Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 74
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Местене в Ливърпул

Здравейте. В момента съм в Холандия и искам в скоро време да се преместя и да си намеря работа в Ливърпул. За първи път е ходя в Англия и първият ми приоритет е да си намеря място за живеене. Пуснах една обява в един сайт за квартири и за кратко време получих добри предложения за двойни стаи в къщи. Въпросът ми е доколко бързо се развива този процес за самото наемане на стая? До колко време след огледа на мястото и договарянето е възможно да се мобилизираме с документите и да се нанеса на съответното място? Очаквам отговори от опитните. Благодаря.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Местене в Ливърпул

Цитирай Първоначално написано от Johnson Виж мнението
    Здравейте. В момента съм в Холандия и искам в скоро време да се преместя и да си намеря работа в Ливърпул. За първи път е ходя в Англия и първият ми приоритет е да си намеря място за живеене. Пуснах една обява в един сайт за квартири и за кратко време получих добри предложения за двойни стаи в къщи. Въпросът ми е доколко бързо се развива този процес за самото наемане на стая? До колко време след огледа на мястото и договарянето е възможно да се мобилизираме с документите и да се нанеса на съответното място? Очаквам отговори от опитните. Благодаря.
    Отговорът зависи от това, от кого наемаш жилището. Ако е от лице, което няма да изисква кредитна проверка, може да стане бързо - най-добре да го попиташ него. Ако е агенция, ще искат проверка на кредитна история, доказателства за доходи - от работодател, спестявания или каквото имаш там - тогава ще е по-длъжко. Няма общ отговор, питай тези, които са ти дали офертите, те могат да ти кажат най-точния отговор за съответния имот.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Ако си през агенция отнема малко време ,както Мила каза ,ако отидеш на оглед имаш парите харесаш стаята и ТЕБЕ ТЕ ХАРЕСАТ става веднага ...последните две стаи(за Лондон обаче )звъня по телефона отивам на оглед харесвам вадя кинтите и се нанасям.....как е в Холандия бай дъ уей с квартира и работа Амстердам ме интересува намира ли се лесно нещо в кастъмър сървисес ,билдърство ,лефлети

Нов потребител
    Post Thanks / Like

В Холандия е също много относително като в Англия. Специално за Амстердам, пфф...трудно! Квартирите са скъпи и трудни за наемане. Иначе с английски на всякъде може да се намери някаква логистична-складова работа. Честно казано южната част на държавата е по-добър вариант за нов старт.

А иначе някой, който живее или е живял в Ливърпул какво може да каже за самия град? Като локация, като възможности и др.?

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    Ако си през агенция отнема малко време ,както Мила каза ,ако отидеш на оглед имаш парите харесаш стаята и ТЕБЕ ТЕ ХАРЕСАТ става веднага ...последните две стаи(за Лондон обаче )звъня по телефона отивам на оглед харесвам вадя кинтите и се нанасям.....как е в Холандия бай дъ уей с квартира и работа Амстердам ме интересува намира ли се лесно нещо в кастъмър сървисес ,билдърство ,лефлети за англоговорящ аз холандски не знам ама ми се скита някъде

пс.може да търсиш в gumtree.co.uk за без посредник ,или като идеш на място по ливърпулските оффлайсънси да четеш бележките
    баче и с агенция става на момента.обикновенно,тоя който търси,той бави,щото се застъпят наеми.някой агенции,не влизат много в пооложение,ако не им влезеш ти
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

6. ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте отново. Ето ,че вече съм тук почти от седмица. Уредих се с квартира за сравнително справедлива цена и нелоши условия. Кандидатствам за работа тук и там, мисля че ще уредя и този въпрос скоро време. Но! Имам два основни проблема.
    Днес в Barclays ми отказаха да ми отворят банкова сметка, защото не ми приеха teenancy agreement-a за доказателство за пребиваване, а на тоя етап имам само това. Ок, ще се пробвам и в другите банки тези дни.
    Също така, звъня днес за NIN, започваме да говорим, всичко върви по вода и стига се до въпроса за post code-a и съответно адреса на който съм отседнал и "греда". Не го намират в система адреса, който го диктувам директно от договора си за квартирата. Та мисля утре направо да отскоча до офиса на лендлорда и да се опитам да разбера каква е цялата тази шашма и евентуално да поискам нещо, което да ми послужи като "proof of adress".
    След всичко това имам два въпроса към вас:
    1. Може ли да ми предложите банки, които да ми приемат договора за наем за достатъчно да открия сметка при тях? (четох ,че е възможно в Lloyds и HSBC, но допълнително потвърждение от някой с опит в това няма да ми бъде излишно)
    2. Възможно ли е да кандидатствам за NIN с предишен адрес въпреки ,че вече съм в Ливърпул?

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Johnson Виж мнението
    След всичко това имам два въпроса към вас:
    1. Може ли да ми предложите банки, които да ми приемат договора за наем за достатъчно да открия сметка при тях? (четох ,че е възможно в Lloyds и HSBC, но допълнително потвърждение от някой с опит в това няма да ми бъде излишно)
    2. Възможно ли е да кандидатствам за NIN с предишен адрес въпреки ,че вече съм в Ливърпул?
    Има много писано по въпроса, накратко:
    1. Обиколи и други банки, както и различни клонове на една и съща банка. Понякога зависи и от конкретния служител.

2. Не е добра идея. Първо - според адреса ще ти насрочат интервюто в най-близкия Jobcentre. Второ - нали на този адрес ще ти изпратят писмото с НИН-а. Освен, ако там не живее някой, на когото може да разчиташ и не те притеснява пътуването за интервюто.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Напреднал
    Град
    Liverpool
    Post Thanks / Like

Аз съм тука от почти 6 години. Пробвай HSBC . B кой район си иначе?
    [SIGPIC][SIGPIC][/SIGPIC]

Нов потребител
    Post Thanks / Like

L8

lost Аватара на savana
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Здравейте,

Радвам се ,че намерих темата за Ливърпул. Аз бих искала да чуя мнение на хора които живеят там. Аз съм отдавна в УК и нямам стандартните въпроси, с брит паспорт съм. Интересувам се как е живота там. Вече съм 7 години в Лондон и лудницата тук ми доиде в повече. Всякакви мнение ще са добре дошли. Благдаря!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от savana Виж мнението
    Здравейте,

Радвам се ,че намерих темата за Ливърпул. Аз бих искала да чуя мнение на хора които живеят там. Аз съм отдавна в УК и нямам стандартните въпроси, с брит паспорт съм. Интересувам се как е живота там. Вече съм 7 години в Лондон и лудницата тук ми доиде в повече. Всякакви мнение ще са добре дошли. Благдаря!

Ами зависи какво искаш и какво смяташ да работиш? Също има много лоши и много хубави квартали, зависи колко ще решиш да плащаш за наем.

иначе ако решиш да купуваш къща, за по малко от 200к ще намериш прилични имоти.

Ако все пак не държиш да е точно Ливърпул, бих ти препоръчала селата по средата между Манчестър и Ливърпул, така откъм работа ще можеш лесно да се придвижваш. Плюс живота е доста спокоен. Аз лично преди години работех в Ливърпул, сега съм Манчестър , но практически няма значение, на средата съм , за по малко от 20 Мин съм на центъра на М или Л стига да няма трафик.

13. ХАРЕСВАМ! savana liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Здравейте,

Ако работиш нещо, което навсякъде можеш да го работиш и се търси, не виждам защо седиш в тоя отвратителен град. Аз живея в северна Англия, еми тука е такова спокойствие, квартири лесно се намират, не са скъпи, аз даже си бачкам в квартала, наема ми е супер смешен.Също така има хубав нощен живот, цените са прилични, транспорта също и т.н.

15. ХАРЕСВАМ! savana liked this post
    lost Аватара на savana
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Ами зависи какво искаш и какво смяташ да работиш? Също има много лоши и много хубави квартали, зависи колко ще решиш да плащаш за наем.

иначе ако решиш да купуваш къща, за по малко от 200к ще намериш прилични имоти.

Ако все пак не държиш да е точно Ливърпул, бих ти препоръчала селата по средата между Манчестър и Ливърпул, така откъм работа ще можеш лесно да се придвижваш. Плюс живота е доста спокоен. Аз лично преди години работех в Ливърпул, сега съм Манчестър , но практически няма значение, на средата съм , за по малко от 20 Мин съм на центъра на М или Л стига да няма трафик.
    Благодаря Зара. Аз има син на 11 и ще трябва да сме в град заради секондари училища. Бих била много благодарна за инфо за ''добрите ''квартали в Ливърпул. Бих искала да купя нещо, но не веднага. Мисля,че е по умно да наема нещо за някакво време за да видя кое как е там. В Лондон просто е лудост ,че една кутиика от 2 стаи където живея е към 400 000 paunda!

lost Аватара на savana
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Ако работиш нещо, което навсякъде можеш да го работиш и се търси, не виждам защо седиш в тоя отвратителен град. Аз живея в северна Англия, еми тука е такова спокойствие, квартири лесно се намират, не са скъпи, аз даже си бачкам в квартала, наема ми е супер смешен.Също така има хубав нощен живот, цените са прилични, транспорта също и т.н.
    Blagodarq dimi_m za otgowora. Занимавам се с дизайн графичен и илюстрации на книги, но основните ми доходи в момента са като личен асистент на изпълнителен директор в центарлен Лондон на една организация. Сега гледам за опции в Ливърпул за това. Другата година по това време трябва да съм се изместила. Къде точно в северна Англия се намираш?
    Последно редактирано от savana : 05-05-2017 на 07:27

Post Thanks / Like

Благодаря Зара. Аз има син на 11 и ще трябва да сме в град заради секондари училища. Бих била много благодарна за инфо за ''добрите ''квартали в Ливърпул. Бих искала да купя нещо, но не веднага. Мисля,че е по умно да наема нещо за някакво време за да видя кое как е там. В Лондон просто е лудост ,че една кутиика от 2 стаи където живея е към 400 000 paunda!
    Има ли причина да искаш точно Ливърпул или би обмислила други райони?

lost Аватара на savana
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Има ли причина да искаш точно Ливърпул или би обмислила други райони?
    Не точно. В смисъл бях там и ми хареса. Живала съм все в южната страна на Англия, но пък ако искам нещо да си купя не бих могла да си го позволя например в Брайтон или околностите. Отворена съм за идеи всякакви! Благодаря предварително!!

Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

Здравейте, ние също ще се местим от Лондон и гледаме Ливърпул. Събрах малко данни и проучвания, единствено май времето е по-кофти от Лондон, а вс. друго е ок?
    Така ли е?
    Съдбата обича смелите.

Post Thanks / Like

И аз така, защото има удобни полети до България и ще мога да си ходя всеки месец, а и градчето супер много ме радва, също така и жените не са хич зле
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

И аз така, защото има удобни полети до България и ще мога да си ходя всеки месец, а и градчето супер много ме радва, също така и жените не са хич зле
    Ти последно … къде си?
    Вчера пишеш, че си „прескочил” до Скопие, сега - ще си ходиш често до България???
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Ти последно … къде си?
    Вчера пишеш, че си „прескочил” до Скопие, сега - ще си ходиш често до България???
    той с единия крак в бг с другия няяякъде в англия. дано умее шпагатите че ще се разчекне
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

А защо да си създаваш проблемите да си ходиш всеки месец, като можеш да си стоиш там.......
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Post Thanks / Like

Ти последно … къде си?
    Аз съм си за сега в България, взех си кратка отпуска месец и половина и си джиткам напред-назад, като се върна ще се местя надолу
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    той с единия крак в бг с другия няяякъде в англия. дано умее шпагатите че ще се разчекне
    То разчекването …е го измислинякак, ама да внимава с Алпите - да не му замръзнат топките там!

27. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Post Thanks / Like

То разчекването …е го измислинякак, ама да внимава с Алпите - да не му замръзнат топките там!
    У Алпите Нема страшно оня ден се върнах оттам, глетчерите се топят. На 3029 м температурата е 3 градуса.

29. ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

У Алпите Нема страшно оня ден се върнах оттам, глетчерите се топят. На 3029 м температурата е 3 градуса.
    Е ти го успокои
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

31. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. МЕСТЕНЕ НА СЪРВЪРА
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 3
    Последно мнение: 01-12-2008, 18:58
  2. За това пестене на вода.
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 54
    Последно мнение: 14-07-2006, 12:37

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми