Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 16 от общо 16
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Търся съвет относно един казус

Здравейте. Ще помоля само за адекватни съвети или ако може да ме насочите къде да направя безплатна консултация с български адвокат познаващ английските закони.
    Ситуацията е следната: Имам един колега чернокож с който в последствие станахме приятели и който живее сам в общински апартамент. Доста време ме врънкаше да се нанеса да живея при него на нисък наем, колко хубаво било и т.н. Ходих, видях и не ми хареса, а и е далече от работата, въпреки, че повечето смени ни съвпадат и ще ме кара с кола. Но ето, че ми дадоха 1 месец отпуск и реших да се прибера в България. Стария хазяин си искаше наема за 1 месец въпреки, че няма да живея в къщата и нямах друг избор освен да приема предложението на колегата, като си оставих багажа в неговия апартамент за 1 месец, което не беше съвсем безплатно защото му направих един подарък. Много пъти бяхме говорили за наема и условията, като постоянно сваляше цената, докато не падна на 60 паунда седмично с включен транспорт до/от работа когато смените ни съвпадат, а останалите дни (не повече от 2 седмично) ще си плащам рейс. Върнах се, всичко беше точно, беше изчистил, напавил някой подобрения както се бяхме разбрали, даже за наема не коментирахме. След 2 дни вече почна да иска пари, трябваше да му платя естествено, като поиска 120 паунда двуседмичен депозит кеш. Написа на ръка на лист хартия, че съм му платил 2-седмичен депозит 120 паунда с 2 дни по-късната дата и се разписахме двамата. Бяхме се разбрали след няколко дни да говори с каунсила да ме добавят в листа официално и тогава да почна да му плащам 60 паунда седмично с банков трансфер. Но ето, че след като му платих нещата се промениха тотално. Постоянно променяше договорките както на него му харесва, не били 60, а 65 без транспорт и т.н. Взе да се държи началнически, да не съм харчил много ток/вода, вдигаше много шум до среднощ, при положение, че рано сутринта трябва да ставаме за работа. Присвои си някой мои дребни вещи, освен това не можете да си представите каква невъобразима кочина, мърсотия и нахвърлия прави в домът си, ако изобщо може да се нарече дом това. Такова нещо не бях виждал, това не са хора, това буквално е една маймуна свалена от клона в африканската джунгла и дошла да живее в Англия. Междувременно излезе в отпуска и трябваше да плащам всеки ден за рейс, а в неделя и за такси и нещата вече станаха прекалено много. Скарахме се, казах му че искам да се изнеса, ами да съм си ходил като искам, имал съм време докато изтече 2-седмичния депозит. Казах му, че мога да си тръгна и по-рано като трябва да ми върне съответната сума за всеки ден, по около 8.50 на ден, като не калкулирах непредвидените транспортни разходи които възникнаха, но той ми каза, че пари надали ще ми върне, защото нямал и т.н. Намерих си нова квартира и се изнесох 4 дни по-рано, като по същото време той беше на другата му работа. В суматохата даже и не му се обадих защото нямаше смисъл, нямаше как да си дойде и да ми върне парите евентуално, а и аз вече бях го усетил, че иска да ме измами и пари няма да ми върне лесно. Затова взех ключовете. След 2 дни почна да ме бомбандира със СМС-и, да съм ходил да му върна ключовете, че съм имал още достъп до апартамента и наема още си вървял докато не му върна ключовете, а пък аз си държа да ми върне 35 паунда за 4 дни дето по-рано си тръгнах, даже не му искам пари за екстра транспортните ми разходи. Днес би трябвало да изтече 2-седмичния депозит (според хартията след 2 дни). Заплашва, че ще иде в полицията, което не знам дали би трябвало да ме притеснява(а трябва ли?), защото нямаме договор, той няма абсолютно нищо подписано от мен, тази хартия е в мен. Всичко останало е устна договорка, която той много пъти промени след като му платих. Съмнява ме мързеливите и незаинтересовани англичани да идват да ми ровят в нещата, дори и да ме привикат в полицията ще кажа, че ключовете съм ги оставил в дома му и нарочно не му казвам, защото ако му кажа няма да ми върне парите, като в СМС-ите никъде не твърдя открито че съм задържал ключовете. Тук имам едно питане, дали след като имам разписана хартия от него дали не мога да претендирам за цялата сума 120 паунда, но едва ли, все пак каунсилите посещаваха апартамента и са ме виждали, имам си договор с новия ландлорд с дата и дори дойде да ме вземе с багажа ми от апартамента. На мен целта ми е да си върна поне 35 паунда и тогава ще му върна ключовете. Ако не ще ги изхвърля ако трябва но няма да му ги върна. Стига да не ме грози някакво наказание или нещо което да навреди на работата ми.
    Затова някакви компетентни съвети ако може...

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Търся съвет относно един казус

не е моя работа но разсъждаваш доста дребнаво...ако тръгнеш по адвокати ще изхарчиш много пове4е пари.... лелеееее за 35 паунда такъв проблем да си правиш и толкова разправии ....на твое място ще прежаля тези пари и ще се радвам 4е съм се отървал от маймуната....

3. ХАРЕСВАМ! musi, rumi_066 liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Може да е дребнаво, но защо пък да си давам г*за на не*рото да го ***. Ти не си живял 10 дена с това животно, а аз. Какво да отида и да му върна ключа ли. Аз за това търсех компетентен съвет грози ли ме някаква опасност след като изложих фактите. А за адвокати какви пари да дам, те нали работят на принципа ''No win, no fee". Бих дал 100 от 120 на адвоката, само да му ги вземат.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Един безплатен и непоискан съвет - престани да пишеш (дори и по форуми или Фейсбук) и не говори неща, които се отнасят до цвета на кожата му и са изказвания в неблагоприятна светлина за него, защото може за отрицателно време да се окажеш със съдебна присъда по бързата процедура и да се чудиш откъде ти е дошло. Депозитът по принцип се дава, за да може от него да се удържат пари, ако наемателят е направил поразии върху имота или не е платил сметки(при вас, както разбирам, няма). Пиша го това, защото употребяваш думата "депозит" доста широко и не става ясно дали говориш за 2 предплатени наема, които искаш да изживяваш или за депозит. Депозитът в UK по принцип не може да се ползва вместо наем и да се "изживява", както правят в БГ, освен ако на това са се съгласили и двете страни. Ако обясняваш ситуацията на друг, уточни кое е депозит и кое - наем и колко от всяко си платил.

Ти си бил lodger в дома му, а не tenant, т.е. си живял при него, в дома му, това означава, че правата ти са силно ограничени, в сравнение с tenants - квартирантите. Технически, докато имаш ключове, които не си му върнал, не си напуснал дома му и си отговорен за плащането на наема. Фактическото наемане в тази страна става от предоставянето на ключ до връщането на ключ, а не от датата на нанасянето. Щом имаш ключ, ти си отговорен за плащане на наема от този момент, кога ще се нанесеш или изнесеш, тях не ги вълнува особено. И да си ги скрил в дома му, е пак същото, защото не си му ги върнал и той не може да разполага с дома си както намери за добре. Ако бях на негово място, просто щях да сменя ключовете и да спра да се разправям с тебе, може и да го е направил вече. Ако бях на твое място, не бих си уреждала сметките с човек, когото не харесваш, по този начин, като му вземеш 35 паунда, просто бих напуснала и бих престанала да се занимавам с него - точно защото не го харесвам. Не се сещам нито за една причина, поради която да продължавам да се занимавам с човек, когото толкова не харесвам - освен от някакви чувства на отмъщение, злоба или нещо друго. Не знам дали при тебе е така, но не намирам друго смислено обяснение на позицията ти.

Сега на практическия въпрос. Помисли си колко души, които го познават, могат да свидетелстват, че са те виждали или чували редовно в продължение на този период, в жилището, например, да излизаш и влизаш, да тропаш по стълбите или другаде и т.н - сигурно са повече, отколкото предполагаш на пръв поглед. А може и да има и такива, които никога не са те виждали, но с готовност биха свидетелствали, че са те виждали... За адвокатите тези пари, за които говориш, са джобни за половин ден и не вярвам някой да се занимава с такъв случай, но можеш да опиташ, разбира се - всеки разполага с времето си както намери за добре.

Ако той повика полиция, ще бъде, за да те обвини, че си му отнел негова собственост (технически е точно така, отнел си ключовете му, а той може и да добави неща, като нещата ще бъдат твоя дума срещу негова дума, но достатъчно, за да ти лепнат подозрения), ако им кажеш, че ключовете са в квартирата, има вероятност те да поискат да дойдат с тебе, да влязат заедно с тебе в квартирата и да проследят как ти намираш ключовете и му ги предаваш лично. Не знам колко време имат полицаите в точно този район, но в други райони ги правят тези неща.

Разбирам раздразнението ти срещу него, но мисля, че в този случай по-добре за теб би било да се разделиш с този човек мирно и тихо, без да правиш големи патаклами, защото ми се струва, че можеш да се набъркаш в по-големи чудесии, за които дори не предполагаш. Законите тук са доста по-различни...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt, musi, Katsko, steve, Kearny liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Един безплатен и непоискан съвет - престани да пишеш (дори и по форуми или Фейсбук) и не говори неща, които се отнасят до цвета на кожата му и са изказвания в неблагоприятна светлина за него, защото може за отрицателно време да се окажеш със съдебна присъда по бързата процедура и да се чудиш откъде ти е дошло. Депозитът по принцип се дава, за да може от него да се удържат пари, ако наемателят е направил поразии върху имота или не е платил сметки(при вас, както разбирам, няма). Пиша го това, защото употребяваш думата "депозит" доста широко и не става ясно дали говориш за 2 предплатени наема, които искаш да изживяваш или за депозит. Депозитът в UK по принцип не може да се ползва вместо наем и да се "изживява", както правят в БГ, освен ако на това са се съгласили и двете страни. Ако обясняваш ситуацията на друг, уточни кое е депозит и кое - наем и колко от всяко си платил.

Ти си бил lodger в дома му, а не tenant, т.е. си живял при него, в дома му, това означава, че правата ти са силно ограничени, в сравнение с tenants - квартирантите. Технически, докато имаш ключове, които не си му върнал, не си напуснал дома му и си отговорен за плащането на наема. Фактическото наемане в тази страна става от предоставянето на ключ до връщането на ключ, а не от датата на нанасянето. Щом имаш ключ, ти си отговорен за плащане на наема от този момент, кога ще се нанесеш или изнесеш, тях не ги вълнува особено. И да си ги скрил в дома му, е пак същото, защото не си му ги върнал и той не може да разполага с дома си както намери за добре. Ако бях на негово място, просто щях да сменя ключовете и да спра да се разправям с тебе, може и да го е направил вече. Ако бях на твое място, не бих си уреждала сметките с човек, когото не харесваш, по този начин, като му вземеш 35 паунда, просто бих напуснала и бих престанала да се занимавам с него - точно защото не го харесвам. Не се сещам нито за една причина, поради която да продължавам да се занимавам с човек, когото толкова не харесвам - освен от някакви чувства на отмъщение, злоба или нещо друго. Не знам дали при тебе е така, но не намирам друго смислено обяснение на позицията ти.

Сега на практическия въпрос. Помисли си колко души, които го познават, могат да свидетелстват, че са те виждали или чували редовно в продължение на този период, в жилището, например, да излизаш и влизаш, да тропаш по стълбите или другаде и т.н - сигурно са повече, отколкото предполагаш на пръв поглед. А може и да има и такива, които никога не са те виждали, но с готовност биха свидетелствали, че са те виждали... За адвокатите тези пари, за които говориш, са джобни за половин ден и не вярвам някой да се занимава с такъв случай, но можеш да опиташ, разбира се - всеки разполага с времето си както намери за добре.

Ако той повика полиция, ще бъде, за да те обвини, че си му отнел негова собственост (технически е точно така, отнел си ключовете му, а той може и да добави неща, като нещата ще бъдат твоя дума срещу негова дума, но достатъчно, за да ти лепнат подозрения), ако им кажеш, че ключовете са в квартирата, има вероятност те да поискат да дойдат с тебе, да влязат заедно с тебе в квартирата и да проследят как ти намираш ключовете и му ги предаваш лично. Не знам колко време имат полицаите в точно този район, но в други райони ги правят тези неща.

Разбирам раздразнението ти срещу него, но мисля, че в този случай по-добре за теб би било да се разделиш с този човек мирно и тихо, без да правиш големи патаклами, защото ми се струва, че можеш да се набъркаш в по-големи чудесии, за които дори не предполагаш. Законите тук са доста по-различни...
    Значи, на хартията пише, че са депозит парите и така си беше, като следващия наем трябваше да му го платя другата седмица след плащането на депозита, но дотам не се стигна по горепосочените причини. И се превърнаха 2-седмичен наем ''изживяване'' както се изразяваш. Както казах всичко е на устна договорка, няма договори, няма нищо.
    Аз точно така направих, тръгнах си и не искам да се занимавам с него, а ключовете ги взех като някакъв залог да ми върне парите като се видим по-късно. Той ме търси и ме заплашва с полиции. А злоба, отмъщение силно казано, просто ме излъга и се опита да ме измами и затова исках да имам нещо срещу което да си поискам парите които според мен ми се полагат. А за ключовете мога да кажа, че съм ги оставил в дома му и не помня къде точно. Полицаите ако видят за каква цигания става въпрос в апартамента му ще се хванат за главата. Той самият си загуби ключове първия ден и не можа да си ги намери, та идваха от KIER с бормашина да разбиват вратата. Сигурно съм постъпил неправилно, но според мен имам право да претендирам да ми върне парите за 4 дена които не съм живял там.

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Не знам. От старата квартира си си тръгнал без предизвестие. Там имаше ли депозит? Върнаха ли ти го?
    След това цял месец ти съхраняват багажа безплатно, после те возят до работа и обратно.

Дал си 120 депозит, който не би трябвало да ти се върне, след като си си тръгнал без предизвестие.
    Не си платил и стотинка наем. Транспортните ти разходи са твой собствен проблем.
    Задържаш ключове от чужда собственост, че и претенции за пари имаш даже.

Не знам . Не ги знам законите, но знам кое е редно и кое не .Според мен ти дължиш пари.
    Нищо лично.

Поздрави.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

9. ХАРЕСВАМ! musi, rumi_066, Katsko, Kearny liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

От старата квартира не съм си тръгнал без предизвестие и нямаше депозит. Бях платил админ фий и чек-ин фий които са невъзвращаеми. Всичко е уточнено. Така както си го написал излиза, че аз съм виновен, но такива бяха договорките и не аз ги наруших. Ето затова помолих за компентентни мнения, а не някой да ми каже че не знае законите ама не било редно, след като е било договерено и после някой друг се е изметнал.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Всъщност, това, което трябва да се подчертае, е че докато ключовете са у теб, ти не си напуснал жилището - така че не е ясно защо смяташ, че ти се дължи наем, не става много ясно. Разбирам, че се каниш да излъжеш, че ключовете не са у теб, но така излиза, че си ги изгубил, т.е. би трябвало да ги възстановиш и да ги върнеш на хазяина, за да можеш да твърдиш, че си напуснал жилището. Напуснал си жилището, когато си се изнесъл и си предал ключовете на хазяина.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

12. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Kearny liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Brigadir2014 Виж мнението
    Здравейте. Ще помоля само за адекватни съвети или ако може да ме насочите къде да направя безплатна консултация с български адвокат познаващ английските закони.
    Виж тук българските адвокати, имай предвид, че те са често специализирани, т.е. не всеки се занимава с всички дела - а и не знам доколко консултацията би била безплатна, това трябва сам да провериш, но може да им се обадиш.

http://www.bgyell.co.uk/home/show/12...D0%BD%D0%B0/bg

Успех!

Гугъл търсачка на форума

14. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

заради 35 кинта и големия си инат ще си докараш много по-голям проблем
    връщай му ключовете, да ти подпише кога ги е получил обратно, и всеки по пътя си
    инатиш се инатиш се, ама накрая ти ше гризнеш дървото и ще платиш много повече

причините са ти обяснили по-горе
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

16. ХАРЕСВАМ! musi, Katsko, Kearny liked this post
    Recommend steve recommended this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    заради 35 кинта и големия си инат ще си докараш много по-голям проблем
    връщай му ключовете, да ти подпише кога ги е получил обратно, и всеки по пътя си
    инатиш се инатиш се, ама накрая ти ше гризнеш дървото и ще платиш много повече

причините са ти обяснили по-горе
    Напълно съгласна с RNOH.
    Колкото до съвета на Мила-ти просто си нямаш на представа,как за едно изказване във facebook наша позната/приятелка беше дисциплинарно уволнена и без право на работа в NHS за 1 година .Беше направила коментар за мързеливият си колега с различен цвят на кожата .Споменала била и къде трябва да се върне(разни дървета,палми )
    Превода на написаното във фейса е направено от приятелката му (българка).Заведе се дело за дескриминация,но поради употребени думи,които се третират,като заплаха се намесиха и органите за тероризъм.
    Познатата ни мапусна Лондон,смени професия,има 1 година probation и предполагам,че се следи какво прави.Закри си Facebook,не пише в никакви форуми.
    Ако не бях свидетел на горенаписаното щях да кажа,глупост,преувеличавате...
    А за тези суми,които говориш е просто смешно да се коментира.
    Както и змейчо каза-не познавам законите,но мисля,че е по добре да върнеш ключовете и да спреш да се занимаваш с глупости.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

18. БЛАГОДАРЯ RNOH, zhb, Мила, Katsko, Charlotte thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Kearny liked this post
    Recommend Katsko recommended this post
    Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Пишеш, че тоя маймуна.
    Ама като те чета виждам, чи ти си мишка.
    think different

20. ХАРЕСВАМ! Katsko, steve, Kearny liked this post
    Напреднал Аватара на ALEXIAN
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Както са ти писали хората по горе не се занимавай с глупости върни ключовете и искай да се разпише, че ги е получил. Цената от 35 паунда, която си платил е много ниска за урока, който си научил да си нямаш никога никакво вземане даване с такива като твоя хазяин.

22. ХАРЕСВАМ! Katsko, musi, tt_tt_tt, RNOH liked this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Brigadir2014 Виж мнението
    Здравейте. Ще помоля само за адекватни съвети
    Аз пък ще ти кажа друго, че нещо ми писна заради такова отношение българите да имат лошо име. Като почнем от ника ти. След това как почваш да искаш съвет, ама явно смяташ, че всички сме тъпи по подразбиране и ти се обяснява нещо конкретно и веднага си контра и спориш. Чернокожият бил маймуна, а англичаните мързеливи и незаинтересовани. Търсиш български адвокат, а не просто адвокат, което означава, че вероятно или търсиш далавера(няма да я намериш или ще съжаляваш, че си го направил, ако успееш!) или не говориш английски? Ама оня бил маймуна? И как пък от приятели стана мауймуна и негро? Вие все едно сте се женили и се развеждате, бе човек! Отделно се пише се мРЪсотия. И изобщо от тая тема на мен ми става мръсно. И понеже питаш за съвет - да лъжеш полицията е незаконно. Да държиш ключове от собственост, която не е твоя под никаква форма и никога не е била е незаконно. Използваният от теб език е дискриминационен и подсъден. Всяко едно от тези неща може да навреди на работата ти в страната на мързеливите и незаинтересовани англичани. Личният ми и съвсем приятелски(без майтап!) съвет е - не се занимавай с глупости повече, явно ти е ясно и на теб, че евтиното излиза скъпо, щом не си се нанесъл първия път, върни ключовете, ако може БЕЗ свидетели, забрави за тия 35 паунда и си гледай живота и с кого се сприятеляваш за в бъдеще. Колкото повече ровиш в една тоалетна толкова по-зле ще ти мирише, образно казано. Не си стреляй сам в крака. Айде повече успех и спокойствие с новата квартира !
    Последно редактирано от Katsko : 09-03-2016 на 01:27

24. ХАРЕСВАМ! musi, Charlotte, tt_tt_tt, madlena, steve and 1 others liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Пиши му,че ще отидеш в кметството и ще им разкажеш каквото разказа на нас какво си му плащал,той няма право да отдава под наем,без разрешение на кметството и ако кметството изобщо разреши.
    И той ще престане да те заплашва с полиция.

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

не може ли да се реши радикално въпроса драги бригадир2014( щото усещам вътрешната ти насъбрана злоба и комплекси) ако му пратиш наемни убийци....за 35 паунда африканец нема да се навие защото те са селяндури търсещи хубавини в западния свят и са прекалено прости на по-ниско еволюционно ниво , но някой камикадзе сириец, ме4тае6т да се гръмне щото живота така и така не го кефи ... на по -оживено място ......що па не ...бъди флексибъл,,,,,,,,,,,,,,,,,и ще му направиш 4арити и ще му сбъднеш ме4тите за професионална реализация на арабина
    Последно редактирано от steve : 09-03-2016 на 17:31

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 3
    Последно мнение: 18-10-2013, 16:05
  2. Един казус свързан със CIS
    От Edna във форум Self-Employed
    Отговори: 6
    Последно мнение: 25-02-2011, 10:03
  3. Един казус
    От prolet във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 4
    Последно мнение: 29-03-2010, 04:58
  4. Търся съвет относно кърменето.
    От vileto2002 във форум Полезни съвети за майки
    Отговори: 5
    Последно мнение: 14-01-2008, 22:52
  5. Помогнете с един по общ съвет
    От bojilov във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 8
    Последно мнение: 06-03-2006, 09:31

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker