Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 33
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Избори и референдум на 25.10.2015

Ако не сте чули ще има Избори и Референдум на 25.10.2015.
    Ще има доста цекции за референдума в ЮК над 30 мисля.

Иначе за самите избори в България прочетох това мнение във Фейсбука, което ми хареса

Вече 3 седмици ни заливат тонове предизборни фекалии. На всички в тази държава ни е ясно, че щом някой е стигнал до това да се занимава с политика - значи нищо друго не става от него. Това, което буди най-голямо съжаление е, че до този извод стигат все по-млади хора, които отлично добре осъзнават, че без политическа подкрепа няма да имат и 15 минути трудов стаж и поради тази лъжлива причина още в университета се записват в някое младежко движение (без значение дали ще е на БСП, ДПС, ГЕРБ или някой остатък от СДС). Важното е да започне да се катери младежа в политическата йерархия и така на 23-24 години с тапия в едната ръка и партийна книжка в другата нашия младеж щурмува постовете запазени за членовете на неговата партия. Ако е бил в младежкото ДПС - моментално отива във Фонд земеделие - младши експерт, ако е бил в БСП, то тогава започва младши експерт в министерството на енергетиката, други в транспорта и т.н. На всекиму според партията. Проблема идва малко по-късно, когато всичките тези млади активисти са натрупали 4-5 години стаж и вече им стават тесни малките дирекцийки и чувстват силата и с нескрито самочувствие предлагат "огромният" си житейски и трудов опит и потенциал на обшеството - срещу скромното звание Общински Съветник. Много би ми било интересно с какво би помогнал един 27-30 годишен общински съветник какво ще съветва градската администрация? Не трябваше ли този Общински съвет да е съставен от улегнали, работели хора с опит, възможности и самочувствие?

Съгласен съм напълно с мнението и поличтическата история в България.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Избори и референдум на 25.10.2015

За електронното гласуване

След по-малко от две седмици е референдумът за дистанционното електронно гласуване. И разбира се, из социалните мрежи може да се прочете всичко. От валидни притеснения, през несигурност, до пълни глупости. От технологична фенщина, до технически дискусии. Като последните обаче са рядкост, защото всъщност много малко хора могат да обхванат цялата материя.
    Преди време бях писал за това дали е възможно електронното гласуване. Все още мисля, че е възможно, особено след като съм прочел дузина научни публикации по темата. Но, разбираемо (макар и според Алфа Рисърч над 70% да са „за“), има опозиция на идеята.
    Аргументите „против“, обаче, са в голямото си мнозинство, напълно несъстоятелни, дориоставяйки настрана неграмотността на Велизар Енчев, който не спира да говори за IP адреси, като че ли те имат нещо общо. А „Избирателната активност няма да се качи“ е лесно да се обори с данните от Естония (покачване от 9-10%, при 30% гласували онлайн).
    Но като говорим за Естония, там опонентите вадят онзи доклад на учени от Мичиганския университет, който казвал, че електронното гласуване е „счупено“. Аз изгледах презентацията на човека, прочетох и статията. Повдига някои резонни въпроси (които вече са адресирани от естонците), останалата част е в стил „тука нещо може да се обърка по принцип“. То всичко може да се обърка, въпросът е каква е вероятността. Но по-притеснителното за този доклад е, че е представен на пресконференция в Талин 1 седмица преди изборите в Естония. Компютърните науки и компютърната сигурност не работи точно така (както са обяснили и естонците в отговор). Уведомяваш авторите на системата какво не работи. Това с пресконференциите в последния момент ми прилича на един електронен Бареков, открил фалшиви бюлетини. Не е сериозно.
    Друг слаб аргумент е „защо в големите развити държави няма електронно гласуване“. На места в САЩ още не се изисква документ със снимка, за да гласуваш, а в Англия има сходни проблеми, като формално е отговорност на „главата на семейството“ да регистрира семейството за гласуване. Та, консерватизмът, комбиниран с мащаба е това, заради което там няма електронно гласуване, не защото е лошо.
    Купуването на гласове и контролираният вот няма да бъдат улеснени, заради възможността за прегласуване, и заради ред други техники. А и не на последно място – защото при по-висока активност, всеки глас става все по-неизгоден за купуване.
    Някои от хората се опитват да влязат в експертна дискусия, но не твърде успешно. В една публикация в техническия си блог разгледах повечето технически аспекти – гарантиране тайната на вота, проверяване на отчитането на вота, без риск от компрометиране на тайната му, предпазване от подмяна на централна база данни, защита от вируси на компютрите на гражданите, защита от DDoS и т.н.. Сложил съм и връзки към няколко научни статии, разглеждащи решения на поставените въпроси. Не на последно място,разясних и закона за електронна идентификация, който е необходимо (но не достатъчно) условия за електронен вот. Но всичката тази технология много малко хора я разбират, та затова и няма да я отворят дори. Особено този чудесен научен доклад от 136 страници, който разглежда всички аспекти и дава много добри конкретни препоръки. Едната от които е, че в този момент няма напълно работеща система и не е препоръчително национални избори да бъдат реализирани така. (Да, естонската има потенциални проблеми, но е положителен пример, че те не са използвани, въпреки интересите на съседна Русия.)
    Общо взето е много лесно да нахвърляш десетина псевдоаргумента „против“, и след това никой да не чуе отговора, защото изисква технологични детайли.
    И не ви заливам с техническа литература, за да кажа „вижте колко съм чел, вижте колко знам“. Правя го, защото това е свързано с основния въпрос на референдума. А именно – дали бихме имали доверие в система на гласуване, която не разбираме напълно. И това е валиден въпрос, валидно притеснение дори. Защото едни избори са легитимни само ако мнозинството има доверие в тях. Дори да направим перфектната, непробиваема система, ако обществото ни няма доверие в нея, то тя няма смисъл.
    Та, преди да гласуваме на референдума, бих искал да си зададем този въпрос. Също така да сравним потенциалното електронно гласуване с настоящото хартиено, и да се запитаме, дали разбираме целия процес при него. Защото и там има електронна част – протоколите се вкарват в компютър, който изчислява крайните резултати. Това, че не знаем какво става с бюлетината ни след пускането в урната значи ли непременно, че нямаме доверие в системата?
    Въпросът е – склонни ли сме да оставим пълното разбиране на изборния процес на малка, но нарастваща група технически грамотни хора? Склонни ли сме да оставим тази група да замени (или допълни) сегашната (също малка) група от хора, разбиращи изборния процес от край до край, с всички проверки и процедури по пътя?
    Отговорът „да“ не значи, че знаем с каква технология ще бъде направено, нито, че ще бъде направено догодина. Най-ранният реалистичен хоризонт е след 4-5 години. Но едно „да“ значи, че имаме една обозрима цел. Че ще се фокусираме върху развитие на такава система, включително с финансиране на научна работа. Че децата ни, които не знаят какво е аудиокасета, индиго и фотохартия, ще могат да дават гласа си по начин, адекватен на тяхното време. Иначе рискуваме да ги изолираме от демокрацията, а това е по-фатално от потенциален риск кремълски хакери да подготвят сложна атака, с която да вдигнат с 3% гласовете на някоя проруска партия.
    Въпросът е сериозен. Ако просто бихме гласували с „да“, защото е модерно, но не бихме имали доверие, по-добре да не го правим. Желанието ми е да гласуваме, след като сме преценили дали искаме да оставим пълното разбиране на процеса на други, ако в замяна получаваме по-малко човешки грешки, по-малка тежест на купени гласове, повече участие, и предпоставка за по-ефективна демокрация, дори за пряка такава. На този въпрос нямам отговор. Имам само за себе си, но разбирам и консервативната позиция.
    Но при всички положения важното е, че „да“-то е само началото и с референдума изобщо не се изчерпват гражданските ни задължения. Ако искаме да има работещо електронно гласуване, работата ни започва след референдума. Да следим какво се планира, кой и как го изпълнява, дали е с отворен код, дали решението е одитирано, дали има peer-review от учени и експерти в сферата. Защото ако след 3 години някой реши да реализира затворена система и да каже „обещавам, че работи“, аз ще съм първият, който ще излезе на протест срещу това електронно гласуване. Но нека първо кажем „да“, а след това да се заемем с последващата работа.
    http://blog.bozho.net/blog/2189

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

4. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Избори и референдум на 25.10.2015

електронно гласуване е супер и аз съм "за" , но си задавам елементарнияя въпрос:
    защо от трите предложени въпроса се прие само този?
    не е проблем да се направи работещ модел на електронно гласуване достатъчно сигурен, но както всичко в българия това електронно гласуване ще се направи по поръчка на някой/някои
    правят ни на балами
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Maintenance Electrician Аватара на Samuil73
    Град
    Barking, East London, UK
    Post Thanks / Like

Аз съм ЗА ... Да има И електронно гласуване!
    Повече инфо може да се прочете тук:
    http://yurukov.net/blog/2015/ref2015-sekcii/
    Съединението прави Силата !!
    Брат брата не храни, ...но тежко му, който го няма!
    http://www.city.starazagora.net/
    http://www.starazagora.biz/
    "- Абе, Гоше, ще оглушеем с това твое думкане, бе! Здравето ми взе! Ти мани ме мене, ами кокошките спряха да снасят, при 20 кокошки – яйца от пазара купувам! Аз и на война съм бил, ама такова чудо! Бомбардират, бомбардират, па спрат. Какво беше това чудо, какво беше това изкуство?" - Оркестър без име (1982)

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Eлектронко гласуване за да си манипулират вота по лесно, не благодаря. А за живеещите в чужбина гласуването изобщо да се махне. Който има желание да го направи да отиде до БГ в изборния ден.

8. БЛАГОДАРЯ mate thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Happy idiot, deijei, rumi_066 liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Samuil73 Виж мнението
    Аз съм ЗА ... Да има И електронно гласуване!
    Повече инфо може да се прочете тук:
    http://yurukov.net/blog/2015/ref2015-sekcii/
    От същия блог:

Важно е да се разбере, че заявленията за гласуване в чужбина не са задължителни. Може да гласувате на референдума независимо дали сте подали такова. Заявленията са полезни за откриване на допълнителни секции, както и за деклариране на интерес спрямо вота. Доста медии следят броя подадени заявления и отразяват по тях очакваната активност. Попълването на формуляра отнема няколко минути и е знак на съпричастност.

Отделно, това заявление ще ви отпише от списъците в България и ще може да гласувате само в чужбина. Затова трябва да се замислите дали ще бъдете в България на 25-ти октомври. Тази мярка е и добър гарант, че гласът ви няма да бъде замесен в някаква схема с „липсващи избиратели“, каквито съмнения имаше на предишни избори. Може обаче да гласувате където и да е зад граница в зависимост къде се намирате в дадения момент и къде има по-малко хора.
    В деня на референдума

Гласува се с валиден паспорт или лична карта.
    Ако и двата са изтекли, може да гласувате с бележка, че сте подали молба за нови документи в консулство
    Всеки пълнолетен български гражданин може да упражни гласа си

В деня на вота се попълва декларация, че не сте гласували вече другаде
    Образец на бюлетината виждате горе (отворете този линк)

Гласува се с ‘X’ или с ‘V’ написани със син химикал в кутийката на избрания отговор
    Активността на този референдум е изключително важна. За да е технически успешен, трябва да гласуват поне толкова хора, колкото на предишните избори. Препоръчителният характер на референдума обаче означава, че дори значителна активност би била показателна за интереса на хората.

Резултатът в чужбина всъщност е най-важен. Трябва да покажем, че българите зад граница искат електронно дистанционно гласуване и ги е грижа. Както се казва в лозунга на инициативния комитет в подкрепа на електронното гласуване – гласувайте сега, за да гласувате. Ако бъде въведено гласуване през интернет, това ще улесни близо два милиона българи зад граница и поне още полкова в рамките на страната.
    На мен ми хареса тази част от първия пуснат цитат:

И не ви заливам с техническа литература, за да кажа „вижте колко съм чел, вижте колко знам“. Правя го, защото това е свързано с основния въпрос на референдума. А именно – дали бихме имали доверие в система на гласуване, която не разбираме напълно. И това е валиден въпрос, валидно притеснение дори. Защото едни избори са легитимни само ако мнозинството има доверие в тях. Дори да направим перфектната, непробиваема система, ако обществото ни няма доверие в нея, то тя няма смисъл.

Та, преди да гласуваме на референдума, бих искал да си зададем този въпрос. Също така да сравним потенциалното електронно гласуване с настоящото хартиено, и да се запитаме, дали разбираме целия процес при него. Защото и там има електронна част – протоколите се вкарват в компютър, който изчислява крайните резултати. Това, че не знаем какво става с бюлетината ни след пускането в урната значи ли непременно, че нямаме доверие в системата?

Въпросът е – склонни ли сме да оставим пълното разбиране на изборния процес на малка, но нарастваща група технически грамотни хора? Склонни ли сме да оставим тази група да замени (или допълни) сегашната (също малка) група от хора, разбиращи изборния процес от край до край, с всички проверки и процедури по пътя?

Отговорът „да“ не значи, че знаем с каква технология ще бъде направено, нито, че ще бъде направено догодина. Най-ранният реалистичен хоризонт е след 4-5 години. Но едно „да“ значи, че имаме една обозрима цел. Че ще се фокусираме върху развитие на такава система, включително с финансиране на научна работа. Че децата ни, които не знаят какво е аудиокасета, индиго и фотохартия, ще могат да дават гласа си по начин, адекватен на тяхното време.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

В неделя ще има 44 секции във Великобритания.
    На референдума на 25.10.2015 за въвеждане на дистанционното електронно гласуване ще могат да гласуват всички български граждани, които живеят в чужбина или пребивават временно там като туристи, посетители на роднини или командировани служебно от България.
    Няма нужда от предварителна регистрация или заявления. На място в секцията се попълва декларация. Могат да гласуват всички пълнолетни граждани като представят валиден документ за самоличност:
    - лична карта
    - паспорт
    - военна книжка
    - в случаите на подновяване на документите - с удостоверение, издадено от българско посолство или консулство
    Намерете най-близката до Вас на тази карта:https://www.google.com/maps/d/viewer...c.kEqQobcfvh4k

Карти на секциите във Великобритания: https://www.facebook.com/bgevotelond...type=3&theater

https://www.facebook.com/bgevotelondon?fref=ts

http://news-bg-abroad.com/
    Повече по темата за референдума на www.referendum2015.bg

11. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Samuil73 liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

http://idvassilev.blogspot.bg/2015/10/blog-post_30.html
    "
    OCT
    23
    Референдумът е най-важния вот в неделя - той определя бъдещето на България

Реших да напиша тези редове именно в последния ден на предизборната кампания защото усещам, че трябва да го направя. Не само защото вотът за референдум остана в сянка, но и защото той е най-важния за всички нас. Не искам да Ви агитирам как да гласувате, а само да гласувате.
    Защото тактиката на противниците е именно да потопят в мълчание кампанията по избора и така да обезсилят посланието на тези, които ще гласуват.
    В същност референдумът ни е нужен защото политиците не пожелаха сами да инициират дебат и законодателство, които да поставят въпросите пред обществото и да позволят на всеки да гласува по съвест. Вотът в неделя е нашия шанс да ги принудим да направят това, защото каквото и да гласуваме, дори да има повече от 50 процента гласували, Парламентът пак може да намери вратички за да обезмисли волеизявлението ни.

Затова в отношението към вота за електронното гласуване се отразява отношението ни към ключовия въпрос за съществуването на българската нация, за жизнената необходимост да се използва целия потенциал на българските граждани, независимо от това къде живеят, за развитието на България. Става дума за лепилото, което ще ни държи заедно като нация и което ще позволи на нашите роднини - братя, деца, сестри, да останат с тревогата и отговорността за Родината, която не е нищо друго освен семейството и родния край. Рядко използвам тази дума, защото трябва смирение пред значението ѝ, но нещата днес стоят именно така."

13. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Samuil73, zhb, amatoria liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Какво следва в зависимост от резултата от референдума?

Възможни са три сценария (чл. 23 от закона):

Първи сценарий „Задължителен резултат“
    Гласуват над 3 500 585 избиратели и повече от половината от тях гласуват с „Да“. Тогава предложението да се въведе дистанционно гласуване по електронен път се счита за прието. Парламентът е задължен да измени съществуващите закони, за да го приложи на практика.

Втори сценарий „Препоръчителен резултат“
    Гласуват между 1 400 234 и 3 500 585 избиратели и повече от половината гласуват с „Да“. Тогава предложението се внася в парламента, който го разглежда и гласува решение, дали да приеме предложението или не.

Трети сценарий „Необвързващ резултат“
    Гласуват под 1 400 234 избиратели. Парламентът не е задължен да вземе отношение, независимо от резултата.
    http://news-bg-abroad.com/

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Още информация от медиите в България по темата - защо е важно да се гласува в неделя:
    http://www.dw.com/bg/%D0%B0%D0%BA%D0...%B8/a-18800930

http://clubz.bg/29326-referendumyt_s...vesteni_izbori Електронното гласуване определено ще освежи политическия процес у нас, защото ще даде възможност на много повече хора да упражнят своето право на вот. При това на хора, които са достатъчно интелигентни, за да боравят с компютър и които към този момент по една или друга причина не гласуват. Основно това ще облекчи вота на българите в чужбина, но и у нас мнозина ще се възползват.

http://referendum2015.bg/this-sunday/ - Народът срещу политиците

Дебат по темата за ДА и НЕ: http://www.capital.bg/interaktiv/deb...tronen_put_na/

Тук можете да видите гражданска инициатива за отпадналите въпроси на референдума: http://zareferendum.bg/

Подкрепа за референдума може добре да разбърка политическото блато: http://www.capital.bg/politika_i_iko...i_im_smetkite/

Ето отново адресите на секциите в линка на МВнР: http://www.mfa.bg/bg/events/197/19/4169/index.html

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Именно заради тези сценарии е важно да гласуват колкото се може повече хора!

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Никога не съм гласувал и сега се чудя...хмм...гледам в НК си имаме секция,която даже ми е близо,мм.

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Съгласна съм с Зара, не ме интересуват след като не живея в България, и съм трайно емигрирала! Не съм гласувала в последните 10 години засега не смятам да гласувам и занапред след като живея в ук. Това е лично мнение.
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

19. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ДХК Виж мнението
    http://idvassilev.blogspot.bg/2015/10/blog-post_30.html
    "
    OCT
    23
    Референдумът е най-важния вот в неделя - той определя бъдещето на България

Реших да напиша тези редове именно в последния ден на предизборната кампания защото усещам, че трябва да го направя. Не само защото вотът за референдум остана в сянка, но и защото той е най-важния за всички нас. Не искам да Ви агитирам как да гласувате, а само да гласувате.
    Защото тактиката на противниците е именно да потопят в мълчание кампанията по избора и така да обезсилят посланието на тези, които ще гласуват.
    В същност референдумът ни е нужен защото политиците не пожелаха сами да инициират дебат и законодателство, които да поставят въпросите пред обществото и да позволят на всеки да гласува по съвест. Вотът в неделя е нашия шанс да ги принудим да направят това, защото каквото и да гласуваме, дори да има повече от 50 процента гласували, Парламентът пак може да намери вратички за да обезмисли волеизявлението ни.

Затова в отношението към вота за електронното гласуване се отразява отношението ни към ключовия въпрос за съществуването на българската нация, за жизнената необходимост да се използва целия потенциал на българските граждани, независимо от това къде живеят, за развитието на България. Става дума за лепилото, което ще ни държи заедно като нация и което ще позволи на нашите роднини - братя, деца, сестри, да останат с тревогата и отговорността за Родината, която не е нищо друго освен семейството и родния край. Рядко използвам тази дума, защото трябва смирение пред значението ѝ, но нещата днес стоят именно така."
    e кое му е важното, всички социолигически проучвания сочат че 75% ще гласуват с "да" което означава да бетонираме текущата милиционерска прослойка. от 3-те въпроса които бяха инициирани от "президента" този беше най хмм... добре устройващия ги тях , видите ли ще има референдум и трябва да се гласува щото било "пряка демокрация". дръжки, който иска да гласува мен балама няма да ме правят

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    e кое му е важното, всички социолигически проучвания сочат че 75% ще гласуват с "да" което означава да бетонираме текущата милиционерска прослойка. от 3-те въпроса които бяха инициирани от "президента" този беше най хмм... добре устройващия ги тях , видите ли ще има референдум и трябва да се гласува щото било "пряка демокрация". дръжки, който иска да гласува мен балама няма да ме правят
    Това не го разбрах - защо гласуването да бетонира "текущата милиционерска прослойка"? Не съм следила интригата, кои са били другите въпроси? Аз не гласувам по принцип на избори в България, защото не съм запозната с кандидатите и няма да понасям последствията, но в този случай мисля, че си струва да се гласува, защото има много хора, които идват тук само временно, усещат се свързани с България в смисъл, че могат да се върнат да живеят там всеки момент или пък работят тук за няколко месеца и после се връщат обратно в България - и така с години - на тях би им било много по-лесно да гласуват, ако гласуването беше електронно, вместо да се гърчат да пътуват огромни разстояния, за да дадат вота си.

Гугъл търсачка на форума

22. БЛАГОДАРЯ amatoria thanked for this post
    Старо куче Аватара на Danny 69
    Post Thanks / Like

Using Tapatalk

Старо куче
    Post Thanks / Like

ами сега подкупват председатели на секции и не само, за да печелят избори, след като има електронно гласуване ще подкупят 3-5 човека за да оправят резултатите в тяхна полза без значение кой как гласувал, това първо. второ, събират личните карти на циганите и гласуват от тяхно име без възможност за грешка. на първо четене

25. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

ами сега подкупват председатели на секции и не само, за да печелят избори, след като има електронно гласуване ще подкупят 3-5 човека за да оправят резултатите в тяхна полза без значение кой как гласувал, това първо. второ, събират личните карти на циганите и гласуват от тяхно име без възможност за грешка. на първо четене
    Разбирам. На мен ми хареса идеята, че ако се въведе електронно гласуване, ще гласуват повече хора по принцип и ще стане по-скъпо, съответно по-неизгодно да се купуват гласове, защото всеки глас ще има по-малка относителна стойност.

Гугъл търсачка на форума

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Разбирам. На мен ми хареса идеята, че ако се въведе електронно гласуване, ще гласуват повече хора по принцип и ще стане по-скъпо, съответно по-неизгодно да се купуват гласове, защото всеки глас ще има по-малка относителна стойност.
    ако системата е независима е така, но ако има пробойна в системата ще бъде много по лесно и евтино управляващата партия да си напазарува изборите, както се случва всичко в българия, правят се закони за някои всичко се прави в полза на някои а се обяснява че било за общото благо. btw има ли електронно гласуване в ук?

28. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

btw има ли електронно гласуване в ук?
    Не, но има гласуване по пощата - за тези, които не могат да отидат лично до урните.

Потребител ме помоли да пусна този текст в темата:

"Подкрепяте ли да може да се гласува и дистанционно по електронен път при провеждане на изборите и референдумите."

Кой може да гласува на референдума?

Всички български граждани с право на глас, но за разлика от местните избори и предишния национален референдум, в това допитване ще могат да участват и български граждани, които живеят в чужбина. Те ще гласуват в 312 секции в 45 държави, като най-много те ще са в САЩ, Испания, Германия.

В кои случаи референдумът ще е валиден?

Предложението по референдума е прието, ако в гласуването са участвали не по-малко от гласувалите в последните парламентарни избори и ако с "да" са гласували повече от половината от участвалите в референдума избиратели. На последния вот за Народно събрание гласуваха 3 500 585 души. Когато в гласуването са участвали по-малко от гласувалите на последните избори, но повече от 20 на сто от гражданите с избирателни права, и ако с "да" са гласували повече от половината от участвалите в референдума, предложението, предмет на референдума, се внася за разглеждане в парламента. Решението трябва да бъде обявено в тримесечен срок.

Кога започва и кога свършва изборният ден?

Гласуването започва в 6 часа в неделя и приключва в 19 часа. Ако след този час пред избирателните секции има избиратели, изборният ден може да бъде удължен.

Гугъл търсачка на форума

30. БЛАГОДАРЯ Samuil73 thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

32. Recommend deijei, Samuil73, Мила recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Не, но има гласуване по пощата - за тези, които не могат да отидат лично до урните.

........................
    мдаа и не случайно. там следи остават а при електронното не, ако си подкупил подходящите хора ще ти заличът всички следи

34. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Не, но има гласуване по пощата - за тези, които не могат да отидат лично до урните ...
    мдаа и не случайно. там следи остават а при електронното не, ако си подкупил подходящите хора ще ти заличът всички следи
    Като чуя "електронно" - първо се сещам за банкиране.
    'начиии, к'во - кУту подкупя "подходящите" хора и мога да изпразня банковата система? Въпроса е - кои са тези хора?

Следи остават винаги и навсякъде, друг въпрос е кой, как и къде търси. И иска ли да намери ... търсеното.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

36. ХАРЕСВАМ! amatoria liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Всъщност, различните страни прилагат различни подходи при гласуването.
    Аз мисля, че точно във Великобритания ударението не се поставя особено върху елиминиране на възможностите да се фалшифицира вота - та тук се гласува, дори и без да представиш документ за самоличност, нищо не пречи друг да дойде, да каже моят адрес и да гласува. Гледам, че са почнали да повдигат дебата да се направи така, че без документ за самоличност да не може да се гласува - но не знам дали са напреднали в тази посока, така че точно Великобритания не ми се вижда най-удачния пример за успешни мерки против фалшификации.

Този въпрос е всъщност въпросът за доверието, много е основен за България и не е решен. Аз смятам, че и при сега съществуващата система има възможности да се правят - и се правят - фалшификации и го казвам като човек, който веднъж е участвал като официален наблюдател в едни избори... Като почнеш от това, че едно лице може да гласува на повече от едно място, минеш през момента, когато физически се броят гласовете - в малките селища всички се познават и е много лесно да се подкупи опонента, за да спечели друг, през нощното висене на председателите на секции пред голямата избирателна комисия в града с чувалите хартиени гласове, докато дойде редът да ти приемат чувала за обработка, и минеш накрая през самата обработка която - хехехе - е електронна... Сега някои неща са попроменени, но все пак. Нали се сещаш, че след като се въведат данните от чувалите в компютъра, пак минаваме на доста електронни възможности за фалшификация, ако се подкупи правилния човек? Сложен е въпросът и аз не знам да е измислена една-единствена система, която да елиминира всички възможности докрай. Дано да я измислят, де.

Като се замисля, като ходихме в Уестминстърския парламент, ме порази начинът им на гласуване за законите там - обявява се гласуването и всички депутати имат 6 минути да отидат физически до съответната заличка (има заличка за "да" и за "не"), да се зарегистрират лично при съответния чиновник така да дадат гласа си. Който не се появи лично - няма вот. Ако са в някое от близките кафенета или барчета, трябва да могат за тези минутки да изтичат до залата иначе - няма вот. Няма електронни карти, няма и възможности за даване на картата на съпартиец да гласува - всеки лично. Мислех си - не са приели разни нововъведения, но пък системата работи перфектно.

И си много прав - защо пък да е точно електронно гласуване - има и други начини да се даде възможност на всички, които не могат или не им е удобно физически да отидат да гласуват, поради разстоянието. За тези, които сме в чужбина, другите няма да са толкова удобни и сигурни (като имаш представа каква е сигурността на пощите в България), но пък... аз си оставам на мнение, че човек, който живее постоянно в друга държава, трябва да си гласува в нея, ако иска да гласува.

Ето тук страните, които са практикували електронно гласуване:
    До момента електронно или интернет гласуване е имало в редици държави, измежду които Австралия, Белгия, Бразилия, Канада, Естония, Франция, Германия, Индия, Ирландия, Италия, Холандия, Норвегия, Швейцария, Англия, Венецуела. След кратко проучване се спрях на двете държави ветерани в тази сфера: Швейцария и Естония. Това са едни от страните с най-дълго функциониращи системи за електронно гласуване.
    https://stanchev.wordpress.com/

Гугъл търсачка на форума

38. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

40. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 4
    Последно мнение: 24-09-2015, 19:29
  2. Шотландия - Референдум
    От mate във форум Политика
    Отговори: 7
    Последно мнение: 25-05-2014, 15:49
  3. Ще има референдум за АЕЦ „Белене”
    От Мила във форум Новини от и за България
    Отговори: 10
    Последно мнение: 19-10-2012, 11:33
  4. Отговори: 18