Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 11 от 15 ПървиПърви ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 275 от общо 370
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Защо ЮК напусна според мен

Ти мислиш от гледната точка на гражданин на България и такъв на държава-джудже, каквато е Северна Ирландия. В Англия и Германия обаче настроенията са по-различни. Това са държави с икономики в топ5, част от G8, които са били винаги основни сили на международната сцена, дори по-големи, отколкото са сега като част от ЕС.

Великобритания винаги е имала и винаги ще има своя сфера на влияние, винаги е била и ще бъде сред двигателите на европейската и световната икономика и никога няма да изпадне в такава международна изолация, в каквато са попадали поотделно Турция, Иран и отскоро Русия.
    Това е истината. Великобритания е 65-милионен платежноспособен пазар, пример за демокрация по цял свят, пример за отлична бизнес етика и върховенство на закона.
    На 6-то място в света и на първо в Европа по правене на бизнес. На първо място в Европа по топ-университети в Световните топ 100. На едно от първите места по високи технологии и научни постижения. Няма как държавата донесла на Европа и света Магна Харта, Реформацията, Просвещението, Великите географски открития, Капитализма, Великите изобретения на 19-ти и 20-ти век, Индустриалната революция, модерното банкиране и т.н. да не бъде фактор на световната сцена. Просто няма как. И ти го знаеш. Всички го знаят.

2. ХАРЕСВАМ! Motovilkov, Virginblack, imamvapros, merry liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Ти мислиш от гледната точка на гражданин на България и такъв на държава-джудже, каквато е Северна Ирландия. В Англия и Германия обаче настроенията са по-различни. Това са държави с икономики в топ5, част от G8, които са били винаги основни сили на международната сцена, дори по-големи, отколкото са сега като част от ЕС.

Великобритания винаги е имала и винаги ще има своя сфера на влияние, винаги е била и ще бъде сред двигателите на европейската и световната икономика и никога няма да изпадне в такава международна изолация, в каквато са попадали поотделно Турция, Иран и отскоро Русия.
    Това е истината. Великобритания е 65-милионен платежноспособен пазар, пример за демокрация по цял свят, пример за отлична бизнес етика и върховенство на закона.
    На 6-то място в света и на първо в Европа по правене на бизнес. На първо място в Европа по топ-университети в Световните топ 100. На едно от първите места по високи технологии и научни постижения. Няма как държавата донесла на Европа и света Магна Харта, Реформацията, Просвещението, Великите географски открития, Капитализма, Великите изобретения на 19-ти и 20-ти век, Индустриалната революция, модерното банкиране и т.н. да не бъде фактор на световната сцена. Просто няма как. И ти го знаеш. Всички го знаят.
    Пич парите ми-за отпуска започват лека полека да се обезценяват, за каква икономика ми говориш,каква сила , за какви пет лева, миналата сряда бях щастлив, сега дори не искам да ги смятам, просто парите ми се обезценяват. Мен не ме интересува ук с кой е съюз, кой оправлява, ако знам че Фараж може да ми вдигне паунда, имам една икона ще се моля всеки ден за него
    Последно редактирано от dimi_m : 28-06-2016 на 23:09

4. ХАРЕСВАМ! geleto, jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Пич парите ми-за отпуска започват лека полека да се обезценяват, за каква икономика ми говориш,каква сила , за какви пет лева, миналата сряда бях щастлив, сега дори не искам да ги смятам, просто парите ми се обезценяват. Мен не ме интересува ук с кой е съюз, кой оправлява, ако знам че Фараж може да ми вдигне паунда, имам една икона ще се моля всеки ден за него
    Ей нещо такова си и масата арбайтери в хобитските графства - дето им набиват онова, за Грейт Британ и после ще питат на специфичен диалект - "Оти ручахме жабетата?"
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

Мате , в момента УК не е никакъв игра4 в икономиката и политиката , просто с това излизане от 5та икономика в света през 2016 , ще станат 10та наи много до 2026

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Мате, към мен ли е това? ако да - отговарям(ако не - пак )

Аз го знам и съм съгласен с гледната ти точка. Ти не разбираш моята напълно ми се струва... Аз не казвам, че Британия ще изчезне, а просто, че ще стане по-трудно. И че Фараж например е популист на който му дреме толкова за европейските гласоподаватели, колкото и за английските. Интересува го да си адвансне кариерата. Освен това разсъждавам глобално - именно, защото Великобритания е двигател, изолацията не е това, което ще направи Британия по-силна, нито ще позволи разспространение на ценности, култура, икономика или блага извън границите на острова. И смятам себе си преди всичко за гражданин на света. Съвсем, ама съвсем не си ме разбрал, ако смяташ, че разсъждавам от гледна точка на гражданин на България. Аз се чуствам на място навсякъде, наречи ме нахалаен, ако щеш. Сега не искам да звучи клиширано, ама стронгър ин си е гледна точка, точно толкова валидна, колкото и тейк бек кънтрол, а според мен и повече. И то ин не непременно в ЕС в дългосрочен план, а само в кратко/средно-срочен. Аз също не смятам, че ЕС в този си вид е голяма ценност. Това, което не намирам за добро е изолационизмът и соченето с пръсти и кампания против ЕС, но не знаем точно за какво.

8. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    shit disturber Аватара на Ivan II
    Post Thanks / Like

Няма как държавата донесла на Европа и света Магна Харта, Реформацията, Просвещението, Великите географски открития, Капитализма, Великите изобретения на 19-ти и 20-ти век, Индустриалната революция, модерното банкиране и т.н. да не бъде фактор на световната сцена. Просто няма как. И ти го знаеш. Всички го знаят.
    Има как Матейчо.
    Подобни неща могат да се напишат за Гърция, Франция, Германия, Италия, Холандия и всеки патрЕот може да ги напише за неговата си страна особено балканските патрЕоте.
    Никой не е пречил с нищо на Англия за нищо в ЕС, точно обратното.
    Ти и никой досега не е посочил нещо разумно като довод за напускане на ЕС.

Основното, с което спечелиха референдума екзитарите беше да подбуждат страха на хората, че емигрантите ще им вземат работните места.

Фейсбук-група "ДА" на шистовия газ, "НЕ" на монопола на Газпром!

The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Глупакът на висок пост е като човек на върха на висока планина - всички му изглеждат дребни и той изглежда дребен на всички.

10. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! geleto, Danny 69 liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Katsko,
    Не, не беше към теб. Ти в Северна Ирландия ли живееш? Той си знае, към когото беше.

Иначе аз не знам някой да иска изолация. Лондон и Шотландия искат да остават в ЕС, а дори ястреба Фараж каза, че иска безмитна търговия и запазване на приятелството и сътрудничеството по всички въпроси с Евросъюза. Това не ми звучи като изолационизъм.
    Оттук-насетне от Брюксел зависи дали ще откликне на това британско желание или ще тръгне на икономическо сражение, от което и двете страни ще изгубят. Аз лично се надявам разумът да надделее.

Лека нощ и спорна сряда.

12. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Само да добавя, че англичаните основаха САЩ и Австралия.

А за имигрантите - няма нищо по-добро от малко конкуренция, освен това има доста сфери с недостиг на ръка.
    Но това в последните години е неконтролируем наплив от нискообразовани хора, които идват не да прсктикуват своите умения, а да "се пробват" - което означава кражби, машинации, дрога, проституция, просене, соц помощи, дъмпинг на цените на труда. Не ги обвинявам, всеки се спасява от глада както може - сиромах човек - жив дявол!
    Но това понижава стандарта на живот на местните и ги вбесява.

14. ХАРЕСВАМ! mate, Danny 69, merry liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението

А за имигрантите - няма нищо по-добро от малко конкуренция, освен това има доста сфери с недостиг на ръка.
    Но това в последните години е неконтролируем наплив от нискообразовани хора, които идват не да прсктикуват своите умения, а да "се пробват" - което означава кражби, машинации, дрога, проституция, просене, соц помощи, дъмпинг на цените на труда. Не ги обвинявам, всеки се спасява от глада както може - сиромах човек - жив дявол!
    Описал си при4ините заради ,,които си гласувал излизане . Разбра ли сега ,,колко сте жалки тези ,които сте за излизане

16. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Recommend Katsko recommended this post
    Post Thanks / Like

Katsko,
    Не, не беше към теб. Ти в Северна Ирландия ли живееш? Той си знае, към когото беше.

Иначе аз не знам някой да иска изолация. Лондон и Шотландия искат да остават в ЕС, а дори ястреба Фараж каза, че иска безмитна търговия и запазване на приятелството и сътрудничеството по всички въпроси с Евросъюза. Това не ми звучи като изолационизъм.
    Оттук-насетне от Брюксел зависи дали ще откликне на това британско желание или ще тръгне на икономическо сражение, от което и двете страни ще изгубят. Аз лично се надявам разумът да надделее.

Лека нощ и спорна сряда.
    При вот излизане , УК губи , както и да го извъртате

18. ХАРЕСВАМ! Ivan II liked this post
    Post Thanks / Like

За кражби , проституция , дрога си има полиция , тези сектори са запазени за джамаика , нигерия

20. БЛАГОДАРЯ Ivan II thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Платини, личи си, че не си живял в имигрантски райони )
    Нищо не си видял за 10 години в ЮК.

Post Thanks / Like

Матейчо,
    Фураж твърди, че иска независимост. На тоя свят може да си независим, само ако нищо не зависи от теб.
    Иначе нещата са вързани - не може само да искаш, трябва и да даваш.
    Питай швейцарците, ако не вярваш.
    Кофтито е, че докато подпишете билатерални споразумения като тях, ти ще се пенсионираш и ще установиш, че е същото.
    Последно редактирано от Ivan II : 29-06-2016 на 02:14

The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Глупакът на висок пост е като човек на върха на висока планина - всички му изглеждат дребни и той изглежда дребен на всички.

Post Thanks / Like

Със сигурност, но за първите три има полиция, проституцията си е бизнес и легализирян носи приходи в бюджета.
    За социалните помощи важи същото като за кражбата на работни места - ако чужденци без познания на системата и езика могат да злоупотребяват, значи социалната система е боклук и трябва да се промени.
    Ама да си запалиш плевнята, заради бълхите на кучето не е най-разумното според мен.

24. ХАРЕСВАМ! Danny 69, rumi_066, jhoro liked this post
    Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Защо ЮК напусна според мен

Цитирай Първоначално написано от Katsko Виж мнението
    .........

Най - старите монети са намерени в районите на Средиземноморието ........
    Катска, ставаше въпрос, не за това, че е най-стара като монетосечене, а че е оцеляла като парична единица "драхма" от 6 в. до съвремието ни (2001 г.), а това я прави най-дълго ползваната парична единица в света. Иначе наистина са били метални пръчици.

Sent from my HTCONE using Tapatalk

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Защо ЮК напусна според мен

Цитирай Първоначално написано от fastdriver Виж мнението
    Катска, ставаше въпрос, не за това, че е най-стара като монетосечене, а че е оцеляла като парична единица "драхма" от 6 в. пр. хр. до съвремието ни (2001 г.), а това я прави най-дълго ползваната парична единица в света. Иначе наистина са били метални пръчици.

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivan II Виж мнението
    Има как Матейчо.
    Подобни неща могат да се напишат за Гърция, Франция, Германия, Италия, Холандия и всеки патрЕот може да ги напише за неговата си страна особено балканските патрЕоте.
    Никой не е пречил с нищо на Англия за нищо в ЕС, точно обратното.
    Ти и никой досега не е посочил нещо разумно като довод за напускане на ЕС.

Основното, с което спечелиха референдума екзитарите беше да подбуждат страха на хората, че емигрантите ще им вземат работните места.

ЕС е диктатура. Германия налага условията и останалите изпълняват. Нямаше да ви пука толкова много ако Меркел беше набутала на БГ 800 хиляди имигранти, отколкото за паунда. И понеже всички тук ( с три изключения) сте за ЕС, нали сме едно бе, нали искате да сте част от ЕС? Защо когато аз ревях за чудесата от новата вълна имигранти, всички се притеснявахте да не дойдат при вас, а сега ми пожелавате някой да хване да ме изнасили за мое добро? Искате да сте час от ЕС, ама само за да са ви вързани гащите, а не да сте част от проблемите му? ЕС е като СИВ, само дето не е Русия, а Германия, която си направи нов райх. България се нагъзи толкова много. Всичко, което се случва у нас не плод само на некадърна политика - всичко се дирижира от там. Всеки е в някаква матрица. Ама вие хем не искате С, хем не давате на хора от ЕС да се включват в дебата. Е бем ви демокрацията.
    Извинявай, че ползвах твоя пост.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

28. ХАРЕСВАМ! Motovilkov, merry liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

..... Няма как държавата донесла на Европа и света Магна Харта, Реформацията, Просвещението, Великите географски открития, Капитализма, Великите изобретения на 19-ти и 20-ти век, Индустриалната революция, модерното банкиране и т.н. да не бъде фактор на световната сцена. Просто няма как. И ти го знаеш. Всички го знаят......
    Бе то няма как и държавата донесла на света Цивилизацията, Културата, Етиката, Военното дело, Правото, Водоснабдяването и т.н. да не е фактор в света, ама вече я няма - Римската империя.
    Реформацията и просвещението, по скоро ги отнеси към Франция.
    А иначе, то няма как и народ донесъл на света втората писменост, създал най-точния календар в света, хора от този народ да са участвали в създаването на най-значимите в съвремието ни открития, да имат най-старата държава с непроменено име в света и т.н. да да са зле, ама сме зле - България.
    Всяко нещо има начало и край в материалния свят mate. И една грешна стъпка леко встрани, може да доведе до краха, на цяла една империя. И според мен, не те задължавам да се съгласяваш с мен, за ЮК беше тази стъпка.
    P.S. Дъблин не е в Северна Ирландия, ако не знаеш.

30. ХАРЕСВАМ! Ivan II liked this post
    Post Thanks / Like

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    ЕС е диктатура.
    ...
    ЕС е като СИВ, само дето не е Русия, а Германия, която си направи нов райх. България се нагъзи толкова много.
    ...
    Е бем ви демокрацията.

Матейчо се изживява като Бойчо Огнянов ... ти май като Рада Госпожина.

Съмнявам се дали изобщо си имаш представа какво е СИВ и как се живееше при него с режим на тока 2х2 ( два часа има, два часа няма), когато всичко беше дефицитно и се редяхме на опашка за всичко, много често без да знаем дори за какво - пуснали нещо в магазина и се нареждаме, щото все е нещо.

Иначе съм съгласен - евем им демокрацията на тия дето не знаят за какво са гласували.

Пак заповядай!

33. ХАРЕСВАМ! rumi_066 liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    ЕС е диктатура. Германия налага условията и останалите изпълняват. Нямаше да ви пука толкова много ако Меркел беше набутала на БГ 800 хиляди имигранти, отколкото за паунда. И понеже всички тук ( с три изключения) сте за ЕС, нали сме едно бе, нали искате да сте част от ЕС? Защо когато аз ревях за чудесата от новата вълна имигранти, всички се притеснявахте да не дойдат при вас, а сега ми пожелавате някой да хване да ме изнасили за мое добро? Искате да сте час от ЕС, ама само за да са ви вързани гащите, а не да сте част от проблемите му? ЕС е като СИВ, само дето не е Русия, а Германия, която си направи нов райх. България се нагъзи толкова много. Всичко, което се случва у нас не плод само на некадърна политика - всичко се дирижира от там. Всеки е в някаква матрица. Ама вие хем не искате С, хем не давате на хора от ЕС да се включват в дебата. Е бем ви демокрацията.
    Нещо си ядосана? Надявам се не съм аз причината.
    Ес може да е имал диктаторски наклонности преди но ук беше вътре и много много не даваше на Германия да си вее байрака, а сега ук е вън и е много вероятно да се случи това което казваш. За теб и за докторката варианта да се спре имиграцията е като се разпадне ЕС нали? Помисли втори път и ще видиш колко несъстоятелно е твърдението ти. Турция пусне ли 4 млн , нищо няма да е в състояние да ги спре независимо дали някоя страна е в ес или извън. Тук трябват общи усилия за решаване на проблема. А ук вече е извън ЕС една силна държава е аут. С този референдум ук отслаби както собствените позиции така и на ес като цяло а колкото по слаба е една държава толкова по лесно се превзема
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

35. ХАРЕСВАМ! Ivan II, rumi_066, няма, Мила liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Но това в последните години е неконтролируем наплив от нискообразовани хора
    и на всичкото отгоре негодуват срещу порядките в държавата, защото са различни от порядките в тяхната

LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Според мен изолацията на Великобритания вече започна-днес в Брюксел се събират бе нея. А и тя наистина няма място там-направо им се чудя какво правиха вчера там. Не може да се сравнява изолацията на Великобритания и Русия от търговските пазари на Европа,Русия си има други търговски партньори като Китай например,докато на Великобрирания това са европейските пазари. Смятам,че Великобритания бяха доста привилегировани в отношение на бежанците и те най-малко са потърпевши . Трябваше да минат през доста държави за да стигнат до тук. При условие ,че на всички ни беше ясно ,че решението на народа беле такова,доказваха го и проучванията преди това,защо това беше изненада за всички управляващи и те не бяха подготвени. Защо не си задействат процедурите по излизане и не продължават напред-нали това искаха? И много ми е смешно когато голяма част от гласувалите за излизане в момента се оправдават , че били гладували просто ей така,без ясна причина .

38. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Ето ви лични наблюдения - да не кажете, че вкарвам клишета. Живея от 10 години в един много спокоен и бял квартал на Лондон. Престъпността тук е една от най-ниските в града, но за това си плащам премиум - мортгиджите са два пъти по-скъпи от средните.
    За последните три години един път румънец се опита да ми влезе в колата (хванаха го), имаме си два перманентни румънски просяка, всяка събота се въргалят по улицата пияни поляци. Закопчаха три полски банди за грабежи. Представи си какво да си помислят местните жители (upper middle class) и защо ли повечето бяха за Leave.
    Последно редактирано от Motovilkov : 29-06-2016 на 08:11

40. ХАРЕСВАМ! Virginblack liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от denitsa_zz Виж мнението
    Смятам,че Великобритания бяха доста привилегировани в отношение на бежанците и те най-малко са потърпевши . Трябваше да минат през доста държави за да стигнат до тук.
    А сега се сети защо бяхме "привилегировани" и защо квотата от 4хил бежанци, която предложи Камерън направо вбеси Меркел и ко? Искаха да поемем пропорционално на броя население, което означаваше поне 400хил бежанци! А и афганистанците например мрат като мухи, но не се отказват да се пробват за ЮК? Знаеш ли защо? Защото тук е истинска демокрация и няма да бъдат третирани като хора втора ръка. Така че, причината да не сме заляти от тълпи бежанци не е, че избягват острова, тъкмо напротив. Причината е Камерън и смелостта да върви срещу ЕС диктатурата.
    Е, сега вече никой нищо не ложе да ни каже.

Страница 11 от 15 ПървиПърви ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 31
    Последно мнение: 20-09-2013, 12:07
  2. Как да напусна страната
    От dobrovan във форум Self-Employed
    Отговори: 1
    Последно мнение: 20-03-2012, 01:16
  3. Кой напусна UK и какво се случи?
    От Jurgen във форум Общ форум
    Отговори: 41
    Последно мнение: 03-05-2010, 15:24
  4. Отговори: 2