Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 16 от общо 16
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За диплома

За работа в Англия ще ми свърши ли работа европейско дипломно приложение към дипломата ми, която още не е готова де, но я чакам скоро да стане. От университета ми казаха, на английски не могат да ми издадат дипломата, а само на български, но могат това приложение да ми дадат, но то достатъчно ли ще е за работодател там ?

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: За диплома

Цитирай Първоначално написано от atom Виж мнението
    За работа в Англия ще ми свърши ли работа европейско дипломно приложение към дипломата ми, която още не е готова де, но я чакам скоро да стане. От университета ми казаха, на английски не могат да ми издадат дипломата, а само на български, но могат това приложение да ми дадат, но то достатъчно ли ще е за работодател там ?
    Така зададен, въпросът всъщност няма един-единствен отговор. Аз съм започвала работа и без да ми погледнат изобщо дипломата, която съм написала в CV-то си, но пък видяха, че мога да върша това, за което ме наемат. Други ми извадиха душата, искаха дипломата да е официално приравнена, виж какви са изискванията на NARIC - преводи, та легализации, та приложения, та чудеса. Но най-точен отговор ще намериш, ако намериш други хора от твоята сфера да ти кажат как е било при тях, защото сферите са по различен начин регулирани и съответно изискванията са различни. Успех!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По-точно не мога да го задам, дипломата е инженерна, комуникации, ще погледна в този сайт то иначе няма кой да питам, пък и си мисля че не е точно сфера, в която без документ ще ме вземат на работа както други сфери в които трябва само да покажеш знания

Старо куче
    Post Thanks / Like

имаш ли оферта за работа или тепърва ще търсиш?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от amigo7674 Виж мнението
    имаш ли оферта за работа или тепърва ще търсиш?
    Нямам

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Какво ти пречи да я преведеш и легализираш тогава? Едва ли ще ти потрябва, но никога не знаеш. Това, ако ще търсиш на място, преводачите тук са доста по-скъпи, ако ти се наложи.

8. ХАРЕСВАМ! juwele, vladigbg liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Да, единия вариант е да си подготвиш всичко предварително и тогава да започнеш да търсиш работа.
    Втория е обратното - да потърсиш и да видиш какви документи искат.
    От моята практика знам, че това, да имаш готови документи не дава гаранция,че ще те вземат...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Katsko Виж мнението
    Какво ти пречи да я преведеш и легализираш тогава? Едва ли ще ти потрябва, но никога не знаеш. Това, ако ще търсиш на място, преводачите тук са доста по-скъпи, ако ти се наложи.
    Така ще направя

11. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

Мога от личен опит да ти споделя че диплома ме съмнява много някой да ти поиска за каквато и да е инжинерна специалност.Аз като кандидатствах за първата си работа(машинен инжинер NPI , CAD/CAM) на интервютата си носех лаптопа и показах проекти които съм изпълнявал и в 2 от фирмите ми дадоха техен продукт като задание и на тази база ми предложиха позиция и съответното заплащане.
    I just wouldn’t give in, no way. Soichiro Honda
    Мисленето е най-тежката работа и това вероятно е причината толкова малко хора да я вършат.

Старо куче
    Post Thanks / Like

...при мен бъдещия работодател дойде направо на обекта ,да види как сме направили нещата и да му обясня кое как работи...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По-точно не мога да го задам, дипломата е инженерна, комуникации, ще погледна в този сайт то иначе няма кой да питам,
    За КТТ (Комуникационна техника и технологии) ли става на въпрос дано стане, познат се опита на няколко пъти да приравнява дипломата си в Германия , но беше маджа с грозде, от много неща по малко и не пасна никъде, дано в Англия се получават нещата

Старо куче
    Post Thanks / Like

Малко се съмнявам КТТ да се признае тук също.
    В крайна сметка англичаните ще те извикат на интервю заради документите и опита,но ще те наемат ,ако покажеш знания и най-важното , трябва да можеш да говориш езика.
    Фантазии от рода - те да ме вземат веднъж,пък аз ще усъвършенствам езика е майтап....

16. ХАРЕСВАМ! juwele liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от amigo7674 Виж мнението
    Малко се съмнявам КТТ да се признае тук също.
    В крайна сметка англичаните ще те извикат на интервю заради документите и опита,но ще те наемат ,ако покажеш знания и най-важното , трябва да можеш да говориш езика.
    Фантазии от рода - те да ме вземат веднъж,пък аз ще усъвършенствам езика е майтап....
    До колкото разбрах автора е ново завършил и едва ли има РЕАЛЕН стаж по специалността, но може и да бъркам

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от juwele Виж мнението
    Мога от личен опит да ти споделя че диплома ме съмнява много някой да ти поиска за каквато и да е инжинерна специалност.Аз като кандидатствах за първата си работа(машинен инжинер NPI , CAD/CAM) на интервютата си носех лаптопа и показах проекти които съм изпълнявал и в 2 от фирмите ми дадоха техен продукт като задание и на тази база ми предложиха позиция и съответното заплащане.
    Дирекно работодател едва ли ще ти поиска дипломата, но ако решиш да се чартираш в някоя от многото професионални организации - ще ти я поискат със сигурност. Аз пробвах в IMechE - поискаха ми я.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

19. ХАРЕСВАМ! juwele liked this post
    Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Дирекно работодател едва ли ще ти поиска дипломата, но ако решиш да се чартираш в някоя от многото професионални организации - ще ти я поискат със сигурност. Аз пробвах в IMechE - поискаха ми я.
    Аз никога не ми е минавало през ума да се занимавам с каквито и да е организации, а тук има голямо търсене на кадри по моята специалност и дори с агенции не съм се занимавал, директно с работодател, а той иска да покажеш знания и умения.Ти каква специалност си?
    I just wouldn’t give in, no way. Soichiro Honda
    Мисленето е най-тежката работа и това вероятно е причината толкова малко хора да я вършат.

21. ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ехе много отговори по моята тема, аз я мислех за приключена след последния ми пост, та опит нямам, английски говоря отлично така че трябва да стане, няма къде да отиде
    Трябва ли да правя такова приравняване на дипломата, аз мисля само да я преведа на английски и да приключа с въпроса
    Последно редактирано от atom : 25-10-2015 на 20:28

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Диплома
    От Kriso12333 във форум Образование в UK
    Отговори: 6
    Последно мнение: 06-04-2012, 22:36
  2. BG Диплома от ВУЗ
    От [email protected] във форум Професии и работа
    Отговори: 0
    Последно мнение: 17-09-2010, 15:25
  3. Диплома
    От shadowplay във форум Образование в UK
    Отговори: 25