Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Приравняване на българска диплома за мотокарист към английски с Naric

Здравейте моля за съдействие, имам преведена на английски и легализирана диплома за мотокарист. Моя позната ме посъветва да я занеса в Naric, след заверката там ще мога да работя по специалноста си. Моля за съдействие, ако предприема този ход ще ми бъде ли призната дипломата и ще мога ли да работя като мотокарист?

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Приравняване на българска диплома за мотокарист към английски с Naric

Далеч съм от мотокарите, но на първо търсене излиза това:

От https://nationalcareersservice.direc...koperator.aspx

There are no set entry requirements to get into this job, but ability in basic maths and English could give you an advantage. You must complete approved forklift training before you can use a truck, but this will usually be provided by your employer. You can also get into this job through an apprenticeship. - See more at: https://nationalcareersservice.direc....EshPHi2O.dpuf

Накратко всичко зависи от бъдещият ти работодател. Можеш и сега да кандидатсваш щом имаш преведена диплома, но можеш и да искаш НАРИК да ти приравнят дипломата към high school level - демек основно образование, което го изискват някои работодатели.

Можеш също да питаш в някой http://www.forklift-driving-school.co.uk/ дали можеш да минеш някакъв ъпдейт трейнинг, но зависи дали ти се дават пари.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Приравняване на българска диплома за мотокарист към английски с Naric

Цитирай Първоначално написано от il4oti Виж мнението
    Здравейте моля за съдействие, имам преведена на английски и легализирана диплома за мотокарист. Моя позната ме посъветва да я занеса в Naric, след заверката там ще мога да работя по специалноста си. Моля за съдействие, ако предприема този ход ще ми бъде ли призната дипломата и ще мога ли да работя като мотокарист?
    Ако познатата ти не работи в сферата и не е наясно с наемането на мотокаристите, аз на твое място бих се въздържала. НАРИК не помага за "приравняването" на дипломата, тя показва на работодателя, на коя точно диплома от местните се равнява или не се равнява твоята. Тъй като образователните системи тук и в България са доста различни, често се оказва, че понеже са изучавани различни предмети, чуждата диплома не се равнява на местната, с други думи, може заключението на НАРИК да не ти е толкова изгодно, в сравнение с просто превода на дипломата....

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Най-добре ще е да се свържете с naric.
    По принцип там си имат преводчи работещи за тях, които също така проверяват дипломите (незнам точно как, но го правят). Диплома от средно образование с квалификация мотокарист бива приравнявана, като след това с писмото от тях можете да вземете nvq2 или 3 според хорариума и квалификацията. Ако сте без диплома nvq2 не е повече от 1800 и се изкарва за месец-два.
    Това е в сила и за другите придобити професии в средно-специалните училища в бг.
    think different

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

А заплатата на мотокариста тук не е голяма 10-12макс на час.
    Ако сте над 50 и не желаете тежка работа или живеете в малък град а не мегаполис с високи наеми и скъп транспорт си заслужава.
    think different

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Приравняване на диплома за мотокарист чрез Naric

Здраейте група имам преведена и легализирана диплома за водач на мотокар, в България съм работил като мотокарист 7 години. Моя позната ми даде съвет да приравня допломата си чрез Naric. Моля за съдействие има ли подобен случай тук в Англия? Ще ми бъде ли призната дипломата ако кандидатствам за работа?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговорите
    На 28 години съм и живея в Лондон харесвам си професията на мотокарист, за това искам да работя по професията си тук.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Thumbs up За: Приравняване на българска диплома за мотокарист към английски с Naric

Благодаря за отговорите
    На 28 години съм и живея в Лондон харесвам си професията на мотокарист, за това искам да работя по професията си тук.

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

без връзка с темата,ама покрай тея мотокари се сетих за голямата ми несподелена любов от 4-5 клас некъде.казваше се сийка кранистката...то бе любов,то бе чудо...така и не събрах кураж да и се ява пред нея...хех...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 0
    Последно мнение: 23-09-2015, 00:47
  2. След приравняване в NARIC - мога ли да извадя CSCS карта?
    От stefiteo във форум За новодошли и кандидат-емигранти
    Отговори: 10
    Последно мнение: 15-07-2014, 13:06
  3. Приравняване от английска към българска диплома
    От ЛораЙоргова във форум Образование в БГ
    Отговори: 9
    Последно мнение: 15-04-2014, 05:41
  4. Отговори: 6
    Последно мнение: 07-01-2014, 08:35
  5. приравняване на бг диплома
    От timstanev във форум Студенти
    Отговори: 19