Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 55 от общо 55
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Късно ли е за ново хоби?

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Влади, ходи, виж за какво става на въпрос, но го давай кротко. Тепърва ще почваш работа и контузии не ти трябват.

Аз за скъсан менискус се добрах до операция пет месеца след случката. Ама през това време течността е разрушила безвъзвратно ставата и сега съм с артрит.

Забраниха ми да танцувам завинаги. Тъкмо се бях записала в група за български народни танци в Единбург. В България бях танцувала 25 години...
    Сега съм доволна, че все още мога да ходя, докато не се износи напълно ставата и да ми я сменят. Страшно ми помогна една хранителна добавка с колаген и хиалуронова киселина.

Та така, иди, начеши си крастата, но умната.
    Ехей благодаря за съвета То ясно че ще е кротко. Първо не съм в никаква форма. Не съм на 16 -20 г. (тогава мислих че съм безсмъртен), второ, тогава бях ученик, сега имам семейство и отговорности т.е. ако свободното ми време стигне за 1-2 тренировки седмично, ще се радвам ( преди всеки ден от 14 - 21 ч. в залата). Тогава гоних състезания, победи и медали. Сега търся спорта за здраве и поддържане на форма..... и разбира се удоволствието от това да се измориш до крайност, да научиш нещо ново, да го приложиш, да срещнеш нови хора, да усетиш знанията и "моженето". Тренирал съм с японци, когато съм бил в най-добра форма и съм се чуствал сякаш за пръв път влизам в залата. Просто го правиха, сякаш им беше вродено, с лекотата с която аз дишам.

П.П Аз водата в коляното я оправих с компрес (непрана серна вълна, ракия и черен пипер, завива се коляното с найлон и шал и така цяла нощ. Имаше нощи дето не съм мигнал, направо гореше). Иначе бяха готови да ми правят пункция (даже в Дианабад / София ми написа рецептата и вика "отивай, купувай и се връщай "). да ама аз не се върнах. После тоя същия( и още един в Горна баня) след 10 нощи с компреса заключиха "коляното е чисто, няма оток, движението е 100 %" и оттогава не е е обаждало (болка или нещо друго).
    Последно редактирано от vladigbg : 04-09-2016 на 23:47

2. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Моето ново хоби е лов на бежанци на турската граница.

batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Да повдигнем малко темата, да видим дали има спортни хора тука или само работохолици / бачкатори.
    От 14-годишен започнах да тренирам Джудо. Първите 4-5 години (преди да вляза в казармата), живеех със спорта. Свободното ми време минаваше в залата. Понапреднах бързо, състезания (юноша младша, старша, младежи, мъже, не пропусках), медали, че даже почнах да водя детски и студентски групи т.е. за за coach се барах ( беше готино, аз 16-17 г., а студентите 19-20 г. пък аз ентусиаст, така ги юрках горките, тръгваха си като "пребити". След казармата продължих, но нещо не беше същото. В залата се сформираха лагери, почнаха интриги и атмосферата се поотрови. После по време на състезание скъсах менискус. Последва операция, възстановяване и обратно в залата. Обаче, вече освен кофти атмосферата и аз бях зле. Коляното се пълнеше с "вода" (лимфна течност), компреси и почивка и после пак в залата. Обаче "сърцето" вече го нямаше, не можех да се хвърля без да мисля т.е. нищо не правих, коляното щракаше, крака поддаваше и се спирах. Та постепенно намалявах посещенията в залата и така може би от 8-9 години джудогито (кимоно) седи затрупано в гардероба т.е. не съм стъпил в залата по джудо.
    Та............. вече съм в UK, детето ваканция, аз все още без работа, щъкаме из града и парковете. И така съвсем случайно преди 2-3 дена виждам една табела на тротоара " We offer classes in Brazilian Jiu Jitsu and Mixed Martial Arts for all levels, from complete beginner to professional fighter. We have classes 7 days a week, with two large fully matted training areas and a fully equipped strength training gym."...................... опааааа............ нещо ми трепна в гърлото. Влизаме вътре, hello ... hello, казвам, може ли да видя залата и евентуално да погледам малко ако има тренировка. Отговаря човекът "няма проблем".......... та влизам, гледам.............. еми засърбя ме.
    Та с нетърпение чакам, поради 1-2 причини, може би ще успея да отида чак другата седмица.............................. но отдавна не ми беше трепвало сърцето за нещо което е в встрани от ежедневието, работата и семейството.

https://www.youtube.com/watch?v=be-BoM-WokY
    https://www.youtube.com/watch?v=Rn4oTai82sM
    Братле, тая твоя жена е невероятен човек. Ти направо с Бога си вечерял, кога сте се взели...
    Аз на твое място да съм изял най- малкото и двата здрави тигана в момента, че и некои други твърди подръчни предмети..
    Иначе по темата, айл стик уид дъ форум ет дъ моумънт....
    Последно редактирано от batristio : 05-09-2016 на 08:37

5. ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Да повдигнем малко темата, да видим дали има спортни хора тука или само работохолици / бачкатори.
    От 14-годишен започнах да тренирам Джудо. Първите 4-5 години (преди да вляза в казармата), живеех със спорта. Свободното ми време минаваше в залата. Понапреднах бързо, състезания (юноша младша, старша, младежи, мъже, не пропусках), медали, че даже почнах да водя детски и студентски групи т.е. за за coach се барах ( беше готино, аз 16-17 г., а студентите 19-20 г. пък аз ентусиаст, така ги юрках горките, тръгваха си като "пребити". След казармата продължих, но нещо не беше същото. В залата се сформираха лагери, почнаха интриги и атмосферата се поотрови. После по време на състезание скъсах менискус. Последва операция, възстановяване и обратно в залата. Обаче, вече освен кофти атмосферата и аз бях зле. Коляното се пълнеше с "вода" (лимфна течност), компреси и почивка и после пак в залата. Обаче "сърцето" вече го нямаше, не можех да се хвърля без да мисля т.е. нищо не правих, коляното щракаше, крака поддаваше и се спирах. Та постепенно намалявах посещенията в залата и така може би от 8-9 години джудогито (кимоно) седи затрупано в гардероба т.е. не съм стъпил в залата по джудо.
    Та............. вече съм в UK, детето ваканция, аз все още без работа, щъкаме из града и парковете. И така съвсем случайно преди 2-3 дена виждам една табела на тротоара " We offer classes in Brazilian Jiu Jitsu and Mixed Martial Arts for all levels, from complete beginner to professional fighter. We have classes 7 days a week, with two large fully matted training areas and a fully equipped strength training gym."...................... опааааа............ нещо ми трепна в гърлото. Влизаме вътре, hello ... hello, казвам, може ли да видя залата и евентуално да погледам малко ако има тренировка. Отговаря човекът "няма проблем".......... та влизам, гледам.............. еми засърбя ме.
    Та с нетърпение чакам, поради 1-2 причини, може би ще успея да отида чак другата седмица.............................. но отдавна не ми беше трепвало сърцето за нещо което е в встрани от ежедневието, работата и семейството.

https://www.youtube.com/watch?v=be-BoM-WokY
    https://www.youtube.com/watch?v=Rn4oTai82sM
    Мисля, че jiu jitsu е по лек спорт и по интелигентен от джудото. Тренирал съм го и аз като хоби при едни от най добрите в България, Тони Петров. Няма да забравя в Америка имах едни приятели мексиканци и постоянно ме караха да им показвам, захвати, ключове и други техники.

7. ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мисля, че е стереотип, че можете да започнете нови хобита само до определена възраст. Паметта се влошава с течение на времето, без съмнение, но може да се тренира, подобно на мозъка. Започнах да уча търговия. Трудно, но не невъзможно. Ако някой се интересува, мога да препоръчам няколко компании, за да започнете [moderated]
    Последно редактирано от BGHelp : 24-08-2020 на 18:14 Причина: реклама

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Хоби - радиостанции, радиолюбители
    От johnyboy във форум Развлечения и хобита
    Отговори: 25
    Последно мнение: 28-05-2016, 20:49
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 20-10-2015, 07:15
  3. Хоби-девушка
    От papinbg във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 15
    Последно мнение: 18-09-2010, 08:35
  4. хоби
    От koce във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 22-12-2007, 01:52
  5. Отговори: 3
    Последно мнение: 03-10-2005, 21:18

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми