Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 20 от общо 20
    Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Какви Документи за британско гражданство да подготвя ?

Здравейте, предстои ми кандидастване за британско гражданство.
    Бих искал да помоля някой, които е кандидатсвал и получил наскоро гражданство ако може да напише какви документи е изпратил точно ?
    С уважение......
    "Внимавай какво си пожелаваш! Най-много сълзи са проляти от сбъднати мечти"

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Какви Документи за британско гражданство да подготвя ?

Цитирай Първоначално написано от juld Виж мнението
    Здравейте, предстои ми кандидастване за британско гражданство.
    Бих искал да помоля някой, които е кандидатсвал и получил наскоро гражданство ако може да напише какви документи е изпратил точно ?
    С уважение......
    Няма как някой да напише,защото ако си емплоии са едни , ако си селф емплоии други. Няма също и значение кога си кандидатствал . Прочети формата AN и гандънса към нея. Там всичко е написано.

и непременно карта за пернанент резиденсе.

3. БЛАГОДАРЯ nesi thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! SarahJane liked this post
    Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Благодаря Зара, прочетох ги, но не ми е ясно какви документи да представя.
    Има ли някой емплои подал наскоро и получил британско гражданство? Какви документи представихте?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Е все някой може да ни съжали и да опише по-подробно какви документи трябват.

Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

И аз се надявам, макар че доколкото познавам българската психология нямам големи надежди :-)

UK
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Няма как някой да напише,защото ако си емплоии са едни , ако си селф емплоии други. Няма също и значение кога си кандидатствал . Прочети формата AN и гандънса към нея. Там всичко е написано.

и непременно карта за пернанент резиденсе.
    Това е отговора...

8. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Гледам около 400 българи са прочели въпроса и се чудя от тези 400 нито един ли не кандидствал за британско гражданство ?

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Гледам около 400 българи са прочели въпроса и се чудя от тези 400 нито един ли не кандидствал за британско гражданство ?
    Ами аз, например, съм кандидатствала за гражданство, но не на основание, че съм employee, това първо. Второ, кандидатствах с предишния вариант на апликацията, там, например, не се искаше да имаш Permanent Residence, т.е. тази сега е друга- как да те посъветвам? Новият вариант е на един месец, пресен-пресен, издаден е октомври 2015-та. За да ти отговоря, трябва да изчета всичко от а до я много внимателно, за да мога да преценя какви документи ще очакват от тебе, ама това е време и труд - освен самата молба има още 2 съпътстващи документа, които също вероятно имат изменения и също са си дългички, така че си е доста четене. Вероятно, този новият вариант ще го прочетат само тези, които ще кандидатстват оттук нататък и тези, които си изкарват хляба чрез подаване на документи на други срещу заплащане.

Ако ги изчетеш и ти останат само някакви малки въпроси, вероятно някой от тях може да се смили да ти отговори, но да очакваш да ти напишат всичко.... не знам. Успех.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

11. БЛАГОДАРЯ Zara, juld thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zhb, treven, musi liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здр, аз скоро кандидатствах.
    За всеки кандидатстваш е различно, прочетохте ли всички теми тук, има много инфо и ясно обосновани отговори. Никой няма да ви каже какви точно документи. Има хора, на които това им е работата и следователно трябва да заплатите за услугата. Препоръчвам ви да прочетете тук , в immigrationboard , AN form i guide и ако не сте сигурни подайте чрез NCS , като им занесете всички ваши документи, те знаят какво да ви копират.
    Аз кандидатствах на база селф емплойд, преди новостите от 12.11.2015. След като изчетох всички теми тук ми стана доста ясно какви документи са ми нужни.
    Наготово безплатно няма и никой не ни е длъжен да ни помага. Четете, смятам че ще се справите, така както всички питащи тук. Успех!

13. БЛАГОДАРЯ juld thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, treven liked this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Аз съм кандидатствала през Август 2014, на основание смес от емплоймент и селф-емплоймент. Как бих могла да помогна? Всеки случай е индивидуален.

На първо време си разпечатай формата и си я попълни за себе си- чернова. Където не ти е ясно, си напиши питанки. После си разпечати буклета и гайданса.
    Прочети ги мноого бавно и си попълвай местата във формата, където си сложила питанки.

Прочети много бавно всички теми във форума, които се отнасят за гражданството.

Ако все пак нещо остане неясно, попитай тук, но с по- конкретен въпрос. За да получиш възможно най- добрия съвет, трябва да ни разкажеш кой си и за какво се бориш, с какво разполагаш.

Трябва да обмислиш всичко много добре, да си последователна и да си погледнеш апликацията с очите на проверяващия.

Документите са много- около 3 килограма. Никой няма да чете толкова много, но ги сортирай и надпиши прегледно.
    Обезателно напиши придружително писмо, ако не ти стигне страницата за допълнителни обяснения. Напиши им списък- изпращам ви това и това- еди си колко страници, друго- еди си колко страници, и т. н.

На мен ми загубиха документи, които бях изпратила отделно, няколко дни след формата. Бях написала на плика за кого са- три имена и дата на раждане.
    Никога повече не ги видях. Твърдяха, че са ми ги върнали с големия пакет.

Затова, три пъти провери и си опиши всичко, което пращаш. направи си копия.Запази си копие от формата. После, живи- здрави, на интервюто за паспорт ще ти задават въпроси от формата ти.

Успех!
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

15. БЛАГОДАРЯ juld, cocaloca, Lucky Girl, Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! juld, Мила, treven, musi liked this post
    Recommend Lucky Girl recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Прочели те темата също търсят същата информация

Нов потребител Аватара на golqmoto.pile
    Post Thanks / Like

Стандартните документи са доказателство за адрес, поне 2 броя различни писма или договори за всяка от 5те години, здравна застраховка или ЕЗК, доказателство как сте се издържали през тия 5 години, паспорт, паспортни снимки, някакви пръстови отпечатъци май също искаха, които се правят в пощата. Това се сещам набързо, което искат за ПР, преди да подадете док. за гражданство. Различни са документите за всеки случай, кажете поне работещ ли сте, на бенефити, студент? И как ще си минете теста на английски, като не знаете дори в кой сайт да влезете и да си изтеглите формата? Ето ви линк, на който има списък с нужните документи, както и обяснения как да се попълни апликацията + самата апликация. https://www.gov.uk/government/public...itizen-form-an

kъртача Аватара на radipopa
    Град
    leyton
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от golqmoto.pile Виж мнението
    Стандартните документи са доказателство за адрес, поне 2 броя различни писма или договори за всяка от 5те години, здравна застраховка или ЕЗК, доказателство как сте се издържали през тия 5 години, паспорт, паспортни снимки, някакви пръстови отпечатъци май също искаха, които се правят в пощата. Това се сещам набързо, което искат за ПР, преди да подадете док. за гражданство. Различни са документите за всеки случай, кажете поне работещ ли сте, на бенефити, студент? И как ще си минете теста на английски, като не знаете дори в кой сайт да влезете и да си изтеглите формата? Ето ви линк, на който има списък с нужните документи, както и обяснения как да се попълни апликацията + самата апликация. https://www.gov.uk/government/public...itizen-form-an

земи са скрий ей не говори глупости и не подвеждй хората...
    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Възпитавал ме е най -жестокия родител - живота! За най -тежките си уроци съм платил с кръв! За най -големите си успехи съм губил приятел!
    А ти реши, че с нож в гърба ще ме нараниш ?!?!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ще е хубаво да има тема в която се разисква стъпка по стъпка какво трябва да се направи за натурализация! Към момента ние сме с пр от почти една година, тест по английски взет вчера(чакаме документа), в петък е life in uk test, интересно ми е като документи пак ли ще трябва да се пращат доказателства за всичките 6 години или пр-а сам по себе си доказва първите 5, и трябва да пратим документи само за последната 6та година???

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Ще е хубаво да има тема в която се разисква стъпка по стъпка какво трябва да се направи за натурализация! Към момента ние сме с пр от почти една година, тест по английски взет вчера(чакаме документа), в петък е life in uk test, интересно ми е като документи пак ли ще трябва да се пращат доказателства за всичките 6 години или пр-а сам по себе си доказва първите 5, и трябва да пратим документи само за последната 6та година???
    Прав си, но в този подфорум има закачени доста теми, включително и за често задавани въпроси за гражданството. Формулярите за гражданство вървят с още 2 съпровождащи ги документа, guide и booklet, които се изменят периодично и затова трябва да се четат последните версии. В тях изчерпателно е казано точно какво се иска във всеки различен случай.

В момента още не е ясно как settled status ще води до гражданство, засега все още важи PR, но то ще отпадне до месеци. Като се публикуват новите неща, ще направим тема.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря Мила! Няма ли начин старите теми, които не са валидни вече да се набутат в форум стари теми и да не объркват допълнително така или Инъче объркания български народ

Sent from my iPhone using Tapatalk

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Моя позната преди 3 седмици ,след консултация с NCS попълни първо апликацията за гражданство online.Те са и казали,че това е най добре да се направи.
    Парите бяха изтеглени веднага след подаването ма апликацията online ,което много ме учуди.
    После с разпечатката и всички необходими документи отиде до NCS ,които провериха и изпратиха апликацията.
    Още в NCS са подали и апликация за паспорт(??преди да има резултат за гражданство-и това ме учуди ),За паспорта също е платила

PS не мислете,че не искат да ви помогнат в този форум
    Това не е и от комерсиализъм.Апликацията е много дълга,като обяснение и попълване
    Не е възможно да се направи “стъпка по стъпка”
    Прочетете я,хубава идея беше казана по горе да я попълните на “чернова” и ако нещо остава празно,ако се колебаете -питайте.На конкретни въпроси ,ако някой знае ще отговори.
    Успех
    Последно редактирано от musi : 18-09-2018 на 08:12

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

23. БЛАГОДАРЯ lordm, Мила thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Благодаря Мила! Няма ли начин старите теми, които не са валидни вече да се набутат в форум стари теми и да не объркват допълнително така или Инъче объркания български народ

Честно казано, ако си го докарал до гражданство , би трябвало лесно да се оправиш..

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не е обяснено еднозначно и затова аз изпратих отново документи за всичките години.
    Току що получих потвърждение, че апликацията ми е успешна.

26. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Направихме това, когато за българите отпаднаха ограниченията за работа в Кралството, вече не се изискваше регистрационен сертификат за започване на работа, но си остана изискването да си работил законно, т.е. да си имал сертификат за онова време.

Въпросът е, че с годините се добавят нови неща към кандидатстването, а не отпадат кой знае колко - например, се добави отделен изпит по език, после изискване за документ за ПР и т.н. Ако намериш теми, които ти се виждат невалидни, пусни ми ги на лични, ще ги "приберем". Сега след въвеждането на settled status вероятно ще е пак друга процедурата, но когато излезе окончателно и обвръзката с гражданството, ще направим тема и ако трябва подфорум и тема за гражданството при новото положение.

Ако имаш конкретни въпроси, които те притесняват, цитирай точно тях и ще получиш отговори.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 6
    Последно мнение: 27-12-2013, 14:25
  2. При какви случаи имаме отказ за натурализация (британско гражданство)
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Британско поданство
    Отговори: 8
    Последно мнение: 31-10-2012, 12:54
  3. Документи за британско гражданство
    От srs във форум Британско поданство
    Отговори: 0
    Последно мнение: 04-08-2010, 11:37
  4. Британско гражданство
    От helen_b във форум Правна
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-11-2009, 21:03

Отметки