»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
–езултати от 1 до 2 от общо 2
    Ќов потребител јватара на Arden
    –егистриран на
    Oct 2015
    ћнени€
    15
    Post Thanks / Like

Question »здръжка на студент в Ўотланди€?

«дравейте!

»скам да попитам колко горе-долу излиза издръжката на студент в Ўотланди€. Ќай-вече в √лазгоу и ≈динбург. ўе съм първа година и искам да знам за цените на общежити€та. √ледала съм по-сайтовете на университетите. “ова ли е всичко? Ќещо по-евтино не може ли да се намери?

ќсвен това скъпа ли е храната в Ўотланди€, какви са цените? јко н€кой може да ми каже колко му излиза месечно всичко (с общежитие, храна, учебници, транспорт и т.н.), ще съм много благодарна. ќбщо взето, с колко мога да мина в най-добри€ случай?

Ѕлагодар€ предварително!

Ќов потребител
    –егистриран на
    Mar 2016
    ћнени€
    3
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: »здръжка на студент в Ўотланди€?

ќбщежити€та до колкото знам са една иде€ по-скъпи от квартирите (точно обратното на Ѕългари€), но доста студенти първата година са именно в общежити€ - за да си намериш квартира тр€бва да си там, на м€сто, да имаш известни познани€ за града и как върв€т наемите и т.н. јко имаш познати в √лазгоу или ≈динбург, където да отседнеш за една - две седмици докато търсиш жилище, може и да се получи. ћоите при€тели в √лазгоу ми препоръчаха gumtree като сайт, от който да придоби€ н€каква представа къде и за колко пари да си търс€ квартира - пробвай там, сигурна съм, че има и други подобни сайтове. Ќ€кои хаз€и обаче искат до 6 месеца наем предварително. ѕосъветваха ме да търс€ м€сто, близо до “еско и Ћидл, както и до сами€ университет, за да пест€ от транспорт. ћесото и зеленчуците, като ц€ло свежите храни, били по-скъпички, иначе ориз, леща, захар и тем подобни били на народни цени . «а учебните пособи€ предполагам, че може да се куп€т втора ръка от по-големи студенти, пък и като ц€ло през 2016 и особено за компютърните специалности, »нтернет ти е най-верни€ учебник така или иначе. Ќад€вам се да съм помогнала с нещо и дано догодина сме заедно freshers

3. ’ј–≈—¬јћ! Arden liked this post

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. ќтговори: 417
    ѕоследно мнение: 01-01-2017, 14:03
  2. »здръжка на дете
    ќт swalker във форум —емейно право в UK
    ќтговори: 56
    ѕоследно мнение: 20-02-2016, 15:36
  3. ќтговори: 213
    ѕоследно мнение: 11-09-2014, 22:01
  4. »здръжка в Ўотланди€, Glasgow
    ќт malizia във форум ќбразование в UK
    ќтговори: 27