Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13

Тема: Ванилия

edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

По подразбиране Ванилия

Бихте ли ме насочили коя ванилия купувате тук (в Лондон). Гледах една рецепта в която има пакетче ванилия, не съм ползвала досега в англия и никак не съм сигурна какво да купя. Най-близо са ми сейнсбърис, М&S, waitrose. Гледам има течни, но не и на прах. Ще ме просветли ли някой казуса ванилия Мерси
    Sub Footage

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Ванилия

Течните какво им е? Върши работа. Нилсен Маси от сейнсбърис.

Post Thanks / Like

Бре, няма никакви кулинари тъдява. Иначе, Катско, аз ако бях сигурна че няма разлика, нямаше да пускам тема. Ама не искам да си развалям козунака, та ето питам за сигурност. Пък и не знам как изглежда сухата и въобще предлага ли се.
    Sub Footage

Post Thanks / Like

Реших, че ще взема за случая Vanilla Pods ot wholefoods
    Sub Footage

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Ами намерих ето тук, но аз лично не съм поръчвала. Ако искаш можем да пишем на ДаХапна предполагам и да си поръчаме точно каква искаме?

6. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimitriana Виж мнението
    Ами намерих ето тук, но аз лично не съм поръчвала. Ако искаш можем да пишем на ДаХапна предполагам и да си поръчаме точно каква искаме?
    В процеса на търсене си промених мнението, реших да ползвам ванила подс и взех една пръчка от сейнсбърис. Купих и от руския магазин ванилова захар, не бях ползвала такава досега.
    Sub Footage

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kumana Виж мнението
    В процеса на търсене си промених мнението, реших да ползвам ванила подс и взех една пръчка от сейнсбърис. Купих и от руския магазин ванилова захар, не бях ползвала такава досега.
    Доволна ли си, сподели? Аз в кексове слагам течна ванилия, наливам на око.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ами, беше си доста алтернативен "козунак" понеже ползвах кокосово брашно, кокос, и кис мляко, вместо прясно, и със заместител на захар. В плънката сложих от ваниловата захар, орехи и канела. Мисълта ми е, при толкова много заменки и добавки, нямаше издънка с ванилията. Аз бих ползвала само подс от тук нататък, ако се замислиш, ванилията за да е на песъчинки или течна, значи е минала преработка. Купи си само една пръчица и пробвай.
    Sub Footage

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ами, беше си доста алтернативен "козунак" понеже ползвах кокосово брашно, кокос, и кис мляко, вместо прясно, и със заместител на захар. В плънката сложих от ваниловата захар, орехи и канела. Мисълта ми е, при толкова много заменки и добавки, нямаше издънка с ванилията. Аз бих ползвала само подс от тук нататък, ако се замислиш, ванилията за да е на песъчинки или течна, значи е минала преработка. Купи си само една пръчица и пробвай.
    Ааа и ти правиш опити със заместители - я сподели как се получава при тебе? Аз козунак чак едва ли ще тръгна да правя, вижда ми се висш пилотаж, но кекс може - аз опитвах на кекс да сменям брашно с кокосови стърготини и с подсладител. Обаче го направих с една силиконова форма и докато го изпека видях голям зор (опитвах 2-3 пъти), иначе на вкус не беше лош, но първите пъти оставаше леко клисав. После пекох по-дълго, но понеже не се получи нещо подобно на кекса, който познавам, така и не разбрах дали е от заместването на продуктите или от формата. Пръчицата какво я правиш - стържеш ли я?

Post Thanks / Like

не съм най-точния човек да питаш за това, но ще опитам. Първо абстрахираш се от твоя кекс, правиш и очакваш различен кекс . И за мен баш козунака е нещо към което не се стремих, исках нещо по-неглиже. Относно кекса, правих един без брашно - с 6 яйца, разбити отделно, ползвах по-малко от 50г какао, също сложих кокосови стърготини и по-големи. Към разбитите жълтъци с какао прибавих фурми, които бих сложила да се накиснат за няколко часа, което не направих първия път. Ех цитирам по памет, не знам къде са ми записките, понеже като променям нещо, гледам да си записвам къде какво променям. Фурната загряваш предварително, аз пекох на 160 градуса. Не става като кекс, не повече от 4 см, но тавичката ми е кръгла, големичка, не стана клисав. Всъщност стана много добре. Отгоре - не издържах и сложих сладичко, ама здраво, condensed milk размазах и поръсих дребни кокос стърготини. Освен това, Мила, за някои кексове със заместители е нормално да са wet, т.е. да ти изглежда като клисав.

пп от пръчицата отрязах на два пъти по около 2см, разтваряш я, и вземаш всичко каквото можеш. Това са точно тия черни точици които виждаш във ванила сладоледа.
    Sub Footage

13. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

този тип форма ползвах https://www.amazon.co.uk/Premier-Hou...ords=cake+tray
    Sub Footage

15. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

този тип форма ползвах https://www.amazon.co.uk/Premier-Hou...ords=cake+tray
    Ха, благодаря ти. И аз имам такава формичка, само че е по-малка, може да опитам и да разделя тестото на две - благодаря за съветите. Аз действително сякаш очаквах да е като другия кекс и дори последния път сложих повече набухвател, въпреки че ползвам от тестото с набухвател... може би не трябва да очаквам такива неща.

17. ХАРЕСВАМ! kumana liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Ванилия есенция, вместо ванилия на прах
    От lordm във форум Кулинарен кът
    Отговори: 5
    Последно мнение: 20-01-2014, 21:19

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •