Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 74
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Местене в Ливърпул

Абе вие луди ли сте .... 4 години бех в тая дупка Ливърпул . Да - направих доста пари защото заплатите са стандартните за УК ,но пък квартирите са страшно евтини . Застраховката за кола пък е ужасно скъпа и няма абсолютно никаква възможност за реализация имам впредвид каквото хванеш да работиш такъв ще си се пенсионираш . Договори дават лесно защото никой им не работи мизерните работи в Warehouse , Packing / Picking Operative (само това може да се работи там) друга работа освен тези няма там . Има много работа за шофьори де ,но никой не споменава тоя сектор в тая тема . Аз си карах камиона и си газех в пари ,но работа в Ливърпул няма , няма и транспорт до съседните градове в който има работа например Warrington,St Helens , Skelmersdale и Runcorn . Според мен Манчестър е по-добър вариянт за работа и живот обаче ако не сте расисти , защото там е пълно с чалми и бурки , на мен в Ливърпул си ми беше добре в това отношение защото там са малко по патриотични и нема много негри , пакистанци и такива отрепки ! Общо взето гето си е Ливърпул ,но с нормална работа се живее добре - ако някой си намери такава де защото там го има и варианта да работиш 2-3 седмици за агенция и да почиваш 3-4 месеца у вас . Общо взето това е най-бедния район в УК с най-шибаното време . Това е моето виждане след 4 години там . Добре ,че се махнах от там и УК като цяло - даже се и не сещат за тая мизерия вече !

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Абе какво да ти кажа колкото повече отиваш на север, толкова става по зле. Аз искам да се преместя, защото има директни полети до България, а другата година определено ще се налага по често да си ходя в България, а също така и Манчестър ме устройва като вариант.Тия дълги пътувания ме изтощават вече,
    а пък и времето започва да ми става много ценно
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

От Ливърпул има директни полети ама е много скъпо с тия главорези Ryanair . По-добре Манчестър с EasyJet е оферта винаги .

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    От Ливърпул има директни полети ама е много скъпо с тия главорези Ryanair . По-добре Манчестър с EasyJet е оферта винаги .
    Това пък - за Ryanair - как го измисли?
    11 паунда B'ham - Sofia скъпо ли е? Естествено, без чекиран бафаж и купен два месеца по-рано.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Лесно го измислих ( experience ) ... преди и от Ливърпул бяха по 20 паунда ама тая година под 120 не съм виждал .

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Лесно го измислих ( experience ) ... преди и от Ливърпул бяха по 20 паунда ама тая година под 120 не съм виждал .
    Отвори сайта на Райанеър - от средата на септември, нататък са по 24 паунда. В момента!
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Старо куче
    Post Thanks / Like

А досега по колко бяха от януари ? То не беше заради нова година,свети валентин,виликден абе от янури досета под 120 паунда немаше . Нали тва е причината да се махна от УК . Имах много отпуска,но не можех да си ходя вече .

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

А досега по колко бяха от януари ? То не беше заради нова година,свети валентин,виликден абе от янури досета под 120 паунда немаше . Нали тва е причината да се махна от УК . Имах много отпуска,но не можех да си ходя вече .
    Глупости!
    Май месец - 50 паунда в двете посоки!
    Не ме баламосвай - годишно, в нашето семейство имаме минимум 4 пътувания!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Абе вие луди ли сте .... 4 години бех в тая дупка Ливърпул . Да - направих доста пари защото заплатите са стандартните за УК ,но пък квартирите са страшно евтини . Застраховката за кола пък е ужасно скъпа и няма абсолютно никаква възможност за реализация имам впредвид каквото хванеш да работиш такъв ще си се пенсионираш . Договори дават лесно защото никой им не работи мизерните работи в Warehouse , Packing / Picking Operative (само това може да се работи там) друга работа освен тези няма там . Има много работа за шофьори де ,но никой не споменава тоя сектор в тая тема . Аз си карах камиона и си газех в пари ,но работа в Ливърпул няма , няма и транспорт до съседните градове в който има работа например Warrington,St Helens , Skelmersdale и Runcorn . Според мен Манчестър е по-добър вариянт за работа и живот обаче ако не сте расисти , защото там е пълно с чалми и бурки , на мен в Ливърпул си ми беше добре в това отношение защото там са малко по патриотични и нема много негри , пакистанци и такива отрепки ! Общо взето гето си е Ливърпул ,но с нормална работа се живее добре - ако някой си намери такава де защото там го има и варианта да работиш 2-3 седмици за агенция и да почиваш 3-4 месеца у вас . Общо взето това е най-бедния район в УК с най-шибаното време . Това е моето виждане след 4 години там . Добре ,че се махнах от там и УК като цяло - даже се и не сещат за тая мизерия вече !
    Аз имам доста по-различно впечатление от Ливърпул. Откъм работа, има доста особено ако имаш какво да предложиш. Ако имаш образование и квалификации има много възможности в доста различни сфери. Местните са доста готини също.

Откъм транспорт, има влакове през 15/20 минути до Southport, Ormskirk, the Wirral, Chester, St. Helens, Warrington, Manchester etc. До Skelmersdale н́яма как да има влак защото няма гара там.

Като ц́яло, от 8 години в Ливърпул не съм мислил да се мест́́я другаде.

Старо куче
    Post Thanks / Like

И как с влак ще идеш до Травис Перкинс , Хермес или Брейкс на работа в 6 сутринта ? В Ливърпул няма никаква работа . Освен в строителството . Иначе местните и мен ме кефят щото са расисти и нема много чалми даже не съм виждал като се замисля за разлика от Манчестър където е пълно само с такива .

Нов потребител
    Post Thanks / Like

И как с влак ще идеш до Травис Перкинс , Хермес или Брейкс на работа в 6 сутринта ? В Ливърпул няма никаква работа . Освен в строителството . Иначе местните и мен ме кефят щото са расисти и нема много чалми даже не съм виждал като се замисля за разлика от Манчестър където е пълно само с такива .
    Ти говориш за distribution centres. Това не означава, че в други сфери н́́яма работа. Както казах, ако имаш какво да предложиш има много възможности в сектори като banking, legal, digital, education, civil service, tax, NHS etc. Това че ти си търсил работа в складове и подобни не значи че н́яма работа...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Е колко имигранти познаваш дето работят в тия сфери ? Аз лично 0 ! А знам поне едно 1000 българи,румънци,поляци,словенци в тоя шитав град и никой не работи от теб изброените ! Ако ти работиш нещо от тоя род не лъжи хората ,че има работа в Ливърпул ! Аааа познавам една българка в ИТ сектора - еми 2 години работи вече в офис в центъра на Ливърпул и заплатата и е 860 паунда на месец ,а тя е на 28 така ,че не е апрентис ! Лично аз съм бил шофьор там ,но никога за мен не е имало работа в Ливърпул защото там няма работа ! Има един МакБърни в Бутал и тва е ! Е - в началото съм работил всичко и то в Скермесдейл,Ст Хеланс , Уорингтън , Рънкорн - там изобилства от работа , даже и в Манчестър - там пък ако си шофьор нема да умреш от глад никога ! От моя гледна точка там беше екстра защото с добра заплата плащах нисък наем , но колко хора (българи) идваха и си отиваха след 1-2 седмици престой не мога да ги преброя !
    Последно редактирано от bmwww : 10-08-2018 на 19:58

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Е колко имигранти познаваш дето работят в тия сфери ? Аз лично 0 ! А знам поне едно 1000 българи,румънци,поляци,словенци в тоя шитав град и никой не работи от теб изброените ! Ако ти работиш нещо от тоя род не лъжи хората ,че има работа в Ливърпул ! Аааа познавам една българка в ИТ сектора - еми 2 години работи вече в офис в центъра на Ливърпул и заплатата и е 860 паунда на месец ,а тя е на 28 така ,че не е апрентис ! Лично аз съм бил шофьор там ,но никога за мен не е имало работа в Ливърпул защото там няма работа ! Има един МакБърни в Бутал и тва е ! Е - в началото съм работил всичко и то в Скермесдейл,Ст Хеланс , Уорингтън , Рънкорн - там изобилства от работа , даже и в Манчестър - там пък ако си шофьор нема да умреш от глад никога ! От моя гледна точка там беше екстра защото с добра заплата плащах нисък наем , но колко хора (българи) идваха и си отиваха след 1-2 седмици престой не мога да ги преброя !
    I think we agree to disagree.

Не лъжа спокойно, работил съм в един от тези сектори и в момента работ́́я в друг от тези. И в двата съм срещал пол́яци, българи, французи, германци, италианци и т.н.

Така че, мисл́я че ти генерализираш без да знаеш какво човека който зададе въпроса има да предложи на job market-a.

14. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По принцип не го знам какво има да предложи ма и той не казва !

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Съгласна съм с другия колега, че стига да има какво са предложиш работа за квалифицирани хора има.
    за неквалифицирана също има, за шофьори пък още повече. Да не забравяме. ,че Ливъпул е много голям град и стига да имаш кола лесно се стига до Ст хелънс, Warrington, Widnes etc...

Иначе градски транспорт има, но при тези скъпи цени колата винаги в по-добър вариант.

17. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Чак пък много голям град . Враца е 2 пъти по-голяма от Ливърпул , а даже не е в Топ 5 от най-големите градове в БГ ! Даже е с много малко зад Бирмингам който пък е втория по големина в Англия ! Искам да кажа ,че е лъжовно да се мисли за тези градове като за мегаполиси . Всъщност едно от селата ми е голямо колкото Ливърпул - просто е илюзия да се мисли за него като голям град и човек пристига с надеждите за мега много работа ,а то се оказва ,че там нема нищо освен турски кебапи и пъбове за наркоманите . Само хора в сферата на гореизброените от колегата имат място на пазара на труда в Ливърпул ,но за обикновенни бачкатори като мен там работа няма !

19. Dislikes dimi_m disliked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Чак пък много голям град . Враца е 2 пъти по-голяма от Ливърпул , а даже не е в Топ 5 от най-големите градове в БГ ! Даже е с много малко зад Бирмингам който пък е втория по големина в Англия ! Искам да кажа ,че е лъжовно да се мисли за тези градове като за мегаполиси . Всъщност едно от селата ми е голямо колкото Ливърпул - просто е илюзия да се мисли за него като голям град и човек пристига с надеждите за мега много работа ,а то се оказва ,че там нема нищо освен турски кебапи и пъбове за наркоманите . Само хора в сферата на гореизброените от колегата имат място на пазара на труда в Ливърпул ,но за обикновенни бачкатори като мен там работа няма !
    Не се заяждам, обаче е добре да си провериш фактите.

Population:
    Liverpool City: 491,000
    Vratsa City: 60,692

Source: Wikipedia

Старо куче
    Post Thanks / Like

Площ имам в предвид .

Post Thanks / Like

Малко мисля, че преувеличаваш, 860 паунда за IT специалист немога да си го представя да се навие да работи. Първо, че в тоя сектор си има определено заплащане, това е все едно една сестра да взима минималната заплата, просто такова нещо не съм видял и чул, а и не знам да ли е и законно. Второ тия IT специалисти са много в час с всичко, на ТИ са с математиката и логичното мислене и не ми се вярва някой да го вържеш да блъска в някой офис за тия смешни пари, при условие, че в България заплатите заплатите в тоя сектор са завидни. Имам един приятел работи в голяма софтуерна компания и заплатата му е 9000лв, тая 100% те будалка. Има и едно друго нещо, тая може да си работи онлайн за някоя компания например в Америка, да си изкарва добри пари, а тази работа да и е за осигоровки и за някакъв стаж.
    Последно редактирано от dimi_m : 10-08-2018 на 21:27
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

Будала е да . И аз не знам колко е законно но ..... В никакъв случай не преувеличавам . Не съм казал ,че е ИТ специалист , просто е в тая сфера не я знам какво точно прави Уеб Дизайн каквото и да значи това непонятна ми е тая материя !

Post Thanks / Like

То 80% от нашенците работят нещо различно, от това което са искали да работят преди да дойдат. В една стара тема един наш съфорумник трескаво си подготвяше досументите да става даскъл тук, явно с такава нагласа беше дошъл, после беше писал, че работи в някаква фондация, която се занимава със старци, животът е странно нещо

Старо куче
    Post Thanks / Like

Това ми беше мисълта . Живеех с електро-инженер с 30 години стаж в БГ началник на не знам си какво ми обясняваше помня ли вече беше отдавна , който правеше дъски за гладене в УК , а беше дошъл с мисълта да работи пак това което е работил цел живот .

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Това ми беше мисълта . Живеех с електро-инженер с 30 години стаж в БГ началник на не знам си какво ми обясняваше помня ли вече беше отдавна , който правеше дъски за гладене в УК , а беше дошъл с мисълта да работи пак това което е работил цел живот .
    Аве БМВВВ тъпанарски ти е да коментираш че си живял с електро- инженер със 30-годишен опит (в БГ) и 0 годишен опит (в ЮК) и да си вадиш въобще някви изводи .....това че сравни Враца с Ливърпуул говори че си абсолютно [moderated].....
    Последно редактирано от BGHelp : 11-08-2018 на 19:26 Причина: лични обиди
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Старо куче
    Post Thanks / Like

Абе [moderated]........ кой е [moderated]..... ? Шофьор съм бил 3200 чисто съм вадил ае [moderated]...... Враца по площ не е ли по-голема от Ливърпул бе [moderated].....? [moderated].....
    Последно редактирано от BGHelp : 11-08-2018 на 19:28 Причина: лични обиди и flaming

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Абе [moderated]........ кой е [moderated]..... ? Шофьор съм бил 3200 чисто съм вадил ае [moderated]...... Враца по площ не е ли по-голема от Ливърпул бе [moderated].....? [moderated].....
    Многоуважаеми господин [moderated], Враца в сравнение с Ливърпул не е дори и на селската тоалетна дупката......
    Последно редактирано от BGHelp : 11-08-2018 на 19:29 Причина: лични обиди
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. МЕСТЕНЕ НА СЪРВЪРА
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 3
    Последно мнение: 01-12-2008, 19:58
  2. За това пестене на вода.
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 54
    Последно мнение: 14-07-2006, 12:37

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми