Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 53
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране 6 годишно дете и образователната система

Здравеите
    Синът ми е роден на 15.05.2010. Тази година се местим в ЮК.Септември ще трябва да започне училище и ще е на 6,5 години . Поразгледах малко инфото за училищат и се оказжа че според годините му ще трябва да е в стеидж 1 . Погледнах и изпитите накрая на стеидж 1 и съм силно притеснен. Детето не знае пощече от 50 думи на англииски , камо ли да покрие тези тестоже. а и този стеидж е до 7 годишна възраст . Какво се случва ???? Детето неможе да им покрие критериите . Моля някои да сподели какво се случва . в момента е в предучилищна в БГ но още не са започнали да пишат и букви и на БГ . Какво се случва с децата без англииски . Въобще има ли смисъл да заминаваме ????

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: 6 годишно дете и образователната система

Цитирай Първоначално написано от kurdamon Виж мнението
    Здравеите
    Синът ми е роден на 15.05.2010. Тази година се местим в ЮК.Септември ще трябва да започне училище и ще е на 6,5 години . Поразгледах малко инфото за училищат и се оказжа че според годините му ще трябва да е в стеидж 1 . Погледнах и изпитите накрая на стеидж 1 и съм силно притеснен. Детето не знае пощече от 50 думи на англииски , камо ли да покрие тези тестоже. а и този стеидж е до 7 годишна възраст . Какво се случва ???? Детето неможе да им покрие критериите . Моля някои да сподели какво се случва . в момента е в предучилищна в БГ но още не са започнали да пишат и букви и на БГ . Какво се случва с децата без англииски . Въобще има ли смисъл да заминаваме ????
    Първо имай в пред вид, че детето ще е стейдж 2 като дойдете, не 1. Казвали са ми, че има училища в които специално ако настояваш могат да го приемат в друга година, но моят опит не е такъв - казват ти в кой стейдж влиза и толкоз. няма хън-мън. Не знам обаче каква е драмата с година 1?

Ето едно примерно видео какво ги "изпитват" децата, не е нищо сложно: https://vimeo.com/39441143 Фоничен тест. Отделно ролята му не е да "скъсат" някое дете, а да видят има ли нужда от индивидуално занимание. Тук дискриминация към деца няма. Може да има известно напрежение и да му е трудно на детето, но никой няма да го сегрегира, ако е назад с материала. Та дори във формите за записване в училище си има място и се пише, приемат се ученици без никакъв английски. Справят се, дори и да им е трудно. Един съвет - като се местите и детето е с вас, проучете добре района, в който ще живеете, прочетете офстед репортите на училищата, някой и друг форум или направо, ако можете идете на място да ви покажат. Това тук е стандартна практика. Не казвам, че ще ви е лесно и безпроблемно, но като нищо може и да бъде. 50 думи на английски на 6 години не е никак малко, ако детето учи ок, а повечето деца на тази възраст попиват като гъби, ще се справи. Изпитите за стейдж 2 също не са за влизане в университет Не виждам причина да се притеснявате толкова, всеки скок в дълбокото е страшен, но тук не ядат децата живи Има немалко хора дошли с деца към края на праймъри скул без английски, там е малко по-сложно, но и те са се оправили. Като цяло, ако ще идвате насам, колкото по-рано го направите, толкова по-добре.

3. ХАРЕСВАМ! RNOH liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

объркъл съм стеиджа застото изпаднах в потрес . на края на стейдж 2 има тест . порових и открих примерни варианти на тоя тест . има събиране на числа от 1000 нагоре . има делене на трицифрини числа . или аз съм объркал нещо или .....
    тук гледах :
    https://www.gov.uk/government/upload...arithmetic.pdf

https://www.gov.uk/government/public...n-instructions

Смятъм че аз съм сгрешил защото тези деца трябва да са гении ако решават тези тестове накрая на стеидж 2 . Според клипчето в горният пост нещата изглеждат не толкова страшни . Ок за стеидж 2 сме . какво става като стане на 7 години . Сменят му класа или просто върви с набора си ?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Съжалявам за правописа и пунктоацията но пиша от телефон . А и след прегледаният тест от горният линк съм хипер притеснен .

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Съжалявам за правописа и пунктоацията но пиша от телефон . А и след прегледаният тест от горният линк съм хипер притеснен .
    Дишай три пъти дълбоко или още няколко отгоре. Съжалявам, че и аз писах така използвайки твоите думи ма викам като си казал стейдж айде и аз стейдж, а то всъщност е year. Mежду стейдж и година разликата е огромна. В един стейдж има повече от една година. Това дето си го пуснал са тестове на края на кий стейдж две. Кий стейдж две са деца от година 3 до 6 или 3 до 6 клас един вид. Стига се шашка. Децата тук не са масово гении, не се притеснявай, деца като деца

Предлагам ти на свежа глава да видиш ето тук, синът ти ще държи на края на годината изпит от който няма да му се определи бъдещето Ето с това се бъркаш: http://www.theschoolrun.com/year-6/year-6-sats

Иначе като стане на 7 няма значение -върви си с класа с който е почнал.
    Последно редактирано от Katsko : 22-01-2016 на 02:44

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Предлагам ти да започнете да учите буквите на английски. Ако ти е възможно даже не го обърквайте с българските в подготвителна година,че ще стане едно мазало кое е българското Б и кое английското. За целта всемете едно помагало и го карай да пише буквите, а освен това има едни книжки по 1-2 думи на страница (тук четат от такива). Като цяло целта е да направиш детето максимално комуникативно, за да може да му помагат.

За математика започнете да учите елементарни събирания и изваждания. Тук учат редици по 2 (събиране на всички числа с 2 до 12), 5 и 7, но не ти пречи да му обясниш принципите и да смятате. Ако купиш хубави помагала, за детето ще бъде удоволствие да се занимава само дори. По принцип българската система се рамзинава с английската, но според мен, за едно толкова малко дете е важно да разбере принципа. Иначе тук математика не се учи като в България 2+4, а по-скоро е "how is 2 more 4?" или 6X2 е "what is if you double 6?". Което е малко сложно за дете, което не разбира езика (то и за мен е сложно де), за това наблегнете на броенето до 100 (за целта има много песнички в ютуб) и простите математически действия.

Моята дъщеря дойде на 5 и също не знаеше букви (само малко математика смогнахме да научим за месец), но за 4 месеца чете почти сама. Няма да ти казвам, че е лесно - изисква работа всеки ден с детето и много спокойствие и търпение,за да не го стресираш и да не го предизвикаш да бие отбранителна стратегия.

Мога да ти пратя ПДФ с изискванията, които ми дадоха на мен от училището. Ако мога да помогна с нещо друго, материали или съвет, пиши.

8. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Katsko, zmei4o_pk, vladigbg liked this post
    Recommend Katsko recommended this post
    Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Не се притеснявайте за детето си.
    Стейджове-мейджове, учене на букви и т.н. Пълни глупости.
    Учителите в училището, което изберете ще се погрижат за всичко.
    Детето ви ще влезе в час по-бързо от вас. Не го мислете и стягайте куфарите.
    think different

10. ХАРЕСВАМ! Мила, King liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Може да е полезно:

https://www.schoolguide.co.uk/

12. БЛАГОДАРЯ lordm, Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от KOCMOHABT Виж мнението
    Не се притеснявайте за детето си.
    Стейджове-мейджове, учене на букви и т.н. Пълни глупости.
    Учителите в училището, което изберете ще се погрижат за всичко.
    Детето ви ще влезе в час по-бързо от вас. Не го мислете и стягайте куфарите.
    Абе и на мен тия ми ги разправяха преди да дойдат децата. Аз още чакам някакво вълшебство, ама няма: работа си трябва с децата. Поне в нашето училище ни поощряват да учим (и присъстваме в заниманията) колкото се може повече с децата, а те са малки още. Това, което е в училище е предимно игра. Истинското образование е вкъщи или в билбиотеката.

14. ХАРЕСВАМ! Katsko, Мила, vladigbg, Charlotte liked this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Детето септември, ако е на 6 и половина години ще е Year 2, което е Key stage 1
    Погледнете за справка тук, как са разпределени децата по класове, според годините и как са разпределени класовете в Key stages:
    http://webarchive.nationalarchives.g...ntro_285px.jpg

Тук няма оценки и няма провалили се деца, с всяко се работи според нивото му на знание, а ако детето има проблеми, както например вашето не знае английски, му се отделя време за работа с учител 1:1, докато достигне очакваното за възрастта му ниво на знания.
    В къщи може да започнете да играете с карти с латинските букви, за да ги научи фонетично и като наименования. Както и лесни думички и фрази на английски, да, не, жаден съм, не се чувствам добре, къде е тоалетната, добре ли си и тн (да не забравите моля и благодаря ) . Предполагам, че има компютърни игри на английски подходящи за възрастта, от които детето може също на игра да заучи фрази или поне да ги разбира.
    Имате ли кабелна телевизия? Чувала съм, че в пакетите за кабелна телевизия влизала и BBC, те имат хубави образователни предавания за деца. Този канал и неговите предавания ще са най-подходящи за вашето дете:
    http://www.bbc.co.uk/cbeebies/

Като пристигнете, от училище ще му дават елементарни книжки за четене, които заедно с него ще можете да четете в къщи, да му превеждате и заучавате фрази.
    Ще ви пусна и линк за знанията, които се очаква детето да има в края на Y2. Не е необходимо на всяка цена да ги има и няма нищо да се случи, ако ги няма.
    http://www.sats-papers.co.uk/sats-papers-ks1.php

И дайте поне година-две на детето, за да свикне и компенсира разликата с наборчетата тук. Няма да е лесно и вие ще трябва активно да участвате, но нещата ще се подредят, не се притеснявайте.

16. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Katsko, RNOH liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Здравеите
    Макар, че нямам деца, ако аз бях на твоето място никога не бих си довлякъл детето тук и то толкова малко. Първо децата нямат такава свобода както в България, ще учи с хора от различни етноси, голям процент ще са деца на бежанци, да не говорим че очителите ще му промиват мозъка постоянно.
    Ще го учат на криворазбраната толерантност, относно бежанците, арабите, как трябва да ги уважаваме и т.н.Това не си го измислям, а мой приятел ми ги разправя тез ми ти работи. Абе аз щом не мога да се справя на 100% с олигофренията тук, не го виждам твоето дете как ще се оправи. Пък да не говорим че детето ти ще бъде наблюдавано постоянно ,как се облича зимата,дали е изгладено, нахранено и т.н,от разни изкуфяли лелки от социалните служби.
    Последно редактирано от dimi_m : 22-01-2016 на 23:47

18. БЛАГОДАРЯ tt_tt_tt thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt, RNOH liked this post
    Dislikes merry disliked this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Макар, че нямам деца, ако аз бях на твоето място никога не бих си довлякъл детето тук и то толкова малко.
    Ами приятелю, имай деца, гледай ги в България известно време и след това може да си на друго мнение...

20. БЛАГОДАРЯ KOCMOHABT thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! KOCMOHABT, merry liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimitriana Виж мнението
    Абе и на мен тия ми ги разправяха преди да дойдат децата. Аз още чакам някакво вълшебство, ама няма: работа си трябва с децата. Поне в нашето училище ни поощряват да учим (и присъстваме в заниманията) колкото се може повече с децата, а те са малки още. Това, което е в училище е предимно игра. Истинското образование е вкъщи или в билбиотеката.
    Напълно съм съгласен с този пост. И ако е удобно/възможно бих се възползвал и аз, от предложението ти към автора на темата да му изпратиш ПДФ с изискванията....... Всички казват, как малките деца се адаптират страшно бързо, за разлика от родителите си, но няма как ако се имаш за отговорен, да не го мислиш детето, че даже и в излишък. Нашето момиче в момента е на 4 и 1/2 г., но късно проговори, от 3-4 месеца посещава логопед и ходи с удоволствие, но има още много работа. На моменти заеква (поизчисти се, но пак се появява), почти не използва с,в, от, пред, зад, на, много често пропуска първата буква или сменя словореда и т.н. Иначе логически задачи, рисуване, писане... всичко е ОК, но с говора изостава, което пък е причина да я мисля. Предполагам знаете как се държат децата в училище към деца с нарушение в говора (заекване). Иначе в момента е във 2-ра група в ЦДГ. Посещава занимания по английски в градината и знанията й растат с доволни темпове (цветове, животни, дрехи, брои до 20, като се замисля речника й на английски никак не е беден. Няколко пъти след като не мога да я разбера на български, ми го казва на английски, казва прости изречения като "I want honey" или "This is......".

П.П. както каза Dimitriana трябва много работа и отговорно отношение, и нещата ще се получат, а не да го лепнеш пред ТВ-то на маратон от детски.

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Английският, който учат децата в в България няма нищо общо с английският в ЮК.
    Не им обърквайте мозъците!!!
    Познавам родители говорещи Развален и Неправилен английски на децата в къщите си и навън, те покрай тях прихващат граматичните грешки на родителите си и не само.
    Учете ги на български, говорете им на български и ни най-малко няма да им попречите на развитиото и адаптирането тук.
    think different

Старо куче Аватара на Danny 69
    Post Thanks / Like

Познавам родители говорещи Развален и Неправилен английски на децата в къщите си и навън, те покрай тях прихващат граматичните грешки на родителите си и не само.
    Учете ги на български, говорете им на български и ни най-малко няма да им попречите на развитиото и адаптирането тук.
    Само да допълня,че след много кратко време децата започват да поправят родителите си
    Using Tapatalk

24. БЛАГОДАРЯ KOCMOHABT thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! KOCMOHABT, merry, Katsko liked this post
    Post Thanks / Like

Има училища и добри училища,вторите са малко,но ги има.
    Using Tapatalk

26. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Бих се съгласил с теб. ако си говорим за 12+ годишни деца. Би ли ми обяснил каква точно граматика учат 4- 6 годишните деца (темата е за тях) запознаващи се с чуждия за тях Английски език. Според мен заниманията включват думички (речников запас), прости изречения и много песнички. Съмнявам се някой да ги запознава със спомагателни глаголи,образуване на изречения, начин на образуване на минало просто време, сегашно перфектно, неправилни глаголи и т.н..
    Иначе да ги учим на правилен български, съм съгласен с теб.

28. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Определено има разлика с България и ако за някого хората, виждащи света различно от тях и мислещи различно са олигофрени, то тук няма да им допадне. Да, тук учат децата на толерантност и да уважават чуждия мироглед и гледна точка, дори и да не са съгласни с тях.
    В училище стимулират родителите да помагат на децата в къщи, дори понякога дават материали с идеи, какво да правим заедно, за да помогнем при обучението. Четенето и обсъждането на книжки с родителите в къщи си е стандарт. Проблем е, че езикът ни не е перфектен и малко или много имаме акцент, но дори и тогава, ако помагаме на децата, а не разчитаме изцяло само на учителите, се отразява положително на представянето им в училище.

30. ХАРЕСВАМ! Katsko, vladigbg, Danny 69 liked this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Напълно съм съгласен с този пост. И ако е удобно/възможно бих се възползвал и аз, от предложението ти към автора на темата да му изпратиш ПДФ с изискванията....... Всички казват, как малките деца се адаптират страшно бързо, за разлика от родителите си, но няма как ако се имаш за отговорен, да не го мислиш детето, че даже и в излишък. Нашето момиче в момента е на 4 и 1/2 г., но късно проговори, от 3-4 месеца посещава логопед и ходи с удоволствие, но има още много работа. На моменти заеква (поизчисти се, но пак се появява), почти не използва с,в, от, пред, зад, на, много често пропуска първата буква или сменя словореда и т.н. Иначе логически задачи, рисуване, писане... всичко е ОК, но с говора изостава, което пък е причина да я мисля. Предполагам знаете как се държат децата в училище към деца с нарушение в говора (заекване). Иначе в момента е във 2-ра група в ЦДГ. Посещава занимания по английски в градината и знанията й растат с доволни темпове (цветове, животни, дрехи, брои до 20, като се замисля речника й на английски никак не е беден. Няколко пъти след като не мога да я разбера на български, ми го казва на английски, казва прости изречения като "I want honey" или "This is......".

П.П. както каза Dimitriana трябва много работа и отговорно отношение, и нещата ще се получат, а не да го лепнеш пред ТВ-то на маратон от детски.
    Отношението към деца със "специални" нужди тук е съвсем различно. цели се интеграция, не сегрегация. С очите съм си виждал как в добро(не отлично) училище една учителка седи с дете с проблемно развитие и работи индивидуално с него с уникално търпение и себеотдаденост.

Цитирай Първоначално написано от Danny 69 Виж мнението
    Само да допълня,че след много кратко време децата започват да поправят родителите си
    Това е абсолютен факт. Мен ме поправят след 2 месеца, представям си след две години...

Ами зависи, според мен не са толкова малко, но и добрите(в каквото смятам, че учат моите деца), пак очакват involvement от родителите и това, смятам, е напълно в реда на нещата.

В какви филми се вкарвате?!?
    К'ви сте тъпи!
    Хм, ти пък правиш впечатление на човек, който НЕ е тъп, защо така с лошо?

Цитирай Първоначално написано от merry Виж мнението
    Определено има разлика с България и ако за някого хората, виждащи света различно от тях и мислещи различно са олигофрени, то тук няма да им допадне. Да, тук учат децата на толерантност и да уважават чуждия мироглед и гледна точка, дори и да не са съгласни с тях.
    В училище стимулират родителите да помагат на децата в къщи, дори понякога дават материали с идеи, какво да правим заедно, за да помогнем при обучението. Четенето и обсъждането на книжки с родителите в къщи си е стандарт. Проблем е, че езикът ни не е перфектен и малко или много имаме акцент, но дори и тогава, ако помагаме на децата, а не разчитаме изцяло само на учителите, се отразява положително на представянето им в училище.
    Съгласен, ние преди два уикенда правихме електрическа верига вкъщи, например. Забавно беше. Има и всякакви специални дни - ту някой издокаран в костюм представя нещо, ту разходка, ту спорт и т.н. и изобщо хората се стараят, ако не сме толкова критични и сами си гледаме децата, всичко е ок, макар и доста трудно в началото(после ще видим, ма уж ще олекне ) Аз като цяло се наслушах на критики към местното образование, но засега нямам такива впечатления, има плюсове и минуси, но като цяло е добре и най-вече откъм създаване на среда училищата тук са по-добри. Ее, важно е и да си в приличен район и училището да има ок оценка по офстед и т.н., но определено не съм съгласен с безжалостната критика(включително и от англичани) към образованието тук.

32. БЛАГОДАРЯ Danny 69 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Здравеите

Нищо не споменахте за готовите милиони ,с които ще дойдете-с тях можете да си наемете 4астна у4ителка за детето,недейте така да се хипер-притеснявате.
    Бял кахър,дето викат старите хора,с работата как ще сте?

Post Thanks / Like

Дори най-добрите училища си имат капацитет. Никой не се интересува детето ти да бъде по-развито от останалите. Не случайно повечето "гений" са с изцяло домашно образование. Нали разбираш, ти може да научиш детето си да обожава да чете, пък после го пусни в училище с огромна библиотека и то ще се научи да слуша обиден рап/чалга от съучениците си.

В какви филми се вкарвате?!?
    К'ви сте тъпи!
    Интеграция не означава само да говориш език, изисква се да си възпитан и чувствителен към нюансите на средата. В противен случай може и сред българи да се чувстваш не на място.

35. ХАРЕСВАМ! Katsko, tt_tt_tt liked this post
    Post Thanks / Like

Дори най-добрите училища си имат капацитет. Никой не се интересува детето ти да бъде по-развито от останалите. Не случайно повечето "гений" са с изцяло домашно образование. Нали разбираш, ти може да научиш детето си да обожава да чете, пък после го пусни в училище с огромна библиотека и то ще се научи да слуша обиден рап/чалга от съучениците .
    Това не значи,че не са по-добри от други.Това което казвам е,че в повечето училища(говоря за Лондон),единствената цел е да се постигнат минимално изискуемите резултати,класовете са големи,нямат ресурси и желание да постигат повече.В други има и от двете,работи се с всяко дете и резултатите се виждат. Много важно е да се провери с какви резултати излизат децата от училище и в какви следващи отиват.На нас в едно училище ни казаха директно" ако ви вземем,училището ще има много важна дума при избора на секъндари училище".Това малко ни отдалечава от рапа,нали!
    Може да ви струва радикално,обаче моят съвет е: проверете училището лично,потокът от родители казва много!
    Using Tapatalk

37. БЛАГОДАРЯ dimitriana thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Katsko, dimitriana liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: 6 годишно дете и образователната система

Туй българското мислене няма избиване. Наплашени, стресирани, стейджове, мейджове...Разбирам ви и ви съчувствам. А сега на въпроса. Това за което трябва да се притеснявате е какво ще работите и какви приходи ще имате, къде ще живеете и т.н. Детето не го мислете въобще. За децата тук всичко е осигурено. Училището ще се погрижи за него в това отношение, въобще да не ви притеснява

39. БЛАГОДАРЯ vladigbg thanked for this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: 6 годишно дете и образователната система

Цитирай Първоначално написано от King Виж мнението
    Туй българското мислене няма избиване. Наплашени, стресирани, стейджове, мейджове...Разбирам ви и ви съчувствам. А сега на въпроса. Това за което трябва да се притеснявате е какво ще работите и какви приходи ще имате, къде ще живеете и т.н. Детето не го мислете въобще. За децата тук всичко е осигурено. Училището ще се погрижи за него в това отношение, въобще да не ви притеснява
    Aха, и червен килим разпъват на децата. Сутрин лимузината пред вратата ги чака. Даже ти плащат да ти ходи детето на училище....Хубаво е позитивизъм да има, ама чак пък "за всичко" няма кой да се погрижи освен мама и тате. Виж ако имаш пред вид, че парите са част от тая грижа, да, така е, но съвсем не се изчерпва с това според мен. Или нямаш малки деца, дошли тук със слаб английски и несвикнали на културата или просто имаш невероятно зен спокойствие, за което те поздравявам

41. БЛАГОДАРЯ vladigbg thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: 6 годишно дете и образователната система

Цитирай Първоначално написано от King Виж мнението
    Всеки си има разбиране и манталитет. Има хора "давай през просото", има и такива дето се вживяват в най-малките подробности.
    Това че детето ( 4-6 годишно) ще научи езика и ще се адаптира, е в по-голяма степен 'сигурно". Но колкото "по подготвено" дойде толкова по-лесно ще е на родителите, с тяхната адаптация. Ок, училището е от 9 до 15, през което време се "работи" с него, ама какво се случва от 15 до 9 на другата сутрин.
    Незнам, да отидеш с малко дете в чужда държава и да не го мислиш............. за мен си е жива безотговорност. Вече как ще се справя семейството (ако няма баба дядо) с малко дете тръгващо на училище е друга тема.

43. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 6
    Последно мнение: 19-09-2012, 21:34
  2. пътуване на 12 годишно дете от Англия към БГ
    От petq78 във форум Семейно право в UK
    Отговори: 6
    Последно мнение: 11-05-2012, 11:22
  3. рeгистриране на 2 годишно дете?
    От venka във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 14-08-2007, 20:28
  4. Размишления върху образователната система