Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 50 от 85 ПървиПърви ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 226 до 1 250 от общо 2106
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: BREXIT!? И сега какво следва?

до сега никой от правителството не се е изказал за оставане даже напротив не спират да повтарят че ще излизат, няма начин да сменят посоката, а от друга страна не мога да кажа че са толкова глупави че да затрият всичко по скоро ще има нещо като хем да излязат от ес ама не съвсем, ще видим как ще го направят
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Danny 69 Виж мнението
    Предлагам ти безплатна идея,събери всички мъдрости които си написал и ги публикувай в книга(без поправки)! Ще се получи нещо безценно и много продаваемо.Бих желал моето копие да е с автограф!
    Дат саундс лайк а уърк фор Мила, ту ми....

Хи хи, ама и вие се дърлите за нещо, което не се е случило, а най-вероятно няма и да се случи. Аз все още държа на тезата си, че въпреки референдума Великобритания няма да излезе от ЕС.
    Мате, тези въпроси, които задаваш, ще имат отговори, когато, и ако изобщо Великобритания излезе от ЕС. Но не мисля, че ще стане.
    Мейт се е кръстило момчето, би соу кайнд плз...

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: BREXIT!? И сега какво следва?

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    до сега никой от правителството не се е изказал за оставане даже напротив не спират да повтарят че ще излизат, няма начин да сменят посоката, а от друга страна не мога да кажа че са толкова глупави че да затрият всичко по скоро ще има нещо като хем да излязат от ес ама не съвсем, ще видим как ще го направят
    Te ще искат, да излезат, но някой, ще им каже, че не трябва да го правят и те ще послушат и ще се откажат!
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

batristio
    Guest

По подразбиране За: Re: За: BREXIT!? И сега какво следва?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Te ще искат, да излезат, но някой, ще им каже, че не трябва да го правят и те ще послушат и ще се откажат!
    Надай се куме на печено ягне....

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Да, нали Обама "им каза" и видяхме какво стана. Кога ще разберете, че британците не са страхливи агнета като някои българи и не искат никой да им казва. Не им дреме за Европейския съюз, по простата причина, че никога не са го искали. Абсолютно никога не са се съгласявали да се присъединяват към общ съюз. През 70-те са се съгласили да се присъединят към European Economic Community, не към Union.

Накрая най-много да го прегласуват и вотът за излизане да спечели дори с по-голям процент. Минаха 2 месеца и някои хора още не са разбрали, че дните на UK в ЕС, а и на самия ЕС, са преброени.

6. ХАРЕСВАМ! Stanley9, RNOH liked this post
    Dislikes lordm disliked this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ами написал си:

Сега ми казваш, че задаваш такъв въпрос: Защо тепърва да даваме право на новите емигранти от още 27 страни да ползат помощи наготово от ден първи (сега не могат)? Е защо да се питаме за нещо, което никой не се кани да прави, а точно обратното - и плановете, и действията са в обратна посока? Ясно е, че ти предпочиташ робството - емигрантите да дойдат и да гърбят, за да може да плащат данъци и да не им дават помощи, за да могат да наливат в хазната данъци и да издържат местните оръфляци? Тая идея на робство наприличва, ама щом те влече... Между другото, Тереза Мей май няма да се съгласи с идеята за точковата система, като я слушам, та ще видим.
    Да те разбирам, че аз толкова години съм бил роб, понеже не съм се възползвал от "благинките" на социалната система? Доста странна логика.
    Точно такова мислене ще сложи край на Западния прогрес и най-вероятно на цялата Европейска цивилизация. Ти явно си съгласна всички да се превърнем в едни роботи, в консуматорска маса без мнение и без разсъдък, която механично само потребява и разходва, без да е изработила предварително полагащото й се.

Не разбирам какво е това неистово желание да задлъжняваме и да живеем "на широко" за сметка на тези след нас, които ще трябва в един момент да плащат сметката. Не си мислете, че вечно ще е така. Това, че засега продължава достатъчно дълго, не значи, че ще продължава вечно.

Лесно се яде чужд пай, много е сладко, още по-лесно се харчат пари, изработени от друг. Може би ако някои хора плащахте 40% данък общ доход дори за 3 месеца, щяхте да погледнете нещата и от друг ъгъл. И нямаше да сте съгласни всеки Иван, Христо и Добри да има право да клеймва бенефити, общинско жилище и какво ли още не, само месец след акостирането му на британска почва.

За точкова система не сме си говорили в близкия месец, не знам защо реши да я намесваш в този пост. Това е отделен казус, който ще коментирам с удоволствие, когато му дойде времето.

8. ХАРЕСВАМ! Motovilkov, Stanley9 liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Лесно се яде чужд пай, много е сладко, още по-лесно се харчат пари, изработени от друг. Може би ако някои хора плащахте 40% данък общ доход дори за 3 месеца, щяхте да погледнете нещата и от друг ъгъл. И нямаше да сте съгласни всеки Иван, Христо и Добри да има право да клеймва бенефити, общинско жилище и какво ли още не, само месец след акостирането му на британска почва.
    Не разбирам какво говориш? И преди референдума, никой небританец не можеше да клеймва за каквито и да е бенефити нито веднага след пристигането, нито един месец след това.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

10. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Да те разбирам, че аз толкова години съм бил роб, понеже не съм се възползвал от "благинките" на социалната система? Доста странна логика.
    Точно такова мислене ще сложи край на Западния прогрес и най-вероятно на цялата Европейска цивилизация. Ти явно си съгласна всички да се превърнем в едни роботи, в консуматорска маса без мнение и без разсъдък, която механично само потребява и разходва, без да е изработила предварително полагащото й се.

Не разбирам какво е това неистово желание да задлъжняваме и да живеем "на широко" за сметка на тези след нас, които ще трябва в един момент да плащат сметката. Не си мислете, че вечно ще е така. Това, че засега продължава достатъчно дълго, не значи, че ще продължава вечно.

За точкова система не сме си говорили в близкия месец, не знам защо реши да я намесваш в този пост. Това е отделен казус, който ще коментирам с удоволствие, когато му дойде времето.
    Аз мисля, че е редно, когато някой работи и плаща същите данъци, каквито плаща един британец, да има право на това подпомагане при ниска заплата, което има и един британец. Робовладелско мислене е, когато искаш чужденците да да работят и да плащат данъци по британските закони, но само британците да получават помощи и британските михлюзи да се мръщят на работата, защото получават помощи, идващи И от данъците на европейците. Може да го наречеш и дискриминативно мислене. Ти, разбира се, нямаш никаква представа кой в този форум какви данъци плаща, а и не мисля, че разбиранията за социална справедливост са обвързани с дохода. Къде отиват данъците ни, не зависи от наличието на емигранти, а от политическите решения, които взимат политиците, които избираме.

Помощите, които емигрантите получават, са в огромната си част in-work и за тях не се изисква някакво натрупване или предварителна работа. Но за европейците всички помощи спират, когато той спре работа - това е факт и в момента. Естествено, британските михлюзи си получават други помощи пожизнено дори и да не желаят да работят. Точно затова не разбирам защо защитаваш система, която държи на хранилка нежелаещите да работят британци. Вмесо те да бъдат санкционирани, ти предлагаш да се санкционират още повече работещите европейци.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

12. БЛАГОДАРЯ jhoro, zmei4o_pk, lordm, deijei, zhb and 2 others thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Kearny, tachito, zmei4o_pk, няма, rumi_066 and 6 others liked this post
    Recommend jhoro, zmei4o_pk, beni7574, deijei, няма recommended this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Написах в друго мнение кой е Мате, но модераторите го изтриха. Предполагам заради обида.
    Ще го кажа по друг начин "Пажи Боже, сляпо да прегледа"
    Тук преди се ежише с дела за расизъм. Ха, боли ме Янковия от такива като него.
    Просо като дете в училище са го малтретирали, а в къщи не е получавал необходимата подкрепа.
    Тук, за едно " Сър" си продаде душата и си мисли, че с това обръщение някой го бричи за костенурка.
    Просто тъжен.
    То само той да е.
    Тука като гледам колко правоверни има, далавера не знаят какво е, помощи даряват а не взимат, връщат загубени портфейли с пари, регистрират си и велосипедите и им плащат застраховки и т.н.
    Явно само аз и малцина други ще се пържим в Ада.
    Последно редактирано от geleto : 09-09-2016 на 23:14
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

14. ХАРЕСВАМ! няма, lupa liked this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Може би ако някои хора плащахте 40% данък общ доход дори за 3 месеца, щяхте да погледнете нещата и от друг ъгъл

Къв данък бе Джони ? Какви ъгли?
    Аз и много други, сме прости бачкатори.
    Заплатите си ги получаваме от Англичани. Те плащат каквото трябва да се плаща.
    Или ти тичаш до данъчните да си довнасяш?
    Дори не си и тъжен.

16. ХАРЕСВАМ! lupa liked this post
    Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от geleto Виж мнението
    Написах в друго мнение кой е Мате, но модераторите го изтриха. Предполагам заради обида.
    Ще го кажа по друг начин "Пажи Боже, сляпо да прегледа"
    Тук преди се ежише с дела за расизъм. Ха, боли ме Янковия от такива като него.
    Просо като дете в училище са го малтретирали, а в къщи не е получавал необходимата подкрепа.
    Тук, за едно " Сър" си продаде душата и си мисли, че с това обръщение някой го бричи за костенурка.
    Просто тъжен.
    То само той да е.
    Тука като гледам колко правоверни има, далавера не знаят какво е, помощи даряват а не взимат, връщат загубени портфейли с пари, регистрират си и велосипедите и им плащат застраховки и т.н.
    Явно само аз и малцина други ще се пържим в Ада.
    Що, да не е Евгени Минчев. 😁😁😁😁

Sent from my HTCONE using Tapatalk

Sarah
    Guest

Цитирай Първоначално написано от geleto Виж мнението
    Може би ако някои хора плащахте 40% данък общ доход дори за 3 месеца, щяхте да погледнете нещата и от друг ъгъл

Къв данък бе Джони ? Какви ъгли?
    Аз и много други, сме прости бачкатори.
    Заплатите си ги получаваме от Англичани. Те плащат каквото трябва да се плаща.
    Или ти тичаш до данъчните да си довнасяш?
    Дори не си и тъжен.
    И грозно е да гледаш на плебеите в постната чинийка.

19. ХАРЕСВАМ! geleto, Мила liked this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Какви дела за расизъм? Гелето пак не се е наспал след 24-часова смяна. Ако наистина ме бърка с korry, вероятно и най-бавносхватливите съфорумци вече е успял да разсмее.

Обаче са ми много забавни някои хора. Как бълват огън и жупел като стане дума за спиране на социалното подпомагане за европейските търтеи. Иначе са големи радетели за стопиране на бенефитния туризъм и най-вече били против "михлюзите, които се мръщят на работа".
    Истината е, че британската икономика има нужда от имиграция най-вече за внасяне на свежа работна сила. Работна (!!) сила, а не просто физическа маса. Такава маса, която ще работи 2 месеца и на третия ще проси общинско жилище и социално подпомагане - не ни трябва.

Ако ще се внасят мързеливи полски, български, индонезийски кратуни, то НЯМА НУЖДА от никаква имиграция изобщо. Не знам защо някои хора влагат сантимент в това само. Преди ме обвиняваха, че защитавам българите прекалено много, сега ме обявиха за национален предател. Това само показва едно - че съм само и единствено обективен.
    В това се крие целия дебат относно контролна vs безконтролна миграция. Както Швейцария може да прекрати трудовите права на българи/румънци и други subject to бройката, която приижда ежегодишно, така и UK трябва да има право да знае кой идва, кой си отива и най-вече кой работи и кой си почива. И на базата на последното да реши кой ОСТАВА.

Как да ви се обясни това? Имаме нужда от вас, ако сте дошли да работите и да внасяте осигуровки всяка седмица/месец. такива, които да смучат помощи вече си имаме. На практика това е скритото послание. С други думи - трябва ни Геле, което да работи и да не мрънка много-много, а не Геле, което философства с тухла в ръка на работното място.

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Брат, аз не разбирам какво си се огледал в шепа бг цървула успяващи да отмъкнат два паунда от системата.
    Германия в момента дава милиарди Европари за вече дошлите резани карабини. Одобри и дебитни карти за мангустите който още са там. Очаквам и скоро да подпомагат туземците от Папуа нова гвинея, щото имат лодки и могат да заплават на сам.
    Като си толкова радетел, що не пишеш на мръстния капиталист Тим Кук, защо не се довлече у Шотландско да плаща твойте 40% ми отседна в Ирландия и спести милиарди на Ябълката. Нещо "ъгъла" му е крив.
    Баце пий си шотландска гроздова с градушка, и стига с тия пари. Сложи нова плоча в грамофона.
    Погледнато през друг "ъгъл" , нарастващото в световен мащаб население и глад за ресурси и храна, много скоро ще промени и твоята Шотландия.

22. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Геле, стига глупости. Вместо да се радваш, че все още си тук и имаш право на свободно препитание и упражняване на дейността си, ти си тръгнал да плюеш системата и да разсъждаваш с чук в ръка, като един съвременен Ницше, за световния глад. Само че защо не разсъждаваш от Люлин така, а си дошъл да даваш акъл на британците в Манчестър?

"Твоите 40%", "твоята Шотландия", дай малко по-сериозно. Тук не става въпрос за мое и твое, става въпрос за рационално мислене и малко справедливост.

Значи вие не искате да плащате за безработните Джон и Нанси и техните 5 деца, живеещи в поредния западнал housing scheme, но в същото време няма лошо вие да мляскате за сметка на някой друг. Това ако не е двуличие, не знам какво е.
    Светът около нас се променя, остави Мила за какво си daydream-ва. Никога повече няма да е така, както е било досега. Самият факт, че тя е взела паспорт, трябва да ти говори нещо.
    Стига с тоя криворазбран хуманизъм, стига с тази социална политика. Рейгън го е казал още 80-те: Най-добрата социална политика е създаването на нови работни места.
    От тази гледна точка такива лоши като мен, които ви казват истината, както и лоши хора като Доналд Тръмп и Тим Кук най-вече са много по-социални от Никъла Стърджън и други, които едно работно място не са отворили лично, а са свикнали да вегетират на чужд гръб.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Светът около нас се променя, остави Мила за какво си daydream-ва. Никога повече няма да е така, както е било досега. Самият факт, че тя е взела паспорт, трябва да ти говори нещо.
    Стига с тоя криворазбран хуманизъм, стига с тази социална политика. Рейгън го е казал още 80-те: Най-добрата социална политика е създаването на нови работни места.
    От тази гледна точка такива лоши като мен, които ви казват истината, както и лоши хора като Доналд Тръмп и Тим Кук най-вече са много по-социални от Никъла Стърджън и други, които едно работно място не са отворили лично, а са свикнали да вегетират на чужд гръб.
    Ако може да посочиш с цитат какво си daydream-ва Мила? Защото не си спомням да съм коментирала мечтите си в тоя форум, атмосферата отдавна не предразполага за това. Я кажи, че ми стана интересно, какво ти говори на тебе фактът, че съм взела паспорт? Защо съм го взела, според тебе?

Аз съм наясно с фактическата ситуация и коментирам факти, които знам лично, докато други пишещи в този форум се информират от медии, форуми и преразкази на трети, четвърти и петнайсти лица. Сега наблюдавам едно семейство "европейци"(в кавички, защото нямат европейско мислене), които си мислят, че като се оплакват на всички подред и като имат деца, ще може да не работят и да цицат помощи, както британците. Да де, ама не може, щото не са британци и не упражняват treaty rights. Не го разбират или си мислят, че не е сериозно. Много ми е любопитно какво ще стане. Имат дете, родено тук, както и деца в България. За детето, родено тук, вече около три месеца не са му отпуснали "детски", каквото и да значи това в техните разбирания, аз като гледам, нямат и основание да се отпуснат. Да не говорим за други помощи. Били са "регистрирани в Джобцентъра", каквото и да значи това, но помощите оттам са спрени.Нямат хаузинг бенефит, нито такс кредити, защото таткото може и да работеше, ама в момента не работи. Предишният такъв случай, който наблюдавах, престанах да го наблюдавам, защото "като нямаме помощ отникъде" (това е цитат), те заминаха за Германия. Така че - мандрата е свършила доста отдавна, за тези, които не знаят.

Абсолютно съм съгласна, че създаването на работни места е много важно. Но не виждам защо трябва да се противопоставя създаването на работни места на социалната политика? Има хора, които нямат възможност да работят - майки с малки деца, инвалиди, болни, безработни (които си търсят работа и временно имат нужда от подкрепа, не говоря за скраунджърите) и др.п. - социалната политика е за тях. Всеки здрав и прав човек, който иска по-добър стандарт и не е с увредено мислене, си намира работа и работи и най-хубаво е за всички да има места. Проблемът не е, че има социална политика, проблемът е, че социалната система в ЮК дава възможност да се живее прилично и без да си мръднеш пръста. Когато стане така, че стандартът на работещия да е категорично по-добър, отколкото този на скраунджъра, нещата ще се наместят. Дали ще стане и кога ще стане - въпрос за сто милиона лири.

Доналд Тръмп... той е друга бира. Много съм любопитна дали ще го изберат и да видя как ще цъфне и върже Хамерика след това. Слушах любопитен коментар, че той напредва добре в предизборната надпревара, защото хората са с усещането, че се правят малко неща от политиците в момента и неговото поведение, което внушава, че е човек на действието, е привлекателно. Иначе аз не го харесвам, заради отношението му към жените, заради лъжите мутук, и на много други места) и за още няколко неща. Много интересен ми се видя анализът на проф. Дан П.Адамс за него -
    Narcissism, disagreeableness, grandiosity—a psychologist investigates how Trump’s extraordinary personality might shape his possible presidency
    оттук:
    http://www.theatlantic.com/magazine/...-trump/480771/
    Защо твърдиш, че Никола Стърджън е свикнала да вегетира на чужд гръб - нямам идея, може би ще ни кажеш?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

25. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Просто си мислиш, че щом досега някак сме успявали да си позволяваме доста "социални" неща на държавно ниво, без значение дефицита и натрупващия се дълг, то това ще продължава вечно.

От прочетеното от теб разбрах, че и ти си против смукачите на помощи, без значение националността. Добре де, какъв е проблемът тогава да се въведе системата да нямаш право на помощи преди да си поработил продължително поне 2 години в страната? Аз и ти как нямахме право, да не би да сме умрели?

Фактът с паспорта ми говори, че дори ти, която първоначално си била против вземането на такъв, си счела за необходимо да имаш тази придобивка в случай на рязка смяна на обстоятелствата.
    И правилно - при положение, че децата ти израстват далеч от България, единият родител не е българин, а самата България позволява двойно гражданство (за разлика други страни като Литва например), имаш пълното право и основание да предприемеш такава стъпка за свое собствено удобство.
    Само че ти си доказала, че си authentic и self-sufficient, както и че си дошла тук с ясната идея за упражняване на някаква трудова дейност.
    Самият факт, че ти си минала през всичките унизителни процедури на тогавашната бюрокрация в UK, не те ли кара да се замислиш и да искаш дори по-силно спиране на социалния теч в момента за куцо, кьораво и сакато от цяла Европа и свят?
    Значи ти, която дори не си имала право на помощи тогава, едва си получила утвърдителен отговор за право на труд във Великобритания, а сегашните готованци не само го имат гарантирано, а даже знаят, че ако случайно ги домързи или ги съкратят заради неизпълнение на изискванията, още на следващия ден/седмица ще си получават "подпомагането". Подпомагането е в кавички, защото за мен със или без тези 50 ли са, 70 ли са, на седмица, е все тая. А и както има една поговорка - не ми давай риба, а ме научи как да си ловя риба.

И преди сме си говорили, че доста от ЕС гражданите дори не декларират истинските си данни - брой на имотите, размер на спестяванията и т.н. при съответния claim, което за мен е съзнателно заблуждаване и престъпление.

Визирах Доналд Тръмп-бизнесмена, не Доналд Тръмп като политик. Той е човек от бизнеса и е отворил стотици хиляди работни места за последните 20-ина години. Дали ще е успешен политик и президент не се наемам да кажа, това зависи от доста фактори. Аз не съм му особен фен, просто го предпочитам пред crooked Hillary и другите представители на политическата класа.

Социалната политика е точно това - подпомагане на самотни майки, инвалиди, пенсионери и други нуждаещи се, а не даване на парче от пая на всеки Том, Дик и Хари, който го е домързяло да бачка или да учи. Държавата UK предоставя перфектни условия и за двете неща, така че всеки има право на избор и подкрепа в тези насоки - намиране на работа (безплатен професионален съвет, ваучери за транспорт и т.н.) , помощ при следване (студентски заеми, стипендии, еднократни финансови помощи etc). Не виждам обаче защо трябва да се изсипват един чувал чужди пари за разни търтеи. Ясно е, че въпросът с британските такива не може да се изкорени, но защо да подучваме и новодошлите от другите краища на Европа да търсят на хляба мекото от Ден първи.

batristio
    Guest

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

След референдума следва само едно , молби към боговете ЕС да се разпадне . На президентсите избори през април в Франция , власта да вземе ,, националния фронт ,, и да обяват дата за френски референдум , това са мокрите сънища на англосаксонците . За това беше пусната мигрантската вълна към европа . Първата и Втората световна воина англосаксонците спе4елиха с древния римски завет ,, разделяи и владеи ,, . Този път номера им няма да мине. Германския интелект и руските природни ресурси , това е непобедимата комбинация . С украина и с брексит просто отлагат неизбежното . А британската социална система може да те подържа изкуствено жив , но не и да живееш добър живот , по скоро бих казал мизерен

29. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от batristio Виж мнението
    Като гледам тази хубава снимка и 4ета какво е написал цветан василев за ,, булгартабак,, и пеевски , забелязвам едно интересно име . Салам Кадер Фарадж , така се казва основния дилър на цигари от близкия изток , с които са търгували ,,булгартабак,, . И си помислих да не е дале4ен роднина на един хубостник . И преди съм знаел , 4е фамилията фарадж е древна арабска , сирииска фамилия .

batristio
    Guest

Великобритания проучва разрешителните за работа като начин за контрол на имиграцията от Европейския съюз.

Британският министър на вътрешните работи Амбър Ръд съобщи, че проучва системата за разрешителни за работа като начин за контрол на имигрантите от ЕС в отговор на желанието на гласоподавателите, подкрепили Брекзита, да се затегне граничният контрол, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Макар че официалните преговори за излизането на Великобритания от ЕС все още не са започнали, Лондон търси начини да задоволи гласоподавателите, подкрепили Брекзита.

Те настояват за по-малък брой имигранти и прекратяване на политиката на отворени граници с Евросъюза на фона на нуждите на икономика, в която някои сектори зависят изключително много от чуждестранна работна ръка.

"Разрешителните за работа със сигурност имат смисъл", посочи Ръс пред Би Би Си. Тя допълни, че ведомството й проучва системите за контрол на имиграцията и все още не е взето решение.

В момента Великобритания прилага визова система за страните, които не са част от ЕС, а гражданите на страните от евросъюза могат да живеят и работят свободно в страната.

"Това, което ще проучим е как можем да получим най-доброто за икономиката, намалявайки бройката, но защитавайки хората, които наистина са полезни за икономиката", посочи Ръд.

По-рано този месец британският премиер Тереза Мей изрази съмнения в ефикасността на имиграционните системи, при които кандидатите се оценяват по точки въз основа на образование и умения - нещо, което агитиращите в подкрепа на Брекзита обещаваха.

Реакцията на Мей предизвика опасения сред гласоподавателите, че правителството й не заема достатъчно твърди позиции по ключови въпроси като имиграцията.

Ръд, която е близък съюзник на Мей, подкрепи целта на правителството да сведе нетната годишна имиграция във Великобритания от сегашните 327 000 до под 100 000 души.
    Мазълтов....

Post Thanks / Like

От разрешителни за работа за ЕС граждани за УК , до визи за не ЕС граждани за УК има огромна разлика . По скоро е възможно да върнат сините и жълтите карти от преди 2014 година . На което ЕС ще въведе сини и жълти карти за британски граждани , които искат да работят и живеят в ЕС . Примерно тези , които са в Германия , Испания или Франция . Отделно , което е по важно , няма как ЕС да им разпише такова споразумение , няма как при такива условия УК да остане в ЕЕА .Единствения шанс УК да подпише добро споразумение е , ако франция през април поиска референдум за оставане в ЕС , тоест ЕС да тръгне да се разпада , тогава ще направят Европа на две скорости , но този вариант е много рисков за американските интереси в Европа , защото много държави като България , Унгария , Словакия , Литва , Латвия , Естония могат да попаднат под руско влияние , прекалено голям е риска за американските интереси в Европа
    Последно редактирано от dgidgo : 12-09-2016 на 08:55

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от platini Виж мнението
    От разрешителни за работа за ЕС граждани за УК , до визи за не ЕС граждани за УК има огромна разлика . По скоро е възможно да върнат сините и жълтите карти от преди 2014 година . На което ЕС ще въведе сини и жълти карти за британски граждани , които искат да работят и живеят в ЕС . Примерно тези , които са в Германия , Испания или Франция . Отделно , което е по важно , няма как ЕС да им разпише такова споразумение , няма как при такива условия УК да остане в ЕЕА .Единствения шанс УК да подпише добро споразумение е , ако франция през април поиска референдум за оставане в ЕС , тоест ЕС да тръгне да се разпада , тогава ще направят Европа на две скорости , но този вариант е много рисков за американските интереси в Европа , защото много държави като България , Унгария , Словакия , Литва , Латвия , Естония могат да попаднат под руско влияние , прекалено голям е риска за американските интереси в Европа
    Те хубаво ще ги върнат - по-точно въведат наново, но това се отнася главно за новопристигащи.
    Интересно как ще подходят към вече пристигналите (независимо какви и къде) - т.нар. заварено положение. Щото, ако и за тях ще се изискват някакви карти - има реална опасност много работни места да се овакантят.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Post Thanks / Like

Наи вероятно вси4ки , които нямат сертификат за перманент резиденс , задължително ще подават за син регистрационен сертификат през работодателя си . За селф жълта карта . Вси4ки сиесси карти и разрешителни ще се държат задължително на англииски език и ако направят и задължителна адресна регистрация и минимум половин милион ЕС граждани от тези , които сега живеят в УК , ще отпаднат . Датския премиер каза да не се дава конкуретно предимство на УК , тоест сделката няма да е изобщо лесна за подписване , ако няколко централно и изто4но европеиски страни наложат вето . Тогава преговорите могат да се продължат много дълго време . , Ако франция не поиска референдум за оставане след април 2017 , за УК ще стане невъзможно да вземат добра сделка
    Последно редактирано от dgidgo : 12-09-2016 на 13:43

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Леко се пропуска японското маваши с някой директни искания към трудовия пазар - Ministry of Foreign Affairs of Japan. Апропо, азиатците са доста изнервени и по-скоро от тази посока ще им дойдат главоболията. Европа е ясна. Там ветото от няколко страни си е по 'дефолт'.
    Няма да е лошо многотиражки, като дейли мейл леко да намалят анти-имигранската риторика. Отново пребит поляк. Този път в Armley, Leeds!

36. ХАРЕСВАМ! itso liked this post
Страница 50 от 85 ПървиПърви ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

Подобни теми

1. Какво ще се случи със EU студентите ако има Brexit ?
    От Unilad във форум Образование в UK
    Отговори: 60
    Последно мнение: 27-06-2016, 21:17
  2. Катастрофа - сега какво следва?
    От nts във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 51
    Последно мнение: 28-04-2015, 09:43
  3. Какво следва?
    От Moris във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 22
    Последно мнение: 15-10-2011, 22:30
  4. Син сертификат ... какво следва?