Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    Нов потребител Аватара на golqmoto.pile
    Post Thanks / Like

По подразбиране Покупка на жилище без брак

Здравейте, ситуацията ми е далечна, но има някои неща, които не са ми ясни при покупка на жилище без брак. Накратко, имам връзка с англичанин от 3 години, скоро се заговорихме за ипотека и покупка на жилище. Живеем заедно от две години на един адрес, но не сме се регистрирали никъде като сивил партнърс. След 7 месеца имам право да подам документи за ПР а година след това за паспорт. Това, което ме притеснява е, че не знам, ако се купи жилище, при евентуална раздяла ще имам ли права върху моята си половина, ако ипотеката се плаща от джойнт акаунт или се внасят и от двамата. Нагледала съм се на достатъчно познати, които при раздяла губят правата си, ако в момента нямат работа. Т.е. дори и преди да са плащали всичко по ипотеката, ако в момента на раздялата са безработни се дължат някакви пари на другата страна. Извинявам се, ако задавам тъпи въпроси, но съм на млади години и такава покупка ми изглжда изключително опасна, поради това, че не знам законите за имоти в Англия, ако имате линкове, към които да ме насочите или към какъв тип адвокат (и колко се плаща) да се обърна за съвет би ми било много полезно. Нямам никой зад гърба си, работя здраво от 16 годишна и не искам да се хвърля в нещо, за което няма да има гаранция, че ще ми се върне инвестицията при евентуално неразбирателство.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Покупка на жилище без брак

Цитирай Първоначално написано от golqmoto.pile Виж мнението
    Здравейте, ситуацията ми е далечна, но има някои неща, които не са ми ясни при покупка на жилище без брак. Накратко, имам връзка с англичанин от 3 години, скоро се заговорихме за ипотека и покупка на жилище. Живеем заедно от две години на един адрес, но не сме се регистрирали никъде като сивил партнърс. След 7 месеца имам право да подам документи за ПР а година след това за паспорт. Това, което ме притеснява е, че не знам, ако се купи жилище, при евентуална раздяла ще имам ли права върху моята си половина, ако ипотеката се плаща от джойнт акаунт или се внасят и от двамата. Нагледала съм се на достатъчно познати, които при раздяла губят правата си, ако в момента нямат работа. Т.е. дори и преди да са плащали всичко по ипотеката, ако в момента на раздялата са безработни се дължат някакви пари на другата страна. Извинявам се, ако задавам тъпи въпроси, но съм на млади години и такава покупка ми изглжда изключително опасна, поради това, че не знам законите за имоти в Англия, ако имате линкове, към които да ме насочите или към какъв тип адвокат (и колко се плаща) да се обърна за съвет би ми било много полезно. Нямам никой зад гърба си, работя здраво от 16 годишна и не искам да се хвърля в нещо, за което няма да има гаранция, че ще ми се върне инвестицията при евентуално неразбирателство.
    1. Civil partnership е за еднополови партньори. При партньори е брак - при желание, разбира се. Възможно е да има и други възможности за обезпечаване на интересите ти, ако не сте в брак, но искате да купите жилище заедно.
    2. Ако съм на твое място, на първо място бих си изяснила на чие име иска партньорът ти да купува жилището, дали има желание за брак и ако няма - защо. Не е нужно да се задават всички тези въпроси директно, но трябва да се разговаря на тази тема, това е важно.

За адвокат - намери някой, който е около тебе, свържи се с него по телефона или по имейла и го попитай колко би струвала правната консултация. Може да поискаш да ти кажат цена (quote) няколко и да си избереш този, който ти е най по сърце. Търси в Гугъл personal and family law solicitors.

Успех!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Малко несериозно (или не) - направете си едно Ltd като съдружници с равни дялове и купете жилищете като актив.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Post Thanks / Like

Благодаря за бързите отговори, решили сме, че ако се купи ще е 50/50 на името на двамата, депозит по равно и ипотечните вноски по равно. Ако един от двамата остане без работа вноските ще се поемат от другия, докато се намери друга работа. Брак сме обсъждали, по-скоро аз не искам толкова скоро, само след 2 години съжителство. Той знае, че любовта си е любов, но и тези най-лоши варианти не са маловажни, особено това, че аз съм в друга държава и бих заложила на сигурното, преди да се хвърля в нещо подобно.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Благодаря за бързите отговори, решили сме, че ако се купи ще е 50/50 на името на двамата, депозит по равно и ипотечните вноски по равно. Ако един от двамата остане без работа вноските ще се поемат от другия, докато се намери друга работа. Брак сме обсъждали, по-скоро аз не искам толкова скоро, само след 2 години съжителство. Той знае, че любовта си е любов, но и тези най-лоши варианти не са маловажни, особено това, че аз съм в друга държава и бих заложила на сигурното, преди да се хвърля в нещо подобно.
    М-даа - "любовта си е любов", но парите са си пари.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Post Thanks / Like

Разбира се.

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

То това си е нож с две остриета , както може да делите дивиденти , така ако се срути имотния пазар може да делите дългове . Толкова много варианти има , а и това са сделки ,,които се прото4ват дале4е във времето . Ако съм на теб в твоята ситуация не бих се захващал с британец с които нямаш брак на такива сделки . Нямаш брак , нямаш деца от него , това е несериозна работа . Не бих те посъветвал да взимаш ипотека с него

Post Thanks / Like

Благодаря, защо не бихте се захванали с британец? Или с чужденец въобще? Познавам семейството му, живели сме заедно при тях около 7-8 месеца и не са от тези на бенефитите. Защото съм се начела на толкова много истории тук във форума и на мен това ми се струва неадекватно и рисковано.

Post Thanks / Like

Ми живеи си с него на рент , из4акаи го още година дали , ще ти предложи брак , ако не ти предложи се махаи от него докато е време . Наши приятели , дъщеря им се хвана с един британец , така няколко години , после забременя , роди без брак , и после тои си хвана пътя . Без брак , не се навиваи на нищо

Post Thanks / Like

Ще го имам предвид. Ще се консултирам с адвокат.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Имате два варианта за вписване в Land Registry при покупка на имот (сами решавате):

Joint Tenancy: Двамата ще сте с еднакви права върху жилището - в лицето на държавата се броите за единен собственик. Ако например единият умре, другият автоматично наследява целият имот. Повечето двойки така купуват.

Tenants in Common: Тук определяте конкретно кой какъв дял владее. Например при 50/50 дори и да се разделите след време всеки си владее половината и може да я продаде на друго лице. Разпределението на собствеността може да не е по равни части. Този вариант обикновено го ползват приятели.

Избирате си tenants in common с 50/50 и нямате проблем. Всеки си владее половината само.

12. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Ами първо никой няма 100% гаранция че няма да остане без работа. Щом ипотеката ще е на името на двамата и двамата сте длъжници към банката.

Ако по някаква причина спрете да плащате, банката ще си вземе имота, ще го продаде евтино заради бърза продажба и после ще ви търси за разликата плюс лихви.

ако се разкарате, ще трябва да се разберете кой на кой ще плаща да стане едноличен собственик на имота.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Имате два варианта за вписване в Land Registry при покупка на имот (сами решавате):

Joint Tenancy: Двамата ще сте с еднакви права върху жилището - в лицето на държавата се броите за единен собственик. Ако например единият умре, другият автоматично наследява целият имот. Повечето двойки така купуват.

Tenants in Common: Тук определяте конкретно кой какъв дял владее. Например при 50/50 дори и да се разделите след време всеки си владее половината и може да я продаде на друго лице. Разпределението на собствеността може да не е по равни части. Този вариант обикновено го ползват приятели.

Избирате си tenants in common с 50/50 и нямате проблем. Всеки си владее половината само.
    вписването няма толкова значение ако спрат да плащат.

Post Thanks / Like

Да разбрах, че има два варианта общо взето, благодаря на всички отговорили

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Ами първо никой няма 100% гаранция че няма да остане без работа. Щом ипотеката ще е на името на двамата и двамата сте длъжници към банката.

Ако по някаква причина спрете да плащате, банката ще си вземе имота, ще го продаде евтино заради бърза продажба и после ще ви търси за разликата плюс лихви.

ако се разкарате, ще трябва да се разберете кой на кой ще плаща да стане едноличен собственик на имота.
    Зара обясни го това моля те , с прост пример , примерно къщата е 400000 процента лихва те варират , но да изберем средно за целия период . Ако спрат да плащат , разиграи този вариант с цифри , моля

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Полезна информация относно покупка,продажба, наемане, ремонт на жилище
    От Suzanne във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 121
    Последно мнение: 11-11-2019, 22:35
  2. Първи стъпки за начинаещи при покупка на жилище или покупка чрез Shared Ownership програма
    От Tralala във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 51
    Последно мнение: 15-09-2015, 10:54
  3. Жилище - без брак
    От сис във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 23
    Последно мнение: 20-09-2011, 22:40
  4. покупка на жилище?
    От air във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 21-08-2008, 10:57

Отметки