Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 7 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 161
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: 365 Resources & Recruitment ???

Цитирай Първоначално написано от П.Димитров Виж мнението
    Разбира се - пиши ми на лична , повече информация тук няма да давам - нямам време за празни приказки, каквото явно имат някои потребители с идиотски имена

Mind the language darling....и като те изработят да не дойдеш тук да хленчиш.....като са читави, сподели инфо...празни приказки си приказвай на себе си, аудиторията нема нужда от такива. Форума е за взаимопомощ , а твоята явно се измерва да зарибиш някой на лични....

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Аз не мога да разбера защо се връзвате на тия агенции. Значи английски работодател ако му трябват хора, веднага ще си вземе някой който живее тук, за какво му е българин, явно работата е абсолютна мизерна и никой не се навива да я работи.
    Ти пък що...ясно е,че господина е свързан с тази т.нар компания, ама компанията дали знае е отделен въпрос.

Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Твое право е да не искаш да даваш информация , само , че нали се сещаш , че не всички пасем тревица. С акунт регнат Ноември 2015 и няколко фалшиви мнения , колкото за замазка и веднага в темата за агенцийката. Колко удобно .

Арая, то до Януари може вече всички да се изнасяме към Чалгария, презряната и от от бога държава , войната чука на вратата , а след тая повярвай ми Албиона не е сред местата на които е желателно да те завари.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да спрем да живеем ли? Всичко може да се случи.

Иначе ще кажа какво казаха от агенцията - позициите са предимно пикъри и пакъри в различни складове, до началото на декември могат да заминат тези, които искат да го направят веднага, както и тези, чийто английски не е никак добър. Който иска другата година - трябва да е в началото на януари и да има добър английски, друг вариант е вече след март-април, нещо такова. Това е най-общо казано, ставката е минималната за UK, предлагат помощ за квартира при нужда, която се заплаща, разбира се, ако можеш сам да се справиш - ок, аз например не мога. Въпросът ми е доколко самата фирма е коректна и дали има някой, на когото точно тази фирма е намирала работа.
    И защо трябва все така грубо и с лошо? Ами кажете си мнението без обидния тон и снизходителното отношение, доста е неприятно и непровокирано.

5. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от araya Виж мнението
    Да спрем да живеем ли? Всичко може да се случи.
    Иначе ще кажа какво казаха от агенцията - позициите са предимно пикъри и пакъри в различни складове, до началото на декември могат да заминат тези, които искат да го направят веднага, както и тези, чийто английски не е никак добър. Който иска другата година - трябва да е в началото на януари и да има добър английски, друг вариант е вече след март-април, нещо такова. Това е най-общо казано, ставката е минималната за UK, предлагат помощ за квартира при нужда, която се заплаща, разбира се, ако можеш сам да се справиш - ок, аз например не мога. Въпросът ми е доколко самата фирма е коректна и дали има някой, на когото точно тази фирма е намирала работа.
    И защо трябва все така грубо и с лошо? Ами кажете си мнението без обидния тон и снизходителното отношение, доста е неприятно и непровокирано.
    Благодаря за инфото
    Това са приказки, като цяло пожелагелни ... За заплащането - ясно, за езика - съмнително е, че ще протежират някой с лош английски - в складовете менаджерите са англичани. За квартирата какво обещават - помощ или съдействие? Щото разликата в нюансите е голяма. За сам изобщо не се говори - нямаш ли история и/или много кеш - никой не може.
    Колкото до дебата - това ако са лоши тон и отношение - почакай, като дойдеш ще откриеш нови хоризонти.

Пожелавам ти само успехи.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

7. БЛАГОДАРЯ araya thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мерси

За квартирата - предлагат да ти намерят квартира срещу 120 паунда такса (не разбрах дали те го вършат това или те свързват с друга агенция, на която плащаш въпросната такса), което ме устройва, тъй като ще ме посрещнат и от автобуса/влака. На първо време е вариант за човек като мен - без познати там, за първи път отивам, супер притеснено ми е и как ще стигна до там (Wolverhampton). Естествено, че ще е в shared house и изобщо нямам големи очаквания, имам някаква представа как стоят нещата в това отношение.

За работата също нямам нереалистични очаквания, не хвърча в облаците, вероятно и оувъртаймът ще се плаща по стандартната ставка... Ще опитам, просто се чудех дали някой е работил с агенцията, явно не.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Какво точно искаш да кажеш? И защо смяташ, че компанията не е читава, имаш конкретни причини или просто типичната хейтърска мнителност? Не се заяждам, наистина, ще съм благодарна ако знаеш нещо конкретно и го споделиш, защото утре си купувам билета, да не се мина
    В този форум, за съжаление, са се появявали нееднократно хора, които твърдят, че са кандидати за работа чрез дадена фирма и след това се е разбирало, че са всъщност представители на фирмата, на които част от работата им е да лъжат хората и да пишат добри мнения за фирмата... Потребителят е груб, наистина, но, за жалост, истината е понякога дори още по-груба...

Арайя - пиши ми на лична - да не дразним идиота...
    Аз не съм от хейтърите, но да си призная, такова поведение предизвиква съмнения за намеренията ти Уж идваш във форум, от който се надяваш да получиш информация, но не желаеш да споделиш, на свой ред? Мммм? Или само на лични с 1-2-ма души...? Нали си наясно, че информация за дадена фирма се събира в подобни теми само когато хората споделят какво са видели? Независимо от това, кой какво казал-рекъл, мнението на очевидците е най-ценно?
    Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Благодаря за инфото
    Това са приказки, като цяло пожелагелни ... За заплащането - ясно, за езика - съмнително е, че ще протежират някой с лош английски - в складовете менаджерите са англичани. За квартирата какво обещават - помощ или съдействие? Щото разликата в нюансите е голяма. За сам изобщо не се говори - нямаш ли история и/или много кеш - никой не може.
    Колкото до дебата - това ако са лоши тон и отношение - почакай, като дойдеш ще откриеш нови хоризонти.

Подобни фирми и компании разчитат много на хора, които не говорят английски и с години могат да работят на най-ниското възможно заплащане, по много часове. Познавам хора, които казват - след няколко години работа в подобни фирми научих по-скоро полски, но не и английски, защото супервайзорите са поляци, а работещите са от цяла Източна Европа, а има само един местен. Хората, с които съм говорила, не говорят добър английски, дори и след години пребиваване тук и затова си остават на тази или друга много подобна работа. Някои от тях са доволни, защото осъзнават ограниченията си, а и в родната си страна нямат много други възможности.

araya, да разбирам ли, че пикърите ще работят във ферми? И аз пожелавам да постигнете това, към което се стремите.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

10. БЛАГОДАРЯ araya thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Какво точно искаш да кажеш? И защо смяташ, че компанията не е читава, имаш конкретни причини или просто типичната хейтърска мнителност? Не се заяждам, наистина, ще съм благодарна ако знаеш нещо конкретно и го споделиш, защото утре си купувам билета, да не се мина
    В този форум, за съжаление, са се появявали нееднократно хора, които твърдят, че са кандидати за работа чрез дадена фирма и след това се е разбирало, че са всъщност представители на фирмата, на които част от работата им е да лъжат хората и да пишат добри мнения за фирмата... Потребителят е груб, наистина, но, за жалост, истината е понякога дори още по-груба...

Арайя - пиши ми на лична - да не дразним идиота...
    Аз не съм от хейтърите, но да си призная, такова поведение предизвиква съмнения за намеренията ти Уж идваш във форум, от който се надяваш да получиш информация, но не желаеш да споделиш, на свой ред? Мммм? Или само на лични с 1-2-ма души...? Нали си наясно, че информация за дадена фирма се събира в подобни теми само когато хората споделят какво са видели? Независимо от това, кой какво казал-рекъл, мнението на очевидците е най-ценно?
    Благодаря за инфото

Подобни фирми и компании разчитат много на хора, които не говорят английски и с години могат да работят на най-ниското възможно заплащане, по много часове. Познавам хора, които казват - след няколко години работа в подобни фирми научих по-скоро полски, но не и английски, защото супервайзорите са поляци, а работещите са от цяла Източна Европа, а има само един местен. Хората, с които съм говорила, не говорят добър английски, дори и след години пребиваване тук и затова си остават на тази или друга много подобна работа. Някои от тях са доволни, защото осъзнават ограниченията си, а и в родната си страна нямат много други възможности.

araya, да разбирам ли, че пикърите ще работят във ферми? И аз пожелавам да постигнете това, към което се стремите.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

12. ХАРЕСВАМ! araya liked this post
    Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Това , че за Декември ги вземат и без английски е обяснимо. Всичко е заради тъй наречената Christmas rush , всеки коийто е работил в складове, дори и в България знае за какво става въпрос по това време .При нас в Теско е същото.В момента панически се наема куцо и сакато - латвийци , литовци , поляци, словаци , шотландци , само азербайджанци май не са наемали още. Преди дни един латвиец ме караше да му обснявам , какво пише на едно от съобщенията, които получаваме от време на време от мениджърите на скенерите с които работим . Обърнаха го на латвийско кралство в това депо и то поне да наемаха качествени работници, а то само идиоти , дето по цял ден ти тровят нервите и постоянно трябва да оправяш след тях бакиите и простотиите , които вършат. Но това е реалността - Светът е голям и идиоти дебнат отвсякъде.

14. ХАРЕСВАМ! Мила, araya liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не, не, няма ферми, става въпрос за работа в складове - TNT, Ocado, The Works и др. За нивото на английския съм сигурна, че е така, както казвате, споменах го просто защото говориха на тази тема.

Моят английски не е лош и се надявам да имам някакъв шанс за нормална работа, а не за тотална експлоатация. Така или иначе искам просто да започна нещо, пък на по-късен етап ще търся друга работа ако тази не ме устройва - там, на място, и вече с NIN и банкова сметка ще ми е доста по-лесно, отколкото ако го правя от тук. Благодаря за пожеланията, имам нужда от доза късмет. В краен случай ще се озова сама в Уулвърхамптън и ще се чудя какво да правя...

16. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Не, не, няма ферми, става въпрос за работа в складове - TNT, Ocado, The Works и др. За нивото на английския съм сигурна, че е така, както казвате, споменах го просто защото говориха на тази тема.

Моят английски не е лош и се надявам да имам някакъв шанс за нормална работа, а не за тотална експлоатация. Така или иначе искам просто да започна нещо, пък на по-късен етап ще търся друга работа ако тази не ме устройва - там, на място, и вече с NIN и банкова сметка ще ми е доста по-лесно, отколкото ако го правя от тук. Благодаря за пожеланията, имам нужда от доза късмет. В краен случай ще се озова сама в Уулвърхамптън и ще се чудя какво да правя...
    Ако имаш добър английски, гледай да не се завреш в някакво малко градче, където няма много други възможности и да се "вържеш" в такава фабрика с години. Попитах за пикърите, защото picker в моите представи е някой, който събира продукция, но се оказа, че не е само това. Тук прочетох още. Ако са обяснили нещо друго или допълнително - обясни на хората?

Гугъл търсачка на форума

Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението

Права сте - просто ме подразни поста на "Щастливият Идиот" - не бива така " с рогите" а и не виждам какво лошо видя това момче във незлобливото ми въпросче, зададено към araya: "а ти кой/коя си ?".

Както и да е - проблема си е негов .

Сега -по отношение на посредниците:

Това е обявата, по която кандидатствах аз: http://www.jobs.bg/f2969697

След два дни ми се обадиха - вчера и ме поканиха на презентация във Варна - днес.

Посетих я - там един мъж, по моему латвиец, представи кратко фирмата, како и възможностите за работа - на настоящия етап предлагат работа в складове около Tamwoth, Wolverhampton като warehouse operative, да - работата е във същите складове, които araya е споменала - TNT, OCADO, THE WORKS, EUROCARPARTS,SAINSBURY`S.

Заплащането е от 6.70 до 9.50 паунда преди облагането, в зависимост от смяната/дневна,нощна/, склада и на какъв договор си.

Предлагат и съдействие за намиране на квартири - както е казал, човека, който отвори темата - по 60 паунда на седмица в shared houses, предплата - 120 паунда.

Към разходите се добавят и 130 паунда за admin fees, и 100 паунда депозит. Тотал = 350 паунда.

Самолетен билет си купуваш сам, пари не искат никакви в България.

Работата е темпорари, с възможност за контракт, различно - някъде след 8 някъде след 12 седмици, според представянето.

Дали са измамници или не - не зная засега, аз така или иначе тръгвам за Англия до седмица - със или без фирма.

Надявам се информацията да е била полезна за създателя на темата, а и на останалите потребители - всъщност това беше причината да пиша, понеже и аз съм в неговото положение.

Хайде, успех и здраве и бъдете повече добри и по-малко - дребнави

19. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, jhoro, araya liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Благодаря за информацията.

Към разходите се добавят и 130 паунда за admin fees, и 100 паунда депозит. Тотал = 350 паунда.
    130-те паунда са незаконна такса, която никой не би заплатил, ако си намери работа чрез агенция тук, във Великобритания. 100-те паунда са за депозит за какво по-точно?

Гугъл търсачка на форума

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Пикъри в складовете са тези, които ходят напред-назад из склада с един хендсет и издирват и вземат стоките за всяка една поръчка.

Иначе като цяло аз лично останах с добри впечатления от презентацията, общо взето това е в резюме - за тази година набират работници до 11 декември, в складове на гореспоменатите компании, заплащането е е от минимално (най-често) до 9,50 паунда на час в зависимост от позицията. 48-60 часа на седмица. За сега заминаващите - може и не особено добър английски, за заминаващите след Нова година - добър английски и не по-късно от 15. януари.
    За предпочитане е пристигането да е през уикенда, всеки понеделник има induction, увериха ме, че няма вариант да пристигна в Уулвърхамптън и да не започна работа. Първите два дена по 4 часа провеждат обучение, за което получаваш документ, не плащаш нищо, но и те не ти плащат, правиш някакъв кратък тест и започваш работа. Плащат всяка седмица.

За квартирата - за когото има нужда от помощ - shared houses, 60 паунда на седмица, в които влизат ток, вода, газ. При пристигането - 120 паунда за наем за първите 2 седмици, 100 паунда депозит, 130 паунда административна такса, общо 350 паунда.

И всичко би трябвало да се развие по следния начин - след разговор/мейл с агенцията купувам билет, пращам копие на мейла им, агенцията ми праща подробна информация кой ще ме посрещне на гарата/автогарата. След пристигането - регистрация в офиса им, induction day, 2 дена обучение, работа.

Мисля, че покрих всичко и съвсем не накратко, извинявам се за дългия пост

22. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

130-те паунда са незаконна такса, която никой не би заплатил, ако си намери работа чрез агенция тук, във Великобритания. 100-те паунда са за депозит за какво по-точно?
    Депозитът е за наема, таксата е за агенцията, която ти намира квартирата, не за намирането на работа.

Сега видях, че и П.Димитров е отговорил сподробности, съжалявам за повторението, но пък няма да си изтрия поста

Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Депозит за наетата стая, възвръщаем при напускане.

За 130 те знам, че са незаконни, но ми решават проблема и с квартирата - излиза, че им плащам на ръка за да ме настанят в някоя тяхна къща. Другата опция е хостел, хотел - приятели - няма, квартира през агенция - договор или референс...
    Все неща, които нямам

Разбира се, и на мене ми се искада съм подсигурен със втори и трети вариант, но - няма.

25. ХАРЕСВАМ! araya liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Пикъри в складовете са тези, които ходят напред-назад из склада с един хендсет и издирват и вземат стоките за всяка една поръчка.
    Пикърите са два вида - едните разнасят новата стока из склада, другите я събират за експедиция.

За предпочитане е пристигането да е през уикенда, всеки понеделник има induction, увериха ме, че няма вариант да пристигна в Уулвърхамптън и да не започна работа. Първите два дена по 4 часа провеждат обучение, за което получаваш документ, не плащаш нищо, но и те не ти плащат, правиш някакъв кратък тест и започваш работа.
    Много фирми плащат И индъкшъна (обикновено само един ден - 4-5 часа) нищо че само обикаляш и ти обясняват + тренировки.

Не разбрах, дали са споменали за банкови сметки - фирмите обикновенно плащат по сметка.

Когато дойдете м Уулвърхямптън - поне се обадете. Може да прескоча и ... да пием по нещо.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

27. ХАРЕСВАМ! Мила, araya liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Депозитът е за наема, таксата е за агенцията, която ти намира квартирата, не за намирането на работа.
    Това са приказки от 1001 нощ - за агенцията. Няма отделна агенция, таксата е за самата агенция, която осигурява работата, тя осигурява и квартирите... Таксата е незаконна, както казах, според законите на UK и България, затова намират начин да прикрият това - работи в България и в подобни страни, тук не минава.... Лично мен такива обяви ме дразнят много, защото тази работа е трудна, ниско заплатена - кой ще ми обяснява, че новодошъл без английски ще го назначат на заплата, по-голяма от минималната? Надявам се хората, които се хващат на такава работа да знаят за каква работа става дума и да могат да я работят поне известно време, защото и предлаганите часове са много, ужасно много. Ако си жена, виж дали става дума за вдигане на тежести - то и за мъж не се препоръчва, но дано поне провеждат обучение и дават помощни средства, че да не си съсипете здравето... Успех!

Гугъл търсачка на форума

29. ХАРЕСВАМ! araya liked this post
    Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Иначе като цяло аз лично останах с добри впечатления от презентацията, общо взето това е в резюме - за тази година набират работници до 11 декември, в складове на гореспоменатите компании, заплащането е е от минимално (най-често) до 9,50 паунда на час в зависимост от позицията. 48-60 часа на седмица. За сега заминаващите - може и не особено добър английски, за заминаващите след Нова година - добър английски и не по-късно от 15. януари.
    За предпочитане е пристигането да е през уикенда, всеки понеделник има induction, увериха ме, че няма вариант да пристигна в Уулвърхамптън и да не започна работа. Първите два дена по 4 часа провеждат обучение, за което получаваш документ, не плащаш нищо, но и те не ти плащат, правиш някакъв кратък тест и започваш работа. Плащат всяка седмица.

За квартирата - за когото има нужда от помощ - shared houses, 60 паунда на седмица, в които влизат ток, вода, газ. При пристигането - 120 паунда за наем за първите 2 седмици, 100 паунда депозит, 130 паунда административна такса, общо 350 паунда.

И всичко би трябвало да се развие по следния начин - след разговор/мейл с агенцията купувам билет, пращам копие на мейла им, агенцията ми праща подробна информация кой ще ме посрещне на гарата/автогарата. След пристигането - регистрация в офиса им, induction day, 2 дена обучение, работа.

Мисля, че покрих всичко и съвсем не накратко, извинявам се за дългия пост
    Тези подробности за теста съм ги пропуснал , но за индъкшаните всеки понеделник и аз получих писмо тази вечер - че всеки понеделник има - сега до 30.11 има в Sainbury`s. Иначе много добре си описала всичко - по-разбираемо от мен - аз съм доста разхвърлян в писането

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Пикърите са два вида - едните разнасят новата стока из склада, другите я събират за експедиция.

Много фирми плащат И индъкшъна (обикновено само един ден - 4-5 часа) нищо че само обикаляш и ти обясняват + тренировки.

Не разбрах, дали са споменали за банкови сметки - фирмите обикновенно плащат по сметка.

Когато дойдете м Уулвърхямптън - поне се обадете. Може да прескоча и ... да пием по нещо.
    Това, което обяснява Жоро за индакшъна е така. Аз съм работила във фирма, която плащаше не само индакшъна, но и shadowing - ходи се с някой от супервайзорите и само се наблюдава, без да се върши нищо. Но понеже е част от обучението, се заплаща, както и времето, през което се провеждат разни обучения за безопасност на труда и т.н., в случая на фирмата, за която работих, се гледаха разни видеоматериали и се попълваха тестове след това. В тази фирма явно това не се заплаща.

Гугъл търсачка на форума

Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Дано да не се окажа прав , но от това което чета много ми напомня на бившата агенция Big Europe , преди това позната и под някои различни имена. Те действаха по абсолютно същия начин .Бяха ми дали грешен адрес дори, като пристигнах , с обещано посрещане ала- бала, накрая стана - оправяй се сам. Няма страшно , ако са те нама да изгорите с много , най- много една -две седмични заплати , преди да решат да се преименуват наново , но дотогава ще имате някой паунд в джоба и ще можете и сами да си намерите работа, складове в ЮК дал бог.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Надявам се хората, които се хващат на такава работа да знаят за каква работа става дума и да могат да я работят поне известно време, защото и предлаганите часове са много, ужасно много. Ако си жена, виж дали става дума за вдигане на тежести - то и за мъж не се препоръчва, но дано поне провеждат обучение и дават помощни средства, че да не си съсипете здравето... Успех!
    Провеждат, казват ти - повече от 14,999 кг няма да вдигаш. Ама като няма кантар - а познай този кашон колко тежи?
    А часовете не са чак "ужасно много" - повечето до 9-10 часа на ден. Плюс 1-2 за отиване и 1-2 за връщане - зависи къде живееш.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Нещо ми мирише на гнило това...презентации на фирма, такса за агенцията, посрещане,настаняване и т.н.
    После 8 седмици работиш и край...не вярвам ,че за това време дори и 500 паунда ще се съберат.
    Т.е. ти даваш 350...след 8 седмици имаш 500.
    Не ми изглежда читава за 150 - 200 паунда профит цялата работа...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мила, аз съм с идеята, че това ще е темпоръри джоб, знам, че може и да е тежко, зависи от позицията. За квартирата и аз предположих, че така стоят нещата с въпросната такса, но дори това ме устройва, за първи път ще съм в Англия, точно в Улвърхамптън ще съм сама и ще ми е от голяма полза поне квартирата да ми е осигурена.

Говориха за банкови сметки, нещо за някакви карти на първо време, щели да ни обяснят какво да правим за банковите сметки, да ни дадат писмо от работодател, но от нас си зависи да свършим работата. Всъщност това доста ме притеснява, защото знам, че трудно става, някакви съвети имате ли?

jhoro, ще се радвам да пием по бира някой път, стига всичко да е наред и да успея да замина А с какво всъщност ми препоръчваш да пътувам дотам? Обмислях 2 варианта - с Уиз еър до Лутън, след това с влак до Улвърхамптън или пък с друга компания до Бирмингам и след това влак или автобус... Как е най-изгодно, нямам представа какви са цените на междуградския транспорт. Малко помощ може ли?

36. ХАРЕСВАМ! Мила, jhoro liked this post
    Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Това са приказки от 1001 нощ - за агенцията. Няма отделна агенция, таксата е за самата агенция, която осигурява работата, тя осигурява и квартирите... Таксата е незаконна, както казах, според законите на UK и България, затова намират начин да прикрият това - работи в България и в подобни страни, тук не минава.... Лично мен такива обяви ме дразнят много, защото тази работа е трудна, ниско заплатена - кой ще ми обяснява, че новодошъл без английски ще го назначат на заплата, по-голяма от минималната? Надявам се хората, които се хващат на такава работа да знаят за каква работа става дума и да могат да я работят поне известно време, защото и предлаганите часове са много, ужасно много. Ако си жена, виж дали става дума за вдигане на тежести - то и за мъж не се препоръчва, но дано поне провеждат обучение и дават помощни средства, че да не си съсипете здравето... Успех!
    По отношение на приказките - малко съм разхвърлян в писането си, тоест - не съм Шехерезада
    И мене ме дразни , че е незаконна, но ми решава проблема.
    Аз съм я работил тази работа и знам колко се плаща и колко е тежка.
    Но благодаря за съпричастието - не е малко в наши дни. Практически съвет би бил по-полезен, но и добра дума не е малко
    Успех и на теб - остани си със здраве, ние ще се оправяме както можем!

38. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
Страница 2 от 7 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. ITO Recruitment мнения
    От diaboli4no във форум Отзиви за работодатели и обяви за работа
    Отговори: 5
    Последно мнение: 31-01-2014, 20:41
  2. Universal Resources Bureau Ltd, Capital Hospitality
    От brdptt14 във форум Посреднически фирми
    Отговори: 211
    Последно мнение: 13-02-2013, 01:00
  3. Open bg Directory i Resources
    От popeye във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 13