Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 34
    Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Чувство за вина...прераждане

Доста се преплитат май... За кармата най-точно може да отговори някой, запознат по-дълбоко с будизма ,макар, че вече тази тема не е приоритетна само за будистите.
    Наскоро прелистих една книга на Верeщагин (не помня заглавието й) и попаднах на тезата, че кармата всъщност се натрупва от нашето чувство за вина. Все още мисля по темата...
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

Напреднал Аватара на sunrise
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Чувство за вина...прераждане

Сигурно има и по-запознати с тая материя но не искат да пишат.Моето непрофесионално мнение е,че не чувството за вина а самата вина която имаме е определяща за кармата.
    Всъщност вярвате ли в прераждането?
    И дали животът според вас продължава след смърта...или не,споделете.

Косач на души Аватара на Косата
    Post Thanks / Like

az NE vjarvam v podobni prostotii! kvo te interesuva dali 6te se prerodi6 /za vjarva6tite v glupostite de/, sled kato njama da znae6, 4e si ti!?

Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sunrise
    Сигурно има и по-запознати с тая материя но не искат да пишат.Моето непрофесионално мнение е,че не чувството за вина а самата вина която имаме е определяща за кармата.
    Всъщност вярвате ли в прераждането?
    И дали животът според вас продължава след смърта...или не,споделете.
    И според мен е така, затова пуснах темата. Но честно казано не съм запозната с теорията на Верещагин. Като гледам, и други не са
    Дали живота продължава след смъртта? Вероятно да, но под друга форма. Душата ти вече няма тяло. А нали тя може да се развива и учи само в тяло...
    ...каква полза от това, че съм се прераждал преди, като сега не си спомням. Май е свързано със стремежа ни към съвършенство. Затова и не трябва да си спомняме. Истинското оцелява винаги.
    Всъщност най-простичко е да кажа кога има хармония - когато има любов (но не първичната), когато егото избяга от теб, когато се отърсиш от суетата.
    Последно редактирано от lady : 10-02-2006 на 07:55
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.

5. БЛАГОДАРЯ llyudo58 thanked for this post
    Косач на души Аватара на Косата
    Post Thanks / Like

Според мен не е толкова важно дали ще се прероди човек, его, и т.н. По-скоро трябва да си насочи вниманието към въпроса ЗАщО Е СЪЗДАДЕН И С КАКВА ЦЕЛ?! Защо има 2 пола, защо и кой ни е дарил с възможността да мислим и да разсъждаваме, каква е целта на нашето съществуване, защо използваме само около 3-4 % от капацитета на човешкия си мозък, защо, защо, защо...? Има природни закони, има и физични, и химични, и т.н. Но законите са наложени от някои, от нещо, обстоятелства, и т.н. Кой е причината да има такава "хармония", такива закони, защо са ни, с каква цел? Душата на човек оставала и след смъртта му, друга вариация на живот, и т.н. Така ни се иска! Като на всеки друг човек, и на мен ми е интересно да науча нещо повече за полтергаист, за духовете /най-вече/, появяващи се на избрани от "тях" хора. Но някакси не мога да напража връзка м/у това и прераждането на душата. Какво представлява тогава душата? Материя? Антиматерия? последното със сигурност не е /поне според физиката/, вид energy, което НЯКОИ НАПРАВЛЯВА? Съгласен съм, че има безброй много неща, които човечеството тепърва има да "открива", които сега никoй не може да обясни, само хипотеза да изкаже може. Но всичко, което човек "открива" според мен той не го открива. Затова поставям и кавички. човек нищо не открива!!! НЯКОЙ МУ го дава, някой му подсказва, някой му го пуска като знание, а не че самият човечец е велик и прави епохални открития. Това означава, че някои ни направлява, че този НЯКОИ ни е създал. С каква цел обаче? И не са ли това извънземните? А тях кой ги е създал? Ние не можем да си отговорим на тези въпроси, защото НЕ НИ Е ПОЗВОЛЕНО, НЕ НИ Е РАЗРЕшЕН ДОСТЪПА до тази информация. От кого? От Господ, от извънземните, от природата?...
    Последно редактирано от lady : 10-02-2006 на 14:55 Причина: кирилица

7. БЛАГОДАРЯ lady, dianaiv83, llyudo58, zmei4o_pk, няма thanked for this post
    Post Thanks / Like

Qpr в твоя пост засегна няколко теми които силно ме вълнуват.Скоро четох книга на Лиана Антонова,книгата се казва''Прозорец към космоса'' като подзаглавие пише ''нови срещи с извънземни първи стъпки към извънземното''.Книгата е издадена 1994год.В нея авторката започва да описва нейните контакти с извънземен разум,описва срещите си с духове.Дава обяснение доколкото и е възможно,понеже това е първата и книга и според нея все още не може да предаде пълната информацията дадена и от извънземните,а и ние хората не сме достатъчно духовно''узрели'' за да асимилираме истината.Авторката дори лекува тежко болни с помоща на извънземните.
    Има космически закон за причина и последица.''Когато нещастието е последица от тежки грехове е трудно да бъде преодоляно''-кармата.
    Според авторката човечеството е било(тогава 94год) пред катаклизъм.
    За книгата бих ви описала повече ако ми позволите.

Господ е в началото на всичко,той е нашият създател.
    За извънземните ще кажа,че наистина ще е загуба на пространство ако някъде в космоса няма разумни същества.Аз лично вярвам,че ги има!
    Душата след смърта на човек или се преражда или отива в друго измерение,в зависимост от това дали човека и преминал но по-горно духовно ниво.
    Аз знам за случки с духове и то на лични мои познати на които вярвам,но не съм сигурна тук или в друга тема да пиша.
    Лично аз пряк контакт съм нямала,не съм видяла нищо,но ми са се случвали неща за които колкото и да се опитвам немога да си дам логично обяснение.Сигурна съм че и на вас са се случвали такива неща!
    Обяснили ли сте си ги по някакъв начин?
    Друга тема за разискване:
    Сънищата-вярвяте ли че те ни показват нещо или са само плод на нашето подсъзнание изразяващо неща които са се случили през изминалия ден.
    Имали ли сте чуството,че виждате не за първи път непозната гледка или случка,сякаш и преди сте били там.
    Споделете ще бъде интересно!

9. БЛАГОДАРЯ dianaiv83 thanked for this post

Post Thanks / Like

чувството за вина е следствие на собствените ни постъпки и нежеланието ни да ги приемем

абе въобще това преплитане на идеи от различни религии не мога да го разбера
    науката един ден ще даде обяснение всичко което се случва около нас , това е неизбежно, дори и понятието 'БОГ',всичко е въпрос на време.

Град
    London
    Post Thanks / Like

Това, за преплитането на религите наистина е доста неразбираемо. Що ли толкова четем, че да се объркваме?

Напреднал Аватара на dolphain
    Град
    East Midlands
    Post Thanks / Like

sunrise Лиана Антонова има и други книги на тази тема ,но в днешно време човек може да намери много книги на тази тема.Препоръчвам Разговори с Бога на Нийл Доналд Уолш(които има интерес да свирне имам ги всичките)Също така Орелът и розата на Роузмари Алтеа е интересна и дава доста отговори на търсещите и жадните за знания.(и нея имам)
    Само до преди 10-15 години такива теми на разговор биха били невъзможни но сега все повече хора се "събуждат" и се опитваме да си припомним тожа което нашите души винаги са знаели-истината за това кои сме ,от къде идваме и защо сме тук.Же;ая много Светлина ,Любов и Мъдрост по пътя на всички .

13. БЛАГОДАРЯ dianaiv83 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dolphain
    sunrise Лиана Антонова има и други книги на тази тема ,но в днешно време човек може да намери много книги на тази тема.Препоръчвам Разговори с Бога на Нийл Доналд Уолш(които има интерес да свирне имам ги всичките)Също така Орелът и розата на Роузмари Алтеа е интересна и дава доста отговори на търсещите и жадните за знания.(и нея имам)
    Само до преди 10-15 години такива теми на разговор биха били невъзможни но сега все повече хора се "събуждат" и се опитваме да си припомним тожа което нашите души винаги са знаели-истината за това кои сме ,от къде идваме и защо сме тук.Же;ая много Светлина ,Любов и Мъдрост по пътя на всички .
    Много правилно се изрази,много хора почнаха да се събуждат,но още като се отвори дискусия за това се почва едно преплитане на мнения,едните стоят твърдо и само зад Библията,другите освен в Библията вярват и търсят отговори които не могат да се обяснят само с Библията.И се започва една разправия.
    Знам че Лиана Антонова има още книги но в момента нямам нищо нейно тук.Интересувам се и от другите книги които посочваш.
    И добре дошъл във форума

Град
    East Midlands
    Post Thanks / Like

Smile Re: Чувство за вина...прераждане

sunrise благодаря а за книгите нямаш проблем когато решиш винаги мога да ти ги услужаОрелът и розата е написана от англичанка която е медиум.Когато за първи път я прочетох преди около 10 години разбрах за съществуването на spiritualist church в Англия и естествено едно от първите неща които направих когато доидох тук е да потърся такава.Ходил ли е някои на такава църква тук?

Старо куче
    Post Thanks / Like

sunrise благодаря а за книгите нямаш проблем когато решиш винаги мога да ти ги услужаОрелът и розата е написана от англичанка която е медиум.Когато за първи път я прочетох преди около 10 години разбрах за съществуването на spiritualist church в Англия и естествено едно от първите неща които направих когато доидох тук е да потърся такава.Ходил ли е някои на такава църква тук?
    Аз не съм ходила и незнам къде е или поне за момента не се сещам,но мога да ти препоръчам това:http://www.collegeofpsychicstudies.c...lege/home.html
    http://www.findhorn.org/about_us/display_new.php
    http://www.communigate.co.uk/london/...ch/index.phtml
    Последно редактирано от Mystic : 01-05-2006 на 22:01
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

Град
    East Midlands
    Post Thanks / Like

По въпроса за spiritualist church -Мога само да кажа ,че всеки които вярва в "живот след смърта" ще разбере че точно това е мястото където се събира с хора от неговата "кръвна група"така да се каже.На всяка служба идва Гост медиум които дава messageот твои близки ,приятели от ,които са "от другата страна"Всеки които вярва че живота не приключва с умирането на физ.тяло ще разбере за какво говоря.Освен това се прави Open circle или Development circle,където започваш да рзвиваш и използваш своята енергия ,ако мога така да се изразя.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ето тази книга може да накара всеки да използва повече от 5% от мозъчния си капацитет (поне за кратко)

http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=15241

19. БЛАГОДАРЯ lady thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от munchkin
    Ето тази книга може да накара всеки да използва повече от 5% от мозъчния си капацитет (поне за кратко)

http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=15241
    Благодаря за линка!Обаче моето мнение е,че за да разбереш за какво става въпрос е по-добре да спреш да използваш и тези 5%.
    Да може да си на повече и от 2 места едновременно и за това определено не ти трябва какъвто и да е процен от мозъка.Всяка една душа може да прави това и го разбира когато умре физически.Някой като светците например го правят и приживе,но за това се иска да помниш и да си с отворено съзнание.
    Последно редактирано от Mystic : 04-05-2006 на 22:55
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

21. БЛАГОДАРЯ lady thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mystic
    ...Обаче моето мнение е,че за да разбереш за какво става въпрос е по-добре да спреш да използваш и тези 5%.....
    аз мисля, че именно мозъчната дейност е отражението на душата в материалния свят. това е уникалната способност на живата материя да манипулира обкръжението си с цел оцеляване, а при интелигентните форми на живот - и прогресиране. по тази причина може да се приема и за вярно твърдението, че дори и растителния свят е одухотворен по някакъв, все още неразгадан, начин.

Град
    East Midlands
    Post Thanks / Like

munchkin не съм я чела тази книга,но темата не е нова-за паралелните светове и за това че частица от нашата душа живее във всеки.Навремето може би преди 10-12 год излязоха едни книги на Долорес Кенън-американка мисля че беше психиатър,която използва регресивната хипноза и изпраща обектите си на изследване(хората които вземат участие )във времето на Нострадамус.Целта и беше разтълкуване на квадрините му,но тя искаше това да доиде от първоизточника-разбирай Нострадамус.Колкото и налудничаво да звучи може би за много хора обектите които са правили регресията разказват как се срещат с него в различни етапи от неговия живот.И самия Нострадамус ги приветства когато установи контакт с тях"Добре дошли духове от бъдещето".И още им е казвал че те не се срещат с духа на Нострадамус ,а със самия Нострадамус живеещ в 16 век.Срещали са се с него във времето когато още не е започнал да пише пророчествата си ,също и на преклонна възраст,когато тои им е разяснявал значението на написаното.Препоръчвам я горещо.Та да се върнем на въпроса де-за паралелните светове-може би някъде вляво или вдясно от нас се намира точно света на Нострадамус-на една ръка разстояние дето се вика.

Старо куче
    Post Thanks / Like

по темата има много спекулации от всякакъв характер.... а аз бих препоръчал книгата на всеки, аз лично я прочетох на един дъх за една вечер

Старо куче
    Post Thanks / Like

munchkin не съм я чела тази книга,но темата не е нова-за паралелните светове и за това че частица от нашата душа живее във всеки.Навремето може би преди 10-12 год излязоха едни книги на Долорес Кенън-американка мисля че беше психиатър,която използва регресивната хипноза и изпраща обектите си на изследване(хората които вземат участие )във времето на Нострадамус.Целта и беше разтълкуване на квадрините му,но тя искаше това да доиде от първоизточника-разбирай Нострадамус.Колкото и налудничаво да звучи може би за много хора обектите които са правили регресията разказват как се срещат с него в различни етапи от неговия живот.И самия Нострадамус ги приветства когато установи контакт с тях"Добре дошли духове от бъдещето".И още им е казвал че те не се срещат с духа на Нострадамус ,а със самия Нострадамус живеещ в 16 век.Срещали са се с него във времето когато още не е започнал да пише пророчествата си ,също и на преклонна възраст,когато тои им е разяснявал значението на написаното.Препоръчвам я горещо.Та да се върнем на въпроса де-за паралелните светове-може би някъде вляво или вдясно от нас се намира точно света на Нострадамус-на една ръка разстояние дето се вика.
    Душата има право на избор и ако има желание да живее в няколко паралелни живота просто го прави.Може да е и в различни галактики ,въпрос на желание.Не всяка душа избира да живее така,може и да е само с един живот,например тук на Земята.Друг е въпроса че времето като мерителна еденица съществува само за нас хората,затова ни е и трудно да проумеем как може минало,настояще и бъдеще да се случват сега едновременно в този момент.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Чувство за вина...прераждане

Чувството за вина е въпрос на предразсъдъци в съответната култура. В канибализма изяждането на себеподобния не води до чувство за вина. Прераждането има две форми - Създаването на поколение е най-прякото възможно прераждане. Другият вариант е включването в хранителната верига, т.е. минерализация след смъртта и с помощта на случайността към химията на живата материя.

Post Thanks / Like

Никой не споменава няколкото тома на Сергей Н.Лазарев "Диагностика на кармата". До преди около 3 години имах възможността/а вероятно и необходимостта/да чета подобен тип литература/и дойдох до извода да не отричам нищо окултно ,макар и да няма преки/научни/доказателства за него.

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от miller Виж мнението
    Чувството за вина е въпрос на предразсъдъци в съответната култура. В канибализма изяждането на себеподобния не води до чувство за вина. Прераждането има две форми - Създаването на поколение е най-прякото възможно прераждане. Другият вариант е включването в хранителната верига, т.е. минерализация след смъртта и с помощта на случайността към химията на живата материя.
    чуството за вината си има цоциален и индивидуален характер.и при двата случая опира до настройки на характера.у различни индивиди е представено с различна сила.предполагам може да се контролира.
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bg2007_a Виж мнението
    Никой не споменава няколкото тома на Сергей Н.Лазарев "Диагностика на кармата". До преди около 3 години имах възможността/а вероятно и необходимостта/да чета подобен тип литература/и дойдох до извода да не отричам нищо окултно ,макар и да няма преки/научни/доказателства за него.
    Лазарев спрях да го чета, защото усетих нещо комерсиално, проилюминатско в книгите му. Не че съм Тома неверни, но колкото и книги да съм изчела, нито една не мога да приема сляпо на 100%. Понякога ми се е случвало да съм прочела цяла книга заради едно изречение, помогнало ми да наместя пъзела.
    p.с. хехехе, няколко гподини след като съм пуснала темата виждам, че съм си отговорила вече на някои въпроси.

30. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Чувство за вина...прераждане

Цитирай Първоначално написано от dolphain Виж мнението
    А някой посещавал ли е spiritualist church тук ? Ако има такива нека споделят как са се чувствали и дали това не е вид секта ...

Ето и един сайт за духовна литература
    Книги на български език

Напреднал Аватара на komshiqta
    Post Thanks / Like

Егаси ти му и работата сложна система ....
    Според мен душата на човек остава в реалния свят , незнам дали тя разбира че е умряла , дали помни че е била в човешко тяло .... незнам но мисля че някак си пада голям товар от душата на човек когато умре ( за мъж около 80-90 кила не е малко да разтовариш ) но според мен душата продължава да контактува с душите на живите ...... Аз принципно незнам дали аз съм го чул ,прочел или незнам но мисля че когато чеовек заспи душата му си почива от товара който носи през цялото време ..... понякога си мисля че когато спя душата ми отива някъде с приятели -души и цъкат карти примерно и си почиват съня е само за тялото на човек за да може душата да си почине от тялото ..... много пъти ми се е случвало да ме будят дълго време и според мен е в следствие на това че душата докато се върне където и е мястото ..... Според мен края на светът ще настъпи когато човек си отговори на всички тези въпроси и това стане известно на човечеството защото тогава то няма да има на къде да се развива ...... така че не бързайте да намирате отговора на тези въпроси ....

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Блог във форума
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 03-12-2012, 22:38
  2. Отговори: 7
    Последно мнение: 18-02-2011, 00:05
  3. Блог за кандидатстване
    От eny_niya във форум Образование в UK
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-11-2010, 18:10
  4. Любовта е само чувство