Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране До студентите в UK

Здравейте,

Предстои ми да замина във Великобритания,за да започна висшето си образование. При мен проблем са парите и се надявах някой да ми каже дали ще мога да се издържам и да плащам наем,ако работя part-time.Родителите ми няма да могат да ми помогнат и ще трябва да се издържам сама. Не се плаша от работа и съм решена да съчетая учението с работа. Вие успявате ли да се справите с това и стига ли ви парите за основните неща?
    Извинявам се,ако повтарям темата,но потърсих и не успях да намеря точен отговор.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: До студентите в UK

Цитирай Първоначално написано от deneb43 Виж мнението
    Здравейте,

Предстои ми да замина във Великобритания,за да започна висшето си образование. При мен проблем са парите и се надявах някой да ми каже дали ще мога да се издържам и да плащам наем,ако работя part-time.Родителите ми няма да могат да ми помогнат и ще трябва да се издържам сама. Не се плаша от работа и съм решена да съчетая учението с работа. Вие успявате ли да се справите с това и стига ли ви парите за основните неща?
    Извинявам се,ако повтарям темата,но потърсих и не успях да намеря точен отговор.
    Здравей. Не може да очакваш конкретен и еднозначен отговор. По-скоро - може би.
    Зависи от много неща - къде ще учиш, какво можеш / си съгласна да работиш ... Не на последно място - и от късмета ти.
    Добре ще е, да си подсигурена поне за първите 3-4 месеца финансово.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговора. Извинявам се,че не уточних това.
    Ще заминавам за Swansea.Предполагам там не е толкова скъпо,а и квартирите не са на много високи цени. Мога да работя като продавач консултант или в заведение,тъй като нямам проблеми с езика. Като цяло нямам претенции за работата,единствено да не пречи на учението ми много. Готвя се и за първите месеци. В момента работя и си спестявам. Има вероятност да взема стипендия,но не мога да разчитам за нея.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deneb43 Виж мнението
    Благодаря за отговора. Извинявам се,че не уточних това.
    Ще заминавам за Swansea.Предполагам там не е толкова скъпо,а и квартирите не са на много високи цени. Мога да работя като продавач консултант или в заведение,тъй като нямам проблеми с езика. Като цяло нямам претенции за работата,единствено да не пречи на учението ми много. Готвя се и за първите месеци. В момента работя и си спестявам. Има вероятност да взема стипендия,но не мога да разчитам за нея.
    Суонзи не е много голям град, предполагам че ще има работа. Но пък няма да е толкова скъпо, колкото в Кардиф.
    Колкото до езика - в някой моменти може да имаш трудности. Все пак това е Уелс. От друга страна - уелсчани са доста по-добронамерени от англичаните (поне при моите контакти)
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Зависи от обстоятелствате в действителност, но е възможно. С малко повече късмет но и най вече упоритост стават нещата. Аз съм в Глазгоу трети курс и се издържам сама от ден първи с пачасова работа през учебната година и повече часове през ваканциите. Но все пак дойдох със спестени пари и не работих първите 4-5 месеца а и аз започнах септември 2013 когато още нямахме право на работа. Трябва ти начален капитал със сигурност и после много упоритост и постоянно апплайване за всякаква работа докато изобщо от някъде ти се обадят. Не знам къде се намира университета ти и нямам време да ровя сега но дано в голям град с повече възможности понеже в малък град се усложняват доста нещата. Успех!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговорите. Успех и на вас!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Бойко Борисов: Студентите да станат овчари!
    От captain caveman във форум Общ форум
    Отговори: 25
    Последно мнение: 06-07-2011, 23:24
  2. Отговори: 8
    Последно мнение: 23-02-2011, 22:05
  3. Проблемите на студентите
    От evie във форум Образование в UK
    Отговори: 29
    Последно мнение: 12-04-2010, 00:29
  4. Протести на студентите
    От Suzanne във форум Новини от и за UK
    Отговори: 0