Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 135
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

По подразбиране Общуването във форуми - израз на какво е ?

Напоследък, все по - често срещам критични и самокритични мнения, относно "висенето" във форуми. Какво ни кара да търсим подобен вид общуване ? Израз на слабост ли е това, или нещо много характерно, по принцип, за човека? Да търси нови и нови форми и начини , за да избяга от монотонното ежедневие? Лично за себе си , не съм намерил еднозначен отговор.
    На скоро ми се наложи да обяснявам ,на позната от моето поколение , Що е форум и има ли той почва у нас ?... не ми беше много лесно, че се наложи да дам за пример БГ хелп ...
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

2. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Общуването във форуми - израз на какво е ?

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    Напоследък, все по - често срещам критични и самокритични мнения, относно "висенето" във форуми. Какво ни кара да търсим подобен вид общуване ? Израз на слабост ли е това, или нещо много характерно, по принцип, за човека? Да търси нови и нови форми и начини , за да избяга от монотонното ежедневие? Лично за себе си , не съм намерил еднозначен отговор.
    На скоро ми се наложи да обяснявам ,на позната от моето поколение , Що е форум и има ли той почва у нас ?... не ми беше много лесно, че се наложи да дам за пример БГ хелп ...
    ами за себе си лично е начин да убивам скуката като имам прекалено много свободно време на фона на други неща които правя паралелно (слушане на музичка ,хапване пийване някоя линийка някой сплифобщуването с непознати ти дава възможност да изразяваш собствените си възгледи без да се притесняваш от обществената оценка нещо като все едно да драскаш графити по запотеното стъкло на рейса или с маркер в кенефа или коридора на някой влак,не търся приятели не търся внимание просто дрънкаш първото което ти хрумне вместо да си говориш сам ,,забавно е ...не съм от тия които се сприятеляват дори в реалността и висят по цял ден на телефона да събират клюки един за друг,ценя собственото си време и мнение ...общуването на живо ме натоварва докато в форум не си длъжен да отговаряш ..не разбирам как някои хора се палят и взимат нещата лично,за мене просто хората не съществуват само мислите им..тва е в общи линии

4. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор, Katsko, BMW6, dimitriana liked this post
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Място на което дребни човечета като Мила и Шиков да се правят на великани....
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

6. Dislikes Katsko, jhoro, lordm, никанор disliked this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Аз сядам да бачкам в седем и половина по десет, понякога 11 часа. Напоследък на всяка трета страница на тая книга има зверски убийства с детайлни описания на извадени органи, счупени крака... като съчки за огрев и миризма на загнило месо и понякога искам да вярвам, че не всичко е мрак. Бягам насам, бягам във ФБ, бягам за малко и после пак те влече да видиш какво става. Тая Синг ми разказа играта, че имам още поне два тома.
    Вятърът изплющя лицето й, косата й танцуваше като раздиплен облак, звездите пронизваха диаманетеното небе, а в пропастта под нея светлинките на къщите бавно гаснеха. Луната протегна лъч, целуна крилете й така както целува любовник, на когото дълго, прекалено дълго му бе отказвана такава привилегия.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

8. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Katsko, никанор, jhoro, zhb, BMW6 and 1 others liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    ами за себе си лично е начин да убивам скуката ... общуването с непознати ти дава възможност да изразяваш собствените си възгледи без да се притесняваш от обществената оценка ..не разбирам как някои хора се палят и взимат нещата лично...
    Аз съм го казвал, за мен е първи подобен опит за общуване и особено в началото ми беше мн. интересно. Как някакви странни имена си общуват. Заприлича ми на нещо подобно, когато на времето си пишехме с непознати другарчета от бившите соц. страни. Аз си пишех с една румънка и две-три рускини и едно момче от Кишинев. Обаче пък си чаках отговорите с нетърпение...
    Това преди всичко е свобода на мислене и изразяване. Само ми става понякога жалко от някои груби и недодялани лични нападки. Аз лично, често разполагам с много време / просто такава ми е работата/ и някои теми са ми интересни. Но също трябва да се признае, че този форум и помага много на хората , поне за първоначална ориентация при даден за тях проблем. Вижда се как хората помагат чистосърдечно, но пък има и доста некоректни мнения.
    Perfect stranger

10. ХАРЕСВАМ! Katsko, zhb, Мила, steve liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Аз сядам да бачкам в седем и половина по десет, понякога 11 часа. Напоследък на всяка трета страница на тая книга има зверски убийства с детайлни описания на извадени органи, счупени крака... като съчки за огрев и миризма на загнило месо и понякога искам да вярвам, че не всичко е мрак. Бягам насам, бягам във ФБ, бягам за малко и после пак те влече да видиш какво става. Тая Синг ми разказа играта, че имам още поне два тома.
    Вятърът изплющя лицето й, косата й танцуваше като раздиплен облак, звездите пронизваха диаманетеното небе, а в пропастта под нея светлинките на къщите бавно гаснеха. Луната протегна лъч, целуна крилете й така както целува любовник, на когото дълго, прекалено дълго му бе отказвана такава привилегия.
    Ооо разбирам, Аплодисменти ...
    Perfect stranger

12. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Недей да смесваш писането като цяло - най-вече в теми по конкретни въпроси и "висене" в теми за общи приказки

ами за себе си лично е начин да убивам скуката като имам прекалено много свободно време на фона на други неща които правя паралелно ...
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

14. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Място на което дребни човечета като Мила и Шиков да се правят на великани....
    Ей Роска, къде се изгуби бе човек? И Байристьо зачезна (или смени ник-а), барем ти се появи Така се стекоха нещата при мен, че най-вероятно след известно време местоположението ми ще е Тонбридж, Кент т.е. кой знае къде може да се сбутаме по улиците )))))
    А по темата.......... за всеки е различно..... израз на взаймопомощ, израз на солидарност, израз на комплексаращина, израз на безпътие, израз на безпомощност. Иначе казано всеки изразява себе си, с това което е............. в душата си, ежедневието, бита и т.н.

16. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Katsko, zhb, Мила, steve, lordm liked this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    А по темата.......... за всеки е различно..... израз на взаймопомощ, израз на солидарност, израз на комплексаращина, израз на безпътие, израз на безпомощност. Иначе казано всеки изразява себе си, с това което е............. в душата си, ежедневието, бита и т.н.
    Взе ми думите от устата. Да не си забравиш чадъра

18. ХАРЕСВАМ! никанор, steve, vladigbg liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Недей да смесваш писането като цяло - най-вече в теми по конкретни въпроси и "висене" в теми за общи приказки
    Да Жорка, наясно съм... аз по скоро съм консуматор, щото няма как да съм в помощ много много , по разбираеми причини ...
    Като ме изнерви нещо в работата ... щрак на БГхелпа , сменям обстановката за малко и съм готов за следващото невротично действие ...
    Perfect stranger

20. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Да Жорка, наясно съм... аз по скоро съм консуматор, щото няма как да съм в помощ много много , по разбираеми причини ...
    Като ме изнерви нещо в работата ... щрак на БГхелпа , сменям обстановката за малко и съм готов за следващото невротично действие ...
    То това му се вика - терапия.

Пък за помощта - и твоето време ще дойде. По теми дето си силен.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

22. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Големи простотии четеш ама си избрала такава професия ....добре че не е за удоволствие

Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    харесвам твоя подпис (понякога бг език ми звучи мега безумно "подпис "визирам като думичка то и "думичка" ми звучи странно...по въпроса за писането като седнеш да пишеш (щото и аз имам плахи опити )не пишеш по форуми ...( там само се ебаваш )а си го сейвваш на лаптопа

25. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Post Thanks / Like

Големи простотии четеш ама си избрала такава професия ....добре че не е за удоволствие
    Когато чета за собствено удоволствие, избирам много внимателно, но това което превеждам... съм длъжна да го обикна. се пак емоциите на хората не са части от двигател или оксикардиограма. Можеш да се хванеш за нещо, все има нещо, за което да се държиш във всяка книга. И точно там е предизвикателството. Да намериш сламка да се държиш над водата. Една единствена книга презирах от самото начало до последното изречение. Презирам дори е меко казано. Беше писана от българка, която живее в Лондон от осем години и я беше нафраскала направо на английски и не може да си я преведе на БГ ли какво не знам, но беше истинска мъка. Но бъркаш и за друго - превеждам, защото това обичам да правя. А не за 6-те лева на страница и че името ми ще седи на някаква корица. Решила съм да направя сто и после да спра за малко. Сега съм на 39 тата

27. ХАРЕСВАМ! steve, никанор liked this post
    Recommend никанор recommended this post
    Старо куче Аватара на Danny 69
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Ей А по темата.......... за всеки е различно..... израз на взаймопомощ, израз на солидарност, израз на комплексаращина, израз на безпътие, израз на безпомощност. Иначе казано всеки изразява себе си, с това което е............. в душата си, ежедневието, бита и т.н.
    Или това което не е,или това което иска да бъде,или това което си мисли че е!
    Using Tapatalk

29. ХАРЕСВАМ! steve, tt_tt_tt liked this post
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Когато чета за собствено удоволствие, избирам много внимателно, но това което превеждам... съм длъжна да го обикна. се пак емоциите на хората не са части от двигател или оксикардиограма. Можеш да се хванеш за нещо, все има нещо, за което да се държиш във всяка книга. И точно там е предизвикателството. Да намериш сламка да се държиш над водата. Една единствена книга презирах от самото начало до последното изречение. Презирам дори е меко казано. Беше писана от българка, която живее в Лондон от осем години и я беше нафраскала направо на английски и не може да си я преведе на БГ ли какво не знам, но беше истинска мъка. Но бъркаш и за друго - превеждам, защото това обичам да правя. А не за 6-те лева на страница и че името ми ще седи на някаква корица. Решила съм да направя сто и после да спра за малко. Сега съм на 39 тата
    u have a long way baby.....не ме разбирай погрешно...уважавам това което правиш ...ти си перфектната емигрантка както и аз защото мразиш бг so do I...оби4аш предизвикателства ОК...но не бягай в мислите на стрейнджъри...усещам 4е и твойто е бягство от реалността ...книгите са наркотици и ние сме зарибени,,ти поне управляваш нещата респект ...............

31. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

u have a long way baby....не бягай в мислите на стрейнджъри...усещам 4е и твойто е бягство от реалността ...книгите са наркотици и ние сме зарибени,,ти поне управляваш нещата респект ...............
    Мислиш, че забежката от реалността е грях? Ако е , то това е най дребната грешка, даже не и грях. Но как да общуваш, да четеш, да учиш , да гледаш, изобщо да контактуваш със света и хората около теб , ако не разбираш мислите им. Няма как да ги разбереш, ако не вникнеш в тях. Никак не е задължително да ги възприемеш, но можеш поне да ги сравниш с твоите и да вземеш това което ти е нужно. Отделен е въпросът, когато ти се налага задължително всичко това, без да можеш да избираш. Понякога работата изисква от теб да правиш жертви, но нали за това се казва работа т.е. задължение...
    Perfect stranger

33. ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

ами виж тук сега може да дискутираме въпроса дали писането по форуми е бягство от реалността като четеш книга или гледаш филм живееш в някакъв друг свят ,отъждествяваш се с героите мразиш други тогава е бягство,ама писането на мнение в форум си е жива реалност за мен просто комуникираме по един от многото различни начини....да говориш по телефона или да си пращаме мненията с писма до аналогова пощенската кутия може да е един от другите нали мисля даже този начин е по-добър понеже имаш време да обмисляш нещата преди да отговориш ,докато в живия контакт има много условности и стремеж да задържиш вниманието по друг начин ....например външен вид,каква козметика ползваш, каква кола караш...тук си е чист интелект.... а работата не непременно е задължение...за много от хората да ,но ако изкарваш пари от това което ти доставя удоволствие не мисля 4е е свързано с някакви кой знае какви жертви

35. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор, Sarah liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

ами виж тук сега може да дискутираме въпроса дали писането по форуми е бягство от реалността като четеш книга или гледаш филм живееш в някакъв друг свят ,отъждествяваш се с героите мразиш други тогава е бягство,ама писането на мнение в форум си е жива реалност за мен просто комуникираме по един от многото различни начини....да говориш по телефона или да си пращаме мненията с писма до аналогова пощенската кутия може да е един от другите нали мисля даже този начин е по-добър понеже имаш време да обмисляш нещата преди да отговориш ,докато в живия контакт има много условности и стремеж да задържиш вниманието по друг начин ....например външен вид,каква козметика ползваш, каква кола караш...тук си е чист интелект.... а работата не непременно е задължение...за много от хората да ,но ако изкарваш пари от това което ти доставя удоволствие не мисля 4е е свързано с някакви кой знае какви жертви
    спор няма , съгласен съм с всичко. Само да допълня, имах пред вид че повечето хора работят работата си по принуда. И много малко се замислят, че когато работиш нещо което много харесваш ... то това не е чиста проба работа . Темата да , ама аз лично приемам да се прехвърля , щото не съм имал пред вид някакви граници ...
    Да , тук спокойно можеш да изразиш мнение , така както го мислиш. На живо трябва етикет някакъв , такт, лицемерие малко и т.н. Макар че аз много не бръсна и много от фалшивите хора ме избягват, щото не им харесва истината , такава каквато е ...

37. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! steve, jhoro, Sarah liked this post
    Post Thanks / Like

Да, и освен това можеш да опознаеш хората повече отвътре, не е нужно да ги свързваш с външен вид. Но има и друго - липсата на интонация, на език на тялото осакатява думите на 70%, така че, за да бъде разбран човек правилно, трябва да е много прецизен в изказа си. Сарказъм например трудно се лови. Шега също. Но аз съм крайно директна и в общуването очи в очи и не се старая да правя някакви впечатления.
    От друга страна, това общуване показва липсата ни на нормални директни контакти или неудовлетвореността ни от такива. Човек търси да запълва отворените дупки (не онези). Книги, филми... музика... това са емоции по съпреживяване и те ни вълнуват, защото самите ние нямаме в живота си това, което има в тях или просто търсим потвърждение на правотата на избраната от нас пътека.
    Човек е социално животно, но социалната среда не винаги е от човеци и той търси или самотата си, или онова обкръжение, което да го тласка нагоре от дъното. Или от средата. Средата... тя е най-страшна. Всичко което е рамките на "средното" "нормалното", "приетото" ме ужасява. И аз търся над "така правят всички". Понякога намирам. И пазя.

39. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор, Sarah, zmei4o_pk, steve, Ka 2 liked this post
    Recommend никанор recommended this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Да, и освен това можеш да опознаеш хората повече отвътре, не е нужно да ги свързваш с външен вид. Но има и друго - липсата на интонация, на език на тялото осакатява думите на 70%, така че, за да бъде разбран човек правилно, трябва да е много прецизен в изказа си. Сарказъм например трудно се лови. Шега също. Но аз съм крайно директна и в общуването очи в очи и не се старая да правя някакви впечатления.
    От друга страна, това общуване показва липсата ни на нормални директни контакти или неудовлетвореността ни от такива. Човек търси да запълва отворените дупки (не онези). Книги, филми... музика... това са емоции по съпреживяване и те ни вълнуват, защото самите ние нямаме в живота си това, което има в тях или просто търсим потвърждение на правотата на избраната от нас пътека.
    Човек е социално животно, но социалната среда не винаги е от човеци и той търси или самотата си, или онова обкръжение, което да го тласка нагоре от дъното. Или от средата. Средата... тя е най-страшна. Всичко което е рамките на "средното" "нормалното", "приетото" ме ужасява. И аз търся над "така правят всички". Понякога намирам. И пазя.
    ...ако ми позволиш да добавя, средата е присъда, присъдата е загуба на свобода ... не обичам по средата ...
    Perfect stranger

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Общуването във форуми - израз на какво е ?

Аз пиша... защото ми харесва.... общуваш с хората, създаваш виртуални и истински приятели...намираш полезна информация.
    Едно време имаше два други форума, но никой от тях не бе както трябва, та ми хрумна идеята да се направи един по-добър форум и се пробвахме и стана.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

42. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор, jhoro liked this post
    миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Макар че аз много не бръсна и много от фалшивите хора ме избягват, щото не им харесва истината , такава каквато е ...
    Не се заяждам, въпреки че осъзнавам, че може така да прозвучи. Но все пак да питам - чия истина? Твоята, тяхната или нечия друга? Или твърдиш, че ти познаваш абсолютната истина? ( А тя съществува ли въобще? )

Средата... тя е най-страшна. Всичко което е рамките на "средното" "нормалното", "приетото" ме ужасява. И аз търся над "така правят всички". Понякога намирам. И пазя.
    ...ако ми позволиш да добавя, средата е присъда, присъдата е загуба на свобода ... не обичам по средата ...
    И понеже говорихме за чуждата истината, според 350 милиона души, The middle way ( Средният път ) е мъдрост и води до освбождение.

Да, и освен това можеш да опознаеш хората повече отвътре, не е нужно да ги свързваш с външен вид. Но има и друго - липсата на интонация, на език на тялото осакатява думите на 70%, така че, за да бъде разбран човек правилно, трябва да е много прецизен в изказа си. Сарказъм например трудно се лови. Шега също.
    Абсолютно! Две трети от нормалната комуникация е невербална - тон, изражение, интоанация, жестове и т.н. Общуването без невербална комуникация е трудно, но пък е перфектно за теми, които ни предизвикват да мислим и пофилософстваме
    Последно редактирано от Staki : 25-02-2016 на 00:01
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

44. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt, Мила liked this post
    Dislikes Katsko disliked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Не се заяждам, въпреки че осъзнавам, че може така да прозвучи. Но все пак да питам - чия истина? Твоята, тяхната или нечия друга? Или твърдиш, че ти познаваш абсолютната истина? ( А тя съществува ли въобще? )

И понеже говорихме за чуждата истината, според 350 милиона души, The middle way ( Средният път ) е мъдрост и води до освбождение.

Абсолютно! Две трети от нормалната комуникация е невербална - тон, изражение, интоанация, жестове и т.н. Общуването без невербална комуникация е трудно, но пък е перфектно за теми, които ни предизвикват да мислим и пофилософстваме
    Даже да е възникнало макар и за момент желание от твоя страна за заяждане, няма проблем, ще те разбера. Присъщо е на всички в определен момент. Но аз нямам такова. Абсолютна истина няма. Но очевидни факти , като разликата м/у студена и гореща вода, напр., има. Това имам пред вид. Също така и "заравянето на главата в пясъка" на повечето хора. Или "замитането на боклука под килима".
    Средата , това е стремежа на повечето хора да се движат по течението, просто защото е по лесният вариант - това съм имал пред вид, относно средата....
    Не е важно толкова , че не си открил истината, по важно е да я търсиш ...Световните открития, които движат света са направени от хора търсещи истината. Не всички ще успеем...
    И ... позволи ми, без никакво заяждане, да поясня че ти ползваш реплики , извадени от своеобразни диалози , така че си извадил само част от истината... може би точно в това се състои разликата м/у невербалното и "форумното" общуване ?
    Perfect stranger

46. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Аз влизам, щото ви обичам!

48. БЛАГОДАРЯ никанор, jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Katsko, steve, Sarah, lordm, jhoro liked this post
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 0
    Последно мнение: 15-01-2012, 15:49
  2. Други форуми
    От CYPER във форум Общ форум
    Отговори: 2
    Последно мнение: 27-06-2005, 21:10
  3. Нови форуми
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 07-02-2005, 18:53
  4. Български форуми на MJ и M