Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Напреднал Аватара на pisanka81
    Post Thanks / Like

По подразбиране Много прост въпрос

Значи,аз доста се рових из форума и има доста инфо за образованието в УК.
    Обаче за да съм 100% сигурна че съм разбрала всички както трябва искам да питам много прост въпрос:
    С дипломата за средно образование от Б-я, т.е с дипломата от Гимназия мога ли да кандидатсвам в Университет в Англия.
    без никакви А Levels и т.н.
    Мерси предварително
    Be the change you want to see in the world! Mahatma Gandhi

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Много прост въпрос

Цитирай Първоначално написано от pisanka81
    Значи,аз доста се рових из форума и има доста инфо за образованието в УК.
    Обаче за да съм 100% сигурна че съм разбрала всички както трябва искам да питам много прост въпрос:
    С дипломата за средно образование от Б-я, т.е с дипломата от Гимназия мога ли да кандидатсвам в Университет в Англия.
    без никакви А Levels и т.н.
    Мерси предварително
    Zdravei
    Da moge6, az kandidatsvah s mojta diploma za sredno obrazovanie, no 6te trjbva da predostavi6 certifikat po english

Post Thanks / Like

тоест взимам си IELTS изпита, представам им сертификат, превеждам си дипломата за средно образование в Naric и сам готова да се запиша. Нама други изпити ,като в Б-я например кандидатстудентски или подобни.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

тоест взимам си IELTS изпита, представам им сертификат, превеждам си дипломата за средно образование в Naric и сам готова да се запиша. Нама други изпити ,като в Б-я например кандидатстудентски или подобни.
    Ami v ob6ti linii da, az su6to im predostavih IElts cerftificat i diplomata mi preveda na english, no az kandidatsvah v Birkbeck, a tam e part time obu4enieto i trjbva6e da pologa izpit za6toto bjh nad 22 godini.

Post Thanks / Like

мерси kickie. това инфо ми е много полезно. аз също съм над 22. какъв по-точно изпит те карат да вземеш.
    може ли да те питам какво точно учиш там.
    аз също ще записвам part-time

Post Thanks / Like

м/у другото го разгледах този Birkbeck University и много ми хареса парт-таим програмата.
    някой друг може ли да сподели опита си с университетите тук в УК
    Последно редактирано от pisanka81 : 27-01-2006 на 17:05

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,

Тази тема ми е доста интересна и на мен, по скоро за дъщеря ми.
    Тя сега е 9 ти клас и отсега се интересувам какви възможности има за обучение в Англия.Това , което обаче ме притеснява са високите такси.
    Знае ли някой има ли варианти за взимане на стипендии за Bachelor , а не за Master.Знам че за Мастер са повече възможностите.
    Освен това CAE - okay ли е за кандидатстване след гимназия ?
    Ще разгледам и този университет, който е part time.
    Въобще всякаква инфо по този въпрос би била полезна.
    Предварително благодаря на тези, които споделят опита си.

чакай Тинке аз да кажа...
    Град
    TW
    Post Thanks / Like

Аз съм втора година парт-тиме в Birkbeck и като се записвах лани също ми поискаха сертификат за английски които им обещах че ще взема до края на първия семестер но така и още не съм го направил. Университета е ок, но изпитната система не ми допада много тъй като е много интензивна. Да речем имаш 6-7 модула по които които държиш изпити в 2 дни на края на годината през май, по 2-3 въпроса с под-въпросчета от модул от 10ам до 1пм. Това бяха наи-бързите 6 часа в живота ми. По-добре би било някои от модулилте да бъдат оценявани чрез корсвърк или тестове по време на семестера. Започнеш ли такъв курс се настрой да загърбиш почти всякакъв социален живот за 2 години напред, но пък удовлетворението и знаниата които ще получиш си заслужава (май...:D )
    Питай ако нещо конкретно те интерисува.
    Успех
    м/у другото го разгледах този Birkbeck University и много ми хареса парт-таим програмата.
    някой друг може ли да сподели опита си с университетите тук в УК

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Какъв курс си записал?

~ Аватара на Maria
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Е в този Birkbeck University няма full-time undergraduate programmes.
    Освен това как така казвате само с легализирана диплома и сертификат по английски? Аз си поръчах справочници на няколко университета и навсякъде за undergraduate programmes на international students искат не само сертификат по английски (CPE or IELTS), но и А-levels по предмети в зависимост от това какво искаш да учиш. Например ако искаш бизнес ти трябва математика и плюс английския. Другият вариянт е да се запишеш на International Foundation Programme или Access course, които те подготвят за унито и са обикновено едногодишни.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Очевидно, нещата не са ясни и еднозначни.
    Преди около час питах в Radisson на представянето на няколко чужди университета, между които и Middlesex University, London - признават ли се бг дипломите за средно образование за кандидатстване в Англия. Отговора беше че е достатачен превод на дипломата и сертификат CAE - взет с B, или IELTS или Toefl. Таксата обаче е непостижима - 8400 GBP/година + разходи за живот.
    В крайна сметка май трябва да се проверяват изискванията на всеки университет.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Чудомир
    Аз съм втора година парт-тиме в Birkbeck и като се записвах лани също ми поискаха сертификат за английски които им обещах че ще взема до края на първия семестер но така и още не съм го направил. Университета е ок, но изпитната система не ми допада много тъй като е много интензивна. Да речем имаш 6-7 модула по които които държиш изпити в 2 дни на края на годината през май, по 2-3 въпроса с под-въпросчета от модул от 10ам до 1пм. Това бяха наи-бързите 6 часа в живота ми. По-добре би било някои от модулилте да бъдат оценявани чрез корсвърк или тестове по време на семестера. Започнеш ли такъв курс се настрой да загърбиш почти всякакъв социален живот за 2 години напред, но пък удовлетворението и знаниата които ще получиш си заслужава (май...:D )
    Питай ако нещо конкретно те интерисува.
    Успех
    здравей чудомир, много ти благодаря за тази инфорамация.
    ами аз искам да запиша счетоводство парт-тайм. И в този университет това ми хареса че се ходи вечер а пък и таксите са прилични.

чакай Тинке аз да кажа...
    Град
    TW
    Post Thanks / Like

Привет Писи, иди на един от Опен дните където можеш да се срешнеш със преподаватели, бивши и настоящи студенти. http://www.bbk.ac.uk/openeve
    Счетоводство доколкото ми е известно учат доста българи и дано някои даде повече инфо ( ако разбира се имат време да пишат по форуми от лекций и изпити..)
    поздрави

здравей чудомир, много ти благодаря за тази инфорамация.
    ами аз искам да запиша счетоводство парт-тайм. И в този университет това ми хареса че се ходи вечер а пък и таксите са прилични.

Post Thanks / Like

мерси много за информацията и съветите. със сигурност щв отида на някой open day.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 32
    Последно мнение: 06-11-2013, 12:47
  2. За много години, искам съвет,мерси много предварително
    От minkomilev във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 14
    Последно мнение: 25-04-2011, 14:42
  3. Много им се иска ...
    От Charlotte във форум Спорт
    Отговори: 6
    Последно мнение: 13-06-2006, 09:40
  4. Отговори: 0
    Последно мнение: 24-11-2005, 19:32

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми