Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос относно хаузинг бенефит и преместване.

Здравейте
    Имам питане, което е свързано с получаването на хаузинг бенефит и предстоящо местене.
    Налага се май месец да се местим, тъй като договора няма да ни бъде подновен. От няколко месеца взимаме хаузинг бенефит, но гледайки обявите на 90%от тях пише no DSS, и започвам леко да се притеснявам.
    Та питането ми е, като се регистрираме в агенциите да споменаваме ли, че взимаме или да не го правим?
    Въпреки, че ако се стигне до подписване на договор и представяне на банк стейтмънтите, това ще се види.
    Всякакви съвети ще са ми от полза.
    Много пъти сме се местили, но не сме взимали преди хаузинг бенефит, и никога не е сме имали проблем с наемането на пропърти.
    Благодаря предварително.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Въпрос относно хаузинг бенефит и преместване.

Цитирай Първоначално написано от MadI Виж мнението
    Здравейте
    Имам питане, което е свързано с получаването на хаузинг бенефит и предстоящо местене.
    Налага се май месец да се местим, тъй като договора няма да ни бъде подновен. От няколко месеца взимаме хаузинг бенефит, но гледайки обявите на 90%от тях пише no DSS, и започвам леко да се притеснявам.
    Та питането ми е, като се регистрираме в агенциите да споменаваме ли, че взимаме или да не го правим?
    Въпреки, че ако се стигне до подписване на договор и представяне на банк стейтмънтите, това ще се види.
    Всякакви съвети ще са ми от полза.
    Много пъти сме се местили, но не сме взимали преди хаузинг бенефит, и никога не е сме имали проблем с наемането на пропърти.
    Благодаря предварително.
    Никога не казвайте в агенцията която и да е тя, че взимате бенефити каквито и да са те. Относно банковите стейтмънти имате пълното право да им показвате само първите страници, а когато искат да видят и другите това го правят, за да видят преводи от фирмени сметки на работодател. Заявявате, че работодателят е на разположение да отговори на всичките им въпроси директно и също той става ваш гарант, ако разбира се е точен и се съгласи и че не не желаете да показвате останалите страници от стейтмънтите от съображения за конфединциалност-ВАШЕ ПРАВО Е!!! Имайте впредвид, че агенциите са трудни в това отношение, но в повечето случаи ви преценят на око. Облечете хубави дрехи, бъдете представителни. Бил съм във вашата ситуация и съм си взимал флат за мен и моето семейство с представена приключена година като self employed за 200 паунда годишни приходи. Успех.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговора. На първо време ще прехвърля плащанията от общината в друга сметка, за да не се вижда в сметката, където ми плащат заплатата.
    Да предположим, че няма да има проблем на първо време, но какво се случва, ако се нанесем и сменим адреса в общината и се окаже, че собственика има против хора получаващи хаузинг бенефит?

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Аз не бих крила нищо, но пък и не бих казвала без да са ме питали.
    Във всеки случай, не бих кандидатствувала там, където съм нежелана.

За по- сигурно бих се ориентирала към останалите 10 процента от обявите.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

5. ХАРЕСВАМ! Мила, treven liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговора. На първо време ще прехвърля плащанията от общината в друга сметка, за да не се вижда в сметката, където ми плащат заплатата.
    Да предположим, че няма да има проблем на първо време, но какво се случва, ако се нанесем и сменим адреса в общината и се окаже, че собственика има против хора получаващи хаузинг бенефит?
    Да собственика трябва да бъде уведомен.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Няма никаква нужда собственика да научава за това, че взимате бенефити. Просто си плащайте наема навреме и той ще е happy и вие също. Тези пари общината ви ги дава на вас, а вие не сте длъжни да го обявявате особенно на хазяина. Той може и да има против, но ако сте редовни с плащанията и сте добри стопани на жилището той ще е повече happy с вас отколкото с когото и да е друг.

8. ХАРЕСВАМ! madlena liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от King Виж мнението
    Няма никаква нужда собственика да научава за това, че взимате бенефити. Просто си плащайте наема навреме и той ще е happy и вие също. Тези пари общината ви ги дава на вас, а вие не сте длъжни да го обявявате особенно на хазяина. Той може и да има против, но ако сте редовни с плащанията и сте добри стопани на жилището той ще е повече happy с вас отколкото с когото и да е друг.
    Благодаря
    Винаги е било така, изрядни сме и сме добри стопани.
    За съжаление местейки се в нова квартира няма гаранция, колко време ще сме там.

Старо куче Аватара на Danny 69
    Post Thanks / Like

Кажете си,ще ви олекне и няма да имате изненади в последствие!
    Using Tapatalk

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Danny 69 Виж мнението
    Кажете си,ще ви олекне и няма да имате изненади в последствие!
    Първото нещо, което ни питат в агенциите е дали взимаме ХБ.
    Като разберат и ни отрязват.
    Все още имаме време, но ми се струва мисията невъзможна.
    За момента просто работя парт тайм заради децата, и без този ХБ ще ни е ужасно трудно.
    В процес на търсене съм на някаква нощна смяна, и дано успея да си намеря нещо, че да го спрем.
    От три месеца взимаме ХБ и няма такъв стрес, местенето ни е непредвидено, но ще се справим.
    Благодаря на всички за коментарите.

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

От три месеца вземате ХБ, а от колко сте тука?
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Имайте на в предвид че има клауза в договора че ако получавате помощи трябва да се уведоми ландлорда, обикновенно са стандартни договори,
    Ако стане издънка имат право да прекратят договора и да не ви върнат депозита, четете какво подписвате, за всяка промяна на обстоятелствата те трябва да са известени.... успех
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    От три месеца вземате ХБ, а от колко сте тука?
    8 години.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rumi_066 Виж мнението
    Имайте на в предвид че има клауза в договора че ако получавате помощи трябва да се уведоми ландлорда, обикновенно са стандартни договори,
    Ако стане издънка имат право да прекратят договора и да не ви върнат депозита, четете какво подписвате, за всяка промяна на обстоятелствата те трябва да са известени.... успех
    Благодаря
    Не ми се иска да изпадаме в подобна ситуация.
    Искаме да сме изрядни.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Попълване на апликация за хаузинг бенефит
    От tanq0202 във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 12
    Последно мнение: 05-09-2012, 08:02
  2. MIO - въпрос относно сат нав
    От g_v във форум Интернет и компютри
    Отговори: 10
    Последно мнение: 24-05-2012, 11:32
  3. хаусинг бенефит
    От captain caveman във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 18
    Последно мнение: 06-03-2012, 15:13
  4. Проблем с хаузинг бенефитс
    От nik666 във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 16
    Последно мнение: 17-12-2011, 12:48
  5. Въпрос относно ИЛР
    От northstar във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-09-2008, 21:20

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker