Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 20 от общо 20
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране Казус със странен купувач.

Ще се опитам да бъда кратък, но ясен.
    Пуснал съм за продажба обзавеждане за апартамент, което съставлява 80-90 % от всичко необходимо за да се нанесеш в празен апартамент/малка къща. Цената е 4-цифрена, но не е нещо особено и продавам всичко в пакет (не едно по едно).
    Та на 04.01 получавам следния смс "Hi, I'm in need of your Furniture found in OLX! Kindly Reply to my Private Email ID ....................... if you still have the Item for selling? Номерът от който получих смс-а започва с +120..........
    Та чешам се аз къде не ме сърби (какво ме брига какъв е, и от къде е, стига да плати, да ги отнася като пич) и му пиша на и-мейл, че обявата е валидна и го питам къде живее, тъй като ми пише на Английски и номерът който ползва не е български. Не минаха и 10 мин. след като му изпратих и-мейл и получих следния отговор.

Thanks for getting back to me... I'm D... E. H..... from United State of America. I'm Ready to Buy the Item urgently from you as I Would be sending Down My Private Transport Company (Global Shipping Logistics) for the Item to be Picked from your Address to My country.

However, The Transportation charges, Expenses and cost to pick up the Item from your Country to my Country shall be responsible by me. Therefore, I want you to get back to me with your address such as ( Name, Address, Post Code, Phone No, Country, State/City e.t.c ) In order to forward your address to my shipping company for the pick up bills to be calculated and estimated... I don't have access to receive/call out on phone due to the nature of my job!

Regarding the payment, I only have access paying you via PAYPAL... Hope paying you Via PayPal won't be a problem to you as you can create a fast PayPal Account using an Hotmail/yahoo ID... All you just have to do is to visit www.paypal.com and sign up as it easy, fast and convenient to receive Payment Instantly...

Thanks as I await for your Address and PayPal data to proceed as soon as possible with the Transaction...

Mr. D... E. H.....!

За някой измамата може да е очевидна, но аз опит в такъв вид сделки нямам (затова и питам, макар че в общи линии съм взел решение). Първата нотка на съмнение дето ме зачовърка е........ кой нормален ще се вдигне да пренесе едно най-обикновенно обзавеждане от една държава в друга (to pick up the Item from your Country to my Country), пък камо ли в USA, къде му отива сметката, може би. Обзавеждането не е старинно/рядко/ ценно та толкова да го иска (най-обикновенно ПДЧ). Техниката (бяла и друга) си е нормална, даже в ниския ценови диапазон.
    Та споделете какво мислите за този казус. Чувал съм за някакви измами с тези Paypal, ама инфото и опитът ми са крайно ограничени.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Казус със странен купувач.

Това или е шега или е началото и още те нагрява само! В каква посока ще продължат те си знаят. Но това за тебе не е интересно. По всяка вероятност с тел. номер с висок рейт на който ще трябва в определен момент да контактуваш тръгналите да товарят багажа и не можещи да те намерят...

3. БЛАГОДАРЯ vladigbg thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    Това или е шега или е началото и още те нагрява само! В каква посока ще продължат те си знаят. Но това за тебе не е интересно. По всяка вероятност с тел. номер с висок рейт на който ще трябва в определен момент да контактуваш тръгналите да товарят багажа и не можещи да те намерят...
    Нещо смътно ми се върти (някъде съм го чувал/срещал, ама с периферното зрение/слух). Все едно е направил плащане, ама дефакто парички в сметката няма,а стоката идват и я отнасят, или да изпратя някаква мин. сума (примерно 100 - 200 евро/долара и др.) за да може примерно да се потвърди че сметката е реална и после ще ми ги върнат заедно с плащането, ама като във филма "куче в чекмедже"............. ама друг път.
    Последно редактирано от vladigbg : 06-01-2016 на 08:21

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не се занимавай!!! На мен навремето някъв искаше да ми купува мотора от кипар, а той в ЮК. Искаше да плаща с чек и направо го отрязах. После мой приятел си продаваше колата, пак същия пич. Моя приятел получи чека предварително, не можа да го осребри и сделката пропадна.

Sent from my I phone

6. БЛАГОДАРЯ vladigbg thanked for this post
    Recommend Katsko recommended this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Да не говорим че текста е с google translate

The charges shall be responsible by me
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

8. БЛАГОДАРЯ vladigbg thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Според мен целта му е единствено да ти види данните на дебитната карта и да се опита да тегли от нея после, като предварително ти дава някакъв мирър сайт на пейпал от който всичко което напишеш може да го види директно. Преди 2 месеца се опитаха да ме измамят по подобен начин с фалшив сайт на пайпал на мейла ми. Някакви педали вероятно от съветските републики , чувал съм че там се занимават с подобни измами бяха пратили на мейла ми съобщение , че пейпал ъкаунта ми е блокиран и да го разблокирам трябва да си въведа данните за да докажа , че съм аз и понеже предния ден бях купувал нещо през пейпал се вързах . На следващия ден от Лойдс ми пращат смс , да потвърдя за някаква транзакция в Лондон , понеже знаят от моите плащания , че не живея там са се усъмнили и като казах , че не съм аз , блокираха сумата и всичките пари обратно в картата. Оттогава постоянно имам подобни имейли , но няма как да се хвана втори път.

10. БЛАГОДАРЯ Amun-Ra, vladigbg, Katsko thanked for this post
    Старо куче Аватара на Amun-Ra
    Град
    По света и у нас
    Post Thanks / Like

Измама Влади, не им се връзвай на такива палячовци. От Щатите никой няма да ти купи ПДЧ-то, ако е старинна мебел много ценна да са ти се обадили 100 пъти.
    Мисля, че ще се опита да те накара да си разделите транспортните разходи хахахха, баси измекярите. Накрая може да се окаже някой ало измамник от тъмно зеленото ни малцинство.

Я напиши целия номер, че не ми излиза държава с код 120.
    "Everyone finds himself in the world where he belongs. The essential thing is to have a fixed point from which to check its reality now and then".
    Luxor temples.

12. БЛАГОДАРЯ vladigbg thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Amun-Ra Виж мнението
    Измама Влади, не им се връзвай на такива палячовци. От Щатите никой няма да ти купи ПДЧ-то, ако е старинна мебел много ценна да са ти се обадили 100 пъти.
    Мисля, че ще се опита да те накара да си разделите транспортните разходи хахахха, баси измекярите. Накрая може да се окаже някой ало измамник от тъмно зеленото ни малцинство.

Я напиши целия номер, че не ми излиза държава с код 120.
    Това беше първото което направих. Да потърся коя държава има тоя телефонен код. Ама не успях да открия такава. Номерът е +12027503269

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Това е измама. Искат ти данните за да ти пратят фалшив чек които да осребриш. Ако всичко мине на 6 после ще се откажат от сделката с някакъв претекст и ще поискат да им върнеш част от сумата като ти предложат да задържиш останалата част за изгубеното време. Има голяма вероятност банката да излови чека и после фрауд тима им да те кара да пишеш обяснения иначе ще последва затваряне на сметката ти.

15. БЛАГОДАРЯ Katsko, vladigbg thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! madlena liked this post
    Старо куче Аватара на Amun-Ra
    Град
    По света и у нас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Това беше първото което направих. Да потърся коя държава има тоя телефонен код. Ама не успях да открия такава. Номерът е +12027503269
    Това е реален номер от САЩ на външен вид. Номер от Вашингтон ДС, но според мен са измамници, имитиращи истински данни. Не им се връзвай.
    +1 е САЩ
    номер (202)750-3269 - така е правилно да се изпише
    202 е area code на Вашингтон ДС.

Ако звънят може и да не вдигаш, че в нета чета масово лъжат хората. Ето статия за измамени хора от сходен на номера от който са ти писали, със същия area code. Имай предвид, че САЩ е голяма и кодовете са много. Зарежи ги и не им се връзвай.

http://fox6now.com/2014/08/29/do-not...-202-609-7070/
    Последно редактирано от Amun-Ra : 06-01-2016 на 10:36
    "Everyone finds himself in the world where he belongs. The essential thing is to have a fixed point from which to check its reality now and then".
    Luxor temples.

17. БЛАГОДАРЯ Katsko, vladigbg thanked for this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Абсолютна измама, не си губи времето изобщо. Както ти е казала и Мадлена - гугъл транслейт. Познава се по стандартни фрази, изтрил съм десетина такива мейли, но това през купувач ми е ново. Иначе всякакви, най-смешния е: наследник на онго бонго от африка има нужда от теб да си изнесе наследството. Та познават се фразите. Като видиш освен номера само английския и червеното свети - I am in need of, shall вместо will, главни букви на невъзможни места и т.н. Като видиш другия път такова нещо трий директно и не се връзвай, щото някои измамници са и умели и току виж си се хванал на хорото(веднъж почти се вързах от 20на опита върху мен, та ми е за урок). Един от начините да ги хванеш е, понеже наистина рядко са англоговорящи е да им зададеш някакъв сложен въпрос на английски - казус, нещо намекнато. Веднага се вижда по това, че го пропускат, че не го разбират или се правят на луди. Иначе винаги съм си мислел тия измамници като са толкоз умни защо не понаучат английски...А за номерата, виж сега, не го мисли и това толкова, защото аз ако съм сериозен измамник(какъвто този не е очевидно) си има технически начини да си изкарам че ти звъня и от Шри Ланка, а да съм си в хола във Велико Търново. И не всички такива номера се намират в Гугъл, някои са малко известни или новорегистрирани. 99% ако имаш фани фийлинг значи има причина да го имаш.

19. БЛАГОДАРЯ vladigbg thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Номера няма значание къде е и не означава, че индивида е там, или е от там или живее там! Наемането на тел. линия с кол форвординг е .99 цента месечно през компания с този вид тел. дейност!

21. БЛАГОДАРЯ vladigbg thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! madlena liked this post
    Напреднал
    Град
    Оxford
    Post Thanks / Like

Дори и наистина да ти преведе парите, пей пал могат да задържат плащания, направени с кредитни карти до 6 месеца и след като натовариш всичко, след няколко минути клиента ти може да оспори плащането. Пей пал ще му върнат парите, ти ще останеш и без пари и без стока.

23. БЛАГОДАРЯ vladigbg thanked for this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Ще се опитам да бъда кратък, но ясен.
    Пуснал съм за продажба обзавеждане за апартамент, което съставлява 80-90 % от всичко необходимо за да се нанесеш в празен апартамент/малка къща. Цената е 4-цифрена, но не е нещо особено и продавам всичко в пакет (не едно по едно).
    Та на 04.01 получавам следния смс "Hi, I'm in need of your Furniture found in OLX! Kindly Reply to my Private Email ID ....................... if you still have the Item for selling? Номерът от който получих смс-а започва с +120..........
    Та чешам се аз къде не ме сърби (какво ме брига какъв е, и от къде е, стига да плати, да ги отнася като пич) и му пиша на и-мейл, че обявата е валидна и го питам къде живее, тъй като ми пише на Английски и номерът който ползва не е български. Не минаха и 10 мин. след като му изпратих и-мейл и получих следния отговор.

Thanks for getting back to me... I'm D... E. H..... from United State of America. I'm Ready to Buy the Item urgently from you as I Would be sending Down My Private Transport Company (Global Shipping Logistics) for the Item to be Picked from your Address to My country.

However, The Transportation charges, Expenses and cost to pick up the Item from your Country to my Country shall be responsible by me. Therefore, I want you to get back to me with your address such as ( Name, Address, Post Code, Phone No, Country, State/City e.t.c ) In order to forward your address to my shipping company for the pick up bills to be calculated and estimated... I don't have access to receive/call out on phone due to the nature of my job!

Regarding the payment, I only have access paying you via PAYPAL... Hope paying you Via PayPal won't be a problem to you as you can create a fast PayPal Account using an Hotmail/yahoo ID... All you just have to do is to visit www.paypal.com and sign up as it easy, fast and convenient to receive Payment Instantly...

Thanks as I await for your Address and PayPal data to proceed as soon as possible with the Transaction...

Mr. D... E. H.....!

За някой измамата може да е очевидна, но аз опит в такъв вид сделки нямам (затова и питам, макар че в общи линии съм взел решение). Първата нотка на съмнение дето ме зачовърка е........ кой нормален ще се вдигне да пренесе едно най-обикновенно обзавеждане от една държава в друга (to pick up the Item from your Country to my Country), пък камо ли в USA, къде му отива сметката, може би. Обзавеждането не е старинно/рядко/ ценно та толкова да го иска (най-обикновенно ПДЧ). Техниката (бяла и друга) си е нормална, даже в ниския ценови диапазон.
    Та споделете какво мислите за този казус. Чувал съм за някакви измами с тези Paypal, ама инфото и опитът ми са крайно ограничени.
    препоръчвам ти и те съветвам с хора от други държави, като Америка, Канада, Австралия и т.н да не се занимаваш. Може да ти изглежда странно, но брат ми изгоря с 200паунда,като подари на един канадец смартфон през ebay. Така са се изпипали, а уж paypal, eBay всякакви простотии. Ходи в полицията, като каза, че купувача е от канада, веднага му наляха една студена вода

25. БЛАГОДАРЯ vladigbg thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мирише н смърди отдалече. Писмото не само че е преведено с гугъл транслейт, ами е и типово, т.е. може да се ползва при продавачи на най-разни неща - от нокторезачка до колекция от старинни вази. Според мен го пускат на всички директно, от 500 един да се хване - са на кяр. Изобщо не е писано за тебе и за твоите мебели, иначе нямаше да пише за твоя "item". Ей такива юнаци са причината нашето семейство да продава на и купува само в рамките на UK. В редки случаи купуваме от други държави, но от техни сайтове и не от някакви юнаци като този.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

27. БЛАГОДАРЯ vladigbg thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Тъкми чета за простотии, и ето следващата - мейл:
    PayPal
    Dear Customer,
    We need your help resolving an issue with your account. To give us time to work together on this, we've temporarily limited what you can do with your account until the issue is resolved.
    We understand it may be frustrating not to have full access to your PayPal account. We want to work with you to get your account back to normal as quickly as possible.
    What's the problem?
    We need a little bit more information about you to help confirm your identity.
    Case ID Number:
    Туй можеше и да е вярно, ама ако имах PayPal акаунт.
    А адреса, от който го изпращат, уж е истински - PayPal Inc. ([email protected])
    Когато крикна на линка - излизат ми една камара съобщения
    Warning: copy(2d9ee3f971605562cc44fca7b4c9f4ce/websc-success.php) [function.copy]: failed to open stream: No such file or directory in /home/giftoloc/public_html/update-/your/-account/secure/mpp/index.php on line 15
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

29. БЛАГОДАРЯ vladigbg thanked for this post
    Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението

Ето нещо, като твоя случай. Доста стар номер.

http://www.fixedbyvonnie.com/2014/07.../#.Vo1oFiP8LqA

Sent from my HTCONE using Tapatalk

Напреднал
    Град
    Оxford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението

Сега да обясня:
    [email protected]
    е имейл адрес принадлежащ на service.com
    За да е на пеѝпал, трябва да е
    [[email protected][/email]
    Имам предвид да гледате адреса точно след маймунката. Ако е примерно [email protected] е адрес на paypal.glupak.com а не на пейпал

Още оттук да ти светне червената лампа!
    Последно редактирано от beni7574 : 06-01-2016 на 20:25 Причина: добавябе

32. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Package rerouting scam

What happens?

A buyer places an order and provides an incorrect or fake shipping address.
    - The shipping company tries to deliver the package but isn't able to.
    - The buyer monitors the online tracking information and notices that the shipper couldn't deliver the package.
    - The buyer contacts your shipping company and asks them to send the package to their correct address. The shipping company delivers the package to the new location.

Real reason they rerouted the package

The buyer rerouted the package so they could file a complaint saying that they never received it. Because the shipment was rerouted, you can't prove the item was delivered to the address on the Transaction Details page. The buyer gets to keep the item and, because the package wasn't delivered to the address on the Transaction Details page, you aren't covered by Seller Protection. Unfortunately, you lost the product, shipping fees, and the money. To make it worse, you might also have to pay your shipper an additional rerouting fee.

A beginner's guide to Paypal scams

34. БЛАГОДАРЯ vladigbg thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Темата я бях позабравил, но днес се сетих - след поредното писмо
    DATE: January 2016
    Dear Sir
    It is my pleasure to inform you that our long pending investment funds transfer has been approved for direct wire transfer by United Kingdom Government Prudential Regulation Authority, Bank of England into your bank account,
    Our investment funds US$95M will be transferred into your bank account on our completion of the legal procedures with the United Kingdom HM Treasury Department and You will personally endorse and witness the final wire transfer into your bank account by next week.
    I look forward for your quick and urgent response.
    Yours faithfully,
    Както виждате - пари ЩЕ има, не са малко дажИ. На когото му трябват - да пише. Ще давам по малко (по 200-300К) да има за повече хора.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

36. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 9
    Последно мнение: 30-07-2013, 09:07
  2. Казус по ЛТД
    От Vanilia във форум Self-Employed
    Отговори: 4
    Последно мнение: 29-07-2013, 16:50
  3. Казус за СЕ
    От Vanilia във форум Self-Employed
    Отговори: 1
    Последно мнение: 03-12-2012, 17:22
  4. Казус за Гражданство
    От Albert_Speer във форум Британско поданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 25-04-2012, 15:06
  5. Един казус
    От prolet във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 4
    Последно мнение: 29-03-2010, 04:58

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker