Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 34
    Нов потребител
    Град
    Oxford
    Post Thanks / Like

Angry EU students will not be eligible for Maintenance grants or loans?

Здравейте,
    ето какво ни съобщиха днес е колежа:
    ''...there are radical changes to SFE for EU students which will have an effect on some of our EU students this academic year. It has just been announced as of 1 March 2016 (!!!) that EU students will not be eligible for Maintenance grants or loans until they have been ordinarily resident in the UK and Islands for FIVE years. This is in contrast to the three years previously required.''
    Ако някой знае нещо повече, моля да сподели.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: EU students will not be eligible for Maintenance grants or loans?

логично е да не са длъжни изобщо дахдават maintenance geants and loans на хора които не са допринесли с нищо за икономиката а и няма и никога да допринесат
    а. не стига че им дават заем за обучението , който те никога няма да върнат защото не остават да работят тук ами пък и maintenance да им дават.
    Последно редактирано от madlena : 09-03-2016 на 18:18
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

3. ХАРЕСВАМ! juwele, treven liked this post
    Нов потребител
    Град
    Oxford
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: EU students will not be eligible for Maintenance grants or loans?

Мадленка, но това засяга и хора които са допринесли и ще допринасят... от 3 години сега са 5 и то по средата на кандидатстудентската кампания.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

специфично за теб съм съгласна.
    но принципно не трябва държавата да е длъжна да издържа някого ако няма гаранция че остава да живее и работи тук. ако някой вече е бил тук 5 год е вероятно че бъдещето му лежи тук иначе какъв му е зора на правителството да издържа тези които не са живели тук и вероятно няма и да живеят.

савам ти пример. на моя приятелка дъщеря й не може да взима maintenance живее тук от 15 год. а някой идва от друга държава и хоп плаща му се обучението и издръжката. той се квалифицира и дим да го няма. а на моята приятелка дъщеря й няма издлъжка няма нищо. майка й работи като луда за да може да я издържа

6. БЛАГОДАРЯ RNOH, Charlotte, Kamen thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! sheni, juwele, treven liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Според мен тия заеми трябва да се спрат за чуждестранни студенти. Не съм против студентите, против съм тия, които идват тук, държавата им плаща всичко и после обратно на село да преподават английски на селянчетата в селското училище. Това не си го измилям, а го прочетох в интернет. Като я питаха защо се върна, отговора беше, че и било много мрачно в Англия.

8. БЛАГОДАРЯ RNOH, Zara thanked for this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    логично е да не са длъжни изобщо дахдават maintenance geants and loans на хора които не са допринесли с нищо за икономиката а и няма и никога да допринесат
    а. не стига че им дават заем за обучението , който те никога няма да върнат защото не остават да работят тук ами пък и maintenance да им дават.
    Не съм съгласен. Ако са работили/плащали наеми/вкарвали свежи пари в икономиката през тези 3 години, реално са допринесли и то с немалко.

Повечето ЕУ студенти остават да работят в UK.

reality is dreaming Аватара на Kamen
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Не съм съгласен. Ако са работили/плащали наеми/вкарвали свежи пари в икономиката през тези 3 години, реално са допринесли и то с немалко.

Повечето ЕУ студенти остават да работят в UK.
    Голяма част остават, но и голяма част изчезват.

Според мен това идва заради увеличението на самите студентски такси. Само обучението излиза GBP27к+.
    Преди това обучението излизаше около 9-10к. Аз завърших с около GBP25к заем all in. В момента студентите завършват с GBP40-50к в зависимост къде учат. Сумата просто става прекалено голяма за поемане на същите рискове.

Дори като се замисля, това е почти равно на заем за UK citizens only. След пет години престой в държавата може да се кандидатства за гражданство
    Последно редактирано от Kamen : 10-03-2016 на 19:12
    Ever tried? Ever failed? No matter. Try again! Fail again! Fail better!

It's the way we see the world!
    http://www.youtube.com/watch?v=eChdxmjHoMw

Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Поне 3 ма познавам - грък, испанец и португалец които дойдоха, учиха, Англия им плати образованието и после духнаха ни лук яли ни лук мирисали.
    Гърка го имам във фейса - сега работи на Канарските острови и хич не мисли и да връща заема.
    "Внимавай какво си пожелаваш! Най-много сълзи са проляти от сбъднати мечти"

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kamen Виж мнението
    Голяма част остават, но и голяма част изчезват.

Според мен това идва заради увеличението на самите студентски такси. Само обучението излиза GBP27к+.
    Преди това обучението излизаше около 9-10к. Аз завърших с около GBP25к заем all in. В момента студентите завършват с GBP40-50к в зависимост къде учат. Сумата просто става прекалено голяма за поемане на същите рискове.

Дори като се замисля, това е почти равно на заем за UK citizens only. След пет години престой в държавата може да се кандидатства за гражданство
    Пич, ако за теб британското гражданство е голяма работа, за холандците и датчаните е излишна загуба на време и пари за глупости.

Мисълта ми е, че един датчанин например може да е прекарал 3 години в UK, учейки, плащайки висок наем, високи консумативи и дори такси, без да получава нищо насреща през тези 3 години и накрая ако се реши да кандидатства за нещо, за да помогне малко бюджета на родителите си, те му казват "сорри, пич, трябва 5 години". Ами глупаво е. Ако за британци е 3 години и за EU трябва да е толкова. Мисля, че ако ги атакуват в съда това ще падне и ще се убедите в правотата ми.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

как ги е плащал високите данъци 3 години учейки?

14. ХАРЕСВАМ! gaalia1 liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Миналата седмица сина ми кандидатства за заеми за обуцение и в процеса на популване на формата онлайн излезе сьобщение, ако апликациата е submitted след 24.00 на 23/03 ще трябва да доказва 5 години престой. Навярно влиза в сила на 24/03. Изпратиха му и писмо от университета да го предупредят за промените. Споделям за да бьда полезна на бьдещи студенти, да избьрзат с апликациата си. Надявам се да е така,защото сина ми е от 4 години тук.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ох, сега забелязах как с грешки сам писала, сажалявам, но не откривам определени букви.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Пич, ако за теб британското гражданство е голяма работа, за холандците и датчаните е излишна загуба на време и пари за глупости.

Мисълта ми е, че един датчанин например може да е прекарал 3 години в UK, учейки, плащайки висок наем, високи консумативи и дори такси, без да получава нищо насреща през тези 3 години и накрая ако се реши да кандидатства за нещо, за да помогне малко бюджета на родителите си, те му казват "сорри, пич, трябва 5 години". Ами глупаво е. Ако за британци е 3 години и за EU трябва да е толкова. Мисля, че ако ги атакуват в съда това ще падне и ще се убедите в правотата ми.
    Между другото тая промяна касае само студенти записващи пьрва година септември 2016. Датцанина няма да има такьв проблем.

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

За съжаление една от силно неработещите страни на ЕС. Това е смисълът на този съюз - равни права и равни задължения, свободно движение на хора и капитали. А това, че някой си може да дръпне пари оттук и да си замине без да му се потърси сметка за, да речем, Унгария, Полша или България е проблем отдавна. Но по тая логика изобщо никакви банкови заеми не трябва да се дават на чужденци. И ако са седяли 5 години какво им пречи на 5тата да си вдигнат багажа наизтеглили заеми и изпразнили кредитни карти? Англичаните мрънкат против ЕС, но не са особено активни в интегрирането си...Да си организират система за събиране - тия хора не са потънали вдън земя, а просто са минали няколко граници.

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

като е използвал паунд за покупка на стоки и услуги. ето как
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

20. ХАРЕСВАМ! Danny 69 liked this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

за сравнение, тук какви са изискванията за взимането на студентски кредит в Германия
    http://www.studienkredit.de/studienk...studienkredit/

обърнете внимание на това че 3-те трябва да са били в Германия а не просто в държаава на ЕС и че се слагат лихви, и че няма вариант в който да не си плащате кредита т.е. все тая колко печелите - имате 25 години максимум да си го изплатите

относно "еднаквостта" в ЕС, само за пример - ЮК ви раздава паспорти след 5 години, Германия и Гърция - едва след 8, независимо от това дали сте ЕС или не

различия винаги ще има
    таксите в юк за ъндърградюат са най-високите в ЕС, но пък магистратурите в Германия са двойно по-високи /за същата магистратура в ЮК е 6300 паунда в Германия 15000 евро/
    британските дипломи въпреки това са по-престижни и имат по-голяма тежест отколкото немсите на световно ниво

не ви се плащат такси за обучение ? - учете в Дания! ама на никой не му се учи датски + живота там е мега скъп и пак няма да ви излезе мног евтино накрая

навремето аз като учих в бг, нито имаше студентски заеми, нито почасова работа за студенти, тъкмо въведоха таксите за обучение, които за тогава си бяха високи, а към 4-ти курс врътнаха кранчето на парното в общежитието и започнахме да плащаме за ток и вода

Извода ? Няма безплатен обяд и юк има право да решава за себе си

Студентски заеми без лихва и от плащането на които можете да се измъкнете на база нисък доход няма никъде другаде, оценявайте това което имате
    Последно редактирано от RNOH : 13-03-2016 на 11:18
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

22. ХАРЕСВАМ! treven, krasi_sot liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    относно "еднаквостта" в ЕС, само за пример - ЮК ви раздава паспорти след 5 години, Германия и Гърция - едва след 8, независимо от това дали сте ЕС или не
    В ЮК се взима паспорт след 6 години, в общия случай и глаголът "раздава" ми се вижда много неуместен, като се има предвид килограмите доказателства, които се изискват на всеки етап...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

24. ХАРЕСВАМ! treven, Amun-Ra liked this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    В ЮК се взима паспорт след 6 години, в общия случай и глаголът "раздава" ми се вижда много неуместен, като се има предвид килограмите доказателства, които се изискват на всеки етап...
    Мила, изказала съм се така както съм преценила за добре, като не ти допада изказа ми - не ме чети и ходи да се мъчиш накой друг да "превъзпитаваш" и с когото да се ентътейнваш.

5 или 6 - все тая. Не са 8 и са пример за това че има разлика в правилата за всяка държава, независимо от това че са в ЕС, което е и причината да давам този пример

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мила, изказала съм се така както съм преценила за добре, като не ти допада изказа ми - не ме чети и ходи да се мъчиш накой друг да "превъзпитаваш" и с когото да се ентътейнваш.

5 или 6 - все тая. Не са 8 и са пример за това че има разлика в правилата за всяка държава, независимо от това че са в ЕС, което е и причината да давам този пример
    Не става дума за начин на изказ и опазил ме бог да се опитвам да те превъзпитавам, нито е моя работа, нито мисля, че е възможно. Просто поправих невярна информация. Ако за теб е все едно дали са 5 или 6 години, за живеещите тук не е и не е хубаво да остават с впечатление, че след 5 години ще им поднесат паспорт на тепсия. Иначе е вярно, че има разлика в правилата за всяка държава.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

В случая под такси имах предвид университетски такси (tuition fees), а не taxes.

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

за сравнение, тук какви са изискванията за взимането на студентски кредит в Германия
    http://www.studienkredit.de/studienk...studienkredit/

обърнете внимание на това че 3-те трябва да са били в Германия а не просто в държаава на ЕС и че се слагат лихви, и че няма вариант в който да не си плащате кредита т.е. все тая колко печелите - имате 25 години максимум да си го изплатите

различия винаги ще има
    таксите в юк за ъндърградюат са най-високите в ЕС, но пък магистратурите в Германия са двойно по-високи /за същата магистратура в ЮК е 6300 паунда в Германия 15000 евро/
    британските дипломи въпреки това са по-престижни и имат по-голяма тежест отколкото немсите на световно ниво

не ви се плащат такси за обучение ? - учете в Дания! ама на никой не му се учи датски + живота там е мега скъп и пак няма да ви излезе мног евтино накрая

навремето аз като учих в бг, нито имаше студентски заеми, нито почасова работа за студенти, тъкмо въведоха таксите за обучение, които за тогава си бяха високи, а към 4-ти курс врътнаха кранчето на парното в общежитието и започнахме да плащаме за ток и вода

Извода ? Няма безплатен обяд и юк има право да решава за себе си

Студентски заеми без лихва и от плащането на които можете да се измъкнете на база нисък доход няма никъде другаде, оценявайте това което имате
    RNOH, не, че нещо, но учебните такси в Германия са безбожно ниски в сравнение с УК. Така че, едва ли някой, който кандидатства в Германия, ще му се наложи да тегли кредит, по простата причина, че и таксите и животът са доста по-евтини, отколкото в UK.

Не става въпрос за оценяване, а за равноправие. Защо британските студенти да се ползват с едни условия, а европейските с други, коренно различни? Това е дискриминация в случая. Ако UK излезе от ЕС - да, съгласен съм, но те стоят.

Старо куче Аватара на Amun-Ra
    Град
    По света и у нас
    Post Thanks / Like

Провокиран от "хвърлянето" на паспорти на ляво и дясно погледнах промените за кандидатстване за Британско гражданство. След 5г. легален престой, като работник, самонает и т.н. задължително се кандидатства за Перманент резидент карта/сертификат, минимум 12 месеца след това се кандидатства за гражданство, ако отговаря на условията лицето. 6г. и половина си минават докато се вземе битански паспорт.

https://www.freemovement.org.uk/eu-n...-applications/
    "Everyone finds himself in the world where he belongs. The essential thing is to have a fixed point from which to check its reality now and then".
    Luxor temples.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

RNOH, не, че нещо, но учебните такси в Германия са безбожно ниски в сравнение с УК. Така че, едва ли някой, който кандидатства в Германия, ще му се наложи да тегли кредит, по простата причина, че и таксите и животът са доста по-евтини, отколкото в UK.

Не става въпрос за оценяване, а за равноправие. Защо британските студенти да се ползват с едни условия, а европейските с други, коренно различни? Това е дискриминация в случая. Ако UK излезе от ЕС - да, съгласен съм, но те стоят.
    да бе, само дето тук мама и тати рядко плащат за обучението ти, всичките студенти в Германия работят непрекъснато - през семестрите почасово и като имат ваканция - на фул тайм и парите пак не стигат.

еми и аз се чувствам дискриминирана за това че като ЕС-граждани ние трябва да сме работили и живяли в Германия 8 години а не 6 и за това че на тукашните студентски заеми се слага лихва и няма измъквация от плащанията....
    те навсякъде другаде в Европа таксите са по-ниски...

п.с. посочете ми ЕС директивата която задължава държавите-членки да имат еднакви такси за обучение и условия за даване на студентски заеми?

и аре стига със заяждането на дребно, то по твоята логика ако сложа времето за чакане за обработка на документите за новия паспорт и то ще стан 9 години минимум - както да го клинчиш и въртиш пак е с почти 3 години по-дълго от това в юк
    Последно редактирано от RNOH : 15-03-2016 на 17:24

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Реално, промуяната е за нови студенти, които самите не са били бачкаторчета, или мама и татко са бачкаторчета в UK. За бачкаторчетата, и продължаващите да са бачкаторчета, през поне първите две годинки, промуяна нуяма, 3-и години е правилото и си оства такова. И така, можеш да си три години бачкатор, или мама и тати 3-и години бачкатори, или да си бачкатор, по принцип, :-)... Бе прмените са просто въздушни. И забележете кво ви вика и колежа, some of our туденц...

заобиколен начин, part-time бачкане в UK, през цялото време, или мама и тате са workers или с-емплоъед, и условюята са старите, 3-и години за такива. отново нуякакъв промуяна, без реално вземане напредвид, че слено се прескача, ако нуяма промуяна за всички.

https://www.gov.uk/government/upload...st-support.pdf

There is no intention to apply this policy retrospectively. We would
    also not apply the policy change to any existing students at the
    time the regulatory change comes into place. The earliest this
    change would be introduced would be 2016/17.

------
    EEA migrant workers and their family members

Any change in residency requirements will not affect the rights of
    EEA migrant workers and their family members.

-------
    The treatment of children of Turkish workers and children of Swiss
    nationals has a separate legal basis and is more analogous to the
    treatment of family members of EEA migrant workers. Accordingly
    these categories are not the subject of this consultation.

-----
    Student support in other EU countries

"Understandably different student support arrangements operate
    across the EU which reflect individual countries higher education
    systems; with only around half of all EU countries offering any form
    of maintenance support. The eight countries which do specify a
    residency requirement for living cost support are those which are
    net importers of EU nationals for higher education study. Of those
    eight countries Austria, Belgium, Denmark, Finland, Germany, the
    Netherlands and Sweden require five years residency in the home
    country before students become eligible for living cost support.

9 | P a g e

The EEA countries also have a residency requirement for living
    cost support: Iceland (5 years), Liechtenstein (3 years) and
    Norway (5 years).

At present England is more generous when compared with these
    other EU countries; and a change to a five year residency
    requirement would bring us in line with these countries. The
    majority of those countries have residency requirements for EU
    students that are longer than those that apply to their home
    nationals.

By far the majority of EU/European Economic Area (EEA)
    countries do not offer any maintenance support to HE students. Of
    the 31 EU/EEA countries, 12 do not offer any living cost support
    and a further 3 countries only offer living cost support where there
    are shared bilateral agreements in place. In addition the amount
    of maintenance support is frequently a relatively small amount.
    The table in Annex C provides more information. "

"EU/EEA Countries Residency
    Requirement for EU
    nationals
    Other relevant
    information

Austria 5 Years Upper age limit
    applies (30)

Belgium Flemish
    Community
    5 Years

Belgium French
    Community
    No living cost
    support

Bulgaria No living cost
    support

Croatia No living cost
    support

Cyprus No living cost
    support

Czech Republic Support to specific
    countries only

Denmark 5 Years

Estonia Support to specific
    countries only

Finland 5 Years

France No residency
    requirement
    Support limited to
    housing grant rebate
    of approx. €200 per
    month, average rent
    €520

Germany 5 Years Upper age limit
    applies (30)

Greece No living cost
    support

Hungary No living cost
    support

Iceland (EEA Only) 5 Years

Ireland 3 out of the previous
    5 years

Italy No residency
    requirement

No automatic right,
    support is merit
    26 | P a g e Latvia Support to specific
    countries only

Liechtenstein (EEA
    Only)
    3 Years

Lithuania No residency
    requirement
    Scholarships paid
    vary from institution
    to institution. Merit
    based and vary by
    study level

Luxembourg No residency
    requirement
    Loans must be paid
    back within 10 years
    (5 if you are over 35)
    and repayments are
    not income
    contingent

Malta No living cost
    support

Netherlands 5 Years Upper age limit
    applies (30)

Norway (EEA Only) 5 Years

Poland No living cost
    support

Portugal No living cost
    support

Romania No living cost
    support

Slovakia Support to specific
    countries only

Slovenia No living cost
    support

Spain No living cost
    support

Sweden 5 Years "

https://hansard.digiminster.com/Comm...StudentSupport
    "Today I am announcing that the Government are increasing the residency requirement for EU nationals before they can access higher education student living cost support.

In England, EU nationals and their families are able to apply for a tuition fee loan and be charged the “home” rate of fees to attend higher education. This mirrors provisions available to UK students wishing to study abroad in other EU countries. To access student finance, EU nationals need to have been resident in the European Economic Area or Switzerland for the three years prior to the first day of the first academic year. EU nationals who have been resident in the UK, Channel Islands and Isle of Man for three years can also apply for support for their living costs.

The higher education student support budget is under pressure from increasing numbers of applicants from the EU and the Government are taking steps to manage the burden on the taxpayer.

The Government are therefore increasing the residency requirement that EU nationals must meet in order to be eligible for living cost support. EU nationals that start their courses in the 2016-17 academic year onwards will be required to demonstrate five years’ residency in the UK, Channel Islands and Isle of Man. This change will come into effect for applications submitted to the Student Loans Company after the amending regulations have come into force later this month. Students who are already studying will not be affected by these changes.

This change will bring us more into line with the rules set by other EU countries including Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, the Netherlands and Sweden who generally require five years’ residency in the home country before students become eligible for living cost support. The recently published student loan repayment strategy will help to ensure all borrowers repay what is due.

The increased residency requirement will not apply to UK nationals to whom the existing three year residency rule will continue to apply.
    EEA migrant workers and their family members are also not affected by this change.

I am grateful to those who responded to the consultation, and whose comments helped us carefully consider the implications of our proposals."

http://www.practitioners.slc.co.uk/m...6-final-15.pdf
    Category of person Definition of family member
    An EEA migrant worker, EEA
    frontier worker, EEA frontier self-
    employed person or an EEA self-
    employed person
    His spouse or civil partner,
    direct descendants under the age of 21 or
    dependant on the person or the person’s
    spouse or civil partner; Or dependent (see
    note 1 below) direct relatives in his
    ascending line (see note 2) or that of his
    spouse or civil partner

"89. The residence criteria that must be met by those who come within
    paragraph 6(1)(a) is as follows;
     Ordinarily resident in England on the first day of the first
    academic year of the course; and
    Has been ordinarily resident in the territory comprising the EEA
    and Switzerland throughout the three-year period preceding the
    first day of the first academic year of the course"
    Последно редактирано от K.Balakov : 15-03-2016 на 21:54

32. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ебъхти размислите в тая тема...отличници на квадрат, сичките, Madlen, RHON-Mhon...ташаааааааак. Барем, кат пишите, are read за ко става въпрос първо, преди да давате акъл, разииш. Деса вика, и преди са ги духали, и пак ще го духат, тъпите ингилизи докато за у Eu-то.

Равноправието си остава, изискването е 3-и години и за самите British за да имат достъп, същото е валидно и за Бачактори. Промените са козметични. Всеки един с идея да се възползва от правилата и педи е бил, бачкатор, така че промени релано нема, освен за орица де просто са житкали в UK-то.

Тея от колежите очевидно не са запознати с промените в закона, и за тва шашкат и студенчетата, всички, без значение дали мама и татко са бачкатори, или дали те самите с абили бачкатори, и смуаята да продължат да са такива и за в бъдещите две годинки, поне p-т.

Промените у закона са минималистични, вземайки напредвид кой е кандидацват и преди за заеми след 3-тата година, workers и С-емплоъед, с идеята да станат съденти, или па деца на workers или с-емплоъед в UK/EU-to (excluding BG-to), от по над 3-и години.

същото е валидно и ако си се записал да учиш спрямо нещо свързано с предишен employment, тогава, си запазваш статута, и не трябва и да си P/т worker или с-е за да се възползваш от правилото спрямо икономически активни.

2016/17
    http://www.practitioners.slc.co.uk/m...v-10-final.pdf
    The residence criteria that must be met by those who come within paragraph 6(1)(a) is as follows:
     ordinarily resident in England on the first day of the first academic year of the course; and
     has been ordinarily resident in the territory comprising the EEA and Switzerland throughout the
    three-year period preceeding the first day of the first academic year of the course
    ...
    An SFE specialist support team will carry out the assessment of support for all students whose eligibility for
    support falls under Paragraph 6 or 7 of Part 2 of Schedule 1 and not under any other Paragraph of Schedule 2
    other than Paragraph 9 (EU nationals). bTheir contact telephone number is 0300 100 0618.
    Последно редактирано от K.Balakov : 15-03-2016 на 22:33

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Student loans
    От elizabeth_bennet във форум Образование в UK
    Отговори: 143
    Последно мнение: 03-03-2010, 21:07
  2. Please be advised you need to be eligible to live and work in the UK to apply for thi
    От azazel833 във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 40
    Последно мнение: 12-07-2009, 15:17
  3. student loans
    От Ice във форум Образование в UK
    Отговори: 7
    Последно мнение: 12-11-2008, 22:59
  4. Maintenance Grants, Student Loans, Scholarships and Bursaries
    От Gerilin във форум Образование в UK
    Отговори: 32
    Последно мнение: 12-05-2008, 15:19
  5. Eligible to work in UK?