Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 40
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране Отзиви за Летище София

От НГ пуснаха полети на Wizz Air от Бристол до София. Това много добре, но кацането в Сф е среднощ- 1:55. За софиянци не е проблем, но за пътуващите из страната не е удобно. Не си спомням дали не го коментирахме в друга тема.
    Ще летя на 18 февр., и мислех да изкарам 2-3ч на летището докато пуснат метрото за автогарата, но се сетих, че кацам на терминал 1. Май терминала го затварят през нощта ако няма полети, а шатълите до терминал 2 май не работят нощем. Така ли е?
    Изглежда вариантите са такси до Т2 или автогарата, но то е все едно къде ще прекарам времето докато тръгнат автобусите...

Напреднал
    Град
    west yorks
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Летище София

Не знам дали затварят терминалите, но със сигурност нямаш нужда от превозно средство за да се придвижиш от единия терминал до другия.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

М-даа, както се казва "положението никак не е розАво". Варианта е само такси.

Не разбрах за къде ще пътуваш, но няма ли възможност някой да дойде с кола и да те посрещне / вземе?

Цитирай Първоначално написано от gaida Виж мнението
    Не знам дали затварят терминалите, но със сигурност нямаш нужда от превозно средство за да се придвижиш от единия терминал до другия.
    Ти кога за последно го прави това прехвърляне пеша - от Т1 до Т2 (или обратно)
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Те и от Бирмингам започват полети, горе долу кацане около 2ам в София.

5. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gaida Виж мнението
    Не знам какво имаш предвид, но едва ли с куфар 23кг е добро преживяване (ако изобщо има пряка пътека, не по пътя на колите, който е дълъг)

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Не разбрах за къде ще пътуваш, но няма ли възможност някой да дойде с кола и да те посрещне / вземе?
    За Северна БГ...щом търся варианти, значи този е изключен.
    Приятел ми предложи да преспя в тях, но му отказах, не се връзва...да се изтърся в 3ч, да преспя до 6-7 и да си замина...създавам му неудобства, а и на себе си.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Те и от Бирмингам започват полети, горе долу кацане около 2ам в София.
    Сега поглеждам - 2:45. https://wizzair.com/bg-BG/Select ама пък какви цени - в началото на април има по 28,49 паунда.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Сега поглеждам - 2:45. https://wizzair.com/bg-BG/Select ама пък какви цени - в началото на април има по 28,49 паунда.
    Е, те и януари от Бристол бяха толкова, за зарибяване (и януари и април са умрели месеци за пътуване).
    Сега ритърн билета ми е 132пнд с един чекиран багаж.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Не знам какво имаш предвид, но едва ли с куфар 23кг е добро преживяване (ако изобщо има пряка пътека, не по пътя на колите, който е дълъг)
    Пряка пътека няма - трябав да минеш по пистата. Между Т1 и Т2 е сградата на "Ръководство на въздушното движение"
    За Северна БГ...щом търся варианти, значи този е изключен.
    Приятел ми предложи да преспя в тях, но му отказах, не се връзва...да се изтърся в 3ч, да преспя до 6-7 и да си замина...създавам му неудобства, а и на себе си.
    Вие като кацнете около 2 ч, докато мине паспортната проверка - ще стане 2 и 30 - 3 без 20. Едно такси и на центъра / автогарата към 3 ч.

Само си приготви левове или ще търсиш банкомат - таксито едва ли ще може да ти смени паундове. Освен ако не плащаш по курс 1 към 1.

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

От НГ пуснаха полети на Wizz Air от Бристол до София. Това много добре, но кацането в Сф е среднощ- 1:55. За софиянци не е проблем, но за пътуващите из страната не е удобно. ....................... но то е все едно къде ще прекарам времето докато тръгнат автобусите...

на мене най-добрия вариант ми изглежда да направи6 някоя лежерна простотия (да се напиеш в самолета и на излизане да шибнеш една целувка на стюардесата или да се изпикаеш на пистата като кацнете )и да те арестуват ....незнам колко време им отнема на бг ченгетата ама мене в Лондон ме пускат обикновено за 2-3 часа ,досега съм арестуван 4-5 пъти (не на летището де ) ама довери ми се брозабавно е

12. ХАРЕСВАМ! jhoro, RNOH, amatoria liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ти хубаво даваш такива идеи, ама ако го задържат "за 24 часа" - току виж го пуснали ... малко след полунощ.

Е, поне ще ползва патрулката вместо такси.

Напреднал Аватара на nesi
    Post Thanks / Like

Терминала не го зтварят. Има винаги полети рано сутринта (отиваш на заминаващи). Много по приятен и safety е престоят там за няколко часа отколкото да отидеш и да чакаш на централна автогара.

15. ХАРЕСВАМ! RNOH, lordm, amatoria liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Пряка пътека няма - трябав да минеш по пистата. Между Т1 и Т2 е сградата на "Ръководство на въздушното движение"

Вие като кацнете около 2 ч, докато мине паспортната проверка - ще стане 2 и 30 - 3 без 20. Едно такси и на центъра / автогарата към 3 ч.

Само си приготви левове или ще търсиш банкомат - таксито едва ли ще може да ти смени паундове. Освен ако не плащаш по курс 1 към 1.
    На стария терминал със сигурност има банкомат...стига да работи де и има пари.

17. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    На стария терминал със сигурност има банкомат...стига да работи де и има пари.
    Левове кеш винаги имам, но както казах, не ми е мерака да ходя среднощ на автогарата, а денем съм го правил десетки пъти. Някой подхвърли идеята да отида в близка до термимнал 1 кръчма с хубаво хапване...

19. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

.
    Е то по пистата разстоянието сигурно е 300 метра, но нима разрешават да се разхождаш по нея? След паспортна проверка и получаване на багажа, не може да се излиза на пистата...

21. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Е то по пистата разстоянието сигурно е 300 метра, но нима разрешават да се разхождаш по нея? След паспортна проверка и получаване на багажа, не може да се излиза на пистата...
    Именно - примера беше просто ироничен.

Колкото до варианти около Т1 - не се сещам наблизо да има каквото и да е заведение (кръчма, ресторант, даже и кафене)

Бих могъл да поразпитам за някоя гостоприемна мадама ... примерно в Дружба ... ама ще изпуснеш автобуса.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Именно - примера беше просто ироничен.

Колкото до варианти около Т1 - не се сещам наблизо да има каквото и да е заведение (кръчма, ресторант, даже и кафене)
    Казаха ми за Аспазия, на 3 мин път, но няма никакво инфо из нета...
    https://www.facebook.com/pages/Aspasia/153645911436572
    Бих могъл да поразпитам за някоя гостоприемна мадама ... примерно в Дружба ... ама ще изпуснеш автобуса.
    Навит. Нека да ме чака с кола, па автобуси после много и следващите дни...

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Казаха ми за Аспазия, на 3 мин път, но няма никакво инфо из нета...
    https://www.facebook.com/pages/Aspasia/153645911436572
    На теб са ти казали "ресторант", на тази страница го пишат "кафе-ресторант" https://www.facebook.com/permalink.p...07820429358078
    Като гледам къде е - най-вероятно е някоя барака, в която обядват работещите наблизо. Едва ли ще работи по това време.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

На теб са ти казали "ресторант", на тази страница го пишат "кафе-ресторант" https://www.facebook.com/permalink.p...07820429358078
    Като гледам къде е - най-вероятно е някоя барака, в която обядват работещите наблизо. Едва ли ще работи по това време.
    Е, казаха, че работи и сигурно е някаква шкембеджийница, но не ми пречи да изкарам няколко часа на топло +интернет...

26. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

От НГ пуснаха полети на Wizz Air от Бристол до София. Това много добре, но кацането в Сф е среднощ- 1:55. За софиянци не е проблем, но за пътуващите из страната не е удобно. Не си спомням дали не го коментирахме в друга тема.
    Ще летя на 18 февр., и мислех да изкарам 2-3ч на летището докато пуснат метрото за автогарата, но се сетих, че кацам на терминал 1. Май терминала го затварят през нощта ако няма полети, а шатълите до терминал 2 май не работят нощем. Така ли е?
    Изглежда вариантите са такси до Т2 или автогарата, но то е все едно къде ще прекарам времето докато тръгнат автобусите...
    аз пък не виждам какъв е проблема. Кацаш в два, най-малко 30минути докато минеш паспортна проверка и си вземеш багажа, после имаш два часа и половина до първото метро,то е в 5,ако не се лъжа, тамън за по кафе

28. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    аз пък не виждам какъв е проблема. Кацаш в два, най-малко 30минути докато минеш паспортна проверка и си вземеш багажа, после имаш два часа и половина до първото метро,то е в 5,ако не се лъжа, тамън за по кафе
    Така де, но на Т1 няма кафенета и трябва да се ходи до Т2 за кафето и метрото... (май се бях зарекъл в БГ да не пия кафета по летището...последния ми спомен от преди 2г- 2 кафета и 1 безалкохолно 15 кинта... На Хиитроу кафетата са си колкото из страната )

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Така де, но на Т1 няма кафенета и трябва да се ходи до Т2 за кафето и метрото... (май се бях зарекъл в БГ да не пия кафета по летището...последния ми спомен от преди 2г- 2 кафета и 1 безалкохолно 15 кинта... На Хиитроу кафетата са си колкото из страната )
    Даже на East Midlands Airport - в кафенето - цените бяха под средните ...

Безмитния магазин също не е опция - в зала "Пристигащи" няма, има само при "Заминаващи", но след проверката.

Старо куче Аватара на Amun-Ra
    Град
    По света и у нас
    Post Thanks / Like

Що за тема, изписаха се страшно много глупости за 10-15лв такси, не е истина просто. Хора това са 5 паунда.
    Летището има договор с такси 21-21, които чакат пред терминала, нормална и сериозна фирма. Не се качвате на копърка, която ви примамва още вътре в терминала, а излизате отвън, където е стоянката, таксита бол.
    Пак да попитам 5 паунда ли са проблема на пристигащите от УК, че да си причиняват подобен дискомфорт?
    "Everyone finds himself in the world where he belongs. The essential thing is to have a fixed point from which to check its reality now and then".
    Luxor temples.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Amun-Ra Виж мнението
    Що за тема, изписаха се страшно много глупости за 10-15лв такси, не е истина просто. Хора това са 5 паунда.
    Летището има договор с такси 21-21, които чакат пред терминала, нормална и сериозна фирма. Не се качвате на копърка, която ви примамва още вътре в терминала, а излизате отвън, където е стоянката, таксита бол.
    Пак да попитам 5 паунда ли са проблема на пристигащите от УК, че да си причиняват подобен дискомфорт?
    Вникни в съдържанието, не ставай хейтър. Къде става дума за пестене на пари? Неадекватните цени по летището е отклонение и друга тема.
    От години ползвам такситата ,няма нужда от пояснения.
    Би трябвало да е ясно, че таксито не решава проблема с неудобното време на кацане. Въпроса беше да се "убият" няколко часа до първите автобуси от автогарата.
    И така- самолета кацна даже по-рано. Прекарах времето в ресторант-кафето на 100 метра от входа, топло, евтина храна, телевизор (разбира се през цялото време на Планета ), free WiFi...Времето минава бързо, ръчкане на телефона (като тинейджър), имам и електронна книга.
    В 5ч беше първият автобус 84 пред Т1 до Плиска. От там 213 до автогарата. Един час до първият ми автобус в 7...
    Таксито щеше да замени престоя в ресторанта с по-дълго висене на автогарата, какво му е предимството?

33. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! lordm, amatoria liked this post
    Старо куче Аватара на Amun-Ra
    Град
    По света и у нас
    Post Thanks / Like

Вникни в съдържанието, не ставай хейтър. Къде става дума за пестене на пари? Неадекватните цени по летището е отклонение и друга тема.
    От години ползвам такситата ,няма нужда от пояснения.
    Би трябвало да е ясно, че таксито не решава проблема с неудобното време на кацане. Въпроса беше да се "убият" няколко часа до първите автобуси от автогарата.
    И така- самолета кацна даже по-рано. Прекарах времето в ресторант-кафето на 100 метра от входа, топло, евтина храна, телевизор (разбира се през цялото време на Планета ), free WiFi...Времето минава бързо, ръчкане на телефона (като тинейджър), имам и електронна книга.
    В 5ч беше първият автобус 84 пред Т1 до Плиска. От там 213 до автогарата. Един час до първият ми автобус в 7...
    Таксито щеше да замени престоя в ресторанта с по-дълго висене на автогарата, какво му е предимството?
    Още в избора на полет с неадекватно време на пристигане. Не съм хейтър, но някои хора за да спестят 100 пари(паунд, долар, евро) ще пътуват с най-неудобния възможен полет, ще висят по аерогари и заведения. Никога не съм го разбирал това и никога няма, предпочитам прекачване, но пристигане в нормален час от колкото неудобно пристигане с директен полет.
    Коментира се полета на Уизеър от Бристол. Колко струва и проблем ли е влак от Бристол до Лондон, от където да се лети до София в нормален час? Е няма да е за 28 паунда, но ще се пристигне в час в който всичко работи.
    Аз самият гледам полети в момента за УК, директния полет на Уизеър е и най-неудобен, за 100лв отгоре, имам опция с прекачване в Берлин, Париж или Амстердам с пристигане 12 на обяд УК време. Въобще не се чудя кое да избера.
    Дано да си ме разбрал правилно, без лоши чувства, винаги има + и - в нискобюджетните компании, но реално заслужава ли си?
    "Everyone finds himself in the world where he belongs. The essential thing is to have a fixed point from which to check its reality now and then".
    Luxor temples.

35. ХАРЕСВАМ! musi liked this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. От Автогара София До Летище София
    От deangelle във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 52
    Последно мнение: 28-03-2015, 19:56
  2. От Автогара София До Летище София
    От deangelle във форум Общ форум
    Отговори: 3
    Последно мнение: 30-08-2012, 12:35
  3. Пътуване летище София-Солун
    От RNOH във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 4