е, дали на МОК ще им стиска да го вземат...
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    по повод на "всички зобат" - не знам, може и така да е. На мен ми се видя достоверно, че състезателките по художествена гимнастика се оплакали, че те никога не били употребявали (може би това означава, че не са хващани), а ще бъдат баннати също... Аз не знам много за допинга, но слушах радиопредаване, в което нищиха тези неща и ми стана интересно - някой обясняваше, че не са само performance drugs, които се употребяват, имало и други. То хубаво всички ги употребяват, ама не всички ги хващат, т.е. преди състезания явно стремежът е да се държат нещата под контрол.

И аз мисля, че е обосновано решението, въпросът е, дали на МОК ще им стиска да го вземат...
    Има си хора, които само с това се занимават. Има възстановителни медикаменти и какво ли още не. На теория има контрол със списъка на забранени вещества, на практика врата в полето, особено при сегашната система на проверяване - непълна, размита, корумпирана и т.н. - малко е като да влезе контролата в софийски рейс на околовръстното(извинявам се за бруталния пример, ама, който се е возил в 111 ще ме разбере )

Има стремеж да се урони авторитета на русия и да им се натрие носа, нещо, което не е хубаво - защото ни връща към миналото.

Гледала си филма за Армстронг, нали ?

6. ХАРЕСВАМ! RNOH, Мила liked this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

всичко това е един огромен фарс.
    с нетърпение чакам да видя с какво Путин ще им го начука обратно
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

8. ХАРЕСВАМ! RNOH, Katsko, zhb liked this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

допинга който руснаците забъркват не могат да го хванат. това им е проблема. и знаят че го има ама не знаят как го правят нехващаем. да не забравяме Бубка и нашата Сефка защо още не са им счупени рекордите ( или.на бубка го счупиха?).
    и понеже са безсилни срещу руската наука се чудят каквопдапнаправят. сигурно са им казали или кагете какво ползвате или ще стане каквото стана.

10. ХАРЕСВАМ! RNOH, Katsko, Danny 69, zhb liked this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

лично познавам един скачач на троен скок по времето на бубка и стефка. той ми е казвал за руските бълкочи които никой не може да ги хване.

12. БЛАГОДАРЯ RNOH, zhb thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Има си хора, които само с това се занимават. Има възстановителни медикаменти и какво ли още не. На теория има контрол със списъка на забранени вещества, на практика врата в полето, особено при сегашната система на проверяване - непълна, размита, корумпирана и т.н. - малко е като да влезе контролата в софийски рейс на околовръстното(извинявам се за бруталния пример, ама, който се е возил в 111 ще ме разбере )

Има стремеж да се урони авторитета на русия и да им се натрие носа, нещо, което не е хубаво - защото ни връща към миналото.

Гледала си филма за Армстронг, нали ?
    Не съм гледала филм за Армстронг, какъв филм?
    Не съм наясно - оказва се, че системата е размита и корумпирана в Русия (може би и в България) защо са хванали 98 случая. Доколкото чета, скандалът не е в това, че спортистите употребяват допинг - защото непрекъснато ту тук, ту там изскача някой с допинг, банват го и това е, няма скандал. Скандалът с Русия е по-друг:

McLaren said he had found convincing evidence that the Russian ministry of sport hid hundreds of positive drugs tests among its athletes in the run-up to the London 2012 Olympics, as well as during the World Athletics Championships in Moscow in 2013 and the Winter Olympics in Sochi a year later.

<...>

The central finding of McLaren’s investigation was that Russian athletes “from the vast majority of summer and winter Olympic sports” had benefited from a system to make positive results disappear, which had become state policy after the country’s poor medal count during the 2010 Winter Olympics in Vancouver. The Kremlin said the report was based on a whistleblower with a “scandalous reputation”.
    <...>
    McLaren also confirmed allegations that steroid-tainted urine samples were swapped for clean ones in Sochi with the help of Russia’s intelligence and anti-doping officials. The tainted samples were passed through a “mouse hole” from inside the secure perimeter of the Sochi lab into an adjacent operations room, where they were allegedly switched.

https://www.theguardian.com/sport/20...onsored-doping
    Т.е. скандалът е не че са употребявани забранени вещества, а че след едно лошо представяне на руските спортисти, държавата е взела решение на най-високи нива да се използва специално създадена система за подмяна на хванатите положителни проби с други и с унищожаване на положителни проби. Т.е. държавата Русия е взела решение системно да върши измама, за да прикрива положителните допинг-проби на руските спортисти. И решението е на най-високи нива - министерско, държавно ниво.

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Не съм наясно - оказва се, че системата е размита и корумпирана в Русия (може би и в България) защо са хванали 98 случая. Доколкото чета, скандалът не е в това, че спортистите употребяват допинг - защото непрекъснато ту тук, ту там изскача някой с допинг, банват го и това е, няма скандал. Скандалът с Русия е по-друг:

Т.е. скандалът е не че са употребявани забранени вещества, а че след едно лошо представяне на руските спортисти, държавата е взела решение на най-високи нива да се използва специално създадена система за подмяна на хванатите положителни проби с други и с унищожаване на положителни проби. Т.е. държавата Русия е взела решение системно да върши измама, за да прикрива положителните допинг-проби на руските спортисти. И решението е на най-високи нива - министерско, държавно ниво.
    T. 1 - http://www.imdb.com/title/tt3083008/

T. 2 - именно, каквото и аз казвам. Хайде да видим как ще извадят китайците примерно, дали ще им стиска? Там според теб нещо случва ли се без държавата да знае? Живяла си в комунистическа България нали? Аз също(макар и не много дълго), но тия неща не стават "абе тука си взех едни хапове" Не бъди наивна - спортистите дори не знаят какво взимат - просто им се дава и толкоз.

15. ХАРЕСВАМ! madlena, zhb, Мила liked this post
    Старо куче Аватара на Danny 69
    Post Thanks / Like

Той знае(бил е там),чул от сигурен източник или го е сънувал?
    Using Tapatalk

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ама findings на този не се базират на доказателстма а на whistleblowing.което потвърждава че е фарс и постановка и има политически цели.

18. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Recommend Katsko recommended this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

и бил намерил convincing evidence а не evidence.

20. ХАРЕСВАМ! RNOH, Katsko liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Глупости на търкалета. Всеки професионален спортист използва "химия" под една или друга форма, въпросът е кой определя кое вещество е забранено и кое не. Някой може да каже, че дъвките Хуба Буба съдържат забранено вещество, а триметилгидразиния пропионат - не. Следователно, Хуба Буба е допинг и следва 2-годишен бан + куп отмяна на спонсорски договори като допълнителни щети.

Истината е, че това е целенасочена атака срещу руските спортисти, зад която не стои абсолютно нищо, освен гео-политическа ненавист.
    Колкото до "безпристрастността" и некорумпираността на МОК, хайде моля ви се, помним всички случаят с Иван Славков-Батето, мир на праха му.

Значи повече от 25 години не се говореше за Русия и допинг, но видиш ли, след изострянето на отношенията Русия-Запад, пак руснаците станаха "лоши" и започнаха да "зобят". Ясна е работата, пак удари под кръста.
    Сигурно ако Майкъл Фелпс не беше американец, вече щеше да лежи в затвора заради онези 7 счупени световни рекорда на Олимпиадата в Пекин.
    Последно редактирано от BGHelp : 23-07-2016 на 15:20

22. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Т.е. да разбирам, че всички пишещи в темата са ОК с допинга, щото е станал масова практика и според тях забраната да се употребява допинг трябва да изчезне от правилата за олимпиади и всякакви други състезания? дет се казва, спортът ще се превърне в надлъгване и състезание между химическите промишлености на разни държави - и коя по-скоро ще успее да направи ей такива спортисти? Примерно.

ngbbs4d03fe6b67191.jpg

24. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Post Thanks / Like

Тук на земята отдавна е така
    Using Tapatalk

26. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Пак да попитам: Кой определя кое е "допинг" и кое - допустимо?

Ако проверяващите и анти-допинг комисиите четат пробите на руските спортисти както дявола - Евангелието, естествено, че ще има "употреба на забранени вещества". Кой изготвя списъците със забранени вещества? Колко често се обновяват? Достатъчно безпристрастен ли е същият?

И не, не съм Окей с допинга. Аз лично съм против всички непозволени/нечестни средства за постигане на спортни успехи - както "зобене" със нечисти вещества, така и манипулиране на общественото мнение и използване на лостове на влияние в комисиите за отстраняването на конкуренцията с неспортни средства.
    Защото след години Русия може и да спечели делата срещу Олимпийските органи, а спортистите да бъдат оправдани, но какво от това, мечтите им ще бъдат отишли на пух и прах, а Олимпиадата в Рио - пропусната.

Конкретно в случая с Русия, става въпрос за един доклад на някакъв мним канадски професор по право на име Ричард Макларън. И то кога - в началото на юли. Защо не го изнесе този доклад в началото на август, или преди няколко месеца, а точно сега?
    Правен абсурд е да се наказва цяла страна, това е против всякакви спортни, демократични и чисто човешки правила.
    Това е все едно да арестуваме всички мюсюлмани в Мюнхен след атентата.

Впрочем, няколко руски спортисти вече са допуснати до съзтезанието, но при условието, да не се съзтезават под руския флаг, а като "независими".

Както е известно, в рамките на следващата седмица се очаква решението на МОК дали ще допусне въобще руските спортисти до участие на олимпийските игри. Причината е докладът на канадския професор по право Ричард Макларън, който доказа системна употреба на допинг на руските представители на зимната Олимпиада в Сочи 2014, както и държавната намеса за прикриване на положителните проби.

Освен това МОК трябва да прецени дали ще допусне до участие в Рио де Жанейро Дария Клишина (скок дъжина) и Юлия Степанова (800 метра). Двете получиха разрешение от ИААФ да участват на Олимпиадата, но като независими спортистки, а не под знамето на Русия.

Достатъчно красноречиво. Проблемът не е в допинга, проблем е, че е Русия.

Обаче между коментарите са мнения, че Русия и Путин са фактори, с които човек трябва да бъде внимателен и да не си позволява такива неща.
    Тук съм на точно обратното мнение. Смятам, че ако Русия и Путин не бяха никакъв фактор в Световната политика, нямаше изобщо да ги закачат. Но това вече е въпрос на гледна точка, няма общо с темата за допинга.

28. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Пак да попитам: Кой определя кое е "допинг" и кое - допустимо? .
    https://www.wada-ama.org/en/what-we-do
    https://www.wada-ama.org/en/what-we-do/the-code
    http://www.ukad.org.uk/anti-doping-r...nt-violations/
    http://www.ukad.org.uk/anti-doping-r...ns/about-adrvs

Достатъчно красноречиво. Проблемът не е в допинга, проблем е, че е Русия.
    Абсолютно съм съгласна. Русия е единствената страна, в която е доказано, че подмяната на позитивните резултати и подмяната им и унищожаването е държавна политика. Това е сериозен проблем и да, в държавата е.

Post Thanks / Like

Май Макларън мина и през тази тема! Беше на английски или беше неразбираемо?
    Using Tapatalk

31. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    dobra i losha Аватара на ilianaL
    Post Thanks / Like

Така си е! И точно поради тази причина се чудя защо милиони хора по света седнали да гледат футбол и да наливат милиарди в този спорт, при положение,че са наясно че и спортът като цяло и футболът в частност не са това, което привидно изглежда. Видяхме корупционните скадали и какво ли още не. Ум не ми го побира как даже и фенове и агитки имат клубовете. Представяш ли си колко трябва да си зомбиран, изкривен и мазохистичен, че да седнеш да гледаш фалшиви и уговорени мачове на тичащи подир една топка милионери.....ама съдба братче, к'во да правиш.

33. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! beni7574, Katsko, jhoro liked this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Точно футболът е най-чист в момента. Шампионската титла на абсолютният аутсайдер Лестър Сити е доказателство за това. Същото може да се каже и за титлата на Португалия, до голяма степен, както и тази на Гърция от Евро 2004. За щастие, по стечение на обстоятелствата, САЩ и Русия "не си ги мерят" в този спорт и това е добре за Цар Футбол. Засега.

Абсолютно съм съгласна. Русия е единствената страна, в която е доказано, че подмяната на позитивните резултати и подмяната им и унищожаването е държавна политика.
    Доказано от кого?

От Ричард Макларън преди 20 дена ли? Хайде да не ставаме забавни. Запознах се с визитката на проф. Макларън, изчетох доста мнения за него, и смея да твърдя, че въпросният господин няма нито преки "доказателства" нито въобще компетенцията да изготвя подобни доклади. И не бих се учудил след време да бъде изправен на съд и да заплати много сериозно за това си деяние.

На всеки нормален, трезвомислещ и непредубеден човек е ясно, че този доклад и решението на МОК е продиктувано от политически обстоятелства. Зад обвиненията и забраната за допускане до участие в Рио на всички руснаци, не стои абсолютно нищо.

Впрочем, не беше ли ти тази, която казваше, че не трябва да съдим за гражданите на една държава по ръководителите на същата? Мисля, че ставаше дума за корупцията в България и Румъния и опитите на британското правителство да ограничи миграцията точно от тези две страни. Същото е и със спортистите и спортната федерация. Обвиненията, че това е "държавна политика на Русия" пък са изцяло несъстоятелни и няма да издържат в нито едно съдилище.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

T. 1 - http://www.imdb.com/title/tt3083008/

T. 2 - именно, каквото и аз казвам. Хайде да видим как ще извадят китайците примерно, дали ще им стиска? Там според теб нещо случва ли се без държавата да знае? Живяла си в комунистическа България нали? Аз също(макар и не много дълго), но тия неща не стават "абе тука си взех едни хапове" Не бъди наивна - спортистите дори не знаят какво взимат - просто им се дава и толкоз.
    Ми за това говорим точно. Комунистически държави, пост комунистически - това ми е ясно... Не ми е ясно защо някои защитават тази практика? Щото са свикнали с лъжа и с корупция и им се вижда ОК?

Mate, ти мислиш, че Макларън не е доказал нищо, ама не виждам никой да го оспорва? Борят се тези, дето не са хванати с позитивни резултати да не изгорят покрай сухото...

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Точно футболът е най-чист в момента. Шампионската титла на абсолютният аутсайдер Лестър Сити е доказателство за това. Същото може да се каже и за титлата на Португалия, до голяма степен, както и тази на Гърция от Евро 2004. За щастие, по стечение на обстоятелствата, САЩ и Русия "не си ги мерят" в този спорт и това е добре за Цар Футбол. Засега.
    Хич не си прав, за съжаление. Професионалният футбол е толкова назобана история, че не е истина. И колкото по-нагоре вървиш, толкова по-зле става. Аз знам само във България какво се прави и ми стига, вкл. в полуаматъорски отбори. Футболът бидейки зверски комерсиализиран спорт има интерес особено звездите му да са на терена постоянно. Сега няма да ти обяснявам с конкретни примери как много големи звезди са отявлени наркомани, алкохолици и т.н. Нито как може да излезе профисонален футболист с 50 мача за сезона зад гърба си на голям мач след 2 дни почивка. После не се чудете що Роналдо го посритват леко и се разпада - Зомбиленд. Хубавото е, че все пак това е и спорт, в който и други неща имат значение, затова Лестър станаха шампион. А дали са зобали те или не, виж сега, не е баш като да са клуб от вчера в премиършип, та не бих се обзаложил

Ми за това говорим точно. Комунистически държави, пост комунистически - това ми е ясно... Не ми е ясно защо някои защитават тази практика? Щото са свикнали с лъжа и с корупция и им се вижда ОК?

Mate, ти мислиш, че Макларън не е доказал нищо, ама не виждам никой да го оспорва? Борят се тези, дето не са хванати с позитивни резултати да не изгорят покрай сухото...
    Не, Мила, не че ни се струва ок, просто така работи светът, разбираш ли? 2 плюс 2 е 4 и толкова. На мен може да ми се иска да е 5, ама не е. За държавната политика не ми се обяснява надълго и нашироко, ама си има и исторически случаи и скандалчета и книги написани - тамън за най-големите шампиони и демократи - САЩ, Русия, Китай, Двете(по онова време) Германии и т.н.

Да отговоря на теб и на mate - в много отношения сегашната система е по-честна. Пред вид факта, че съвременният професионален спорт е тясно обвързан с химията/медицината/нутриционизма/както искате го наречете, кажи-речи е изравнен paying field-а за всички. Е, разбира се, топстраните са напред медикаментозно, тъй като отделят повече средства - за незапознатите, наричат се спортни институти и с различни други готини имена, ама всъщност са си лаборатории за хора.

37. ХАРЕСВАМ! Danny 69, Мила, madlena, zhb liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Не, Мила, не че ни се струва ок, просто така работи светът, разбираш ли? 2 плюс 2 е 4 и толкова. На мен може да ми се иска да е 5, ама не е. За държавната политика не ми се обяснява надълго и нашироко, ама си има и исторически случаи и скандалчета и книги написани - тамън за най-големите шампиони и демократи - САЩ, Русия, Китай, Двете(по онова време) Германии и т.н.

Да отговоря на теб и на mate - в много отношения сегашната система е по-честна. Пред вид факта, че съвременният професионален спорт е тясно обвързан с химията/медицината/нутриционизма/както искате го наречете, кажи-речи е изравнен paying field-а за всички. Е, разбира се, топстраните са напред медикаментозно, тъй като отделят повече средства - за незапознатите, наричат се спортни институти и с различни други готини имена, ама всъщност са си лаборатории за хора.
    Ти казваш, че не го намираш за ОК, но всъщност - казвайки, че 2 и 2 е 4, казваш, че няма спорт без допинг, т.е. го намираш за нормално. Като чета тази тема и се чудя защо тонът на дискусията и степента на приемане на допинга за нормален са толкова различни от всичко, което чувам наоколо си от различни британци. Дали всички те са толкова слепи като мене, пък всички българи и руснаци - толкова прогледнали или пък дотолкова сме свикнали с корупцията и лъжата в България, та затова ни се вижда нормално, въпреки че не е законно? Както и другата корупция, както и мафията и показните убийства и т.н. Защото, съдейки по реакциите на британците, с които коментирам, те явно не са свикнали с тези неща - и затова не им се вижда нормално това, което прави руската държава и може би, и българската... Още веднъж да кажа - не става въпрос за това, дали спортистите взимат допинг или не - ясно е, че някои взимат, защото непрекъснато отнемат права и т.н. Става въпрос за допинга като държавна политика, включваща подмяна и унищожаване на положителни резултати. Засега това става известно само за Русия. Ако стане известно и за други държави - тогава ще говорим и за тях, но аз не съм убедена, че всички държави го правят, както се опитват да ме убедят тук. По-горе mate пусна тирада, как това било атака срещу руската държава - ами ако погледнем нещата от обратната страна, аз пък си мисля, че това е руска атака срещу западния спорт, на държавно равнище. Мегаломанията е много характерна за лидери от този порядък...

Но аз и затова пуснах тази тема, за да попитам за мнения. Е, получих ги, сега знам как българите се отнасят към този скандал. Благодаря на всички за което.

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Ти казваш, че не го намираш за ОК, но всъщност - казвайки, че 2 и 2 е 4, казваш, че няма спорт без допинг, т.е. го намираш за нормално.
    Мила, не се обиждай, моля, но прочетох мнението ти дотук и се отказах...

Ти помисли защо, ако те интересува.

Понеже слагаш в болд, а не си прочела - Източна Германия е добре известен пример, държавната програма си има дори име. Победителите не ги съдят. Други примери няма да ти вадя, образовай се, ако искаш да знаеш, а ако искаш просто да знаеш какво мислим - вече видя
    Последно редактирано от Katsko : 24-07-2016 на 09:56

40. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мила, не се обиждай, моля, но прочетох мнението ти дотук и се отказах...

Ти помисли защо, ако те интересува.
    Няма защо да се обиждам. Никой не е длъжен да чете мненията на другите. Особено ако не му харесват. Няма лошо да сме на различни мнения, аз поне така мисля.

Щях да пускам нова тема, ама ще споделя тук един рекорд, който ми направи впечатление. Руски рекорд.

Russian adventurer Fedor Konyukhov breaks world hot air balloon record, lands safety in WA

Хареса ми и видеото на кацането, то било доста опасно при дирижаблите, с това влачене и т.н. И 10-годишния син на пътешественика и сълзите в очите им са трогателни. Счупил е дългогодишен рекорд. Много интересен човек, на 65 години, с много и най-различни високорискови пътешествия. Освен това рисувал, решил да построи църква и станал свещеник през последните години, но пътешественическата му душа не изтраяла дълго.

http://bg.rbth.com/travel/2016/01/28...i-sveta_562825

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 19
    Последно мнение: 18-07-2012, 09:13
  2. Олимпийските Игри 2012?
    От veny74 във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 28-06-2012, 09:56
  3. За Олимпийските игри
    От ivan1948 във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 21-01-2011, 14:45
  4. Отговори: 0