Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 61 от общо 61
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Какво ще се случи със EU студентите ако има Brexit ?

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Само за протокола - две уточнения.
    За лекарите - има общини (най-вече в Родопите), където не просто конкуренцията е малка. Просто няма - то и лекари няма.
    Още един кмет обеща депутатска заплата и жилище за лекари, желаещи няма
    За Софийска голяма община - главен архитект вече не е Диков.
    Здравко Здравков е избран за главен архитект на София
    Знам аз за Диков, ама 10 години любов е това, трудно се забравя...

2. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

Катско , говорихме за студентските заеми в УК , не вярвам да си заВършил медицина В ук И да ходиш лекар в БГ , а за архитект оше по малко . И стигнахме до извода тези заеми връщат ли се . При 21000 паунда бруто на година от която запо4ват да се връщат , о4евидно е , 4е вси4ко , ще се връща до стотинка с лихвите . Това е поинта , ще се връща . Защото , ако не се връща и си безработен е още по кофтито позиция

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от platini Виж мнението
    Катско , говорихме за студентските заеми в УК , не вярвам да си заВършил медицина В ук И да ходиш лекар в БГ , а за архитект оше по малко . И стигнахме до извода тези заеми връщат ли се . При 21000 паунда бруто на година от която запо4ват да се връщат , о4евидно е , 4е вси4ко , ще се връща до стотинка с лихвите . Това е поинта , ще се връща . Защото , ако не се връща и си безработен е още по кофтито позиция
    А защо не вярваш? Аз по теми, от които не разбирам не се изказвам. По една случайност съм заобиколен с архитекти и лекари в България и Англия без да съм такъв. И за студентски заеми съм проверявал тук и то доста. За съжаление ударих на камък. А заем, дето не се връща няма така или иначе. Аз лично не харесвам студентските заеми в този им вид - защото:

1. Позволява на сулъо и пулъо да учи(не искам да се чуства никой засегнат, но прави образование достъпно по-лесно, а по-лесно достъпното не е ценено, отделно вдига конкуренцията и сваля качеството.)

2. Удобно извинение за работодатели да пробутват стажантски и ниско-платени позиции на току-що завършили, което си е форма на легализирано робство. Пълно е със стажанти, дето нищо не правят. А още по-лошо е стажанти дето правят, ама не им плащат.

3. Знаеш ли колко млади англичани има, дето мама и тати са ги пратили в уни да учат, взимат си заемчето(често, защото могат, а не защото им трябва), после "търсят себе си" по купони и седенки. Или в Испания на морето. Някои даже не взимат джобсийкър алауънс, щото can't be bothered.

Айде не ни обяснявай за лихварите, признай си, че си честен човек, в това нищо срамно няма, даже напротив! Иначе, ако ти се крадва пукнатини в системата има толкова много, че дори не е нужно да си ивъл мастърмайнд, за да ги намериш.

Иначе за някой беден ЕС студент, дето не може да си го позволи другояче, това е lifeline. А има и такива, дето просто си хващат самолетчето и чао и слагат край на английската екскурзия. И повярвай ми - никога, нищо не връщат или нямат намерение.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Katsko Виж мнението
    А защо не вярваш? Аз по теми, от които не разбирам не се изказвам. По една случайност съм заобиколен с архитекти и лекари в България и Англия без да съм такъв. И за студентски заеми съм проверявал тук и то доста. За съжаление ударих на камък. А заем, дето не се връща няма така или иначе. Аз лично не харесвам студентските заеми в този им вид - защото:

1. Позволява на сулъо и пулъо да учи(не искам да се чуства никой засегнат, но прави образование достъпно по-лесно, а по-лесно достъпното не е ценено, отделно вдига конкуренцията и сваля качеството.)

2. Удобно извинение за работодатели да пробутват стажантски и ниско-платени позиции на току-що завършили, което си е форма на легализирано робство. Пълно е със стажанти, дето нищо не правят. А още по-лошо е стажанти дето правят, ама не им плащат.

3. Знаеш ли колко млади англичани има, дето мама и тати са ги пратили в уни да учат, взимат си заемчето(често, защото могат, а не защото им трябва), после "търсят себе си" по купони и седенки. Или в Испания на морето. Някои даже не взимат джобсийкър алауънс, щото can't be bothered.

Айде не ни обяснявай за лихварите, признай си, че си честен човек, в това нищо срамно няма, даже напротив! Иначе, ако ти се крадва пукнатини в системата има толкова много, че дори не е нужно да си ивъл мастърмайнд, за да ги намериш.

Иначе за някой беден ЕС студент, дето не може да си го позволи другояче, това е lifeline. А има и такива, дето просто си хващат самолетчето и чао и слагат край на английската екскурзия. И повярвай ми - никога, нищо не връщат или нямат намерение.
    С това което си написъл съм напълно съгласен . Само не виждам смисъла да си студент в УК , да взимаш заеми и после да не работиш и да се криеш . То верно в Лондон е пълно с Българи ударили банки с заеми от 10 до 40 000 паунда и после спират да връщат . Или се махат от УК , или си стоят тук и казват , ами нямам пари на лихварите (в пове4ето слу4аи защото наистина нямат пари , заемите са ги профукали

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Ами без да се обиждаш, ама не си бил млад наскоро. И аз като бях млад си спомням, че много не ми се учеше. Някои студенти са студенти от сошъл прешър - мама и тате, фамилията, семейната фирма, не знам си какво си, а на тях им се ходи по дискотеки и в ИбиСа . Съответно студентският им живот е купон. Малко са хората, които са осъзнати на тая възраст. Тея дето са осъзнати и знаят какво и за какво учат, вече не им дават заеми, защото не са на по 20 - поредния парадокс.

А иначе ще ти дам пример - гръцки студенти - идат, заем, хау-хихи, взимат си образованието(ако не знаеш в Гърция хич не е евтино, затова има и много в България), след това стягат куфарчето и си бегат дома на топло и никой не може да ги пипне.

Същото като със тия дето вадят кредитни карти, удрят лимита и са чао. Ама ние явно сме от честните и трудолюбивите, та си седим и си налягаме парцалките ден след ден. На мен също ми е много трудно да ги разбера тия хора - мразя недовършени неща и невърнати дългове.

Post Thanks / Like

Казах , 4е съм съгласен с цялата ти теза , реалноста е такава , каквато е описваш . Само не мога да е разбера психиката на тези хора . Пълна безмислица е да тегля заеми , да ги изпукам и после да викам , ами аз нямам пари . Е има тарикати , които дялкат банки , после заравят парите на село в един сеиф и пеи сърце , другата дестинация

8. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Кое не разбираш? Има много българи, които учиха в Англия, взеха заеми и си заминаха за Бг! Та кажи ми кога ще ги върнат тия заеми?
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    Та кажи ми кога ще ги върнат тия заеми?
    Европейска заповед за плащане

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

И кога ще почнат да получават по 50к на година, че да почнат да връщат заемите?
    До сега не е имало случай да търсят някой в Бг да връща пари.
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Мдааа - бившия студент първо си декларира доходите, после ако трябва плаща (или не плаща) и накрая - ако е трябвало да плаща - го търсят. Ако още в началото на веригата пише "нисък доход" и ... дотам.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Напреднал
    Post Thanks / Like

14. БЛАГОДАРЯ RNOH, jhoro, Katsko thanked for this post
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Относно BREXIT и т. нар. сини карти
    От gabita във форум За новодошли и кандидат-емигранти
    Отговори: 50
    Последно мнение: 29-06-2016, 16:21
  2. Brexit - само прогнози в проценти
    От geleto във форум Общ форум
    Отговори: 25
    Последно мнение: 12-06-2016, 00:49
  3. BREXIT THE MOVIE FULL FILM
    От Alexsiev във форум Общ форум
    Отговори: 78