Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 6 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 133
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Емиграция в Северна Америка или UK?

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    По добре си седи в България, в България те боли главата от компютъра, тука ще те боли от други простотии. Не си рискувайте работата и недей гледа нашенците в Лондон с кухите амбиции, да правят пари.

.Пи4,4етох те само до тук и се сетих за една книга,която горещо ти препоръ4вам-,,Спри да хлен4иш!Размърдай си задника''-авторът е Лари Уингет.
    Последно редактирано от Haho_hihi : 06-01-2016 на 08:38 Причина: Няма нищо по-хубаво от лошото време.

Старо куче Аватара на Amun-Ra
    Град
    По света и у нас
    Post Thanks / Like

Автора на темата има нужда да открие себе си, но първо има нужда от гадже/съпруга - сродна душа и да си направят няколко екскурзии по света.
    "Everyone finds himself in the world where he belongs. The essential thing is to have a fixed point from which to check its reality now and then".
    Luxor temples.

3. ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

....

Напреднал
    Post Thanks / Like

Да, нещо такова.

Не е по темата, но в UK няма ли симпатични девойчета? местни и неместни...

Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

ХАХАХА........Пич супер добре те разбирам защото 2007-ма направих горе-долу това което ти се каниш да направиш..повечето тук са икономически емигранти и не очаквай съвет за твоя кейс...Зарязах супер добре платена работа предпечат за яка софийска рекламна агенция ,няма да споменавам името, но работехме главно за водка Абсолют и Кока-Кола, с такова CV ,че ме взимаха от раз където и да подам .На тебе ти трябват приключения ,а не кинти също като на мене Моя съвет ела в Лондон тука е ОК щом знаеш езика ще намериш всякаква работа , след известен престой може да работиш и като прост счетоводител както им казваме в БГ щом имаш икономическо образование да не мислиш, че е трудно да приключиш годината на някой тъпак който не може да си попълни данъчната декларация В баровете плащат и на ръка ,но не знам как си с нервите мене ми идваше да пребия повечето клиенти понеже ме дразнеха и се махнах от тоя бизнес .Ориентирай се към малък кофи-шоп все -пак ако си решил ,не към голям ресторант... работата е по-лека и се общува много понеже повечето време не правиш нищо ,а си говориш с собственика или колежките Няма нужда да се тъпчеш с българи в някакви безумни къщи те живеят накуп понеже са гурбетчии и не знаят английски да си наемат свястна къща с други бели хора или си милеят за всичко българско и родно....твоята цел като гледам е да избягаш от БГ понеже не те кефи и Лондон е супер за целта ,тука има всичко -забавления ,богат културен, живот ,жени пиене на оферти ,наркотици бе каквото ти душа иска ,нямаш семейство да ти харчи парите аз с 320-350 паунда на седмица се размазвам от кеф след разходи ако хванеш стая за стотина паунда и си купуваш евтина травъл карта ти остават около 200 кинта за харчене което са си сносни пари ако като мене не си от пестеливите ...внимавай все пак де че като много се размазваш трудно се навиваш да отидеш на работа Сестра ми живее в Канада ,трябват много пари продаде си апартамента в София хем ,че получи веднага перманент резидънс понеже е съпруга на канадски гражданин,става бавно и е риски ,ако питаш мен изкарай си тука бритиш паспорта да не ти трябва виза ,спести малко пари ако можеш ,ако не продай апартамента в София и тогава хуквай към Канада ако още те влече ......Up to ya bruv

PS Само да добавя тука малкия бизнес не жъне голям успех големите супермаркети мачкат преимуществено .....повечето малки проспериращи бизнеси са семейни от поколения (и специално в рибния АНГЛИчАНИ

7. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Lotus_Elise_88 Виж мнението
    Да структурирам по-елементарно въпроса си...мога ли да си намеря малко по-читава работа с C1 ниво като за начало? Имам предвид да не е пред компютър и да е изцяло комуникация с хора, а не по строежи и хората околоко теб да са с 8 клас макс.

В БГ всяка една престижна работа е на компютър. Трябва да си IT. Не знам защо така реагирате. Явно в БГ сте живяли като скотове и щом видите повече пари се побърквате и обявявате различномислещите хора за откачени.

ами може да си работиш пак на компютър ,но да не ти се налага да го зяпаш по цял ден тука е така по офисите .после ходят на фитнес или тичат като ненормални в парка или направо по улиците (което определено е дразнещо )понеже от калоричната храна съчетана с гените задниците им стават като балони ..по нормалните отиват на кръчма за по някой пайнт...мислил ли си за работа по кол-центровете правиш тъпи оферти по телефона (демек досаждаш) на хората по цял ден пълен булшит, not me ,но тебе може да те устройва младите сте по-безочливи ,това не го приемай като обида де
    Последно редактирано от steve : 06-01-2016 на 19:20

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да, нещо такова.

Не е по темата, но в UK няма ли симпатични девойчета? местни и неместни...
    Девойчета всякакви ,само кинти да имаш....

10. Recommend Katsko recommended this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Steve, пич, мнението ти ми зарадва истински. Явно не съм само аз лудия. Имало и още. :D

Работата на бюро ми се струва супер скучна. Стоиш си на топло. Супер тъпа работа. Нищо не може да се случи. Всеки ден правиш едно и също. Аз се радвам, че отскоро смених отделите и шефовете ми са големи пичове. Доста често си говорим за жени и вицове, а и те правят много компромиси, а аз разбира се ги пазя. Предишният отдел шефа ми беше сухар. Отличник на випуска, на университета. Казваше само "добро утро" и се обръщаше към теб по фамилия. Нито можех с останалите да си кажа нещо. Само седиш на монитора и работиш. Само за теми свързани с работата можеше да се говори. В началото правих грешки и след като направиш някоя грешка следваше въпроса "Защо?", "Аз искам да не се греши. Най-добрите не правят грешки. Не знам как изкарах близо година там. Така че тоя вид работата не е за мен.

Иначе не съм много по дискотеките и нощния живот. Обичам да си правя разни трипчета.

Моите познати все като им пиша...казват чакай да ти снимам нещо. Все или пачка с по 20 паунда снимат или торбите с junk food или някакъв мръсен хладилник претъпкан буквално с ядене. Моцарели, yogurt, филета, бири, та чак и чипса сложили вътре хах. Смешно ми е да ви кажа, ама хората в бг наистина живееха на ръба на мизерията. Аз затова се отказах да обезкостявам риба, защото трябва да живея с хора имащи 8 клас.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Steve, пич, мнението ти ми зарадва истински. Явно не съм само аз лудия. Имало и още. :D
    Работата на бюро ми се струва супер скучна. Стоиш си на топло. Супер тъпа работа. Нищо не може да се случи. Всеки ден правиш едно и също. Аз се радвам, че отскоро смених отделите и шефовете ми са големи пичове. Доста често си говорим за жени и вицове, а и те правят много компромиси, а аз разбира се ги пазя. Предишният отдел шефа ми беше сухар. Отличник на випуска, на университета. Казваше само "добро утро" и се обръщаше към теб по фамилия. Нито можех с останалите да си кажа нещо. Само седиш на монитора и работиш. Само за теми свързани с работата можеше да се говори. В началото правих грешки и след като направиш някоя грешка следваше въпроса "Защо?", "Аз искам да не се греши. Най-добрите не правят грешки. Не знам как изкарах близо година там. Така че тоя вид работата не е за мен.
    Иначе не съм много по дискотеките и нощния живот. Обичам да си правя разни трипчета.
    Моите познати все като им пиша...казват чакай да ти снимам нещо. Все или пачка с по 20 паунда снимат или торбите с junk food или някакъв мръсен хладилник претъпкан буквално с ядене. Моцарели, yogurt, филета, бири, та чак и чипса сложили вътре хах. Смешно ми е да ви кажа, ама хората в бг наистина живееха на ръба на мизерията. Аз затова се отказах да обезкостявам риба, защото трябва да живея с хора имащи 8 клас.
    Ако бях по-невъзпитан - щях за ти кажа "Пич, да ти имам проблемите."

Но аз не съм, само ще цитирам Остап Бендер - "Спасението на давещите се е дело на самите давещи се." (Илф и Петров, Златният телец)
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

13. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Старо куче Аватара на Danny 69
    Post Thanks / Like

Я разкажи малко повече за тия познати,от кога се познавате,как и колко пачки бяха снимали!И аз държа чипса в хладилника,на рафта до клечките за зъби и дафиновия лист,не трябва ли да е там?!
    Using Tapatalk

15. ХАРЕСВАМ! Katsko, Stanley9 liked this post
    Post Thanks / Like

Няма ли да кажеш какво реши,толкова много се напъвахме да помагаме,то било напразно.Или бизнеса с рибарския магазин потръгна?
    Using Tapatalk

17. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Danny 69 Виж мнението
    Я разкажи малко повече за тия познати,от кога се познавате,как и колко пачки бяха снимали!И аз държа чипса в хладилника,на рафта до клечките за зъби и дафиновия лист,не трябва ли да е там?!
    Колко пачки? николко, или пачки преди да отидат за наем и сметки. Няма какво да се лъжем, човека е авсолютно прав, живата действителност в Лондон. Колкото и да ми допада Англия, че съм на три часа от нас, Америка си е най добре, поне два пъти. Преди да дойда в Англия, никога не съм си представял, че ще видя как българите дават луди пари за едно легло в Лондон и живеят по 30 души в една къща и това те го мислят за нормално. Така че по хубаво си събирай и бегай при чичо Сам, ако не хамал в Лондон във фабрика на минималната ставка, отепан от работа, колеги поляци, афганистанци, черни и шефовете ще те третират като втора ръка.
    Последно редактирано от dimi_m : 10-01-2016 на 23:04

19. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    Post Thanks / Like

Колко пачки? николко, или пачки преди да отидат за наем и сметки. Няма какво да се лъжем, човека е авсолютно прав, живата действителност в Лондон. Колкото и да ми допада Англия, че съм на три часа от нас, Америка си е най добре, поне два пъти. Преди да дойда в Англия, никога не съм си представял, че ще видя как българите дават луди пари за едно легло в Лондон и живеят по 30 души в една къща и това те го мислят за нормално
    Както съм писал и преди-на новото място човек ще намери само това,което едонесъл със себе си.
    Българите,които дават пари за да спят заедно с още 30 души,са същите и в България.Ако искаш,ги вземи съд себе си и в Америка,пак така ще правят.На мен Лондон ми харесва,кажи ми какво няма или е на повече от 2 часа път!Живея сам със семейството си,не съм богат и не посещавам български заведения в източен Лондон (посещавам други с децата си) и се радвам,че те се чувстват у дома си навсякъде- България,Европа или Америка.
    Въпросът ми беше към рибарчето което улови само дребна цаца в мрежата си.
    Using Tapatalk

21. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Както съм писал и преди-на новото място човек ще намери само това,което едонесъл със себе си.
    Българите,които дават пари за да спят заедно с още 30 души,са същите и в България.Ако искаш,ги вземи съд себе си и в Америка,пак така ще правят.На мен Лондон ми харесва,кажи ми какво няма или е на повече от 2 часа път!Живея сам със семейството си,не съм богат и не посещавам български заведения в източен Лондон (посещавам други с децата си) и се радвам,че те се чувстват у дома си навсякъде- България,Европа или Америка.
    Въпросът ми беше към рибарчето което улови само дребна цаца в мрежата си.
    аз не казвам, че е лошо в Англия, но в Америка всичко става по бързо и някои неща са супер по улеснени, отколкото тук. Дори и да започнеш в Макдоналдс,kfc на най ниската длъжност,ако си работлив, можеш за година да станеш мениджър,тука като гледам това го няма, не че ми е мечта да работя в такива заведения или да правя кариера такъв тип заведения. Демек там дори и да нямаш пари да завършиш университет, нещата така-са направени, че можеш да започнеш като чистач и самата компания да ти даде шанс да израстнеш, тука нищо. Да не говорим, че тия пари които ги взимах преди осем години там , тука още не мога да намеря шеф да ми ги даде същите-няма човек, просто няма. Работих в пет звезден хотел, 2007 взимах 12 на час, мога да ти покажа фиш, всичко пазя, тука за същата позиция 7,.пълен ташак.
    Отивам на интервю в един умрял хотел и ония ми иска nvq за тая позиция. Като че ли някой там ми е искал тия глупости, говорим за хотел Marriott в Америка.
    Последно редактирано от dimi_m : 10-01-2016 на 23:49

23. ХАРЕСВАМ! King liked this post
    Recommend King, Katsko recommended this post
    Post Thanks / Like

Да попитам вече сериозно,бихте ли емигрирали в Канада ако вече сте се устроили в Лондон?Само да допълня,че ме интересува сериозно и нямам рибарски магазин в София.
    Using Tapatalk

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Емиграция в Северна Америка или UK?

Lotus_Elis_88, изчетох ти мечтите внимателно и сега позволи ми да те запозная с реалноста. Ако искаш да се прибереш бързо в България то горещо ти препоръчвам да дойдеш в UK. Ако искаш да се реализираш и да емигрираш за постоянно избери Канада. Изборът е твой. Успех

26. Recommend Katsko recommended this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Да попитам вече сериозно,бихте ли емигрирали в Канада ако вече сте се устроили в Лондон?Само да допълня,че ме интересува сериозно и нямам рибарски магазин в София.
    Въпрос на икономика и ощенещо. Но и какво друго търсиш. Бил ли си в Канада? Харесва ли ти животът там? Какво е важно за теб, пари или и друго? Здравна система, образование, спокоен живот, баланс работа-живот и тн и тн? Според мен е трудно да вземеш такова решение без да си бил някъде, както и да изкажеш сериозно мнение, ако не си видял и двете страни намонетата. Аз не бих сменил Лондон за САЩ в момента или в близките няколко години(поне на този етап мисля така), може би по-натам но някой от големите градове, по ред причини. За да си извадя такова мнение съм бил и двете места, познавам хора и от двете, работни и лични отношения и тн. Един вид образован избор. За Канада това, което съм чувал са само суперлативи, само дето е мръзнене Хора на сериозни професии са супер доволни. Държавата доколкото са ми разказвали е отворена, толерантна към чужденци и за разлика от щатите или Англия(по твърдения на познати) етнически проблеми не съществуват. Икономиката не е щатската и си е въпрос дали ще си намериш нишата. Големи градове най-вече Торонто са с висок стандарт и добри публични услуги. С британски паспорт доста по-лесно става. Тук нали има едно канадско момче, предполагам той може да каже, но пък е трудно да сравни, ако не си бил и в Лондон. Мен лично в средно-далечна перспектива Австралия и Нова Зеландия ми се труват привлекателна алтернатива на тукашният живот, но преди да мисля по-сериозно бих рисърчнал и задължително отишъл на място давидя и усетя живота.

28. БЛАГОДАРЯ Danny 69 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Katsko Виж мнението
    Въпрос на икономика и ощенещо. Но и какво друго търсиш. Бил ли си в Канада? Харесва ли ти животът там? Какво е важно за теб, пари или и друго? Здравна система, образование, спокоен живот, баланс работа-живот и тн и тн? Според мен е трудно да вземеш такова решение без да си бил някъде, както и да изкажеш сериозно мнение, ако не си видял и двете страни намонетата. Аз не бих сменил Лондон за САЩ в момента или в близките няколко години(поне на този етап мисля така), може би по-натам но някой от големите градове, по ред причини. За да си извадя такова мнение съм бил и двете места, познавам хора и от двете, работни и лични отношения и тн. Един вид образован избор. За Канада това, което съм чувал са само суперлативи, само дето е мръзнене Хора на сериозни професии са супер доволни. Държавата доколкото са ми разказвали е отворена, толерантна към чужденци и за разлика от щатите или Англия(по твърдения на познати) етнически проблеми не съществуват. Икономиката не е щатската и си е въпрос дали ще си намериш нишата. Големи градове най-вече Торонто са с висок стандарт и добри публични услуги. С британски паспорт доста по-лесно става. Тук нали има едно канадско момче, предполагам той може да каже, но пък е трудно да сравни, ако не си бил и в Лондон. Мен лично в средно-далечна перспектива Австралия и Нова Зеландия ми се труват привлекателна алтернатива на тукашният живот, но преди да мисля по-сериозно бих рисърчнал и задължително отишъл на място давидя и усетя живота.
    Не,не съм бил,само имам усещане за нещо по-добро.Парите разбира се са важни,обаче те са следствие,не ме е страх.Относно точковата система,събираме повече от необходимите, и това не е проблем.Нещо като детска мечта,може и да съжалявам,обаче знам че ще съжаляеам със сигурност ако не отида.
    Using Tapatalk

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Не,не съм бил,само имам усещане за нещо по-добро.Парите разбира се са важни,обаче те са следствие,не ме е страх.Относно точковата система,събираме повече от необходимите, и това не е проблем.Нещо като детска мечта,може и да съжалявам,обаче знам че ще съжаляеам със сигурност ако не отида.
    Ами човек, ти изглежда си решил вече и не си сам в решението си. Мога само да ти пожелая успех и дано с работата потръгне! И някакъв екзит вариант за всеки случай. Щом точките ги имаш, само работа остава.

31. БЛАГОДАРЯ Danny 69 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Katsko Виж мнението
    Ами човек, ти изглежда си решил вече и не си сам в решението си. Мога само да ти пожелая успех и дано с работата потръгне! И някакъв екзит вариант за всеки случай. Щом точките ги имаш, само работа остава.
    Благодаря,наистина имам подкрепа,имаме къде и да се върнем,така че.....
    Using Tapatalk

33. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Recommend Katsko recommended this post
    Старо куче Аватара на Amun-Ra
    Град
    По света и у нас
    Post Thanks / Like

Тогава трябва да отидеш. Успех и дано всичко потръгне.
    Аз лично не бих живял в Канада, въпреки, че обичам студеното време. "Топло" време има преко сили 2-3 месеца макс.

П.С. На мен подобна на твоята мечта ми е Австралия, беше Америка, но след като поживях няколко години.....мне мерси, който го влече да отива.
    "Everyone finds himself in the world where he belongs. The essential thing is to have a fixed point from which to check its reality now and then".
    Luxor temples.

35. БЛАГОДАРЯ Danny 69 thanked for this post
    Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Amun-Ra Виж мнението
    Тогава трябва да отидеш. Успех и дано всичко потръгне.
    Аз лично не бих живял в Канада, въпреки, че обичам студеното време. "Топло" време има преко сили 2-3 месеца макс.

П.С. На мен подобна на твоята мечта ми е Австралия, беше Америка, но след като поживях няколко години.....мне мерси, който го влече да отива.
    Какво не и хареса. Сподели ако не е проблем, така и така се е заформила темата.

Sent from my HTCONE using Tapatalk

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

аз не казвам, че е лошо в Англия, но в Америка всичко става по бързо и някои неща са супер по улеснени, отколкото тук. Дори и да започнеш в Макдоналдс,kfc на най ниската длъжност,ако си работлив, можеш за година да станеш мениджър ....
    Ти това сигурен ли си / видял си го или само предполагаш?

Щото - аз имам доста познати в различни щати и поне двама са ми казвали - "Драсват една черта и ти казват - ти си дотук, нагоре не. Не си американец. Децата ти - също. Виж, за внуците ти може."
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

38. Dislikes Danny 69, Kearny, juwele disliked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Ти това сигурен ли си / видял си го или само предполагаш?

Щото - аз имам доста познати в различни щати и поне двама са ми казвали - "Драсват една черта и ти казват - ти си дотук, нагоре не. Не си американец. Децата ти - също. Виж, за внуците ти може."
    И на какъв език им го казват това?!
    Using Tapatalk

40. ХАРЕСВАМ! Kearny liked this post
    Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

И на какъв език им го казват това?!
    На луизиански блатен.

Sent from my HTCONE using Tapatalk

42. ХАРЕСВАМ! Danny 69, jhoro liked this post
Страница 3 от 6 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 20
    Последно мнение: 03-12-2011, 17:00
  2. Отговори: 21
    Последно мнение: 23-02-2011, 18:43
  3. емиграция
    От captain caveman във форум Общ форум
    Отговори: 3
    Последно мнение: 08-04-2006, 20:40
  4. Америка като Америка - от форума на Иде Ли!
    От edin balgarin във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 21-04-2005, 11:12

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker