Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 34
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Exclamation Поредна дискриминация? Забранен достъп за България към CITB.co.uk (HS&E тест и CSCS карти)

Здравейте!

Предварително се извинявам, ако това не е най-добрата категория за тази тема. Ако има по-добра, то моля да я преместите.

Днес случайно забелязах, че достъпа от България до всички сайтове и подсайтове на CITB.co.uk /Construction Industry Training Board - борда по обучение на строителната индустрия/ е забранен/banned. Това е организацията, която се занимава с изпитите /health, safety and environment test (HS&E) - тест по здраве, безопасност и околна среда/, изпитните и учебните материали, както и издаването на сертификати/карти /construction skills certification scheme (CSCS) - схема за сертификация на строителните умения/ за работещите в строителната индустрия. Всичко това изглежда като поредната доза лицемерие и дискриминация, чиято цел е да ограничи емиграцията от България!

Въпросният сайт се отваря от Швейцария, Латвия, САЩ и други страни. Преди месеци, както и винаги преди това, се е отварял безпроблемно и от България, но не и в момента!

Моля, споделете, ако имате повече информация по въпроса!

2. БЛАГОДАРЯ tt_tt_tt thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Поредна дискриминация? Забранен достъп за България към CITB.co.uk (HS&E тест и CSCS карти)

въйй, пак някой от най правовата и не дискримационна държава е дискриминиран.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

4. ХАРЕСВАМ! lordm, juld liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Поредна дискриминация? Забранен достъп за България към CITB.co.uk (HS&E тест и CSCS карти)

Ами в условията на ползване се чете следният текст:
    The Site is intended for those who access it within the United Kingdom. We cannot therefore guarantee that the Site and its content comply with or are suitable for use in other places. Those who choose to access the Site from other locations do so on their own initiative and are responsible for compliance with local laws.
    http://www.citb.co.uk/utility-links/terms-conditions/

Хората са си го написали ясно, за кого е предназначен сайта.
    С прокси не става ли?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. БЛАГОДАРЯ lordm, jhoro thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Въй, ама ти българка ли си? Защото дискриминацията е по етнос. А може би смяташ, че пакистанци и индиици са по-качествени хора. Всъщност, ако не се смяташ за българка или не си такава, изобщо не пиши в тема, която не те засяга. Няма нужда да плюеш по България допълнително, за да си избиваш комплексите.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Няма такъв филм, сайта се отваря в Бг.! Провайдъра ти си спестява някои неща....Няма нужда от тия "вие защо биете негрите..."

9. ХАРЕСВАМ! deijei, Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от teddy_bear Виж мнението
    Въй, ама ти българка ли си? Защото дискриминацията е по етнос. А може би смяташ, че пакистанци и индиици са по-качествени хора. Всъщност, ако не се смяташ за българка или не си такава, изобщо не пиши в тема, която не те засяга. Няма нужда да плюеш по България допълнително, за да си избиваш комплексите.
    а сега де? кой е расист в случая? в случая мадлена е права, както съм казвал много пъти дискриминацията първо е в главите ви след това евентуално има някаква дискриминация която е напълно нормална с оглед на това че някой идва в чужд дом. нима няма дискриминация в бг? цигани мигранти? та сигурно е и по голяма е в бг
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

11. ХАРЕСВАМ! mate liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Трудно хората от България ще могат да прочетат условията за достъп, когато достъпът до тях е забранен. Технологични решения за достъп има, разбира се. Но какъв процент от хората имат необходимите технически познания? Опитвам се да кажа, че и Берлинската стена едно време е преминавана нелегално, но какво е съотношението между преминалите и загиналите?

"Сайтът е предназначен за тези, които го достъпват от Великобритания. Затова ние не можем да гарантираме, че сайта и неговото съдържание съответстват или са подходящи за използване от други места. Онези, които решат да използват сайта извън Великобритания, го правят по собствена инициатива и са отговорни за спазването на местните закони."

Тази извадка от условията е да се освободят от отговорност, ако някой реши да използва техните правила и процедури за друга страна, където важат други закони. Но тук не пише, че забраняват достъпа на България или на която и да било друга държава. Още повече този сайт винаги е бил достъпен, както и в момента е достъпен от редица други държави, което говори, че текущата забрана е целенасочено действие срещу България. За причините може само да гадаем, особено като се вземе предвид лошата кампания против емигрантите от България.

Повечето подобни сайтове във всички държави са предназначени за хора от самите държави. Но когато някой иска да емигрира в дадена държава, то логично той би желал да се запознае с условията, законите и процедурите от официалните сайтове. Всичко това обаче ще стане трудно, когато достъпа му е забранен.

13. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

като чета какви ги бълваш ти препоръчвам да си стоиш в БГ

и да пакистанци и индиици са по-добри от теб специално и предпочитам да съжителствам к тях от колкото с вечно дискриминираните селяндури от България
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

15. Dislikes tt_tt_tt disliked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Изпробвано е от три различни доставчици в България, като и от трите няма достъп. Освен това на прикачената снимка ясно си пише, че:

"Собственикът на този уебсайт (citb.co.uk) e забранил страната или региона, откъдето е вашият IP адрес (БГ - България), от достъп до сайта. / The owner of this website (citb.co.uk) has banned the country or region your IP address is in (BG) from accessing this website."

И понеже технологично тази забрана се осъществява на база на данните от всеки IP адрес, то е възможно да има някой доставчик в България, макар и да не се назовава конкретно в случая, чието адресно пространство поради една или друга причина да не фигурира за момента в списъка на Cloudflare, чиито услуги използва CITB.co.uk.

17. БЛАГОДАРЯ tt_tt_tt thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Очевидно не си българка, иначе не виждам как може сама да се плюеш така и собствената си държава. Аз нямам нищо против пакистанци, индийци или които да било други етноси, но имам много против дискриминацията и лицемерието. Сигурен съм, че сайта се отваря от Индия, ако ме разбираш.

Да съжителстваш с когото желаеш е твое лично право, както и да обиждаш хора, които изобщо не познаваш. Тази тема не е създадена, защото имам личен проблем, а защото смятам, че това е проблем, който засяга всеки българин, така че личните ти нападки са напълно излишни и неоправдани.

19. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Старо куче Аватара на Danny 69
    Post Thanks / Like

Че не е дискриминация-не е,ама чак пък селяндури!Всеки си търси правото,което си мисли че заслужава,иначе няма прогрес.А с какво циганетата са по-добри,ако не е тайна?
    Using Tapatalk

21. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Трудно хората от България ще могат да прочетат условията за достъп, когато достъпът до тях е забранен. Технологични решения за достъп има, разбира се. Но какъв процент от хората имат необходимите технически познания? Опитвам се да кажа, че и Берлинската стена едно време е преминавана нелегално, но какво е съотношението между преминалите и загиналите?

"Сайтът е предназначен за тези, които го достъпват от Великобритания. Затова ние не можем да гарантираме, че сайта и неговото съдържание съответстват или са подходящи за използване от други места. Онези, които решат да използват сайта извън Великобритания, го правят по собствена инициатива и са отговорни за спазването на местните закони."

Тази извадка от условията е да се освободят от отговорност, ако някой реши да използва техните правила и процедури за друга страна, където важат други закони. Но тук не пише, че забраняват достъпа на България или на която и да било друга държава. Още повече този сайт винаги е бил достъпен, както и в момента е достъпен от редица други държави, което говори, че текущата забрана е целенасочено действие срещу България. За причините може само да гадаем, особено като се вземе предвид лошата кампания против емигрантите от България.

Повечето подобни сайтове във всички държави са предназначени за хора от самите държави. Но когато някой иска да емигрира в дадена държава, то логично той би желал да се запознае с условията, законите и процедурите от официалните сайтове. Всичко това обаче ще стане трудно, когато достъпа му е забранен.
    За мен е малко неразбираем целият този "справедлив гняв" и патос, изписан от човек, който пише през прокси? Каква е целта на тази тема, всъщност? Ако бях толкова възмутена от нещо, бих се свързала със собственика на сайта, за да му кажа какво мисля и колко е несправедливо неговото решение. Иначе си е проветрение на клавиатурата, не виждам каква цел се надяваш да постигнеш?

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    За мен е малко неразбираем целият този "справедлив гняв" и патос, изписан от човек, който пише през прокси? Каква е целта на тази тема, всъщност? Ако бях толкова възмутена от нещо, бих се свързала със собственика на сайта, за да му кажа какво мисля и колко е несправедливо неговото решение. Иначе си е проветрение на клавиатурата, не виждам каква цел се надяваш да постигнеш?
    Какво е прокси и каква е връзката?
    Using Tapatalk

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ако бях избрал други етноси за примера, отново ли щях да съм расист? Както и да е. Аз информирам какво се случва и какви са ми наблюденията, в следствие на което получавам сарказъм, скептицизъм, обвинения в расизъм /да си припомним за Робството, Апартейда и Аболиционизмът/, обиди и т.н. Единственото нормално мнение на фона на всички останали е на Мила.

25. БЛАГОДАРЯ tt_tt_tt thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Ако бях избрал други етноси за примера, отново ли щях да съм расист? Както и да е. Аз информирам какво се случва и какви са ми наблюденията, в следствие на което получавам сарказъм, скептицизъм, обвинения в расизъм /да си припомним за Робството, Апартейда и Аболиционизмът/, обиди и т.н. Единственото нормално мнение на фона на всички останали е на Мила.
    сори ако съм те засегнал ама влизаш с гръм и трясък и се оплакваш от дискриминация при положение че си в бг. след като сайта се отнася за ук не виждам смисъл от оплаквания. ползвай ук прокси и си свиркай
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

27. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не разбрах дали изречението с проксито и патоса беше становище или въпрос. И макар и да изглежда, че много ти се иска да пиша от прокси, аз те уверявам, че не го правя.

Мила Мила, аз използвам патос, ти използваш логос, къде сме тръгнали... Единствената ми цел е тази забрана да добие публичност сред заинтересованите, което няма да се случи, ако направя това, за което ме съветваш. А къде по-добро място за публичност на проблеми свързани с България-Великобритания от този форум?

29. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Post Thanks / Like

.

Мила Мила, аз използвам патос, ти използваш логос, къде сме тръгнали... ?
    Отварям си нова бира,струва ми се,че отговорът на това ще закъснее мнооооого!
    Using Tapatalk

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ако не бях в България или ако не бях заинтересован за българите като цяло, доколкото това е възможно за един човек, сигурно нямаше изобщо да се "оплаквам". Много неща са свързани с Великобритания и по тази логика може да забранят достъпа изцяло на България или да се затворят за останалата част от света. Смятам, че докато са все още в ЕС, трябва да не прилагат такива похвати.

Днес е този сайт, утре ще е GOV.uk, след това нещо друго. Аз мога да намеря начини за достъп. Но болшинството от хората не могат. И така проксито е решение за малцина.

Ще си позволя да цитирам едно стихотворение на Мартин Нимьолер, за да може евентуално да разберете, че в много случаи проблемите са общи и засягат всички.

Когато те дойдоха...

Когато нацистите дойдоха за комунистите, аз мълчах, не бях комунист.
    Когато дойдоха за социалдемократите, аз мълчах, не бях социалдемократ.
    Когато дойдоха за тези от профсъюзите, аз мълчах, не членувах в профсъюз.
    Когато дойдоха за евреите, аз мълчах, не бях евреин.
    Когато дойдоха за мен - вече нямаше кой да говори.

32. БЛАГОДАРЯ tt_tt_tt thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Recommend Danny 69, tt_tt_tt recommended this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Абе някой с две думи да каже за какво става дума, щото много излияния,много нещо. Ми нема сайта достъп от БГ и толкова. На който му трябва, му трябва за УК и се предполага,че е в УК....

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Не разбрах дали изречението с проксито и патоса беше становище или въпрос. И макар и да изглежда, че много ти се иска да пиша от прокси, аз те уверявам, че не го правя.
    Изречението с проксито е становище, въз основа на наблюдение. Нали знаеш, че съм администратор в този сайт и виждам разни работи.

Не знам защо, но си мисля, че може да са имали неприятни случки с потребители от България или региона, за да стигнат дотам да им забраняват достъпа...

Гугъл търсачка на форума

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Поредна дискриминация? Забранен достъп за България към CITB.co.uk (HS&E тест и CSCS карти)

Аз се чувствам дискриминиран от Американците, не ми дават да гледам някои телевизионни предавания и програми.. та и по Ютюбе е същото, казват не можело да се гледа извън САЩ.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Поредна дискриминация? Забранен достъп за България към CITB.co.uk (HS&E тест и CSCS карти)

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Аз се чувствам дискриминиран от Американците, не ми дават да гледам някои телевизионни предавания и програми.. та и по Ютюбе е същото, казват не можело да се гледа извън САЩ.

ти на коя планета живееш? сложи си Hotspot Shield и гледай каквото си искаш
    програмата дава 20 ип-та от ралзи4ни държави, удома така гледаме британска телевизия
    и филми от американски сайтове
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Post Thanks / Like

Някой ще изтрие ли неполезните мнения?
    Using Tapatalk

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Услуги като Paypal отдавна нямат неприятни случки с потребители от България, тоест със сигурност имат, но не спират достъпа на цяла България. Та, единствените неприятни случки, за които ми хрумва на момента, е някой да го е хванал тока, защото не е разбрал инструкциите на CITB. Пък и статистически да имат само неприятни случки от България, негативна кампания срещу емигранти от България. Нещо има прекалено много съвпадения.

Не, не знаех, че е трябвало предварително да знам, че си администратор в този сайт. Но ще си взема бележка. И благодаря, че реши да споделиш нещо важно с мен.

Що се отнася до проксито. Има много видове проксита, които се използват с различна цел и много често не подлежат на контрола на потребителя. Аз не използвам прокси чрез което да се крия, така че изобщо не виждам защо намесваш прокситата, след като нямат общо с темата. Или според използващите проксита, китайски компютри и други, нямат право да пишат и да изказват мнение?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

CITB е изпълнителна публична организация, която е под шапката на Министерство на бизнеса, иновациите и уменията /Department
    for Business
    Innovation & Skills/. Министъра отговаря за действията и назначенията на тази организация пред Парламента.

Проблема е там, че достъпа не е забранен за всички, а само за България. Ако на някой швейцарец, американец или латвиец му трябва достъп, той няма нужда да да се намира в Обединеното кралство, нито да пътува до там. На хората от България, които по последни данни също се водеха за не по-различни хора от останалите и от които повечето сте били част до преди години, а може и още да се смятате за такива, ще им се налага да пътуват до там или да използват някакви методи, различни от нормалните, защото са целенасочено възпрепятствани от правителството във Великобритания.

Този сайт съществува от 1999 година и до скоро винаги е имал достъп от България.

40. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. CSCS тест, цена?
    От nikolaj във форум Работа и бизнес в UK
    Отговори: 6
    Последно мнение: 20-09-2014, 00:23
  2. Относно CSCS тест...
    От blessed във форум Общ форум
    Отговори: 6
    Последно мнение: 14-03-2012, 18:29
  3. Новият тест за CSCS карта
    От pafka_777 във форум Self-Employed
    Отговори: 69