Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 27
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране До каква възраст родител трябва да подпомага финансово син, който следва

Искам да задам следния въпрос- аз ще навърша 18 г. през месец юли. Приет съм на няколко университета. Родителите ми имат високи доходи, които няма да ми позволят да ползвам заем, но те не искат да ме подпомагат, защото искат друга специалност да уча. Имат ли те някакви задължения над тази възраст и аз как да се откача от техния доход, след като не искат да ми помагат?

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: До каква възраст родител трябва да подпомага финансово син, който следва

Не

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

3. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: До каква възраст родител трябва да подпомага финансово син, който следва

...родителите са от Бога, не можем да ги избираме ...но ,ако си почувствал силата в себе си ...давай напред , без да забравяш да мислиш и за тях , от време на време поне ...те ще го почувстват
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от acerbook Виж мнението
    Искам да задам следния въпрос- аз ще навърша 18 г. през месец юли. Приет съм на няколко университета. Родителите ми имат високи доходи, които няма да ми позволят да ползвам заем, но те не искат да ме подпомагат, защото искат друга специалност да уча. Имат ли те някакви задължения над тази възраст и аз как да се откача от техния доход, след като не искат да ми помагат?
    За коя страна питаш и за кой заем?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител Аватара на rozanna
    Град
    Canterbury, Kent
    Post Thanks / Like

След като навършиш 18г вече ще си пълнолетен и това само по себе си значи, че си самостоятелна единица. Родителите не са длъжни да издържат, нито да подпомагат децата си след тази възраст. Могат да продължат да помагат единствено и само по собствено желание и то ако имат възможност.
    Моя син спря да ми иска пари от 15годишен. Работеше и учеше, завърши гимназия, приеха го в колеж, продължи да работи и така сам си плащаше семестрите. За справка на 22г е
    "Винаги си свободен да правиш неща, които те карат да се усмихваш."

7. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Recommend никанор recommended this post
    Старо куче Аватара на Danny 69
    Post Thanks / Like

Какво искат те и какво искаш ти?
    Using Tapatalk

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

някой запознат ли е с бг законодателството изобщо??

в Германия ако детето е прието в университет - родителите могат да бъдат съдени за издръжка до 24 годишна възрст на децата, като единственото условие да имат право на това е да са студенти
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

10. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    някой запознат ли е с бг законодателството изобщо??

в Германия ако детето е прието в университет - родителите могат да бъдат съдени за издръжка до 24 годишна възрст на децата, като единственото условие да имат право на това е да са студенти
    ...не мога да определя, за добро или не ...но не , май в БГ поне до момента не е така . Но това не е ли морално задължение... все пак
    Perfect stranger

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    ...не мога да определя, за добро или не ...но не , май в БГ поне до момента не е така . Но това не е ли морално задължение... все пак
    Разбира се,родителите се грижат за детето си,докато не го поемат неговите деца.
    Using Tapatalk

13. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Danny 69 Виж мнението
    ...Жорката ще каже, въпрос на гледна точка ...бих го подкрерил ...
    Perfect stranger

15. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    ...Жорката ще каже, въпрос на гледна точка ...бих го подкрерил ...
    Ако знаеш нещо,сподели го,затова е форума!
    Using Tapatalk

17. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    reality is dreaming Аватара на Kamen
    Post Thanks / Like

Нека да обясня според мен за какво става дума.

Не смятам, че започналия темата има проблем с това, че родителите му не искат да го издържат. Проблема идва, когато като студент се опита да кандидатства за студентски заем и той му бъде отказан, защото родителите му заработват над определена сума.

Държавата (Student Finance England) смята, че ако родителите печелят над Х (да се чете хикс) хиляди паунда годишно, то те могат да издържат децата си и на децата не им бива позволено да теглят заем (освен за студентските такси).

Проблема възниква точно в случаи като този тук когато хем родителите отказват на детето да го издържат, хем детето не може да използва финансова помощ под вида на студентски заем, защото родителите му печелят над определена сума пари.

Аз имам приятели, които бяха в абсолютно същото положение и единственото решение е да си скъсаш задника от работа докато учиш и да се надяваш това да не се отрази на успеха ти или социалния живот.
    Ever tried? Ever failed? No matter. Try again! Fail again! Fail better!

It's the way we see the world!
    http://www.youtube.com/watch?v=eChdxmjHoMw

19. БЛАГОДАРЯ Мила, RNOH, Charlotte, jhoro, acerbook thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор, jhoro liked this post
    Recommend jhoro, tt_tt_tt recommended this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

.. конкретно , в темата...ако е искрено , момчето има желание да върви по собствен път, различен от този предвиден от родителите му...ако е последователен и силен характер ще успее и без тях, което е задължително условие за истински успех, но да ги обича същевременно, даже не нужно да го афишира ...дълбоко в себе си...сега излиза въпросът , какво е успех ... мамка му ... успехът е усещане , вътре в теб и удовлетворение , не самозабравяне ...не в очите на другите ...
    Perfect stranger

21. БЛАГОДАРЯ acerbook thanked for this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kamen Виж мнението

Проблема възниква точно в случаи като този тук когато хем родителите отказват на детето да го издържат, хем детето не може да използва финансова помощ под вида на студентски заем, защото родителите му печелят над определена сума пари.

Аз имам приятели, които бяха в абсолютно същото положение и единственото решение е да си скъсаш задника от работа докато учиш и да се надяваш това да не се отрази на успеха ти или социалния живот.
    Много интересно , но чисто хипотетично/ защото анонсът не е достатъчно подробен...разбираемо/, те все пак отказват да финансират образование, което на тях не им харесва ...
    Perfect stranger

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

За Английски университети ли става дума? Ако да, единствения вариант е да си independent student:
    You have been supporting yourself for at least three years
    You are estranged from your parents (i.e. you are no longer in contact with them)
    You are 25 or older
    You are married or in a civil partnership (or have been in the past)
    Повече информация можеш да прочетеш от тук:

http://www.brightknowledge.org/knowl...-applicationYo

24. БЛАГОДАРЯ RNOH, acerbook thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Recommend acerbook recommended this post
    Старо куче Аватара на tt_tt_tt
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Danny 69 Виж мнението
    Познавам един такъв екземпляр докато родителите му бяха по-млади го издържаха , той все не се застояваше на определена работа, почина баща му, после жена му го издържа, продаде 2 апартамента, земите и къщата на село, прати майка си в старчески дом и сега живее с първата си жена с която са разведени на квартира и се надява един от 2-мата му сина да го гледа-траги-комедия...
    Дали да изберем да живеем в лъжа или да се отдадем на истината е избор !

"Святата истина ни бе знамето" - Хр. Ботев

"Има два начина да се самозаблуждаваме: Единият е да вярваме на неистини, другият - да не вярваме на истината" Сьорен Киркегор

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kamen Виж мнението
    Нека да обясня според мен за какво става дума.

Не смятам, че започналия темата има проблем с това, че родителите му не искат да го издържат. Проблема идва, когато като студент се опита да кандидатства за студентски заем и той му бъде отказан, защото родителите му заработват над определена сума.

Държавата (Student Finance England) смята, че ако родителите печелят над Х (да се чете хикс) хиляди паунда годишно, то те могат да издържат децата си и на децата не им бива позволено да теглят заем (освен за студентските такси).

Благодаря за вниманието, със сигурност не съм единствения в подобно положение!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merry Виж мнението
    За Английски университети ли става дума? Ако да, единствения вариант е да си independent student:
    You have been supporting yourself for at least three years
    You are estranged from your parents (i.e. you are no longer in contact with them)
    You are 25 or older
    You are married or in a civil partnership (or have been in the past)
    Повече информация можеш да прочетеш от тук:

http://www.brightknowledge.org/knowl...-applicationYo
    Да, за Английски. Много благодаря за информацията! Ще трябва да се справя!

28. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

хлапе, стискам ти палци, ама на 18 не виждам как ше се справиш с това изискване

You are 25 or older
    а не искаш ли да споделиш за какви специалности става дума, може пък някой да му дойде някоя добра идея...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rozanna Виж мнението
    След като навършиш 18г вече ще си пълнолетен и това само по себе си значи, че си самостоятелна единица. Родителите не са длъжни да издържат, нито да подпомагат децата си след тази възраст. Могат да продължат да помагат единствено и само по собствено желание и то ако имат възможност.
    Моя син спря да ми иска пари от 15годишен. Работеше и учеше, завърши гимназия, приеха го в колеж, продължи да работи и така сам си плащаше семестрите. За справка на 22г е
    Съжалявам,но виждам че не сте схванала смисъла на въпроса ми! Аз не търся издръжка от никого, а начин да се откача от доходите на родителите! И в този смисъл не се явявам "самостоятелната единица" за която разказвате....Както и да е, надявам се не е от недобронамереност!

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Съжалявам,но виждам че не сте схванала смисъла на въпроса ми! Аз не търся издръжка от никого, а начин да се откача от доходите на родителите! И в този смисъл не се явявам "самостоятелната единица" за която разказвате....Както и да е, надявам се не е от недобронамереност!
    Не им се обиждай на повечето - мислят по ... друг начин. Аз поне ти разбрах въпроса още на ... четвъртото прочитане на първия пост.
    Най-лесния (дали) вариант е - да убедиш родителите ти, че това което си избрал, е най-добро за теб.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

32. Recommend никанор recommended this post
    Нов потребител Аватара на rozanna
    Град
    Canterbury, Kent
    Post Thanks / Like

Разбира се, че не е било от недобронамереност. Но така написан въпросът на мен ми звучеше по съвсем друг начин.
    Да...може и мисленето ми да е по-различно. Дано намериш най-добрия вариант за кредитиране на обучението, все пак образованието е важно.
    Успех!
    "Винаги си свободен да правиш неща, които те карат да се усмихваш."

34. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Не им се обиждай на повечето - мислят по ... друг начин. Аз поне ти разбрах въпроса още на ... четвъртото прочитане на първия пост.
    Най-лесния (дали) вариант е - да убедиш родителите ти, че това което си избрал, е най-добро за теб.
    Не е най-лесният. Моите като им казах, че няма да уча химия, а англ, филология, не заебаха и на 19 почнах да бачкам на 4 места.
    А законово, ако те са задължени да го издържат докато учи, не може ли да каже, да подаде жалба, че го натискат да учи нещо, което той не иска? Щото родителските амбиции са като стилето. Ми да ги заплаши бе, що ще го изнудват?
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

36. Recommend acerbook recommended this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Не е най-лесният. Моите като им казах, че няма да уча химия, а англ, филология, не заебаха и на 19 почнах да бачкам на 4 места.
    А като казах "най-лесния" - имах предвид, че изисква най-малко. Трябват ви само двама родители и дете. И да не са дървени глави.
    При този ... езиков фонд, който използваш - бих доразвил темата в доста екзотична насока. Ама пустото ми възпитание ме спира.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

http://www.thestudentroom.co.uk/show....php?t=1529505

"You'd be better of getting your parents, college tutor or GP to write a letter you can send with your student finance application that states you are estranged from your parents and they are not going to help you financially through university.

Then you apply for 100% of the loans and you should get them. You will probably get the grants as well as you'll be classed as independent due to being estranged."

39. БЛАГОДАРЯ acerbook, Мила, jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. С детска количка в самолета -ДО каква възраст?
    От cocaloca във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 3
    Последно мнение: 02-06-2014, 04:41
  2. Отговори: 8
    Последно мнение: 04-10-2012, 14:54
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 29-01-2009, 10:12
  4. На каква възраст са емигрантите в Англия - анкета?
    От schoolhater_ във форум Анкети и статистики
    Отговори: 41
    Последно мнение: 27-10-2007, 20:53

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker